PZC Wereldtoppers in Zwintriatlon Zeeuwse zwemmers eindigen in frontlinies Topzwemmers naar Open NK Vlissingen «Uyït fa Inwoner van Yerseke is terug bij dorpsclub als trainer Capella wint Roompotrace uitslagen agenda dinsdag 2 september 2003 Moeizame start mum I Toptien Walter Bek heeft smaak te pakke 4/ Rietveld sterk op WK duatlon Coopertest Middelburg afgelast Pot haalt Diba en Tuyp bij selection IOC onderzoekt affaire Young Hockey Motorcross Paardensport Wielrennen Zwemmen Drie starts Sportprijsvragen Tennis Voert Sc Alles of niets voor Nieuwenhuize door Eugène de Kok YERSEKE - André Nieuwen huize heeft in de jaren dat hij ac tief is in de voetballerij alle fa cetten van de sport gezien. Hij was voetballer, trainer en scheidsrechter, en altijd voor de volle honderd procent. Wat hij ook doet, hij wil het goed doen. Dit seizoen is hij opnieuw trai ner van zaterdagderdeklasser Yerseke. Op de bank in het huis van de nieuwe oefenmeester hangt een sjaaltje van Universitatea Crai ova, een voetbalclub uit de Roe meense stad Craiova, aan de voet van de zuidelijke Karpa ten. „Dat heb ik daar gekregen van de voorzitter van die club", zegt Nieuwenhuize. Hij legt uit dat hij al jaren naar Craiova gaat om daar te helpen in een kindertehuis. Nieuwenhuize, van beroep installatiemonteur, verricht er elke zomer werk zaamheden. „We stortten altijd al een bedrag, maar ik dacht, dat kan anders. Helpen kan ik ook met mijn handen." Deze zomer is hij niet afgereisd naar Oost-Europa. „Dat wilde ik niet, omdat ik in de voorbe reiding zat op het nieuwe voet balseizoen. Het is kenmerkend voor Nieuwenhuize. Als hij ja zegt, dan zet hij er alles voor op zij. „Ik mag niet mopperen over hoe het in de voorbreiding gaat", zegt de trainer, die weer op het oude nest zit na een afwe zigheid van ruim tien jaar. Hij beschikte niet altijd over een voltallige selectie. „Er zijn zelfs nog spelers die de eerste weken van september op vakantie gaan. Toen ik voetbalde was dat anders. Bij mij kwam het voet bal op de eerste plaats. Nu gaat het zo. Je moet het wat anders benaderen dan vroeger", zegt Nieuwenhuize, die het ongemak tandenknarsend lijkt te accep teren. „Ik moet gewoon een knop omdraaien." Nieuwenhuize wordt dit sei zoen geassisteerd door Peter Wilting en Sjaak de Boer. „Yer seke wil het dit jaar anders doen. De eerste twee elftallen trainen tegelijkertijd zodat ik kan kiezen uit 26 man. We wil len dat de jeugd kansen krijgt om door te stromen. In het twee de team,dat een soort kweekvij - ver moet worden, gaan vier of vijf ervaren spelers voetballen met de jeugd. De bedoeling is dat zij de jongeren gaan klaar stomen voor het eerste." Vervangers voor de vertrokken Wilfred Poleij (SSV'65) en Jos de Koeijer (Heinkenszand) kwamen er niet. Het deert de coach allerminst. „Bij ons zijn het vooral spelers uit het eigen dorp. Het collectief is de grote kracht van Yerseke. Als mensen hier willen komen spelen, zijn ze welkom." Maar zo niet, dan maar niet, lijkt de coach te den ken. Het doel van Nieuwenhui ze klinkt eenvoudig. „Eindigen in het linkerrijtje en een perio- detitel pakken. Als je de laatste wedstrijden van vorig seizoen zag, denk ik ook dat het moge lijk is. Ze hadden in het begin gewoon wat meer gas moeten geven." De moeizame start was voor John Vette, die het seizoen als nieuwe trainer begon, aanlei ding om plaats te maken voor Mario Doornkamp. Nieuwen huize heeft geen kwaad woord voor zijn voorganger, die dit sei zoen gewoon als speler bij de se lectie zit. „Ik heb tegen John ge zegd dat hij gewoon voor een basisplaats kan gaan." Na het opstappen van Vette be gon Frico Sybrandi, bestuurslid technische zaken, Nieuwenhui ze te peilen voor de vacature, maar hij hapte niet direct toe. Hij was tevreden als coach van de A-junioren. „Als hoofdtrai ner steek je onnoemlijk veel tijd in het voetbal. Want als ik het doe, wil ik het ook goed doen." De volharding van Sybrandi, in de vorm van vele telefoontjes, nam de twijfel uiteindelijk weg. „De groep heeft een hardere lijn nodig. De discipline moet wat worden aangetrokken. Ik ben consequent. Regels zijn regels", verklaart de trainer. Nieuwenhuize lijkt goed op zijn plek te zitten bij Yerseke. In zijn eerste periode (1989-1992) door Jeroen Dellebeke e OOSTERHOUT - De Zeeuyyse zwemmers behaalden zondag in Oosterhout tijdens de openwa- terwedstrijden vele successen. Eerste plaatsen waren er voor Niek en Carinen de Ridder van ZC Koewacht. Beiden wonnen de 1000 meter vrije slag met speels gemak. Niek de Ridder moest een be hoorlijk gat slaan met de con currentie om de landelijke klas- sementstitel te kunnen winnen en in die opdracht slaagde hij; Peiger de Jong uit Vlaardingen bleef hij maarliefst 27 seconden voor. Sterk optreden was er ook van Stormvogel-zwemmers Ro bert Stroo en Yaïr Klazen. Stroo werd vierde, gevolgd door club genoot Klazen. Yaïr Klazen zwom met de oudere leef tij dsca- tegorie mee. Bij de meisjes onder de 15 jaar was het spannender. Carmen de Ridder verschalkte haar con currente Vera van den Berg wederom met miniem verschil. Tamarah Loppies van De van de sportredactie VLISSINGEN - De Vlissingse zwemvereniging De Stormvo gel organiseert zondag tijdens traditionale Kanaalrace het Open Nederlands kampioen schap 5000 meter vrijeslag. BRESKENS - Het schip Capella met schipper Frans Maas aan het roer heeft zich weer in de kij ker gevaren door de Roompot race in de klasse IRC 5-6 te win nen. Tweede in de serie van Maas was het jacht Noordwind van Roy van Aller, voor Colinoë van Stranard. Bij de grootste boten, IRC 1-2, had Roaring Fourties van Kleinjans de minste tijd no dig om het traject Breskens-De Roompot af te leggen. Tonnere de Breskens van Piet Vroon werd tweede voor Levyah van Rudi Floridor. 1 André Nieuwenhuize: „Het collectief is de grote kracht van Yerseke." werd hij kampioen in de tweede klasse. „Maar we degradeerden ook weer." De ambities van de trainer zijn onlosmakelijk ver bonden met de ploeg uit het vis sersdorp. Hij ziet zichzelf niet meer andere clubs trainen. „Ik ga in ieder geval geen reizen meer maken. Met de club wil ik wel hogerop. Ik ben een echte clubtrainer. Bij andere clubs sta je er toch meer voor het eerste elftal." Tussen de periodes als trainer was Nieuwenhuize scheids rechter. „Een heel fijne hobby", zegt hij over zijn jaren in het zwart. In groep twee stokte zijn opmars als arbiter. „Ik bleef twee jaar achter elkaar in groep twee. Ik heb toen aangevraagd om in district West te mogen fluiten. Iedereen zei tegen me: je bent gek. Weet je wel hoe het daar is? Maar, het is een heerlij ke periode geweest. Toch bleef ik weer in die groep. Toen kon ik het niet meer opbrengen. Flui ten is een jurysport. Het is maar net welke waarnemer je treft." Verbaasd was Nieuwenhuize over de reactie van de KNVB toen hij besloot te stoppen. „Ik kreeg te horen dat ik werd afge voerd van de lijst en daarna nog een standaardbrief met 'be dankt voor bewezen diensten'. Als er zo'n tekort aan scheids rechters is, dan verwacht je toch dat ze moeite doen om je probe ren te behouden." Zijn ervaringen probeert hij nu Stormvogel werd in het zeven tig zwemmers tellende deelne mersveld zesde. Op de 500 meter vrij onder de 11 jaar wist Sanne Klompe van De Stormvogel in de eindsprint om de eerste plaats Melissa van der Sluis uit Kerkdriel net niet te verslaan. Joy Tramper van Zeelandia werd derde. Roderick van Doe selaar uit Koewacht werd twee de bij de jongens. Op de hoofdnummers schooi en vrije slag waren de resultaten als vanouds. René van Ou denaarde van Zeelandia was de snelste Zeeuw op de 2 kilometer schoolslag; hij werd elfde. Bij de vrouwen was Eline Nijskens van Koewacht de sterkste Zeeuwse met een tweede plaats. Zij bleef in de eindspurt clubge note Anne Mortier nipt voor. Bij de vrije slag over 3000 meter werden de beste resultaten ge boekt door Jeroen Dellebeke van de Stormvogel. Hij werd elfde. In de laatste 800 meter liet hij clubgenoot Michiel Soolsma achter zich. Marinka Bil (de Stormvogel), was de snelste Zeeuwse met een zesde plaats. - i O Lj -i? -Kg. s 'i ,-*-v Supertalent Rutger Beke schreef vorig jaar de Zwintriatlon op zijn naam. foto Peter Nicolai De Stormvogel kreeg het ver zoek van de zwembond om de wedstrijd te organiseren nadat het NK lange afstandzwemmen in Scheerwolde (op 22 en 23 au gustus) werd afgelast. Het water was bevatte door de langdurige hitte te veel bacteriën. De Vlis singse club was de enige die de 5000 meter vrij nog op het pro gramma had staan. De overige onderdelen van het NK worden ondergebracht in Tilburg, waar de organiserende vereniging TRB/RES zaterdag 13 septem ber de afstanden over 3 en 10 ki lometer huisvest. Het Open NK 5000 meter vrije slag neemt ook een aantal bui tenlandse zwemmers met zich mee. Er zijn inschrijvingen uit Schotland, Duitsland, België en zelfs Egypte. Daarnaast starten vrijwel alle Nederlandse top pers op deze afstand. Alles bij elkaar komen ruim 400 deelne mers naar het Kanaal door Wal cheren. Een dag eerder komen de Ne derlandse topzwemmers open water naar Wilhelminadorp voor de zogenaamde Ganzetrek. van onze sportredactie SLUIS - In amper vijf jaar tijd is de Zwintriatlon uitgeroeid tot een absolute topwedstrijd. Mor gen staan niet minder dan 650 triatleten uit negen verschillen de landen (de overgrote meer derheid komt uit België) aan de start bij de Damse Vaart in Sluis, onder wie enkele wereld toppers. Naast de Iron Man-winnaar (Hawaii) en wereldkampioen Luc van Lierde uit België is ook de tweevoudige Belgische kam pioen Rutger Beke van de partij Hij geldt als één van de grootste triatlontalenten van de wereld. Beke pakte dit jaar Belgische ti tels op de halve triatlon en de kwarttriatlon en behaalde bo vendien het zilver op het we reldkampioenschap lange af stand op Ibiza. Naast deze wereldtoppers star ten ook de Belgen Marino Van- hoenacker (recent nog win naar in Westkapelle en Zoute- lande), Koen Hoeyberghs, Peter Croes (Europees juniorenkam pioen) en de Nederlandse top pers Casper van de Brugh en Dennis Looze. Daarnaast zijn de sterke Zeeuwen Ronnie Ba- bijn, Remy Vasseur en Floris- Jan Koole van de partijAls out sider voor de zege wordt de Australiër Timothy Bentley ge zien. Ook ex-winnaar Mare Herre- mans, die in januari 2002 bij een ernstig ongeval betrokken was en niet geacht werd ooit weer te sporten, is van de partij. Hij werkt de wedstrijd af op aange past materiaal en wordt verge zeld door Dirk van Gossum, met wie hij in voorbereiding is op de Iron Man-triatlon. Ronnie Babijn, die bezig is aan een sterk seizoen, krijgt de kans te laten zien wat hij tussen deze wereldtoppers kan. Een plaats bij de toptien zou een bijzondere knappe prestatie zijn voor de Terneuzenaar. Er wordt ook uit gekeken naar het optreden van Vlissinger Remy Vasseur in dit gezelschap. Ook Floris-Jan Koole is present, maar de Mid delburger kan wegens zakelijke beslommeringen minder trai nen en dat wreekt zich in presta- tieve zin. Bij de vrouwen staan 82 deelne mers op de lijst, een ongekend aantal in deze tak van sport. Ui teraard is de meervoudig we reldkampioene bij de veteranen Terèse van Lare uit Sluis (be schermvrouwe van deze triat lon) een trekpleister. Zij kent in de Damse Vaart iedere liter wa ter, omdat het haar trainings terrein is. Ze heeft geen gebrek aan tegenstand want Tracy Looze, Mieke Suys, Brigitte Be- cue, Franqoise Wellekens, Céli- ne Rositano, Mieke Vinke en Hilde Wellens kunnen ook aar dig zwemmen, fietsen en lopen en zijn gelouterde namen in de ze sporttak. Andere Zeeuwen die aan de start verschijnen, zijn Tonny Vinke (Breskens), Jan van Baar (Sluis), Pieter Luteijn (Sluis), Eddy Leenknecht (Axel), Jan van de Linde (Oostburg), Peter Rotte (Middelburg), Maycke Muller (Oostburg), Kat ja Bot man (Middelburg), Marinja wb^p GOES - Brommerracer Walter Bek heeft zijn tweede opej volgende zege geboekt in de expi-klasse. De coureur uit H dekenskerke won zondag in Venlo met een voorsprong v; seconden op zijn naaste concurrenten. Bek had ook al des: ste trainingstijd laten noteren. In de strijd om het Nederla kampioenschap staat Bek op de derde plaats. Paul de Bruine uit Nieuwerkerk reed in Lelystad naar de de plaats in de standaard-scooterklasse. Michel Jaquet km in de B-race van dezelfde klasse tot de tweede plaats. In formuleklasse finishte Elbert van der Bosse uit Kloetinge elfde. s AMf AFFELTERN - Aart Rietveld uit 's-Gra venpolder eindigcf!^ het Zwitserse Affeltern bij het WK duatlon voor MastersL als zestiende. In het veld van 82 deelnemers finishte hij tweede Nederlander. Na de eerste run over tien kilometer8?1'® een temperatuur van slechts twaalf graden en hevige re®1? val, begon Rietveld als 17e aan de veertig kilometer fiet< 'a5 Op dat onderdeel verloor hij terrein vanwege de spekglad001 afdalingen. In de laatste run over 5 kilometer maakte hijfen' verlies goed en finishte in 2 uur 17 minuten en 50 seconde®"! (lo 1 aan mat die MIDDELBURG - De Coopertest die voor vanavond in I:'1®6' delburg op het programma stond gaat niet door. Door dei^in plorabele toestand van de kunststofbaan vond het bestf6' van de organiserende vereniging Dynamica het niet veri.. woord om deze conditietest door te laten gaan. zwe uit ZEIST - Bondscoach Cor Pot van Jong Oranje heeft voof0'11 interlands tegen Oostenrijk en Tsjechië Anouar Diba (1T.U 1 Breda) en Jack Tuyp (FC Volendam) aan zijn spelersgroep:1!16'! gevoegd. Eerder maakte de interim-trainer al een selectie) zestien spelers bekend. 66 Selectie: Stekelenburg (Ajax), Zwarthoed (AZ); Jansen fe tesse), Kras (Volendam), Kruiswijk (FC Groningen), Lom) (Excelsior), Seip (Heerenveen); Van Driel (Excelsior), H»if.n (NEC), Hoogstrate (PSV), De Jong (Ajax), Mathijssen (WilT1,6 II); Castelen (ADO Den Haag), Gommans (Fortuna Sittsj 1 Van de Laak (FC Den Bosch)Diba (NAC Breda), Tuyp (FC)®? lendam). ANP loss tijd De vier foto Mechteld Jansen als trainer te gebruiken. „Ik wil de ploeg wat bijbrengen over de spelregels. Ik fluit ook gewoon tijdens trainingen voor overtre dingen. Ik leg ze haarfijn uit wat ze wel en niet kunnen doen. Er zijn regels en daar moet je je aan houden." Maar wat hij als straks op de bank zit en één van zijn ex-collega's een blunder ziet maken in het nadeel van Yerseke? „Dan zal ik tot drie moeten tellen, maar ik er toch niet op reageren." ,aan LAUSANNE - Het Internationaal Olympisch Comité gaa:j rieus werk maken van de 'affaire Young'Voorzitter Jacqi Rogge kondigde dat aan op de slotdag van de wereldkanvan oenschappen atletiek in Parijs. Een speciale onderzoekstij missie gaat met het internationaal antidopingbureau Wj, uitzoeken hoe het zit met de dopingzaak van Jerome Your De Amerikaanse atleet zou in 1999 zijn betrapt op het gebi van een verboden prestatiebevorderend middel, maar m zij n gestraftEen j aar later maakte hij deel uit van de natii le ploeg die in Sydney olympisch goud veroverde op de 4x1 meter estafette. Young liep overigens niet in de finale, wi de kwalificatie. Tv Mocht hij inderdaad positief geweest zijn en mocht blijC dat de Amerikaanse atletiekbond dat heeft verdoezeld,» raakt de Verenigde Staten de olympische titel op deze esta: te kwijt. Young werd vorige week in Parijs wereldkamp: op de 400 meter. SID -mil ren op wat wei Barcelona. EK, eerste dag. Mannen. Groep A: Frankrijk - Rusland 3-0, Duitsland - België 4-1, Spanje - Ierland 6-4. Vrouwen. Groep B: Duitsland - Oekraïne 8-3, Ierland - Wales 1 -0, Engeland-Italië 8-0. Holten. Open NK viertakten. Eerste man che: 11. Thomas Adriaanse (Wissenkerke); tweede manche: 12. Thomas Adriaanse. Vrouwenpolder. Dreesuur RV Sé-Ros. Paarden klasse Z2: 1. Laurens van Liere, Veersedam's Mangement (Z-Bev.) 200: 2. Astrid Marinissen, Joli (Sé-Ros) 192. Z1:1. Ilise van Nispen, Paraquay (Wouw) 185; 2. Carola Paauwe, Jurjane's Hohnid. (Z-Bev.) 185. M2:1. Lucie Luows, Kasanova (Gouwe Reyers) 171; 2. Sandra van der Bijl, Obses sion (Schouwse R.) 167. Ml: 1. Evelien de Schipper, Gulina (Walcheren) 171; 2. Jan Ton, Ophiet (Oranjezon) 163. L2:1. Marlies Nijsse, Imago (Weelr.) 166; 2. Maxime Lefe- ber, Embleme du Def. (Scheldestad) 164. LI 1. Sanne Timmers, Collins (Heerle) 167; 2. Hans Goedhart, Prooyens Presly (Sé-Ros) 162. Pony's klasse Z2 cat. E: 1. Patricia Verdonk, Liberty Surayah (Paardebloem) 195. M2cat. E: 1. Julia Poppe, Lester (Oranjezon) 164.Ml cat. E: 1. Mariska de Vrieze, Soemeer's EL (Paardebloem) 158. L1 cat. DE: 1. KristyAr- endse, Moisi (Weelr.) 156. Tweede proef paarden Z2: 1. Laurens van Liere, Veersedam's Management, 199; 2. Margo Wondergem, Hurricane (Weelr.) 191 Z1:1. Carin van de Velde, Manto, 196; 2. Ri- anne Wondergem, Lyka (Gouwe Reyers) 195. M2:1. Isabel van der Kuijl, Jade, 159; 2. (gelijk) Elna Ridderbos, Morro Grande *Sé- -Ros) en Lucie Louws, Kasanova, 158. M1: 1Joanneke Wisse, Chicago (Gouwe Reyers 167; 2. Beatrijs Rijken, Odessa C (Gouwe Reyers) 163. L2:1. Annemarie Cevaal, Gro ver, 174; 2. Marlies Nijsse, Imago, 172. L1:1. Miranda Witte, Raverna (Vroonr.) 179; 2. Ni cole Versteeg, Nova Vita's Be. (Allround) 173. Pony's Z2 cat. E: 1. Patricia Verdonk Liberty Surayah, 201. M2cat. E: 1. Julia Poppe, Les ter, 152. M1 cat.E: 1. Mariska de Vrieze, Soe meer's El, 159. L1 cat. DE: 1. Krista Arendse, Moisi, 168. NickTeurlings-Alexandervan de VrieS 2. ME 12: Finale: Eva Leclercq-Nienfe V] Haas 6-3, 7-6. ME 14: Finale: Nadine! I wenhuise-Adrienne Jansen 7-5, 6-4. i KI Finale: Thomas Leclercq-Diederik de; "1 6-4, 6-3. JE 16: Finale: Rene Lindente Coen de Water 6-1, 6-1. JD 16: Finale: "I ter van de Buuse/Sjoerd Schrijver-C» avi Water/Stijn Sprinkhuizen 6-1,5-7,6-4, nc j de Amstel Cup, eerste ronde: SDC Putter Heerenveen 0-4(0-1), Jong Heerenveeri 31 1-3 (0-1). Tweede ronde: SC Heerenvr eer hij Eerste divisie: TOP-VVV 2-2, Stormv star-AGOVV 0-0, MVV-Den Bosch 2-2,t cles-Emmen 4-1, Eindhoven-GA Eaglef Excelsior-Dordrecht 4-2, GraafschaplfOo lem 2-0, Veendam-Sparta 0-5, CambJ nel Fortuna S. 1-1. Stand: Den Bosch Helmond Sp Sparta TOP WV AG OVV Excelsior GA Eagles Heracles Haarlem Stormv. Graafschap Fortuna S. Emmen Dordrecht Eindhoven MVV Cambuur L. Veendam Do ma Do tiji gei ,4-1 BV I Be i i der '■74. 'Wii 'wit I Vri ■sch TO iioi 76. Italië, competitie: Ancona-AC Milanb Vrouwen, districtsbeker. Tweede RWH-Oostkapelle 1-2. am Aa Stc Raymakers (Axel) en Ingrid Verheye (Breskens). Het 1000 meter lange zwempar- koers wordt afgelegd in de Damse Vaart vanaf de parkeer plaats achter het VW-kantoor in Sluis richting Hoeke. Vervol gens staat er 45 kilometer fiet sen op het menu met een aan looprondje in het westelijk deel van West-Zeeuws-Vlaanderen. Daarna voert het parkoers over Belgisch grondgebied, richting Boulevard van Knokke, waar dan het afsluitende onderdeel - de tien kilometer lopen - wordt afgewerkt en waar het pu bliek ieder jaar weer rijen dik staat. Omdat de deelname groot is, hebben de organisatoren ervoor gekozen om in drie starts het veld te laten vertrekken. Om 14.00 uur starten de beste 267 mannen voor het zwemmen. De vrouwen, mannen 50 en mannen 60 gaan om 14.10 uur van start terwijl het resterende deel van de mannen om 14.20 uur te wa ter word gelaten. Lucky Day 3190: 2-7-11-15-22-35-40-47-49- 50-51-53-59- 61-65-73-74-75-76-77. New York. US Open, 16 miljoen euro. Man nen, derde ronde: Federer (Zwi/2) - Blake (VSt) 6-3 7-6 6-3, Nalbandian (Arg/13) - Phi- lippoussis(Aus)7-66-7 6-36-2, Malisse Bel) - Toersoenov (Rus) 7-5 6-4 7-6, Schüttler (Dui/8) - Martin (Spa) 6-1 6-4 6-2. Vrouwen, vierde ronde: Clijsters (Bel/1) - Shaughnes- sy (VSt/17) 6-2 6-4, Mauresmo (Fra/5) - Tanasugarn (Tha) 6-2 6-2. Wolphaartsdijk. Jeugdtoernooi. JE 10: Ed dy Sprinkhuizen-Sandro Parsowa 6-4, 6-2; Bart van Trigt-Sandro Parsowa 7-6/6-3. MD 12: Nathalie van Strien/Natascha van Strien-Nienke de Haas/Elvera de Haas 6-4, 7-6. GD 12: MarloesvanTrigt/EddySprinkui- zen-Rishi Parsowa/Merel Meulmeester 6-3, 6-1; Marloes van Trigt/Thom Lagendijk-Ri- shi Parsowa/Linsey Griep 6-2, 7-6. ME 16: Linda Oranje-Willemijn Bins 6-3,4-6,6-2. JD 14: Alexander van de Vrie/Dominic van Eze- lingen-Diederik de Rave/Marco Kodde 6-1, 6-1; Jens de Koster/Frank van Straalen- Tjeerd de Wit/Kevin van Herk 6-2, 6-2. MD 16: Eva Leclercq/Adrienne Jansen-Marijke van Mastrigt/Lizzy Hoogesteger 6-1,6-0; Eva Leclercq/Heleen Vroman-Marijke van Mastrigt/Cindy Meyaard 6-0, 6-0; Adrienne Jansen/Heleen Vroman-Lizzy Hoogerste- ger/Cindy Meyaard 6-1, 6-1. GD 16: Eva Le- clercq/Willemijn Bins-Thomas Leclerc- q/Sjoerd Schrijver 6-3, 7-6; Eva Leclercq/Wesley de Marco-Thomas leClerc- q/Cherique Hilgers 6-1, 6-3; Adrienne Jan- sen/Wesley de Marco-Rias Jansen/Che- rique Hilgers 6-3,7-5. ME 10: Elvera de Haas- Natascha van Strien 6-1, 6-3. JE 12: Finale: Kampen. Eerste etappe Holland Ladiesi Kampen-Kampen. 1. Ziliute (Lit) 1184, 2.59.10,2. Teutenberg (Dui), 3. Valenirer 4. Hennes (Dui), 5. Spijkerman (Ned). so' Aa I Ml 'Bjj Oosterhout. Lange baan. Mannen. 104 vrij jun. 3 ej. 1N iek de Ridder (ZCK) 4. Ré Stroo (STV) 5. Yaïr Klazen (STV) 17. N» Sc, Tramper (ZEE). 2000 m. school sen. 11.) kai van Oudenaarde (ZEE) 14. Gino van Dat Me (ZCK). 500 m vrij minioren 5 ej. 2. Ro«ta; van Doeselaar (ZCK) 7. Timethy val ue Brande (ZCK) 10. Tim Tramper (ZEEL Tom Pel (STV) 14. Christoph Bral (J ,2 3000 m vrij sen. 11. Jeroen Dellebeke» 14. Michiel Soolsma (STV). Vrouwen. 1000 m. vrij jeugd 1 ej. 1. Cal ka de Ridder (ZCK) 6. Tamarah Loppies I (E: 19. Josine van Dorsselaer (ZCK) 20. 4.; Fonteine (ZCK). 2000 m school sen. 2 p( Nijskens (ZCK) 3. Anne Mortier (ZCKI.Sr j vrij minioren 5 ej. 2. Sanne Klompe (ST< m vrij sen. 6t JoyTramper (ZEE) 3000 m vrij rinka Bil (STV) 13. Daisy de Ridder (ZC( Mi -"Pr I' ho E, 19 170 dinsdag. Amstel districtsbeker. Poule 001: Ri fj dia-VVC'68 (18.45). Poule 106: Patri» Nieuwdorp (19.00). Poule 009: Vésc MZVC (18.45) Poule 010: Nieuwlanï Di Noormannen (in Westkapelle). f* 6S 012: Stavenisse-Apollo'69. Poule's( Borssele-Schoondijke. Poule 015: wershaven-Dreischor. Poule 017: SDO'63 (18.45). Poule 019: Wemeldj Zeeland Sport. Poule 020: Robur Poule 023: Corn Boys-Spui Poule Vosmeer-Smerdiek (19.30). indien anders vermeld, aanvang 18.30 uur Vriendschappelijk. DomburgJ (19.00 uur), Dinteloord-WHS, Si Yerseke (Zevenbergen, 19.30 HVV'24-Kapelle (19.00 uur).

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 20