PZC Eerbetoon aan gesneuvelde Indië-strijders Brede school is klaar voor de start Aanleg fietsroute van Breskens tot Biervliet begint in voorjaar Nieu w-Namen maak zich op voor kermis Lonink ziet oplossing voor Kop Noordstraat Bouw woningen op Beurtvaartkade moet drie miljoen opbrengen Wethouder Terneuzen schiet vervoersstructuur Masterplan af Raad steunt bezorgde bewoners Langeweg ■14 Drie dagen feest in Zandberg zaterdag 30 augustus 2003 Knelpunt Jongens mishandeld Inbraak Zeskamp Warmte Greep Sluiproute door Wout Bareman TERNEUZEN - De ondernemersver eniging City Terneuzen moet zich even niet bemoeien met de invulling van de Kop van de Noordstraat in de binnen stad van Terneuzen. Het doorkruist daarmee de lopende onderhandelingen tussen de gemeente en VOF Bellevue, die het plan wil verwezenlijken. Volgens burgemeester J. Lonink bevin den de onderhandelingen zich in een eindfase. Iedere inmenging van buiten af kan het overleg negatief beïnvloe den. Lonink: „In een brief aan de leden heeft het Citybestuur alvast maar een voorschot genomen op de mogelijkheid dat het hele project door initiatiefne mer Bellevue wordt teruggenomen. Bovendien wordt de indruk gewekt dat wij als B en W niet overtuigd zijn van het belang van het plan. Welnu, ik kan de ondernemers verzekeren dat wij daarvan goed doordrongen zijn en daarom alles op alles zetten om tot overeenstemming te komen." Hij noemt het 'contraproductief', dat het Citybestuur zich laat leiden door een zijdige informatie, mede gevoed door een aantal belanghebbenden. Lonink zegt er het volste vertrouwen in te heb ben dat de gemeente en VOF Bellevue het op korte termijn eens worden. „Op een manier zelfs, die goed is voor het project én financieel gezien voor de ge meente." Dieper wil hij niet op de hui dige stand van zaken ingaan. Voorzitter W. Broekhuysen van de raadscommissie Omgeving, die het project volgende week behandelt, be oordeelt de mededeling dat er een over eenkomst in de maak is, als 'uiterst positief'. Hij herinnert er aan dat de be slissing mee te werken aan de invulling van de Kop van de Noordstraat nog een beslissing was van 'de oude raad', net als het besluit 3,45 miljoen euro te re serveren voor de aankoop van panden, sanering en herinrichting van het ge bied. „De nieuwe gemeenteraad heeft het besluit van de oude raad integraal overgenomen; het is één van de belang rijkste speerpunten van het raadspro- gramma. Natuurlijk zou ik het toejui chen als uit de onderhandelingen tevoorschijn komt dat de gemeente goedkoper uit is, maar onze opdracht aan het college was en blijft die invul ling rond te breien. Zou het worden af geschoten omdat BenW750.000 euro van die gereserveerde 3,45 miljoen in eigen zak wilden houden - waarvan tot nu toe toch sprake was - dan zou dat het college ernstig te verwijten zijn." VOF Bellevue heeft de gemeente een gewijzigd plan gepresenteerd. Het voorziet in een iets kleinere bioscoop (650 in plaats van 950 stoelen), meer winkelruimte en minder appartemen ten én een bruin café. Verkeersplannen zijn veel te duur door Euqène Verstraeten TERNEUZEN - Uitvoeren van de plannen voor de afwikkeling van verkeer aan de zuidrand van de Terneuzense binnenstad, zoals geopperd wordt in het Masterplan Axelsedam, is niet realistisch. De plannen zijn vol gens wethouder J. van Schaik veel te duur. Wat de verkeers- en vervoers structuur betreft, moet het Mas terplan volledig op z'n kop wor den gezet, zo stelt Van Schaik naar aanleiding van de komen de discussie over het Master plan in de gemeenteraad. Vol gens het plan, opgesteld door een stedenbouwkundig bureau, zou het doorgaande verkeer uit de Kennedylaan moeten ver dwijnen. De weg vormt nu nog een belangrijk onderdeel van de rondweg. Voor een goede verkeersafwik keling zouden onder andere nieuwe wegen moeten worden aangelegd, met ook nog brug gen en tunnels. „Dan praat je over investeringen van zeker zo'n veertig miljoen euro", zegt Van Schaik. „Ik maak het van mijn leven niet meer mee dat we daarvoor het geld bij elkaar krijgen. Dan zeg ik: mooie plan nen, maar de uitvoering is niet realistisch. Er moet naar andere oplossingen worden gezocht voor de bestaande knelpunten, waarbij meer gebruik wordt ge maakt van de huidige infra structuur." De wethouder wijst op de ge houden inspraakprocedure, waarbij de middenstand ervoor pleitte verkeersstromen juist niet weg te trekken. Het gebied zou dan namelijk aan het zicht worden onttrokken, wat een na delig effect kan hebben voor de bedrijven. „Dus ook vanuit dat oogpunt denk ik dat de ver keers- en vervoersstructuur an ders moet dan nu in het Master plan staat." Van Schaik is zich er wel van be wust dat er hoe dan ook iets moet gebeuren, bijvoorbeeld op het kruispunt Schuttershof- weg/Kennedylaan. „Dat is een belangrijk knelpunt. Het is nu al een druk punt en dat zal in de toekomst alleen nog maar erger worden. Misschien is het moge lijk het verkeer om te leiden via andere bestaande routes, zodat de verkeersdruk toch wat min der wordt." Het Masterplan Axelsedam wordt 11 september door de ge meenteraad vastgesteld. In het plan wordt globaal aangegeven hoe de gemeente de ontwikke ling van de zuidelijke stadsrand ziet. Met name gaat het dan om de invulling van het gebied Kop Noordstraat, Schuttershof, Kennedylaan en Beurtvaartka- de. Het vorige Terneuzense ge meentebestuur heeft al besloten GOES - Twee 17-jarige jongens uit Kapelle zijn in de nacht van donderdag op vrijdag rond kwart voor één mishandeld in de Pijntorenstraat in Goes. Ze werden zonder enige aanlei ding door een groepje jongeren belaagd en met een hard voor werp op het hoofd geslagen. De verwondingen liepen uiteen van een gat in het achterhoofd tot kneuzingen in het gezicht. BRUINISSE - Inbrekers heb ben deze week opnieuw toege slagen in een vakantiewoning in Bruinisse. De dieven namen een video- en fotocamera, een gameboy met enkele spellen en een leesbril mee met een geza menlijke waarde van 2000 euro. /V BRESKENS - De problemen rond de duurzaam veilige in richting van de Langeweg in Breskens blijven voortduren. Donderdag sprak de gemeente raad van Sluis zijn bezorgdheid uit over de ontstane situatie. Eerder al had de dorpsraad van Breskens aan de bel getrokken. Tijdens de raadsvergadering deed ook bewoonster B. Keijmel in niet mis te verstane bewoor dingen een duit in het zakje. Met name de dubbele wegversmal lingen (vluchtheuvels met hier op paaltjes) in twee bochten van de straat wees zij aan als grote boosdoener. „Inmiddels geldt daar nu het recht van de bru taalste en wordt er harder gere den dan ooit tevoren. Zeker voor vakantiegangers is de gewijzig de situatie niet te volgen. Ik woon nu 32 jaar in de Lange- straat. Tot de herinrichting ge beurde er nooit iets. Vorig jaar hebben we 32 ongelukken ge teld. Dit jaar staat de teller al weer op 16. Dat kan toch nooit de bedoeling van een duurzaam veilige inrichting zijn?", vroeg zij zich vertwijfeld af. Volgens wethouder L. Wille van Verkeer is door het harde rijden bij de versmallingen een verve lende situatie ontstaan. „We zijn niet in staat geweest af doende maatregelen te nemen. Volgende week proberen we het op een andere manier op te los sen. Als dat niet lukt, is de con sequentie dat de vernauwing verdwijnt en er weer meer snel heid ontstaat", aldus Wille. L. Baarends (Dorpsbelangen Toerisme) drong er bij de wet houder op aan goed te luisteren naar de omwonenden. L. Flik- weert (CDA) vroeg zich af of er wel voldoende gekeken wordt naar de gevolgen van de maatre gelen. „Dit kost handenvol geld en geeft veel frustratie bij om wonenden." Volgens wethouder Wille is dat laatste in sommige gevallen een gegeven. „Maatregelen kunnen niet altijd door iedereen worden gesteund." doorEdy de Witte TERNEUZEN - Zo'n vierhonderd belangstellenden woonden gistermiddag in Terneuzen de jaarlijkse her denking bij voor de vijfendertig Zeeuws-Vlaamse mili tairen die tussen 1945 en 1962 in Oost-Indië en Nieuw- Guinea het leven lieten. Onder de aanwezigen waren vooral Indië-veteranen en familieleden. De bijeenkomst begon met een dienst in de Goede Herderkerk aan de Koninginnelaan. Daar werd gesproken door luitenant generaal b.d. A. Gijs- bers, ook Indië-veteraan. Namens de nabestaanden sprak P. van Driel. Oud-hoofd legeraalmoezenier kolo nel b.d. P. Linssen verzorgde de overdenking. Na de CLINGE - Vereniging De Sloe bers uit Clinge houdt vrijdag vor de twaalfde keer een zes kamp in Clinge. De zeskamp be gint om 183 0 uur en er is de mo gelijk wat te eten en te drinken. Een dj zorgt voor de muziek. door Frank van Cooten GR A AU W - Het schoolteam van de gloednieuwe brede school Ter Doest in Graauw staat te po pelen om te beginnen. De school is klaar voor de 81 kinderen en tien peuters die maandag begin nen. Ter Doest is de eerste brede school in de gemeente Hulst en biedt onderdak aan de buiten schoolse opvang, de peuter speelzaal en de basisschool. „Ik sluit niet uit dat de GGD later ook intrek neemt in het gebouw. Ook kan de brede school later een prima onderkomen zijn voor de ouderen van Graauw voor bijvoorbeeld computerles in de avonduren"zegt directeur Diana van Damme-Fassaert. Het schoolteam heeft het nog druk met de voorbereidingen voor het nieuwe schooljaar. Het duizenddingendoekje is een ge wild artikel, de plaatselijke aannemer verricht de laatste klusjes en spullen worden nog op zijn plek gezet. Directeur Van Damme-Fassaert loopt druk gebarend rond en ziet dat het goed is. „We zijn zo trots op onze nieuwe school. Het heeft ons veel energie gekost maar het resultaat mag er zijn", zegt ze. De voormalige basisschool Sint Joseph was veertig jaar oud en rijp voor groot onderhoud. „Het gebouw was niet slecht maar het interieur voldeed niet meer. On derhoud en renovatie kostte echter 900.000 gulden. Een hoop geld want je blijft een oud gebouw houden. Daarom is een berekening gemaakt voor nieuwbouw." Nieuwbouw pakte weliswaar een stuk duurder uit (een mil joen euro) maar werd toch haal baar door een bijdrage van het ministerie van onderwijs. De nieuwe school is heel anders dan het oude en strenge school gebouw. Veel glas, frisse kleuren en ronde vormen. „Het is vooral een open gebouw. Iedereen moet zich welkom voelen. De school straalt warmte en rust uit. Dat is belangrijk voor de kinderen. Ze voelen zich thuis op Ter Doest." De hoofdingang mondt uit in een grote gemeenschappelijke ruimte, met links daarvan de peuterspeelzaal, de buiten schoolse opvang en de kleuter klas. „De kleuterklas is de parel van de brede school. Alles Het team van Ter Doest in de nieuwe kleuterklas. Tweede van rechts directeur Van Damme-Fassaert. foto Peter Nicolai nieuw, inclusief keuken, natte hoeken en zand." Rechts zijn de docentenkamers, de keuken en de klaslokalen voor de groepen drie tot en met acht. „Iedere klas heeft een eigen berging en apar te computerhoeken." De leerlingen van de brede school kunnen er iedere dag van 7.15 tot 17.30 uur terecht. „Dat is het grote voordeel van de bui tenschoolse opvang, de peuter speelzaal en de basisschool onder één dak." De officiële opening van Ter Doest is vrijdag 31 oktober. Op de brede school wordt echter volgende week al een feestje ge vierd. Directeur van Damme- Fassaert zit dan 25 jaar in het onderwijs. geld te stoppen in de Kop van de Noordstraat en ook over de aan koop van grond aan de Beurt- vaarkade zijn in het verleden al onderhandelingen gevoerd. Als het echter aan Van Schaik ligt stopt de gemeente verder geen euro meer in het Masterplan. „De ontwikkeling van het Schuttershof bijvoorbeeld kost de gemeente niets. Dit soort pro jecten vind ik als portefeuille houder financiën natuurlijk heerlijk. Ik denk dat er over een plan als de Kop Noordstraat nu een heel ander besluit zou wor den genomen." door Euqène Verstraeten TERNEUZEN - De gemeente Terneuzen moet zowat drie mil joen euro terugverdienen om uit de kosten te komen van het plan Beurtvaartkade. Dat betekent dat de ongeveer 26 luxe wonin gen die er komen, zeker rond een half miljoen euro moeten kos ten. Dat becijfert wethouder J. van Schaik van financiën. De Ter neuzense gemeenteraad krijgt komende raadsvergadering een voorstel om de eigendommen van D-Ship Holding aan de Beurtvaartkade te kopen. In clusief de kosten voor verdere planontwikkleing en rentekos ten is dat een investering van 1,2 miljoen euro. In het gebied wil de gemeente woningen bouwen, gecombineerd met kantoren en recreatieve functies op en langs het water van de oostelijke ka- naalarm. voorspellen. We zetten in op hoogwaardige woningbouwalj Waterfront. Appartementen die tegen de half miljoen euro gaat kosten, dus we kunnen behoor lijk wat geld vangen. Aan dean- dere kant zitten we met een fit ke investering. Alles bij elkaar moet er naar verwachting toe zo'n drie miljoen euro terugve- diend worden." De Beurtvaartkade kont woensdag 3 september aan 4 orde in de commssie Omgeving Die vergadert om 19.30 uur it het stadhuis. Of dat allemaal gerealiseerd kan worden, is nog niet bekend. Vaststaat volgens burgemeester en wethouders wel dat de Beurt- vaarkade vanwege de centrale ligging van strategisch belang is voor de ontwikkeling van de zuidelijke stadsrand. Vandaar de wens om de eigendommen van D-Ship Holding te kopen. „Het is een begin om greep te krijgen op de ontwikkelingen in dat gebied", zegt Van Schaik. Het gaat om een stuk grond van drieduizend vierkante meter. Om alles in gemeentelijke han den te krijgen moet er nog eens zo'n oppervlakte worden aan gekocht. Begin juli lieten B en W al weten dat ze verwachten de investe ring in de Beurtvaartkade bin nen vijfjaar kan terug te verdie nen. De commissie Omgeving vond die mededeling echter wat magertjes en vroeg een betere fi nanciële onderbouwing. De cijfers zijn nu nog eens op een rijtje gezet. Het plan is in theorie kostendekkend. „Maar er zitten behoorlijk wat aanna mes in", zegt Van Schaik. „Dat kan ook niet anders, want nie mand kan precies de toekomst ZANDBERG - Van zaterdag I tot en met maandag 8 septembe staat het buurtschap Zandbei; nabij Graauw in het teken vai de jaarlijkse kermis. De bezoekers kunnen zich va- maken met onder meer de kei van jut, gaaibollen en spijker- broek hangen. Voor de kinden staat er een draaimolentje e een springkussen. De kermis wordt zaterdag oi 15.00 uur geopend door B en! van Hulst. Hierna spannen 4 liefhebbers de boog voor ee schieting op de liggende wip. Avonds is er muziek van dist Pico Bello en van Elvis-imitati Guido Horckmans. Zondag bt gint het programma om 11.0 uur met een motorpuzzelii Fietsers en skeelers kunnt vanaf 13. OOuur een route vanl of 30 kilometer rijden. Voort kinderen is er een schminl stand, een poppenkastvoorste ling en een optreden van et goochelaar. De fanfare Not Gedacht uit Graauw verzot een mini-concert. Tegen avond wordt de barbecue opg stookt en er is bingo. Maandagmorgen is er om 9,1 uur al een kaartwedstrijd bi den of jokeren. Om 14.00uurb gint een schieting. De kerm wordt 's avonds afgesloten m een mosselmaaltijd. dienst ging het gezelschap achter de vaandels van de verschillende veteranenorganisaties naar het monu ment. Hier werden eerst de namen van de gesneuvelden voorgelezen. Na The Last Post en het Wilhelmus volgde de krans- en bloemenlegging. Tenslotte trokken de aan wezigen langs het monument. Daarna was er een infor meel samenzijn in zorgcentrum Bachten Dieke. door Euqène Verstraeten BIERVLIET - Waterschap Zeeuws-Vlaanderen begint ko mend voorjaar met de aanleg van een veilige fietsroute tussen Breskens en Biervliet. In eerste instantie wordt een fietspad aangelegd van Bier vliet via Driewegen naar Hoofdplaat. Aansluitend komt er dan ook een fietspad via Slijkplaat naar Breskens. Tege lijkertijd wordt een fietsverbin- ding aangelegd van Schoondij- ke naar Sasput. De fietspaden komen er in het kader van het project Duurzaam Veilig Ver keer West Zeeuws-Vlaanderen. Vanuit de verschillende woon kernen wordt al vele jaren ge roepen om een veilige fietsver- binding.„Het grootste deel van de benodigde gronden is defini tief aangekocht", zegt K. de Regt van het waterschap Zeeuws-Vlaanderen. „Inmid dels zijn we begonnen met het opstellen van de plannen en het maken van het bestek. Als alles zonder tegenslagen verloopt kan de aanleg komend voorjaar beginnen." De weg van Breskens naar Bier vliet wordt intensief gebruikt door woon-werkverkeer, maar wordt ook gebruikt als ski route. „Er wordt met hoge sim heden gereden en dat levert vo de fietsers gevaarlijke situati op", zegt De Regt. Het tweerichtingsf ietspad loc vanuit Biervliet langs de ree terkant van de weg, wordt 2, meter breed en wordt uitg voerd in asfalt. Om de route te realiseren me ten verschillende sloten worft gedempt en een paar meter derop vervangen worden do nieuwe waterlopen. Het wati schap heeft daarvoor verscl lende stukken grond moei aankopen. In Driewegen sluit het fietsp aan op de oude weg en moei de fietsers hun weg vervolg door de bebouwde kom. Daai loopt het fietspad weer veit langs de dijk naar Hoofdplï Het vervolg is de aanleg vanc fietpad van Slijkplaat n) Breskens. Tussen Hoofdplaat Slijkplaat ligt al een fietspi Als het karwei gereed is, staat er een veilige fiets verb: ding tussen Breskens en vliet. Meteen wordt ook een fietsp aangelegd langs de Sasput straat tussen Schoondijke Sasput (Slijkplaat). Ook v( dat project is volgens De Reg aankoop van de benodii grond bijna rond. doorEdy de Witte NEEUW-NAMEN- Nieuw Na men maakt zich op voor de jaar lijkse kermis die vanaf vrijdag 12 tot en met dinsdag 16 sep tember wordt gehouden. Vrijdagavond wordt de kermis om 20.00 uur in café St.Cecilia geopend met een familiequiz. Zaterdag vertrekt om 13.00 uur vanaf Du Commerce een auto rally. In St. Cecilia is er om 14.30 uur een schieting. 's Avonds ma ken muziekverenigingen de Scheldezonen uit Nieuw Namen en St. Jan uit Sint Jansteen een rondgang. Zondag wordt de mis van 11.00 uur opgeluisterd met muziek en zang van de Scheldezonen en het gemengd koor St. Cecilia Middags klinkt er over het k misterrein muziek van de fat res Nooit Gedacht uit Graf en de Leopold en Albertisten Kieldrecht. Maandag wordet de parochiekerk om 10.00 de overleden parochianen b dacht. Kinderen kunnen 'si dags op de speelplaats basisschool St.Jozef stoepte nen. In St. Cecilia is er een sd ting en in Du Commerce1 kaarting. De laatste kermisdag ver® vanaf 14.30 uur een schietit! St.Cecilia. Om 16.30 uurkli in de Hulsterloostraat hetsü schot voor een wielerwedst voor veteranen. Om 18.00 fietsen de trimmers en reen ten weg. Met bloemenkransen bij het herdenkingsmonument in Terneuzen herdenken veteranen de omgekomen mede-strijders, foto Camile Schelstraete

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 80