PZC PZC Oh, als ik die wafel maar haal Romantiek met dank aan de PSD heaterkaartjes gaan ls warme broodjes Gemeenteraad Sluis akkoord met aankoop grond voor Deltahoek Directeur Leerling van Mosselkantoor thuis wegens conflict WWW. NAZOMER FESTIVAL .NL 13 OZ zegt contract op zaterdag 30 augustus 2003 Klachten Sluis loopt avondvierdaagse Aangifte inbraak blijkt vals Wangedrag in dronken bui bestraft Werkstraf voor mishandelen ex Drankrijder blijkt hardleers Raad wil snel aanpassing N61 Vervoer zieken op de helling door Frank van Cooten HULST - Het is onduidelijk of Zeeuws-Vlaamse patiënten per 1 januari 2004 nog op declara tiebasis met de taxi naar het zie kenhuis of de dokter vervoerd kunnen worden. OZ Zorgverze keringen zegt het contract voor rieken vervoer met Taxi Zuid Zeeland op. besluit is genomen in ver band met het voornemen van bet kabinet het patiëntenver- voer uit het ziekenfondspakket te halen. Pas op de derde dins- van september is duidelijk of deze maatregel wordt door- >t« gevoerd. Daarnaast is de zorgverzeke raar volgens woordvoerder W. Vernes ontevreden over de ser vice van Taxi Zuid Zeeland. Gezien de grote hoeveelheid klachten hebben wij besloten het contract op te zeggen. Be stelde taxi's komen vaak niet op tijd opdagen. De service van Taxi Zuid Zeeland is naar onze :aï maatstaven gewoonweg niet goed genoeg. Daarnaast wach ten we met spanning Prinsjes- 9 dag af. Taxi Zuid Zeeland is onderdeel eS van Regie bv, de overkoepelen de organisatie van een groot lantal taxi-ondernemingen. Temeuzen, Sluis en Hulst doen zaken met Regie in de gemeen schappelijke regeling collectief vervoer Zeeuws-Vlaanderen. Het ziekenvervoer valt daar volgens voorzitter J. van Schaik ïhter niet onder. De gemeen schappelijke regeling heeft met contracten afgesloten voor het vraagafhankelijk col- J ectief vervoer en het leerlin genvervoer. Voor het ziekenver- voer is een contract afgesloten door Marco Hamelink IERNEUZEN - Het loopt storm nieuwe seizoen van het Icheldetheater in Terneuzen. De losse kaartverkoop startte maandag pas, maar samen met nB le reeds verkochte abonnemen- 118 len staat de teller nu al op ruim 18.000 gereserveerde plaatsen. ,0' theaterdirecteur F. Lievens verwacht dat dit jaar de grens tan 50.000 bezoekers wordt ge laaid. „Het gaat boven alle ver- i rachtingen. In het eerste jaar regen we 950 aanmeldingsfor- a! nulieren van abonnementhou- ïulieren van abonnementhou- lers. Vorig jaar groeide dat aan- lal naar 1350. Voor komend 0 eizoen hebben we al 1950 for- nulieren binnen met aanvragen !oor plaatsen bij de diverse 'oorstellingen." ir zijn veel nieuwe klanten on- lerde aanvragers, zegt Lievens. .Voornamelijk Zeeuws-Vla- fad ris REDACTIE ZEEUWS-VLAANDEREN Willem Alexanderlaan 45 Postbus 145 4530 AC TERNEUZEN Tel: (0115) 645769 Fax:(0115)645742 E-mail: redtern@pzc.nl Conny van Gremberghe (chef) Wout Bareman Raymond de Frel René Hoonhorst René van Stee Prits Bakker (sport) Baudeloo 16 Postbus 62 4560 AB HULST Tel: (0114) 372776 Fax: (0114) 372771 E-mail: redhulst@pzc.nl Sheila van Doorsselaer CENTRALE REDACTIE Stationspark 28 Postbus 31 4460 AA GOES Tel: (0113) 315500 Fax:(0113)315669 E-mail: tedactie@pzc.nl INTERNET i"ww.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl Bezorgklachten: 0800-0231231 op maandag t/m vrijdag ge- hurende de openingstijden; zaterdags tot 12.00 uur tussen OZ en Taxi Zuid Zee land. De gemeenschappelijke regeling staat daar buiten. „Met het ziekenvervoer hebben wij niets te maken. Dat laat na tuurlijk onverlet dat de ge meenten zich zorgen maken over het voornemen van het ka binet het ziekenvervoer uit het ziekenfondspakket te schrap pen. De mensen die vallen onder de Wet Voorzieningen Gehandi capten zullen dan een beroep op de gemeenten doen. Ze maken immers een afspraak met de dokter en willen op tijd ver schijnen." Directeur L. Uijl van Regie bv verwijst naar de directie van Taxi Zuid Zeeland. Volgens hem gaat het om een contract tussen OZ Zorgverzekeringen en Taxi Zuid Zeeland waar Regie verder geen bemoeienis mee heeft. Volgens directielid A. van Ha- negem van Taxi Zuid Zeeland heeft OZ het recht het contract op te zeggen. „Het contract loopt door tot het einde van het jaar. Het is afwachten wat de landelijke politiek doet. Nie mand weet wat er gaat gebeu ren." Geconfronteerd met de uitlatin gen van OZ dat het groot aantal klachten ook een belangrijke re den is het contract op te zeggen, verwijst Van Hanegem weer door naar Regie. „Wij hebben wel een contract met OZ, maar Regie is verantwoordelijk voor de uitvoering van het zieken vervoer. De directie van Taxi Zuid Zeeland kan daar niets aan veranderen." Directeur Uijl vindt het onte recht dat de bal bij Regie wordt gelegd. „Het afwentelen van de problemen is te simpel." door Sheila van Doorsselaer HOEK - ,,Ik heb vandaag mijn nieuwe rollator gekregen en hij is goed gesmeerd, dus ik ga er straks als een hazewind van door!" Zo'n twintig ouderen uit Hoek en omstreken deden gis teravond mee aan de rollator- tocht door het dorp. Een route van 1,2 kilometer met halver wege een versgebakken wafel en vlak voor de finish een hin- dernisparcours. „Rrrrrrrollen met die bandjes!" De organisatie van de tocht was in handen van gymnastiekver eniging Vlugheid en Kracht en zorgcentrum Vremdieke in Hoek. „We kwamen op het idee omdat er ook een rolstoelvier- daagse is, maar niks voor men sen met een rollator", zegt Hans Bassie, voorzitter van het vier- daagsecomité. „Het deelne mersveld overtreft mijn ver wachtingen, moet ik zeggen. De oudste deelnemer is zelfs bijna honderd jaar!" De inschrijvers zeggen dat ze niet getraind hebben, maar van middag zag Bassie toch opval lend veel rollators op straat. Het startsein van de rollatortocht werd gegeven in de koffiezaal van Vremdieke. Volgens Bassie hoefden de deelnemers niet bang te zijn voor een doping controle. „Oh, als ik de wafel maar haal." Een van de deelnemers had er een hard hoofd in of hij de party tent met wafelbakkers wel zou halen, maar dat bleek geen pro bleem. Even bijtanken met een beker koffie en dan op naar de hindernisbaan. „We hoeven toch niet over een zeephelling hè", vroeg een dame. Dat viel mee, even slalommen langs wat pionnen en dan naar de finish. „De eerste wint een voettocht naar Rome", jutte een begeleid ster de deelnemers op. „Maar ik wil helemaal niet naar Rome", klonk het benepen. De tocht kende geen uitvallers en iedereen kreeg bij terug komst in Vremdieke een certifi caat. Bassie was zo tevreden over de rollatortocht dat hij vol gend jaar, als gymnastiekver eniging V&K veertig jaar be staat, een rollatortocht voor de hele gemeente Terneuzen wil opzetten. „Dan reken ik toch op ruim honderd deelnemers." Alle deelnemers kwamen goed langs de hindernisbaan. foto Camile Schelstraete mingen, maar ook uit Middel burg en Goes trekken we steeds meer publiek. Het effect van de Westerscheldetunnel wordt steeds beter merkbaar." De absolute toppers komend seizoen zijn de cabaretiers Bert Visscher en Youp van 't Hek. Beiden geven in maart volgend jaar twee voorstellingen die in een mum van tijd uitverkocht waren. „Maar ook shows en mu sicals als Grease, Jeans, Drums for Nature en Westside Story gaan als een tierelier. In het be gin waren we wat afwachtend hoe het zou lopen in verband met de recessie. Nou, we hebben er niets van gemerkt. Ze zeggen wel eens dat als het niet goed gaat met de economie, het wel goed gaat met het theater. Het is natuurlijk maar een oude wijs heid, maar voor ons komt het wel uit", aldus Lievens. Naast de investering in het pro gramma, dit jaar gegroeid van 1,4 naar 1,6 miljoen euro, is er ook geïnvesteerd in aanpassin gen aan het theater zelf. Zo wor den over twee weken leuningen geplaatst langs de trappen van de grote zaal, wordt de foyer ge zelliger aangekleed en is men druk bezig met het aanpassen van de akoestiek. De railing van het balkon, die bezoekers op de eerste twee rijen het zicht op het podium gedeeltelijk ontnam, is verlaagd. Het nieuwe theaterseizoen be gint woensdag met een voorstel ling van Karin Bloemen en Cor Bakker. SLUIS - In Sluis wordt van maandag 8 tot en met donder dag 11 september voor de zes tiende keer de avondwandel vierdaagse gehouden. Deelnemers kunnen kiezen uit twee afstanden: tien of vijf kilometer. Inschrijven kan vanaf half zes bij sporthal De Vliete. De deelnemers aan de vijf kilo meter vertrekken om kwaret over zes, de langste afstand gaat een kwartier eerder van start. Op de slotavond vertrekt de vijf kilometer om zeven uur. De bloemenhulde vindt plaats na bij de Oostpoort. Vanaf die plaats vertrekt de stoet voor de feestelijke binnenkomst in het centrum van Sluis. door Frank Gijsel en René van Stee SLUIS - Met uitzondering van de fractie Nieuw West ging de gemeenteraad van Sluis don derdag akkoord met het voor stel voor de aankoop van twee landbouwpercelen voor de uitbreiding van bedrijventer rein Deltahoek in Breskens. Het gaat om een oppervlakte van ruim elf hectare. Met de aankoop is bijna anderhalf miljoen euro gemoeid. Volgens A. Rosendaal (Nieuw West) is er nog voldoende grond beschikbaar in de ge meente Sluis. Ook vond hij de aankoopprijs van de grond in Breskens te hoog. „We trekken een veel te grote broek aan. We hebben geen behoefte aan ren teverliezen op gronden die misschien nog tien jaar braak blijven liggen." Wethouder J. Provoost van ruimtelijke ordening vond de opstelling van Nieuw West te passief. „Als college moeten we voor kaders zorgen voor werkgele genheid in de toekomst. Wat prijsstelling betreft varen we een juiste koers.' In tweede termijn stelde Ro sendaal voor een gedeelte van de grond aan te kopen en de rest in een later stadium, als er behoefte aan mocht blijken. Zijn partijgenoot J. Meijer vond de opstelling van Nieuw West realistisch. „Op meer werkgelegenheid hoeft u niet te rekenen." J. Wielakker (PvdA) was juist van mening dat je in tijden van recessie moet investeren. Die opstel ling kwam ook naar voren tij dens de behandeling van de in tegrale ontwikkelingsvisie be drijventerreinen. Nieuw West toonde zich wederom als enige tegenstander van de nota. J. Meijer betreurde dat er al leen grond wordt aangekocht en dat er verder niets wordt ondernomen om bedrijven aan te trekken. De overige fracties waren het hier mee oneens. „Uit de visie blijkt dat er nu eindelijk eens werk van wordt gemaakt", vond J. Boogaard (PvdA). Ook had hij lof voor het uit gangspunt dat bedrijventer reinen goed ingepast moeten worden in het landschap (groenstroken). Erik van Hengel en Marjan de Feijter zochten voor hun trouwfoto's de oude veerboot op. foto Peter Nicolai door René van Stee BRESKENS - Jarenlang reisden Erik van Hengel en Marjan de Feijter samen vanuit hun woonplaats Oostburg naar hun werk bij de provincie in Middelburg. Het tochtje met de veerboot Breskens-Vlis- singen vormde daarbij een welkome onder breking. De laatste officiële afvaart op za terdag 15 maart, om 00.20 uur met de Ko ningin Beatrix naar Vlissingen, was in dub bel opzicht bijzonder. De PSD hield toen op te bestaan en in de stuurhut van het schip vroeg Erik zijn vriendin ten huwelijk. Gisteren traden ze in Sluis in het huwelijks bootje. Bijna vanzelfsprekend moest er 'iets' worden gedaan met de veerboot. Daar om togen Erik en Marjan voor hun bruidsre portage naar Breskens. Met op de achter grond een van de PSD-boten, die tot maart volgend jaar wordt ingezet als fiets-voet- veer, werden op het strand enkele fraaie kiekjes geschoten. OVERSLAG - De politie heeft donderdag een man en een vrouw aangehouden op verdenking van oplichting. Het duo had begin dit jaar aangifte gedaan van inbraak in hun woning in Overslag. Die inbraak blijkt nu in scene te zijn gezet. De 29- jarige vrouw en 32-jarige man, beiden uit de gemeente Ter- neuzen, hadden beweerd dat er bij de braak een aantal huis houdelijke spullen waren verdwenen. Daarop keerde de ver zekering een schadebedrag uit van enkele duizenden euro's. De valse aangifte kwam na uitgebreid onderzoek aan het licht. TERNEUZEN - De Terneuzense politierechter heeft gisteren een 25-jarige inwoner van de Scheldestad voor vernieling en mishandeling veroordeeld tot tachtig uur werkstraf en twee weken voorwaardelijke gevangenisstraf. De man maakte in mei vorig jaar deel uit van een groep jongeren die na een avondje stappen onder invloed van drank een spoor van ver nielingen achterlieten. De verdachte had samen met twee an deren een winkelruit in de Noordstraat ingegooid. Afgelopen maart ging hij in Terneuzen opnieuw tijdens een dronken bui in de fout. Zonder enige aanleiding spoot hij een bijtende vloeistof in het gezicht van een voorbijganger. Op het politie bureau maakte hij een agent uit voor alles wat lelijk was. De politierechter adviseerde de man te stoppen met het drinken van alcohol. TERNEUZEN - Officier van Justitie L. Boogert sprak giste ren vol afschuw over het geweld, waarvoor een 38-jarige Ter- neuzenaar zich gisteren voor de rechter moest verantwoor den. Voor het mishandelen van zijn ex en een poging tot zware mishandeling van een kennis van die vrouw, kreeg de man 120 uur werkstraf en twee maanden voorwaardelijke gevangenis straf. ,,U vergalt het leven van uw ex en jullie zoon. Het moet klaar zijn met de intimidatie, geweld en belaging van haar", zei de officier. Afgelopen juni was de man ongevraagd bij zijn ex binnenge gaan om televisie te kijken. De vrouw vroeg hem de woning te verlaten, maar hij weigerde. Er ontstond een vechtpartij, waarbij de vrouw haar knie brak. Ze liep hierdoor een nieuwe baan mis. Ook bleek de man er alles aan te doen om haar in een kwaad daglicht te stellen. Bij haar woning had hij een bord met opschrift Porno Lichtland geplaatst en bij winkels schil derde hij haar af als dievegge. Een kennis van het slachtoffer die verhaal probeerde te halen bij de verdachte, werd zwaar toegetakeld. ,,U heeft een kort lontje", meende politierechter G. van Unnik. Hij achtte de mishandelingen bewezen. De Ter- neuzenaar bagatelliseerde zijn aandeel. TERNEUZEN - Een notoire drankrijder uit Zuidzande is gis teren in Terneuzen veroordeeld tot een jaar rijontzegging en 850 euro boete. De man had niet extreem veel gedronken toen hij in mei in IJzendijke werd aangehouden. Maar politierech ter G. van Unnik vond vier alcoholovertredingen in de laatste drie jaar wel erg gortig. „Van uw strafblad word ik niet vro lijk", zei de politierechter. Officier van Justitie L. Boogert liet er een berekening op los. „U bent 21 maanden uw rijbewijs kwijt in een tijdbestek van drie jaar. Het lijkt niet tot u door te dringen." De 44-jarige man wenst geen hulp van het consultatiebureau voor alcohol en drugs, waardoor volgens de rechter de kans blijft bestaan dat hij opnieuw de fout ingaat. Het kersverse echtpaar is nooit samen via de Westerscheldetunnel naar het werk gereisd, omdat Erik ondertussen de overstap naar de gemeente Sluis heeft gemaakt. Daar is hij werkzaam als archiefmedewerker. Marjan werkt nog steeds bij de commissie bezwaar-en beroepsschriften van de provincie. Toevalligerwijs behandelt ze daar nog regelmatig bezwaarschriften van voormalige PSD'ers die hun ontslag bij hun voormalige werkgever aanvech ten. door Mieke van derJapt YERSEKE - De directeur van het Mosselkantoor in Yerseke, A. Leerling, zit voorlopig thuis. Hij heeft de opdracht gekregen zich te beraden over de invul ling van zijn taak als directeur. Dat heeft directeur G. van Bals- foort, van het Productschap Vis, meegedeeld. De maatregel komt als een ant woord op een verschil van op- SLUIS - De gemeenteraad van Sluis wil vaart zetten achter de aanpassing van Rijksweg N61 tussen Schoondijke en Hoek. Een motie van de collegepartij en CDA, PvdA en WD-Ge- meentebelangen werd donder dag door de voltallige raad gesteund en wordt ter kennis gesteld aan de minister van Ver keer en Waterstaat, de Vaste commissie Verkeer en Water staat in de Tweede Kamer, Gedeputeerde Staten, het be stuurlijk overleg Duurzaam Veilig en waterschap Zeeuws- Vlaanderen. In de motie wordt gesteld dat de herinrichting van de N61 geen uitstel meer duldt en uiterlijk in januari 2007 moet beginnen. Volgens de raad gaat een groot deel van het verkeer met be stemming West-Zeeuws-Vlaan- deren sinds de komst van de Westerscheldetunnel over de N61. De raad is verder van me ning dat de verbinding de slag ader voor de economische ont wikkeling van de streek is. Gescheiden rijbanen voor snel- en langzaamverkeer ontbreken en dat zorgt met name in het oogstseizoen regelmatig voor fi les en gevaarlijke situaties. Daarnaast hebben hulpverle ners te veel tijd nodig om op de plek des onheils te komen. In middels heeft de PvdA in Sluis bericht gehad van haar partij genoten in de Tweede Kamer Adri Duivensteijn en Sharon Dijksma dat ze als lid van de Vaste Kamercommissie Verkeer en Waterstaat de problematiek van de N61 nadrukkelijk onder de aandacht van de minister zullen brengen. vatting tussen de mosselvissers en mosselhandelaren enerzijds en Leerling zelf aan de andere kant over de uitvoering van diens taak op het Mosselkan toor. De controverse heeft in middels tot een onwerkbare si tuatie geleid. Voorzitter A. Verbree van de Producenten Organisatie Mos selen zwijgt in alle talen. Hij wijst naar het Productschap Vis, de werkgever van Leerling, die een beslissing heeft geno men. Verbree ontkent echter niet dat die beslissing voort vloeit uit de wrijving die tussen zijn club en de directeur is ont staan. Leerling is in feite baas van de enige mosselveiliing in heel Nederland. Vissers en han delaren hebben voortdurend met de mosselveiling te maken en zijn er voor hun zaken op aangewezen. Een conflict heeft directe invloed op de dagelijkse gang van zaken. Die was dus onwerkbaar ge worden. Leerling, die sinds 2000 directeur is van het Mosselkan toor, was vanaf vorig najaar een halfjaar ziek thuis. Bij de aan vang van het seizoen is hij weer begonnen. Gedurende zijn af wezigheid is hij vervangen door L. Lucas. Volgens Van Balsfoort hoeft de al lang gepensioneerde Lucas het nu ontstane gat niet op te vullen. „We gaan dat van uit het Productschap in Rijswijk zelf doen. Ik ben eindverant- woorlijk en H. van der Bent zal mij terzijde staan. Leerling zal er zich thuis over beraden of de opvattingen van de besturen en die van hemzelf in overeenstem ming kunnen worden gebracht. Wat de conclusie zal zijn weet ik niet. Advertentie 26 aug t/m 7 sept 2003 0900 33 OOO 33 RUBlO KWARTET I PATRICK RIQUJLLfi^. The Juliet Letters van Elvi ..„wziuao/ytj»

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 79