PZC Alle aandacht voor Graat en Harmien Theaterkaartjes gaan als warme broodjes PZC Lancia Club doet Zierikzee aan Gemeente Terneuzen schrapt vijftig banen lïïSS-»-] Prijs voor mooiste boerenerf WWW. NAZOMER FESTIVAL La 1 sepW^Ojgra^ .NL 13 dorpshuizen inzet ruzie Ruimere openingstijden gemeentebalies Werk aan Sloebrug zaterdag 30 augustus 2003 Onvolledig Te koud Wangedrag in dronken bui bestraft Werkstraf voor mishandelen ex Fototoestel en drank gestolen Aangifte inbraak blijkt vals Vacaturestop Sterfgeval Platter Procedure irriteert politici door Mieke van der Jagt KAPELLE - De fractie van Ge meentebelang in de Kapelse ge meenteraad is het niet eens met de manier waarop het college, en met name wethouder J. Her- selman, vaart wil zetten achter de procedure om de dorpshui zen in Kapelle en Schore te pri vatiseren. Nog geen jaar geleden kreeg de stichting die de dorpshuizen be heert, een j aar de tij d om de zaak gezond te maken. Nu diezelfde stichting de handdoek in de ring GOES - De informatiepunten van de gemeente Goes zijn van af maandag 1 september ook open op woensdagmiddag. Inwoners kunnen in het stads kantoor aan de Oostsingel met vragen terecht bij de balies van Sociale Zaken en Burgerzaken. In het Landbouwcentrum aan de Westsingel geven medewer kers inlichtingen over Voorzie ningen Gehandicapten, Belas tingen, Schuldhulpverlening en Parkeervergunningen De ruimere openingstijd geldt ook voor de publieksbalie in de hal van het stadskantoor. Openingstijden: maandag tot en met vrijdag 09.00 tot 12.30 uur en dinsdag- en woensdagmid dagvan 13.30 tot 16.00 uur. Bur gerzaken ook donderdag van 17.00 tot 20.00 uur. heeft gegooid, heeft Herselman de raad laten weten de oude pri vatiseringsprocedure weer te willen oppakken en op zoek te gaan naar een exploitant. Ge meentebelang wil volledige uit leg over de gang van zaken in de gemeenteraad. Herselman heeft omwille van de tijd zijn infor matie per e-mail rondgestuurd en raadsleden gevraagd te rea geren. De reactie van Gemeentebe lang, in een brief die is onderte kend door C. Vleugel, liegt er niet om. De procedure past, vol gens de fractie, niet in het duale bestuur, waarin de gemeente raad de kaders stelt. De haastige spoed van Herselman wordt veroordeeld als een solo-actie. De fractie van Gemeentebelang verwijt Herselman ook onvolle dige informatie te hebben gege ven over de beweegreden van de stichting om de pogingen te sta ken. De stichting heeft te maken gekregen met een explosieve stijging van de personeelslas ten. Bij de beslissing om het nog een jaar te proberen woog ech ter de aanname mee dat de per soneelskosten met het afscheid van het oude beheerdersecht paar aanzienlijk zouden dalen. Voor de fractie van Gemeente belang is duidelijk dat de kwes tie rond de privatisering eerst in de raad moet worden bespro ken. Pas als de raad een nieuwe beslissing heeft genomen, kan het college actie ondernemen. De kwestie komt ongetwijfeld aan de orde tijdens de gemeen teraadsvergadering die dinsdag wordt gehouden in het gemeen tehuis van Kapelle. Aanvang 19.30 uur. Geboeid kijken Goese kinderen naar de theatervoorstelling in Sportpunt Zeeland. foto Willem Mieras door Marjolein Verbruqgen GOES - De jeugd had gisteren, tijdens de laatste dag van de kindervakantieweek in Goes, weinig last van de regen. De wijkverenigingen Goes Oost, Zuid en De Goese Polder trak teerden hun deelnemers 's mor gens op kindertheater in Sport punt Zeeland. De Goese Polder verving de waterspelen die mid dag door een bingo. Het Griekse feest van Goes Zuid kon binnen doorgaan. „Spannend, eng, om te lachen en fantastisch", roepen de kin deren na de theatervoorstelling van Graat Harmien. Deze broer en zus beleven in de jungle allerlei avonturen. De kinderen uit Zuid hoefden niet door de regen te lopen naar de sporthal. De vrijwilligers hadden 's och tends busvervoer geregeld. De kinderen uit Goes Oost mochten in auto's van vrijwilligers mee rijden en vanuit De Goese Pol der was het lopen in tien minu ten goed te doen. Zo'n 325 kinderen keken aan het eind van de ochtend geconcentreerd naar de capriolen van het thea terduo. De vrijwilligers van Goes Oost waren al van plan om 's middags binnen door te gaan met hun thema 'Het meisje uit 3000'. De kinderen namen gistermiddag afscheid van haar omdat zij te rugging naar haar eigen tijd. De middag eindigde met een disco. „Voor onze waterspelen is het nu te koud. We willen niet dat de kinderen ziek worden", zegt Ko Labrujère van De Goese Polder. „Daarom houden we een bingo met disco in de voetbalkantine van Het Schenge." Dit jaar ble ven voor het eerst alle houten bouwsels tot op de laatste dag overeind staan. „Andere jaren vernielden vandalen de hutten. Dat is het voordeel van dit sportpark. Het is minder toe gankelijk door de hekken rond om", zegt Labrujère. Zuid begon tijdens de regen 's morgens met de voorbereidin gen voor een Grieks feest in buurthuis De Pit. Het kamp vuur moesten ze daardoor mis sen, maar de alcoholvrije ouzo smaakte goed. Ook de jeugd in Kattendijke, Kloetinge, Wilheminadorp en Wolphaartsdijk beleefde giste ren de laatste dag van hun kin dervakantieweek. TERNEUZEN - De Terneuzense politierechter heeft gisteren een 25-jarige inwoner van de Scheldestad voor vernieling en mishandeling veroordeeld tot tachtig uur werkstraf en twee weken voorwaardelijke gevangenisstraf. De man maakte in mei vorig jaar deel uit van een groep jongeren die na een avondje stappen onder invloed van drank een spoor van ver nielingen achterlieten. Vast stond dat de verdachte samen met twee anderen een winkelruit in de Noordstraat had inge gooid. Aan de gedupeerde winkelier hij 302 euro schadever goeding betalen. Afgelopen maart ging hij in Terneuzen opnieuw tijdens een dronken bui in de fout. Zonder enige aanleiding spoot hij een bijtende vloeistof in het gezicht van een voorbijganger. Op het politiebureau maakte hij een agent uit voor alles wat lelijk was. Hij had in een cel geplast en werd woedend toen hij moest opruimen. De politierechter adviseerde de man te stoppen met het drin ken van alcohol. TERNEUZEN - Officier van Justitie L. Boogert sprak giste ren vol afschuw over het geweld, waarvoor een 38-jarige Ter- neuzenaar zich gisteren voor de rechter moest verantwoor den Voor het mishandelen van zijn ex en een poging tot zware mishandeling van een kennis van die vrouw, kreeg de man 120 uur werkstraf en twee maanden voorwaardelij ke gevangenis straf. „U vergalt het leven van uw ex en jullie zoon. Het moet klaar zijn met de intimidatie, geweld en belaging van haar", zei de officier. Afgelopen juni was de man ongevraagd bij zijn ex binnenge gaan om televisie te kijken. De vrouw vroeg hem de woning te verlaten, maar hij weigerde. Er ontstond een vechtpartij, waarbij de vrouw op de grond geduwd werd en haar knie brak. Ze liep hierdoor een nieuwe baan mis. Ook bleek de man er alles aan te doen om haar in een kwaad daglicht te stellen. Bij haar woning had hij een bord met opschrift Porno Licht- land geplaatst en bij winkels schilderde hij haar af als dieveg ge- Een kennis van het slachtoffer die verhaal probeerde te halen bij de verdachte, werd zwaar toegetakeld. „U heeft een kort lontje", meende politierechter G. van Unnik. Hij achtte de mishandelingen bewezen. De Terneuzenaar bagatelliseerde zijn aandeel. ZIERIKZEE - Uit de etalage van een winkel aan de Mol in Zierikzee is donderdagmiddag een fotocamera gestolen. Het toestel is enkele honderden euro's waard. Uit een winkel aan de Verrenieuwstraat werd 's avonds een hoeveelheid drank gepikt. OVERSLAG - De politie heeft donderdag een man en een vrouw aangehouden op verdenking van oplichting. Het duo had begin dit jaar aangifte gedaan van inbraak in hun woning in Overslag. Die inbraak blijkt nu in scene te zijn gezet. De aanhouding betreft een 29-jarige vrouw en een 32-jarige man, beiden uit de gemeente Terneuzen. Op grond van de inbraak had de verzekering een schadebe drag van enkele duizenden euro's uitgekeerd. Volgens de aan gifte zou er bij de braak een aantal huishoudelijke spullen zijn verdwenen. De valse aangifte is na uitgebreid onderzoek aan het licht ge komen. TERNEUZEN - Het loopt storm liet nieuwe seizoen van het Scheldetheater in Terneuzen. De losse kaartverkoop startte maandag pas, maar samen met de reeds verkochte abonnemen ten staat de teller nu al op ruim 000 gereserveerde plaatsen. Theaterdirecteur F. Lievens verwacht dat dit jaar de grens van 50.000 bezoekers wordt ge haald. „Het gaat boven alle ver wachtingen. In het eerste jaar g kregen we 950 aanmeldingsfor mulieren van abonnementhou ders. Vorig j aar groeide dat aan tal naar 1350. Voor komend seizoen hebben we al 1950 for mulieren binnen met aanvragen voor plaatsen bij de diverse voorstellingen." Er zijn veel nieuwe klanten on- derde aanvragers, zegt Lievens. («„Voornamelijk Zeeuws-Vla- door Marco Hamelink REDACTIE BEVELANDEN/THOLEN Stationspark 28 Postbus 31 4460 AA GOES Tel: (0113) 315670 Fax: (0113)315669 E-mail: redgoes@pzc.nl Rolf Bosboom Ingrid Huibers Mieke van der Jagt Rob Paardekam CENTRALE REDACTIE Stationspark 28 Postbus 31 4460 AA GOES Tel: (0113) 315500 Fax: (0113)315669 E-mail: redactie@pzc.nl INTERNET www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl Bezorgklachten: 0800-0231231 op maandag t/m vrijdag ge durende de openingstijden; zaterdags tot 12.00 uur mingen, maar ook uit Middel burg en Goes trekken we steeds meer publiek. Het effect van de Westerscheldetunnel wordt steeds beter merkbaar." De absolute toppers komend seizoen zijn de cabaretiers Bert Visscher en Youp van 't Hek. Beiden geven in maart volgend jaar twee voorstellingen die in een mum van tijd uitverkocht waren. „Maar ook shows en musicals als Grease, Jeans, Drums for Nature en Westside Story gaan als een tierelier. In het begin wa ren we wat afwachtend hoe het zou lopen in verband met de re cessie. Nou, we hebben er niets van gemerkt. Ze zeggen wel eens dat als het niet goed gaat met de economie, het wel goed gaat met het theater. Het is natuurlijk maar een oude wijsheid, maar voor ons komt het wel uit", al dus Lievens. Naast de investering in het pro gramma, dit jaar gegroeid van 1,4 naar 1,6 miljoen euro, is er ook geïnvesteerd in aanpassin gen aan het theater zelf. Zo wor den over twee weken leuningen geplaatst langs de trappen van de grote zaal, wordt de foyer ge zelliger aangekleed en is men druk bezig met het aanpassen van de akoestiek. De railing van het balkon, die bezoekers op de eerste twee rijen het zicht op het podium gedeeltelijk ontnam, is verlaagd. Het nieuwe theaterseizoen be gint woensdag met een voorstel ling van Karin Bloemen en Cor Bakker. De familie Wijnen en Hoeymakers ontvangt de prijs uit handen van A. de Klerk, voorzitter van de werkgroep Jaar van de Boerderij. foto Camile Schelstraete door Frank Gijsel RETRANCHEMENT - „Het gaat niet goed met de boerderij, het erf en het landschap in Zeeland. We zijn hard op weg een rampge bied te worden. We willen daar graag wat aan doen." Dat vindt A. de Klerk, voorzitter van de Zeeuwse Werkgroep Jaar van de boerderij. Het erf van boerderij de Blauwe Hoeve aan de Braamdijk te Retranchement van de fa milie Wijnen en Hoeymakers werd verkozen tot het mooiste van Zeeland in de categorie moderne bedrijven. De erftrofee 2003 werd gisteren op de Blauwe Hoeve door De Klerk uitgereikt. Volgens de jury is op het moderne bedrijf respect getoond voor het verleden. Waardering was er voor de wijze waarop een nieuwe ligboxenstal refereert aan de Zeeuwse boerderijen met een zwarte schuur met rood dak. Het nieuwe woonhuis is van goede architectuur. Van de oude woning zijn stukjes metselwerk als een soort eerbetoon aan het verleden gespaard gebleven. In de categorie historische bedrijven, van voor 1950, werden twee prijzen uitgereikt. De eerste prijs ging naar de boerderij van de familie Buisse uit Draaibrug. De gebouwen vormen volgens de jury een eenheid en passen zeer goed bij de landschappelijke omgeving. De tweede prijs ging naar woonboerderij Heerlijkheid de Batterij van de familie Ga- dellaa aan de Sasdijk te Westdorpe. Deze boerderij is volgens de jury een aanrader voor mensen die een boerderij gaan herbe- stemmen tot woonboerderij. De familie Steutel van Luchtenburg anno 1801 uit Kamperland en de familie De Feij- ter uit Zaamslag kregen een stimulerings- prijs voor de verfraaiing van de omgeving van de boerderij. De prijzen werden voor de derde keer uitgereikt door de Stichting Landschapsbeheer in samenwerking met de Zuidelijke Land- en Tuinbouworganisatie en de Boerderijenstichting. Naast een geldprijs ter verfraaiing van het erf kregen de winnaars een gevelschildje met de tekst winnaar van de erftrofee 2003, provincie Zeeland. door Inge Heuff ZIERIKZEE - De Lanciarijder is een individualist die houdt van Italiaans design en van de geavanceerde techniek waar uit de auto's bestaan. Dat is de beschrijving die de voorzitter van Lancia Club Nederland Jan Huner geeft van de cluble den. De Lancia Club, die zijn dertig jarig bestaan viert, be zocht Schouwen-Duiveland en werd gisteren ontvangen op het gemeentehuis. Zo'n veertig verschillende Lancia's stonden gisteren op gesteld bij het gemeentehuis. Aan het verschil tussen de oudste, een prachtig bewaarde Belna uit 1934 en de nieuwste, de luxe limousine Thesis uit 2002, was goed te zien hoe Lancia zich ontwikkeld heeft. Het allernieuwste model, de Ypsilon, is alleen nog in Italië op de markt gebracht en kon daarom gisteren niet getoond worden. „Dat wordt een heel bijzondere, kleine auto die geen concurrentie kent", meent clubvoorzitter Jan Hu ner. De Lanciafabriek, onder deel van de Fiatgroep, maakt een lastige tijd door omdat het volgens Huner een liefheb- bersmerk is met een kleine, wat teruglopende klanten kring. De Lancia Club Nederland be oogt zoveel mogelijk Lancia's op de weg te houden en kent dan ook geen beperkingen wat betreft type of bouwjaar. En zo kon gisteren op het bordes naast een unieke Aurelia uit 1951, waarvan er nog maar drie of vier rond rijden, een Stratos uit de jaren zeventig staan. „Lanciarijders zijn geen snel heidsduivels maar Lancia heeft op de circuits wel goede resultaten behaald", vertelt Huner. „De Stratos is puur voor de rally's ontworpen en heeft veel prijzen gewonnen. Daardoor ontstond de vraag naar een wegmodel en dit is er een van." De ruim tachtig Lanciarijders uit Nederland, Engeland en België werden ontvangen door gemeentesecretaris Sjaak de Vos, als enige binnen het colle ge zonder rijbewijs, en kregen van voormalig projectleider Hans Beek een uitleg over het ontwerp en de bouw van het gemeentehuis. De jubilerende club verbleef sinds donder dagavond op slot Moermond en vertrekt vandaag voor de honderdmijlsrit naar Nijme gen. VLISSINGEN - Het verkeer op de Sloebrug in Vlissingen en het scheepvaartverkeer op het Ka naal door Walcheren moeten in de week van 8 tot en met 13 sep tember rekening houden met omleidingen en stremmingen. Het wegdek van de Sloebrug wordt die week, zowel overdag als 's nachts, vernieuwd. Om beurten wordt er een rijrichting afgesloten. Als eerste gaat maandag 8 september om acht uur 's ochtends de rijrichting vanuit Vlissingen dicht. Het scheepvaartverkeer op het Ka naal door Walcheren is die week gestremd door de werkzaamhe den aan de Sloebrug. De strem ming duurt van maandag 8.00 uur tot zaterdag 17.00 uur. door Conny van Gremberghe TERNEUZEN - De gemeente Terneuzen stond donderdag avond aan de rand van de finan ciële afgrond. Gisteren zette de gemeente - na berichten uit Den Haag - een flinke stap voor waarts. Er moeten ambtenaren weg en ook de gesubsidieerde instellingen ontkomen niet aan bezuinigingen. Het tekort voor de begroting van 2004 was begin deze week opgelopen tot 5,6 miljoen euro. Het kabinet voegde daar giste ren nog eens 0,8 miljoen euro aan toe, omdat Terneuzen een extra korting op de Gemeente fondsuitkering kan verwach ten. Wethouder J. van Schaik (fi nanciën) vreest dat nu ook de gesubsidieerde instellingen moeten rekenen op forse bud getkortingen. Zeker is dat de ge meente de komende jaren geen nieuw personeel zal aannemen. Feitelijk is er sprake van een va caturestop. Bovendien moet het personeelsbestand in vier jaar tien procent krimpen. Dat bete kent een verlies van ruim vijftig arbeidsplaatsen (er werken nu 530 mensen bij de gemeente). Volgens Van Schaik vallen er geen gedwongen ontslagen. Raad en college bogen zich don derdagavond in beslotenheid over een pakket maatregelen om de gemeente er financieel weer boven op te krijgen. Vol gens Van Schaik is er overeen stemming over de ombuigings- voorstellen die zo'n drie miljoen gulden aan besparingen zullen opleveren. Daarnaast verhoogt de gemeen te volgend jaar zowat alle leges en vergoedingen voor gemeen telijke diensten. De burgers gaan dit volgens Van Schaik zeker merken. „Je spreekt al gauw over een gemid delde lastenstijging per burger van zo'n 30 euro per jaar. Ik zeg gemiddeld, want een gezin dat net aan het bouwen is, nieuwe paspoorten nodig heeft en ge troffen wordt door een sterfge val, zal aanmerkelijk meer geld kwijt zijn. Vooralsnog blijven we van de onroerend-zaakbe- lasting af, die gaat met niet meer dan het inflatiepercentage om hoog. Maar er is meer dat de burgers treft. De bijzondere bij standsuitkering komt te verval len, dat kost ons twee ton, maar dat gaat feitelijk ten koste van de uitkeringsgerechtigden in onze gemeente." De verhogingen van de leges le vert Terneuzen een klein mil joen extra op, maar daarmee is de gemeente nog lang niet uit de brand. De raad wil namelijk in meerderheid nog zo'n twee mil joen euro beschikbaar houden voor nieuw beleid, maar om dit bedrag vrij te krijgen zal er el ders geld weggeplukt moeten worden. Die noodzaak wordt versterkt door de extra rijks korting. Van Schaik: „We hebben nu de raad voorgesteld om het ge meentelijk apparaat verder te reorganiseren. Nog platter te maken dan het al is. Minder lei dinggevenden, kortere lijnen. Dat betekent dat mensen func ties zien veranderen, verplaatst zullen worden binnen de orga nisatie en dat sommigen func ties zullen vervallen. Daarnaast willen we de personeelslasten verder omlaag krijgen, door minder vaak een beroep te doen op externe krachten. Ook voe ren we een feitelijke vacature stop in. We zullen slechts men sen van buitenaf aantrekken als intern geen geschikte mensen voor handen zijn voor bepaalde functies." „Als je dit op je eigen personeel laat afkomen, dan moeten van de gemeente afhankelijke in stellingen als een bibliotheek, de stichting Welzijn en Maat schappelijk Werk natuurlijk be seffen dat zij niet ontzien kun nen worden. Ook zij zullen het mes moeten zetten in hun perso neelslasten", aldus de wethou der. Advertentie 26 aug t/m 7 sept 2003 0900 33 OOO 33 'RUBIO KWARTET 'Stichting lanchch

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 65