PZC Tuinieren is versieren W19 3k Kussens Nieuwbouw Trendhopper Weegschaal zaterdag 30 augustus 2003 Bekroond In samenwerking met het Londense ontwerpbureau Conran Partners presen teert Villeroy Boch een nieuwe badkamercollectie. De onderdelen van Aveo zijn gebaseerd op de vormen van een ei. „De perfecte vormge ving van moeder natuur." Het ei is de cel waaruit het le ven ontstaat. De badkamer is een plek waar je vernieuwt, waar je iedere dag tot jezelf komt en nieuwe krachten op doet. Deze parallel tussen ei en badkamer bepaalt volgens Vil leroy Boch de vormgeving van de nieuwe badkamercollectie Aveo. Ligbad, wastafel en bidet en toilet doen denken aan een ei. „De perfecte vormgeving van moeder natuur", aldus Villeroy &Boch. De collectie is in opdracht van het bedrijf ontworpen door het Londense bureau Conran Partners. De bijzondere, enigs zins vernieuwende vormen van Aveo zijn bedacht door Sebasti an Conran. In de Engelse pers heet hij 'the rising son'. Hij is de zoon van sir Terence Conran (1931), die vooral bekend is als oprichter van woonwinkelke ten Habitat. Zoon Sebastian volgde een opleiding industriële vormgeving en trad vervolgens in de voetsporen van zijn vader. Sinds 1999 is de jonge Conran als creatief directeur 'industrial design' verbonden aan het Lon dense bureau Conran Part ners, waarbij ook zijn vader be trokken is. Het bureau werkte onder andere in opdracht van British Airways, Mothercare, Bliss en het British Museum. Dat de ster van Sebastian Con ran snel Stijgt blijkt uit de ver schillende onderscheidingen die hij inmiddels voor zijn werk ontvangen heeft. Alleen al in 2000 werden tien van zijn ont werpen bekroond vanwege het vernieuwende karakter. Opvallend aan Aveo is de mini malistische vorm van de ont werpen. Werd het minimalisme de afgelopen jaren vooral geas socieerd met strakke vormen en rechte lijnen, Conran heeft juist gekozen voor afgeronde vor men. De collectie bestaat uit een was tafel (611 euro), een fonteintje (249 euro), een opbouwwastafel (537 euro) en een opzet wastafel (593 euro). Daarnaastzijnonder meer een bidet (530 euro), diver se wc's (649 euro) en een urinoir (431 euro) verkrijgbaar. B adderen in een eitje Enkele voorbeelden uit de badkamer in ei-vorm. foto's GPD Het bijpassende ligbad van de kunststof Quaryl is verkrijg baar vanaf 1850 euro (inbouw- model) of 3650 euro (vrijstaand model)Het bad is eventueel ook leverbaar met onderwaterver lichting en een bubbel- en bruissysteem. De collectie is verkrijgbaar in drie verschil lende wittinten. Het bijbeho rende meubilair is uitgevoerd in noten of bamboe. De naam Villeroy Boch roept vooral associaties op met stijl volle keramische serviezen en accessoires. Dat hangt samen met de geschiedenis van het be drijf. Oprichter Frangois Boch startte 255 jaar geleden met de productie van keramiek in het Franse dorp Audun-le-Tiche. Zijn toenmalige concurrent Ni colas Villeroy begon in 1791 een soortgelijke fabriek in het Duit se Wallerfangen. Pas in 1836 bundelde het tweetal de krach ten. Het hoofdkantoor is sinds 1809 gevestigd in het Duitse Mettlach. In 1899 startte het be drijf met de grootschalige pro ductie van sanitair. Het bedrijf telt inmiddels vier divisies: ser viezen, projecten, badkamers en keramische tegels en accessoi res voor keuken en badkamer. Omdat de meeste consumenten bij Villeroy Boch nog steeds vooral een klassiek beeld voor ogen hebben, werkt het bedrijf steeds vaker samen met trendy ontwerpers. De collectie van Conran - die ook de kranenserie Source heeft ontworpen - is daarvan een voorbeeld. Eerder dit jaar verscheen het servies Dune Lines op de markt van ontwerper Matteo Thun. Reiner Moll ontwierp voor Vil leroy Boch de sanitaircollee- ties Loop Friends en Subway. „Het bedrijf probeert op die ma nier aansluiting te vinden bij designliefhebbers." Paul Geerts Voor meer informatie over Villeroy Boch: www.villeroy-boch.com Het telefoonnummer voor ver koopinformatie is 0900-1748. Sommige struiken zijn zo saai dat je ervan gaat gapen. Wat bijvoorbeeld te denken van de jasmijn - drie weken in de lente heerlijk geurend en de rest van het jaar slaapverwekkend. Of de Deutzia die schitterend bloeit in juni, maar in oktober ben je opgelucht als het doffe blad er eindelijk afvalt. En toch zou je de bloei van beide hees ters niet willen missen. Dat hoeft ook niet, want wat na de bloei saai is kan gemaskeerd worden. Hoe? Door de saaie pie ten met een klimplapt te laten overgroeien. Niet met een bruidssluier of een blauweregen - dat staat gelijk aan de kus des doods - maar met een eenjarige klimplant. Op die manier kun nen de bijrijders onder de hees ters feestelijk worden opge tuigd. Tuinieren is versieren. Laten we eens kij ken welke een- jarige klimplanten voor ons doel in aanmerking komen. Je zou natuurlijk kunnen proberen om het aangename met het nut tige te combineren door uitge bloeide struiken te gebruiken als kapstok voor pronkbonen of capucijners. Aardige bloemen, en nog oogsten op de koop toe. Maar na de oogst valt er niet veel meer aan te beleven. Dubbele treurnis is dan je deel: saaie struik met saaie klimplant. Handiger is het om te zoeken naar eenjarige klimplanten waarvan je een seizoen lang ple zier hebt. Zo'n plant is de klok- winde, Cobaea scandens, die de hele zomer doorbloeit met grote lichtgroene of chocoladekleuri ge klokken. Je kunt de klokwin- de zelf zaaien - in het voorj aar in een potje op de vensterbank - maar voor wie daar geen zin in heeft is Cobaea scandens in tuincentra ook als jonge plant te koop. Zaai in ieder geval niet te vroeg want de plant kan pas na de IJsheiligen (half mei) de tuin in. De eerste week van april is een goede zaaitijd. Hop, Humulus lupulus, is een sterk woekerende vaste plant die na een ondoordachte intro ductie nauwelijks meer uit de tuin te verwijderen is. De jonge scheuten van hop zijn eetbaar, maar dat is een schrale troost. Maar hop heeft een eenjarige soortgenoot, Humulus japoni- cus, de Japanse hop, een sterk groeiende klimplant die een saaie struik, een kale pergola of carport in een ommezien met een weelderig bladerdak heeft bedekt. En als hij niet bevalt, dan is hij in ieder geval na de eerste nachtvorst weer weg. Kies voor de bontbladige varië teit, Humulus japonicus Vari- egatus; de groenbladige is even saai als het te bedekken object. Wie van vrolijke kleuren houdt, moet uitkijken naar Eccremo- carpus scaber, een sterke eenja rige klimplant uit Zuid- Amerika met rode of oranje buisvormige bloemen in grote trossen. Mooi in combinatie met donkerpaarse lathyrus. Dezelf de vrolijke rode en oranje tinten vind je bij Oostindische kers, een plant die metershoog in een nietszeggende heester kan klimmen, maar waarmee je bij voorbeeld ook een saaie berbe- Huisstofmijt, zweetvlekken en andere vuiligheid. Na verloop van tijd ontkomt geen enkel kussen eraan. Maar de meeste kussens kunnen niet simpelweg in de wasmachine worden gestopt. Leen Bakker komt daarom met een kussen dat wel in de wasmachine kan. De tijk is gemaakt van katoen en polyestervezel. De vulling be staat uit een zogenaamde gesili- coniseerde Trevira vezel. Het kussen - verkrijgbaar onder de naam Eternity - kan worden ge wassen in de witgoedwas van 90 graden. Het kost 8,99 euro. Een wasbaar dekbed is verkrijgbaar vanaf 24,99 euro. Zaterdag 6 en zondag 7 sep tember vindt voor de derde keer de manifestatie Heilige Huisjes plaats in Rotterdam. De woonmarkt, georganiseerd door het Nederlands Architec tuurinstituut (NAi), belicht de invloed die particulieren op nieuwbouw kunnen hebben. Volgens de organisatie is het zo genaamd particulier opdracht geverschap nog steeds een actu eel fenomeen. Het evenement brengt particulieren, architec ten, interieurarchitecten, over heden, gemeenten, ontwikke laars en bouwers bij elkaar. Daarnaast zijn er een aantal le zingen. Tevens gaat een docu mentaire in première die het fe nomeen 'Wild Wonen' belicht. In deze documentaire komt een aantal particulieren aan het woord dat een eigen droomhuis heeft gerealiseerd. Heilige Huisjes vindt plaats in het Ne derlands Architectuurinstituut, Museumpark 25 in Rotterdam. Meer informatie is te vinden op de website www.nai.nl/heilige- huisjes TT7 oonwarenhuis Trendhop- V V per is komend televisiesei zoen niet van de beeldbuis te branden. Het bedrijf is hoofd sponsor van twee woonpro- gramma's. Artikelen duiken op in Eigen Huis Tuin, maar zijn ook te zien in het nieuwe pro gramma Samen Wonen (Net 5). Dit programma gaat over twee geliefden die op het punt staan om samen te gaan wonen. De uitdaging van de makers is om de verschillende smaken van twee partners samen te voegen tot een acceptabel geheel. Sa men Wonen is vanaf 24 septem ber tien weken lang te zien. Kanariekers. ris- of ligusterhaag kunt versie ren. Vegeet niet om af en toe water te geven als u Oostindi sche kers aan de voet van een haag zaait. Ik heb een groot zwak voor kanariekers, Tro- paeolum peregrinum, een fami lielid van Oostindische kers met sierlijk vijflobbig blad dat wel iets aan miniatuur-vijgenblad doet denken. De goudgele bloe men lijken op een vlucht exoti sche vogeltjes, neergestreken tussen het blad. Niet alleen heesters en hagen, maar ook vo lières, hekken en balkonspijlen zijn met slingers van kanarie kers op te tuigen. Zaai kanarie kers zelf, in het voorjaar, in pot jes op de vensterbank, want jonge plantjes worden zelden in tuincentra aangeboden. In mei of juni kan het zaad ook ter plaatse in de volle grond worden gezaaid, maar een enigszins bo tanisch oog is dan wel vereist om de prille zaailingen niet per on geluk weg te wieden. Met een beetje geluk komt eenmaal ge zaaide kanariekers ieder jaar vanzelf weer terug. Romke van de Kaa Bij liefhebbers van design is de Deense ontwerper Jacob Jensen geen onbekende. De ont werpen van de Deen vallen op door de strakke, bijna minima listische vormgeving. Aan zijn omvangrijke oeuvre (horloges, telefoons, weerstation, keuken- accessoires) heeft Jensen een nieuw ontwerp toegevoegd: de scale. Deze keukenweegschaal wordt in Nederland verspreid door het bedrijf Leonardo Spe cials in Almere. De weegschaal (179 euro) is gemaakt van staal, glas en kunststof en kan aan de muur worden bevestigd. Infor matie over verkooppunten is verkrijgbaar bij Leonardo Spe cials: 036-5358880. Internet: www.designwatches.com of www.jacob-jensen.com

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 49