PZC Collectief vervoer praat met klant PZC LPF'er kent potje voor spoor naar Axelse Vlakte 11 Sluiskil moet swingen tijdens Gildefeesten Voor even Tarzan Sluisse PvdA vestigt hoopt op Kamerleden voor oplossing N61 Gebruikerspanel geeft Regie BV advies Poort Hulst schittert dankzij parkeerverbod Scheldeboulevard maand dicht agenda vrijdag 29 augustus 2003 Ervaringen Tinkertocht Maaien stadswallen te duur Slaappillen verloren in Middelburg Heiwerkzaamheden bijna klaar Files Vliegende Hollandertocht Orgelconcert Wandeltocht J1 door Eugène Verstraeten TERNEUZEN - Het Samen werkingsverband Collectief Vervoer Zeeuws-Vlaanderen (SCVZ V) richt een klantenpanel op. Met de adviezen van de reizi gers die in dit panel zitting ne men, probeert taxi-organisatie Regie BV verbeteringen in het vervoer en het vervoerssysteem door te voeren. Vorig jaar al adviseerde een be middelingscommissie, die de wrevel tussen Regie en het Sa menwerkingsverband moest wegnemen, om een kwaliteits panel in te stellen. Dat idee is nu door het bestuur van SCVZV opgepakt. Voor het klantenpanel zijn acht mensen benaderd, verspreid over de drie Zeeuws-Vlaamse gemeenten. Het gaat om zes rei zigers die op grond van de Wet Voorziening Gehandicapten ge bruik maken van het collectief vervoer en twee vertegenwoor digers uit het leerlingenvervoer. Bij de besprekingen van het pa nel zijn ook vertegenwoordigers van Regie en het Samenwer kingsverband aanwezig. „We gaan de ervaringen vragen van de mensen die gebruik ma ken van het collectief vervoer", zegt voorzitter J. van Schaik. „Wat gaat er goed en wat gaat er fout? Wat kan er verbeterd wor den? Als samenwerkingsver band hebben we daar alle be lang bij. Maar ook voor Regie is het belangrijk om te weten hoe de service nog verbeterd kan worden." De bezetting van het panel wordt jaarlijks gewisseld enhet is de bedoeling dat het pa nel vier keer per jaar bijeen komt. Half september staat de eerste bijeenkomst op de rol. Het klantenpanel komt ter sprake in de eerstvolgende ver gadering van het algemeen be stuur van het Samenwerkings verband. Die is op woensdag 10 STREEKACTIVITEITEN «4 REDACTIE ZEEUWS-VLAANDEREN Willem Alexanderlaan 45 Postbus 145 4530 AC TERNEUZEN Tel: (0115) 645769 Fax:(0115)645742 E-mail: redtern@pzc.nl Conny van Gremberghe (chef) Wout Bareman Raymond de Frel René Hoonhorst René van Stee Frits Bakker (sport) Baudeloo 16 Postbus 62 4560 AB HULST Tel: (0114) 372776 Fax: (0114)372771 E-mail: redhulst@pzc.nl Sheila van Doorsselaer CENTRALE REDACTIE Stationspark 28 Postbus 31 4460 AA GOES Tel: (0113) 315500 Fax: (0113) 315669 E-mail: redactie@pzc.nl INTERNET www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl Bezorgklachten: 0800-023 1 231 op maandag t/m vrijdag ge durende de openingstijden; zaterdags tot 12.00 uur september om 10.00 uur in het Terneuzense stadhuis. Op de agenda staat dan onder meer ook de uitbetaling van een bonus van ruim 32.000 euro aan Regie BV over vorig jaar. De taxi-organisatie heeft recht op die bonus als er niet meer dan vij f klachten per duizend passa giers binnenkomen. Die limiet haalde Regie vorig jaar met gemak. Dat wil volgens Van Schaik nog niet zeggen dat er inderdaad weinig klachten zijn. „Maar kritiek bij de borrel of op verjaardagsfeestjes telt niet mee. Het gaat alleen om klachten die officieel via de klachtencommissie zijn gelo pen." door Sheila van Doorsselaer HULST - De gemeente Hulst gaat volgende week definitief het plan uitvoeren om het zicht op de historische Keldermanspoort veilig te stellen. Hulst kondigde ruim een maand geleden een par keerverbod aan en hoewel in het straatje door gaans alle parkeervakken bezet zijn, kwam er geen enkel bezwaar op het voornemen binnen. Vanuit de Overdamstraat zou het publiek de his torische land- en waterpoort moeten kunnen zien liggen, maar geparkeerde auto's in de toegangs weg tot de poort ontnemen vaak het uitzicht. Ge motoriseerd verkeer wordt daarom vanaf volgen de week voorgoed geweerd uit het zijstraatje van de Minderbroedersstraat. Ook parkeren is voort aan uit den boze. Vandaag loopt de bezwaarter mijn af en volgens wethouder E. de Deckere (ver keer) worden in de loop van volgende week de parkeermeters weggehaald. Daarnaast worden nog andere maatregelen getroffen om het parke ren niet meer mogelijk te maken. De Kelder manspoort, ook wel Dobbele- of Bollewerckpoort genaamd, werd in 1999 geheel gerestaureerd en werd twee jaar later opgeleverd. Tussen 1869 en 1882 gingen in de Hulster raad tot vier keer toe stemmen op om alle poorten te slopen. Zij hadden immers hun functie, waar paarden en wagens tol moesten betalen om de stad binnen te mogen, ver loren. Het functieverlies van de poorten had tot gevolg dat niemand zich er meer om bekommerde. Binnen twintig jaar waren ze dan ook volledig verloederd. De Keldermanspoort werd in 1506 met de hand gebouwd en de ruïne werd in 1956 met de hand weer uitgegraven. Dat was te danken aan oud-wethouder, en amateurhistoricus, P.J. Brand die de restanten in dat jaar wist te traceren en ze in de tien jaar die er op volgden, liet uitgra ven en deels restaureren. Sinds 2001 is de Keldermanspoort pas echt weer het aanschouwen waard. Het uitzicht op de poort wordt nu belemmerd door het postkantoor, dat overigens op termijn moet verdwijnen. AXEL - Centrum, vanaf 18.00 uur. Rock en rollfestijn; Gregoriuscentrum 13.30 uur: Biljarten en kaarten; DeHalle, 14.00 uur: Kaarten en biljarten; Het Trefpunt, 9.30 uur: Koersbal; 13.00 uur: Kaarten en biljarten; CUNGE Malpertuus, 13.30 uur: Kaarten; HEIKANT Café Du Commerce, 20.00 uur: Kaarten; 'tHeike, 13.00 uur: Biljarten en pieren; HOEK - Vremdieke, 18.30 uur: Rollator- lochtvoor ouderen; PHILIPPINE - Café Marinet, 20.30 uur: Disco-avond m.m.v. disco Lapa; SINT JANSTEEN - Café de Kroon, 14.00 uur: Kaarten; SLUISKIL - Centrum: Gildefeesten; TERNEUZEN De Veste, 13.30 uur: Soos voormindervaliden Ons Verzetje, biljar tenen klaverjassen; Sporthal 't Zwaantje, 9.00 uur: Bowls. OSSENISSE - In de omgeving van Ossenisse vindt morgen de tweede Tinkertocht plaats. De tocht met Ierse raspaarden begint om 9.30 uur vanaf cam ping 't Mussenist in Ossenisse. De Tinkertocht is dertig kilome ter lang. Na afloop is er een bar becue. Opgave kan nog tot van avond bij Daan en Lucia ven de Winckel, 06-53912678. Ballonnen gaan de lucht in bij de opening van de Gildefeesten. Edy de Witte SLUISKIL - Tussen de buien door is gisteravond in Sluiskil het thema onthuld van de 23e editie van de Gildefeesten: 'Swingend Sluiskil'. Ondanks de regen bij ope ningshandeling ziet secretaris Patricia Bastiaansen van het organiserende comité het zon nig in voor de komende dagen. „We zijn amper begonnen en je ziet nu al blije en lachende ge zichten", constateerde ze. In de loop der jaren is hier er een dorpsfeest opgebouwd dat de mensen enorm veel plezier geeft." Na de opening pakte de plaat selijke zingende timmerman Piet van Puyvelde de micro foon. In de tent konden lief hebbers een kaartje leggen en zich creatief uitleven met en kele workshops. Corry Ko- nings zorgde met haar mee- zingrepertoire voor een spette rende afsluiting van het eerste avondje Gildefeesten. Vandaag komen ouderen aan hun trekken met een paar rondjes bingo en de muzikale noten van Piet Brakman. De kinderen kunnen terecht bij de kinderspelen. Het zaterdag programma vermeldt onder meer een autoshow, wandel en fietstocht, zeskamp, petan- que- en gaaibolwedstrijden en als sportieve klapper de twee de editie van het Open Kanaal zone Darttoernooi. Na afloop foto Wim Kooyman geven dartstoppers Mervyn King en Tony David een de monstratie. 's Avonds klinkt er weer regionaal geluid van Johnny Slipper and his Marga rita's. Zondag, na de rommel markt en braderie, warmen Diederick Benjaminsz en de band DeXter de bezoekers op voor de apotheose: Marianne Weber sluit de Gildefeesten af. door Wout Bareman TERNEUZEN - De aanleg van de spoorlijn Axelse Vlakte-Zel- zate op de oostoever van het Ka naal Gent-Terneuzen kan deels gefinancierd worden met het geld dat is gerserveerd voor ver plaatsing van het spoorwegem placement in Sas van Gent. Zo'n nieuw rangeerstation is overbo dig, wanneer de goederentrei nen op de lijn Terneuzen-Gent voor vertrek beter worden ge formeerd. Die suggestie doet het Terneu zense raadslid C. Freeke (LPF) het college van B en W aan de hand, in een toelichting op schriftelijke vragen over de ver dere ontwikkeling van de Axel- se Vlakte/Autrichepolder. Het raadslid oppert dat de vijf mil joen euro, die al geruime tijd ge parkeerd staat voor verplaat sing van het rangeerstation in Sas naar een locatie buiten de woonkern, probleemloos kan worden overgeheveld naar het spoor op de oostelijke kanaaloe ver. Immers, wanneer het goe derentransport op de zoge noemde Dow-lijn tussen Dow Benelux en het rangeerstation Merelbeke/Gent Zeehaven be ter wordt 'georganiseerd', dan kan de verhuizing van het em placement in Sas achterwege blijven. Freeke legt een direct verband tussen het gebrek aan belang stelling bij nieuwe bedrijven voor vestiging op de Axelse Vlakte en het ontbreken van een directe verbinding met Zelzate. Bedrijven op de oostoever zijn nu voor de aan- en afvoer per spoor aangewezen op de verbin ding via de kanaalbrug bij Sluiskil. Freeke noemt dat 'een onoverbrugbare kostenpost'. Hij vindt dat B en W van Ter- neuzen er alles aan moeten doen om de problematiek grensover schrijdend op te lossen. Daarbij is hij ook benieuwd naar de po gingen voor het spoorproject een EU-subsidie in de wacht te slepen 'in verband met stimule ring van de internationale eco nomie'. Met een verwijzing naar de perikelen rond Europese subsidies voor de Euregiotuinen in de gemeente Sluis, waar schuwt Freeke het college dat moet worden vermeden dat door onvoldoende onderzoek of wegens laksheid zo'n subsidie aan de neus van de Kanaalzone voorbij gaat. Het LPF-raadslid wil verder onder meer van het college we ten hoe de overdracht van grond op de Axelse Vlakte aan ESM, de Exploitatiemaatschappij Schelde-Rijn (met het haven schap Zeeland Seaports en het Havenbedrijf Rotterdam als participanten) precies is gere geld. Freeke weet zich op voor hand verzekerd van de steun van de Terneuzense Onafhanke lijke Partij (TOP). Die maakte zich al in maart vorig jaar sterk voor het schrappen van het nieuwe emplacement in Sas van Gent en overheveling van het daardoor vrijkomende geld naar de lijn Axelse Vlakte-Zel- zate. door Sheila van Doorsselaer KOEWACHT - De spreekwoordelijke nuchter heid van Koewachtenaren bleek voor de van oor sprong Gelderse fotograaf Louis Drent een inspiratiebron. Een facade die hij graag wilde doorbreken. Met een fotoreeks genaamd De Meeuwen van Zeeuws-Vlaanderen prikt hij door de no nonsens-houding van de Koewachtenaren heen; „Op mijn foto's tonen ze hun tweede inner lijk." De plaatselijke benzinepomphouder Erik de Schepper prikkelde als eerste de kunstzinnige geest van Drent. De Schepper blijkt een passie te hebben voor bananenplanten. Wie van exotische planten houdt, moet zelf ook een exotische kant hebben, bedacht Drent. De Schepper ging schoor voetend akkoord met een fotosessie, waarin Drent zou trachten zijn verborgen ik vast te leggen. En dat is, zo moet gezegd, goed gelukt. Met een lendendoek met dierenprint om, pronkt De Schepper voor zijn bananenplanten. Drent: „Het duurde even voordat Erik goed los kwam, maar opeens was het daar, zijn tweede innerlijk." Drent, die al een aantal jaren in Koewacht woont, besloot daarom een reportage te maken vol mys tiek en in een markante stijl. Vooral Koewachte naren met een passie, in de vorm van een hobby of beroep, zouden volgens Drent hun tweede per soonlijkheid met een beetje aanmoediging bloot kunnen geven. De bewoners van de Matthijs- straat en omstreken spelen de hoofdrol in de veer- tiendelige serie De Meeuwen van Zeeuws-Vlaan deren. Drent woont er zelf en omdat hij hen goed kent, maakte dat het benaderen en overhalen wat makkelijker. „Ze zijn allemaal zo macho, maar ze hebben stuk voor stuk een klein hartje." Drents vrouw, Astrid, verzorgt de visagie voor de foto's.Zelfs de mannen hadden geen bezwaar te gen een beetje make-up." De foto's worden binnenkort ergens in Koewacht geëxposeerd, maar Drent denkt al verder. Hij zou graag in heel Zeeuws-Vlaanderen bewoners uit dagen hun tweede ikdoorhemtelaten vastleggen Deze foto's wil hij dan vergroten tot een meter hoog en exposeren in de diverse galeries. De foto van Erik 'Tarzan' de Schepper heeft Drent ingestuurd voor een landelijke fotowedstrijd van Kodak. Hij mocht slechts één foto insturen en een van de wedstrijdthema's is 'passie'. „Nou, en is dat passie of niet?" Erik de Schepper als Tarzan. foto Louis Drent TERNEUZEN - De Scheldeboulevard in Terneuzen is vanaf maandag tot vrijdag 3 oktober tussen het Stadhuisplein en de Nieuwstraat afgesloten voor het verkeer. Ook de Scheldekade is komende maand tussen de Nieuwstraat en de Burgemeester Geillstraat gestremd. De afsluiting is nodig voor de aanleg van de inrit van de parkeergarage bij het Schelde theater en het aanpassen van de aansluitende en omliggende wegen. Van zowel de Scheldeboulevard als de Scheldekade wordt de weg verharding vervangen. Ook moet de riolering opnieuw wor den aangelegd. Het doorgaande verkeer wordt bij de sluizen en bij de rotonde Willem de Zwijgerlaan/Churchilllaan om geleid. De kruisingen Stadhuisplein en Nieuwstraat blijven open en de parkeergarage Oostkolk, Veerplein en Westkant zijn gewoon bereikbaar. HULST - Het maaien van de stadswallen van Hulst kost erg veel geld. De proeven met een speciale maaimethode zijn wel iswaar geslaagd, maar daar blijft het dit jaar bij. Wethouder E. de Deckere (openbare werken) zei gisteren dat de proeven die in juli zijn gedaan met het 'scheren' van de wallen worden geëvalueerd. „Natuurlijk laat je bij de kapper niet de helft van je haar knippen maar het maaien van de stadswallen is erg duur. Het gaat om een lengte van vier kilometer. Daarom is besloten de werkzaamheden niet dit jaar te doen. Door de warmte is het gras de afgelopen tijd toch nauwelijks gegroeid. Het teveel aan onkruid en pollen wordt handmatig verwij derd. De wallen worden zeker bijgehouden." Het maaien wordt waarschijnlijk volgend jaar hervat. Dethon Groen zet te in juli bij wijze van proef een speciaal gefabriceerde klepel maaier indie gewoon op de paden kan blijven rijden. Een deel van de steile stadswallen werd strookje voor strookje 'gescho ren'.Na de evaluatie wordt besloten of de gehele wal op deze manier wordt gemaaid. MIDDELBURG - Op het Goudend in Middelburg zijn woens dag medicijnen verloren. Het zijn slaappillen van het merk Rivotril. Ze zitten in een wit busje dat in een zakje van de apo theek zit. De medicijnen kunnen naar de apotheek in Dau- wendaele gebracht worden. MIDDELBURG - De heiwerkzaamheden voor het nieuwe ge bouw van Rijkswaterstaat in Middelburg is bijna klaar. Dins dag gaat naar alle waarschijnlijkheid de laatste paal de grond in. Aan de Poelendaelesingel in Middelburg verrijst hetnieu- we hoofdkantoor van Rijkswaterstaat. Voor de bouw is een moderne manier van heien gekozen. In plaats van de palen li- nea recta de grond inslaan, gaat eerst een grote metalen buis de grond die vervolgens volgestort wordt met beton. Daarna wordt de metalen buis weer omhoog gehesen. Vooral de klap pen van de metalen heistelling tegen de metalen buizen, levert een oorverdovend lawaai op. Menig Middelburger heeft zich inmiddels bij Rijkswaterstaat beklaagd over de herrie. Van de in totaal 231 benodigde palen, zijner inmiddels 180 de grond ingegaan. Als het heien de komende dagen volgens plan verloopt, gaat dinsdag de laatste paal de grond in. Al met al wordt de sleutel 1 november 2004 overgedragen aan Rijkswaterstaat. Begin 2005 gaan de deuren open voor het personeel. Het hoofdkantoor van Rijkswaterstaat wordt 140 meter lang en vijf verdiepingen hoog. Het pand ligt parallel aan het Kanaal door Walcheren. Het ontwerp is van de Am sterdamse architect Paul de Ruiter. door René van Stee SLUIS - De PvdA-fractie in Sluis schakelt haar partijgeno ten in de vaste Tweede Kamer commissie voor Verkeer en Wa terstaat in om de herinrichting van Rijksweg N61 versneld uit gevoerd te krijgen. In een brief aan de kamerleden Adri Duivesteijn en Sharon Dijksma spreken de Sluisse so ciaal-democraten de verwach ting uit dat zij de problematiek van deze weg onder de aandacht van de minister brengen. Ze ho pen dat daardoor de geplande verbeteringen (met ingang van 2007, maar liefst eerder) aan de weg zo spoedig mogelijk wor den uitgevoerd. „Van uitstel mag, mede in het belang van de verkeersveiligheid, geen sprake zijn", aldus de briefschrijvers. De verkeerssituatie op de N61 baart de PvdA ernstig zorgen. Na ingebruikname van de Wes- terscheldetunnel is de weg de enige hoofdontsluiting van West-Zeeuws-Vlaanderen naar de rest van Nederland. Met na me landbouwverkeer zorgt te genwoordig regelmatig voor ki lometerslange files of langdurig langzaam rijdend verkeer. „Hulpverleners kunnen er dan niet door en ambulances zien geen kans om binnen aanvaard bare tijd in het ziekenhuis in Terneuzen te komen. Het zal bo vendien duidelijk zijn dat der gelijke verkeerssituaties een ongunstige uitwerking op de toch al kwakkelende economie van onze streek hebben. Bedrij ven die zich hier wilen vestigen, zullen snel afhaken als blijkt dat de belangrijkste aan- en af- AXEL - Wandelsportvereniging Zelden Rust Terneuzen houdt zaterdag 6 september haar jaar lijkse Vliegende Hollander- tocht. Startplaats is cultureel centrum De Halle aan de Rooseveltlaan in Axel. De tocht voert onder meer langs de Axelse molen, over de wekelijkse zaterdag- markt en het polderlandschap rond Axel. De medische verzor ging is in handen van de EHBO. voerweg constant voor opont houd zorgt. Ook de toeristen, het toerisme is een van de eco nomische pijlers van West- Zeeuws-Vlaanderen, zullen de streek op den duur mijden", schrijven de verontruste PvdA- leden. In de brief wordt ook gewezen op de verantwoordelijkheid van Rijkswaterstaat. Sinds 1996 is die instantie subsidieverlener en uitvoerende partner in het project Duurzaam Veilig Ver keer West-Zeeuws-Vlaanderen. „Zij hebben ook toegezegd dat de N61 wordt aangepakt (oor spronkelijk in 2003). Nu nage noeg alle partners klaar zijn met hun maatregelen om het gebied verkeersveiliger te maken, laat Rijkswaterstaat het op de meest onveilige weg nog steeds volle dig afweten. En dat terwijl alle maatregelen zijn genomen om het verkeer naar de hoofdont sluiting N61 te dwingen. Het is alsof je een huis van dubbelglas voorziet, maar het dak voor een deel verwijdert." ZAAMSLAG - In de Gerefor meerde Kerk in Zaatnslag is za terdag een concert van de orga nist Ab Weegenaar. De aanvang is 19.30 uur. Het concert is een initiatief van het Orgelcomité Zaamslag. Weegenaar is hoofdorganist van de St.-Nicolaas of Bovenkerk in Kampen. Het programma is ge varieerd samengesteld met de uitvoering van werken van on der anderen W. Vogel, E. Gigout, Widor, K. Bolt en Guilmant. Weegenaar speelt ook eigen werk. BRESKENS - In het strand- en duingebied en de polders tussen Breskens en Nieuwvliet-Bad wordt zaterdag 20 september voor de vijfde keer een wandel tocht gehouden. De afstanden variëren van tien tot veertig kilometer. Start plaats is verenigingsgebouw De Uitkomst aan de Langeweg in Breskens. De dertig- en veertig- kilometerlopers vertrekken tus sen acht en tien uur. Voor tien en twintig kilometer is de start tus sen tien en twaalf uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 37