PZC Hoogerland weg bij Quick Step Louwerse bouwt al Halve marathon als training Jong Middelkamp terug in clubfinale Korfballers van Swift proberen te overleven Paolo Bettini treedt in de sporen van Ullrich en Fignon di' agenda uitslagen vrijdag 29 augustus 2003 Ritme Vrijbuiters Wraak ■H Hockey Smit snel doorSven Remijnsen GOES - Met een overwegend jonge ploeg die steeds meer er varing begint te krijgen, reist wielervereniging Theo Middel kamp vandaag af naar Stads kanaal en Hoogezand-Sappe- meer voor het finaleweekeinde van de clubcompetitie. Middelkamp dankt de uitnodi ging voor de driedaagse eind strijd aan de negende plaats die de ploeg dit seizoen behaalde in de clubcompetitie Zuid. Met name de vierde plaats van Wil- co Jonker in de afsluitende Omloop van de Alblasser- waard leverde het team van ploegleider Heddie N ieuwdorp veel punten op. Ook Ruud Rentmeester, John van de Vreede en Mare Blok hielpen Middelkamp aan een finale plaats. Dit viertal krijgt in Groningen gezelschap van Ri co Kruijt en Jacco Ringelberg. Rentmeester maakt in het fina leweekeinde zijn rentree na een sleutelbeenbreuk. Heddie Nieuwdorp weet niet wat hij van zijn renners kan verwachten, zeker omdat de helft van de ploeg (Van de Vree- de, Kruijt en Ringelberg) niet op zondag mag rijden. „Maar het is hoe dan ook een goede ontwikkeling dat we na een paar jaar afwezigheid weer in de finale staan. Voor mij wordt het ook de eerste als ploeglei der." In totaal zijn er tien Zeeuwse renners in koers. Francois Franse en Rob Koole, de win naar van de Alblasserwaard, rijden voor het sterke blok van Willebrord Wil Vooruit. Dennis Raadtgever en Roelof Tolman vertegenwoordigen Breda- Knooppunt. De finale begint vandaag met een individuele tijdrit over 14 kilometer. Morgen wacht de renners een drukke dag met een ploegentijdrit van 25 kilo meter, een puntenkoers over 35 kilometer en een criterium van 70 kilometer. De driedaagse wordt zondag afgesloten met een omloop over 170 kilometer. Delta Profronde dwingt geluk af door Frits Bakker KAMPERLAND - Voor de ere divisie van profkoersen is de Delta Profronde te klein en te weinig selectief. Dat wil nog niet zeggen dat de revolutionai re plannen van wielerbaas Hein Verbruggen de doodsteek zijn voor de Zeeuwse profkoers. „We willen met onze wedstrijd wel de beste van de rest worden", zei Lieuwe Rienstra gisteren op de perspresentatie van zijn ronde. Met mondiale toprenners als de Italiaan Paolo Bettini en de Au straliër Bradley McGee op de startlijst is dat niets te veel ge zegd. De Delta Profronde, die volgen de week zaterdag (start in Mid delburg, finish in Goes) wordt gereden, leeft van gelukstref fers. Jan Ullrich en Erik Zabel kwamen een paar jaar geleden zo maar uit de lucht vallen en ooit kwam Laurent Fignon zelfs de Ronde van Midden-Zeeland rijden. „We dwingen dat geluk af, omdat we in het peloton een goede naam hebben en altijd at tent zijn op de markt", vindt Rienstra. Dat zal altijd zo blijven, ook als de toppers straks verplicht zijn om in de eredivisie van de UCI te starten. Gerrie van Gerwen, die de renners contracteert: „Ren ners als Bettini, Museeuw en Zabel zullen ook in dat nieuwe tijdperk de kleinere ronden blij ven rijden om scherp te blijven voor het grotere werk." De toe komst van de Delta Profronde is derhalve niet zo somber als Hein Verbruggen deed voorko men. Zeker niet in de komende twee jaar, die nodig zijn om de UCI- plannen vorm te geven. De Zeeuwse ronde blijft wel mee dingen naar promotie naar de 11 -klasse. „Dan zitten we in de subtop, wat voor ons het hoogst haalbare is", stelde Rienstra realistisch. „De kracht van onze wedstrijd is dat we mikken op onze Zeeuwse wortels. De prof ronde is van onszelf. Dat hebben mensen bijvoorbeeld niet met de Eneco Tour, die zo maar één keer voorbij komt razen." „We kunnen wel", vulde Gerrie van Gerwen aan, „proberen om tot een clustering van wedstrij den net onder die top te komen. Ik zou denken aan een combina tie van koersen in Nederland, België, Noord-Frankrijk en het westelijke stuk van Duitsland. Zoals het voetbal een Cham pions League heeft en een toer nooi om de Uefa Cup, kunnen we in het wielrennen ook met twee divisies gaan rijden. Maar elke ronde moet de kans krijgen om twee, drie kopstukken aan de start te krijgen." De 43e Delta Profronde krijgt er volgende week ten minste vijf aan het vertrek. Paolo Bettini, de leider en vrijwel zekere win naar in de wereldbeker, spreekt veruit het meest tot de verbeel ding. De kleine Italaanse aan valler heeft nu een kleine stop in zijn programma ingelast en rijdt de Zeeuwse ronde om weer in zijn ritme te komen. „We heb ben geluk gehad", bekende Rienstra, „dat we net in zijn straatje passen." Robbie McEwen komt naar Zeeland om zijn palmares van dit jaar meer glans te geven, hoewel de benen van de sprinter nog niet super zijn. Dat bleek ook in de Eneco Tour, waar Pet- acchi van een ander kaliber was. Twee Australische vrijbuiters, Bradley McGee en Baden Cooke, zetten de wielerwereld al het hele jaar op zijn kop. De kenners zien in McGee zelfs een toekomstig Tourwinnaar. De twee Aussies zijn in de profron de te bewonderen als onbevan gen prijsrijders. De Belgen komen met Johan Museeuw, die in de nadagen van zijn carrière nog altijd een ge vreesd eendagsrenner is. Nico Eeckhout, twee jaar geleden so lowinnaar in Goes, verkeert niet in grootse vorm, net zo min als Tom Steels, die in een massa spurt nog wel kan schitteren. Twee andere oud-strijders zijn kampioenen van de lange vlucht: de 39-jarige Ludo Dierckxsens en de 35-jarige Jacky Durand. Het wordt in de prof ronde ook weer uitkijken naar Erik Dekker. De eerste op tredens van de Rabo-renner wa ren bedoeld als warming-up na een lange periode van blessure leed. De Zeeuwse ronde wordt al een serieuze test. Zijn ploeg brengt verder Maarten den Bak ker (Nederlands kampioen tijd rijden), Mare Wauters (winnaar in België tegen de klok) en jonge profs als Traksel, Mutsaers, Sentj ens en Veneberg aan de start. De Nederlandse inbreng is met 56 renners op een totaal van 168 door Roeland van Vliet MIDDELBURG - De korfbal lers van Swift gaan een moeilijk jaar tegemoet. „Het wordt zo wel op het veld als in de zaal een kwestie van overleven", stelt Marianne Marinissen, de op volgster van Leo Langebeeke als hoofdtrainer van de Middel burgse club. Morgen begint voor Swift de competitie met een uit wedstrijd tegen het Gorinchem- se GKV. Het seizoen 2002-2003 verliep redelijk succesvol voor Swift. In de zaalcompetitie toonde de ploeg zich een stabiele midden moter in de eerste klasse en op het veld werden de Middelbur gers tweede in de tweede klasse. Met die tweede plek bewerk stelligden ze promotie naar de eerste klasse. Met name op het veld verwacht Marinissen het moeilijk te krij gen. „Wij hebben nog een heel jong team. We zullen met name ervaring tekortkomen, omdat de meeste ploegen in de eerste klasse juist daarop drijven. Kijk maar naar tegenstanders als Tjoba en Albatros. Daar ligt de gemiddelde leeftijd een stuk ho ger. Ook wordt er technisch op een wat ander niveau gespeeld. En het gaat er wat steviger aan toe dan in de tweede klasse." Swift speelt dit seizoen met vijf mannen en vier vrouwen. Mari nissen selecteerde' Paul van de Berg, Sjoerd Sanderse, Ivo de Hond, Richard Geldof, Roel Klootwijk, Eefje van de Berg, Pascal Castenmiller, Claudia Fritz en Mabel van de Velde. Margreet Rotte en Anita Hoek stra ontbreken nog. Marinissen: „Margreet heeft een rugblessu re, Anita een liesblessure. Bei den hebben die overgehouden aan het afgelopen seizoen. We hoopten dat de vakantie hen goed zou doen, maar ze zijn nog niet hersteld. Ik hoop toch dat ze voor het begin van het zaalsei zoen weer fit zijn. GKV is morgen de eerste tegen stander. Dat is op papier al de moeilijkste. De Gorinchemse ploeg degradeerde uit de over gangsklasse. „Zij spelen al wat langer op een hoog niveau", weet Marinissen. „GKV zal on getwijfeld een sterker team kunnen opstellen dan wij. Niets zal dit jaar op 't gemakje gaan." door Sjaak Sinke BURGH-HAAMSTEDE - De halve mara thon van Burgh-Haamstede, die morgen wordt gehouden, staat niet bekend als één van de gemakkelijkste. Toch past deze wed strijd uitstekend in de voorbereiding van Marlies Jongerius (AV'56) en Arjan Beije (Delta Sport) op de marathon van Berlijn op 29 september. Arjan Beije, afkomstig uit Burgh-Haamste de, loopt zo ongeveer in zijn achtertuin. Zijn eerste zege boekte hij in 2001 onder tropi sche omstandigheden. „Toen was de concu- rentie niet zo erg sterk", laat hij bescheiden weten. Beije neemt in Berlijn voor de derde keer deel aan een marathon. In 1996 en 1998 liep hij de 42.195 kilometer in tijden van net rond de drie uur. „Toen trainde ik nog niet echt serieus", zegt Beije. Aan de trainings- arbeid zal het deze keer niet liggen. Vele ki lometers loopwerk met als top vorige week een afstand van 38 kilometer, samen met Marlies Jongerius, geven aan dat Beije in vorm is. Jongerius is nog maar krap vier j aar actief in de atletiek en heeft zich zeker een halfjaar serieus voorbereid op haar eerste marathon. Meestal komt ze na haar werk en de training pas 's avonds tegen tienen thuis, waar echtgenoot Marius wacht met de maaltijd. „Gelukkig steunt Marius me vol enthousiasme, want als oud-basketballer in de eredivisie weet hij wat topsport is." Met de halve marathon van Haamstede heeft Jongerius een bijzondere band. Zo had ze voorafgaand aan haar eerste deelname bij wijze van training kikkersprongen ge daan. Daardoor verkrampten haar spieren dusdanig dat ze dagen de trap niet op kon. Pas na een massage besloot ze om toch maar mee te doen... en te winnen. „Ik heb daarna ook nooit meer kikkersprongen gedaan. Ik krijg nu andere oefeningen als krachttrai ning." In 2001 benaderde Jongerius het parkoers record van Haamstede tot op tweetienden van een seconde. De jury rondde de tijd ge- _vrijdag_ II Atletiek COFA-trimlopen. Afstanden: 5, 10 en 15 kilometer. Jeugd: 3 kilometer. Inschrij ven vanaf 18.45 uur in feesttent van Gil- defeesten. Start: 19.30 uur op het Groen- plein in Sluiskil. Voetbal Eredivisie: Willem II Heerenveen, Vites se-AZ. Eerste divisie: VW-Stormvogels/Tel- star, Sparta-Cambuur Leeuwarden, Hel mond Sport-Eindhoven, Haarlem-Veen- dam, GA Eagles-Excelsior, Dordrecht- Heracles, Den Bosch-De Graafschap, Emmen-TOP, AGOVV-MVV. Amstel-districtsbeker. Poule 2: Kapelle- Yerseke (19.30 uur). Vriendschappelijk: Groede-Zeebrugge (19.00 uur). zaterdag_ II Atletiek Oranjewoud-meerkampen. Eerste dag meerkampen voor senioren en junioren A, B, C en D. Locatie: kunststofbaan Bas- kensburg, Vlissingen. Aanvang: 11.00 uur. Halve marathon. 12.00 uur: 21,2 km; 12.10 uur: 11 km en 6 km. Start: Adriaan van der Weydeweg, Burgh-Haamstede. Inschrijven bij manege Lisiduna. ■18 Darts Dartstoernooi Gildefeesten. Aanvang: 15.00 uur met 128 mannen en 32 vrou wen; 20.00 uur: demonstraties Tony Da vid en Mervin King. Hockey 45e Internationaal Rabo/Reynaerttoer- nooi. Aanvang: 10.00 uur. Locatie: sport park aan de Grote Kreekweg, Hulst. Paardensport Concours hippique ruitersportvereni ging Hulst. Springen. 9.00 uur: pony's klasse B, met aansluitend de klassen L, M en Z. 13.00 uur: paarden klasse B. 14.00 uur: paarden klasse L. 15.30 uur: paarden klasse M. 16.30 uur: paarden klasse Z. 17.15 uur: paarden klasseee ZZ. Locatie: hippisch sportterrein aan de Water straat, Hulst. Tafeltennis Open Zeeuws Jeugdtoernooi 2003. Or ganisatie: Zeeuwse tafeltenniscommis- sie toernooien en wedstrijden. Locatie: sporthal Reimerswaal, Kruiningen. Aan vang: 9.15 uur. Finales rond 18.00 uur. Veldkorfbal Overgangsklasse B: KCC-Fortis (16.00), Excelsior-SDO, Maassluis-Avanti P, Vr- 'schaar H-Oranje-Wit. 1G: GKV-Swift (15.30), Kinderdijk-RWA, Tjoba-Nieu- werkerk, Ondo G-Albatros. ROKB: KCC 2- Fortis 2, Tjoba 2-KVS 3. 4A: KVK-Seolto (16.00). Voetbal Eredivisie: Roda JC-RBC, FC Twente- PSV. Zaterdagvoetbal Hoofdklasse A: ARC-Excelsior Maas sluis, Capelle-Scheveningen, Hoek- Achilles Veen, Noordwijk-Kloetinge, AS- WH-Rijnsburgse Boys, Katwijk-Lisse, Ter Leede-Quick Boys. Aanvang: 14.30 uur. Amstel-districtsbeker. Poule 1: SKNWK- Rillandia (14.30), VVC'68-Goes. Poule 2: Kruiningen-SSV'65 (14.30). Poule 3: De Meeuwen-VCK (14.30), RCS-Oostkapel- le. Poule 4: Zaamslag-AZVV 15.00). Pou le 5: Breskens-Heinkenszand, Steen-Ter- neuzense Boys. Poule 6: Tholense Boys- Dauwendaele (terrein Kruitmolen, 12.30 Poule 7: Bruse Boys-WHS (14.30), Zie- rikzee-ZSC'62. Poule 8: GPC-Walcheren, Serooskerke-'s-Heer Arendskerke 15.00 Poule 9: Veere-Arnemuiden. Poule 10: Jong Ambon-Nieuwland, Noormannen- SVR. Poule 11: IJzendijke-Bevelanders. Poule 12: Kwadendamme-Apollo'69, Philippine-Stavenisse. Poule 13: Borsse- le-Vlissingen. Poule 14: Colijnsplaatse Boys-Axel. Poule 15: DFS-Brouwersha- ven (14.30). Poule 16: Volharding-Hoe- dekenskerke, SVD-WIK'57 (14.30). Poule 17: Krabbendijke-SPS (14.30). Poule 19: Lewedorpse Boys-Wemeldinge, Zee land Sport-Duiveland. Poule 20: Renes- se-Mevo, Wissenkerke-Robur. Poule 21: Wolfaartsdijk-Clinge. Poule 22: Cadzand- Aardenburg. Poule 32: Biervliet-Spui. Poule 25: BSC-Noad'67, Sprundel-FSV. Indien niet anders vermeld, aanvang 17.00 uur. Junioren. A-junioren. Poule 101: DFS- Dinteloord (11.30), Zierikzee-Noad'67 (14.30). Poule 102: Krabbendijke- MOC'17, FC Bergen-Goes (15.00). Poule 103: Dauwendaele-De Noormannen, Se- rooskerke-Jong Ambon. Poule 104: Kloe- tinge-Walcheren. Poule 105: Vlissingen- Axel (14.30). Poule 106: Terneuzense Boys-Oostburg (12.30), Aardenburg- Breskens (15.00). Poule 107: HVV'24- Nieuw Borgvliet (14.30), Steen-Meto (14.30). Poule 113: WHS-ZSC'62 (12.30). Poule 114: Bevelanders-VCK (11.15), Domburg-Oostkapelle (12.30). Poule 115: Apollo'69-Yerseke (11.15), 's-Heer Arendskerke-Heinkenszand (11.15). Pou le 116: Kwadendamme-IJzendijke (11.15 Spui-Robur (11.00). Poule 117: Vogel- waarde-Zaamslag (Sportpark Terhole, 12.30). Indien niet anders vermeld, aanvang 12.45 uur. B-junioren. Poule 101: Kloetinge-Zierik- zee (12.45), Bruse Boys-Kapelle (12.45). Poule 102: Serooskerke-Goes, Dau- wendaele-Arnemuiiden (12.45). Poule 103: Oostburg-Schoondijke (13.00). Pou le 104: Zeelandia Middelburg-Noad'67 (12.45), Tholense Boys-Mevo (12.30). Poule 105: SSV'65-Terneuzense Boys, Hontenisse-Axel (16.00). Poule 106: AZ- VV-Odio (12.45), Steen-Meto (14.30). Poule 111: Breskens-Clinge (14.30), IJ- zendijke-Hoek (14.30). Poule 112: Koe- wacht-Rillandia (14.30), Apollo'69- Wolfaartsdiijk (12.30). Poule 113: Dom burg-MZVC, De Meeuwen-Veere (12.30). Poule 114: SKNWK-Kruiningen, Colijns plaatse Boys-Wemeldinge. Poule 115: Heinkenszand-SPS (12.30), Luctor'88-SC Stavenisse (13.00). Poule 116: Patrijzen- Cluzona (12.30), FSV-WVV'67 (12.30). Poule 117: Nieuwdorp-Grenswachters, VVC'68-Kaaise Boys (09.00). Poule 120: Nieuwland-Walcheren (10.30), Oostka- pelle-SVD (10.45). indien niet anders vermeld, aanvang 11.15 uur. Vrouwen. Poule 1: Wemeldinge-Nieuw- dorp, Smerdiek-De Meeuwen. Poule 2: ZSC'62-Oostkapelle 2 (12.00), Kloetinge- Zeeland Sport. Poule 3: De Noorman- nen-Zierikzee (12.45), Dauwendaele- WIK'57 (12.45). Poule 4: Patrijzen-Veere. Poule 5: Wolfaartsdijk-Terneuzense Boys (11.00), Colijnsplaatse Boys- Zaamslag (11.15). Poule 6: Tholense Boys-SSC'55 (12.30). Indien niet anders vermeld, aanvang 14.30 uur. ■H Volleybal Beachvolleybaltoernooi. Organisatie: comité beachvolleybal 's-Heerenhoek. Locatie: Heerenstraat en Kuijpersdijk, 's- Heerenhoek. Aanvang: 19.00 uur. Wielrennen Ronde van Hansweert. 12.00 uur: dikke- bandenrace voorde jeugd; 13.00 uur: re creanten (35 km); 14.00 uur: veteranen (50 km); 15.30 uur: amateurs (60 km). Start en finish: zeedijk, Hansweert. Ronde van Hengstdijk. Start en finish: Hengstdijkse Kerkstraat, Hengstdijk. Ca tegorie: vrije renners, alle categorieën. Aanvang: 14.00 uur. Afstand: 70 kilome ter. Inschrijven: dorpscentrum De Schuur, Kievitstraat, Hengstdijk. Organi satie: wielercomité Hengstdijk in samen werking met Belgische vrije bond WAOD. Zwemmen Langebaanwedstrijd Middelburg. Eer ste editie. Locatie: Loskade, Middelburg. Aanvang: 10.30 uur. Organisatie: Luctor etEmergo. zondag_ Atletiek Oranjewoud-meerkampen. Tweede dag meerkampen voor senioren en junioren A, B, C en D. Locatie: kunststofbaan Bas- het grootst. De Belgen brengen 47 man in koers, de Australiërs komen met twaalf renners naar Zeeland. Het internationale rennersveld telt achttien natio naliteiten. De Delta Profronde over een af stand van 200 kilometer gaat op zaterdag 6 september om 12.30 uur van start op de Markt in Middelburg. De finish op de An thony Fokkerstraat in Goes wordt rond 17.00 uur verwacht. De Spanjaard José Manuel Diez Lorenzana is wedstrijdleider. Rini Wagtmans maakt zijn de buut als koersdirecteur. doorSven Remijnsen GOES - Johnny Hoogerland verlaat Quick Step en rijdt de komende twee seizoenen voor Van Hemert Groep. De wielren ner uit Yerseke heeft ploegleider Arthur van Dongen gisteren zijn jawoord gegeven. Hoogerland (20) reed sinds zijn overstap naar de neo-amateurs, nu twee jaar geleden, voor het Trade Team 3 van de Belgische miljoenenformatie. Omdat me desponsor Sweet Paradise er mee ophoudt en Hoogerland nog te jong is om te worden doorgeschoven naar Bodysol- Bustrop, Quick Steps nieuwe Trade Team 2, zat er voor hem niets anders op dan uit te kijken naar een nieuw team. Dat werd Van Hemert Groep, de sponsorploeg van de Brabantse wielervereniging De Jonge Ren ner. Hoogerland: „Van Hemert Groep bood me een perfect wed- strijdprogramma aan, dat voor mij nog beter was dan ik bij Quick Step gewend was. Ze rij den niet alleen veel profkoersen in Nederland en België, maar ook in landen als Spanje, Oos tenrijk en Duitsland." Bekende renners die Hocg land treft, zijn Juliën S® Edwin Dunning, Stef Clenj Roy Curvers en Patrick Jot Hoogerland, die morgen a! gastrenner debuteert voor Hemert Groep in de TourB» den-Maas, neemt met pijnig hart afscheid van zijn Belgis team. „Ik heb twee jaar v Quick Step gereden enheelj geleerd. Herman Frison, ploegleider, heeft gezegddi me niet zal vergeten. Hij is; voor me dat ik weer ploeg heb gevonden." Van het huidige Trade stappen slechts vijf renne® naar het nieuwe Trade Tec Onder hen Sebastien de revelatie van OlympiasJ j waarin Hoogerland dit achtste werd. Bodysol-Be haalde onlangs ook de Ni landse belofte Niels Schej man weg bij Rabobank. „Mij werd verteld dat ik mi jong was", verklaart Ho® land. „Dat is jammer, wanii een Trade Team 1 boven jeli een grotere kans om dot: groeien. Maar ik zie dit absoï niet als een stap terug,! schien gaat het zo goeddi over een jaar alsnog prof w: door Frits Bakker KLOETINGE - De competitie start van Kloetinge maakt hij nog mee als voorzitter, maar over vijf weken houdt Piet Lou werse het voor gezien. De Goe- senaar zwaait na drie jaar af in de sport waarin hij als een rela tief onbekende een hoofdklas ser moest leiden. De voormalige voorzitter van de Ronde van Midden-Zeeland wil meer tijd besteden aan vakan ties en andere geneugten. „Dat is niet te combineren met het voorzitterschap van een club die zo hoog speelt", vindt Lou werse. „Ik was vorig jaar in Egypte op vakantie toen Kloe tinge tegen Hoek speelde en liep een hele dag met mijn gedachten op het veld. Dat wil ik niet meer. Paolo Bettini, de absolute smaakmaker van het wielerseizoen, zal ook in de Delta Profronde de te kloppen man zijn. foto Franck Fife/AFP heel volgens de reglementen naar boven af. Een jaar later nam ze sportieve wraak en verpulverde het record. Volgens trainer Jan Kloet zal ze dit jaar het record niet aanval len, maar het wordt zeker ook geen trai ningsloopje. Kort: „Wanneer ik een wed strijd loop, ga ik om te winnen." Over twee weken staat er nog een 30-kilo- meterwedstrijd in Amsterdam op het pro gramma. Samen met haar tweede trainer Jan de Wilde, die meestal als haas optreedt, wordt dan uitgeprobeerd welke voeding ze het best kan verdragen tijdens een lange wedstrijd. Tot nu toe heeft wedstrijdsecretaris Jur Heeres een kleine zestig voorinschrijvingen ontvangen met voor de organiserende ver eniging Delta Sport behalve Arjan Beije ook Archie Staal, Robert Kraaijenbrink, Peter Vader en de favoriet bij de mannen H60 Joop Lasseur. Edith Gerards lijkt na haar overwinning in de triatlon van Zoutelande kandidaat voor de tweede plaats bij de vrouwen. Rachid Guigui (AV'56) is de te kloppen man bij de mannen H40. kensburg, Vlissingen. Aanvang: 10.00 uur. 45e Internationaal Rabo/Reynaerttoer- nooi. Aanvang: 10.00 uur. Locatie: sport park aan de Grote Kreekweg, Hulst. Eer ste finalewedstrijd omstreeks 14.30 uur. Paardensport Concours hippique ruitersportvereni ging Hulst. Dressuur. 9.00 uur: pony's klasse B, L1, L2 en Z1. 9.20 uur: paarden klasse Z1. 10.00 uur: paarden klasse L1, L2 en Z2. 10.30 uur: pony's klasse Z2 en paarden B. 10.45 uur: paarden klasse Ml. 11.30 uur: pony's klasse M2. 11.45 uur: paarden klasse M2. Locatie: hippisch sportterrein aan de Waterstraat, Hulst. Tennis Theelen en van der Weele-toernooi. Vrouwenfinale om 12.00 uur, mannenfi- nale om 14.00 uur. Locatie: tennisbanen LTC De Schelde, Vlissingen. Voetbal Eredivisie: Feyenoord-NAC, FC Utrecht- NEC, RKC-Volendam, Ajax-FC Zwolle, Groningen-ADO Den Haag. Amstel-districtsbeker. Poule 4: HVV'24- Terneuzen. Poule 11: Groede-Domburg. Poule 13: RIA W.-Schoondijke. Poule 14: NVS-Ouwerkerk (15.30). Poule 15: Dreischor-Hansweertse Boys. Poule 17: SDO'63-Hontenisse. Poule 18: Koe wacht-Vogelwaarde, Luctor'88-Hulster- loo. Poule 21: Sluiskil-Graauw. Poule 22: Sluis-Oostburg. Poule 23: Hoofdplaat- Corn Boys. Poule 24: WVV'67-Val Aan. Indien niet anders vermeld, aanvang 14.30 uur. Vrouwen. Poule 16: Steen-Hulsterloo (10.30 uur). Sportprijsvragen Als je Kloetinge goed uil: den, mag je bij zo'n belang wedstrijd niet weggaan." Louwerse heeft geprolü meer structuur te brengent club. „Ik kwam erachter da; bijna onmogelijk is decultu: doorbreken. Kloetinge isea pische vereniging met een gezicht. Daar kun je zot geen andere regels op loslat In de ledenvergadering i oktober kiest Kloetinge nieuwe voorzitter. Vice-von ter Paul Dekker heeft zicki gemeld als kandidaat. Font nen en Piet Koster worden genoemd als mogelijke ro gers. „Ik wil overigens ivé trokken blijven bij Kloetijsl verzekert Louwerse. Hiji twee functies op het oog:fr vice-voorzitter en van cm nator van de vrijwilligers. Atletiek Parijs. WK. Mannen. Polshoog: 1. Gibilisco (Ita) 5,90,2. Brits (ZAf) 5,85,3. Kristiansson (Zwe) 5,85,4. Markov (Aus) 5,85,5. Lobinger (Dui) 5,80,6. Joertsjenko (Oek), Mack (VSt), Miles (VSt) allen 5,70 in gelijk aantal sprongen, 9. Kola- sa (Pol), Strogaliov(Rus) 5,70,11. Chistyak- ov (Aus) 5,60; Sawano (Jap) opgegeven. 800 m, gekwalificeerd voor halve finales, derde serie: 1Mulaudzi (ZAf) 1.47,62,2. Mo- hajershojaei (lm) 1.47,80, uitgeschakeld: 5. Okken (Ned) 1.48,15; vijfde serie: 1. Tigha- zouine (Mar) 1.46,01, 2. Som (Ned) 1.46,11, 3. Reina (Spa) 1.46,45,4. Dube (Bot) 1.46,68. 5000 m, gekwalificeerd voor finale, eerste serie: 1. Kenenisa Bekele (Eth) 13.38,03, 2. Eliud Kipchoge (Ken) 13.38,73, 3. Kibowen (Ken) 13.40,72,4. Goumri (Mar) 13.42,09,5. De la Ossa (Spa) 13.42,23, 6. Tadesse (Eri) 13.42,41; tweede serie: 1. Gebremariam (Eth) 13.32,46,2. Chebii (Ken) 13.32,54,3. Li- mo (Ken) 13.32,82, 4. El Guerrouj (Mar) 13.32,88,5. Abate (Eth) 13.33,24,6. Al-Outai- bi (SAr) 13.33,91, 7. Belz (Zwi) 13.36,54, 8. Suarez (Mex) 13.41,97, 9. Torres (VSt) 13.42,42. Vrouwen. 200 m: 1White (VSt) 22,05,2. Ka- patsjinskaja (Rus) 22,38, 3. Edwards (VSt) 22,47, 4. Hurtis (Fra) 22,59, 5. Block (Oek) 22,92, 6. McDonald (Jam) 22,95, 7. Safron- nikova (WRu) 22,98, 8. Kravtsjenko (Oek) 23,00. 400 m horden: 1. Pittman (Aus) 53,22, 2. Glover (VSt) 53,65, 3. Petsjonkina (Rus) 53,71, 4. Tirlea (Roe) 54,41, 5. Terestsjoek- Antipova (Oek) 54,616. Blackett (Bar) 54,79, 7. Meissner (Dui) 55,60, 8. Febbraio (ZAf) 55,90. (VSt) - Sanchez (Spa) 7-6 6-2 6-2.lid ronde: Chela (Arg/33) - Berdych (TsjlH 6-4 6-3, Srichaphan (Tha/11) - Hrbstp 6-4 6-4 6-3, Hewitt (Aus/6) - Lee HyH (ZKo) 5-7 6-2 6-2 6-4, Verdasco (Spil guinetti (Ita) 7-6 7-6 4-6 6-3, FerrerolS) Melzer(Oos) 1-67-66-26-4, Björkmae -Delgado (Par) 4-66-4 6-43-6 6-3, (Rus/28) - Carlsen (Den) 4-6 6-2 6-36-i Dubbelspel, eerste ronde: Verkerii (Ned) Martin/Massu (Spa/Chl) S Knowle/Kohlmann (Oos/Dui) - Vanli Kuerten (Ned/Bra) 7-6 6-7 7-6 (tiebrs 8,7-5,9-7). Vrouwen, tweede ronde: Davenpotf - Elena Camerin (Ita) 6-2 6-4, Koes» (Rus/22)-Mandula (Hon) 6-3 6-3, Mol -Conchita Martinez (Spa/12) 7-56-4/ reva (Rus/13) - Harkleroad (VSt)6-3' Petrova (Rus/19) - Chladkova (Ts|li Shaughnessy (VSt/17) - MatevzicW 5, Czink (Hon) - Raymond (VSt/28|4f 1, Suarez (Arg/24) - Sequera (Ven)i Coetzer (ZAf) - Schett (Oos) 3-6 7-5K na (Rus) - Ceranova (Slw) 6-4 6-1, (Jap) - Mikaelian (Zwi/32) 7-5 6-4, Suj d< (Jap/15) - Razzano (Fra) 1-6 6-3 6-3,5 ka Roeien Milaan. WK, vijfde dag, halve finales. Olym pische disciplines. Open klasse. Mannen. Skiff (Ie 2 in finale), eerste race: 1. Cop (Slv) 6.55,48, 2. Chalupa (Tsj) 6.57,13. Tweede race: 1. Tufte (Noo) 6.57,05, 2. Free (Aus) 7.01,09,3. Lippits (Ned) 7.05,00. Derde race: 1. Hacker (Dui) 6.55,82, 2. Kreibich (Oos) 6.58,69. Dubbelvier (Ie 3 in finale), eerste race: 1Au stralië 5.50,51, 2. Italië 5.51,82, 3. Rusland 5.52,47. Tweede race: 1 Polen 5.48,92, 2. Tsjechië 5.50,30,3. Duitsland 5.50,55,5. Ne derland (Eggenkamp, Cirkel, Simon, Bad man) 5.54,84. Vier-zonder-stuurman, lichtgewicht (1 e 3 fi nale), eerste race: 1. Ierland 6.00,82, 2. Ne derland (Van der Linden, Snijders, Dor- mans, De Groot) 6.01,29,3. Canada 6.02,63. Tweede race: 1. Denemarken 5.58,62,2. Ita lië 5.59,90,3. Duitsland 6.00,82. Vrouwen. Dubbeltwee (1e 3 in finale), eer ste race: 1. Evers-Swindell/Evers/Swindell (NZe) 6.59,92,2. Oppelt/Boron (Dui) 7.02,75, 3. Sancassani/Bascelli (Ita) 7.05,10, 6. Dek ker/Wegman (Ned) 7.20,03. Tweede race: 1. Merk/Fedotova (Rus) 7.00,15, 2. Romero/ Flood (GBr) 7.03,98, 3. Kell/Oliver (Aus) 7.05,54. Dubbelvier (1e 3 in finale), eerste race: 1. Wit-Rusland 6.15,00, 2. Australië 6,15,88, 3. Verenigde Staten 6.17,03. Tweede race: 1. Duitsland 6.18,57, 2. Groot-Brittannië 6.19,03, 3. Oekraine 6.21,28, 4. Nederland (Bus, Hommes, Smulders, Dekkers) 6.22,74. Dubbeltwee lichtgewicht (Ie 3 in finale), eerste race: 1. Causby/Halliday (Aus) 7.04.57.2. Draeger/Blasberg (Dui) 7.07,38,3. Van der Kolk/Van Eupen (Ned) 7.10,10. Tweede race: 1. Burcica/Mihalcea (Roe) 7.01,47, 2. Schlenker/Anderson (VSt) 7.02.81.3. Jones/McLaren (Can) 7.04,75. (Lux) - Reeves (VSt) 6-1 4-6 6-3, Pier» Dokic (SMo/22) 6-2 6-7 7-6, Frazierlfi chy (Fra/23) opgave, Asagoe (Japl (Ita) 6-2 3-6 6-2, Lorenzo (Spa) (Spa/30) 7-5 6-1, Pratt (Aus) Elia (Ita! 4-6 6-1, Dementieva (Rus/11) (Oek) 5-7 6-4 6-0. Reservebeker. Poule 101: Arendsi? SSV'65 2 0-4, Zaamslag 2-Hoek 2M 102: Dauwendaele 2-Veere 2 3-4, L Tern Boys 2 2-3. Poule 103: Smr VVC'68 2 2-4, Krabbendijke 2-Kape- Poule 104: Noad'67 2-FSV 2 3-1, W landia 21-7. Poule 106: VCK2-Sero« 1-7, Yerseke 2-Heinkenszand 2 05 107: Meeuwen 2-Arnemuiden 20-4,5 2-Bruse Boys 2 3-0. Poule 108: MZVC kapelle 2 3-2. Poule 109: Wemeldinti veland 2 afg. Poule 110: Wolfaartsd Boys 2 1-0, Mevo 2-ZSC 2 5-2. Pw Nieuwdorp 2-DFS 2 BNO. Kruiningf tweede ronde. Poule 113: Thol. Boys steren 2 0-0, DSE 2-Alliance 2 3-2. P® Spui 2-SVD 2 3-1, Nieuwland 2-Bo« afg. Poule 115: SPS 2-Vosmeer26l 120: Vlissingen 2-Noormannen23(,i 2-Zierikzee2 1-1. Noormannen naai ronde. Poule 121: Renesse 2-Jong 3-6, RCS 2-Zeelandia M. 2 1-2. Pa» Zeeland Sport 2-Walcheren 2 2-1,ve: Patrijzen 2 afg. Poule 123: Grenswaü Hansw. Boys 2 4-1, Schutters 2-Niea» vliet 2 0-5. Vrouwenbeker. Poule 1: Smerdiei' Be dinge9-0, Meeuwen-Nieuwdorp2' Smerdiek 2-6, Meeuwen 1-1, Nieuvn 1, Wemeldinge 1-0. Poule 2: Kloetlrg afg. Zeeland Sport-Oostkapelle Stand: Oostkapelle2 1-3, Zeeland SI dij ZSC 0-0, Kloetinge 1-0. Poule j j wendaele-Noormannen 3-2, WIK-1 8-0. Stand: Dauwendaele 2-6, Noormannen 1 -0, Zierikzee 2-0. Pol* trijzen-Nieuwland 5-3, Veere-M?" Stand: Patrijzen 1-3, Veere 1-3, Ni-f j)f 1-0, MZVC 1-0. Poule 5: Zaamslag zense Boys 0-4. Stand: Tern K de Wolfaartsdijk 1-3, Zaamslag 2-0. 'ei Tholense Boys-Kogelvangers afg, Uc 00] Toto. Winnende rijtje: 3-3-3-1-3-2-3-3-2-2-1- 2-3. Lucky Day: 1-8-10-14-15-17-20-22-27-31-32- 39-45-53-63-64-67-70-75-80. (onder voorbehoud) Tennïs New York. US Open, 16 miljoen euro. Mannen, eerste ronde: Moya (Spa/7) - Dra per (Aus) 4-6 6-4 7-5 7-6, Novak (Tsj/10) - An- cic (Kro) 3-6 6-3 5-7 6-2 6-2, Blake (VSt) - Za- baleta (Arg/27) 7-6 6-3 6-2, Sargsian (Arm) - Delic (VSt) 4-66-3 6-7 6-2 7-5, Lisnard (Fra) - Norman (Zwe) 6-2 6-2 6-7 0-6 7-6, Gambill ETTEN-LEUR - Eddy Sm Kerkwerve heeft bij avon' strijden in Etten-Leur eet el le tijd gelopen op de 20001 een incourante afstand. Smits tijd van 6 minutf 36.68 seconden was goe' de zesde plaats overall' winst bij de mannen Hó: tijd was tevens de op snelste ooit door een vet H55 gelopen. ku tiji dei vei au' VOi jaa Nii rat Jdei

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 34