Dubbelslag Kelli White Som door, Okken strandt in series Verkerk komt te laat op stoom Ajax gaat verder waar het is opgehouden Gematigd optimisme bij PSV De grote jongens laten het afweten if Kollmann n selectie ï)ostenrijk 17 Amerikaanse wint na 100 ook 200 meter Van Poppel ploegleider Farm Frites vrijdag 29 augustus 2003 Van Nistelrooij beste aanvaller van Europa tyierscheuring «logelstootster ÏÏlunks-Koeman Indeling eerste ronde Champions League 2003/2004 't* CHAMPIONS H Tegenvaller Theunisse twijfelt over WK CSC haalt Jens Voigt binnen Veel belangstelling voor Chivu NAC huurt Pieter Collen opnieuw Nominatie voor badmintonners Ternauwernood 'Uil torPim van Esschoten p\f;[.JS - Waar de Amerikaanse «li ^inters als Greene en Montgo- jery sinds de kostelijke zege jan Kim Collins op de 100 meter iels hebben om over na te den- jen, stond dit seizoen bij de wijouwen Kelli White op als een ^mpioene. In Parijs redde ze pet haar dubbelslag op de 100 meter het gezicht van de jmerikaanse sprint. Stade de France ontplofte 85 lijkans tijdens de race over 200 N [eter, waarin Muriel Hurtis de eaï avoriet van het Parijse publiek pas. Maar de Europees kampi- s^6 ene legde het af tegen White, |e haar persoonlijke toptijd js ;2,21) verbeterde tot 22.05 se- onden. Hurtis viel buiten de ïe! rijzen, het zilver was voor de M MONACO - Ruud van Ni- stelrooy is gisteren tijdens een gala in Monaco gehul digd als beste aanvaller van het seizoen. De spits van Manchester United kreeg tijdens de jaarlijkse uitverkiezing door de Uefa de voorkeur boven Raul en Ronaldo (Real Madrid), Sjevtsjenko (AC Milan) en Vieri (Inter). Een vakjury, met onder anderen Rinus Michels, kenden de Uefa European Football Awards 2003, ook wel Voetbal-Oscars genoemd, toe in zes cate gorieën. Andere winnaars waren Roberto Carlos (beste verdediger, Real Madrid), Gianluigi Buf- fon (meest waardevolle speler en beste doelman, Juventus), Pavel Nedved (beste middenvelder, Ju- j ventus) en Carlo Ancelotti ^el (beste trainer, AC Milan), cooif Ajvp iWU ortlli KUS - Kogelstootster Lieja links-Koeman heeft tijdens de 4 J nale van haar onderdeel bij de -3« lereldkampioenschappen in 'arijs een kleine spier aan de thterkant van de linkerelle- n)6j oog gescheurd. 56-2 laamaast liep ze een botkneu- V; ig op. Het herstel zal volgens en'zo ondsarts Peter Vergouwen van tal eKNAU zes tot acht weken in JS"' eslag nemen. Tunks-Koeman H(t Jelde de verstrekking direct bij dei teerste kogel die ze het stadion ine) stuurde. Ochtends bij de kwalificatie ;ws Kikte ze eenvoudig via een jea istand van 18,44 meter de '3™: ndstrijd. 's Avonds kreeg de in 2 anada wonende atlete de kogel nsj iet verder dan 17,99 meter, 6: A ttgeen resulteerde in de teleur- W* ellende tiende plaats. „Het is ïn wonder dat ze de kogel nog 14:: aar die afstand kreeg", zei Ver ia* luwen een dag later na onder- lek. „Het is een flinke blessu- "ANP Russin Kapachinskaya. Torri Edwards werd de tweede Ame rikaanse op het podium. Het zijn nog niet de tijden waar mee White in het volgend sei zoen Marion Jones kan bedrei gen. Maar de 26-jarige atlete boekte dit seizoen forse vooruit gang, na jaren van blessures. White lijkt bovendien geboren voor de 200 meter. Een natuur lijke flyer, die met hoge pasfre quentie de baan toucheert. Het is lopen, dat de ogen streelt. De 100 meter is voor White moeilij - ker. Bovendien, ook al omdat zij zich er pas sinds maart van dit jaar aan waagt. Ze liep thuis in Californië tot haar eigen verba zing 11,04 seconden. En er zit meer in, vertelde haar coach Re- mi Korchemny. Bij afwezigheid van de destijds zwangere Marion Jones plaatste ze zich tijdens de Amerikaanse trials in juni voor het WK met zeges op beide afstanden. In Pa rijs verbeterde ze haar eigen toptijd tot 10,85. „Mijn start was beroerd als altijd, mijn fi nish geweldig", zei ze na afloop. De vader van White was sprin ter, haar moeder Debby Byfield was deelneemster namens Ja maica aan de Spelen van Mün- chen in 1972. Daar won Valery Borzov goud op de 100 meter, destijds gecoacht door Remi Korchemny. De Oekraïner is nu 71 jaar en woont in San Francis co waar hij White en ook de Brit Dwain Chambers traint. De Italiaan Guiseppe Gibilisco (24) verraste met de wereldtitel polsstokhoogspringen. Afgelo pen winter behoorde hij nog tot de gewone stervelingen onder de hoogvliegers. Begin deze zo mer verbeterde hij zijn persoon lijk record tot 5.72 meter, waar na het via 5.77 naar 5.82 ging. In de finale van gisteravond hield niemand vooraf rekening met hem. Hij gokte na twee foutsprongen op 5.75, door zijn derde poging te gebruiken voor 5.80. Gibilis co slaagde in zijn opzet en greep vervolgens met twee foutloze sprongen over 5.85 meter en 5.90 de hoofdprijs. Dmitri Mar kov en Okkert Brits (tweede) gokten nog met een laatste po ging over 5.95 meter, maar faal den. Patrik Kristiansson werd derde. GPD door Pim van Esschoten PARIJS - Na dertien dagen slapen is Bram Som weer wakker. En hoe. Gisteravond haalde de atleet met alle ge mak van de wereld de halve finales 800 meter op het WK atletiek in Parijs. Hij werd tweede in zijn serie (1.46.11 minuten). Zijn goede vriend Arnoud Okken kwam niet door de eerste ronde (1.48.15). „Het ging echt makkelijk, heb me geen seconde druk gemaakt. Ook al zat ik een tijdje ingesloten, ik wist dat ik over had en op het laatste stuk kon exploderen", zei Som na de race. Zijn maatje Arnoud Okken was al rich ting uitloop terrein gelopen. Teleurgesteld, omdat hij geen ronde verder kwam. Hij had een slechte voorberei ding achter de rug vanwege een blessure en wist niet of hij naar het WK kon. Maan dag kwam hij alsnog naar Parijs. Vol goede moed. „Het heeft zeker nut gehad dat ik hier was. Ik had de volgende ronde kunnen halen, maar ik heb tactisch een slechte race gelopen. Ik was niet hele maal scherp. Daarom baal ik, er zat meer in." Som loopt vanavond de halve finale. Gregory Sedoc haalde gister avond de halve finales op de 110 meter horden (13.62). GPD van onze sportredactie van het illustere kwartet Sampras, Agassi, Courier en geplaatste goliath uit Alphen aan den Rijn in de tweede Chang. Tegen die Martin, 33 jaar inmiddels en in de na- ronde in vier sets het Arthur Ashe Stadium en daarmee NEW YORK - Lid van de Fabulous Four was Todd Mar- dagen van zijn loopbaan, kwam Martin Verkerk giste- de US Open uit: 6-3 6-4 6-7(5)7-6 (9). De vertrekpremie tin nooit. Daarvoor was hij als tennisser te degelijk. Hij ren onder de brandende zon in New York te laat op bedroeg 22.500 dollar. was een subtopper die voortdurend in de schaduw bleef stoom. De Amerikaanse veteraan sloeg de als zestiende foto Toussaint Kluiters/ANP sief" föNEN - Bondscoach Hans «fónkl van de nationale Oos- J nrijkse voetbalploeg heeft u! sferen zijn selectie voor de 1.A2 ^-kwalificatiewedstrijd van 6 nri tptember tegen het Neder- g mds elftal in de Rotterdamse c33 'Hip bekend gemaakt. 0-3 •4.S ij de twintig geselecteerden zit in» "Roland Kollmann, de oud- sdijt >"s van FC Twente die het Po«» oensdag, samen met zijn nieu- |9ei e ploeggenoten van Grazer pjj K> Ajax moeilijk maakte in de Bois jatste voorronde van de Cham- 6-t 'ons League. 34 ^vallend is dat slechts één spe- gïzijn brood buiten Oostenrijk poi ardient. Markus Schopp staat j P dit moment op de loonlijst va', anBrescia. ieu* ''«tie. Doel: A andl (Austria 2.r 'CRJ, Payer (Rapid Wien). Verdedi- ,uvlJ "s: Dospel (Austria Wien), Eh- ;iir! (""i (Grazer AK), Feldhofer (Ra le jj> Wien), Hiden (Rapid Wien), JSP wblinger (Karnten), Pogatetz ei irazerAK). Middenveld: Aufhau- t Grazer AK), Flögel (Austria 'oi* Wa9ner (Austria Wien), Ivan- *"te (Rapid Wien), Kovacevic Ni»j 9c^ng), Schopp (Brescia). Aan- aj1 Glieder (Pasching), Haas 8s |ferm Graz), Kirchler (Salzburg), 3,3 ™mann (Grazer AK), Wallner 3- yidWien)RTR door Peter van Duyl AMSTERDAM - Op exact de zelfde plek waar de vorige Eu ropese campagne zo'n drama tisch einde vond, hervat Ajax op 16 september een nieuw avon tuur in de Champions League. Na de uitwedstrijd bij AC Mi lan, de kampioen van Europa, volgen ook nog ontmoetingen met Club Brugge en Celta de Vi go. Zonder het woord 'gunstig' in de mond te nemen, waren ze bij Ajax gisteren toch tevreden met de uitkomst van de loting in Mo naco. Met name de wedstrijden tegen Milan vormen aan de ho rizon een lonkend perspectief. We hebben vorig jaar twee goe de wedstrijden tegen Milan ge speeld", vond aanvoerder Jari Litmanen gisteren. „Het is een uitdaging om het dit keer nog beter te doen." Ook international Rafael van der Vaart zei uit te kijken naar de hernieuwde ontmoeting met de ploeg van Clarence Seedorf. „We hebben natuurlijk nog wat goed te maken tegen Milan. We balen nog steeds van die uit schakeling", aldus Van der Vaart. „Als je tegen Real Madrid speelt, weet je niet waar je staat. Maar we hebben vorig jaar ge voeld en gemerkt dat we tegen Milan niet kansloos zijn. Zoveel als Ajax van AC Milan weet, zo onbekend zijn de ande re twee opponenten: Club Brug ge en Celta de Vigo. De kampioen van België wordt getraind door Trond Sollied. De Noor heeft zijn ploeg op Scandi navische leest geschoeid: Club Brugge is uitstekend georgani seerd en doet ook in fysiek op zicht een duit in het zakje. De Belgen lijken op voorhand een tegenstander waar Ajax het traditoneel moeilijk mee heeft, zoals de wedstrijden tegen Gra zer AK nog eens bewezen. Nog meer nevel hangt er om het niveau van Celta de Vigo. De club is geen onbekende van Ajax, omdat Celta aan het einde van vorig seizoen Ajacied Mido enige tijd huurde. Met de Egyp tenaar - inmiddels vertrokken naar Olympique Marseille - in de spits werd Celta de Vigo vier de in de Primera Division. In de voorronde van de Cham pions League rekende Celta af met het Tsjechische Slavia Praag. Na de 3-0 uit de eerste wedstrijd, moesten de Span jaarden woensdag toch nog op hun tellen passen, want de Tsje chen wonnen met 2-0. Overi gens verloor Feyenoord in de voorbereiding met 1-0 van Cel ta. Ook de technische staf van Ajax was niet ontevreden met de uitkomst. Zowel Tonnie Bruins Slot als Ronald Koeman gaat er vanuit, dat Ajax zich moet richten op de tweede plaats in de poule. Koeman: Bayern München (Dui Olympique Lyon (Fra) Celtic (Sch) RSC Anderlecht (Bel) Arsenal (Eng) V, Internazionale (Ita) Dynamo Kiev (Öek) Lokomotiv Moskou (Rus) E Manchester Utd. (Eng)\ Panathinaikos (Gri) Glasgow Rangers (Sch) VfB Stuttgart (Dui) Real Madrid (Spa) v FC Porto (Por) Olymp. Marseille (Fra) Partizan Belgrado (FRJ) UEFA LEAGUE Deport. La Coruna (SpajV*) PSV (Ned) AEK Athene (Gri) AS Monaco (Fra) Juventus (Ita) Galatasaray (Tur) Olympiakos (Gri) Real Sociedad (Spa) SPEELSCHEMA PSV wo 17 sep. PSV - AS Monaco di 30 sep. Deportivo La Coruna - PSV di 21 okt. AEK Athene -PSV wo 5 nov. PSV - AEK Athene di 25 nov. AS Monaco - PSV wo 10 dec. PSV - Deportivo La Coruna Lazio Roma (Ita) Chelsea (Eng) Sparta Praag (Tsj) Besiktas (Tur) AC Milan (Dui) Celta de Vigo (Spa) Ajax (Ned) Club Brugge (Bel) SPEELSCHEMA AJAX di 16 sep. wo 1 okt. wo 22 okt. di 4 nov. wo 26 nov. di 9 dec. AC Milan - Ajax Ajax - Club Brugge Ajax - Celta de Vigo Celta de Vigo - Ajax Ajax - AC Milan Club Brugge - Ajax anp - bron: UEFA door Henk van Weert EINDHOVEN - Mateja Kezman is voor de loting voor de Champions League lichtelijk nerveus. Stel je voor dat PSV loot tegen zijn oude club Partizan Belgrado. Je zou denken dat de in Belgrado geboren en getogen aan valler uitkijkt naar zo'n confrontatie, maar het tegendeel is waar. „Nee, liever niet. Dan doe ik het nooit goed. Als ik tegen Partizan scoor valt iedereen over me heen." Een halfuur later: PSV heeft geloot tegen Deportivo La Coruna, AEK Athene en AS Monaco. Partizan neemt het op tegen Real Madrid, Porto en Olympique Marseille. Kezman haalt opgelucht adem. De reacties op De Herdgang varieerden na de loting van neutraal tot gematigd opti mistisch. Niemand schreeuwde van de da ken dat PSV deze klus wel even zal klaren. Maar ook niemand minimaliseerde de kan sen van de Eindhovenaren op de volgende ronde. PSV wenst de Champions League niet meer obsessief te benaderen, zoals Guus Hiddink het de afgelopen weken uit drukte. Deportivo la Coruna werd getrokken uit het rijtje van de acht Europese A-ploegen. 'De- por' is niet de sterkste uit die groep, maar de Spanjaarden draaien al jarenlang mee in de top van de zwaarste competitie van Europa. AEK Athene is een Europese middenmoter. Maar de omstandigheden in Griekenland zijn vaak moeilijk. In '92-'93 speelde PSV voor het laatst tegen AEK. Uit verloor PSV met 1-0, in Eindhoven werd het 3-0 voor de thuisclub. DEN BOSCH - Gert-Jan Theunisse vreest dat hij het WK ma rathon mountainbike, komende zondag in het Zwitserse Lu gano, aan zich voorbij moet laten gaan. Een ontsteking aan zijn voet speelt de oud-wielerprof parten. „Ik heb er al sinds februari last van, maar tijdens het EK is de ontsteking alleen maar verergerd. Waarschijnlijk omdat ik door een lekke band de laatste zeven kilometer moest lopen. Het herstel verloopt niet snel genoeg. De artsen vinden het in elk geval niet verantwoord", zegt hij vanuit zijn woonplaats op Mallorca. De marathon staat dit jaar voor het eerst op het programma van het WK mountainbike. De rijders moeten 4 a 5 uur over zwaar geaccidenteerd terrein, niet zelden bezaaid met grote keien. GPD NEUSS - De Duitse wielrenner Jens Voigt verlaat de Franse ploeg Crédit Agricole en verdedigt in 2004 de kleuren van CSC. Dat heeft de coureur gisteren bekendgemaakt. „Ik heb ploegleider Bjarne Riis toegezegd dat ik volgend jaar voor zijn ploeg fiets", zei Voigt. De 31-jarige Duitser zal een con tract voor één seizoen tekenen. SID MONACO - Ajax-directeur Arie van Eijden verwacht dat AS Roma vandaag de verplichtingen nakomt ten aanzien van de transfer van Christian Chivu. Mocht de Italiaanse club de be nodigde bankgaranties opnieuw niet kunnen leveren, dan wordt de Roemeense international volgens Van Eijden voor ongeveer hetzelfde bedrag aan een andere club verkocht. „Er is veel belangstelling voor hem", liet de directeur van Ajax in Monaco weten na de loting voor de Champions Lea gue. „Ik denk dat het met AS Roma toch nog goed komt, maar zeker weet je het nooit. Daarom is het prettig dat er genoeg al ternatieven zijn.De Italiaanse club kreeg gisteren alsnog een licentie voor de Serie A, nadat eerder deze week aan alle fi nanciële voorwaarden werd voldaan. ANP BREDA - Pieter Collen speelt de rest van het seizoen voor NAC. De club uit Breda huurt de 23-jarige Belg van Feye noord, waar de rechtsback de afgelopen twee jaar mede door verschillende blessures nauwelijks aan spelen toekwam. Fey enoord nam Collen twee jaar geleden over van NEC en ver huurde hem vorig jaar ook al aan NAC. In zijn eerste duel kwam hij tegen Excelsior tot 39 minuten, waarna hij met een blessure voor de rest van het seizoen was uitgeschakeld. ANP BATAM - Het Nederlandse badmintonduo Chris en Lotte Bruil heeft gisteren tijdens de Indonesische Open een olympi sche nominatie verdiend. Het koppel bereikte in Batam de kwartfinale van het gemengd dubbeltoernooi en zette daar mee een belangrijke stap naar 'Athene 2004'. Bruil/Bruil moest daarvoor wel hard knokken. Tegen het Britse duo Blair/Munt hadden de Nederlanders drie sets nodig: 5-15 17-16 15-12. Samen met Mia Audina bereikte Lotte Bruil ook de kwartfi nales in het dubbelspel. Het duo met olympische aspiraties won dik van het tweetal Koon Wai/Chen Li uit Hongkong: 15-315-1. Daarmee toonden Audina en Bruil, die al een olym pische nominatie op zak hebben, het vereiste vormbehoud voor Athene 2004. ANP „AC Milan is voor mij de grote favoriet. Ik denk dat het vech ten wordt om de tweede plek. Het voordeel is dat de ploegen gelijkwaardig zijn. Iedereen in deze groep gaat punten verlie zen, maar dat geeft je tevens de kans in de race te blijven.GPD De koppeling aan AS Monaco is een tegen valler. De Franse ploeg is wellicht de sterk ste tegenstander in de poule. PSV stootte de afgelopen jaren zijn neus aan Nantes en Auxerre. De ontmoetingen met Monaco kunnen wel eens sleutel wedstrijden wor den. „Al met al is het een behoorlijke lo ting," vond Hiddink. „Deportivo is een hele sterke ploeg, hoewel die club niet de uitstra ling heeft van de grote topclubs van Europa. Ze hebben een goed, stevig elftal. Tech nisch, maar ook krachtig. Er zijn jongens voorhanden die Makaay kunnen opvolgen. Monaco beschouw ik als hoogstaand. Di- dier Deschamps staat er aan het roer. Dan weet je dat je een tactisch zeer rijpe ploeg te genover je staat. Met AEK Athene weet je het nooit. De externe omstandigheden spe len daar een grote rol. Daar moeten we ons tegen wapenen." GPD door Pim van Bakel k MILAAN - De grote jojngens hebben het danig laten afweten op de wereldkampioenschap pen roeien. Geen enkele Neder landse boot in de open klasse slaagde erin door te dringen tot de finale. De enige zware ploeg die dit weekeinde in Milaan wel aan de start ligt, de vrouwen- vier-zonder-stuurman, kreeg zonder een haal te maken de plaats in de finale cadeau. We gens gebrek aan concurrentie. De enige olympische disciplines waarin Nederland een jaar voor de Spelen bij de beste zes landen behoort, zijn de lichte dubbel- twee van Kirsten van der Kolk en Marit van Eupen en de onge stuurde vier van de, ook al licht gewichten, Gerard van der Linden, Ivo Snijders, Karei Dormans en Joeri de Groot. En kel deze twee ploegen haalden gisteren tijdens de dag der halve finales een nominatie voor Athene binnen. De andere Ne derlandse finaleplaatsen in Mi laan werden bereikt in niet- olympische nummers: lichte mannentwee-zonder stuurman, lichte mannendubbelvier en lichte vrouwendubbelvier. Nadat eerder in de week de mannenacht, de mannentwee- zonder en de mannendubbelt- wee op de klippen liepen, strandden gisteren achtereen volgens de dubbeltwee van Froukje Wegman en Femke Dekker, skiffeur Dirk Lippits, de mannendubbelvier en de vrouwendubbelvier. De eerste drie boten kunnen vandaag nog worden vlot getrokken en wel licht de steven naar Athene richten via een hoge klassering in de B-finale. De laatste echter, de dubbelvier van het Skoll- kwartet Marlies Smulders, Me- lina Bus, Nienke Hommes en Hurnet Dekkers, had de eind strijd moeten bereiken om een olympische nominatie in de wacht te slepen. Maar ook met een ultieme her kansing voor de boeg was met name bij de mannendubbelvier de verslagenheid enorm. De meest gelauwerde boot van de Nederlandse vloot ontsnapte eerder in het toernooi ternau wernood aan een vroegtijdige uitschakeling. Maar ondanks dit teken aan de wand kwam de vijfde plaats in de halve finale snoeihard aan bij Gerritjan Eg- genkamp, Geert Cirkel, Diede- rik Simon en Michiel Bartman. Coach Jan Klerks: „Een medail le hadden ze uit hun hoofd ge zet. Maar niet in de finale, dat was nooit bij ze opgekomen." De tweede plaats bij de laatste wereldbekerwedstrijd in Lu- zern had de indruk gewekt dat de goede tijden waren terugge keerd. De zilveren medailles die Simon en Bartman op de Spelen van Sydney en op het WK van Luzern hadden toegevoegd aan hun 'Holland Acht-goud' van Atlanta'96, leken niet hun laat ste in de dubbelvier te zijn. On danks het vertrek van kracht patser Dirk Lippits en een noodgedwongen boordroei-in- termezzo in de ongestuurde vier. Maar na Luzern ging het met de ervaren scullers alleen maar bergafwaarts. Het trainings kamp in München verliep door blessures van Bartman en Cir kel verre van soepel en in Milaan vond de ploeg nooit zijn grote vorm. „Het zat er niet in", sta melde Simon als woordvoerder van zijn lamgeslagen collega's. „Het ging niet hard genoeg." Simons voormalige ploegge noot, skiffeur Dirk Lippits, zat gisteren met een derde plaats achter de Noor Olaf Tufte en de Australiër Duncan Free in het zelfde schuitje als de dubbel vier. Lippits haalde uit zijn mislukte missie heel wat meer positieve energie. „Een redelijk optimale race", zei de 26-jarige Eindhovenaar. „Nog zo eentje en een olympische nominatie moet lukken. Bij de eerste drie, dat is zeker mogelijk." GPD ROTTERDAM - Wielercoach Jean-Paul van Poppel treedt per 1 januari 2004 in dienst van Farm Frites-Hartol, de ploeg van olympisch kampioene Le- ontien Zijlaard-Van Moorsel. De voormalige sprinter is nu nog werkzaam als bondscoach van de Amerikaanse vrouwens electie. Ook in Nederland was hij een aantal jaren bondscoach van de vrouwenploeg. Van Pop pel (40) moet bij Farm Frites- Hartol ploegleider Michael Zij laard ontlasten. ANP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 17