PZC Raad ongelukkig met subsidie concert Bl0f Ook zo'n vrolijk shirt? OM, Met ANGO kom je tot je recht Drie jonge Middelburgers op Mallorca in de boeien geslagen 12 MAAK IEMAND LID EN U KRIJGT 'M CADEAU! weekenddiensten w vrijdag 29 augustus 2003 Rake klappen Snelrecht Huisartsen Tandartsen Verloskundigen Dierenartsen Apotheken Thuiszorg Het nieuwe lid van de Dierenbescherming is: "Honderdduizenden arbeidsgehandicap ten zijn ten onrechte afgeschreven. Zij kunnen werken en willen werken. Maar dan moet er wel passend werk voor ze zijn. Plus inkomenszekerheid als het echt niet langer lukt. Ik wil zeggenschap over mijn leven. Ik sta niet graag aan de kant. Dus ben ik ANGO-lid." De Algemene Nederlandse Gehandicap ten Organisatie (ANGO) is de grootste algemene belangenorganisatie van, voor en door mensen met een handicap of chronische ziekte. Of het nu gaat om juridische ondersteuning, belastingterug- gave, uitkeringen, zorg en hulp, woning aanpassingen, vervoer of lotgenoten contact... Kom op voor je rechten. Word ook lid van ANGO! Vakantie eindigt in Spaanse cel door Ron Magnée MIDDELBURG - Het zal je maar ge beuren: je boekt een elfdaagse reis naar Mallorca. Maar tijdens je verblijf word je belaagd door een tiental agressieve prostituees. Je wordt ach tervolgd door een woedende Arabier. En uiteindelijk beland je in een cel van twee bij twee. Het overkwam drie jon ge Middelburgers. Boos, berooid, maar ook opgelucht vertellen ze hun verhaal. „We gaan nóóit meer naar Mallorca." Elf dagen uitpuffen op het zonovergo ten strand van Mallorca, dat was het plan van Joël le Due (20), Glenn Gilde 19) en Diego de Lima (20) uit Middel burg. Ze hadden een appartementje geboekt in El Arenal, een toeristische hotspot op het eiland. Een volle week vermaakte het drietal zich uitste kend. Elke avond waren ze in talrijke barretjes en discotheken te vinden. Maar aan het eind van de reis sloeg het noodlot toe. Met nog twee dagen voor de boeg, besloot het drietal een avondje thuis te blijven. „Rond vier uur 's nachts werd ik wakker", herin nert Joël zich. „Ik had eigenlijk wel een beetje honger. De rest werd ook wakker, en we besloten wat eten te gaan halen." Iets over vijven 's nachts liepen ze hun appartement uit. Onder weg werden de jongeren aangespro ken door een stel prostituees. Die hin gen daar permanent rond op zoek naar klanten. Op de avances gingen ze niet in, maar het leek hen wel een leuk idee ze met de videocamera te vereeu wigen. „Dus we zetten de camera aan. De prostituees waren daar niet van ge diend. Ze vlogen op ons af, wel met z'n negenen of tienen tegelijk", aldus Joël. Her en der vielen rake klappen. Glenn alleen al werd belaagd door drie agressieve hoeren. Glenn: „Ze be gonnen met z'n drieën op me in te slaan. Op een goed moment kon ik er tussenuit tijgeren en met een sprintje a la Babangida wegkomen." Er was echter één probleem: bij de schermut selingen was het klepje van de geleen de digitale camera zoekgeraakt. De drie vakantiegangers besloten een aantal uren later het klepje te gaan zoeken. „Binnen tien seconden stond Glenn Gilde, Diego de Lima en Joël le Due zijn na hun onfortuinlijke vakantie weer terug in Middelburg. foto Lex de Meester er een man met een Arabisch uiterlijk voor ons. Hij zag er uit als een pooier, van boven tot onder in kleren van glimmend satijn", weet Joël nog. De drie kozen het hazenpad omdat ze de man niet vertrouwden. De onbekende achtervolgde echter het drietal. Joël, Glenn en Diego sprongen uiteindelijk in een taxi, op de hielen gezeten door de onbekende man. In de taxi drukten ze snel de knopjes van de deuren om laag, net op tijd. „Die man bonkte nog hard op de wagen en de ramen, maar de taxi reed gelukkig snel weg." Na een rondje door de stad belandde het drietal weer in het appartement. Na een paar uur werd er aangebeld: de politie. Of het drietal wilde meeko men naar het politiebureau. Op het bureau aangekomen, merkten de jon gens dat het menens was: „Vijf agen ten kwamen om ons heen staan en dreigden ons drie dagen in de cel te stoppen." Diego en Glenn konden met hun telefoontoestellen - vlak voordat ze die moesten afgeven - nog snel een sms'je naar hun ouders sturen met de onfortuinlijke boodschap dat ze ge vangen waren genomen. Met z'n drieën belandden ze in een cel van twee bij twee meter. Een ver schrikkelijk ervaring, vertellen de jongens in koor. „Je kon er bijna niet ademen, zo vies was het er, maar je móest wel", aldus Glenn, 's Avonds werd hen gevraagd of het apparte ment kon worden doorzocht. Joël: „Wij zeiden: 'Graag, dan kunnen we laten zien dat we onschuldig zijn.' In een auto werden ze geboeid naar het appartement gereden. Zeker vijftien agenten keerden het appartement on dersteboven. Inmiddels hadden de drie behoorlijk dorst gekregen. Al die tijd hadden ze geen druppel te drin ken gekregen. Maar zelfs van hun ei gen flessen water, die in het apparte ment op tafel stonden, mochten ze niks drinken Inmiddels was hun duidelijk gewor den waar ze van beschuldigd werden. Een Duitse vrouw - de jongens her kenden haar later als één van de pros tituees - had het drietal beschuldigd van diefstal van een portemonnee en een telefoon. Joël, Glenn en Diego be toogden keer op keer onschuldig te zijn. Pas na 36 uur opsluiting, zonder ook maar iets te drinken, werden de jongens vrijgelaten. De familie van Diego en Glenn waren inmiddels op het eiland aangekomen om de jongens op te vangen. Enkele dagen later moesten de jon gens voorkomen bij de rechtbank. Voor de zaak was het snelrecht van toepassing, een procedure om toeris ten snel te kunnen berechten. De jon gens voelden zich in de rechtszaal niet serieus genomen. „De rechter zat de hele tijd vierkantjes te tekenen! En ze was zwaar op de hand van die Duitse vrouw." De jongens hadden twee opties. De ene was dat de zaak naar een later tijdstip werd verdaagd. De jongens zagen daar niets in: om maanden later weer terug te moeten keren naar het eiland voor een nieuwe zitting. Een andere optie was om de diefstal te be kennen. Dat zou de jongens per per soon zevenhonderd euro kosten, maar dan konden ze wel meteen naar huis. Het drietal koos het laatste. Joël nog steeds vol ongeloof: „Terwijl je on schuldig bent, tóch tekenen. Maar ja, we wilden er gewoon vanaf zijn." Zo snel als maar kon, boekten de drie een vliegtuig naar huis waar ze enkele da gen geleden aankwamen. Al met al becijferen de drie hun totale kosten op zeker 1200 euro de man. Nog immer zijn Joël, Glenn en Diego vol ongeloof en woede over wat er is gebeurd. Uitgeput en nauwelijks in staat het te bevatten. Maar ze hebben in ieder geval één heilige overtuiging: „Wij gaan nooit meer naar Mallorca." 30 en 31 augustus 2003 CENTRAAL ALARMNUMMER 112 Walcheren Huisartsenpost Walcheren Koudekerkseweg 86, Vlissingen tel. 0900-1985 (geopend ma. t/m vr. van 18.00 tot 8.00 uur, in het weekend of tij densfeestdagen) Huisartsengroep 'de stad Middelburg' Patiënten huisartsen Albers, Angkotta, Bruynzeel, Van den Haak, Heere en Wor- telboer. zaterdag: C.J.E.M. Albers, Bellinkplein 3, tel. (0118) 644301. zondag: S. A. van den Haak, Rouaansekaai 47, tel. (0118)644301. Inloopspreekuur 12.30-13.00 en 17.30- 18.00 uur. De Veerse Huisartsen Patiënten huisartsen: Rullens, Bats, Ubels, Van Tol, Van Eede, Spekhorst, Van der Male en Huisman, vrij. 17.30-ma 8.00 uur: F. v. Eede, de Casembrootstraat 24, Westkapelle, tel. (0118) 571234. Walcheren G.J. de Witte, Doornenburg 31, Vlissin gen, tel. (0118) 478811. Spreekuur 11.00-12.00 uur. Vlissingen,don. 20.00-vrij. 20.00 uur: J. van Dierendonck, tel. (0118)471140, vrij. 20.00-zon. 22.00 uur: H. de Pundert, tel. (0118)471140. Middelburg, vrij. 21.30-zon. 21.30uur J. Drijdijk, tel.(0118)626045. Landbouwhuisdieren tel. (0118) 633803. Kleine huisdieren Mw. C. Brink, Meanderlaan 326, Middel burg,tel.(0118)611011. Spreekuur 11.00-12.00 en 17.00-18.00 uur. Landbouwhuisdierenpraktijk Walche- ren (grote huisdieren) Oude Domburgseweg 33a te Oostkape le tel. (0118) 633803, za. en zo. visites aanmelden van 08.00-09.00 uur. Dierenartsenpraktijk Meliskerke R. Roskam, Kelderweg 1, tel. (0118) 592838. Vogel- en Egelopvang 'De Mikke' Het hele weekend bereikbaar ondertel 0118 628288. Stadsgewest Vlissingen/Middelburg: 24-uursdienst (voor spoedeisende re cepten): Apotheek Van de Sande, Badhuisstraat 30-34, Vlissingen, tel. (0118) 412066, Zat. 10.00-19.00 uur: Apotheek Ringeling, Lange Delft 133, Middelburg, tel. (0118) 612538. Walcheren voor gezinsverzorging, wijkverpleging en uitleen verpleegartikelen, tel. 0118- 684000. door Rolf Bosboom GOES - De Goese gemeente raad is achteraf gezien weinig gelukkig met de subsidie die is verleend aan het Blef-concert op de Grote Markt, afgelopen zondag. De raad vindt het niet juist dat de gemeente bijdraagt, terwijl het batig saldo van het concert naar een goed doel is ge gaan. De gemeente heeft het optreden, dat was georganiseerd door de Stichting Goes Promotie, ge steund met een bijdrage van tienduizend euro. Dat was be doeld om het festijn financieel rond te krijgen. De stichting besloot echter, om dat er nog steeds een tekort dreigde, ook entree te heffen. Daardoor is uiteindelijk een be drag van 7500 euro overgeble ven, dat is geschonken aan de Stichting Sawasdee, bekend van de actie 'Zeeland help: Cambodja'. De fracties in d meenteraad hebben laten weta dat een wat merkwaardige gai^ van zaken te vinden. Als er mei met geld van de gemeente goed doel wordt gesteund, da l willen ze liever zelf daarvoc een bestemming bepalen. Wethouder S. van 't Westeini (financiën) pareert de kritid met de opmerking dat als i raad dat vindt, dat er dan voor; aan maar een garantiesubsidi moet worden verstrekt. D: houdt in dat de gemeente allee bijdraagt, tot een afgesproki bedrag, als de organisatie noj een financieel tekort heeft. Niet alleen de subsidie, ookhi feit dat het concert op zonda werd gehouden, is niet bij ieder een in goede aarde gevallen. Weststrate (SGP/ChristenUnj noemde het deze week in commissie grondgebied i 'dieptepunt'. Hoe meer leden wij hebben, hoe meer werk we kunnen verzetten. Zonder de bijdrage van leden zijn we nergens. Zijn de dieren nergens. Vandaar ons verzoek aan u om iemand uit uw familie-, vrienden- of kennissenkring te interesseren ook lid.te worden. Slaagt u daarin, dan krijgt u dit vrolijke shirt van ons. Voor wat, hoort wat tenslotte. Op de onderstaande bon kunt u alle relevante informatie invullen. Naam Ik ben al lid en ontvang het T-shirt op onder- Adres staand adres zodra de contributie van dit nieuwe Postcode/plaatslid bij u binnen is: Geboortedatum Handtekening Naam Adres Noteer het nieuwe lid als: Postcode/plaats Q volwassen lid 20,-) Maat 65+ lid 12,60) M L XL I Het nieuwe lid machtigt de Dierenbescherming om jaarlijks de contributie af te schrijven. Zijn/haar bank-/gironummer is: Deze bon kunt u in een envelop sturen naar: De Dierenbescherming, Antwoordnummer 2105, 2508 VD Den Haag. (Postzegel hoeft niet, mag wel). A 1 Postbus 850, 3800 AW Amersfoort Tel. (033) 465 43 43 Fax (033) 465 43 53 Internet: www.ango.nl E-mail: info@ango.nl WAO? Geef mij meer een geschikte been!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 12