Truckroll Zeeland blijft groeien Topjazz op Paalse F eesten PZC Sala heeft vertrouwen in nieuw Sluis Dierenambulance voortaan op antwoordapparaat 12 V 13 Hulster stichting vraagt om betere huisvesting agenda lit si donderdag 28 augustus 2003 Crooner Saxofonist Burger LPFklaarheid over grondbeleid Tanken zonder te betalen Straat taboe voor vrachtwagens Watergym voor ouderen in Axel alia rerj i vu Suits ttdda lata OgO( en.4 tepit kthe liscc Ml 0* ebb; 'ise; ïdi- ndt nv;. tij* i zij: rl® etps irevj n ja:- ,me nha t det- i Pit doc- ven!; ans ink uns- ins crap ■n va n os Ik. !oni: ;ing> ei« hou 'ent ieui :enti Kreatieve Vorming is kotje beu rinor Frank van Cooten HULST - De Stichting Kreatie ve Vorming in Hulst voelt zich in je kou gezet door de gemeente Hulst. Het bestuur slaakte in een brief van november vorig jaar een noodkreet over de ge brekkige huisvesting naast Den Dullaert maar nog steeds is vrij wel niets verbeterd. „We hebben eelfs nooit een formeel ant woord van het college gehad", zegt voorzitter W. Naessens. De cursisten van de Kreatieve Vorming krijgen les in Den Dul laert en al jaren in het 'kotje', de voormalige werkplaats van ge meentewerken, naast het cultu reel centrum. Het bestuur dringt al jaren aan op verbete ring van de huisvesting in dit 'kotje' maar tot nu toe zonder resultaat. „De gemeente heeft wel wat noodmaatregelen ge troffen zoals bijvoorbeeld een nooduitgang, maar meer is niet gebeurd. Zo is de verwarming een prehistorische installatie", zegt Naessens. De stemming van de voorzitter is er niet vrolijker op geworden nu de gemeente mogelijk nog eens 520.000 euro extra wordt gekort op de algemene uitkering uit het gemeentefonds. Wethou der P. Weemaes sluit een inves teringsstop niet uit. „Het ziet er dus niet best voor ons uit. De si tuatie van het bijlokaal is echt erbarmelijk en onhoudbaar. door Peter Opgei SAS VAN GENT - In het zes tiende jaar van het bestaan dijt Truckroll Zeeland steeds verder uit. De organisatie van het tra ditionele evenement voor licha melijk- en geestelijk gehandi capten bereikt komende maand met de deelname van 260 vrachtwagenchauffeurs op nieuw een record. Er komen steeds meer aanmel dingen. Helaas moeten we nu te- Ügen chauffeurs zeggen: sorry, we zitten echt vol. We rijden nu met drie colonnes van zo'n 85 wagens. Ooit hebben we gesegd dat 70 tot 7 5 wagens per colonne toch echt het maximum was. Het moet wel hanteerbaar blij- jen, ook voor het publiek en an- dere weggebruikers", zegt se- M tre'aresse Emmy Audenaerd ran de Stichting Truckroll Zee- aan de vooravond van de zestiende editie. ij üieis op zaterdag 13 september aizoals gebruikelijk is het eve- nementencomplex De Vlaande ren in Sas van Gent andermaal ido- irnit eid keten ofdi rurjj doorwout Bareman HAAL - Het is komend weekein de dubbel feest in Paal. De wa tersportvereniging Saeftinghe houdt er zaterdag en zondag de jaarlijkse Saeftinghefeesten en let dorp aan de andere kant van de dijk vormt vier dagen lang het decor van de jaarlijkse Paal- gjfi se Feesten, ale nca De twee evenementen vallen dit jaar volgens de organisatoren ynj ioor 'een samenloop van om standigheden' in hetzelfde wekeinde. „Maar we bijten elkaar niet. In- frij tegendeel, we vullen elkaar aan", menen ze. De Paalse Feesten, die vrijdag jinnen, staan vooral in het te len van muziek. Op twee podia hij café In Het Zicht der Schel de en bij restaurant Kint Co) ■een ginj alle ket Ide net: - aai S''< ff! leB are rau: ntn atfl hè' :opi ai» n hff ïwd ills ika ■eve jui lc- 1# ir. Olli ces iuz dm et redactie zeeuws-vlaanderen Willem Alexanderlaan 45 Postbus 145 4530 ACTERNEUZEN Tel: {0115) 645769 Fax:(0115)645742 E-mail: redtern@pzc.nl Conny van Gremberghe (chef) Wout Bareman Raymond de Fret René Hoonhorst René van Stee Frits Bakker (sport) Baudeloo 16 Postbus 62 4560 AB hulst Tel: (0114) 372776 Fax: (0114)372771 E-mail: redhulst@pzc.nl Sheila van Doorsselaer centrale redactie Stationspark 28 Postbus 31 4460 AA goes Tel: (0113)315500 Fax: (0113)315669 E-mail: redactie@pzc.nl tNTERNET www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl Bezorgklachten: 0800-023 1 231 °P maandag t/m vrijdag ge- Durende de openingstijden; zaterdags tot 12.00 uur treden vooral Zeeuwse bands op. De coverband Suck on This opent het programma op vrij dagavond om negen uur, zater dagavond staan de Mallerbent en Cosy Time op het podium, zondagmiddag gevolgd door Think Twice uit Breskens. Zon dagavond is er een optreden van Gino Buijsrogge met de Buldoze Band, gevolgd door hét klap stuk van de Paalse Feesten: het J. C. Tans Orchestra. Maandagavond sluit crooner Harry Bakker uit Kloosterzan- de het evenement af. Zowel za terdag als maandag zijn er schietingen op de liggende wip en voor de kinderen is er kinder animatie. Het J. C. Tans Orchestra - met vier winnaars van de prestigieu ze Boy Edgarprijs in de gelede ren - treedt voor het eerst sinds een jaar weer op. Bandleider Jan Cees Tans: „Het is uniek om zoveel jazzervaring op één podi um in Paal te hebben. Normaal gezien moet je heel wat concer ten in binnen- en buitenland af lopen om deze musici te zien en te horen. Er zijn erbij, die on langs nog op Jazz Middelheim speelden, los van elkaar. Nu tre den ze samen op." Tans, die ooit saxofonist van on der meer Gruppo Sportivo was, droomde er al geruime tijd van iets aan jazz te doen in Paal, waar hij samen met zijn vrouw een restaurant uitbaat. Dat plan wordt nu verwezen lijkt. Het orkest speelt in de ori ginele samenstelling: naast Tans (tenor-sax), Sean Bergin (alt-sax), Roy Raaymakers (trompet), Wolter Wierbos (trombone), Han Bennink (drums),, Jack Schoonderwoerd (bas), Ernst Glerum (piano) en oud-Zeeuws-Vlaming Ab Baars (klarinet). Het orkest speelt jazz met veel rythm blues-invloeden. Ove rigens bereidt het J. C. Tans Or chestra zich ook voor op een op treden tijdens het Schelde Jazz Festival in Terneuzen, volgend jaar. En in het winterseizoen wil Jan Cees Tans in Paal ook kleinere jazzconcerten verzorgen met medewerking van musici uit de streek. Het optreden begint zondag avond om half negen. Wethouder Weemaes heeft kort voor de verkiezingen op per soonlijke titel oplossingen toe gezegd maar daar schieten we natuurlijk niets mee op. Een formeel collegestandpunt is er nog steeds niet. Ook heeft geen enkel raadslid contact met ons opgenomen om zich te laten in formeren over de huisvesting." Het bestuur hoeft geen nieuw onderkomen in de plaats van het oude 'kotje'. „We willen een aangepaste huisvesting. Wel licht een stukje aanbouw bij Den Dullaert of participeren in de mogelijke bouw van een nieuw handwerklokaal bij de school naast Den Dullaert. Deze nieuwbouw wordt momenteel door de gemeente onderzocht. De gemeente onderzoekt ook de aanvraag van het bestuur van De Warande voor uitbreiding van het dorpshuis in Sint Jan steen. Deze uitbreiding zou voor ons ook een oplossing kunnen zijn." Feit is volgens Naessens echter dat nog steeds geen concrete op lossing is voor de gebrekkige huisvesting. „We moeten wach ten op het Houtenkwartier, wachten op het 's Landshuis en wachten op andere projecten. We voelen ons echt in de kou staan. In de meerjarenraming staat geen enkele euro garant voor de Kreatieve Vorming Hulst. Ook worden we niet ge noemd in het raadsprogramma. Het ziet er dus slecht uit. Blijk baar roepen we niet hard ge noeg. Het bestuur kan wel opstappen maar daar schiet nie mand iets mee op. Ik ben in ieder geval van plan tijdens een eerst komende raadsvergadering in te spreken." Wethouder F. van Driessche beaamt dat de huisvesting van de Kreatieve Vorming naast Den Dullaert niet al te best is. „Afgelopen maandag hebben we een gesprek gehad met het bestuur van De Warande over de uitbreiding. Daar zijn we mee aan de slag en bekijken ook of dat iets kan zijn voor de Krea tieve Vorming. We moeten uiter aard bekijken of dat allemaal kan. De Warande is immers al een paar keer verbouwd en wat zijn de financiële gevolgen. Met de dreigende extra bezuiniging boven ons hoofd zitten we in een zwarte periode. Maar wat de Kreatieve Vorming betreft pro beren we er het beste van te ma ken." Het nieuwe cursusjaar van de Kreatieve Vorming start vol gende maand. Zo'n driehonderd deelnemers hebben zich al voor de verschillende cursussen in geschreven. start- en eindpunt. De eerste co lonne vrachtwagens vertrekt daar direct na de officiële ope ning om 9.00 uur. De rit gaat door West-Zeeuws-Vlaande ren. Hoewel de inschrijving voor chauffeurs is volgeboekt, is er nog wel ruimte voor deelna me van gehandicapten. „Voor onze pupillen maken we altijd wel ruimte", zegt Emmy Aude naerd. „Op dit moment zijn er 250 aanmeldingen, maar er zijn altijd wel kinderen die samen in de wagen willen. Kinderen zijn tot op het laatste moment wel kom." Truckroll Zeeland kan jaarlijks worden georganiseerd dankzij de inzet van vele vrijwilligers en financiële bijdragen van spon sors. Ook de chauffeurs werken belangeloos mee. De toertocht door Zeeuws-Vlaanderen wordt omlijst door een uitgebreid (middag)programma in De Vlaanderen. Voor de geestelijk en lichamelijk gehandicapten zijn er dan optredens van onder anderen dweilband Tandsjen Bei en het seniorenorkest De jeugd van Toen. De behuizing van de Kunstzinnige Vorming in Hulst laat veel te wensen over. foto Peter Nicolai Burgemeester J. Sala op het duin bij Cadzand-Bad. foto Peter Nicolai doorRenévan Stee OOSTBURG - „De nieuwe gemeente Sluis biedt een unieke kans om een goede basis te leggen voor de toekomst. We moeten er voor zorgen dat er over dertig jaar wordt gezegd: de raad en het gemeentebestuur die er als eerste zaten, hebben uitstekend werk afge leverd. Dat is de uitdaging waar we voor staan." Twee maanden na zijn installatie heeft bur gemeester Jaap Sala er alle vertrouwen in dat die missie slaagt. Dat maakt hij op uit de talloze gesprekken die hij intussen met ver tegenwoordigers uit alle lagen van de Sluis- se gemeenschap heeft gevoerd. Vooral het gunstige klimaat dat heerst om op slagvaar dige wijze uitvoering te geven aan de grote projecten die op stapel staan, stemt hem tot tevredenheid. Wat Sluis betreft ligt de hoogste prioriteit momenteel bij de herin richting van Breskens. „Hoewel ik merk dat er nog wat cultuurver schillen uit de oude gemeenten moeten wor den overbrugd en iedereen beseft dat niet alles tegelijk kan, is wat hen betreft het sta dium van plannenmakerij en het opstellen van ontwikkelingsvisies grotendeels achter de rug. De spade moet nu echt de grond in. Ook elders in het land vang ik dergelijke sig nalen op. Die toegenomen interesse heeft ongetwijfeld te maken met de komst van de Westerscheldetunnel, die Zeeuws-Vlaan- deren veel dichter bij Nederland heeft ge bracht", aldus Sala. De burgemeester doelt met name op inves teringen die een kwaliteitsimpuls geven aan het toerisme, goed voor zo'n veertig procent van de werkgelegenheid in de streek. Daar naast vlakt hij de landbouwsector, procen tueel gezien twee keer zo groot dan in de rest van het land, en bedrijfstakken waar de rest van de bevolking zijn boterham verdient niet uit. „Ik ben positief geworden over hun innovatiekracht- en bereidheid." Een professionele, slagvaardige en transpa rante gemeentelijke organisatie noemt Sala als belangrijke voorwaarde om de uitdagin gen van de toekomst aan te kunnen gaan. Minstens zo belangrijk is volgens hem een herkenbaar, navolgbaar (dus democratisch bestuur dat tegelijkertijd effectief en klantvriendelijk werkt. Wat Sala betreft ge beurt dat in Sluis zo snel mogelijk vanuit een centrale locatie. Verder moet expertise van buitenaf alleen nog maar worden inge huurd bij onderwerpen die de schaalgrootte van de gemeente overstijgen of nodig is om zo goed mogelijk beslissingen te kunnen ne men. „De gemiddelde burger wil resultaten zien zonder al te veel ideologisch en procedureel gedoe. Daar wil ik overigens niet mee zeg gen dat het lokale bestuur kan functioneren zonder heldere politieke standpunten. Die moeten echter niet voortdurend tot in detail terugkomen in de raad. Die moet besturen op hoofdlijnen en meer het accent leggen op haar controlerende taak. Daarom is het nut tig dat binnenkort de werking van het dua lisme wordt geëvalueerd. Naar aanleiding hiervan zullen sommige zaken ongetwijfeld worden bijgesteld of aangescherpt." Constructief samenwerken beperkt zich volgens Sala niet tot de eigen gemeente grenzen. Op voorwaarde dat ieders inbreng op waarde wordt geschat, moet Zeeuws- Vlaanderen waar nodig als een blok naar buiten treden. „Nu de tunnel er ligt, mag ie dereen gerust weten dat we bestaan. Dat naar buiten treden gebeurt naar mijn me ning overigens nog iets te bescheiden. Jam mer, want de streek verdient meer aan dacht." Sala wil verder de grensoverschrijdende sa menwerking met de Vlaamse buurgemeen ten nieuw leven inblazen. Met name door het herindelingsproces is die het laatste jaar danig verwaarloosd. Uit contacten met zijn Vlaamse collega's is gebleken dat ook zij prijs stellen op verregaande samenwerking. „Zij hadden er begrip voor dat we er het laatste jaar minder aandacht aan hebben kunnen besteden. Nu is het echter zaak een agenda op te stellen waar we mee uit de voe ten kunnen." Onderwerpen die hoog op het lijstje van Sa la staan zijn rampenbestrijdings- en hulp verleningstaken. Ook initiatieven op het vlak van volksgezondheid, economie en toe risme verdienen volgens hem aandacht. „En dan hoeft het nog niet eens om ingewikkelde zaken te gaan. Denk bijvoorbeeld maar aan de afstemming van toeristische activiteiten in de streek." TERNEUZEN - DeTerneuzense gemeenteraad kan geen goed oordeel vellen over de gemeentebegroting voor volgend jaar, als niet bekend is welk grondbeleid burgemeester en wethou ders voor ogen staat. LPF-raadslid C. Freeke stelt dat in schriftelijke vragen aan het college van B en W. Die visie met betrekking tot het grondbeleid moet worden vastgelegd in een programa Grondexploitatie. Al in juli vroeg de LPF-frac- tie het college om een dergelijke notitie. Nu de gemeenteraad straks in een informele bijeenkomst de 'speerpunten pro grammabegroting 2004' gaat bespreken, constateert Freeke dat het programma Grondexploitatie opnieuw ontbreekt. Dat betekent dat het gronduitgiftebeleid niet besproken kan worden. Freeke concludeert dat het college het 'uitdrukkelijke ver zoek' van de raad om zoveel mogelijk informatie te geven en zoveel mogelijk voorstellen te doen niet volledig heeft uitge voerd. „De LPF-fractie betreurt dit." Verder vraagt De LPF zich af hoe B en W het nu ontbrekende hoofdstuk Grondex ploitatie straks in de uiteindelijke begroting vorm denken te geven. Het LPF-raadslid kan niet anders concluderen dan dat het college, om reden die alleen B en W bekend zijn, 'zo 'ang mo gelijk wil wachten met het aan de raad aanbieden van een programma Grondexploitatie.' Daarmee wordt volgens Freeke de fase van gedachtenwisseling in de raad overgesla gen. Het consequentie is volgens het raadslid dat de raad 'ten onrechte' de kans wordt ontnomen om alle onderdelen van de programmabegroting in hun'onderlinge samenhang te be schouwen'. Dus wil de LPF-fractie van het college een gemo tiveerde toelichting waarom het programma Grondexploita tie ontbreekt. VLISSINGEN - Een onbekende automobilist heeft dinsdag avond zijn tank gevuld zonder te betalen. De automobilist tankte bij een benzinestation aan de Sloeweg in Vlissingen voor 11,48 euro aan benzine en reed vervolgens weg. GRAAUW - Over de Achtereindstraat in Graauw mogen voortaan geen vrachtwagens meer rijden. Burgemeester en wethouders van de gemeente Hulst hebben dit besluil genomen om nieuwe problemen met het wegdek te voorko men. „De Achtereindstraat is prachtig gerenoveerd. We willen voorkomen dat nieuwe verzakkingen ontstaan. Daarom is het besluit genomen om vrachtverkeer voortaan uit deze straat te weren. Er zijn genoeg andere wegen voor vrachtwagens om Graauw te verlaten", zegt wethouder Ede Deckere (verkeer) De Graauwenaren moesten lang wachten op de reconstructie van de Achtereindstraat. Het rioolstelsel was zo'n vijftig jaar oud en ook de bestrating was nodig aan vervanging toe. De boel was verzakt zodat de weg vol putten lag en de riolering mankementen begon te vertonen. Een paar maanden geleden is met de reconstructie begonnen. De Achtereindstraat heeft een nieuw wegdek gekregen Daarnaast zijn de kruispunten aan de Rozenstraat en de Tulpstraat licht verhoogd aangelegd en zijn gemarkeerd. Ook zijn meer er meer parkeerstroken in de Achtereindstraat ge komen en zijn alle lantaarnpalen vernieuwd zodat ze voldoen aan de huidige eisen. De reconstructie was voor de bouwvak afgerond. Het opknappen van de Achtereindstraat plus de aanleg van de parkeervoorzieningen op de Graauwsedijk kostte in totaal 622.000 euro. door Euqéne Verstraeten i HOEK - Mensen die het alarm nummer van de dierenambu lance Zeeuws-Vlaanderen bel len worden voortaan doorge schakeld naar een antwoordap paraat. Daar worden ze door verwezen naar een 06-nummer dat ze kunnen bellen voor ge wonde dieren, spoedgevallen of als ze omhoog zitten met een dood huisdier. Het bestuur van de Stichting Dierenambulance heeft dat be sloten omdat de kosten toren hoog oplopen. „Driekwart van de telefoontjes die binnenko men gaat over vermiste of ge vonden dieren", zegt exploitant E. van Geffen van de dierenam bulance. „Die mensen moeten we telkens weer doorverwijzen naar de politie. Wij rijden alleen voor verwonde dieren. Alle an dere meldingen zijn voor de meldkamer." Volgens Van Geffen loopt de te lefoontekening de laatste tijd op tot zo'n tweehonderd euro per maand. „Dat kunnen we finan cieel niet meer behappen. „Het is natuurlijk belachelijk dat je, als je een alarmnummer belt, een antwoordapparaat krijgt. Maar ik zie ook geen andere op lossing." Via het antwoordap paraat hoopt Van Geffen de meeste bellers meteen richting politie te kunnen sturen, zodat op het 06-nummer enkel nog die telefoontjes binnen komen die ook bestemd zijn voor de die renambulance. De dierenambu lance moet financieel rond zien te komen van bijdragen van do nateurs en incidentele giften. Van Geffen wijst er op dat de si tuatie heel anders had kunnen zijn, als de gemeenten met de de dierenambulance overeenkom sten hadden afgesloten voor het ophalen van vermiste en gevon den dieren. „Wij houden lijsten bij van mensen die hun huisdier kwijt zijn en als er zo'n dier wordt gevonden, dood of leven, kunnen we vrij snel de eigenaar achterhalen. „Maar nu worden kadavers door de gemeenten ge woon afgevoerd zonder duide lijke administratie of identifi catie, waardoor eigenaren hun huisdier kwijtraken zonder dat ze weten wat er met hun dier ge beurd is." De dierenambulance heeft jaren lang geprobeerd met de Zeeuws-Vlaamse gemeenten contracten af te sluiten voor het ophalen van gevonden dieren. „We hebben ze aangeboden voor een vast bedrag alle werk zaamheden te verrichten", zegt Van Geffen. „In sommige geval len waren we al mondeling ak koord, maar toch haakte ieder een af." KOEWACHT - De locatie commissie Koewacht van de Stichting Welzijn voor Ouderen Axel start met een nieuwe reeks van tien lessen watergymnastiek in zwemschool Aquavia in Axel. De watergymnastiek is bedoeld voor ouderen die vanwege hun gezondheid, bijvoorbeeld gewrichts problemen, niet aan de ge wone gymnastiek kunnen meedoen. De lessen vinden plaats op donderdagochtend van 9.00 tot 10.00 uur. De reeks loopt van 11 sep tember tot en met 13 no vember. STREEKACTIVITEITEN AXEL - Gregoriuscentrum 13.30 uur: Bil jarten en kaarten; De Halle, 14.00 uut Kaarten en biljarten; Het Trefpunt, 13.00 uur: Kaarten en biljarten; CLINGE - Café de Gouden Kroon, 14.00 uur: Kaarten.Malpertuus, 19.45 uur: Bin go: GRAAUW Gemeenschapshuis, 13.30 uur: KBO jokeren; 14.45 uur: Handwer ken en gymnastiek; HEIKANT 't Heike, 13.15 uur: Kaarten 13.30 uur: Volksdansen; HULST VVV kantoor, 15.00 uur: Zomer wandeling binnenstad; KOEWACHT - De Vlaschaard, 13.00 uur Biljarten; LAMSWAARDE Café de Lamsoren, 13.30 uur: Schieting voor ouderen; SINT JANSTEEN - De Warande, 13.00 uur: Biljarten; SLUISKIL Gildefeesten; TERNEUZEN De Hoeve, 20.00 uur: Kaar ten;'t Schelpenhoekje, 10.00 uur: Jeug vakantieweek rommelmarkt; 14.00 uur Knutselen; 19.00 uur: Bingo; VOGELWAARDE - Café Ons Vermaak 14.00 uur: Kaarten; 't Gelaag, 13.30 uur KBO koersbal;

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 39