11 D66 wil openheid over financiering Roosevelt Academy 1 KORTING -50% «80% WbLLLd heilig afdalen langs Irene's trapje 1 Raadsel van de drietand ADSL SUPERSTUNT Voetbal en korfbal mogelijk naar terrein tussen spoor en Biezelingseweg VLISSINGSE STADSFEESTEN Oproep SPORTSCHOENEN ZOMERSHIRTS ADIDAS NIKE PUMA CONVERSE VANS BORAS HelAEetbliift stunten p/maana zeeuwse almanak BEVELANDEN/THOLEN donderdag 28 augustus 2003 Geen goede start Brasseriemenu Zeeland Nazomer Festival DRVK KERY Markt 51 Middelburg (0118) 886886 vrijdag t/m zondag Walstraat 62, Vlissingen ADSL Voordeel Surfen van Het Net A Berekening Charme vanaf de dijk Vraagteken Kapelle wil sportclubs verplaatsen door Nadia Berkelder MIDDELBURG - D66 wil dat het Middelburgse college open heid van zaken geeft over de fi nanciering van de Roosevelt Academy. De gemeenteraads fractie vindt dat ze geen goed oordeel kan geven over. de be groting van de gemeente als ze niet volledig is ingelicht over het geld dat Middelburg bij draagt aan de Zeeuwse univer siteit. Vorige week werd bekend dat de aanloopkosten voor de Roose velt Academy met bijna twee miljoen euro zijn gestegen tot boven de tien miljoen euro. De gemeente betaalt 1,4 miljoen, het Rijk 4,5 en de provincie ruim drie miljoen euro. Verder draagt Delta NV bij aan de kosten door garant te staan voor een lening van drie miljoen euro en door de helft van de rentelasten op zich te nemen. De extra kosten zijn nodig om de meerjarenbegro ting sluitend te krijgen. Op wel ke posten precies een tekort is ontstaan, is geheim. Alleen Pro vinciale Staten kunnen de be groting vertrouwelijk inzien. D66 vraagt in een brief aan het college van B en W om de ver trouwelijke informatie open baar te maken. Verder vraagt de fractie of het juist is dat de ge heime stukken gaan over de meerjarenbegroting en de belo ning van bestuurders en of het klopt dat met het bestuur van de nieuwe universiteit is afgespro ken om de stukken niet open baar te maken. De fractie beroept zich op de Wet Open baarheid van Bestuur. Als de ge meente niet met de stukken over de brug komt, zal ze een proce dure beginnen om openbaar heid alsnog af te dwingen. De Middelburgse D66-fractie vindt het belangrijk dat alle fi nanciële gegevens over de uni versiteit openbaar zijn. „Het is publiek geld zegt Rvan E ij ke lenburg. ,Dus moet je ook in het openbaar verantwoording af leggen en het liefst vooraf. We hebben net het gedoe met het Bagijnhof achter de rug. Stel dat er problemen met het geld ontstaan, dan is dat geen goede start voor de universiteit." Overigens merkt Van Eijkelen- burg op dat hij de Roosevelt Academy 'van harte onder steunt'. „We wensen haar een sublieme start toe in Middel burg en vooral een succesvolle continuering." Begin november stelt de ge meenteraad de begroting voor het komende jaar vast. Van Eij- kelenburg vindt dat hij niet over de financiële situatie van de ge meente kan oordelen als hij niet beschikt over alle gegevens. De fractie wil dan ook dat het colle ge van B en W de raad en andere geïnteresseerden informeert. Met vertrouwelijke inzage voor raadsleden is hij niet tevreden. „Dan zijn raadsleden gecom mitteerd. In dat geval kunnen we niets met die gegevens doen." Advertentie vanavond vanaf 17.30 uur linzensoep, en couscous vegetarisch of met lamsvlees en kaneelijs met amandel schaafsel 11,50 9,00 vegetarisch menu) tentoonstelling een schildersfamilie in De Directiekamer ook verkrijgbaar het gelijknamige boek 25,00 Brasserie De Drvkkery en MuZEEumbrasserie De Gecroonde Liefde verzorgen het festivalcafé zie onze website www.drukkeriimiddelburg.nl de Winkel in Woord Beeld Geluid Advertentie Advertentie 4. I €17,95 -zie act.evoorwaarden 4 Vergelijk dat maar eens met andere providers. Kijk op www.hetnet.nl/adslvoordeel connected by Of de bankemployees met de oproep blij zijn is twijfelachtig, maar de Goesenaar kon een glimlach niet onderdrukken toen hij las hoe een lolbroek de naam van zijn bank had verhaspeld: ROB A BANK. - - 3 lerselman en Burger hebben tn paar maanden geleden een jlobale berekening losgelaten 5het plan en dat stemt de twee ollegeleden hoopvol. Hersel- nan: „We moeten echt wat aan ie kleedruimten en kantines doen. Dat kost een hoop ld en je bent bovendien ge len aan de bestaande situa- Als het college zijn zin krijgt, wordt er over drie jaar gesport op het terrein tussen het spoor en de Biezelingseweg. tie. Met een verhuizing als deze kunnen we de aanleg van de vel den en de accommodatie voor een groot deel uit de exploitatie van het bestemmingsplan beta len. Beide verenigingen kunnen garen spinnen bij het feit dat ze samen de kantine en de kleed ruimten kunnen vormgeven. Bovendien zijn er nog een hele boel andere zaken die goedko per en doelmatiger kunnen, als je een samenwerking tot stand brengt." Herselman denkt aan parkeerterreinen, verlichting en trainingsvoorzieningen. De Kapelse wethouders gaan binnenkort met de verenigingen rond te tafel zitten om de plan nen te bespreken. Er moeten nog veel vragen worden beant woord. Zo wil Herselman weten wat de verenigingen zelf willen en kunnen doen. „Er zullen ook van de verenigingen financiële offers worden gevraagd. Maar we moeten ook kijken wat de wensen zijn. Je hoort tegen- foto Willem Mieras woordig veel goeds over kunst- stofvelden en andere moderne dingen. We gaan er over een paar weken over in conclaaf. Als iedereen het graag wil, kan het nieuwe sportcomplex in 2006 een feit zijn." plots op luttele centimeters de scherpe scharen van een fikse kreeft ziet zwaaien vanuit z'n holletje tussen de stenen van de dijkglooiing. Tussen de parkeerplaats en het water wij st een nat spoor de weg naar de dijkovergang. Door de droogte rondom lijkt het alsof een enorme slak voorbij is ge trokken. Achter de dijk is een houten leuning aangebracht om de mannen en vrouwen met vol le bepakking in staat te stellen de steile helling zonder valpar tijen af te dalen en te beklim men. Het Trapje van Irene, dat over de vaak wiebelige en altijd spekgladde basaltblokken langs de waterlijn heen is ge bouwd, staat symbool voor hoe het mis kan gaan, verklaart voorzitter Bas Mathijssen van de Belangenvereniging Duik- ondernemend Zeeland (BDZ) de aanwezigheid van het roestvrij stalen overloopje. De enkele treden met reling zijn daar geïn stalleerd nadat een duiker, Ire ne, een lelijke smak had ge maakt. Haar kompanen namen kort daarop maatregelen. Hoe wel illegaal -wie er precies ach ter zitten, zegt ook Mathijssen niet te weten- wordt dankbaar van het veilige pad het water in gebruik gemaakt. Het Trapje van Irene draagt on getwijfeld, in combinatie met de snackkraam en toiletten bij aan de populariteit van de duikloca- tie Nieuwe Kerkweg, die daar mee één van de drukste in Zeeland is. Officieel staan er momenteel langs de oevers van de Oosterschelde en Grevelin- gen 51 duikplekken geregi streerd, soms luisterend naar il lustere namen als Preekhil, De Muur, Kistersnol, Konings- heim, Putti's Place en Vuilnis belt. Op de meeste stukken is het voor duikers ploeteren om in en vooral ook uit het water te ko men. Hoewel duikers volgens Mathijssen goed zijn voor een jaarlijkse miljoenenomzet in Zeeland, is het voorzieningen niveau voor die doelgroep bene den alle peil. Maar misschien is dat ook juist de charme voor de liefhebbers van deze sport, waarbij het onherbergzame, het overwinnen van barrières één van de beweegredenen is voor de drang in onbekende diepten af te dalen. En wanneer het alle maal te makkelijk wordt, valt te vrezen voor de nu nog relatief rustige hoekjes. HmrMieke vanderJagt De accommodaties van de voet balvereniging en de korfbalver eniging zijn sterk verouderd en aan een grondige renovatie toe. De korfbalvereniging Kapelle speelt bovendien al jaren in We- meldinge omdat er in Kapelle geen ruimte beschikbaar is. De grote wens van de korfballers is al jaren een plaats in het eigen dorp en een accommodatie die voldoet aan de eisen van deze tijd. De gemeente, aan de andere kant, zou graag zicht hebben op een woningbouwlocatie voor als het plan Overtieringe over een aantal jaren vol is. Het voet balveld in Kapelle sluit prach tig aan op die nieuwe woonwijk en zou in de woningbehoefte van Kapelle tot in lengte van ja ren kunnen voorzien. Met de plaats die wethouder 1. Herselman van sportzaken voorde voetbal en de korfbal op bet oog heeft: de strook grond lussen de spoorlijn en de Bieze lingseweg, kan diens college 3. Burger van volkshuis ves- ting, helemaal niets doen. Het ailverkeerslawaai is op die ilaats veel te groot om er huizen «bouwen. gAPELLE - Het ziet ernaar uit dat de voetbalvereniging en de korfbalvereniging in Kapelle binnen enkele jaren gebeiteld allien zitten tussen de spoorlijn tn de Biezelingseweg. Dat is al- ibans het idee van het college ran burgemeester en wethou ders. Met een dergelijke verhul ling, worden een heleboel pro blemen in één keer opgelost. 'gen, Duitsers, Hollanders en rabanders, je vindt er van alle jarkten thuis. Zeeuwse duikers itgezonderd, die wijken uit tar rustiger oorden langs de orden van de Oosterschelde Grevelingen. Het open por- trraam van de auto vangt al op Duikers steken de dijk over bij Den Osse. enkele honderden meters af stand de geur van frites en ham burgers uit de snackkraam. Uit een rode stationwagon, evenals het busje duidelijk een favoriet model bij deze doelgroep, schalt de wederopstanding van Rol ling Stones' Angie. Achter menig auto ligt een waar arsenaal aan duikmateriaal uit gestald en worden in kleine groepjes met koffie, koek en chips de ervaringen van de ont dekkingstocht onder de water spiegel uitgewisseld. Weinig zicht, luidt over het algemeen het oordeel. Niet verwonderlijk ook wanneer er sprake is van foto's Marijke Folkertsma een niet aflatende stroom vin nen die de zanderige bodem om woelt. Pas rond tien meter diep te geeft de Grevelingen ter plaats iets van haar geheimen bloot en kan het gebeuren dat je hor Marcel Modde jkzijn van die plekken waar Jje als Zeeuw, geboren dan- el import, gewoon niet moet omen tijdens het hoogseizoen, in die plekken die in de war- iere maanden van het jaar lassaal worden overspoeld oor gasten van elders. Zo ver lat het ook de duikstekken. lant de mens is nu eenmaal een nddedier, zelfs onder water. lp een gemiddelde zondag in igustus staat de parkeerplaats p de hoek van Nieuwe Kerk- fg en de Langendijk bij Den tee hutjemutje vol. Fransen, door Marcel Modde Het staat er al sinds jaar en dag aan weerszijden op de oprit. Waarschijnlijk al kort na de ingebruikname van de Zee- landbrug in 1965 neergezet. De tand des tijds had er, zo open en bloot aan de vangrail in de zilte wind, behoorlijk invloed op ge had en dus werd vorig jaar zélfs besloten het bordje te vervan gen, geheel naar voorbeeld van het verweerde exemplaar. Volgens het onderhoudspro- gramma dat gebruikelijk is voor dat soort attributen op de brug, aldus een woordvoerder van de provinciale dienst Regiovaar wegen, verantwoordelijk voor het beheer. „Je kunt je niet steeds van ieder bord afvragen of het nog rechtsgeldig is en waar het voor staat. Vernieuwen gebeurt gewoon op een bepaald moment zonder tegenbericht." Maar wat de beeltenis betekent, wat het nut is van zijn aanwe zigheid? Niemand bij de provin cie die het weet! Brugwachters, doorgewinterde Rijkswatersta ters, vissers, duikers, archiva rissen bij de gemeente, allen kennen het witte bordje met de blauwe drietand, maar ook daar stopt hun kennis. De link met Neptunus wordt in alle gevallen snel gelegd. Lo gisch, omdat de scepter waar mee de koning van de zee zwaait volgens de overlevering een driepuntige vork is. De gedach te aan de ANWB borrelt op. Mis schien gaat het om een verwij zing naar de bijzondere band tussen de Oosterschelde en de mythische figuur, want tijdens de havendagen in Zierikzee wordt Neptunus van de Rog- genplaat gehaald om aan de fes tiviteiten deel te kunnen nemen. Natuurlijk heeft de provincie daar navraag naar gedaan, laat de bordenspecialist van de Ab dij weten. Het resultaat: één groot vraagteken. Mogelijk komt de verwijzing naar het Rijk van Neptunus nog het meest in de buurt van de waar heid, is het een vergeten verwijzing naar een culturele manifestatie destijds. Met de Zeelandbrug als symbolische grens van de mysterieuze onder waterwereld, daar waar de zee overgaat in rivier en de drietand in ingrijpen en bemoeienis van de mens zijn meerdere moet er kennen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 29