Hein Simons zingt nog altijd I I FatMouth speelt blues donderdag 28 augustus 2003 211 Van der Meij en Severijns in Panta Rhei DONDERDAG Middagpauze In de Oostkerk wordt het laatste middagpauzeconcert gegeq ta Itc me net vat eet VRIJDAG Middagpauze De wekelijks middagpauze-orgelbespeling wordt voor het laatst gehouden. ZATERDAG ZONDAG Een Kid De Unplugged-competitie in strandpaviljoen Panta Rhei in Vlissingen wordt zon dag onderbroken voor een op treden van twee oude rotten uit de Nederlandse rock - 'n roll wereld: Amsterdammer Jan van der Meij, die bekend werd met zijn band Powerplay, en Ivo Severijns, die jarenlang in Herman Brood's begeleidings band The Wild Romance speel de. Reeds elf bands speelden deze zomer in het kader van de Un plugged - competitie en in de eerste drie weken van septem ber zullen nog negen bands aantreden. Komende zondag echter zullen Van der Meij en Severijns nummers spelen van Powerplay, afgewisseld met covers van bekende en minder bekende bands. Voor Van der Meij is het niet de eerste keer dat hij speelt in Vlissingen. Eerder trad hij al samen op met Frederique Spigt in Panta Rhei en ook stond hij in sep tember 2001 op de eerste editie van het Sunburnfestival met zijn band Powerplay. Ook voor Ivo Severijns is Panta Rhei geen onbekende stek. Eerder begeleidde hij met Herman Brood's Wild Romance Kees Meerman en ook Severijns was op Sunburn te bewonderen, in 2002 speelde hij U2 - nummers met het gelegenheidsproject TribU2. Concert in strandpaviljoen Panta Rhei, zondag, 17.00 uur De Noord-Hollandse blues, rock, funk en partyband FatMouth speelt zondagmid dag in Renesse. De formatie bestaat sinds 2001, toen David Stolze (gitaar/zang) en Tom van Ek (basgitaar/zang) met drummer en percussionist Arie Dalenberg en zanger en blues harpspeler Erik Zonneveld be sloten te beginnen met het opbouwen van een nieuwe bluessound, waarin de voorna melijk zelf geschreven num mers vertellen over het leven met de blues. Overigens heeft onlangs drummer Stefan Erents de formatie versterkt. Deze band komt niet zomaar uit de lucht vallen, want de af gelopen dertien jaar lieten Stolze en Van Ek van zich ho ren onder de naam Blue Dirt. Maar men wilde iets anders en een avond met FatMouth laat zich nu het beste omschrijven als één groot feest, waar ver schillende varianten van rock, funk, rock 'n' roll en blues de revue passeren. Rauwe, recht voor z'n raap bluesrock laat zich moeiteloos afwisselen door opzwepende rock 'n' roll, waarbij 'Raving Dave' Stolze de snaren van zijn gitaar ge selt. Maar het kan ook anders, met het nodige-gevoel, in een slowblues. Soms worden de elektrische instrumenten verruild voor akoestische gitaren, contrabas en een paar handtrommels, waarmee de muzikanten een intieme sfeer kunnen neerzet ten. Recentelijk heeft Fat Mouth zich op deze manier ook bewezen op straten en boule vards, waar de voorbijgangers werden getrakteerd op akoesti sche swing en blues. FatMouth treedt zondagmid dag op in café De Stulp in Renesse, aanvang 15.00 uur Orgelconcert uit 1966 In de Ontmoetingskerk in Bergen op Zoom wordt zondag in de kerkdienst van 10.00 uur een bijzondere cd gepresenteerd. Er zijn twee orgels op te beluisteren: het voormalige Del Haye-orgel uit de Gertrudiskerk, dat op 10 april 1972 bij een grote brand geheel verloren ging, en het Van Leeuwen-orgel in de Ontmoetingskerk, dat daar dit voorjaar werd ge plaatst, maar oorspronkelijk afkomstig is uit de Petrus- kerk in Vlissingen. In de jaren zestig was Daan Manneke, in 1939 geboren in Kruiningen, de organist van de hervormde gemeente in Bergen op Zoom, de laatste organist van het Del Haye-orgel in de Ger trudiskerk. Dit orgel dateert van 1771 en genoot tot in de twintigste eeuw een zekere faam. Het orgel heeft tot grote tevredenheid gefunctioneerd in de hervormde eredienst, totdat men in 1966 de kerk moest ver laten wegens bouwvalligheid. Tijdens de grote restauratie be gin jaren zeventig brandde het pand geheel af, waarbij het gave protestantse kerkinterieur ver woest werd, banken, kansel en ook het prachtige orgel van de firma Del Haye uit Antwerpen. Gelukkig bleef een geluidsfrag ment uit die tijd bewaard. In 1966 immers werd een concert van Daan Manneke voor de ra dio opgenomen. Naast werken van bekende componisten speelde hij ook een eigen com positie, genaamd Kroniek voor Orgel. Dit werk is speciaal ge schreven voor het Del Haye - or gel, waarbij alle mogelijkheden die dit instrument bood werden uitgebuit. Uniek dus op velerlei manieren. De Ontmoetingskerk in Bergen op Zoom werd onlangs uitge breid gerestaureerd. Ook moest er een nieuw orgel komen. Aan vankelijk, sinds 1928, stond er een Dekker - orgel en later een Verweijs - orgel, dat in de loop der jaren allerlei kwalen begon te vertonen. Zodoende ging men op zoek naar een vervangend in strument. Dat werd gevonden in de gereformeerde Petruskerk in Vlissingen, waar het overbodig Het orgel uit de Petruskerk in Vlissingen werd herplaatst in de Ontmoetingskerk in Bergen op Zoom. was geworden na het samen gaan van hervormden en ge reformeerden in een Samen - OpWeg - gemeente. De Ontmoe tingskerk kocht het instrument aan in 2001. Het orgel werd door de firma Van Leeuwen gebouwd en in 1966 in de Petruskerk geplaatst. Het telde achttien registers. Het is inmiddels geheel gereviseerd en in vrijwel de originele vorm herplaatst. Door een paar kleine veranderingen komt het aantal registers nu uit op twintig. Op het balkon van de Ontmoetings kerk is zelfs meer ruimte dan in Vlissingen. De rug- en hoofd- kast zijn wat verder uit elkaar geplaatst, zodat er ruimte is voor bijvoorbeeld het geven van lessen. Omdat elk orgel ontwor pen is op een bestaand gebouw, was het niet eenvoudig een pas send instrument te vinden. Maar het Van Leeuwen - orgel bood precies de juiste kwaliteit, registeromvang en architectuur. Ook is er stijlverwantschap tus sen de Petrus - en Ontmoetings kerk. Naast het concert van Daan Manneke is op de cd ook het ingebruiknameconcert in de gerestaureerde kerk te horen door Janno den Engelsman, een jonge Bergse professionele or ganist. Hij speelt werken uit vier eeuwen orgelliteratuur, zo als een Preludium van Kellner, een Air van Wesley en een Aria variata van Bach. Frans Doeleman Presentatie cd met twee orgels zondag in de dienst van 10.00 uur in de Ontmoetingskerk in Bergen op Zoom. Het zijn niet de minsten die zaterdag komen opdraven in het openlucht - Dijktheater in Vlissingen voor de WDR 4 Schlager-Express: Nicole, Pe ter Orloff, Cindy en Bert, Gaby Albrecht, Benny Neyman, Die Kolibris, de groep Wind en Heintje Simons. Heintje Si mons? Van de grote hit Mama en Ich Bau' Dir Ein Schloss Jazeker, want Hein, inmiddels 48 jaar, zingt nog steeds, al stond hij in 1978 voor het laatst in de hitlijsten. Hendrik Nicolaus Theodor Si mons werd op 12 augustus 1955 geboren in Heerlen, maar woonde in zijn jonge jaren in Bleijerheide. Al op jeugdige leeftijd maakt hij kennis met het repertoire van de zanger Robertino, die hij met verbluf fend gemak imiteerde. Tijdens een talentenjacht in het dorp Schaesberg zong hij het lied Mamaeen ode aan alle moe ders van de wereld. De toeval lig aanwezige Willy Alberti was laaiend enthousiast. We spreken van 1967, Mama werd uitgebracht en was een groot succes. De rest is bekend. Heintje sprokkelde vele tien tallen gouden en platina platen bij elkaar. In 1972 gebeurde wat iedereen vreesde: Edison-winnaar Heintje kreeg de baard in de keel. Maar een paar jaar later ging hij op tournee door Zuid- Afrika en maakte zijn come back in Duitsland. Hij bereikte weliswaar nooit meer de top, maar de platenmiljonair, die al vele jaren in België woont, ging onverdroten voort. Zo maakte hij in 1995 een grappi ge technoversie van Mama en in 2000 verscheen er een cd waarop hij een duet zingt met zijn dochtertje Gina. Hein en zijn vrouw Doris hebben drie kinderen. Maar er komen meer groothe den naar het Dijktheater. Wat te denken van Nicole, ook al weer moeder van twee doch ters, die in 1982 het Eurovisie Songfestival won met Ein bis- schen Frieden. En Peter Orloff, die ooit behoorde tot de Schwartzmeer Kosaken, maar Hein Simons als sinds 1967 een gewaardeerd schlagerzanger is. Benny Ney man is al vanaf begin jaren ze ventig actief en onder meer be kend van Waarom fluister ik jouw naam nog. Voornamelijk in Duitsland be kend zijn Cindy en Bert, die ooit man en vrouw waren, maar zeven jaar na de schei ding een comeback maakten. Gaby Albrecht komt uit Maag denburg en brak door na de val van de muur. Het trio Die Ko- libtris bestaat sinds 1991 en heeft menige hit op zijn naam staan. De groep Wind tenslotte telt twee dames en twee heren, die onder meer bekend zijn van het nummer Lass die Sonne in dein Herz. Frans Doeleman Schlager-Express in het Dijk theater in Vlissingen zaterdag van 14.00 tot 17.00 uur. Ub cc Zaterdag en zondag, 30 en 31 augustus, wordt weer het Kunstspoor Noord-Beve land gehouden. Kunstenaars en galeries die deelnemen zijn te herkennen aan een grote gele vlag met een voetafdruk eropIn Galerie Kats zijn bijvoorbeeld naast schilderijen van Anton Hey boer werken te zien van Lenny van Broekhoven. Tevens exposeren Martin Uitvlugt met foto's en beeldhouwer Maarten van IJzerloo uit Kamperland met werken in steen en brons. Men kan er zaterdag en zondag te recht van 12.00 tot 17.30 uur. Het is weer tijd voor een Rondje Kunst in de Schouwse Westhoek. Zondag 31 augus tus zijn van 12.00 tot 17.00 uur twaalf ga leries en ateliers voor het publiek ge opend, zoals galerie Haamstede Kunst geen Kunst, sieradenatelier Corry van Rees, beeldentuin Van Bemmelen, atelier Hetty de Wette, atelier Liesbeth Muilem eister, atelier Elly Mes, atelier Joop van Nugteren, galerie Borsboom, atelier 't Ou- te Uus, atelier Cees van Oostmalle, beel dentuin Marian van Puyvelde en galerie/atelier Danielle Orello. Er zijn fol ders verkrijgbaar Werk van Henny van Zunderen is in de wachtruimte van De Pijlers te Goes te zien tot eind september. Het betreft met name werken in acryl en kleurpotlood. De expo sitie is te bezichtigen tijdens de ope ningsuren van De Pijlers. Zijde, mode-accessoires en design heet de nieuwe expositie die tot en met 19 novem ber is te zien in het Zijdemuseum in Melis- kerke. Zaterdag 30 augustus wordt de ten toonstelling om 15.30 uur geopend door M. L. Strous, voorzitter van de Raad voor de Cultuur Zeeland. De muzikale omlijs ting wordt verzorgd door het combo Joop Kort met boogie-woogie muziek. De ex positie omvat werk van Helmy Bakx, Els Bekker, Yvette Cals, An ja van Dongen, Vera Holland, Maria van Hoof, Marion Ja cobs, Ans Kok, Marleen Magnus, Erna Meijer, Maria Verboom en Ineke Vink. Het museum is geopend van maandag tot en met zaterdag van 10.00 tot 17.30 uur. Na een besloten opening in aanwezigheid van leden De Haagse Etsclub is Galerie 'T' in Middelburg komende zondag extra ge opend van 17.00 tot 19.00 uur. Men kan dan de expositie van Dirk van Gelder (1907-1990) en stockwerk van De Haagse Etsclub zien. De parterre-expositie be treft schilderijen en keramiek van Sjer Ja cobs. De kunstenaar opent zijn tentoon stellingzondag 7 september om 14 .00 uur met het aansnijden van tien Limburgse vlaaien. De galerie is geopend op donderdag, vrij dag en zaterdag van 11.00 tot 16.00 uur en de eerste zondag van de maand van 13.00 tot 17.00 uur. In het kantoor van Sauer Oonk Notaris sen in Vlissingen exposeert Jaap Klein zijn fotografische odyssee door Zeeland tij dens het aanbreken van de dag. De exposi tie heet dan ook De Dageraad. Jaap Klein is sinds 1999 chauffeur bij de expeditie afdeling van de PZC en is in die hoedanig heid bijna dageljks getuige van de zonsop gang. Op een dag besloot hij dit fenomeen fotografisch een jaar lang vast te leggen. De tentoonstelling is geopend van maan dag tot en met vrijdag van 9.00 tot 12.30 uur en van 13.45 tot 17.00 uur. Vanmiddag om 15.30 uur wordt de ten toonstelling Parels in het land - het Wal- cherse landleven in het tijdsgewricht 1940-1945 - in het Gemeentearchief Vlis singen geopend door G. W. Smallegange. Het betreft werken in olieverf, acryl en hout van Cees van der Burght. Als stads- jongetje kwam Cees, geboren in 1931 in Vlissingen, tijdens de diverse evacuaties in de Tweede Wereldoorlog in aanraking met het platteland van Walcheren. Hij raakte hierdoor sterk geïnspireerd. Het Gemeentearchief heeft het thema van de Open Monumentendag aangegrepen om deze tentoonstelling te houden. Het lan delijk thema is Boerenbouw, met als on dertitel Monumenten van het agrarisch bedrijf. De expositie duurt tot en met 10 oktober en is geopend van maandag tot en met donderdag van 9.00 tot 16.30 uur en op de Open Monumentendag (zaterdag 13 september) van 10.00 tot 17.00 uur. ROTTERDAM Museum Boijmans Van Beuningen (Muse umpark 18-20): t/m 31 dec. - PanPan. De Rotterdamse kunstenaar George Belzer transformeert oude metalen kookpannen, waterketels, opscheplepels, trechters tot poëtische beeldende objecten; t/m 31 aug. - Ulysses verbeeld. Richard Hamiltons il lustraties bij James Joyce. Kunsthal Rotterdam (Westzeedijk 341): t/m 31 aug. - Martin Parr. Retrospectief. Honderdvijftig werken gemaakt tussen 1970 en 2002 van een van de meest in vloedrijke en vernieuwende fotografen van onze tijd; t/m 7 sept. - Isamu Noguchi (1904-1988) - Sculptural Design. Een bre de kijk op het oeuvre van de Amerikaanse- Japanse kunstenaar en ontwerper; t/m 31 aug. - De blijvende verlokking. Neder landse kunstenaars in Italië (1800-1940). Hist. Museum 'Schiclandshuis' Atlas van Stolk (Korte Hoogstraat 31): t/m 5 okt. - Ruik Rotterdam. De geschiedenis van Rotterdam in de twintigste eeuw verteld vanuit een uniek perspectief: de geuren in de stad; t/m 19 okt. - Oog in oog. Por tretten van Rotterdammers gemaakt door Lidwien van de Ven en Tamar de Kemp; t/m 31 mei 2004 - Het geluk van de huis vrouw. De invloed van reclame op het dagelijks leven van de huisvrouw in de stad. Nederlands Fotomuseum (Witte de With- straat 63): t/m 31 aug. - Vrrooom! Vr- rooom! Hans Aarsman combineert eigen autofoto's met foto's uit uiteenlopende bronnen; t/m 31 aug. - Wielrenfoto's. Cor Vos. ANTWERPEN ROMA: tot 8 september - Hollywood aan de Schelde: filmevenement en tentoon stelling over de Antwerpse Cinemas. MUHKA: zomertentoonstellingen - mul tiples van Panamarenko - Martin Kippen- berger en Robert Filliou. Internationale hedendaagse kunstcollectie. Kon. Museum voor Schone Kunsten; Hans Memling/Instrumentaal. Permanent: En- sor en de Modernen. Rubenshuis: tot 31 augustus - Alles kun nen leren, alles kunnen doen Panamaren ko: tekenen en rekenen. Openluchtmuseum Middelheim: tot 16 september - Luc Deleu. Etnografisch Museum: tot 26 oktober - Met hun handen en hun ogen Maya textiel; Spiegel van een wereldbeeld. GENT Caermersklooster: tot 31 augustus - Jean Bilquin; De verboden collectie van Fun- dacio Pantagonista; Gelijk het leven is, 67th Copper Cardinal van de Amerikaan se kunstenaar Carl Andre. Design Museum Gent: do. Nocturne 18.00- 22.00 uur Bestekken Eetcultu ren, tot 6 september Genummerde siera den van Ruudt Peters. Tot 17 september - Change, 30 jaar sieradenontwerp Ruudt Peters. Tot 28 september - Danske Smyk- ker, werk van een 3-tal Deense juweelont werpers, de Seawolf collectie, een verza meling zilver uit de 19de en 20ste eeuw Bestekken en Eetcultuur. Sted. Openbare Bibliotheek: tot 6 septem ber - In het kader van Jazz in het Park: Fo totentoonstelling met werken van Ivan Sorée. Sint-Elisabcth Begijnhof: tot 7 september - Nu en Vroeger... vrouwen van het hof: 28 augustus t/m 3 septet Het De Rijckere-orgel wordt bespeeld door Bram Beekman; Middelburg. Oostkerk, Middelburg, 12.30 uur Lange Jan In het Lange Jan-project wordt een miniconcert gegeven. De uitvoering is in handen van Gerda Schraven-Kapteijn (zaj t en Marian Beinema (piano). Koorkerk, Middelburg, 15.00 uur Philoktetes Albert Lubbers regisseerde het Griekse drama Philoktetes. In Philoktetes zien we de Griekse held Odysseus als een Iepen portunist, een verrader, die zijn toevlucht zoekt tot list en) f drog. Het wordt gespeeld op de Haringvreter, afvaart Veere 1! p uur, Kamperland 19.30 uur. Ook op vrijdag, zaterdag, zoni dinsdag en woensdag. Haringvreter, Veerse Meer, 19.00/19.30 uur VI B Jong Zeeuws talent Er wordt een ZNF-festivalband samengesteld uit profession P popmuzikanten en jong Zeeuws talent. Het is de bedoeling dat de professionals de jongeren op sl touw nemen. Abdijplein, Middelburg, 20.00 uur N Concert Aart Kot en Helma Kot-den Haan geven een concert. Aart Kot bespeelt het orgel en zijn vrouw Helma (sopraan)zi; P Jacobuskerk. Renesse. 20.00 uur L'histoire du soldat L'histoire du soldat opende het Zeeland Nazomer Festival. De opera van Igor Strawinsky vertelt het verhaal van een sold lf die zijn viool - en daarmee zijn ziel - verkoopt aan de duivel.0 op vrijdag, zaterdag, dinsdag en woensdag Fort, Ellewoutsdijk, 20.15 uur d( Waterlanders Dansgroep Kristina de Chatel brengt de première van de vo stelling Waterlanders. De Chatel toont in deze buitenchoreografie de strijd van deia tegen water en wind. Als speelplek is het sluizencomplexii 'e monding van het kanaal Gent-Terneuzen gekozen. Tien dam nemen het op tegen de natuurelementen. Ook op vrijdag, zat dag en woensdag Sluizen, Terneuzen, 20.15 uur Jos Vogel Jos Vogel geeft een concert op klavecimbel. Hij wordt daarbij ondersteund door de sopraan Nel van deBi ke, Gilberto Caserio op hobo en Emily Robinson op cello. Erw e den werken uitgevoerd van Johann Sebastiaan en Carl Phil Emanuel Bach, Georg Fridrich Handel en Georg Philipp T; man. Catharinakerk, Zoutelande, 20.30 uur Ozark Henry Ozark Henry speelt popmuziek. De Vlaamse zanger-componist Piet Goddaer is de man ach Ozark Heny. In zijn muziek klinken jazz, gospel, pop en veel meer invloeden door. Abdijplein, Middelburg, 21.30 uur Ik, Zeeuws meisje Ik, Zeeuws meisje wordt gespeeld in het Nazomer Festival. Het is een aangrijpende monoloog, geschreven door Marjoit ïi Bierens, een schrijver-regisseur met wortels op Tholen. Gespet door Angelique de Bruijne. Albert Heijn (Miro), Vlissingen, 22.00 uur G: dal m me Deze vrijdag hoort men Eric Quist uit Tholen. Hij speelt «d W van Bach, Mendelssohn-Bartholdy, Reger, Franck en de cos pi certgever zelf. Sint Jacobskerk, Vlissingen, 12.00 uur Jong Zeeuws talent Er wordt een ZNF-festivalband samengesteld. Zie donderdag. Abdijplein, Middelburg, 20.00 uur Oosterling Adrie Oosterling brengt voor het laatst zijn zomervoorstellii In zijn huistheater brengt hij zijn kleinkunstprogramma De Twee Duiven, Groede, 21.00 uur Jo Lemaire Jo Lemaire zingt het chanson. Ze heeft gekozen voor een chansonprogramma waarin Brei Piaf centraal staan, aangevuld met eigen nummers. Abdijplein, Middelburg, 21.30 uur Ik, Zeeuws meisje Ik, Zeeuws meisje wordt gespeeld in het Nazomer Festival. Zie donderdag. Albert Heijn (Miro), Vlissingen, 22.00 uur werken van hedendaagse kunstenaars rond vrouwen. Museum Dr. Guislain: tot 11 september - Art en Marge, De Collectie. Tot 14 septem ber - Pelgrims keel: kunstenaarsboek van Philippe Vandenberg. Museum Dr. Guislain, SMAK, MIAT, De sign Museum, Huis van Alijn en Graven steen: tot 14 september - Gelijk het leven is. Belgische kunst in het museum, inter nationale kunst in de stad. Verzameld Werk: tot 28 september - Mata- li Crasset Digitspace. Huis van Alijn: tot 2 november - Van God en klein Pierke. Kunsthal Sint-Pieters Abdij: tot 11 no vember - Alison, virtuele ontdekkings tocht doorheen de geschiedenis van de ab dij. BRUGGE Groeningemuseum: tot 1 september - Hommage aan Tony Herbert met werk van Edward Tytgat. Memlingmuseum/De Bond: tot 1 Septem ber - Fototentoonstelling Africalia 2003: On Sacred Ground Santo Mofokeng en Andrew Tsabangu, Zuid-Afrika. Stadshallen/Bogardenkapel: tot 1 sep tember - Les Maitres de la Terre, Banco en Sebastian Schutyser. Stadshallen/Gare- mijnzaal tot 1 september - Avi Kenau, In ternational Sculptor. Museum voor Volkskunde: tot 15 septem ber - Circusmagie. 200 jaar Circusbezoek in Brugge (1800 2000). OOSTENDE PMMK, Museum voor Moderne Kunst: tot 28 September - Confrontation. KNOKKE Lagunahal Duinbergen: tot 31 augustus - Internationaal Cartoonfestival Knokke- Heist. Zwart Huis: tot 28 september - Jan Fabre, tekeningen installaties sculpturen. Schlagerexpress De Duitse WDR4 Schlagerexpress doet Vlissingen aan. Drie uur durende live-uitzending in de openlucht. Dijktheater, Vlissingen, 14.00 uur Urker Mannen Ensemble Het Urker Mannen Ensemble geeft een concert. Onder leiding van Pieter Jan Leusink wordt het programma die de zee bevaren voor het voetlicht gebracht. Grote Kerk, Veere, 16.00 uur Jong Zeeuws talent Er wordt een ZNF-festivalband samengesteld. Zie donderdag. Abdijplein, Middelburg, 20.00 uur Jan Wisse De organist Jan Wisse vervolgt de serie zomeravondconcerU Op zijn programma staan werken van J. S. Bach, C. Franck,C Wolf, P. Post en A. de Klerk. Het concert wordt besloten me! Transport de joie van de Franse componist Olivier Messiaer. Grote of Maria Magdalenakerk, Goes, 20.00 uur Ik, Zeeuws meisje Ik, Zeeuws meisje wordt gespeeld in het Nazomer Festival. Zie donderdag. Albert Heijn (Miro), Vlissingen, 20.30 uur Fernando Lameirinhas Het Fernando Lameirinhas Kwintet brengt het program Rai's. De Portugese zanger-componist-gitarist is in Rals op zoeM de geschiedenis van zijn muzikale taal. Abdijplein, Middelburg, 21.30 uur Twee orgels In de kerkdienst wordt een cd gepresenteerd met twee orgel' Dit zijn het 'nieuwe' orgel (Van Leeuwen-orgel uit de Petrus in Vlissingen) van de Ontmoetingskerk en het voormalige1" van de Sint Gertrudiskerk. Ontmoetingskerk, Bergen op Zoom, 10.00 uur

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 24