9 Inbreker richt zich een transferia in Veerse kernen °p vakantiehuisjes Grote toeloop studenten hogeschool Auto lezersactie: chelphoek wordt steeds drukker i Mysterieuze nummer-borden 2? WWW. NAZOMER FESTIVAL .NL lolgens onderzoek is er te weinig belangstelling voor superparkeerplaats £effe Gezang zeeuwse almanak WALCHEREN woensdag 27 augustus 2003 Middelburg wijgt over oninglocaties Hoge kosten ANWB Grip- Sliptraining van 178,- voor slechts 125,- vanaf de dijk Caravans Blond, dubbel of tripel, vl 6 flesjes a 300 ml, vanaf -549" Dat is gewoon Edah pip Pak 6 rollen 4.95 Pers- sinaas appels net a 2 kilo zc _J ^Ron Magnée lOMBURG Onderzoek heeft gewezen dat transferia in de inieente Veere geen haalbare iart zijn. Er zouden veel te tinig automobilisten gebruik ngaan maken. De transferia ndan ook van de baan. Wet- uder M. te Roller van de ge ënte Veere kan er geen traan j laten. transferia zouden bij zomer dagen de verkeersdrukte in kustgebieden van de ge- ieente Veere moeten verminde- i, Koudekerke, Zoutelande, kunburg en Vrouwenpolder •aren aangegeven als mogelij - locaties voor de aanleg van bi of meerdere transferia, iderzoeksbureau Goudappel ig onderzocht de moge- kheden van de transferia, mtelande kwam daarbij als eest kansrijke locatie uit de s. •hamvraag was of er voldoen- mensen van het transferium bruik zouden maken. Het on- trzoek wees uit dat slechts een tperkt deel van het recreatie- erkeer daadwerkelijk gebruik umaken van het Zoutelandse IDDELBURG - Het Middel- jrgse gemeentebestuur wil zeggen op welke plaat- in in de binnenstad woningen ouderen worden gebouwd, e seniorenraad had daarom :vraagd. De raad is bang dat er weinig woningen voor oude- tnin de stad overblijven als het oggeveenhuis en Sint Willi- rord dicht gaan. Volgens het lege van B en W komen er zes isters van 24 zorgwoningen in de binnenstad. Daar- !e zijn er 31 woningen meer in nu in Sint Willibrord be- :hikbaar zijn. transferium. Zo'n vijftien pro cent van de bezoekende auto mobilisten zou daadwerkelijk de wagen op het parkeerterrein neer zetten. De rest koos ervoor om elders te parkeren. Om de vijftien procent te halen, moest bovendien aan een aantal voorwaarden worden voldaan. Zo diende het busvervoer van hoogwaardige kwaliteit te zijn, dat wil zeggen: zo'n vier keer per uur te rijden. Bovendien moest het alternatief, parkeren in het dorp Zoutelande, duur en onaantrekkelijk zijn. Tot slot liet het onderzoek van Goudappel Coffeng ook zien dat de kosten van een transferium aanzienlijk zijn. De investerin gen bedragen zo'n anderhalf miljoen euro. Daarnaast zijn er nog jaarlijkse exploitatiekos ten. Die lopen in de vijf ton per jaar. Een stuurgroep van provincie en Walcherse gemeenten laat het idee van het transferium dan maar ook varen. Beter is het om extra parkeerfaciliteit te creë ren bij Zoutelande, zo luidt het oordeel van de stuurgroep. Wethouder M. te Roller van de gemeente Veere is het daar hart grondig mee eens. Ook volgens haar is een transferium geen haalbare kaart, niet in de laatste plaats omdat mensen nu een maal graag dichtbij de zee hun auto neerzetten. „Het is alge meen bekend dat mensen het liefst de auto op het strand par keren." Ook het idee van extra parkeervoorzieningen bij Zou telande juicht ze toe. Te Roller ziet graag een overloopparkeer terrein komen in de kern. Te Roller ziet ook nog een nieu we trend, namelijk het toene mend gebruik van de fiets. ,,Je ziet dat steeds vaker, dat men sen hun auto bij de camping parkeren en met de fiets naar het strand gaan." Ook in dat op zicht zou met de aanleg van een transferium de plank volledig misgeslagen worden, aldus Te Roller. door Nadia Berkelder VROUWENPOLDER - In Zee land is een inbreker of een groep inbrekers actief die het speciaal heeft voorzien op vakantiewo ningen. Maandagmiddag werd in twaalf vakantiehuizen op Walcheren ingebroken. Afgelo pen weekeinde werd ingebro ken in negen vakantiewoningen in Zeeuws-Vlaanderen en op Schouwen-Duiveland. De werkwijze bij de inbraken komt sterk overeen. Afgelopen maandag is ingebro ken in woningen in vakantie park Breezand in Vrouwenpol der, in het Kustlicht in Zoutelande, in Hof Domburg en aan de Joossesweg in Westka- pelle. In Vrouwenpolder werden acht huizen opengebroken. De inbraken vonden allemaal op klaarlichte dag plaats. Er is voornamelijk geld gestolen, maar ook sieraden, mobiele te lefoons en computerappara tuur. De meeste slachtoffers wa ren Duitse vakantiegangers. De politie gaat ervan uit dat het om dezelfde dader of daders gaat die afgelopen weekeinde actief waren op Schouwen-Dui veland en in Zeeuws-Vlaande ren. „Gezien de werkwijze zou er verband kunnen zijn", zegt politiewoordvoerder K. Nieu- wenhuyzen. „Maar we zijn nog bezig met een sporenonder zoek." De daders zijn door een raam in de woningen binnen ge komen. De politie kondigde afgelopen weekeinde al aan om de vakan tieparken extra aandacht te ge ven. „En dat blijft voorlopig zo." Het onderzoek wordt be moeilijkt doordat er weinig bruikbare getuigen zijn. „Op een vakantiepark lopen natuur lijk allemaal vreemde mensen rond." De politie raadt toeristen aan om geen waardevolle spul len in hun vakantiehuisje achter te laten. „De meeste parken hebben daar kluisjes voor." Advertentie 26 aug t/m 7 sept 2003 0900 33 000 33 PESTWM-HART 7b0|J MIDDELBURG I OZARK HENRY jazz, gospel, pop d0 28 aug =Mu30 /«»"*- Op het parkeerterrein van de Schelde konden studenten van een hoge toren abseilen. foto Lex de Meester Advertentie door Henk Postma VLISSINGEN - De Hogeschool Zeeland heeft het tij mee. Met het begin van het nieu we studiejaar werd Vlissingen gisteren overspoeld door een golf nieuwe studenten, opzienbarend veel meer dan gebruikelijk. Er meldden zich al 992 eerstejaars aan. Dat is 17 procent meer dan vorig jaar, toen ook al sprake was van een stijging. Al met al verwacht de hogeschool per 1 ok tober - de officiële teldatum - een toename van de totale hogeschoolbevolking met tien procent. Daarbij is nog geen rekening ge houden met de grote aantallen buitenlan ders die in de loop van het schooljaar in- en uitstromen. Opvallend is de toegenomen interesse voor de technische opleidingen, een sector die landelijk al jaren afkalft, wat ook de Zeeuwse hogeschool parten speelde. Abso lute topper is de pedagogische academie (Pabo). Daar meldden zich dit jaar 275 nieuwe stu denten voor aan. Ook een aantal economi sche opleidingen zit in de lift, met name be drijfseconomie, IBL-toerisme en commer ciële economie. De twee studentenverenigingen, Trias Omega en Aqua Ad Vinum, organiseerden gistermiddag in de Vlissingse binnenstad de traditionele kennismakingsspelletjes. Het Bellamypark stond vol plastic speeltoestel len. En op de parkeerplaats bij het terrein van de KSG-groep stond een hoge toren, van waaraf studenten zich via een 150 meter lange kabel naar beneden konden laten glij den. Het Zeeuws Consultatiebureau voor Alcohol en Drugspreventie was ook present met een stand. Verspreid over twee groepen zetten de stu denten de introductie-activiteiten voort op de recreatieterreinen De Braakman in Hoek en Port Zélande bij Ouddorp. Donderdag avond komen ze terug naar Vlissingen voor een afsluitend dans- en muziekfeest in sporthal Baskenburg. ln de Peilstok vroegen wij u enige weken geleden hoe uw favoriete 'dagje auto' eruit zou zien. De ANWB Grip- Sliptraining won overtuigend. Hoog tijd voor een speciale aanbieding: Train uw rijvaardigheid op allerlei gebied! Leer op het ANWB Test- en Trainingscentrum te Lelystad o.a.: een noodstop op nat en/of glad wegdek, het afrijden van een spekgladde helling, en het onder- en oversturen, "i Informatie: ANWB Rijvaardigheid, tel: 070 - 314 6468 (op werkdagen) Stuur voor boekingen deze antwoordbon naar: ANWB Rijvaardigheid, Antwoordnummer 10, 2509 VB Den Haag o.v.v. actie 1061 (geen postzegel nodig) of per fax: 070 - 314 7037. fMieke van der Jagt et is natuurlijk geen Saint •Tropez, dat niet. Maar het is «I sinds mensenheugenis een populaire plaats voor waterre- reatie, al is het op lokale schaal «zat er in de afgelopen decen- een dipje in. Maar de Mphoek, of de Kaai, zoals Borsselaars het ook wel noe- i, zit weer helemaal in de lift. Vooral sinds aan de andere kant »n de dijk minicamping De ïrakel is geopend, is de Schelp- kek drukker bezocht dan ooit. !o populair is het bochtje in de ijk, dat de gemeente Borsele «aatregelen heeft moeten ne ten. fe Schelp hoek ligt aan het ein- levan de Kaaiweg, een van de terechte polderwegen in de teselepolder. Vroeger had je het landbouwhaventje van Borssele, waar kleine beurt- oppers peeën en andere Het voormalige haventje is nu een populaire plek om bootjes te water te laten. landbouwgewassen losten en laadden. De structuur van het haventje is nog wel een beetje te zien, maar een bootje kan er niet meer schuilen. Bij de dijkverho gingen eind jaren 60 stortte Rijkswaterstaat het haventje vol. Nu kun je er lekker op de wind gaan zitten en de verhar ding zorgt dat je bijna met je au to in het water kunt gaan staan. Het haventje is weg en ook het prachtcafé bovenop de dijk ver dween. Het stond een eeuwig heid leeg voordat het werd ge sloopt, maar Rijkswaterstaat duldde geen bebouwing meer op de zeeweringen. Het mag de pret niet drukken, want de laatste op de Schelphoek, die de popu lariteit vooral heeft te danken aan de toegankelijkheid. Door de bocht in de dijk en het volgestorte haventje is een baai achtige vorm ontstaan, die in combinatie met het steile talud ideaal is voor recreanten. Niet alleen kun je twee uur voor en jaren wordt het almaar drukker twee uur na hoogwater fantas- foto Willem Mieras tisch zwemmen, je gooit er ook met gemak een bootje in het wa ter. De dijk is tegelijk zwembad- rand en trailerhelling, iets wat wel naast elkaar, maar niet door elkaar kan bestaan. De dorpsraad van Borssele zag de geestdrift van recreanten wel met een blij gezicht groeien, maar maakte zich ook zorgen over de veiligheid. Met de ge meente Borsele werd een plan gemaakt om de zaken te schei den en de Schelphoek een beetje beter in te richten. Er kwamen extra afvalbakken, de duikpaal werd opgeknapt en er kwam een boeienslinger om bootjes en zwemmers van elkaar te schei den. Op een bord staat wat pre cies de bedoeling is. Voor weinig geld is de Schelp hoek nu een gewilde stek gewor den. Je kunt er niet komen of er staan dagjesmensen met cara vans, er komen trekkers over de dijk om bootjes te water te laten of eruit te halen, de jeugd speelt plonzend rond de duikpaal en mensen die wat minder ter been zijn, laten zich met de auto naar een zonneplekje dichtbij het water rijden. De nog maar prille onderne ming aan de andere kant van de dijk versterkt de sfeer aan het water en andersom. Het voor malige boerenerf biedt plaats aan caravans, vouwwagens en tentenbedrijf en het kan er prat op gaan dat het direct aan het water gelegen is. Met alleen een dijk ertussen die dienst doet als ligweide, trailerhelling en een beetje boulevard. Het blijft natuurlijk Borssele, maar als je in de zon zit, met je ogen dicht, zou het best Biarritz kunnen zijn Ik schrijf mij in voor de Grip- Sliptraining. Naam: Adres: Postcode/woonplaats: Telefoon overdag: Aantal personen: m/v E-mail: Voorkeurdagen (actie is geldig van 26 augustus t/m 12 september): 1. 2. 3. Weekenddag: Annuleringsverzekering: Rijdt u automaat: O ja (toeslag 12,50 p.p.) O nee O ja 5,- p.p.) O nee O ja O nee De verschillende getallen die steeds weer op de mysterieuze borden verschijnen, blijken hele maal niet zo willekeurig gekozen. foto Mechteld Jansen door Mieke van derJagt Wat zijn dat toch voor din gen, die ronde, metalen platen? Ze zijn wit met een rode rand en er staat altijd een num mer in. Het barst ervan in steden en dorpen en bijna altijd staan ze op een paal. Deze rubriek, waarin we de laatste weken ele menten uit de woonomgeving hebben verklaard en beschre ven, leent zich uitstekend om dat nu eens uit te zoeken. De borden blijken niet onge makkelijk in het gebruik. De nummers corresponderen altijd met die op het klokje, dat voor aan in een auto of op een motor of brommer zit. Als je zo'n bord passeert, moet je het nummer dat erop staat op dat klokje op zoeken en het wijzertje mag dan niet verder naar rechts dan het corresponderende cijfer. Verder naar links mag wel. Navraag bij de Zeeuwse ge meenten leert dat er in de num mers wel een zeker systeem te ondekken is. Die met vijftig erop, zie je vaak tussen huizen en als er eentje met dertig staat, kom je weieens kinderen tegen of mensen op een fiets. Er zijn er de laatste tijd ook meer met het cijfer zestig. Meestal staan die op smalle we gen met gras en sloten aan de kanten en aardappels of koeien verderop. Op die weggetjes van zestig kom je ook wel trekkers tegen. Je hebt er ook met tachtig of zelfs honderd, maar hoger gaan ze meestal niet. Op wegen met de hogere nummers zie je vaak kastjes die af en toe een fel licht geven. Die zijn veel bekender en worden in het algemeen op grote afstand herkend. De meeste au tomobilisten die er eentje zien, gaan remmen. Vooral vanuit wijken waar rood-witte platen met vijftig of dertig staan, bereiken gemeen ten vaak verzoeken om te hand haven. Politieagenten moeten dan nagaan of de wijzertjes niet teveel naar rechts uitslaan. Omdat er dan evenveel politie mensen moeten zijn als van die borden, moeten gemeenten de burgers vaak teleurstellen. In deze rubriek zijn we ervan uit gegaan dat je zoveel meer van je omgeving geniet als je er wat meer van weet. Welnu de borden geven de 'maximum-snelheid' aan, hebben we uit betrouwbare bron vernomen. Nu we dat alle maal weten, kunnen we mis schien wel veel meer plezier hebben van de wereld rondom ons. Aanbiedingen geldig van 25 t/m 31 augustus ^1 prijs per liter 1.66 Ook in het ons zo sympathie ke stadje Sluis is dit een veel, en met bijzondere interesse gelezen hoekje. Dat bleek maar weer eens uiteen briefje van een lezer uit de Klooster straat. Met overgrote regel maat, zo schreef hij ons, ont moet ik in de Zeeuwse Alma nak een persoon die 'het lied van de arbeid zingt'. Zo ook afgelopen week weer. Ónze lezer vindt dat nu wel letjes. En kijkt uit naar het moment waarop die persoon z'n werktijd nu eindelijk eens vult met arbeid in plaats van met gezang. Hetgeen bij deze genoteerd prijs per kilo 75 Advertentie

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 9