9 Eigenaresse van gestikte beagle in auto krijgt boete Grote toeloop studenten hogeschool Auto lezersactie Schelphoek wordt steeds drukker i Mysterieuze nummer-borden Gezang laadsleden boos over uitspraken van Goese wethouder zeeuwse almanak BEVELANDEN/THOLEN woensdag 27 augustus 2003 anken zonder e betalen 1 -.ziu3Q<9»»_ Reacties ANWB Grip- Sliptraining van 178,- voor slechts 125,- vanaf de dijk Caravans Blond, dubbel of tripel, 6 flesjes a 300 ml, vanaf 6 rollen 4.95 Pers- sinaas appels net a 2 kilo zc eimerswaal toch in regiovisie iinnrRob Paardekam jgUlNINGEN - Reimerswaal joettoch mee aan de ontwikke- jg van een regiovisie voor de gelanden, al concludeerden meeste raadsleden gisteren at de samenwerking wel wat Ier kan. De uitspraken die ethouder M. 't Hart van Goes ferReimerswaal deed, zijn bij jt meeste partijen in het ver arde keelgat geschoten. iHart haalde flink uit naar Rei- nerswaal, die in tegenstelling lot Goes geen beroep aan teken- je tegen de aanleg van de Wes- jschelde Container Terminal, naar een convenant met de pro- lincie afsloot. Daarin werd Bder meer geregeld dat Rei- lierswaal als tegenprestatie Koningen mag bouwen op het joormalige veerplein in Krui- uingen. „Dat zijn Siciliaanse praktijken", zei 't Hart daar on- ÏORTGENE - Een onbekende iatomobilist heeft gisteren een lankstation in de Hoofdstraat in üortgene verlaten zonder te be- alen. De bestuurder had voor 140 euro aan diesel getankt. Advertentie [fESTWALHAKT I lOZARK HENRY ljazz, gospel, P°P langs over. Hij zegt niets van de deal geweten te hebben en noemt de handelswijze van Rei merswaal onbegrijpelijk. Datzelfde vinden ze in Reimers waal van de uitspraken van 't Hart. „Dat Goes bezwaar aan getekend heeft tegen de WCT is prima", aldus M. Weststrate (Leefbaar Reimerswaal). „Maar wat wij doen is onze zaak. We proberen er het beste uit te ha len voor onze burgers." M. van der Meijden (WD) zei dat ze zich persoonlijk voelt aange sproken door de uitlatingen van 't Hart. „Wij hebben het college de opdracht gegeven er zoveel mogelijk uit te slepen. Dit soort uitspraken, waarin wij beschul digd worden van maffiapraktij ken, nodigen absoluut niet uit tot samenwerking." Wethouder J. Bliek beloofde de raad dat er een bondige, maar heldere brief richting 't Hart gaat, waarin diens geheugen wordt opgefrist. „Wij hebben helemaal niets ge heimzinnigs gedaan." Ondanks de recente strubbelin gen tussen Goes en Reimers waal besloot een meerderheid van de raad in te stemmen met deelname aan de regiovisie voor de Bevelanden. Daarin worden onder meer locaties voor wonen, bedrijvigheid en recreatie vast gelegd. Reimerswaal betaalt 54.000 euro mee aan de visie. CDA en BBR vinden dat te veel geld en stemden daarom tegen. Leefbaar Reimerswaal deed dat ook, omdat zo'n visie maar tot één ding zou leiden: herinde ling. ChristenUnie (CU) en PvdA toonden zich enkele we ken geleden nog kritisch, maar gingen uiteindelijk toch ak koord. „Als we niet meedoen aan een regiovisie, zullen we toch onze eigen visie moeten op stellen", zei A. Beekman (CU). „Dan komen we er niet met 54.000 euro." Omdat ook de SGP en de WD voor deelname aan de visie stemden, behaalden de voorstanders een nipte meer derheid. De raadsleden bena drukten wel dat de 54.000 euro het absolute maximum is. door Sheila van Doorsselaer HULST - Een 47-jarige vrouw uit Hulst heeft van het Open baar Ministerie een schikkings voorstel gekregen van 220 euro nadat zij haar hond had laten stikken in de auto. De Dierenbe scherming reageert vol afschuw op de naar haar zin veel te lage boete. „Dus voor 220 euro mag je je hond vermoorden.Volgens de Dierenbescherming heeft de Hulsterse de boete nog niet voldaan en moet ze misschien alsnog voor de rechter verschij- De Hulsterse bezocht in het af gelopen warme Pinksterweek- einde het concours hippique in Axel. Gedurende haar bezoek aan het paardensportevene ment had ze haar hond, een zes jaar oude beagle, opgesloten in de kofferbak van haar auto. Toen de vrouw een paar uur la ter terug kwam bij haar auto, bleek de hond te zijn gestikt. De gebeurtenis bracht een golf van geschokte reacties teweeg. De Dierenbescherming noemde het voorval extra schrijnend omdat de organisatie van het concours hippique overal water voor hond en paard beschikbaar had gesteld. Dt Landelijke Inspectiedienst Dierenbescherming (LID) werd dezelfde dag op de hoogte ge steld van de gebeurtenis en maakte proces-verbaal op. De zaak werd daarna overgedragen aan het Openbaar Ministerie. De Dierenbescherming hoopte dat het OM de zaak voor de rechter zou laten komen, maar het OM koos echter voor een schikkingsvoorstel per accept giro. „Dit is eigenlijk schanda lig. Een acceptgiro maakt toch geen indruk? Die betaal je en je bent er vanaf. Voor 220 euro mag je dus je hond vermoor den", zegt N. Dorland van de Dierenbescherming. De LID weet echter te vertellen dat de uiterste datum waarop de transactie moest worden vol daan, gisteren is verstreken. En de boete zou nog niet zijn be taald. Dorland: „Dus met een beetje geluk moet de vrouw als nog voor de rechter verschijnen. En daar horen dit soort zaken ook thuis." Straffen voor die renmishandeling variëren van een geldboete tot een taakstraf of een voorwaardelijke gevan genisstraf. De Dierenbescher ming vindt de straffen absoluut niet hoog genoeg. Op het parkeerterrein van de Schelde konden studenten van een hoge toren abseilen. foto Lex de Meester Advertentie door Henk Postma VLISSINGEN - De Hogeschool Zeeland heeft het tij mee. Met het begin van het nieu we studiejaar werd Vlissingen gisteren overspoeld door een golf nieuwe studenten, opzienbarend veel meer dan gebruikelijk. Er meldden zich al 992 eerstejaars aan. Dat is 17 procent meer dan vorig jaar, toen ook al sprake was van een stijging. Al met al verwacht de hogeschool per 1 ok tober - de officiële teldatum - een toename van de totale hogeschoolbevolking met tien procent. Daarbij is nog geen rekening ge houden met de grote aantallen buitenlan ders die in de loop van het schooljaar in- en uitstromen. Opvallend is de toegenomen interesse voor de technische opleidingen, een sector die landelijk al jaren afkalft, wat ook de Zeeuwse hogeschool parten speelde. Abso lute topper is de pedagogische academie (Pabo). Daar meldden zich dit jaar 275 nieuwe stu denten voor aan. Ook een aantal economi sche opleidingen zit in de lift, met name be drijfseconomie, IBL-toerisme en commer ciële economie. De twee studentenverenigingen, Trias Omega en Aqua Ad Vinum, organiseerden gistermiddag in de Vlissingse binnenstad de traditionele kennismakingsspelletjes. Het Bellamypark stond vol plastic speeltoestel len. En op de parkeerplaats bij het terrein van de KSG-groep stond een hoge toren, van waaraf studenten zich via een 150 meter lange kabel naar beneden konden laten glij - den. Het Zeeuws Consultatiebureau voor Alcohol en Drugspreventie was ook present met een stand. Verspreid over twee groepen zetten de stu denten de introductie-activiteiten voort op de recreatieterreinen De Braakman in Hoek en Port Zélande bij Ouddorp. Donderdag avond komen ze terug naar Vlissingen voor een afsluitend dans- en muziekfeest in sporthal Baskenburg. ln de Peilstok vroegen wij u enige weken geleden hoe uw favoriete 'dagje auto' eruit zou zien. De ANWB Grip- Sliptraining won overtuigend. Hoog tijd voor een speciale aanbieding: Train uw rijvaardigheid op allerlei gebied! Leer op het ANWB Test- en Trainingscentrum te Lelystad o.a.: een noodstop op nat en/of glad wegdek, het afrijden van een spekgladde helling, en het onder- en oversturen. m Informatie: ANWB Rijvaardigheid, tel: 070 - 314 6468 (op werkdagen) Stuur voor boekingen deze antwoordbon naar: ANWB Rijvaardigheid, Antwoordnummer 10, 2509 VB Den Haag o.v.v. actie 1061 (geen postzegel nodig) of per fax: 070 - 314 7037. foorMieke van der Jagt Het is natuurlijk geen Saint Tropez, dat niet. Maar het is iel sinds mensenheugenis een populaire plaats voor waterre- watie, al is het op lokale schaal fflzat er in de afgelopen decen- lia een dipje in. Maar de Schelphoek, of de Kaai, zoals lorsselaars het ook wel noe men, zit weer helemaal in de lift. hral sinds aan de andere kant ffli de dijk minicamping De takel is geopend, is de Schelp- bek drukker bezocht dan ooit. Zo populair is het bochtje in de lijk, dat de gemeente Borsele maatregelen heeft moeten ne men. JL De Schelphoek ligt aan het ein de van de Kaaiweg, een van de kaarsrechte polderwegen in de Borsselepolder. Vroeger had je het landbouwhaventje van Borssele, waar kleine beurt schippers peeën en andere Het voormalige haventje is nu een populaire plek om bootjes te water te laten. landbouwgewassen losten en laadden. De structuur van het haventje is nog wel een beetje te zien, maar een bootje kan er niet meer schuilen. Bij de dijkverho gingen eind jaren 60 stortte Rijkswaterstaat het haventje vol. Nu kun je er lekker op de wind gaan zitten en de verhar ding zorgt dat je bijna met je au to in het water kunt gaan staan. Het haventje is weg en ook het prachtcafé bovenop de dijk ver dween. Het stond een eeuwig heid leeg voordat het werd ge sloopt, maar Rijkswaterstaat duldde geen bebouwing meer op de zeeweringen. Het mag de pret niet drukken, want de laatste jaren wordt het almaar drukker op de Schelphoek, die de popu lariteit vooral heeft te danken aan de toegankelijkheid. Door de bocht in de dijk en het volgestorte haventje is een baai achtige vorm ontstaan, die in combinatie met het steile talud ideaal is voor recreanten. Niet alleen kun je twee uur voor en twee uur na hoogwater fantas- foto Willem Mieras tisch zwemmen, je gooit er ook met gemak een bootje in het wa ter. De dijk is tegelijk zwembad- rand en trailerhelling, iets wat wel naast elkaar, maar niet door elkaar kan bestaan. De dorpsraad van Borssele zag de geestdrift van recreanten wel met een blij gezicht groeien, maar maakte zich ook zorgen over de veiligheid. Met de ge meente Borsele werd een plan gemaakt om de zaken te schei den en de Schelphoek een beetje beter in te richten. Er kwamen extra afvalbakken, de duikpaal werd opgeknapt en er kwam een boeienslinger om bootjes en zwemmers van elkaar te schei den. Op een bord staat wat pre cies de bedoeling is. Voor weinig geld is de Schelp hoek nu een gewilde stek gewor den. Je kunt er niet komen of er staan dagjesmensen met cara vans, er komen trekkers over de dijk om bootjes te water te laten of eruit te halen, de jeugd speelt plonzend rond de duikpaal en mensen die wat minder ter been zijn, laten zich met de auto naar een zonneplekje dichtbij het water rijden. De nog maar prille onderne ming aan de andere kant van de dijk versterkt de sfeer aan het water en andersom. Het voor malige boerenerf biedt plaats aan caravans, vouwwagens en tentenbedrijf en het kan er prat op gaan dat het direct aan het water gelegen is. Met alleen een dijk ertussen die dienst doet als ligweide, trailerhelling en een beetje boulevard. Het blijft natuurlijk Borssele, maar als je in de zon zit, met je ogen dicht, zou het best Biarritz kunnen zijn Ik schrijf mij in voor de Grip- Sliptraining. Naam: Adres: Postcode/woonplaats: Telefoon overdag: Aantal personen: m/v E-mail: Voorkeurdagen (actie is geldig van 26 augustus t/m 12 september): 1. 2. 3. Weekenddag: Annuleringsverzekering: Rijdt u automaat: O ja (toeslag 12,50 p.p.) O nee O ja 5,- p.p.) O nee O ja O nee De verschillende getallen die steeds weer op de mysterieuze borden verschijnen, blijken hele maal niet zo willekeurig gekozen. foto Mechteld Jansen door Mieke van der Jagt Wat zijn dat toch voor din gen, die ronde, metalen platen? Ze zijn wit met een rode rand en er staat altijd een num mer in. Het barst ervan in steden en dorpen en bijna altijd staan ze op een paal. Deze rubriek, waarin we de laatste weken ele menten uit de woonomgeving hebben verklaard en beschre ven, leent zich uitstekend om dat nu eens uit te zoeken. De borden blijken niet onge makkelijk in het gebruik. De nummers corresponderen altijd met die op het klokje, dat voor aan in een auto of op een motor of brommer zit. Als je zo'n bord passeert, moet je het nummer dat erop staat op dat klokje op zoeken en het wijzertje mag dan niet verder naar rechts dan het corresponderende cijfer. Verder naar links mag wel. Navraag bij de Zeeuwse ge meenten leert dat er in de num mers wel een zeker systeem te ondekken is. Die met vijftig erop, zie je vaak tussen huizen en als er eentje met dertig staat, kom je weieens kinderen tegen of mensen op een fiets. Er zijn er de laatste tijd ook meer met het cijfer zestig. Meestal staan die op smalle we gen met gras en sloten aan de kanten en aardappels of koeien verderop. Op die weggetjes van zestig kom je ook wel trekkers tegen. Je hebt er ook met tachtig of zelfs honderd, maar hoger gaan ze meestal niet. Op wegen met de hogere nummers zie je vaak kastjes die af en toe een fel licht geven. Die zijn veel bekender en worden in het algemeen op grote afstand herkend. De meeste au tomobilisten die er eentje zien, gaan remmen. Vooral vanuit wijken waar rood-witte platen met vijftig of dertig staan, bereiken gemeen ten vaak verzoeken om te hand haven. Politieagenten moeten dan nagaan of de wijzertjes niet teveel naar rechts uitslaan. Omdat er dan evenveel politie mensen moeten zijn als van die borden, moeten gemeenten de burgers vaak teleurstellen. In deze rubriek zijn we ervan uit gegaan dat je zoveel meer van je omgeving geniet als je er wat meer van weet. Welnu de borden geven de 'maximum-snelheid' aan, hebben we uit betrouwbare bron vernomen. Nu we dat alle maal weten, kunnen we mis schien wel veel meer plezier hebben van de wereld rondom ons. Ook in het ons zo sympathie ke stadje Sluis is dit een veel, en met bijzondere interesse gelezen hoekje. Dat bleek maar weer eens uit een briefje van een lezer uit de Klooster straat. Met overgrote regel maat, zo schreef hij ons, ont moet ik in de Zeeuwse Alma nak een persoon die 'het lied van de arbeid zingt'. Zo ook afgelopen week weer. Ónze lezer vindt dat nu wel letjes. En kijkt uit naar het moment waarop die persoon z'n werktijdnu eindelijk eens vult met arbeid in plaats van met gezang. Hetgeen bij dezen genoteerd is. prijs per liter l.66_ Aanbiedingen geldig van 25 t/m 31 augustus ^1 prijs per kilo 75 Advertentie

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 27