PZC I PZC Oost-Souburg krijgt voetbalkooi Scoop maakt sociale kwaliteitsatlas Veere begint aanleg pad langs Duitse verdedigingswerken ,11 Voetbalclubs zitten nog lang met droge velden 11 WWW. NAZOMER FESTIVAL .NL fracties tegen nieuwbouwplan m agenda woensdag 27 augustus 2003 Aangevuld Hoeden maken (linde Osseberg Middagconcert Stukken Kemphanen schrikken van eis Werkstraf voor woninginbraak Vrouw gewond bij aanrijding Eigenaresse gestikte beagle beboet Watervogels Tuinbraderie en (ft 30r SGRoj eroa >edn Goes esita Nollebos moet roen blijven ««a drie fracties zeggen dit in een initiatief-raadsvoorstel. Zelf beten ze het spits af en maakten je een eigen toekomstplan voor het gebied. intiei ernst rMiriam van den Broek JSSINGEN - De Vlissingse ■meenteraad moet een duide lijke visie maken voor het Nolle bos en het Westduingebied. Dat einden de Lokale Partij Vlissin gen. GroenLinks en D66. De Het college van B en W gaat een startnotitie maken over de toe komst van het gebied. Daarin wordt uitgegaan van de bouw van extra woningen en vakan tieappartementen, evenals de van een golfbaan, jgji nieuwbouw voor reptielenzoo Iguana en een manege. „Voor dat deze startnotitie wordt ont wikkeld, moeten wij als ge meenteraad in een duidelijke (visie neerleggen wat wij met dit ieke stuk groen willen", vin lende drie fracties. lenLinks, D66 en de LPV illen dat het natuurgebied be- iouden blijft en dat er vrijwel «n nieuwbouw komt. De frac- jeszijn bereid een uitzondering Itemaken voor de sauna. Maar ji geringe uitbreiding van de luna mag dan alleen plaats- iden in overleg met de ge- leenteraad. Het natuurgebied tag wel worden uitgebreid. De partij en hebben twee terrei nen op het oog waarmee het na tuurgebied kan worden aange vuld. De eerste behelst het agrarische gebied tussen de Bachlaan, Galgeweg, Burge meester van Woelderenlaan en strand. De aanwezige be bouwing mag er blijven staan. Verdere nieuwbouw is uit den vinden de fracties. Dit ter rein kan worden ingericht als een open park. Vervolgens kan het Nollebos worden aangevuld met het stuk natuur tussen de redactie walcheren Oostsouburgseweg 10 Postbus 264 4380 AG vlissingen Tel: 0118-460116 Fax:0118-472404 E-mail: redwalch@pzc.nl Ab van der Sluis (chef) Nadia Berkelder Edith Ramakers Miriam van den Broek Ron Magnée centrale redactie Stationspark 28 Postbus 31 4460 AA goes Tel: (0113) 315500 fax:(0113)315669 E-mail: redactie@pzc.nl internet www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl Bezorgklachten: 0800-023 1 231 °P maandag t/m vrijdag ge durende de openingstijden; zaterdags tot 12.00 uur Burgemeester van Woelderen laan en de Willem Klooslaan. De fracties herinneren de ge meenteraad aan de voorge schiedenis van het Nollebos en het Westduingebied. Door het bombarderen van de dijken in 1944 werd Walcheren onderwa ter gezet. Achter de Nolledijk ontstond na het dichten van de dijken een kale vlakte met born putten en geulenEr werd beslo ten het terrein in te richten als een parkachtig bos voor de be woners van Vlissingen. Alle scholieren in Vlissingen hielpen mee met het planten van bomen en struiken. De aanwezige bom- kraters werden omgevormd tot de huidige vijvers van het Nolle bos. Koningin Juliana werd uit genodigd om het eindresultaat te bekijken. „Er is afgesproken dat het Nol lebos blijvend een bos en duin gebied zou zijn", aldus de frac ties. „Er zou geen bebouwing in het Nollebos en in het Westduin gebied komen. In de jaren tach tig hebben drie ondernemers en een sportvereniging toch kans gezien toestemming te krijgen om hun activiteiten in het ge bied uit te mogen voeren." De partijen vinden dat het daar bij moet blijven. Ze zijn van oor deel dat de Vlissingers het Nol lebos en het Westduingebied hard nodig hebben als wandel-, fiets- en stiltegebied. GroenLinks, D66 en de LPV willen dat Westduin en het Nollebos behouden geen nieuwbouw komt. blijven en dat er vrijwel foto Ruben Oreel IGRIJPSKERKE - De hoed staat (ie komende dagen centraal in lerderi jgalerij De Osseberg bij irijpskerke. Vandaag geeft |Hanny Mallekote een workshop Hoofddecoratie maken. De gang start om half tien 's htends en eindigt rond half [één 's middags. Het is de bedoe- ing dat aan het eind van de och- nd de cursist een draagbare |hoed heeft gecreeerd. Donder dagavond geeft Jackie Habets een lezing in De Osseberg. Zij [ertelt over het maken van een ioofddeksel. De aanvang van de lezing is acht uur 's avonds. [MIDDELBURG - Organist iBram Beekman geeft morgen een concert op het De Rijckere- I orgel van de Oostkerk in Mid- I delburg. Het is het laatste con- I eert in de serie middagpauze- I concerten. Op het programma I staan onder meer werken van I Bach, Lemmens, Franck en Wi- I dor. Aanvang 12.30 uur. Voetballende jongeren bij Sporthal Van Duyvenvoorde. door Ron Magnée OOST-SOUBURG - Een grote metalen kooi waarin kan worden gevoetbald verrijst in Oost-Souburg. Hiermee be hoort de overlast van straatvoetballers voortaan tot het verleden, zo is het plan. Waar de kooi precies komt, is nog niet bekend. Het Vlissingse college van B en W be sloot gisteren tot de komst van de kooi. Met de bouw zijn waarschijnlijk tien duizenden euro's gemoeid. De precieze locatie van de kooi is nog niet bekend omdat er eerst met omwonenden moet worden gesproken. Maar in ieder geval komt de voetbalkooi in Oost-Souburg, omdat daar de initiatiefnemers wonen. Wethouder L. Poppe: „Jongeren zijn met het idee gekomen. Bovendien is het een experiment om te bekijken welk ef fect zo'n kooi heeft. Jongeren kaartten vorige maand zelf het idee aan tij dens de commissieverga dering Samenleving van de gemeente Vlissingen. Ze hadden meegewerkt aan het project 'Film je eigen wijk' van wel- zijnsstichting Palladium. De jongeren filmden problemen en irritaties in de wijk. Daarbij werdenzowel andere jon geren als omwonenden van de wijken Schoonenburg en Groot-Abeele geïn terviewd. Een belangrijke grief van zowel omwo nenden als jongeren was het gebrek van een goed voetbalveldje. Er zijn op dit moment wel mogelijkheden om te voet ballen, zoals het pleintje achter sport hal Van Duyvenvoorde in de wijk Schoonenburg, maar dat gaat niet ge heel zonder problemen. Vooral de rond vliegende ballen zijn de buren aan het pleintje een doorn in het oog. Een van de initiatienemers van de actie voor de bouw van een voetbalkooi is Oost-Souburger F. Bouzambou. Hij diende vorige maand het verzoek in, sa men met driehonderd handtekeningen. „Veel ballen vliegen de tuinen in. Met een voetbalkooi is er veel minder over last. Vooral in grote steden zie je ze vaak. Ook in de buurt vinden veel men sen het een goed idee." foto Ruben Oreel Bouzambou calculeert dat de aanschaf van de voorziening zo'n zeventigdui zend euro gaat kosten. Wethouder Pop pe hoopt dat het voor minder kan. „We moeten nog verder onderzoeken hoe veel zo'n ding gaat kosten. Wellicht dat een fabrikant van hekwerken een der gelijke voorziening kan maken." De voetbalkooi wordt uit de gezamen lijke wijkbudgetten gefinancierd. Met de toekenning van de voetbalkooi wil het college ook laten zien dat inspraak van burgers wel degelijk effect heeft. „We hebben altijd de mond vol van bur gerparticipatie. Nu komen jongeren met een initiatief, iets dat ze zelf hele maal zien zitten, dan moet dat gehono reerd worden." door Nadia Berkelder MIDDELBURG - Welzijnsor ganisatie Scoop begint volgen de maand met een grootscheeps onderzoek onder de inwoners van de gemeente Middelburg. Het is de bedoeling dat het on derzoek volgend jaar een sociale kwaliteitsatlas oplevert, de menselijke variant van de al be staande Kwaliteitsatlas 2030 van stedenbouwkundige Riek Bakker. Het is de bedoeling dat er eerst van elke Middelburgse wijk en kern een beschrijving wordt ge maakt. Daarin komen sociale, economische en ruimtelijke as pecten aan bod. De wijkbe- schrijvingen worden gemaakt aan de hand van beschikbare gegevens en cijfers en gesprek ken met inwoners en instanties die in de buurt actief zijn. Voor het onderzoek is Middel burg in zes stukken gehakt. De Stromenwijk, 't Zand en de Griffioen worden als één wijk behandeld, net als de Magi- straatwijk, Reyershove en de Erasmuswijk. Dauwendaele en Nieuw- en Sint Joosland tellen als één wijk en Sint Laurens is ingedeeld bij Klarenbeek en Nieuw Middelburg. Verder tel len Arnemuiden en de binnen stad elk als een wijk. Als de omschrijvingen klaar zijn, worden ze weer voorgelegd aan de bewoners. Jongeren krij gen speciale aandacht. Zij wor den onder meer ondervraagd over voorzieningen in de wijk en in de stad. „We willen burger- wensen afstemmen op over heidsbeleid", zegt projectleider D. van der Wouw van Scoop. Scoop deed eerder vergelijkbare onderzoeken op Schouwen- Duiveland en in Hulst. „Het gaat erom een aansluiting te vinden tussen wat de mensen willen en wat de overheid van plan is te gaan doen." De sociale kwaliteitsatlas sluit aan bij de hervorming van het wijkbeheer in de stad en het door de gemeenteraad gewenste stedelijk sociaal beleid. „Het project 'veilige linten' is bij voorbeeld een van de elementen van dat beleid", zegt M. van Poecke van de gemeente. „We willen kijken waar de vervelen de plekken in de stad zijn. Dat kunnen plaatsen zijn die ver- keersonveilig zijn, of plaatsen die mensen eng vinden. We wil len een aantal routes door de stad maken die wel veilig zijn." Het stedelijk sociaal beleid be staat uit vijf onderdelen. Naast het project 'veilige linten' zijn dat: de woonservicezone (zorg in de wijk), de ontwikkeling van brede scholen, het stimuleren van buurtbedrijvigheid (als ar beidsproject en om het voorzie ningenniveau te verhogen) en de hervorming van de jeugd zorg. door Nadia Berkelder MIDDELBURG - Als het gaat regenen, kan het nog wel vier weken duren voor er weer ge speeld kan worden op de Mid delburgse voetbalvelden. Gis teravond gaf de gemeente uitleg over het beleid. In Middelburg worden de velden niet gesproeid en dat heeft bij de clubs tot veel onbegrip geleid. Deskundigen probeerden de clubbestuurders gisteren uit te leggen waarom het beter is om bij extreme hitte helemaal niet te sproeien. „Als je beregent en de hoeveelheid water is gelijk of minder dan de hoeveelheid die verdampt, doe je in feite niets", zei een van de grasexperts. Om goed te sproeien, is dus veel wa- ter nodig. En dat is er niet. De bestuurders van de clubs maakten zich zorgen over de toestand van hun velden. Het gras is misschien wel bruin, maar niet dood, zei R. van den Bosch, die voor een graszaadle verancier werkt. „De wortels zijn niet kapot. Het is vergelijk baar met de bomen die hun bla deren laten vallen. Het is puur overleven." Volgens hem wor den velden van sproeien alleen maar zwakker. Door de droogte verdwijnen bovendien de onge wenste grassoorten uit de gras mat. „Ik durf te beweren dat u straks de sterkste velden van Zeeland heeft." De voetbalbe stuurders namen daar geen ge noegen mee. „Half augustus moeten de velden klaar zijn. Dan zul je principes over hoe je met de velden omgaat, geweld aan moeten doen", merkte een van hen op. „U zult moeten wachten met voetballen", was het antwoord. Een aantal be stuurders wil dat de gemeente onderzoek doet naar het ge bruik van zoetwaterbronnen. De club in Nieuwdorp houdt het veld ook groen met water uit een bron. Volgens de experts zijn er in Middelburg geen bronnen in de buurt van sportcomplexen. De clubs klaagden over de fi nanciële gevolgen van de droog te. Ze verliezen inkomsten uit de kantines, maken extra kosten omdat ze elftallen naar een an dere plek moeten rijden en krij gen voor de huur van alternatie ve locaties ook nog een rekening van de gemeente. Intussen moe ten ze wel huur betalen voor ac commodaties die niet gebruikt kunnen worden. Wethouder H. Kool, die sport wethouder A. de Vries verving, beloofde om te kijken of ze de clubs tegemoet kon komen. Als het weer gaat regenen, gaat de gemeente alle velden twee keer in de week inspecteren om te kijken wanneer er weer ge speeld kan worden. W MIDDELBURG - De vrede tussen een 25-jarige Goesenaar en een 50-jarige Middelburger leek getekend. Samen zaten ze gisteren voor het hekje van de Middelburgse politierechter. Vergeten leek het uit de hand gelopen conflict op 25 juni in Goes. „Zand erover", zei de oudste verdachte. Maar daarmee was de kous niet af. Want er moest nog worden afgerekend voor een mishandeling en een ernstige vorm van bedreiging. De twee mannen schrokken van de eis. „Twee keer 350 euro boete", eiste officier van justitie L. Boogert. „Dat vind ik veel geld", reageerde de een. „Dat kan ik niet betalen, dus moet ik gaan zitten", zei de ander. Politierechter A. Janssens-van Kampen toonde enige clementie door beide mannen 150 euro voorwaardelijk op te leggen. De jongste verdachte had de bewuste dag in een dronken bui discriminerende opmerkingen gemaakt tegenover de Middel burger. Die pikte dat niet en wachtte de Goesenaar op bij zijn woning, waar hij hem met een stuk hout sloeg. De Goesenaar zon op wraak en trok gewapend met twee messen naar een Goes restaurant, waar hij zijn rivaal wist te vinden. Daar toonde hij de messen en zei: „Kom maar op als je durft." MIDDELBURG - De Middelburgse politierechter A. Jans sens-van Kampen heeft gisteren een 34-jarige inwoner van Sint Maartensdijk voor een woninginbraak veroordeeld tot zestig uur werkstraf. De man erkende op 1 juli dit jaar in zijn woonplaats de ruit van een huisdeur te hebben ingegooid om waardevolle spullen weg te nemen. Zo werden een televisie, een videorecorder, een dvd-speler, een aantal cd's en een mo biele telefoon ontvreemd. De verdachte verklaarde de goede ren bij een container te hebben gezet. Die waren kort daarop verdwenen. Officier van Justitie J. Valente eiste vier weken cel, maar de politierechter legde hem een werkstraf op. VLISSINGEN - Een 44-jarige vrouw uit Vlissingen is gister middag rond 13.45 uur licht gewond geraakt bij een aanrij ding op de President Rooseveltlaan in Vlissingen. De vrouw wilde vanaf het fietspad oversteken in de richting van de Gil- deweg. Op dat moment werd ze aangereden door een 30-jari- ge automobilist uit Vlissingen die de President Rooseveltlaan opreed. De vrouw hield aan de aanrijding wat schaafwonden over. Haar fiets en de auto raakten beschadigd. HULST - Een 47-jarige vrouw uit Hulst heeft van het Open baar Ministerie een boete gekregen van 220 euro nadat haar hond was gestikt in de auto. De Dierenbescherming reageert vol afschuw op de naar haar zin veel te lage boete. De Hulsterse bezocht in het afgelopen warme Pinksterweek- einde het concours hippique in Axel. Gedurende haar bezoek had ze haar hond, een zes jaar oude beagle, opgesloten in de kofferbak van haar auto. Toen de vrouw een paar uur later te rug kwam, bleek de hond te zijn gestikt. De gebeurtenis bracht een golf van geschokte reacties teweeg. De Dierenbescherming hoopte dat het Openbaar Ministerie de zaak voor de rechter zou laten komen, maar dat koos voor een schikkingsvoorstel per acceptgiro. „Dit is eigenlijk schandalig. Een acceptgiro maakt toch geen indruk?", zegt N. Dorland van de Dierenbescherming. Volgens de Landelij ke Inspectie Dierenbescherming is de uiterste datum waarop de boete moest worden voldaan, gisteren verstreken. En die zou nog niet zijn betaald. Dorland: „Dus met een beetje geluk moet de vrouw alsnog voor de rechter verschijnen." door Miriam van den Broek BIGGEKERKE - De bunker route, het fiets- en wandelpad langs Duitse verdedigingswer ken uit de Tweede Wereldoorlog bij Groot-Valkenisse, wordt binnenkort aangelegd. De ge meente Veere die het initiatief voor het pad nam, heeft alle be nodigde subsidies binnen. I Het pad komt langs het zoge noemde Landfront Vlissingen. Dat is een samenhangend ge heel van verdedigingswerken tussen Groot-Valkenisse en Rit- them. Deze bunkers, draken- tanden en de tankgracht moesten de toegang tot de Wes- terschelde en Antwerpen verde digen. Het Landfront Vlissin gen maakte deel uit van de Atlantikwall, langs de kust van Noorwegen tot Spanje. Het landfront is nog grotendeels in tact. Het plan om een bunkerroute langs de verdedingslinie aan te leggen, bestaat al vijftien jaar. De stichting Atlantikwall Wal cheren is toen opgericht. Sinds dien zijn door de ruilverkave ling stroken grond beschikbaar gekomen waardoor de aanleg van het pad mogelijk werd. Het eerste gedeelte van de bun kerroute komt te liggen tussen Groot-Valkenisse en de Rondweg Biggekerke. Vervol gens loopt het pad langs de tankgracht (de Valkenissewa- tergang). De rest van de route bestaat uit bestaande wegen en paden. Zo ontstaat er een direc te verbinding tussen de verdedi gingswerken bij Valkenisse, het Bunkermuseum in Zoutelande en het toekomstige Museum Zeefront Westkapelle. Het is de bedoeling dat het pad wordt doorgetrokken naar Ritthem Dit idee wordt nog verder uitge werkt. Langs de verdedigings werken komen informatiebor den te staan. STREEKACTIVITEITEN BIGGEKERKE - Kaasboer Biggekerke, 9.00-12.00 uur: Tossen. Inschrijving tus sen 8.45-9.00 uur; DOMBURG - Centrum, 14.00-18.00 uur: Springkussen; Centrum, 18.30-20.00 uur: Kindermeeleeftheater; GRIJPSKERKE - Het Dorpshuis, 14.00 uur: Koersballen en biljarten; MELISKERKE Ons Huis, 13.30 uur: Bil jart en bejaardensoos; MIDDELBURG - Trefpunt, Nassaulaan, 9.00-12.00 uur: Inloopochtend, 10.00- 12.00, wijkinternetpunt; Molstraat 13, 9.30-11.30: Sjoelclub Stichting Welzijn Ouderen; SEROOSKERKE Zandput, 13.30 uur: Koersbal, biljarten en kaarten; VLISSINGEN - Wijkcentrum Open Hof, 13.30 uur: Soosmiddag voor vijftigplus sers; In- en Uitloophuis, Van Goghlaan 241a, 13.30 - 16.00 uur: Sociaal spreek uur; 't Spui, 14.00 - 15.00 uur: Voorlees- middag voor kinderen van viertoten met negen jaar; WESTKAPELLE -Tuin Polderhuis, 10.30- 18.00 uur: Nostalgische markt. Met de aanleg van de bunker route wordt ook het gebied op geknapt. Het waterschap baggert eerst de Valkenissewa- tergang uit. Bovendien wordt over een lengte van anderhalve kilometer een natuurvriendelij ke oever aangelegd waar water vogels zich kunnen nestelen. De aanleg van het pad kosl 246.000 euro. De provincie en de Europese Unie waren samen goed voor 123.000 euro. De ge meente, het waterschap Zeeuw se Eilanden, de Landinrich tingscommissie Walcheren en de Stichting Bunkerbehoud be talen de andere helft. WESTKAPELLE - Het Polder huis in Westkapelle staat van daag in het teken van een tuin braderie. Er zijn producten uil grootmoeders tijd, werken van amateurkunstenaars, kaarten en lekkernijen te koop. Boven dien zijn er workshops jakken en beuken maken en demon straties kantklossen, schilderen en kaarten maken. De braderie is van 10.30 tot 18.00 uur open. (Advertentie 26 aug t/m 7 sept 2003 0900 33 OOO 33 l^rfoveMgor I Stravinsky I door Douwe Bsenga Lo 28aogM9^0/graós

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 11