II zc PZC Gemeente positief over pension thuisloze jongeren Handtekeningenactie voor mosselvisserij slaat aan bij publiek VVD-fractie vreest onzorgvuldigheid GS in procedure WCT Kapelle past regels rond planschade aan WWW. NAZOMER FESTIVAL .NL WWW. NAZOMER FESTIVAL .NL 11 Weer een paard in travalje Organisatie moet beter en doelmatiger gaan werken dinsdag 26 augustus 2003 agenda Samenwerking lereld rond in akantieweek Compressor Vast budget Adhesiebetuigingen Vernieuwen visserijvloot kan nog Man gewond bij bedrijfsongeval Goesenaar mishandeld in zwembad Rijden onder invloed Man opgepakt na mishandeling ersci». ctiet» malt jft. «orde, Der, ver !f Vijl Nieuw personeelsbeleid Kapelle wei yELLE - De gemeenteraad, i.6 dagelijks bestuur en de 'del.; „btenaren van de gemeente jpeile krijgen het de komende aanden druk met het ontwik- ai ,|eI1 van een doelmatiger per- ,jeelsbeleid en -organisatie, m isleeerstvolgenderaadsverga- Itt .ring, op dinsdag 2 september, spreekt de raad een college- rt an de meest dringende oblemen op te lossen en om vi- te ontwikkelen voor de toe- omst. 'CTi is au ■aüs tor ^gemeenteraad liet zich vorig ar niet zomaar overtuigen van moodzaak tot uitbreiding van I personeelsformatie. Omdat took een uitbreiding van het lat ii ffleentehuis nodig leek, liet de :l% iad zelf een onderzoek uitvoe rt J, Daaruit kwam een duide- l beeld naar voren van de ogelijkheden en onmogelijk- eden in het Kapelse gemeente- ande mzc "Zet lit ezia e tij uwe kon noi 3ÏÏK- iets ,i erui Ui ika por Mieke van derJaqt STREEKACTIVITEITEN keti wej; laJICi ERGEN OP ZOOM - Gertrudiskerk, [00-16.00 uur: Torenbeklimming; 00-16.30 uur: Bezichtiging monumen- chti; £Hp om s PL ijdi redactie bevelanden/tholen Stationspark 28 Postbus 31 M60 AA goes Tel: (0113) 315670 Fax: (0113)315669 E-mail: redgoes@pzc.nl Rolf Bosboom 'n9rid Huibers Mieke van der Jagt Rob Paardekam centrale redactie Stationspark 28 Postbus 31 4460 AA goes Tel: (0113)315500 Pax: (0113)315669 E-mail: redactie@pzc.nl 'nternet www.pzc.nl Email: web@pzc.nl Bezorgklachten: 0800-023 1 231 °P maandag t/m vrijdag ge wende de openingstijden; zaterdags tot 12.00 uur apparaat. Het stuk diende eerst als discussiestuk, waarna het college er voorstellen uit destil leerde. Die komen nu in de raad aan de orde. Niet alles kan anders worden opgelost dan door het aanne men van mensen. Op de afdeling ruimtelijke ontwikkeling en volkshuisvesting en bij de brandweer moeten er gewoon mensen bij. Het ministerie van VROM heeft enkele verbeter- punten gedicteerd en de inhaal slag met de vergunningen is nog niet gehaald. Een klein deel kan door verschuiving worden op gevuld maar in totaal moeten er structureel twee hele banen bij komen. Eigenlijk drie, maar een ambtenaar op de afdeling socia le zaken wil de gemeente op tij delijke basis aannemen. Samenwerking met andere Be- velandse gemeenten kan er wel licht toe leiden dat de organisa tie van sociale zaken verandert. Die samenwerking is, met het uitbesteden van werk, een ma nier om de personeelsformatie in de hand te houden. De ge- meentesecreatris krijgt een paar maanden de tijd om een kwaliteitsbeleid uit te werken. Hij moet ervoor zorgen dat het ambitieniveau in een doorlo pend proces kan worden be paald en getoetst. De raad moet daarin voortdurend inzicht kunnen hebben. Met zo'n in strument in handen kan beter worden bepaald welke klussen kunnen worden uitbesteed, waar samenwerking tot bespa ring kan leiden en op welke plekken uiteindelijk stucturele uitbreiding moet komen. Ook het schuiven met ambtena ren binnen de gemeentelijk or ganisatie kan daarmee worden toegepast, al is de ene ambte naar de andere niet. Ook in klei ne gemeenten, binnen kleine organisaties, ontwikkelen amb tenaren specialismen of worden op grond van specifieke kennis of vaardigheden aangesteld. Voor de structurele invulling van twee plaatsen en de tijdelij ke aanstelling op sociale zaken, heeft Kapelle geld en ook voor een toekomstvisie, op te stellen door het Management Team, zijn de middelen aanwezig. De voorstellen worden in een open bare vergadering besproken die om 19.30 uur in het gemeente huis in Kapelle begint. OES - Kantine ZLM, 13.30-16.30 uur: iijart voor ouderen, buurtwerk Goese i!der;Grote kerk, 13.30 uur: Carillonbe- lelingdoorSjoerdTamminga; wlidatiecentrum De Lindenhof, 371 145-17.45 uur: bewegen voor Astma en tek ODP-patiënten; "LLE - Trinnety, 9.30-11.30 uur: iputerinloopochtend voor ouderen; Vroone, 13.30 uur: Biljarten en kaar- voor ouderen; 14.00 uur: Welfare- BBENDIJKE - De Meiboom, 18.45 nJongens en meisjesclub voor groep ,en 8; IADENDAMME - Berkenhof, Lange- jl ij, segje 10a, 10.00-17.00 uur: Wandeltui- mmetOrangerieplanten en waterpar- iengeopend voor publiek; tub nekerij Het Groene Weegje, 10.00- te IMuur: Geopend voor publiek; HAKE - Sequoiahof, 10.00-18.00 uur: Jtotesiertuin geopend voor publiek; istel KMELDINGE - De Wemel, 13.00-17.00 wat »r;Kaarten en biljarten; ehet Hel Smits, 20.00 uur: Klaverjassen; (OLPHAARTSDIJK - Speeltuin, Kinder- ekantieweek; ERSEKE - Prinses Beatrixhaven, 13.30 Vertrek rondvaart op de Ooster- fielde. KOLPHAARTSDIJK - In vier lagen de wereld rond. Dat is het ïema waarmee kinderen van 5 ut en met 12 jaar vanaf van- aan de slag kunnen in de hdervakantieweek in Wol- fbaartsdijk. lis ontdekkingsreizigers bou ten de deelnemers in de speel- aan hutten, huizen, torens amolens. Om alles een interna- ionaal tintje te geven kunnen ie kinderen in het kookcafé ge- tthten bereiden uit alle delen fflde wereld. De Wereldwinkel |eelt hierop in met een kraam- Jje met internationale hebbe- door Mieke van derJaqt 's-HEER ARENDSKERKE - Het paard, de smid en de kunstenaar, wat hebben ze met elkaar te maken? Alles, laat Ton Lamper zien in het travalje voor de voor malige smidse in 's-Heer Arendskerke. De lege kooi, vroeger druk gebruikt voor het aanmeten van nieuw schoeisel voor de werkpaarden, biedt sinds kort weer onderdak aan een paard. Geen dampend beest dat zijn vel laat trillen, maar eentje van stalen onderdelen die in het platte vlak evenzeer laten zien hoe een paard in elkaar zit. Het paard is een van de kunst werken die het Goese collectief Trechter 5 in de kunstroute WCT heeft gezet. Langs de route tussen Goes en 's-Heer Arendskerke verschijnen dit jaar allerlei kunstwerken in de openbare ruimte. 'Paard' is er een van. Lamper brengt met zijn kunstwerk niet alleen een ode aan het paard maar ook aan de smid, die uit weerbarstig materiaal de mooiste en nuttigste voorwerpen schiep. Van dicht bij bekeken laat het paard zich lezen als een associatieve reeks omtrent het sme- derijbedrijf. Om even ambachtelijk en noest bezig te zijn als de smid van vroe ger, gebruikte Lamper de etstechniek. Smeden en gafische kunstenaars hebben overigens dezelfde patroonheilige: Sint Eligius, die met het paard in de Vermet- straat ook weer eens uit de vergetelheid wordt gehaald, foto Mechteld Jansen De organisatie zorgt ook voor een springkussen, po- nyrijden, een vossenjacht en neer. Sj de barbecue ter afsluiting op jhjdag mogen alle ouders en be langstellenden vanaf half vij f de touwwerken in de speeltuin Mallemolen komen bekij- Advertentie 26 aug t/m 7 sept 2003 0900 33 OOO 33 l'Histoire du Solda door Douwe Eisenga VROUWENPOLDER - Tussen zaterdagmiddag en gisteroch tend is aan de Hoogh Plaetweg in Vrouwenpolder een compres sor weggenomen. door Rolf Bosboom GOES - De gemeente Goes staat positief tegenover de oprichting van een sociaal pension voor thuisloze jongeren. Zij is bereid mee te werken aan ideeën die de afdeling Bevelanden en Schou- wen-Duiveland van Humanitas heeft gelanceerd. Humanitas presenteerde afge lopen voorjaar een rapport over thuisloze jongeren op de Beve landen. Naar schatting gaat het om 45 jongeren in de regio. Een opvang voor hen, zoals bijvoor beeld in Vlissingen wel bestaat, ontbreekt. Humanitas vindt dat betrokken instellingen en orga nisaties meer dienen samen te werken om te komen tot een laagdrempelige opvang voor de jongeren. Ook zouden jongeren met problemen in een eerder stadium moeten worden gesig naleerd, om te voorkomen dat ze thuisloos raken. Aan de gemeente Goes had Hu manitas gevraagd zich in te spannen voor zwerfjongeren. Het college van burgemeester en wethouders heeft onlangs la ten weten positief te staan te genover het opzetten van een project daarvoor. Zij is ook be reid daarbij als opdrachtgever te fungeren, op voorwaarde dat het project niet alleen met ge meentegeld wordt betaald. Het Rijk heeft een vast budget voor de hulp aan zwerfjongeren. Er zijn plannen om daarvan 50.000 euro te gebruiken voor een proefproject op de Bevelan den. De gemeente Goes wacht een uitgewerkt voorstel daar over af. Aangezien het om een Bevelands project gaat, wordt gekeken of het mogelijk is de krachten met andere gemeenten te bundelen binnen het Samen- door Piet Kleemans ZIERIKZEE - De vereniging voor Zeeuwse visserijbelangen Zevibel is zeer tevreden met de respons op de tijdens de mossel- dagen in Yerseke door de schelpdiersector gestarte hand tekeningenactie voor behoud van de mossel- en kokkelvisserij op de Waddenzee. In Yerseke werden enkele duizenden hand tekeningen verzameld en ook tijdens de afgelopen weekende gehouden Zierikzeese havenda gen liet het publiek zich niet on betuigd. De handtekeningenactie is, stelt Van Geesbergen, vooral bedoeld als reactie op de actie die de Waddenvereniging. Die over handigde enkele dagen voor de mosselfeesten in Yerseke ruim 2000 bezwaarschriften te gen de mechanische kokkelvis serij aan een topambtenaar van het ministerie van Landbouw, Natuur en Voedselkwaliteit. Kunnen wij ook. Maar dan be- ter, vindt de schelpdiersector. In korte tijd is een actie op touw gezet. Een groep studenten is in gehuurd om onder bezoekers van mosselfeesten handteke ningen te verzamelen. Die handtekeningen komen op een adhesiebetuiging in de vorm van een briefkaart met achterop een tekst waarin gepleit wordt voor instandhouding van duur zame mossel- en kokkelvisserij De Nederlandse schelpdiervis serij heeft de plannen klaarlig gen. „Het is alleen jammer dat dit voorstel om duurzaam te vis sen met name door de natuuror ganisaties niet serieus wordt ge nomen." Mosselen en kokkels zijn, zo wordt LNV-minister C. Veer man op de kaart voorgehouden, oer-Hollandse produkten die niet teloor mogen gaan, „Neem uw verantwoordelijkheid voor de Wadden en voor deze karak teristieke Nederlandse sector en geeft hen de kans en de ruimte om een duurzame, maar ook rendabele visserij uit te oefe nen." Van Geesbergen is er vast van overtuigd dat het aantal adhe siebetuigingen dat de sehelp- diersector verzamelt een veel voud wordt van het aantal handtekeningen dat de Wad denvereniging verzamelde. „Wat de Waddenvereniging kan, kunnen wij beter. Alleen al in Yerseke zijn we qua aantal handtekeningen dik over die 2100 van de Wadden vereniging heengegaan. Belangrijk, vindt Van Geesber gen. „Dat de V in (het ministerie van) LNV niet meer voor Visse rij maar voor Voedselkwaliteit staat mag niet betekenen dat ook de aandacht voor de visserij weg is. De visserij is voor Zee land een belangrijke bedrijfstak en daarom ben ik ook hartstikke content met de steun die we van het publiek krijgen. Tijdens de havendagen in Zierikzee kregen we heel positieve reacties. In Zierikzee is een fors aandeel ge leverd aan het aantal adhesie betuigingen." Dat aantal gaat zeker nog stevig oplopen volgens Van Geesbergen. In Harlingen, den Oever en Lauwersoog worden de komende weekends visserijf eesten gehouden en ook daar worden handtekeningen verza meld. werkingsverband Welzijnszorg Oosterschelderegio Het Goese gemeentebestuur is verder van mening dat de ver antwoordelijkheid voor zwerf jongeren niet alleen bij de ge meente ligt, maar ook bij andere overheden en instanties. Sa menwerking met organisaties zoals het maatschappelijk werk, Emergis, Bureau Jeugd zorg, Zeeuws Consultatiebu reau voor Alcohol en Drugs en scholen is daarom noodzakelijk, vooral als het om minderjarige jongeren gaat. Goes wil er wel voor waken dat het project ga ten opvult die andere organisa ties laten vallen. Verder vindt het college het van belang dat al het mogelijke wordt gedaan om te voorkomen dat jongeren thuisloos worden. Daarvoor wil het zich zowel op regionaal als provinciaal niveau inspannen. Er wordt momenteel al gewerkt aan een betere struc tuur voor het opsporen van jon geren die voortijdig de school verlaten. Advertentie 26 aug t/m 7 sept 2003 0900 33 OOO 33 SSAEHART abouhiuuleburg DAniO PING PONG 16uOO I 5,-] I 1 4u00 DEN HAAG Vergroting van vissersschepen blijft mogelijk, maar mag niet leiden tot een toename van de vangstcapaci teit. Minister Veerman van Landbouw, Natuur en Voedsel kwaliteit (LNV) heeft dit gisteren laten weten in een brief aan de Tweede Kamer. Hij geeft daarin een toelichting op het nieuwe Europese visse rij vloot-beleid. De schelpdiervisserij is zoals gemeld ook on der dat beleid gebracht. De Nederlandse schelpdiervloot mag evenmin als viskottervloot nog groeien. Schepen die alleen voor het verzaaien en oogsten van mosselen en oesters worden ingezet, vallen daarbuiten. En, meldt Veerman, de Europese Unie geeft nog één opening. Brussel biedt de mogelijkheid om vaartuigen te vergroten ten behoeve van veiligheidsvoorschriften, maatregelen ten be hoeve van de arbeidsomstandigheden en ter verbetering van de kwaliteit van het visproduct. Toename van de visserijdruk door zulke aanpassingen is uit den boze. Minister Veerman wil de uitzonderingen die Europa toestaat, uitwerken in over leg met het bedrijfsleven. GOES - Een 36-jarige man uit Vlissingen is gistermiddag rond 16.00 uur bij een bedrijfsongeval aan de Albert Joachi- mikade in Goes gewond geraakt. Bij het schoonmaken van mallen is een mal los geraakt, gekanteld en op de benen van de man gevallen. Hij werd met een beenbreuk overgebracht naar het ziekenhuis in Goes. De arbeidsinspectie stelt een onder zoek in. VLISSINGEN - Een 20-jarige man uit Goes is zondagmiddag rond 16.00 uur mishandeld in het zwembad in Vlissingen. De man ging verhaal halen bij drie mannen die zijn vriendin had den lastiggevallen. Vervolgens werd hij door twee van hen ge slagen. De 20-jarige man hield aan de mishandeling zwellin gen in het gezicht, een paar losse voortanden en een pijnlijke nek over. Ook zijn vriendin, een 18-jarige vrouw uit de ge meente Middelburg, kreeg tijdens de mishandeling een klap in het gezicht. Rond 16.15 uur werden twee 20-jarige mannen en een 32-jarige man uit Vlissingen in het zwembad aange houden. Tegen de twee 20-jarigen heeft de politie proces-ver baal opgemaakt, de 32-jarige man had niets met de mishan deling te maken. KAMPERLAND - Op de Ruiterplaatweg in Kamperland werd in de nacht van zondag op maandag een 42-jarige Mid delburger aangehouden wegens rijden onder invloed. Hij had ruim 3,5 keer de toegestane hoeveelheid alcohol gedronken en reed met een ongeldig rijbewijs. In dezelfde nacht werd in de Valckeslotlaan in Goes een 37-ja- rige automobilist uit de gemeente Kapelle aangehouden. Hij had meer dan drie keer te veel gedronken. Zijn rijbewijs werd in beslag genomen. VLISSINGEN - Een 35-jarige Vlissinger is zondagavond aangehouden op de Piet Heinkade van zijn woonplaats. Hij had in een woning aan dezelfde straat een vrouw mishandeld. De vrouw is met een hoofdwond naar het ziekenhuis ge bracht. De man is ingesloten. De oorzaak van het conflict ligt in de relatiesfeer. door Maurits Sep MIDDELBURG - De VVD-Sta- tenfractie vreest dat Gedepu teerde Staten steken hebben la ten vallen bij de procedure voor de Westerschelde Container! Terminal. De aanleg van de ter minal is in strijd met de Europe se Vogel- en Habitatrichtlijn. Volgens fractievoorzitter I. Vo gelaar hebben GS eerder laten weten dat die richtlijn geen pro bleem zou zijn. De vaargeul van de Wester schelde en De Kaloot zouden aanvankelijk niet onder de Vo gel- en Habitatrichtlijn vallen. Toen bleek dat dat toch ging ge beuren, heeft de WD schrifte lijke vragen gesteld over de ge volgen hiervan voor de WCT. „Maar er zou geen bloed vloei en, was het antwoord dat ik kreeg", zegt Vogelaar. Het provinciebestuur heeft om die reden ook geen bezwaar aangetekend tegen de aanwij zing van deze gebieden als be schermd gebied. Nu die Europe se richtlijn voor de Raad van State echter een van de belang rijkste redenen was om het be sluit over de WCT te vernieti gen, heeft Vogelaar gisteren opnieuw schriftelijke vragen gesteld aan GS. „Want óf wij zijn verkeerd geïnformeerd door GS, óf GS heeft te weinig contact gehad met het ministe rie van Landbouw, Natuurbe heer en Voedselkwaliteit", ver klaart Vogelaar. Vereniging Redt de Kaloot, die zich vanaf het begin heeft verzet tegen de aanleg van de WCT, wijst er in een brief aan alle Sta tenfracties eveneens op dat GS nooit bezwaar hebben aangete kend tegen aanwijzing van De Kaloot als beschermd gebied onder de Vogel- en Habita trichtlijn. De vereniging herin nert er tevens aan dat de Raad van State heeft vastgesteld dat GS geen overleg heeft gehad met de Europese Commissie over de WCT. Van een zinnige discussie met Provinciale Sta ten kan dus geen sprake zijn, meent Redt de Kaloot. En daar mee is het in de visie van de be langengroepering ook niet mo gelijk het vernietigde besluit te repareren. door Mieke van der Jaqt KAPELLE - Het Kapelse colle ge van b en w wil de legesveror dening aanpassen als het gaat om het indienen van een plan schadeclaim. Het college vindt dat een bedrag van 175 euro een te hoge drempel opwerpt voor mensen die bij de gemeente ver haal willen halen. Wie meent door plannenmake rij van de gemeente te zijn ge schaad, kan een zogeheten planschadeclaim indienen, die de gemeente vervolgens door een deskundige commissie laat onderzoeken. Vindt die com missie dat er werkelijk schade is geleden, dan wordt daar een be drag aan gehangen, dat door de gemeente wordt uitgekeerd. Tijdens de eerstvolgende raads vergadering komt de uitkering van planschade aan de orde voor enkele inwoners van We- meldinge, wier woongenot is verminderd door de bouw van dorpshuis De Wemel in het cen trum van het dorp. Tegelijk wordt een voorstel behandeld om de regels voor de betaling te behandelen. Wie een planscha declaim indient, moet nu 175 euro betalen. Ook als een scha deloosstelling wordt toegewe zen, krijgen de burgers dat be drag niet terug. Het college vindt dat dat bedrag een te hoge drempel opwerpt voor mensen die schade ondervinden van plannen die in het algemeen be lang zijn uitgevoerd. Tegelijkertijd wil Kapelle de procedure meer kostendekkend maken. De behandeling van een schadeclaim door de onafhan kelijk commissie kost veel meer dan 175 euro. Het voorstel is daarom om, als de claim wordt behandeld, 1000 euro te vragen, die bij een toewijzing van de claim netjes wordt terugbe taald. Op die manier snijdt het mes van twee kanten.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 23