PZC Fokke haalt teugels aan bij Tjoba Tjoba houdt hoofd boven water Wiskerke herstelt zich in tweede proef Schletterer wint in Breda in magere tijd K Titelhouders onttroond op NK Dennis Voshart twijfelt licht over WK-deelname Trainer wil een hecht team Dieleman 32e op EK mountainbike Van de Ven wordt tweede tussen groten Chardon nog steeds de beste Va maandag 25 augustus 2003 4 r Vlammen Zeeuwen op dreef tijdens confrontatie met de Zuid-Hollandse en West-Brabantse ruiters Dressuur ri. Zeeuws zeilers dicht bij elkaar op WK zeilen World Series door Roeland van Vliet 's-HEER HENDRIKSKINDE REN - Korfballer Dennis Vos- hart is herstellende van een ont steking in zijn enkel, maar het is de vraag of hij op tijd fit is voor de wereldkampioenschappen, die over twee maanden in Ne derland zijn. Het zou er wel eens om kunnen gaan hangen, zei hij zaterdag tijdens het Tjoba-toer- nooi in 's-Heer Hendrikskinde- De international uit Zierikzee speelde zaterdag tijdens het toernooi maar één van de drie wedstrijden met Deetos mee. Dat was tegen Tjoba. Hij scoor de daarin één keer. Tijdens de andere twee duels, tegen Nic en KVS, zat hij langs de kant. „Uit voorzorg", vertelde hij. „Ik wil mijn enkel niet overbelasten." Aan het einde van het afgelopen seizoen raakte Voshart gebles seerd aan zijn hiel. Hij had de keus tussen een operatie of be handeling met medicijnen. Hij koos voor het laatste, in de we tenschap dat hij dan in zijn laat ste jaar op het hoogste niveau nooit meer voluit zou kunnen gaan. Voshart pakt in de voorberei ding van zijn club zijn wed strijdjes mee. Over zijn vooruit gang is hij niet ontevreden. Maar of hij op tijd klaar is voor het WK, waar hij afgelopen week wel voor werd geselec teerd, weet hij niet. „Ik wil eerst fit raken voor de competitie. Dat gaat momenteel voor", zei hij. Ondertussen zinspeelde hij voorzichtig op een eventuele af zegging voor het WK. „Als ik heel zwart-wit moet zeggen wat belangrijker is, dan kies ik voor Deetos en niet voor het Neder lands team. Deetos is mijn club. Daar wil ik nog een jaar goed spelen. Het WK moet niet ten koste daarvan gaan. Ik hoop ook het WK te kunnen spelen. door Roeland van Vliet 's-HEER HENDRIKSKINDE REN - Een seizoen als het vorige wil Wilko Fokke als trainer van Tjoba niet meer meemaken. „Dat was niet leuk voor mij, niet leuk voor de ploeg en ook niet leuk voor de vereniging." Van daar dat het roer om moet bij het eerste achttal van de korfbal club uit 's-HeerHendrikskinde- ren. „Ik ga de teugels aanha len", beloofde Fokke zaterdag op het Tjoba-toernooi. In de jaargang 2002-2003 zat het Tjoba bijzonder tegen. In de eerste helft van het veldseizoen pakten de Bevelanders nog aar dig wat punten, maar daarna zakte de ploeg als een kaarten huis in elkaar. De een na de an der raakte geblesseerd. Weer anderen raakten uit vorm en As- trid Koole ging tijdens het sei zoen twee maanden naar Nieuw-Zeeland. Wilko Fokke: „Soms had ik tijdens een trai ning de beschikking over maar drie mensen." Uiteindelijk kroop Tjoba zowel in de zaal (overgangsklasse) als op het veld (eerste klasse) door het oog van de naald. In beide competities werd pas op de laat ste speeldag het lijfsbehoud vei lig gesteld. Dit jaar moet Tjoba er weer staan. Op het veld wil Fokke in de top meedraaien, in de zaal gaat hij voor 'er in blijven'. Daarvoor heeft hij negen korf ballers geselecteerd: Wilfred van der Meer, Mark de Schip per, Gerben van Boven, Marcel de Dreu, Astrid Koole, Ilse Boogaard, Esther van Boven, Jojanneke Fokke en Chandra Goedegebure. Acht van hen zijn volledig fit, alleen Koole heeft nog last van een peesontsteking GRAZ - Mirjam Dieleman is als 32e geëindigd tijdens het Euro pees kampioenschap mountain bike in Oostenrijkse Graz. De 22-jarige Vlissingse was daar mee de vierde Nederlandse. Dieleman, vorig ^eek vierde werd op het Nederlands kampi oenschap in Zoetermeer, kwam ruim 14 minuten later over de fi nish dan de Noorse winnares Gunn-Rita Dahle. Elsbeth Vink, houdster van de nationale titel, gaf een kleine 4 minuten toe en finishte als achtste. Laura Tur- pijn, derde op het NK, en Saskia Elemans, tweede in Zoetermeer, eindigden als 25e en 27e. Bij de mannen greep Bart Brentjens net naast de bronzen medaille. De Limburger moest in Graz genoegen nemen met de vierde plaats. Ook Bas Peters had lange tijd zicht op de derde plaats, maar finishte uiteinde lijk als vijfde. De titel ging naar de Zwitser Ralf Naef, voor de Fransman Julien Absalon. GAILDORF - Het was niet meer dan een tussendoortje, maar het smaakte opperbest. Motorcros ser Rinus van de Ven reed giste ren mee in het bijprogramma van de 'grote' Grand Prix in het Duitse Gaildorf. Tussen de zeges van de grote jongens Stefan Everts (MX GP) en Joel Smets (650cc) door werd de vijftienjarige Vlissinger tweede in zijn 85cc-race. „Maar er zat meer inDe hele wedstri j d lag ik met een Let in de clinch. Op de finish had hij een seconde voorsprong. Ik zat in z'n wiel", zei Van de Ven achteraf. Zijn voorbereiding was er één van uitersten geweest. „In de vrije training reed ik voor mijn gevoel niet goed, maar ik had wel de eerste tijd. Tijdens de kwalifcatie reed ik wel lekker, maar werd ik derde." Niettemin pakte Van de Ven kopstart in de wedstrijd. Hij wisselde de hele race stuivertje met de Let Krestinof en kwam aan het ein de net iets te kort voor de winst. De drukbezochte wedstrijd was een goede voorbereiding voor het Nederlands kampioenschap 85cc, dat komend weekeinde begint voor Van de Ven. in de linkerknie. Fokke: „Van daar dat ik met vijf dames speel. Dan zit ik niet gelijk met een ge havend team als zij uitvalt." Fokke hoopt niet weer met een incompleet te komen te zitten, maar hij weet nu al dat een aan tal van zijn spelers - Gerben en Esther van Boven en Mark de Schipper - tussentijds op va kantie gaat. Voor hen zal hij te gen die tijd wat strenger zijn. „Zij moeten voor hun plaats vrezen. Het is niet zonder meer zo dat wanneer ze terugkomen ze nog in het eerste staan. Als ik een gelijkwaardige of misschien zelfs een net iets mindere speler in het tweede heb staan, heb ik liever diegene als die er wel al tijd is. Ik moet de teugels wel wat aan halen, anders krijgen we weer zo'n seizoen als vorig jaar", aldus Fokke. „Ik moet een hecht team hebben met negen spelers die voor elkaar werken. Wie daarin niet voldoet, gaat er uit." Voor de routiniers Astrid Koole en Ilse Boogaard - beide zijn 32 jaar - is dit het laatste jaar in Tjoba 1. „We willen nog één keer vlammen, nog één keer in de overgangsklasse spelen. En dan staan we onze plaatsen af aan jonge speelsters", zei Koole zaterdag. Bij Koole heeft niet alleen haar knieblessure meege speeld bij het nemen van dat be sluit. „Afgelopen jaar ben ik naar Nieuw-Zeeland geweest en heb ik twee maanden niet ge speeld. Dat beviel me eigenlijk welIk wil over een j aar wel eens wat anders gaan doen. Niet steeds twee keer trainen, niet el ke zaterdag hoeven opdraven." Ilse Boogaard knikte instem mend. „De wereld is nog zo groot", zei ze filosofisch. 's-HEER HENDRIKSKINDEREN - De korfballers van Tjoba de den het zaterdag op het eigen toernooi beter dan verwacht. De eer steklasser uit 's-Heer Hendrikskinderen werd vierde en liet daar mee twee hoofdklassers (Deetos en KVS) achter zich. In de eerste poulewedstrijd was het Groningse Nic met 8-4 te sterk. Daarna won de thuisploeg wel verrassend van Deetos. De Dordtse ploeg van Dennis Voshart (foto, rechts) en Jiska Brandt uit Zierik zee delfde het onderspit met 5-3. Omdat ook Nic van Deetos won, door Lucien Roelandt THOLEN - De jaarlijkse con frontatie met de Zuid-Hol landse en West-Brabantse rui ters op het concours van de Eendrachtruiters in Tholen werd voor de Zeeuwen een suc ces. In de klasse B en L sprin gen eisten zij de hoofdrol op. Ook in de dressuur waren het de Zeeuwen die een groot deel van de oranje erelinten op haalden. In de klasse B springen bezorg de Martine Stouten zich zelf een aardig verjaardagscadeau. De amazone uit het Walcherse Serooskerke stuurde in een spannende barrage Stouten's Katinka foutloos rond. Ook met haar 49.5 punten voor stijl toonde de haar vijftienjarige Stouten zich duidelijk de beste van de tien combinaties die tot de barrage doordrongen. Ook Dany Morel kwam met Silves ter M niet in de buurt van het hout. Maar qua stijl kwam de combinatie uit Nieuwvliet liefst 6.5 punten tekort om Martine Stouten van de zege af te houden. In de klasse L gooide Margreet Walraven met Okumara als eerste starter in de barrage met een foutloze rit en een tijd van 37.02 meteen de knuppel in het hoenderhok. Met dit resultaat mocht de amazone uit Veere zelfs tot de laatste sprong ho pen op de zege. Acht combina ties op rij moesten namelijk het antwoord schuldig blijven. Het venijn zat voor de Wal cherse combinatie echter in de staart. Als laatste starter hield Bert Verseput met Lundy het strafblad blank en hij was ruim twee tellen sneller. Met haar derde plaats maakte Ca- rolein van de Plasse, die met Delta Mossel Dasy één paal naar de bodem haalde, de Zeeuwse overheersing com pleet. Broer Christiaan van de Plasse moest in de klasse M eveneens met de derde stek genoegen ne men. De ruiter uit Yerseke kreeg in de beslissende ronde met Delta Mossel Princess een pechfoutje aan zijn broek. De Tilburger Leon Kuipers eiste met Piaff de overwinning op. In de klasse Z hield Rens Won- dergem met Ninja de Zeeuwse eer hoog. De combinatie uit Gapinge maakte weliswaar V'-: JEE 'JE; J j J.: JJJJJE "E EJ:J-:E o,E-Jjï.é: JE'EË' Mi E wi' Dressuurarnazone Antoinette Wiskereke eiste met Ortello de overwinning op in de tweede manche in de klasse Z2. foto Willem Mieras een springfout, maar daarmee werd het nog wel tweede. Bart Bons uit Breda met Jestram eindigde voor hem. In de klasse Z2 dressuur leek even een einde te komen aan de hegemonie van Antoinette Wiskerke. In de eerste proef moest de amazone uit Kapelle met Ortello genoegen nemen met de derde stek. In de tweede proef bewees de Zuid-Beve- landse combinatie dat dit slechts als een incident moest worden gezien. De in de eerste proef wat lauwtjes bewegende Ortello toonde zich in de twee de manche als vanouds weer de showbink. Dit werd door de jury beloond met 65,70 pro cent. Dat was ruim vijf procent meer dan de tegenwoordig in Brabant wonende ex-Arne- muidse Quintina Klop met La- lique Q. Met een gedeelde der de plaats (61 procent) droegen Ronald Aarts met Navajo en Bianca Gorter met Kokki hun steentje bij aan het Zeeuws succes. In de klasse L2 eindigden na een spannende strijd Inger van Boven met Nadja uit Wol- phaartsdijk en de Koudekerk se Maxime Lefeber met Em bleem met 163 punten op gelij ke hoogte. Ook in de tweede proef deed de veertienjarige Maxime Lefeber een greep naar de macht. Maar nu bleek de Brabander Jan Molenaar even sterk. Door het lot moest Lefeber in beide proeven ge noegen nemen met de tweede stek. Desondanks toonde de veertienjarige amazone zich tevreden. „Het klikt gewoon uitstekend tussen mij en Em bleem. Embleem is werkwillig en leert snel. Op Hemelvaart ben ik met haar gestart en heb nu al veertien winstpunten in deze klasse. Om te weten waar ik sta, wilde ik me ook wel eens met wat andere tegenstanders meten. Ik denk dat dit aardig is gelukt." In de tweede proef van de klas se Z1 eiste Lidie Goudswaard met Dandelion's Milotti met 187 punten de hoofdprijs op. De amazone uit Nisse bleef hiermee haar concurrente Marriët Koster uit Yerseke met de fraaie Fries Mona Lisa vijf puntjes voor. Deze Zeeuwse combinaties waren de enige die in deze rubriek een vol doende voor een winstpunt scoorden. kwam Tjoba te spelen om de derde plaats. Het Antwerpse AKC, dat in de afgelopen drie jaar geen wedstrijd verloor in de nationale competitie, was in die wedstrijd de tegenstander. De Belgen won nen met 8-3. PKC uit Papendrecht werd toernooiwinnaar. In de finale tegen het Groningse Nic zegevierde de landskampioen op het veld, met bal kunstenaars als André en Leon Simons, met 10-7. De kampioen streek 750 euro aan prijzengeld op. Voor Tjoba was daar nog altijd 100 euro. foto Willem Mieras van onze sportredactie BREDA - Hardloper Sebastièn Schletterer heeft zaterdag avond de 800 meter op de Track Meeting Breda gewonnen. Over zijn tijd (1.49.46) was de Mid delburger echter lang niet te vreden. „Winnen was het probleem niet", stelde Schletterer achter- TILBURG - IJsbrand Chardon is nog altijd met afstand de bes te vierspanmenner van Neder land. De specialist uit Den Hoorn liet zich gisteren in Til burg voor de achttiende achter eenvolgende keer huldigen als nationaal kampioen. Chardon, die ook drie wereldtitels op zijn naam heeft, hield iedereen ach ter zich. De Zuid-Hollandse koetsier kreeg niet alleen een nieuwe gouden medaille. Hij werd ook verblijd met de Top Driver Award en een startbewijs voor het indoorseizoen. Zijn achttiende nationale titel kreeg hij, ondanks de over macht op de dressuur, niet hele maal cadeau. Tijdens de vaar- digheidsproef zag Chardon twee ballen op de grond vallen, waardoor zijn voorsprong op Koos de Ronde voor de mara thon slonk tot zeven seconden. Zijn 26-jarige concurrent uit Hoogvliet deed er alles aan dat verschil op het beslissende on derdeel goed te maken. Hij liep echter vast in de waterpartijde voorlaatste hindernis. Daar verspeelde hij anderhalve mi nuut. Veel te veel om Chardon serieus te kunnen bedreigen, net niet te veel om gepasseerd te worden door zijn twee jaar jon gere broer Peter. Chardon reed evenmin voor zichtig. Hij was op vijf van de zeven hindernissen het snelst. „De eerste vier heb ik super- scherp gereden. Toen ik door had dat ik zo snel ging, heb ik bij de laatste hindernis gas terug genomen om geen risico's te ne men", liet Chardon weten. ANP af. „Maar een snelle tijd zat a niet in. Al voor de wedstri) a goes „poi I In a ierd1 'mile «oei merkte ik dat eigenlijk al keek naar de 400 meter en zalfe.. dat de tijden daarop ook snel waren. De Nederlands iaarn kampioen haalde zijn persoon, seei lijk record bij lange na niet.Ik ierk denk dat het aan de geringeld foul veelheid zuurstof in de ludj j,,-: lag" Suur Schletterer kwcirn ook niet md^ wed' buurt van zijn pr van 1,48.31k en: 2 Breda klokte hij 1.49.46., jkU y0k in het begin de haas niet ee3 volgen. Ik had hem gevraagd foule weg te gaan op 52 seconden ij -i.l één ronde. Maar na een tijdje ie0-i moest ik een gaatje laten valla liste Ik kwam door in 54 secondai iet ei Daarna was het al verkeken." iule Op de 3000 meter verbeterdt loyi Joost de Klerk, afkomstig ij J» Goes en uitkomend voor de sta- aak denten atletiekvereniging Pfo jjjjk nos uit Amsterdam, zijn pa. ïerki soonlijk record met liefst neg® jn) seconden. Met een tijd vj tier 8.41.49 liep hij naar de zesd en d plaats. Rick van Laarhova lousi (RKHAV) liep in dezelfde serii tóij naar de achtste plaats en hiel |-0-v daarmee Leonard van Putte jj: (Delta Sport) achter zich. ire cerk le Suurs le MEDEMBLIK - De zeilboo is), 8utg< Jantje uut de kachel van schip per Jon Boen uit Middelburgs ïrL ichte in fieri! zestigste geworden op het 15 voor J24-boten in Medemblil sai De boot eindigde daarmee voor de andere Zeeuwse boot,djnii JIP van Jeannot Bruggeling, 63e werd. Ster De titel ging naar de Italiaa gnr Lorenzo Bressani (Kaster) eindigde voor Horton/Wollror met ING Direct uit de Verenigd Km Staten. De beste Nederland! ijdd was Albert Kooijman met d iobir Just4fun. Hij werd vierde. Voor Jantje uut de kachel wer-JWalc den met de zestigste plek al leeei doelstellingen gehaald. Sani Minneboo: „We wilden i laatste of een na laatste worden en ook niet de laatste Nederta- der. Wij zijn dus tevreden." inV sa iez 1 rapte Ibim ianv< luie inh tah We ir tal Me: ■kit van onze sportredactie SCHEVENINGEN - Voor het eerst sinds jaren stonden er za terdag nieuwe gezichten op de hoogste tree van het erepodium bij de NK beachvolleybal in Scheveningen. Veelvoudig na tionaal kampioene Rebekka Kadijk en haar partner Marrit Leenstra lieten zich onttronen door Merel Mooren en Sanne Keizer (21-15 19-21 14-16). Sander Mulder en Richard de Kogel raakten hun titel kwijt aan Jochem de Gruijter en Gijs Ronnes (18-21 17-21). „Deze nieuwe kampioenen geven aan dat het niveau in de breedte ge groeid is", constateerde bonds coach Casper Groenhuijzen tevreden. „We zijn met het beachvolleybal op goede weg." Mooren en Keizer zorgden voor de grootste verrassing op het strand in Scheveningen. De po sitie van Kadijk en Leensta leek onaantastbaar, maar het lange internationale seizoen heeft zijn tol geëist. De eerste toernooize ge op de World Tour in China heeft veel kracht gekost. „We zijn eigenlijk leeg", stelden Kadijk en Leenstra, die in Sche veningen hun sponsorcontract met Speedo met twee jaar ver lengden. „Normaal kunnen we wel iets extra's geven en dan moeten we ook gewoon van hen kunnen winnen. Maar het zat er niet in. Hopelijk kunnen we ons de komende dagen weer opla den voor het EK. Mooren en Keizer profiteerden optimaal van de vermoeidheid bij hun ploeggenotes uit de na tionale selectie. Aan de Scheve- ningse kust speelden de twee vrijuit. „Voor de wedstrijd zei den we nog wel dat de wonderen de wereld niet uit zijn, maar echte kansen gaven we onszelf niet. We kunnen het eigenlijk nog steeds niet geloven", aldus de emotionele Keizer. De twee talenten, die voor het nationale team zijn geselecteerd met het oog op de Spelen van 2008, konden een succesje wel gebruiken. De internationale bond FIVB heeft het duo on langs voor drie maanden ge schorst omdat ze buiten hun medeweten om aan een onoffici eel toernooi in Zuid-Korea mee deden. „De schorsing zit wel de hele tijd in je achterhoofd, maar dit maakt heel veel goed." Bondscoach Groenhuijzen hoopt het nog voor elkaar te krijgen dat de straf wordt inge kort en dat de twee toch nogeen toernooi kunnen spelen. Deel name aan het EK acht hij kans loos. Met iets minder verbazing be groetten Jochem de Gruijteren Gijs Ronnes hun titel bij de mannen. Toch was ook hun zege niet verwacht omdat oud-inter- national De Gruijter zich pasi seizoen voor het eerst op beach volleybal heeft toegelegd Ook dit koppel maakte handig rat gebruik van een mindere dagbij aa] de tegenstanders. Vooral Mul- y der kon zaterdag zijn draai niet 1 y vinden. au „Het is balen dat we de titel kwijt zijn, maar het liep gewoon niet. Hopelijk kunnen we ko mende week de vorm weer vin- den, want bij het EK in Turkije moeten we er staan. We willen daar met een plaats bij de eerste acht een startbewijs voor Spelen afdwingen." De bronzen medailles naar Emiel BoersmaAh1 Backer en Jettie Fokkens/Mer- ed de Vries. De Vries, i seizoen nog actief in de Italiaan se competitie, wil zich komend jaar volledig op het beachvol leybal gaan richten. Ook Timko Lokerse uit Dishoek heeft die ambitie. Samen met zijn maatje Sander Bakker »'ij- len ze mee gaan doen aan World Series. „We hebben al leen nog een paar sponsors no dig. Begin volgend jaar weten we meer." Nederland mag vief teams uitvbaardigen naaE_e World Series. Daarvan wi er nu twee bezet. „Wij kunnend dus nog wel bij." Op het NK werden Lokerse ea Bakker zaterdag vijfde. Na goe de wedstrijden op de openings- ,;t dag, ging het zaterdag mis. verloren van Ferry van Hal en Rick Wiggers met 21-13 21-1 „We hadden ook geen kans ,5( keek Lokerse terug. Het was vroeg (9.00 uur). We waren nog stijf in onze spieren en moevM de dag ervoor. Toen speelden» in vier wedstrijden elf sets. fa is best veel." J Toch was Lokerse tevreden id de vijfde plaats, ondanks e slechte spel van de slotdag hebben veel teams achter gelaten, die hoger waren klasseerd." Lokerse doelde Roland en Richard Radema (gedeeld vijfde), Boudewi]» Maas en Bram Ronnes en Luuc Boersma en RaP Backer (negende). ANP not en ohr laa een Sm "ou! bD itec eke E 'est IV tin feu a-a

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 20