PZC Echtpaar beschuldigt voorzitter golfclub Oostburg van hetze PZC Nieuwe fietsroutes langs de Westerschelde Eeuwenoude fundamenten blootgelegd Zierikzee aast op kreeftencentrum 12 WWW. NAZOMER FESTIVAL .NL Gemeente stelt tarieven in 2004 naar boven bij tl 12 zaterdag 23 augustus 2003 Antwerpse disco herleeft in Sas Weerstand Machtsmisbruik Beschuldigingen Aanrijding in Middelburg Aanrijding in Hulst Frontale botsing in Biervliet Drankrijders aan de kant gezet Dure karpers ontvreemd Vrouw gewond bij aanrijding Lifter schopt tegen auto Beren Canada Exclusief em onde spec:- te be. •in» iade. ïeit; mee;, liter.: utit; ndt- voor- ver stuur 'ordi in d< nn v nge eens iPrr, velij eigeil ag a idiriE 'tgeii ;t on vaar* ver- lemi- Tekort Sluis kost burgers geld Hoor René van Stee SLUIS - De burgers in Sluis moeten extra bijdragen 0111 het tekort op de gemeentebegroting voor 2004 weg te werken. Be halve de al aangekondigde be lastingmaatregelen ter hoogte van 696.000 euro, waaronder een verhoging van de toeristen belasting en parkeerbelasting, gaat het rioolrecht extra om hoog met 70.000 euro. Ook de tarieven van parkeerboetes en de hondenbelasting stijgen. Daarnaast is het college van B SAS VAN GENT - De befaam de, maar alweer enkele jaren ge sloten Antwerpse discotheek Zillion herleeft donderdag avond 4 september in De Vlaan- derenhal in Sas van Gent. Orga nisator Het Feest heeft drie dj's van de vermaarde Antwerpse danstempel weten te strikken ois* om de typische Zillion-sfeer •uwsi 1 weer tot leven te wekken. De e he i party heeft dan ook als thema meegekregen: 'Return of the Zillion'. 'Het dansfeest is in de eerste plaats opgezet voor alle studen ten en aanhang van het ROC Westerschelde, omdat dit oplei dingscentrum een jubileum viert. Toch zijn er ook kaarten voor andere feestgangers te eren koop. eu«i 1 Niet alleen de oud-Zillion-dj 's pend tallen aanwezig zijn, ook de t»4 dansers komen de bezoekers vermaken. Daarnaast zal de in richting van de Antwerpse club 0c4 ook zoveel mogelijk worden na- oppe gebouwd. els. Voor de wat oudere studenten, origi r ol diegenen die niet van dance- htii muziek houden, wordt in een s in «tweede feestzaal van De Vlaan- ledij derenhal op dezelfde avond een era Classics Party gehouden. Speci- be ale gasten zijn Ferry Maat (van wan Tros 3FM) en Eric Mesie en band vm« (Toontje Lager). Beide feesten apir beginnen om 21.00 uur. en W van plan in Oostburg en Breskens betaald parkeren in te voeren in respectievelijk 2005 en 2006. Het tekort valt in 2004 valt ruim 400.000 euro hoger uit dan be groot in verband met extra kor tingen van het Rijk. Dit bedrag komt bovenop de ruim 1,6 mil joen euro die Sluis al tijdens de presentatie van voorjaarsnota 2003 tekort kwam. De voorge stelde belastingmaatregelen en bezuinigingen en ombuigingen van ruim 1,7 miljoen euro zijn onvoldoende om de begroting sluitend te maken. Daarom stelt het college voor 128.000 euro uit de algemene reserve te halen. Ook wordt 175.000 euro uit een ander reservepotje (de zoge naamde behoedzaamheidsre serve) gehaald. De voorgestelde extra verho ging van de onroerende zaakbe lasting is definitief van de baan. Hoewel het college van B en W nog steeds van mening is dat deze extra verhoging de beste oplossing zou zijn, is hiervan af gezien vanwege de grote weer stand van de gemeenteraad tijdens de bespreking van de voorjaarsnota. De personeels lasten van de gemeente komen 149.500 euro lager uit door het niet of op andere wijze invullen van vacatures of vrijkomende formatieplaatsen. Het uitstel len van investeringen, waaron der de inrichting van het woon wagencentrum in Schoondijke, levert een besparing van 192.000 euro opOp de exploita tie wordt 550.000 euro bezui nigd, onder meer op het onder houd van openbaar groen en wegen en een reductie op de ver goeding voor WVG-vervoer. De meerjarenbegroting laat een overschot zien dat in 2007 op loopt tot 361.000 euro. Het voorste] over de ombuigin gen voor de periode 2004-2007 komt donderdag 2 september aan de orde tijdens de opinië rende discussiebijeenkomst van de gemeenteraad. Aanvang 19.30 uur in het Belfort van Sluis. OOSTBURG - Golfvereniging De Brugse Vaart in Oostburg houdt donderdag een bijzonde- ipcn re ledenvergadering, waarin het bestuur het lidmaatschap van bet echtpaar Trees en Rennie pbijFassaert uit Sint Kruis wil op zeggen. Aan dit besluit - voor het eerst in de geschiedenis van de vereniging - ligt vermeend ern stig wangedrag van beide golfspelers ten grondslag. Als motivering worden onder meer i.E| verbale uitingen, aansturen op fysiek geweld en gebrek aan res pect voor anderen naar voren gebracht. ipen wor- jen: sen- ntii !um an ten •eei esei on ion door René van Stee in eerste instantie ging het al- s dtleen om het royement van Trees, dajLater werd ook Rennie te ver staan gegeven dat hij niet langer ndf ivej - a f I var. de- redactie zeeuws-vlaanderen Willem Alexanderlaan 45 Postbus 145 4530 AC TERNEUZEN Tel: (0115) 645769 Fax:(0115)645742 E-mail: redtern@pzc.nl Conny van Gremberghe (chef) Wout Bareman Raymond de Frel René Hoonhorst René van Stee Frits Bakker (sport) ito- -i eet j ito- -I Baudeloo 16 Postbus 62 4560 AB hulst Tel: (0114) 372776 Fax:(0114)372771 E-mail: redhulst@pzc.nl Sheila van Doorsselaer centrale redactie Stationspark 28 Postbus 31 4460 AA goes Tel: (0113) 315500 Fax:(0113)315669 E-mail: redactie@pzc.nl internet www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl Bezorgklachten: 0800-0231231 °P maandag t/m vrijdag ge durende de openingstijden; zaterdags tot 12.00 uur welkom was. Volgens de advo caat van het echtpaar, R. Len- sen uit Terneuzen, is er alleen sprake van een al langer dan een jaar durende hetze onder aan voeringvan clubvoorzitter A. de Vos, tevens directeur van de Brugse Vaart NV, eigenaar van de golfbaan. „Van enig wangedrag is nooit sprake geweest. In een kort ge ding dat diende op 22 mei achtte ook de rechtbankpresident het niet aannemelijk dat er zich ooit onverkwikkelijke taferelen hebben afgespeeld. Op straffe van een dwangsom van duizend euro per dag met een maximum van 25.000 euro moest de NV het echtpaar weer toelaten op de golfbaan", aldus Lensen. Na de uitspraak van het kort ge ding werd het royement een be- stuurskwestie. Lensen stelt dat dit duidt op een onaanvaardba re belangenverstrengeling en machtsmisbruik. „Omdat De Kort niet via de NV zijn zin kreeg, wil hij nu zijn gelijk uit hoofde van zijn functie als be stuurslid halen. Op die wijze probeert hij ook het vonnis van de rechtbank te ontlopen. Het vreemde van de zaak is echter dat het bestuur zich in eerste in stantie niet met het conflict wil de bemoeien." Het echtpaar Fassaert probeert nu via de algemene ledenverga dering haar gelijk te halen, omdat dit orgaan bestuursbe sluiten kan terugdraaien. De achterliggende gedachte is hier bij ook dat het royement niet slechts hun individuele positie raakt, maar meer in het alge meen de bijl aan de wortels slaat van een deugdelijk verenigings leven binnen Golfvereniging De Brugse Vaart. Voorzitter De Kort van De Brugse Vaart was nauwelijks bereid tot commentaar. Hij ver wees naar een persbericht waarin de motivering van het bestuur uiteen wordt gezet. Tot concrete beschuldigingen komt het hierin niet. Wel wilde De Kort kwijt dat er geen medede lingen naar derden worden ge daan die de geroyeerde leden in een kwaad daglicht stellen. Over het royement was hij daar entegen stellig. „Het is onwaar schijnlijk dat het besluit wordt teruggedraaid." Wethouder J. Luijcks wijdt een van de twee nieuwe fietsroutes in. Niet op de fiets overigens, maar op de step. door Eugène Verstraeten TERNEUZEN - Zeeuws-Vlaanderen heeft er twee nieuwe fietsroutes bij. Ze voeren langs de Westerschelde van Breskens naar Terneuzen en van Terneuzen naar Perkpol- der. De twee zeefietsroutes werden gisteren offi cieel ingefietst. In Terneuzen, waar het Hampshire Churchill-hotel de startplaats is, deed wethouder J. Luijcks dat's morgens op de step. In Breskens stapte 's middags zijn collega wethouder L. Kamphuis bij het startpunt De Afslag op de fiets. De nieuwe fietstrajecten zijn een aanvulling op het be staande netwerk van acht bewegwijzerde fietsroutes. „Jarenlang toppers", consta teerde voorzitter H. Enkelaar van de VW Zeeuws-Vlaanderen in zijn welkomst woord. Maar je moet zorgen dat ze dat blij ven en ook tijdig zorgen voor aanvulling. Daarom is er gezocht naar nieuwe mogelij k- heden." De eerste 41 kilometer lange themaroute van Breskens naar Terneuzen voert langs de Westerschelde, met panoramagezichten die reiken tot de horizon. De route gaat langs de Proefsleuven in de Lange Bellingstraat in Hulst brachten fundamenten van eeuwenoude woningen aan de oppervlakte. Hoe oud precies is nog niet bekend. foto Peter Nicolai door Sheila van Doorsselaer HULST - In de Lange Belling straat in Hulst zijn bij opgra vingen fundamenten aan de oppervlakte gekomen van eeu wenoude huizen. Ook zijn veel potscherven gevonden die da teren van rond 1200. Het ar cheologisch onderzoek wordt uitgevoerd in het kader van Advertentie 26 aug t/m 7 sept 2003 0900 33 00033 nieuwbouwplannen op deze lo catie. In de nabije toekomst komt er een appartementen complex voor senioren. Het archeologisch onderzoek wordt uitgevoerd door de firma BAAC BV, een onderzoeks- en adviesbureau voor Bouwhis- torie, Archeologie, Architec tuurhistorie en Cultuur met vestigingen in Den Bosch en De venter. Opdrachtgever van het onderzoek is Woonstichting Hulst, die ook het appartemen tencomplex wil bouwen. Omdat de bouwactiviteiten plaatsvin den in de historische binnenstad van Hulst, is een archeologisch onderzoek verplicht. De even tuele vondsten worden gedocu menteerd en na de opgravingen wordt beslist of een vervolgon derzoek nodig is. Dit vindt al leen plaats als er zeer waarde volle zaken aan de oppervlakte komen. De graafwerkzaamheden aan de Lange Bellingstraat zijn nu een week bezig. Onderzoekers J. van der Weerden en J. Habra- ken hebben nog twee weken de tijd om bloot te leggen wat on der het gasveld ligt. Tot nu toe zijn twee proefsleuven gegra ven. In de grootste zijn, op on geveer een meter diepte, de fun damenten gevonden van wat woningen moeten zijn geweest. MIDDELBURG - Op de krui sing Torenweg/Dauwendaelse- laan in Middelburg vond gister middag omstreeks half vijf een aanrijding plaats. Een achttienjarige automobi liste uit 's Gravenpolder reed over de Torenweg in de richting van de Schroeweg. Voor haar reed een 28-jarige automobilist uit Oost-Souburg. Deze laatste wilde linksaf de Dauwendaelse- laan inrijden. De vrouw uit 's Gravenpolder had dit te laat in de gaten waardoor een bot sing volgde. Beide auto's raak ten licht beschadigd. Van der Weerden kan nog niet aangeven uit welke eeuw de wo ningen dateren. „Op kaarten uit de Middeleeuwen staat al aan gegeven dat op deze plaats wo ningen hebben gestaan, maar zo oud hoeven deze fundamenten niet te zijn. Ik kan wel zeggen dat de stenen die zijn gebruikt, vaker zijn gebruikt. Het waren in ieder geval geen nieuwe ste nen waar de huizen mee zijn ge bouwd." Tijdens het graven werden veel scherven gevonden, maar geen gave pot of schaal. Mocht dat de komende twee we ken toch gebeuren, dan worde deze artefacten overgedragen aan het provinciaal depot en vervolgens gaan ze naar een mu seum. Het terrein aan de Lange Bel lingstraat zal worden bebouwd met een complex met acht ap partementen voor senioren. Het pand naast het nu braakliggend terrein wordt hiervoor gesloopt. Omwonenden van het terrein hebben moeite met de bouw plannen, omdat het voorgestel de complex te hoog zou worden. foto Peter Nicolai binnen- en buitenzijde van de Deltadijk over ruim aangelegde fietspaden. De fietser komt langs groene, vogelrijke oases en met een beetje geluk langs zonnende zeehondjes langs de dijk tussen Nummer Een en Hoofd plaat. De tweede route van Terneuzen naar Perkpolder is 42 kilometer lang. De tocht biedt de fietser vergezichten op het drukke scheepvaartverkeer over de Westerschelde en komt langs vergeten gehuchten als de Griete, Kampen en Kreverhille. De routes kosten anderhalve euro per stuk en zijn ver krijgbaar bij de VW-winkels en -posten in Zeeuws-Vlaanderen. HULST - Op de kruising Oude Zoutdijk/N60 in Hulst vor gistermiddag rond kwart voor vijf een aanrijding plaats. Ee 27-jarige automobilist uit Hulst had te laat in de gaten d; zijn voorganger, een 42-jarige automobiliste uit Goes, afren de. De voorzijde van de auto van de Hulstenaar raakte door h< voorval vernield, de andere auto heeft schade aan de achte zijde opgelopen. BIERVLIET - Op het Burgemeester Verplankeplein i Biervliet vond gisteravond rond kwart over zes een fronta aanrijding plaats. Een negentienjarige automobilist uit de gemeente Terneuzc kwam op het in aanrijding met een 52-jarige automobilis' uit de gemeente Sluis. Het plein is dusdanig smal dat tw< personenauto's niet langs elkaar heen kunnen. Beide autc raakten beschadigd aan de voorzijde. Een van de auto's moe; weggesleept worden. BURGH-HAAMSTEDE - Een 49-jarige automobilist u Burgh-Haamstede is donderdagavond op de Kloosterweg i zijn woonplaats aangehouden voor het rijden onder invloe van alcohol. Controle wees uit dat de man 1,5 keer meer ha gedronken dan is toegestaan. Hij kreeg een rijverbod van tw« uur opgelegd en een proces-verbaal mee naar huis. Op de Stoof weg in Renesse liep een 37-jarige Rotterdamme door zijn drinkgedrag tegen te de lamp. De man had weger een eerder vergrijp in die sfeer een ontzegging van zijn rijbi wijs aan zijn broek, maar was desondanks achter het stui van een auto gekropen. Omdat hij bovendien opnieuw de wettelijke alcohollimii had overschreden, kreeg hij een dagvaarding voor de rech' bank mee naar huis. VLISSINGEN- Uit de vijver van een bedrijf in de Berlagf straat in Vlissingen zijn in de nacht van donderdag op vrijda zes karpers gestolen. De vissen hebben een totale waarde va enkele honderden euro's. Van de visdieven ontbreekt nog u der spoor. MIDDELBURG - Een 58-jarige vrouw is gistermorgen ron kwart over tien gewond geraakt bij een aanrijding op de Poe lendaelesingel in Middelburg. De vrouw werd op de bromme aangereden door een 43-jarige automobilist uit Middelburj Die wilde afslaan naar het parkeerterrein van Delta en vei zuimde de bromfietstster voorrang te verlenen. De vrou' raakte gewond aan haar knie. KAPELLE - De auto van een 58-jarige vrouw uit Goes raakt donderdagavond op de Viaductweg in Kapelle beschadigc toen een jongen plotseling tegen haar auto schopte. Z wachtte daar voor het verkeerslicht waar twee jongens in d buurt stonden te liften. De vrouw denkt dat de mannen geïrr: teerd waren omdat zij niet mochten meerijden. Zij belde d politie. door Marcel Modde ZIERIKZEE - De Stichting Pro motie Oosterscheldekreeft wil in Zierikzee een handelscen trum oprichten voor de visserij op het schaaldier. De organisa tie is daarover het gesprek aangegaan met de gemeente Schouwen-Duiveland en de be langenorganisatie Zevibel. Het handelscentrum zou in de plannen van de stichting moe ten fungeren als vismijn waar alle gevangen kreeft uit de Oos- terschelde kan worden aange bracht en verkocht aan restau rants. Daarnaast wordt gedacht aan een doorlopende presenta tie over de leefwereld van het dier, de visserij en de verwer king. Zo'n centrum kan uit groeien tot een extra toeristi sche trekker. Dat element kan nog verder worden versterkt door het han delscentrum onder te brengen in of bij de toekomstige Stads- en Commerciewerf van de Muse umhaven in de houtloodsen aan de Nieuwe Haven. Zierikzee heeft een eigen mos- selvloot en telt eveneens een aantal beroepsmatige kreeften vissers. Met dat 'bezit' moet meer worden gedaan, vindt de stichting. Secretaris J. van Geesbergen van de Zeeuwse visserijvereni ging Zevibel heeft het plan sa men met de initiatiefnemers be sproken met interim-directeur J. Vader van de noodlijdende vismijn in Colijnsplaat. De ge dachte daarbij is een 'depen dance' in Zierikzee, gespeciali seerd in kreeft. Van Geesbergen ziet vooralsnog heel wat beren op die weg. De vraag óf de kreeft op een centra le plaats aan land kan worden gebracht, is volgens hem sterk afhankelijk van het al dan niet doorgaan van de oprichting van een producentenorganisatie (PO) voor die beroepsgroep. De afgelopen maanden zijn daar over gesprekken gevoerd en Van Geesbergen wil na de zomerva kantie een delegatie samenstel len om de onderhandelingen met het Ministerie te beginnen. Zo'n PO is alleen haalbaar in dien de overheid de kreeftenvis sers duidelijke voordelen biedt als ze bereid zijn zich te organi seren. Daarbij kan worden gedacht aan een strak visplan en wel licht een ruimere vangstperio de, aldus Van Geesberger Leden van de PO worden ver volgens verplicht hun vangste te registreren, danwel op ee veiling aan te bieden. Zo ont staat er een beter beeld van d vangstresultaten en kan er ee: gericht beheer worden gevoer voor de kreeftenpopulatie in d Oosterschelde. Voor dat domei: zijn momenteel 42 vergunnin gen in omloop. Van Geesbergen betwijfelt o Zierikzee de kreeftenhande naar zich toe kan trekken. Di positie wordt nu grotendeels in genomen door Yerseke, waar ii combinatie met de Canades kreeft het hele jaar door in di vissoort wordt gehandeld Daarnaast wordt ook in de Bres kense vismijn kreeft geveild tei behoeve van de Vlaamse markl Ook in het geval van één produ centenorganisatie blijven d vissers vrij in hun keuze vai plaats voor het verhandelen vai hun vangsten, stelt de Zevibel secretaris. Een gespecialiseerd handels centrum vergt bovendien eei forse investering, omdat aan al lerlei hygiënische en arbeids technische omstandighedei moet worden voldaan. „Wan neer je dat afzet tegen het kort' vangstseizoen voor kreeft, dai vraag ik me in alle eerlijkheid a of die investeringen dat waan zijn." Een bredere opzet, bij voorbeeld door ook de plaatse lijke mosselvangst in Zierikzei te verwerken, maakt volgen: hem bij voorbaat geen kans. „De mosselhandel pak je na tuurlijk helemaal nooit meer a van Yerseke. Het is een mooi ambitieus plan dat alle aan dacht verdient. Maar Zierikzei als exclusieve plaats voor di kreeftenhandel, zie ik er zelfs ir mijn stoutste dromen niet vai komen." Wethouder G. van de Velde-di Wilde (visserij, toerisme en eco nomie) kent het plan en zou he toejuichen indien er iets derge lijks van de grond mocht komer in Zierikzee. Anderzijds besef ook zij dat er nog heel wat watei door de zee moet om de opze daadwerkelijk binnen handbe reik te brengen. De gemeente Schouwen-Duive land wacht vooralsnog een na dere uitwerking van het plan af maar is wel bereid tot de nodige ondersteuning, zegt de wethou der.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 67