EC Kritiek op aanpak verkeersveiligheid Burgh-Haamstede Even goede vrienden tijdens wedstrijd heiligheid voorop 3 bij concert Blpf op 3 Grote Markt Goes 13 I'eel wegen en paden op Schouw en-Duiv eland krijgen nieuw wegdek WWW. NAZOMER FESTIVAL .NL zaterdag 23 augustus 2003 Drankrijders aan de kant gezet Bekeuringen bij gordelcontrole Dure karpers ontvreemd Vrouw gewond bij aanrijding Lifter schopt tegen auto Automobilist belandt in speeltuin Busroute Gemeente schrapt bijdrage De Vliedberg Fundamenten gevonden bij opgegravingen in Hulst Gemeente gaat straten opknappen BURGH-HAAMSTEDE - Een 49-jarige automobilist uit Burgh-Haamstede is donderdagavond op de Kloosterweg in zijn woonplaats aangehouden wegens het rijden onder in vloed van alcohol. Controle wees uit dat de man 1,5 keer meer had gedronken dan is toegestaan. Hij kreeg een rijverbod van twee uur opge legd en een proces-verbaal mee naar huis. Op de Stoofweg in Renesse liep een 37-jarige Rotterdammer door zijn drinkge drag tegen te de lamp. De man had wegens een eerder vergrijp in die sfeer een ontzegging van zijn rijbewijs aan zijn broek, maar was desondanks achter het stuur van een auto gekro pen. Omdat hij opnieuw de wettelijke alcohollimiet had over schreden, kreeg hij een dagvaarding voor de rechtbank mee naar huis. MIDDELBURG - Bij een gordelcontrole op de Looierssingel in Middelburg, vrijdag tussen 11.00 en 12.00 uur, zijn twaalf man op de bon geslingerd. Elf automobilisten kregen een bekeuring voor het niet dragen van een gordel, één fietser kreeg een boete voor het fietsen over de Looierssingel. VLISSINGEN- Uit de vijver van een bedrijf in de Berlage- straat in Vlissingen zijn in de nacht van donderdag op vrijdag zes karpers gestolen. De vissen hebben een totale waarde van enkele honderden euro's. Van de visdieven ontbreekt nog ie der spoor. MIDDELBURG - Een 58-jarig vrouw is gistermorgen rond kwart over tien gewond geraakt bij een aanrijding op de Poe- lendaelesingel in Middelburg. De vrouw werd op de brommer aangereden door een 43-jarige automobilist uit Middelburg. Die wilde afslaan naar het parkeerterrein van Delta en ver zuimde de bromfietster voorrang te verlenen. De vrouw raak te gewond aan haar knie. KAPELLE - De auto van een 58-jarige vrouw uit Goes raakte donderdagavond op de Viaductweg in Kapelle beschadigd, toen een jongen plotseling tegen haar auto schopte. Zij wachtte daar voor het verkeerslicht waar twee jongens in de buurt stonden te liften. De vrouw denkt dat de mannen geïrri teerd waren omdat zij niet mochten meerijden. Zij belde de politie. GOES - Een negentienjarige automobilist uit Goes is in de nacht van donderdag op vrijdag rond kwart voor drie met zijn voertuig een speeltuin in de De Graaffstraat ingereden. De Goesenaar was door onbekende oorzaak van de weg ge raakt, had vervolgens een lantaarnpaal omver gereden en was daarna via de bosschages de speeltuin ingedoken. In de speeltuin was hij tegen een bankje aangereden en was tot stilstand gekomen tegen een speeltoestel. Er onstond een ra vage. De man kwam met de schrik vrij, zijn auto is zwaar be schadigd. I i door Piet Kleemans BURGH-HAAMSTEDE - Er wordt in Burgh-Haamstede nog steeds te hard gereden op Burghseweg en Weststraat en de verkeersdrempels geven meer problemen dan ze oplossen. Dat zegt het Actiecomité Westr straat/Burghseweg Leefbaar. Het comité strijdt al zes jaar voor meer veiligheid en minder trillingen maar zegt nog bar weinig opgeschoten te zijn. De gemeente handelt veel te traag, vindt het actiecomité. Wethou der Verkeer en Vervoer L. Ge- luk-Poortvliet acht die kritiek onterecht. Sinds de gemeente ruim zes jaar geleden Burghseweg en West straat herinrichtte is het er hommeles. De constructie van de weg - beter gezegd de funde ring - in combinatie met snel- heidsremmende drempels zorg de voor trillingen. Die trillingen veroorzaakten schade aan hui zen. Ernstige schade volgens secre taris van het actiecomité J. de Roode. Terwijl er volgens hem nog onverminderd (te) hard ge reden wordt. Het actiecomité pleit al jaren voor meer en betere verkeers remmers. Geen drempels, maar versmallingen wil het. Maar dan echte versmallingen. De Roode: ,,De drempels die er zijn willen we graag afgevlakt zien. En die versmallingen in de Burghseweg schieten volledig aan hun doel voorbijZe staan te breed uiteen. Elkaar tegemoet komend verkeer kan elkaar ge lijktijdig passeren en dat gaat met behoorlijke snelheden. Er moeten gewoon echt versmal lingen komen. Het actiecomité kwam enkele maanden geleden met een eigen plan voor een alternatieve route voor zwaar verkeer, waaronder de bussen van streekvervoerder Connexxion. De Roode: „Wet houder Geluk heeft zich daar nu helemaal op geworpen, maar ondertussen gebeurt er maar steeds niets om de snelheid op Burghseweg en Weststraat te rug te dringen. En dat is nu juist wat wij graag willen. De Roode voegt daar aan toe dat het naar zijn idee nog maar zeer de vraag of en zo ja onder welke voorwaarden Connexxion be reid is haar bussen 'buitenom' te laten rijden. Wethouder L. Ge- luk-Poortvliet is daar minder pessimistisch over, maar wil voordat zij de plannen met Con nexxion bespreekt allereerst het oordeel van onder meer de Dorpsraad Burgh-Haamstede horen. De wethouder ziet niet zoveel in de door het actiecomité gewen ste uitbreiding of aanscherping van het aantal snelheidsrem mers in Weststraat en Burghse weg. „We moeten niet vergeten dat hulpverleners als ambulan ce en brandweer er ook een beet- I je vlot door moeten kunnen. Ik denk zelf dat het veel beter zou zijn als daar een paar keer flink gecontroleerd wordt door de po litie. Dan is het zo over met dat hardrijden en de klachten daar over. RILLAND - Het ouderenwoon- centrum De Vliedberg in Ril land dreigt de gemeentelijke bijdrage kwijt te raken. De gemeente stelde de financië le bijdrage twaalf jaar geleden in om ouderen zo lang mogelijk zelfstandig te laten wonen. Die bijdrage dreigt nu te ver dwijnen door een verandering van de financiering in de zorg. De gemeente Reimerswaal heeft, zonder het bestuur daar van op de hoogte te stellen, de bijdrage geschrapt. Advertentie 26 aug t/m 7 sept 2003 redactie SCHOUWEN-DUIVELAND Grachtweg 23a Postbus 80 4300 AB ZIERIKZEE Tel: (0111) 454647 Fax:(0111)454657 E-mail: redzzee@pzc.nl Marcel Modde (chef) Piet Kleemans Famke van Loon AH Pankow Esme Soesman Rudy Boogert (sport) centrale redactie Stationspark 28 Postbus 31 4460 AA goes Tel: (0113)315500 Fax:(0113)315669 E-mail: redactie@pzc.nl internet www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl Bezorgklachten: 0800-0231231 °P maandag t/m vijdaggedu- rende de openingstijden; zaterdags tot 12.00 uur door Gerard Monstra E VERE - Het dressuurterrein ligt er nog wat verlaten bij als Hans Maljaars uit Oostkapelle zijn bruinschimmel Eline naar de inrit dirigeert. Aan de overkant houdt jurylid Nicoline Vos de combina tie met toegeknepen ogen en een peukje in de mond scherp in de gaten. Wanneer zij met een klein koperen belletje zwaait, trekt Maljaars aan de teugels en stapt zijn paard onrustig in de ring. „Eigen initiatief, lengtebuiging en on rust met het hoofd. Daar was hij zo te zien zelf ook al achter", mompelt het jurylid. „Houd toch eens op met die kop", snauwt de menner en brengt zijn paard even later vlak voor de tafel tot stilstand. „Afgroeten goed en be dankt." De westelijke rand van Veere is deze dagen weer het sfeervolle decor voor de 7e Power Horse Competition. Op de eerste dag van deze trekpaarden wedstrijd stonden de dressuur, de hin dernissen en de afstandsrit door het Veerse bos op het programma. Op het Bastion rijden de vrachtauto's en wedstrijd wagens af en aan. Daar druppelen de eerste bezoekers binnen. Ze vergapen zich aan de uitgestalde rij tuigen en proberen daarbij de organisa toren vooral niet in de weg lopen. De donkere wolken drijven langzaam over en er waait een stevig briesje. Het brengt commentator Joop Hanse niet van zijn stuk. „De zon hebben we hier niet bij nodig, mensen. Die hebben we hier al genoeg gezien de laatste tijd." Coördinator Andrie de Buck is even eens tevreden. „Het mooiste is toch wel dat we nog steeds in Veere zitten. We kunnen er gewoon niet meer omheen en onze sponsors net zo min. Die willen hier ook graag blijven. En als we het dan toch over mooie locaties hebben; de finale zal dit jaar plaatsvinden op de terreinen van Paleis Het Loo in Apel doorn. Dat is helemaal mooi. Misschien komt de koningin wel even kijken." De Buck raakt niet uitgesproken over 'zijn' paardenshow. „De gemoedelijke sfeer onder de deelnemers is eigenlijk net zo mooi. De wedstrijden worden op het scherpst van de snede gereden en toch blijven ze even goede vrienden. En laten we tenslotte die prachtige trek paarden niet vergeten. Die zitten sinds een paar jaar écht weer in de lift. Ze zijn dan ook bijzonder geschikt voor het re creatief gebruik. De mensen hebben vaak maar weinig tijd en deze paarden hoefje niet elke dag te trainen om er een ritje mee te maken. Vandaag wordt het programma van de Power Horse Competition om vijf uur afgesloten met de prijsuitreiking en een slotshow van authentieke rijtuigen. De dag begint om tien uur met een vaardig- heidsproef op het Bastion en een trek- paardproef op de gedempte haven. Om de parkeerproblemen in de binnenstad te ondervangen heeft de organisatie gratis paardentrams ingezet, die de be zoekers van de Sandenburghlaan naar het evenemententerrein vervoeren. IULST - In de Lange Belling- itraat in Hulst zijn bij opgravin- jen fundamenten aan de ippervlakte gekomen van eeu woude huizen. Ook zijn veel pg potscherven gevonden die iateren van rond 1200. ,p( Het archeologisch onderzoek va t'ordt uitgevoerd in het kader a van nieuwbouwplannen op de- lelocatie. In de nabije toekomst 0! komt er een appartementen- fl tomplex voor senioren. Het ar- ;ej theologisch onderzoek wordt j aitgevoerd door de firma BAAC ia BV. Opdrachtgever van het on- aii fcoek is Woonstichting Hulst, l dieookhetappartementencom- b plex wil bouwen. Het terrein aan de Lange Bellingstraat ei wordt bebouwd met met acht ge appartementen voor senioren. ;a Omwonenden van het terrein i hebben moeite met de bouw- la plannen omdat het voorgestelde et tomplex te hoog zou worden, iri Op de eerste dag van de 7e Power Horse Competition stonden de dressuur, de hindernissen en de afstandsrit door het Veerse bos op het programma. foto Ruben Oreel maar we moeten er als gemeente wel voor blijven zorgen dat het pad ook voor rolstoelgebruikers veilig en comfortabel blijft." Hinderlijke hobbels worden weggefreesd voordat over de oude asfaltlaag een nieuwe van zo'n vier centimeter dik wordt gelegd. „De oude laag weghalen is een heel kostbaar karwei", zegt De Visser. De nieuwe laag asfalt bovenop de oude maakt het nodig dat de berm aange vuld wordt. De opknapbeurt van de stadswallen neemt enke le weken in beslag. De asfalteringsmachines krij gen het druk de komende maan den. In de Zeebloemenbuurt in Renesse worden diverse straten onder handen genomen en het zelfde geldt voor de omgeving van Haamstede, Den Osse, Schuddebeurs, Nieuwerkerk, en Zonnemaire. In Nieuwerkerk worden naast straten ook de be graafplaats en het Slingerbos opgeknapt. In het Duivelandse dorp wordt de bestrating bij de bushalte en op een deel van de Stations straat vervangen door asfalt. In Nieuwerkerk, Oosterland, en Bruinisse gaan diverse straten op de schop. In Bruinisse wor den onder meer de Havendijk en Dorpsweg herbestraat. In het kader van de revitalisering van bedrijventerrein De Zuidhoek staat aanpak van de kruising Julianastraat met Trambaan op het programma. Ook is het de bedoeling dat het asfalt van het hele Groeneweegje vervangen wordt. De kruising van Delta weg met 's-Heer Lauwendorp wordt verruimd en het fietspad langs het Groeneweegje wordt herstraat. Verder komt er een afscheiding tussen fietspad en rijbaan. Het is de bedoeling dat ook de kruising van Groene weegje en Julianastraat wordt verruimd. Rondom sportcomplex Onder dak in Zierikzee wordt geschei den riolering aangelegd. Tijdens de werkzaamheden worden steeds weggedeelten ge heel of gedeeltelijk afgesloten voor het verkeer. Het verkeer wordt met tijdelijke verkeers- De stadswallen rond Zierikzee worden eens in de vijftien a twintig jaar onder handen genomen. lichten geregeld. foto Mechteld Jansen jnorPïet Kleemans JERIKZEE - De stadswallen m Zierikzee - lokaal beter be- („dalshet Slingerbos - krijgen L ffl stevige opknapbeurt. Het es» eelgebruikte wandelpad krijgt j s„nieuwe laag asfalt. De face- jt van het Slingerbos maakt iait, jderdeel uit van een veelom- rattend asfalterings- en herbe- jatingsprogramma van de ge ts teente. jerbestrating en asfaltering. sa Iet zijn met enige regelmaat te- ïgkerende onderhoudsklus- >n. De stadswallen om Zierik- 'oorp it zee, naar verluidt gefundeerd op de restanten van de eertijds gesloopt stadsmuur, worden eens in de vijftien tot twintig jaar aangepakt. Natuurlijk, haast hoofd district Midden van de gemeentelijke buitendienst W. de Visser zich te zeggen, wor den in de tussentijd wel repara ties verricht. In het met veel groen omkraag- de wandelpad wordt het asfalt op meerdere plaatsen omhoog gedrukt door boomwortels. „Als er scheuren of kuilen ont staan, wordt zo'n probleem aan gepakt. Er komen zeer zelden klachten over het slingerbos, lepi tor Rolf Bosboom GOES - De Grote Markt in Goes vei loopt morgenavond vol voor In totaal achtduizend mensen kunnen het concert bij tonen. Wie erheen wil maar niet in het bezit is van een toe gangskaart, heeft pech gehad, cant het optreden is volledig uitverkocht. Vanwege de veilig- worden er niet meer men- P senop het plein toegelaten. ierJloor de Stichting Goes Promo- jen ie is het concert het grootste ipoi tenement dat zij tot nu toe op ouw heeft gezet. Toch was de organisatie niet buitengewoon ingewikkeld, zegt voorzitter Ad ■n Schuurbiers. „Wat dat betreft is opj snevenement als Goes Kinder pij slad, dat we volgende weekheb- jot ien, een stuk lastiger. Voor het j W-concert is er één bijzonder is j ienmerk: de veiligheid." De vei- lla igheid was ook een van de rede- n sen waarom een eerder concert si ranBlof in Goes niet doorging. 53 Horecaondernemer Dick van de v- felde, betrokken bij beide stich- ap ingen, opperde toen het idee Bief op de Grote Markt te pro grammeren. „Hij is de grote ani mator geweest", benadrukt Schuurbiers. Goes Promotie heeft de organisatie overgeno men en is sponsors gaan werven. Omdat er onvoldoende inkom sten leken te zijn om alle kosten te dekken, werd besloten entree te heffen. De kaarten, a vijf euro, waren binnen enkele weken al lemaal verkocht. Uiteindelijk houdt Goes Promotie nog een bedrag over, al kan Schuurbiers nog niet zeggen hoeveel dat is. Aangezien de stichting geen winstoogmerk heeft, wordt het geld geschonken aan een goed doel, in dit geval de Stichting Sawasdee, bekend van de actie 'Zeeland helpt Cambodja'. Een spannend moment is mor genmiddag rond half zes, als de Grote Markt wordt 'schoonge veegd': alle aanwezigen moeten het plein dan verlaten. Om half zeven gaat het terrein open voor degenen die een toegangskaart hebben. De entree is uitsluitend via de noordzijde. Om 20.00 uur speelt eerst Racoon, om 21.15 uur gevolgd door Bief.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 59