PZC Gijzelingsbemiddelaar Izmailov ziet schot in zaak Arjan Erkel B 4 Stembusgang Rwanda lijkt bij voorbaat al gelopen race te zijn Interimleider Liberia Bryant concentreert zich op verzoening Verwachtingen en wensen van politici lopen nogal uiteen e: 23 augustus 1953 zaterdag 23 augustus 2003 Traditie Godett Overgang Achterstandswijken Geen middelen athi Sancties ïra hub iter niet int Kamerleden toch naar Antillen Het was een dubbeltje op z'n kant, maar de fractievoorzitters in de Tweede Kamer vliegen dit weekeinde toch naar de Antil len en Aruba voor een werkbezoek van tien dagen. door Paul Koopman en Ap van den Berg LPF-leider Mat Herben neemt vast een voorschotje op de ontmoeting met rijksge noten op de Antillen en Aruba. „Ze moeten rechtstreeks onder Nederlands bestuur worden ge bracht. Alleen dan kunnen alle problemen snel worden opge lost." Aan de trip zullen ook de fractieleiders van CDA, VVD, D66, PvdA en ChristenUnie en Kamervoorzitter Frans Weis glas deelnemen. De hoogzwan gere fractieleider Femke Halse- ma (GroenLinks) laat zich vervangen door Kamerlid Ma rijke Vos. De delegatie is hoopvol ge stemd, maar loopt bepaald niet over van optimisme. En Herben al helemaal niet. „Er moet ras een einde komen aan de corrup tie en de criminaliteit aldaar. Dus moet men nauw met Neder land gaan samenwerken. Dat kan alleen als de Antillen een gemeente van Nederland wor den. En dat is precies wat men niet wil. Dus ik verwacht geen applaus", aldus Herben. Boris Dittrich (D66) stapt 'on bevangen' op het vliegtuig. „Ik hoop dat we een goede dialoog op gang kunnen brengen. Dat er oog en oor is voor eikaars stand punten." Het bezoek aan de boven- en be nedenwindse eilanden is een tweejaarlijkse traditie. Een kleine twee weken trekken de fractieleiders deze keer uit voor een reis langs Curasao, Sint Maarten, Bonaire, Aruba, Saba en Sint Eustatius. Hen wacht zon, palmen en azuurblauwe zee, en ambtelijke en politieke delegaties die staan te popelen om de heren en dames vele uren in vergaderzalen met airco op te sluiten. In juni 2001 stond het bezoek niet alleen in het teken van de noden en wensen van de Neder landse buitengewesten, maar werd het informele klimaat ook benut voor een klein voorschot op de verkiezingen. CDA'er Jaap de Hoop Scheffer - toen nog oppositieleider, nu minister van Buitenlandse Zaken - voel de aan zijn water dat er rege ringskansen in het verschiet la gen. ,,I can't give you anything but love", zong hij in een jazz club op Cura?ao in een innig duet met de saxofoon spelende liberale leider Hans Dijkstal. Toenmalig PvdA-leider Ad Mel- kert voorzag tijdens een recep tie op Aruba dat D66, óók met slechts zeven zetels, nog wel zou kunnen deelnemen aan een vol gend (centrum links) kabinet. Maar LPF-leider Pim Fortuyn gooide niet veel later alles over hoop, en geen van de delegatie leden van 2001 heeft nog dezelfde functie. Maar de op de Antillen opgebloeide genegen heid tussen CDA en VVD bleef. Ook twee kabinetten later kun nen liberalen en christen-demo craten het nog goed met elkaar vinden. Het werkbezoek aan de Antillen en Aruba hing tot dinsdagavond aan een zijden draadje. De poli tieke verhoudingen tussen Ne derland en de Antillen raakten in juli ernstig verstoord, nadat de populistische politicus An thony Godett de eilandverkie zingen had gewonnen. Hij kon geen premier worden, omdat hij van corruptie wordt verdacht. Uiteindelijk wees hij zijn zus Mirna aan als premier; als zijn marionet. Hij schoffeerde de Nederlandse delegatie met de mededeling dat die niet met le den van de eilandregering zou kunnen spreken. CDA, WD en D66 dreigden onmiddellijk het werkbezoek te annuleren. Voor die druk zwichtte Godett. Er mag straks toch met zus Mirna door Clemens Ingwersen Het Midden-Afrikaanse Rwanda kiest maandag een president. De naar schatting vier miljoen stemgerechtigde Rwandezen hebben de keuze uit vier kandidaten, onder wie de sterke man van het land, Paul Kagamé. Hij zal naar verwach ting winnen. De laatste keer dat de Rwande zen een president kozen Was in 1988, maar toen was er maar één kandidaat: Juvénal Habyari- mana, lid van de Hutu-meerder- heid. De moord op deze presi dent in 1994 leidde tot een ongekende slachting onder de etnische minderheid, de Tutsi's, en onder gematigde Hutu's. In honderd dagen werden meer dan een half miljoen mensen vermoord. Een Tutsi-guerrilla- beweging onder leiding van Kagamé greep tijdens de bloed baden de macht in Kigali en maakte een einde aan de massa moord waarvan de Tutsi's het slachtoffer waren. De nu 45-jarige Kagamé heeft sindsdien de leiding gehad over de 'overgangsperiode', die moet worden afgesloten met de ver kiezing van een president op maandag en van een parlement van tachtig leden eind septem ber en begin oktober. Het is vol gens waarnemers evenwel niet de bedoeling dat Kagamé's be wind eindigt. De verkiezingen worden gehou den op basis van de splinter nieuwe grondwet van mei. Die vestigt het meerpartijenstelsel, maar bepaalt daarbij uitdruk kelijk wat partijen vooral niet mogen doen. Een partij mag de nationale eenheid bijvoorbeeld niet bedreigen en mag zich be slist niet identificeren met een etnische groep, ras, religie of re gio. In de praktijk maken de bepa lingen het onmogelijk een on vertogen woord te uiten over de dominante positie van de Tutsi's onder leiding van Kagamé en zijn Rwandees Patriottisch Front (FPR). Dat is de voor naamste grief van de Hutu's, die 84 procent van de bevolking vormen. De voornaamste tegenkandi daat van Kagamé, Faustin Twa- giramungu, heeft geen partij meer. Zijn Rwandese Democra- Zicht vanaf Punda op de gerenoveerde gevels van Otrabanda, Willemstad, Cura9ao. worden gesproken. Daarop be sloot de Nederlandse delegatie toch te gaan. Het komende bezoek zal veel meer in het teken staan van de Antilliaanse, dan de Neder landse politiek. Het statuut dat de verhoudingen binnen het ko ninkrijk regelt is na vijftig jaar namelijk dringend aan herzie ning toe. Sint Maarten en Saba willen het liefst een nauwere band met Nederland. Cura9ao wil wat losser en uiteindelijk onafhankelijk. Aruba, met een gemiddeld inkomen van 20.000 dollar per hoofd van de bevol king, is een inmiddels steeds welvarender buitenbeentje. Met smart wordt tegelijkertijd gewacht op een forse financiële impuls van Den Haag en het In ternationaal Monetair Fonds. En dan zijn er vertrouwde pro blemen die om hernieuwde aan dacht vragen: de drugssmokkel (bolletjes), de export van pro bleemjongeren naar Nederland en natuurlijk de schrijnende ar moede en politieke situatie op Cura9ao. De VVD is in elk geval niet van plan na afloop van het werkbe zoek een bak met geld achter te laten op de Antillen. En dat geldt ook voor de LPF. Herben: „Nooit. Cura9ao krijgt al ge noeg. Er is geen gemeente met 125.000 inwoners in Nederland die jaarlijks 120 miljoen euro subsidie krijgt." Broer en zus Godett zullen teleurgesteld zijn. Herben: „Als ze maar niet aan komen met verwijten als neoko- loniale prietpraat, want dan zijn ze bij mij dus aan het ver keerde adres." Dittrich (D66) is minder uitgesproken: „Ik ben blij als ik na afloop kan zeggen dat er weer een goede werkver houding bestaat tussen Neder land en de Antillen." In die lijn ligt ook het standpunt van WD'er Jozias van Aartsen: „Ik hoop dat het bezoek bijdraagt aan de normalisatie van onze wederzijdse betrekkingen." Maxime Verhagen (CDA) wil graag dat 'de grote problemen' worden opgelost. „Want ik heb niet de indruk dat het de laatste tijd beter gaat op de Antillen. Integendeel, zelfs." De Nederlandse politici bezoe ken in Willemstad achter standswijken, op Sint Maarten kijken ze in hoeverre de schade van de orkaan Sint Luis is her steld, op Aruba en Bonaire stelt de delegatie zich op de hoogte foto Harmen de Jong/GPD van de toeristenindustrie en ook de kustwacht wordt met een be zoek vereerd. Veel nieuwe infor matie zullen deze excursies niet opleveren, omdat de fractiespe cialisten van de grote partijen stuk voor stuk óók al hun licht in het Caribisch gebied hebben opgestoken. Maar wie de over zeese banden binnen het ko ninkrijk in stand wil houden, ontkomt nu eenmaal niet aan het afleggen en ontvangen van beleefdheidsbezoeken. De on verdeelde aandacht van fractie leiders wordt op alle eilanden zeer op prijs gesteld, bleek twee jaar geleden ook al. Dijkstal merkte toen op: „Limburg en Groningen bezoeken we mini maal eens in de vier jaar. Als we de Antillen zouden overslaan, zou men zich terecht verwaar loosd voelen." GPD tische Beweging (MDR) is de grootste oppositiegroep, maar ze is verboden omdat ze macht voor een etnische groep zou na streven, de Hutu's. De grondwet geeft voorts de voor zeven jaar gekozen presi dent uitgebreide bevoegdhe den. De grondwettelijke bepa lingen lijken gericht op de handhaving van het autoritaire regime van Kagamé, die sinds 2000 president heet. De straks gekozen president benoemt vrijwel iedereen van belang, zo als de premier, de officieren van de strijdkrachten en de hoofden van de centrale bank, het hoog gerechtshof, de provinciebestu ren en de veiligheidsdiensten en politie. De in juni uit Europa terugge keerde Twagiramungu heeft woensdag nog geklaagd dat de Rwandese geheime diensten zijn aanhangers bedreigen. Eer der deze maand weigerde Ne derland het Afrikaanse land een toegezegde bijdrage voor de verkiezingen van 250.000 euro, omdat Kigali niet afdoende kon verklaren waar een aantal ver dwenen opposanten van het re gime was gebleven. Organisaties voor mensenrech ten klagen steen en been over het regime in Rwanda. „Het FPR heeft in het land vrijwel ex clusief de macht op militair, po litiek en economisch gebied en tolereert kritiek noch enige uit daging van zijn autoriteit", al dus een recent rapport van waarnemers. In dit klimaat is het niet gemakkelijk voor de drie Hutu's die naast Kagamé presidentskandidaat zijn. Dat zijn Twagiramungu, ex-minis ter Jean-Népomuscène Nayin- zira en Alivera Mukabaramba, leidster van de kleine Partij van Vooruitgang en Eensgezind heid. De verdeelde Hutu-oppositie heeft vrijwel geen middelen om campagne te voeren en haar aanhangers zijn volgens waar nemers bang voor de FPR-over- heid. Er is angst voor zowel het FPR-apparaat als voor het plot seling wegvallen daarvan. Kagamé kan alleen verliezen in dien zich iets aandient wat hij en zijn FPR ten koste van alles willen voorkomen: een Hutu- leider die de Hutu's verenigt en aan een meerderheid bij verkie zingen helpt. ANP door Frank Hendrickx Journalist, majoor b.d. en Kaukasus-ex pert Vjatsjeslav Izmailov bemiddelde de afgelopen zeven jaar bij de vrijlating van meer dan tweehonderd gijzelaars in het zui den van Rusland. Het afgelopen jaar reisde hij meerdere keren naar Dagestan om de verdwijning van de Nederlandse hulpverle ner Arjan Erkel te onderzoeken. Volgens Izmailov zit er eindelijk schot in de zaak Er kel. Arjan Erkel is nu al meer dan een jaar spoor loos. In uw krant Novaja Gazeta schrijft u dat de Russische geheime dienst FSB waar schijnlijk achter zijn ontvoering zit. Welke aanwijzingen heeft u daarvoor? „Helaas kan ik niet al mijn informatie open baar maken, maar ik heb na de ontvoering van Erkel vele gesprekken gevoerd in Dage stan, de regio waar ik zelf ben opgegroeid. Ik ben er sindsdien nagenoeg zeker van dat de FSB achter deze ontvoering zit. Het optre den van de FSB was vanaf het begin merk waardig. Ze hebben waarschuwingen over een mogelijke ontvoering genegeerd en Er kel kreeg in een persoonlij k gesprek te horen dat er niets aan de hand was. Bovendien zijn er geruchten dat twee medewerkers van de FSB toekeken bij de ontvoering. Een ander punt is dat Dagestan de afgelopen jaren is uitgegroeid tot een soort politiestaat. Over al zijn wegafzettingen en politiecontroles. Sinds 1999 zijn er dan ook amper ontvoerin gen geweest. Het is te risicovol voor de cri minelen. De ontvoering van Erkel past niet in dat patroon." Welk motief heeft de geheime dienst? „De humanitaire hulpverleners moeten weg uit de Kaukasus. Ze zijn te kritisch over het Russische optreden in Tsjetsjenië. Ontvoe ringen zijn een middel om ze angst aan te ja gen. Kenny Gluck van Artsen zonder Gren zen is natuurlijk het bekendste voorbeeld. Hij schreef in november 2000 een kritisch rapport voor de Raad van Europa over de schendingen van mensenrechten in Tsje tsjenië. Naar aanleiding van dat rapport werden zelfs sancties voorgesteld tegen Rusland. Het optreden van Gluck irriteerde de FSB enorm. Als hulpverlener nam hij de rol over van journalisten, die toen al onder strenge restricties van de autoriteiten wa ren geplaatst en amper nog berichtten over de oorlog. Hulpverleners als Gluck moesten worden afgeschrikt. In januari 2001 werd hij ontvoerd, bijna een maand later kwam hij vrijen sindsdien durft hij zich niet meer te vertonen in Rusland." Maar Erkel heeft zich nooit uitgelaten over de Russische politiek in de Kaukasus. „Dat doet er niet toe. Zijn ontvoering is ge richt tegen hulpverleners in het algemeen." De politie in Dagestan zegt dat het om een Journalist, majoor b.d. en Kaukasus-expert Vjatsjeslav Izmailov bemiddelde de afgelopen zeven jaar bij vrijlating van meer dan tweehonderd gijzelaars, foto Frank Hendrickx/GPD gewone criminele zaak gaat. Sluit u dat uit? „Ik ben ervan overtuigd dat Erkel in Tsje tsjenië zit en dat hij ontvoerd is door Tsje tsjeense criminelen, maar het zijn waar schijnlijk wel Tsjetsjeense criminelen die nauwe banden onderhouden met de Russi sche geheime dienst. Dat is helemaal niet vreemd. Ik ben sinds 1996 actief als bemid delaar bij ontvoeringen, eerst als militair en later als journalist. Het komt vaak voor dat Tsjetsjenen kortstondig samenwerken met de Russen om daarna weer gevecht met hen te leveren. De Kaukasus is nu eenmaal een zeer moeilijk te doorgronden regio." U heeft de Tsjetsjeense rebel Dokoe Oema- rov al eens als mogelijke ontvoerder van Er kel aangewezen. „Oemarov ken ik persoonlijk en het is alge meen bekend dat hij zijn strijd tegen de Rus sen deels financiert met ontvoeringen. Het is ook geen geheim dat hij in het verleden contacten onderhield met de FSB. Toen hij in 2000 in een ziekenhuis herstelde van zijn verwondingen, stond hij onder bescher ming van de Russische geheime dienst. In die tijd heeft hij de Russen geholpen bij het vrij krijgen van meerdere gijzelaars, onder wie een Franse journalist. De fronten in Tsjetsjenië zijn niet zo duidelijk gescheiden. Oemarov heeft later weer de wapenen opge nomen tegen de Russen, maar dat betekent niet dat zijn banden met de FSB verbroken zijn. Bovendien gingen er voor de verdwijning van Erkel geruchten dat Oemarov van plan zou zijn een buitenlander te ontvoeren. Artsen zonder Grenzen heeft zware kritiek geuit op het volgens hen lakse optreden van de Nederlandse en Russische autoriteiten. Is die ramkoers verstandig? „Natuurlijk. Ik heb hun dat advies zelf ge geven. AzG moet zoveel mogelijk druk uit oefenen op de autoriteiten, want de politie en de FSB hebben geen haast om deze zaak op te lossen. Er kwam pas echt beweging in het onderzoek toen Poetin eind mei tijdens de internationale top in Sint Petersburg persoonlijk werd aangesproken over Erkel. Sindsdien gebeurt er van alles. We weten nu dat hij leeft en volgens mijn informatie zijn de onderhandelingen over zijn vrijlating begonnen. Er is nu tenminste hoop dat hij gezond en wel vrij kan komen." GPD door Kwasi Kpodo Gyude Bryant, de leider van de overgangsrege ring die de rust in Liberia moet herstellen, wordt door alle partijen gezien als een man die hun geschillen kan overbruggen. De 54-jarige zakenman vindt zichzelf geen ruziezoeker en zegt dat in zijn harmoniemodel plaats is voor alle Liberia- nen, behalve Charles Taylor. Bij de eerste verkiezingen na de burgeroorlog van 1989-96 nam Bryant het in 1997 als kandidaat van een coalitie van zes partijen op tegen de guerrillaleider die de oorlog had ontketend, en verloor. Nu Taylor in het kader van een vredesregeling in bal lingschap is gegaan en Libe ria weer overeind probeert te krabbelen, krijgt Bryant het landsbestuur alsnog in han den. „Ik denk dat ik evenwicht kan brengen", zei hij enkele uren nadat hij was gekozen tot leider van een overgangs regering die Liberia in de ko mende twee jaar weer op de been moet krijgen. „Ik ben geen ruziezoeker. Ik heb deze baan aanvaard, omdat ik denk dat mijn land een af koelingsperiode nodig heeft." In tegenstelling tot veel an dere prominente Liberianen, onder wie Taylor, die beho ren tot een elite van afstam melingen van vrijgelaten Amerikaanse slaven, be hoort Bryant tot de etnische groep de Grebo. Hij is president-directeur van een mijnbouw- en havenuitrus- tingbedrijf en voorzitter van de Liberiaanse Actiepartij. Hoewel hij in de Liberiaanse politiek maar een bescheiden figuur was, werd hij in 1997 door een verbond van zes partijen als presidentskandi daat naar voren geschoven. Taylor versloeg hem met ge mak, dankzij zijn charisma, illegaal verkregen vermogen vano satie Nede eenb een polit' ad jnonï IAZA irekki reside da ilatie' it Mie STORM - Zware stormen heb ben in Chili het leven gekost aan 33 personen. In het hele land is aanzienlijke schade aangericht. De provincies Santiago en Valparaiso wer den het zwaarst getroffen. Meer dan 10.000 mensen zijn dakloos geworden. GEBLINDOEKT - In Middel burg heeft de Amerikaanse te lepaat professor Cordoni ge- blindoekt een rit door de stad gemaakt. Met in zijn auto en kele politie-autoriteiten stuurde hij moeiteloos tussen het winkelend publiek op de Markt en Lange en Korte Delft door. Bij elk kruispunt wist hij prompt te remmen en hij reed geen 'verboden inritten' in. inzittenden zeiden zich veilii te voelen tijdens de rit. en de angst dat hij bij eenne- derlaag opnieuw de wapens op zou nemen. Bryant studeerde economie aan de Cuttington-universi. teit in Liberia en stond in de jaren zeventig aan het hoofd van de plannings- en ontwik- kelingsafdeling van de na tionale havendienst. Hij k getrouwd en heeft drie kin. deren, die in de bloedige eindfase van de jongste oor log allemaal in het buiten- land verbleven. Bryant zelf bleef, in tegenstelling tot veel andere politici en prominen- fcyptif ten die vreesden door het re gime van Taylor gevangen- gezet, gefolterd of vermoord Jant 0: te worden. In zijn interimregering plaats voor alle Liberianen, zegt hij, behalve Taylor. It- gelijkertijd ziet hij geen hel in een oorlogsmisdadentri- bunaal in Liberia, waarstrij- ders van alle partijen zich te buiten gingen aan verkrach ting, beroving, marteling, verminking en ontvoering van burgers. „Ik denk dat het meer kwaad dan goed zal doen. Ik vind dat wij ons moeten concentreren op ver zoening met elkaar." Bryant heeft er bij de Ver enigde Naties op aangedron gen de sancties tegen zijn land op te heffen, die Taylors wapen- en diamantsmokkel en andere illegale transacties met gewapende groepen el ders in West-Afrika moesten dwarsbomen. „Wij moeten snel iets doen om de wonden te helen en il denk dat ons dat kan lukken als de wereld ons steunt." Bryants eerste zorg is het ontwapenen van de guerril lastrijders; een generatie jongens en mannen die met niets anders zijn opgegroeid dan het terroriseren van bevolking, alcohol-, marihu ana- en cocaïnegebruik, moorden. „Wij moeten de psychologie veranderen' zegt hij. AP mail ;erde atievi art. »el tet' ider insla, rijde aatre ar i loord raza Doral lailA Isl ?H ih snde ïgel iten itn. ijSh aren ïizei ama in.H jnse lart raws raai ndl and IW( PZC Hoofdredactie: A L. Oosthoek D. Bosscher (adiunot) A L. Kroon (adjunct) Centrale redactie: Stationspark 28 Postbus 31 4460 AA Goes Tel. (0113)315500 Fax: (0113)315669 E-mail' redactie@pzc.nl Vlissingen: Oostsouburgseweg 10 4382 NH Vlissingen Tel. 06-54267110 E-mail: redwalch@pzc nl Goes: Stationspark 28 Postbus 31 4460 AA Goes Tel. (0113)315670 Fax (0113)315669 E-mail redgoes@pzc.nl Terneuzen: Willem Alexanderlaan 45 Postbus 145 4530 AC Terneuzen Tel. (0115) 645769 Fax. (0115)645742 E-mail: redtern@pzc.nl Hulst: Baudeloo 16 Postbus 62 4560 AB Hulst Tel. (0114)372776 Fax (0114)372771 E-mail: redhulst@pzc.nl Zierikzee: Grachtweg 23a Postbus 80 4300 AB Zierikzee Tel. (0111)454647 Fax (0111)454657 E-mail: redzzee@pzc.nl Opening kantoren: Maandag t/m vrijdag van 8.00 tot 17.00 uur Zierikzee en Hulst: 8.30-17.00 uur DOKTER STAVERMAN-On der grote belangstelling is op- de begraafplaats Driehuis- We sterveld de Vlissingse dok ter A. Sta verman gecremeerd.1 Tientallen Vlissingers bewe zen de oud-chirurg de laatste eer. Bijna veertig jaar was Sta- verman de bezielende leideren voorzitter van het ziekenfonds nok Walcheren. Onder zijn leiding it g groeide de ongevallendienst, srs. van De Schelde uit tot een voorbeeld in het landOok was Sta verman sinds 1924voorzit-i tor ter van de Vlissingse reddings- Bic brigade. 1 M b iele (cl ;:D adi joke jent kor Internet: www.pzc.nl Internetredactie: Postbus 31 4460 AA Goes E-mail: web@pzc nl Bezorgklachten: 0800-0231231 op maandag t/m vrijdag gedurende de openingstijden: zaterdags tot 12.00 uur. Abonnementen 0800-0231231 (bij acceptgirobetaling geldt een toeslag van 2.00) per maand: 20.50 per kwartaal: 55.10 per jaar: €209.90 Voor toezending per post geldt een toeslag. E-mail: lezersservice@pzc.nl Beëindiging van abonnementen uitsluitend schriftelijk, 1 maand voor het einde van de betaalperiode. Losse nummers per stuk: maandag t/m vrijdag:€ 1,10 zaterdag. 1.65 Alle bedragen zijn inclusief 6% Bfw Bankrelaties ABN AMRO 47.70.65.597 Postbank 35.93.00 Advertenties Alle advertentie-orders worden uitgevoerd overeenkomstig de Algemene Voorwaarden van Wegener NV en volgens de Regelen voor het Advertentiewezen. Overlijdensadvertenties: maandag t/m vrijdag: tijdens kantooruren zondag: van 16.00 tot 18..00uur Tel. (0113) 315555 Fax(0113)315549 Personeelsadvertenties: Tel. (0113) 315540 Fax(0113)315549 Rubrieksadvertenties (kleintje Tel. (0113) 315550 Fax: (0113)315549 Voor gewone advertenties: Noord- en Midden-Zeeland Tel: (0113) 315520 Fax:(0113)315529 Zeeuws-Vlaanderen Tel: (0114) 372770 Fax:(0114)372771 Internetwww.pzc.nl/adverteren lol itl tel kt n M ld b bt lie br bi to to HF Uitgeverij Provinciale Zeeuwse Courant BV is een onderdeel van net Wegener-concern aan ons verstrekte gegevens hebben wij opgenomen in een bestand dat wordt gebruik voo (abonnementen)administratie en om u te (laten) informeren over voor u relevante dienswnwt» Hi r-lon ,,an Hes titolc om Ho lAiorl/mootomhomniion worn lA/ananor mf Hrvtr mme 7nrnVI llfflG QSSeieCltï uuutci t vat t lic uitïio et i uc wei t\t i lactiovsi lojjjjijtei i vai i vveyei it?i ui uuui ui to zui y wivi y m*7H ofHpJinO derden. Als u op deze informatie geen prijs stelt dan kunt u dit schriftelijk melden bij: PZU a lezersservice, Postbus 3229,4800 MB Breda Behoort tot LUGQEdGr

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 4