wimteschip Bruisend Fotoalbum bewerken Vraag antwoord Tips Trips Reisboeken zaterdag 23 augustus 2003 Regionale luchthavens Tibetaanse perziken itspanningen. Hemel op paarden Een bed in Duitsland Reis in vijf kliks «Jrijfel over België £rdwijnt zeker en jst in Brussel. De tad bruist gelijk de alrijke pintjes die de ourgondiërs abekommerd tegklokken in arakteristieke uurtcafés of trendy Wat waar Sleutels van de stad De jongen zat op een terras en dronk een glas cola. Hij viel me op omdat hij veel te geluk kig keek voor een normale ajnstoestand'. Er lag een soort lieve iommigheid in zijn blik die maar één toig kon betekenen: hij was onder in- todvan een geestverruimend middel, kif rook ik al jaren niet meer, geen siga- «ten en geen hasj. Ik beperk me tot al- ®hol. Maar de jongen op het terras toht een herinnering terug, kliet Londen waar ik een kwart eeuw ge- Men woonde en werkte stond op het be ton gebruik van softdrugs nog een be- °orlijke straf. Dat maakte het des te ïannender om het een keer te probe- Op een feestje bij mijn Australische «ren ging zo'n verboden sigaret rond. ■u of nooit, dacht ik en inhaleerde een to keer diep, in afwachting van wonde- Die bleven uit. 'Ik merk niets', riep ^voortdurend, 'echt helemaal niets.' okde tweede keer zag ik andere rokers to hoger sferen afreizen, terwijl ik zelf tor bleef beweren dat het geen enkel Aan het eind van de avond o wazige gastvrouw me als cadeau- een voorgedraaid stickie mee naar Column Reis(be)stemmingen Door Dirk Mulder huis. Thuisgekomen legde ik het in een laatje en vergat het. Een paar weken later had ik een vrije dag. Aan het einde van de ochtend zou ik met de auto een paar vrienden opha len. We wilden doorrijden naar Oxford om de stad te bezichtigen. Opeens herin nerde ik me het stickie. Bij mij werkte het toch niet dus ik besloot het op te ro ken. Dan was het maar uit de weg, mocht de politie ooit een huiszoeking doen. Ik doofde het peukje, ging naar be neden en startte mijn oude Renault 4 om via Marble Arch richting Knights- bridge te rijden, aan de zuidkant van Hy de Park. Daar hadden we afgesproken. Op Bayswater Road viel het me op dat de motor een buitengewoon goed humeur had die dag. Het klonk alsof er twaalf poezen in het vooronder huisden die ge lukzalig zaten te spinnen. Ook met de be dieningsorganen was er iets vreemds aan de hand. De versnellingshendel be woog met een ongekende mechanische precisie, de pedalen boden precies het juiste voetgevoel en het stuur had ineens een sterk verbeterde relatie met de voor wielen. Elke keer als ik de richtingaan wijzer aanzette klonk het alsof er een specht met zijn snaveltje tegen een kris tallen karaf begon te tikken. Bovendien, wat veerde mijn auto geweldig en wat was hij groot van binnen, het leek wel een ruimteschip. Soepel draaide ik de zes rijbanen brede Park Lane op. Stralend zweefde ik door het drukke stadsverkeer, links en rechts inhalend. Heerlijk, dat melodieuze getoe ter en wat waren die taxi's toch prachtig diepzwart. Zou je nou nóg meer van zo'n ritje genieten als je stoned was? Ik kon het me gewoon niet voorstellen. Website van de week Ik hoorde van een vriend dat regionale luchthavens inmiddels een behoorlijk assortiment aan vakantievluchten hebben. Klopt dit? Vanaf de luchthavens van Enschede (www.enschede- airport.nl), Eindhoven (www.eindhovenairport.nl), Gronin gen (www.qae.nl), Maastricht (www.maa.nl)en Rotter dam (www.rotterdam-airport.nl) kan er naar talrijke popu laire vakantiebestemmingen worden gevlogen, voorna melijk rond de Middellandse Zee. Via al deze vliegvelden is het onder meer mogelijk om naar de Turkse badplaats Antalya, het Spaanse Mallorca of het Canarische Eiland Las Palmas te vliegen. Ook reizen naar Faro (Portugal), Kreta (Griekenland), Bodrum en Dalaman (Turkije) wor den er aangeboden. Voor bedevaartgangers is het zelfs mogelijk om via Enschede en Eindhoven een vliegreisje Lourdes te doen. Heeft u ook een vraag? Mail naar: vraaqenantwoord®weqener.nl. Voor meer vragen en ant woorden: ga naar de website van deze krant en klik op de ru briek Reizen. 'Tibetaanse perziken', door Carolijn Visser. Uitgeverij Augustus, 300 blz., 18,50 euro. ISBN 90-457-0131-6. Zie www.boekenwe- reld.nl. Gerard Chel Voor paar- dengek- ken is het Land van Ooit zater dag 30 augus tus de hemel op aarde. Die dag wordt in Ooit, bij Dru- nen, het He mel op Paar den Festival gehouden. Tijdens deze dag komen niet al leen de Ooitse Shire- en ridderpaarden in actie, maar ook tal van andere edele viervoeters. Zo kan een rit gemaakt worden op een 'vliegend' tapijt of in een grote dubbeldek ker superkoets, beide getrokken door Belgische Knollen. Shetland pony's nemen het tegen elkaar op op het voet balveld en kleine bazen kunnen hun krachten meten met een paard in een touwtrekwedstrijd. Wie durft, kan een ritje op een ridderpaaard maken. Maar gewoon lek ker knuffelen en tutten met minipaardjes behoort ook tot de mogelijkheden tijdens dit festival, dat georgani seerd wordt in samenwerking met het paardenmagazine Hemel op Paarden. Hoewel kleine bazen in Ooit centraal staan, worden de door hen meegebrachte ouders even min vergeten. Vaders wacht paardenkrachten in de vorm van vier wiel aangedreven wagens. Op een groot par cours worden demonstraties gegeven en mag door de be zoekers zelf gereden worden. Voor iedereen die op eigen houtje een paar dagen of langer wil doorbrengen in Duitsland, heeft de Deutsche Zentrale fïir Tourismus (DZT) driehonderd goe de en typische Duitse hotels in een boekje op een rijtje gezet. Alle hotels werden geselecteerd op grond van hun prestaties tot nu toe, de goede bereikbaarheid (ook met het openbaar vervoer) en hun prima keuken. In het En gelstalige boekje, dat de naam Individual Travel in Ger many meekreeg, zijn hotels opgenomen in de buurt van bezienswaardigheden, maar ook overnachtingsadressen waar je heen gaat voor de rust of voor de idyllische lig ging. De hotels zijn gerangschikt naar plaats en staan af gebeeld met een foto. Over ieder hotel geeft het boekje de meest relevante informatie en een vermelding van de richtprijs per kamer. Het gidsje wordt op verzoek toege zonden door het Duits Verkeersbureau, dat daarvoor slechts een bijdrage in de verzendkosten vraagt. Bestel len via tel. 0900 -1091029 of via e-mail: duitsland@d-z-t.com. Alle informatie over de gids is ook te vinden op internet: www.duitsverkeersbureau.nl. Marktleider TUI (Arke, Holland International, Kras) ziet een trend in luxe vakanties. Zonder op de cen ten te letten zijn we op zoek gegaan naar weelderige ho telkamers, bijzondere locaties of pure verwennerij voor het menselijk lichaam. Dagenlang badderen in speciaal water, op safari vanuit stijlvol ingerichte lodges, een crui se per ijsbreker of overnachten in een oud klooster in het jet-set stadje Portofïno. Het aanbod van exclusieve trips floreert op internet. Voor wie het niet kan betalen is al leen het er naar toe surfen al leuk. Magische hotels en resorts: www.luxuryhotels.com De beste spa's: www.sixsenses.com Exclusieve cruises: www.royalhansa.nl Luxe overnachten in de bush: www.sabisabi.com Stel zelf uw droomreis samen: www.abercrombie- kent.com jorRENÉ NIJLAND n het moet maar S|H_ eens 8eze£d: het on- e jlM bedoeld guitige Man neken Pis, tragiko- BBHmisch verwikkeld in en wekelijkse verkleedpartij, eigenlijk de minste attractie i dit brede toeristische spec- tm. jsmopolieten komen - enigs- is verwijderd van de toeris- lorei, sche trekpleisters - volop aan i trekken in de uit het dal ge- taunen Dansaertwijk, op pak- GR) eg tien minuten lopen van de rote Markt, het onbetwiste epi- stram van de internationale neltkroes Brussel. Mode en bij horende accessoires voor sigenoud, met wereldberoem- merken van autochtone ont- trpers in soms buitenissige jetiekjes en ateliers. De ver- iiipering in de voormalig aris- mnsche buurt heeft plaatsge- ukt voor mondaine dyna- Wellicht met wat minder pdeur dan grote broer Parijs, ar toch steeds meer uit de iaduw van Antwerpen, nog modestad nummer een Iilkerbekken stappen een ra- ssante chocoladewereld bin- E op vrijwel elke straathoek een van de vermaarde banket- tters te vinden. Een paradijs Bor zoetekauwen. Niet geheel levallig heeft Brussel dan ook ■W ('champion du monde de pa- B' serie' in huis. Likkebaarden 54) oor de etalage van Pierre Maoli- 479,- (chocolatier Bruxelles. Vele frlokkingen moet de gemiddel- ttoerist weerstaan, van petit- rs tot pralines en van de al- geprezen wafel tot exquise ikjes. Een duizelingwekken- optelsom van de geneugten levens. kt huidige charme-offensief u Brussel omvat een groot utal onderwerpen die buiten platgetreden paden liggen. dat wil kan de metro ne- maar de beste manier om mitengewoon Brussel' te ont ken blijft de benenwagen. De Hubertus Galerijen vormen in Europa het enige overdekte 'winkelcentrum' dat nog in particuliere handen is. Jaarlijks worden de exclusieve galerijen door zo'n zes miljoen mensen bezocht. FOTO'S WEGENER De vakantie zit er op. De mooiste foto's gaan in het papieren foto boek: voor de eeuwige herinnering en natuurlijk de jaloerse fami lie en kennissen. Het internet biedt nieuwe mogelijkheden. Een di gitaal vakantiealbum is eenvoudig te maken en te onderhouden met verschillende programmaatjes die gratis te verkrijgen zijn, zo als PictureGo! Na het te hebben gedownload kan je er een echte diapresentatie van maken. Het is tevens eenvoudig op een cd-rom weg te schrijven en teksten en muziekfragmenten kunnen worden toegevoegd. Ook al is dat natuurlijk niet nodig, want uw foto's spre ken voor zich. home.wanadoo.nl/aniiholt/PGEnqlish Brussel Indrukwekkend is de wande ling door Zavel en de Marollen, een goudmijn voor liefhebbers van antiek en curiosa. Schril contrast vormt het eenvoudige geboortehuis van Marnix van Sint Allegonde, die naar ver luidt het Wilhelmus schreef, en het monsterlijke Paleis van Justi tie, het grootste van Europa - niet het beste. De stijlen die bij deze 'grote inktpot' (vrij naar Victor Hugo) om voorrang lij ken te vechten, is zo bizar dat ar chitectuur-studenten er zich met enige regelmaat aan verga pen. Het gebouw is mooi van le lijkheid. Poelaert, de ontwer per, sleet de laatste jaren van zijn leven in een krankzinnigen gesticht. Misschien dat hij in de war raakte door de frivole bouw in de Brusselse binnenstad: geen huis is hetzelfde, want Brusselaars bouwden indivi dueel. Het levert een bonte ver zameling aaneengeregen bouw stijlen op, die - hoe merkwaar dig dat ook mag klinken - een lust voor het oog zijn. Met de rooilijn namen de huizenbou wers het ook al niet zo nauw. De vele blinde muren die ontston den, zijn anno nu levensgroot weggepoetst achter schitte rende muurschilderingen, die allemaal hun oorsprong hebben in de levendige Belgische strip- cultuur.Voor stripliefhebbers en geveltoeristen is een speciaal parcours uitgezet, een van der tig aantrekkelijke wandelpar- coursen die in de stad zijn uitge zet. Ook via rondleidingen a la carte, met professionele gidsen, valt telkens een ander stukje Brussel te ontdekken. De stad schreeuwt om ontdekking. Inkijkje in een van de gezellige winkelstra ten van de Belgische hoofdstad (foto bo ven). On der de im posante Sint Mi- chels en Sint Goede- le Kathe draal. Brussel ligt 212 kilometer ten zuiden van Amsterdam en is uitste kend bereikbaar per auto en trein. Vliegen kan ook. Dagelijks ver trekken er vijf cityhoppers vanaf Schiphol die er vijftig minuten over doen om op Zaventem Airport te landen, wel een behoorlijk eind van het centrum vandaan overigens. Voor meer informatie: Bureau Toerisme Vlaanderen Brussel. Koninginnegracht 86, 2514 AJ Den Haag. tel. 070 - 416 8110. e-mail:verkeersbureau@toerlsme-vlaanderen.nl Specifiek mode: Linda van Waesberge, 38 rue Léon Lepagestraat Brussel 1000 Bruxelles www.modobfuxellae.be De permanente expositie die sinds kort in de uitgediep te gewelven onder de vermaarde, uit 1847 daterende Sint-Hubertus Galerijen in hartje stad is ingericht, geeft de bezoeker in een uur tijd een compleet overzicht van de mogelijkheden tijdens het verblijf in de Belgische hoofdstad. Het is een ondergrondse ontdekkingsreis langs de mythes van Brussel. Een driehonderd meter lan ge, historisch verantwoorde mini-excursie, waarin de le gende van de stad in woord en beeld tot leven wordt gebracht. 'Brussel in de Kijker' zou feitelijk de eerste stap van elke wandeling door de Belgische hoofdstad moeten zijn. Een handig voorafje. Aan het einde van de informatieve tocht door de spelon ken krijgen bezoekers toegang tot 'de Sleutels van de Stad', praktische antwoorden op alle vragen die nog res ten. Een lawine aan folders maakt het overzicht com pleet. Bepakt met cultuurhistorische kennis kan de stad vervolgens verder worden ontdekt. Bij de nieuwe last minute ticketservice zijn tot slot kaartjes voor half geld te verkrijgen voor hoog staande culturele evenementen. Die service is overigens niet uitsluitend voorbehou den aan bezoekers van 'Brussel in de Kijker.' 'Brussel in de Kijker', waarin sinds de aanvang van de renovatie in 1999 drie mil joen euro is gestoken, mikt op 150.000 bezoekers per jaar. Toegangsprijs: 9 euro. Heerlijk om ook eens met een cliché te beginnen maar Carolijn Visser behoeft - hopelijk - bij de liefhebber van reisverhalen geen nade re introductie. Ditmaal van haar hand een iet wat afwijkend reisver haal. Visser tracht de sporen terug te vinden van een reis naar Tibet die de Zeeuwse wereld reiziger Samuel van der Putte in 1730 maakte. Ui teraard zijn de ervarin gen van Van der Putte (voor zover Visser na kon gaan) een rode draad in het boek, maar Carolijn voegt daar geheel eigen belevenissen aan toe. En zou Van der Putte gelijk heb ben, toen hij ooit beweerde in Tibet bloeiende perzikbo men te hebben gezien?

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 39