Yvonne Wisse vindt dragen vlag erebaan Hoek drijft op De Purperen Hei bekerprogramma Hoek imponeert niet 19 yOCNSF laat fitte judoka niet naar Universiade gaan 3» uitslagen vrijdag 22 augustus 2003 agenda I Vruchten afwerpen Huizinga kan toch naar WK judo Yao Jie debuteert met nederlaag Van Goor is Europees record kwijt Russische bondscoach treedt terug Mendieta naar Middlesbrough Jubilerende supportersverening van hoofdklasser renoveert kleedkamers Dï"00gtC teistert Geweten J i£(jU - Atlete Yvonne Wisse gisteren tijdens de ope- rSceremonie van de Univer se in het Zuid-Koreaanse de vlaggendraagster van s yderlands team bij bin- „konist in het Daegu World vo1m ,pStadium. - v® j^onne Wisseis een talentvolle atlete, die met haar tweede plaats op de EJK (Europese Jeugd Kampioenschappen) heeft laten zien dat ze kan pres teren op niveau", verklaarde Hans van Rooijen, Chef de Mis sion van het Nederlandse team in Zuid-Korea, haar uitverkie zing. „Er zit een aantal ervaren Uni- versiade-gangers in de ploeg, maar geen medaillewinnaars en dus ook geen kandidaten voor het dragen van de vlag. De keu ze is moeilijk geweest, maar uit eindelijk was Yvonne Wisse de meest aangewezen sporter om het team met de vlag voor te gaan." Volgens de Nederlandse zeven kampster, die geen moment met de mogelijkheid is bezig ge weest, was het een eervolle taak. „Ik heb nooit bij het dragen van de vlag stilgestaan en me eigen lijk ook nooit afgevraagd wie daar nu voor in aanmerking zou komen. Voor mezelf vind ik het een erebaan." illeboordse moet thuisblijven ra gr» weet, [«Roeland van Vliet s eish i i. d£S - Drie Zeeuwse sporters at bij, (Idennaar de Universiade in bin» [i Zuid-Koreaanse Daegu, -thoiij aar slechts twee zijn er daad- 0 gnx «rkelijk. Atlete Yvonne Wisse ■est, 4 irtrok al vorige week, judoka ngeni ssica van der Spil woensdag, idwoi i judoka Elisabeth Wille- •hetfj lordse...? Zij zit komende we- ïetise in thuis. Het NOCNSF gaf uid.J aar geen toestemming om te ieikl aan. ■veeki loof# [Universiade, de wereldspe- het o ivoor studenten, begon giste- veella oen duurt in totaal twaalf da- un. f a Voor topsporters die ook lint ^studeren is de tweejaarlijk- 'aaim (Universiade een belangrijk ■nnoo jemooi. Jessica van der Spil us mhet weten, zij was er in 2001 iPeking ook bij,Dat was echt leciaal. Net de echte Olympi- leSpelen. Met een olympisch jp, allerlei sportfaciliteiten irestaurants die 24 uur per ij open zijn. Ik heb zelfs ge lórd dat in Daegu gebedshui- Iszijn voor zeven verschillen- igeloofsovertuigingen. Het is lemaal zo groots." lei o lisabeth Willeboordse zal het ■r jet Btmeemaken. Weer niet. Twee Dat ar geleden kon de cios-stu- ie da itevanwege een knieblessure alsg iet. nu mag ze niet. „Het is een rdeli; jellang verhaal", verzuchtte enve (Middelburgse judoka. „Al itie inds januari, sinds ik wist dat )lei niet aan de belangrijke A- mooien kon meedoen, pro- wein iren we mij naar de Universia- op d ite krijgen. Maar wat mijn noetj jach, de judobond en ik ook jn.l roberen, het NOCNSF geeft >uaj) ra toestemming. Ik heb me gen iet gekwalificeerd, zeggen ze lat Is iar.Maarja, ik heb me ook niet child innen kwalificeren." Wille- oordse was aan het begin van jjdag II Tennis fotal-Tebo Lustrumtoernooi. Locatie: wkenszand. Aanvang: 15.00 uur. iiteranentoernooi LTC Zierikzee. Aan- ang: 18.00 uur. Locatie: tennisbanen .TZierikzee. Voetbal lüdivisie: AZ-FC Twente, isle divisie: Graafschap-Fortuna S., ïStormvogels/Telstar, MW-Haar- l«, Heracles-AGOVV, Eindhoven-Em- wi, Excelsior-VVV, Cambuur L.-GA ijles, Veendam-Hel mond Sport, Den «■au facti-Sparta. Eastee Wielrennen iRondevan Philippine. Start en finish: iteelstraat, Philippine. Categorieën: É/beloften/amateurs A. Aanvang: puur. Afstand: 80 kilometer. -zaterdag. II Atletiek Jianwedstrijd. Aanvang: 11.00 uur. I :sgangkelijk voor mannen, vrouwen ■«junioren A, B, C en D. Locatie: sport- plHetSchenge te Goes. Beachvolieybal toome beachvolleybaltoernooi. Aan- nng:l0.00 uur. Finales: 16.30 uur. Cate- »ieën: 3 tegen 3, 2 tegen 2 en top 2 te- 2. Locatie: Paviljoen De Branding, -Jelande. If Motorsport •^wedstrijd Mc de Sproeier. Aanvang ïainingen: 11:00. Aanvang wedstrijden: '2:30Klassen: 50cc, 65cc, 85cc, 125cc, Z50/500cc. Locatie: Oude Polderweg We- fleldinge. II Paardensport •""tours hippique LR Pc De Een- Mitruiters Tholen. Dressuur. 9.00 uur: Jt'den klasse Z1L1B en Pony's M1 en v. 13.00 uur: paarden klasse M1L2 en !J¥sZ1 en LI en B. 13.30 uur: paarden 2-15.10 uur: pony's Z2. 14.15 uur: po- W. Springen. 9.00 uur: pony's klasse 'Sevolgd door de klassen L, M en Z. Aan wend paarden klasse B, L, M en Z. Lo- terrein familie Van der Wel aan de ™e Postweg te Tholen. I? Skeeleren Skate-en skeelertoertocht Grijpskerke. Standen: 20, 40 en 60 kilometer. Aan- 13.00 uur. Locatie: Kerkring, Jipskerke. Organisatie: schaats- en «eelervereniging SKA. Tennis fotal-Tebo Lustrumtoernooi. Locatie: •mkcnstand. Aanvang: 9.00 uur. Ftranentoernooi LTC Zierikzee. Loca- ;;lennisbanen LTCZierikzee. Aanvang: J 00 uur. I1 Triatlon Wetsuit Triatlon. Aanvang: in? Afstanden: 750 m zwemmen, «n fietsen, 8 km lopen. Inschrijven: ntlne w De Meeuwen aan de Westka- yeg te Zoutelande. I Veldkorfbal 'ernooiTjoba, Voorbereiding op com- -rae met deelname van de eerste en ;,e«teteams van PKC, Deetos, AKC (B), Fin i 6n Tj°ba. Aanvang: 10.00 uur. Tin?6 uur- Locatie: kunstgrasveld Vh al" s"1eer Hendrikskinderen, uendschappelijk. Fortis-Voorwaarts. ny3ng: 16.00uur. Locatie: Koopmans- 'vetpad in Oost-Souburg. P Voetbal «frvisie: ADO Den Haag-FC Utrecht, rei,veen-Feyenoord, NAC-Vitesse, het jaar nog geblesseerd. Aan de verschillende internationale A- toernooien, de meetpunten voor het NOCNSF, kon ze dus niet meedoen. „Ik had een keer bij de eerste zeven moeten eindigen op zo'n toernooi", zei ze. „Als ik niet geblesseerd was geweest, was me dat ook gelukt. In de af gelopen jaren ben ik immers ook een aantal keren bij de beste ze ven gekomen op A-toernooien. Maar blijkbaar is het NOCNSF daar niet gevoelig voor. Protes ten van de judobond en mijn clubcoach hebben namelijk niet geholpen." Hoewel Willeboord se nu volledig fit iszit ze tij dens de Universiade thuis. En dat terwijl ze anderhalve week gele den in Braunsweig nog op het sterkbezette Duits Open de klasse tot 63 kilogram won. „Ik weet ook zeker dat ik in Daegu medaillekandidaat was ge weest. Maar helaas." Voor Willeboordse kan het sei zoen misschien komende week toch nog helemaal goedkomen. Dan hoort ze namelijk of ze mee mag naar het wereldkampioen schap in Osaka, dat op 11 sep tember begint. Nu is ze nog eer ste reserve voor de klasse tot 63 kilogram, maar eerste keus Da- niëlle Vriezema heeft last van een blessure. „Als volgende week blijkt dat ze niet kan ju doën, mag ik mee", zei Wille boordse. „Dat zou dit jaar nog een beetje goedmaken." Jessica van der Spil judoot wel in Daegu, in de klasse boven 78 kilogram. Zij komt op maandag 25 augustus in actie. Voor haar is de Universiade een gelegen heid om te laten zien dat ze nog bij de top hoort. Op het afgelo pen Europees kampioenschap in Düsseldorf liet ze het name- PSV-Willem II, RBC-Ajax. Amsteldistrictsbeker. Poule 1: SKNWK- Goes, Rillandia-VVC'68 (15.00); Poule 002: Kruiningen-Yerseke (14.30): Poule 003: De Meeuwen-Oostkapelle (14.30), VCK-RCS; Poule 004: HVV24-AZVV, Terneuzen-Zaamslag; Poule 005: Bres- kens-Terneuzense Boys, Heinkenszand- Steen; Poule 006: Patrijzen-Dauwendaele, Nieuwdorp-T- holense Boys (15.00); Poule 007: Bruse Boys-ZSC'62 (14.30); Poule 008: GPC Vlissingen-'s-Heer Arendskerke (15.00), Walcheren-Serooskerke; Poule 009: Veere-Zeelandia Middelburg;; Poule 012: Kwadendamme-SC Stavenisse, Apollo'69-Philippine; Poule 013: Borsse- le-Schoondijke; Poule 014: Ouwerkerk- -Colijnsplaatse Boys; Poule 015: DFS- -Hansweertse Boys, Brouwershaven-D- reischor; Poule 016: Volharding-WIK'57, Hoedekenskerke-SVD (14.30); Poule 017: Krabbendijke-Hontenisse; Poule 019: Lewedorpse Boys-Duiveland; Pou le 020: Mevo-Wissenkerke (14.30); Poule 021: Graauw-Wolfaartsdijk; Poule 022: Oostburg-Cadzand; Poule 023: Spui- -Hoofdplaat, Borssele-Schoondijke (19.00 uur); Indien niet anders vermeld, aanvang 17.00 uur. Vrouwen. Poule 01: Nieuwdorp-Smer- diek (11.15); Poule 02: ZSC'62-Zeeland Sport 12.00); Poule 03: De Noormannen- WIK'57 (12.45), Zierikzee-Dauwendaele (13.00); Poule 05: Wolfaartsdijk- Zaamslag (11.00), Terneuzense Boys- Colijnsplaatse Boys (12.45); Poule 6: Ko- gelvangers-SSC;55 (12.30), Dongen- Tholense Boys (10.00). Indien niet an ders vermeld, aanvang 14.30 uur. D-pupilientoernooi VV Yerseke. Met Ajax, PSV, NAC Breda, Roda JC, ADO Den Haag, FC Den Bosch, Sparta, Fortu- na Sittard, MVV en Racing Genk, Aan vang: 9.45 uur. Finale: 17.30 uur. Locatie: Sportpark Cleijn Moerken in Yerseke. Vriendschappelijk. Heerjansdam - Kloe- tinge, aanvang 14.30 uur. HSV Hoek - Zeeuws-Vlaamse selectie, aanvang 19.30 uur. zondag_ ■8 Tennis Total-Tebo Lustrumtoernooi. Finaledag. Locatie: Heinkenszand. Aanvang: 9.00 uur. Veteranentoernooi LTC Zierikzee. Loca tie: tennisbanen LTC Zierikzee. Aanvang: 10.00 uur. Voetbal Eredivisie: NEC-Roda JC, Volendam- Groningen, FC Zwolle-RKC. Amsteldistrictsbeker. Poule 011: IJzen- dijke-Domburg; Poule 013: Vlissingen- Ria W.; Poule 014: NVS-Axel; Poule 018: Koewacht-Hu Isterloo, Vogelwaarde- Luctor'88; Poule 020: Renesse-Robur; Poule 021: Sluiskil—Clinge; Poule 022: Sluis-Aardenburg; Poule 023: Biervliet- -Corn Boys. Poule 024: Vosmeer-Val Aan. Aanvang: 14.30 uur. Vrouwen. Poule 16: Clinge-Hulsterloo, lijk afweten. Al meteen in de eerste ronde werd ze uitgescha keld en ook de herkansing be nutte ze niet. Van der Spil: „Ik hoop dat de trainingen die ik na het EK heb afgewerkt vruchten afwerpen. Ik heb mij nu hele maal op de Universiade ge richt." De Goese judoka, stude rend in Groningen, weet echter niet precies hoe haar kansen in de Zuid-Koreaanse stad liggen. „Omdat dit toernooi vlak voor de wereldkampioenschappen in Japan zit, verwacht ik dat de meeste landen niet hun sterkste judoka's naar de Universiade zullen sturen. Maar ja, de num mer twee van China is bijvoor beeld nog steengoed. En zo zit het met al die Aziatische landen. Die rukken dan weer een krat judoka's open..." Yvonne Wisse, de Vlissingse at lete van het De Spartaan uit Lis- se, maakt dit jaar voor het eerst deel uit van de atletiekploeg op de Universiade. De studente Engels aan de VU in Amsterdam doet in Daegu mee aan de meer kamp. Haar toernooi begint op maandag 25 augustus. Jessica van der Spil (r), hier in actie op het EK judo in Düsseldorf, hoopt dat de trainingen na het EK hun vruchten gaan afwerpen tijdens de Universiade. foto Olaf Kraak/ANP VLAARDINGEN - Mark Huizinga kan toch deelnemen aan de wereldtitelstrijd judo, half september in Osaka. De olym pisch kampioen van Sydney 2000 vindt dat hij de laatste da gen in de training voldoende progressie heeft gemaakt. Hui zinga liep enkele maanden geleden een zware knieblessure op. Kort na de Europese kampioenschappen in mei in Düsseldorf, waar hij brons veroverde, ging het mis met de pupil van coach Chris de Korte. Op de training scheurde Huizinga een knie band. „Aanvankelijk zag het er slecht uit", blikt hij terug. „Maar op een gegeven moment ging ik elke dag iets vooruit. De afgelopen 48 uur is alles ineens in een stroomversnelling gekomen. Ik ben nu nagenoeg honderd procent in mijn techni sche mogelijkheden." ANP SINGAPORE - Badmintonster Yao Jie heeft haar eerste wed strijd als Nederlandse verloren. De speelster, die twee weken geleden een Nederlands paspoort kreeg, ging in de eerste ron de van de Singapore Open onderuit. Ze was kansloos tegen de Deense Camilla Martin: 6-11 2-11. Naast Yao Jie overleefden ook Judith Meulendijks en Karina de Wit de eerste schifting niet. Mia Audina plaatste zich gisteren voor de kwartfinale. Nadat ze in de eerste ronde haar Italiaanse opponente Agnese Allegrini geen enkel punt had gegund (11-0 11-0), versloeg ze in de tweede schifting de Duitse Xu: 11-3 11-0. ANP CALAIS - Hans van Goor is zijn Europees record kanaal- zwemmen kwijt. Een week nadat zijn vrouw Edith van Dijk een vergeefse poging ondernam om Van Goors toptijd uit de boeken te schrijven, dook de Duitser Christof Wandratsch gisteren wel onder het Europees record. Wandratsch had voor de tocht van Dover naar Calais 7 uur en 20 minuten nodig. Daarmee bleef hij slechts drie minuten bo ven het wereldrecord van de Amerikaan Chad Hunderby. Als troost mag Wandratsch zich nu Europees recordhouder noe men. „Tja, hij heeft heel goede omstandigheden gehad", rea geerde Van Goor die de hele dag via internet de poging volgde. „Er kwamen alleen maar juichberichten. Hij had een westen wind, strak in de rug. Ach, je weet dat je op een dag je record zal kwijtraken. Het is een fantastische prestatie van Wandratsch." ANP MOSKOU - De Russische bondscoach Valeri Gasajev heeft na een serie nederlagen zijn ontslag aangeboden. Direct na de onverwachte nederlaag woensdag tijdens de oefeninterland met Israël (1-2), maakte hij zijn terugtreden bekend. Rusland speelt op 6 september een cruciale wedstrijd tegen Ierland. In de EK-kwalificatiegroep 10 staat Rusland derde, met zeven punten uit vijf wedstrijden. Aan de leiding gaat Zwitserland (twaalf punten uit zes wedstrijden), voor Ierland (tien uit zes). De opvolger van Gasajev zal waarschijnlijk volgende week bekend worden gemaakt. DP A MIDDLESBROUGH - De Spaanse international Gaizka Mendieta speelt dit seizoen op huurbasis voor Middlesbrou gh. Dat heeft de club uit de Premier League gisteren bekend gemaakt. De middenvelder is eigendom van Lazio Roma en werd vorig jaar al verhuurd aan FC Barcelona. door Peter van Kouteren HOEK - Het geluid van klussers en gereedschap werkt als een routeplanner en leidt prima tot de plaats van bestemming. De kleedaccommodatie aan Ingang Noord van de terreinen bij HSV Hoek stond hoog op het renova tieverlanglijstje van de club. De privatiseringsploeg, die vooral bestaat uit zestigplussers, werkt nu in opdracht van de supportersclub en legt de laat ste hand aan een mooi cadeau. Supportersvereniging De Pur peren Hei bestaat twintig jaar en dat mag niet onopgemerkt voorbij gaan. De kleedaccom modatie haalde in de vorm van een ingezonden brief uit Bres- kens al eens de krant, maar ziet er straks weer tip-top uit. Naast de club wordt ook de voetballiefhebber getrakteerd. Morgenavond (om half acht) treedt het keurkorps van Hoek aan tegen een Zeeuws-Vlaamse selectie. „De toegang is gratis", zegt Sjaak van der Lijke. Wie komt, maakt kans met meer geld op zak terug naar huis te gaan. „Iedereen krijgt gratis een lot. Daarmee valt vijftig, dertig of twinig euro te verdienen", weet de voorzitter van de sup portersvereniging. Na het duel wordt tijdens een feestavond bekend gemaakt wie de regeimatigste speler van af gelopen seizoen is geweest. Voor één keer wordt afgeweken van de traditie om drie spelers in het zonnetje te zetten. „Vanwege het twintigjarig bestaan krijgt de speler die vierde is geworden een dinerbon. De eerste drie plaatsen leveren een reischeque op. Nee, ik weet niet wie het ge worden zijn. Dat wil ik ook niet weten. Piet Dieleman houdt dat allemaal bij en is de enige die het De vrijwilligers van Hoek in de Noord. weet. Hij heeft ook de samen stelling van de Zeeuws-Vlaam se selectie verzorgd. Het is zijn laatste klus, want Piet maakt plaats vooreen jongere." Het bestuur van de Purperen Hei is net als de onvolprezen privatiseringsploeg een club van ouderen en vormt min of meer het geweten van HSV Hoek. Het is de dorpse achter ban van een vereniging met een Belgisch uithangbord, die zich in de loop der jaren steeds pro fessioneler heeft gemanifes- doucheruimte van één van de verbouwde kleedkamers aan de Ingang foto Wim Kooyman door Pieter van Klinken GOES - De gemeenten Kapelle, Noord-Beveland, Goes, Mid delburg en Tholen hebben hun voetbalvelden voor het komen de weekeinde onbespeelbaar verklaard vanwege de droogte. De districtsbekerwedstrijden die in deze gemeentes gepland stonden, gaan daardoor niet door. In Zeeuws-Vlaanderen en Schouwen-Duiveland gaan alle wedstrijden door. Volgens de ge meentes zijn de velden er goed genoeg, al is het in de meeste ge vallen maar voor één wedstrijd in het hele weekeinde. Ook in de gemeenten Veere, Reimerswaal, Vlissingen en Borsele geldt vooralsnog geen speelverbod. De al weken durende droogte zorgt voor dorre velden. Als er op de harde ondergrond ge speeld wordt, kan dat onher stelbare schade veroorzaken aan het gras. Kloetinge heeft zijn oefenwed strijd tegenHeerjansdam omge draaid en speelt morgen om 14.30 uur dus geen thuiswed strijd, maar een uitwedstrijd. Jong Ambon zou in het dis- trictsbekertoemooi spelen te gen SVR, maar mag niet op zijn eigen veld spelen. De spelers van die club hadden genoeg van het kunstgrasveld bij accom- modatiegenoot Dauwendaele en probeerden gisteren nog de wedstrijd om te draaien. Daar zijn meer clubs mee bezig. Dau wendaele heeft om dezelfde re den de wedstrijd van komende dinsdag thuis tegen Nieuwdorp omgezet in een uitwedstrijd. Vóór de Middèlburgse clubs kan het kunstgrasveld uitkomst bie den. Officieel is het eerste elftal len niet toegestaan om op kunst gras te spelen. Voor de beker mag dat wel, mits de tegenstan der daarmee akkoord gaat. „El ke avond kunnen er twee wed strijden gespeeld worden", vindt R. Pulles van de gemeente Middelburg. „Dus alle wedstrij den kunnen gewoon gespeeld worden." Gisteravond leek het er op dat er morgen veertien bekerwedstrij den niet doorgaan. Voor zondag waren er nog geen afgelastin gen. teerd. „Met de weg die Hoek is ingeslagen, werd een inbreuk gedaan op het plaatselijke ka rakter", weet voorzitter Van der Lijke. „Tom van Vugt (die voor zitter was op het moment dat Hoek met spelers van buitenaf voor de grote sprong voorwaarts koos) was hier vanmiddag nog. Hij vertelde dat het spannende tijden zijn geweest, waarin nachten is vergaderd. Het was destijds ook nogal wat. Autoch tonen moesten hun plaats af staan aan spelers van buiten het dorp. Nu is dat een algemeen verschijnsel en is de selectie ner- door Peter Snelders TERNEUZEN - Tijdens de laat ste oefenwedstrijd als voorbe reiding op de competitie won Hoek met 0-3 van Terneuzense Boys. In een evenwichtig duel klopte Terneuzen op de valreep Oostkapelle met 2-1. Terneuzense Boys-Hoek 0-3 (0-2): Vooral in de eerste helft was Terneuzense Boys niet min der dan Hoek en kreeg vijf kan sen om te scoren. Die bleven echter onbenut. De doelpunten van Hoek vielen als het ware uit de lucht. Een schot vanaf twin- tig meter van Wesley de Smet betekende 0-1. Na een doelwor- steling bepaalde Ramazan Yuruk de ruststand op 0-2. In de tweede helft had Hoek een over wicht. De moegestreden thuis ploeg gokte in die periode op enkele uitvallen. In de 89e mi nuut scoorde Hoek echter nog 0- 3 via Steven de Croock. Terneuzen-Oostkapelle 2-1 (0-1 In de eerste helft kwam Oost kapelle aan de leiding via een afstandsschot van Hayo Barth. Uit een strafschop van Mama- douba Gueye kwam de thuis ploeg langszij. In de 89e minuut scoorde Danny ter Steege 2-1. Steen-Spui 3-1 (1-0): Steen be nutte in de eerste helft maar een kans via Wouter de Neijs. Een fel startend Spui, kwam snel na de hervatting op 1-1 via Alex Meijer. Steen was echter slag vaardiger en via een individuele actie van Wouter de Neijs nam het weer de leiding. Eddy van de Bosch bepaalde met een strafschop de eindstand op 3-1. Axel-Koewacht 0-2 (0-2): De bezoekers namen binnen twaalf minuten afstand door doelpun ten van Sander van Remortele en Danny Vlassenrood. Verder dan een schot tegen de paal van Joep van den Broeke kwam de thuisploeg echter niet. Graauw-Hoek 2 1-2 (0-2): Hoek 2 was de hele wedstrijd beter. Na dertien minuten werd het 0- 1 door Geert-Jan Hamelink. Op slag van rust maakte Peter Ha melink een strafschop: 0-2. Tien minuten voor het einde maakte Johan de Vos dan ook de aan sluitingstreffer. gens meer gebaseerd op spelers uit de eigen dorpskern." „Met geld kun je natuurlijk veel doen", weet de voorzitter. „Maar werkkracht is onbetaal baar. Wij zijn toch een kurk waar redelijk veel op drijft. We zijn er voor het eerste elftal, maar ook de f-jes. Iedereen kan in principe bij ons aankloppen. We vergaderen eens in de zes weken en hebben altijd een be hoorlijke agenda. Als we een verzoek uit de club tot het nut van het algemeen vinden, kun nen de wensen worden gereali seerd. Tassen, trainingspakken, geluidsinstallatie, verbouwin gen, sproei-installatie, je kunt het zo gek niet noemen. Ik denk dat we gemiddeld op jaarbasis de club voor zo'n 6500 euro sponsoren." De Purperen Hei zag het licht in september 1983, nadat Hoek zich voor de zomer ten koste van Serooskerke in een beslissings wedstrijd in Breskens van het kampioenschap in de derde klasse had verzekerd. Een eerste oproep in een door het dorp ver spreid stencil om tot een sup- portersgroep te komen, leverde niet meer dan zes reacties op. Van der Lijke: „Die zes man werden natuurlijk prompt be noemd tot bestuurslid." Hockey Amstelveen. Champions Trophy, mannen, zesde dag: Pakistan - Duitsland 5-2, Neder land - Argentinië 6-3. Stand: 1. Nederland4-10(17-111,2.Pakistan 4-8 17-13), 3. Australië 4-7 17-114. Argen tinië 4-6 (15-15), 5. India 4-3 (9-14), 6. Duits land 4-0 (6-17). Sportprijsvragen Lucky Day: 3-9-10-13-14-22-25-28-29-30-45- 47-61-63-64-67-74-76-77-78 (onder voorbe houd) Tennis New Haven. Vrouwen, 600.000 euro. Twee de ronde: Dementieva (Rus) Martinez (Spa/7) 4-6 6 2 6-0, Capriati (VSt/3) - Bovina (Rus) 4-6 7-5 6-4, Mauresmo (Fra/2) - Casa nova (Zwi) 7-5 6-4, Sugiyama (Jap/8) - Pere- biynis (Oek) 6-4 7-6, Serna (Spa) Maleeva (Bul/6) 7-6 6-3, Black (Zim) - Hantuchova (Slw/4) 6-3 6-2. Turnen Anaheim. WK, vrouwen. Finale landenwed- strijd: 1. Verenigde Staten 112,573 punten, 2. Roemenië 110,833, 3. Australië 110,335, 4. China 110,259, 5. Spanje 109,722,6. Rus land 108,985,7. Oekraïne 108,235,8. Brazilië 107,297. Wielrennen Ronde van de Limousin, derde etappe Au- busson - Vassivière-en-Limousin. 1Vogon- dy (Fra) 172,2 km in 4.15.56 (40,829) km/uur), 2. Coutouly (Fra), 3. Bessy (Fra), 4. Hinault (Fra), 5. Herrero Llorente (Spa), 6. Martin (Fra). Algemeen klassement: 1. Rous (Fra) 13.00.02, 2. Lelli (Ita) 0.43, 3. Lefevre (Fra) 0.45,4, Hushovd (Noo) 1.30,5. Fofonov (Kaz 6. Clain (Fra). Legnano. Copa Bernocchi. 1. Barbero (Ita) 199 km in 4.49.11,2. Giunti (Ita), 3. Matvejev (Oek), 4. Ivanov (Mol), 5. Advejev (Oek), 6. Serri (Ita), 7. Basso (Ita), 8. Ratti (Ita), 9. Gal- letti (Ita), 10. Zanotti (Ita) Denekamp. Eneco Tour. Derde etappe, Coe- vorden - Denekamp: 1. Zabel (Dui) 86 km in 1.52.02 (46,057 km/u), 2. McEwen (Aus), 3. McGee (Aus), 4. Boonen (Bel), 5. Guidi (Ita), 6. Kemna (Ned), 8. Koerts (Ned), 14, Reine- rink, 15, Hoffman, 18, Petacchi (Ita), 19. Blij- levens, 20. Van Dijk, 23. Schmitz, 30. Löwik, 33. Voskamp, 36. Hiemstra, 37. Vierhouten, 44. Tankink, 61. Boogerd, 64. Van Heeswijk, 70. Knaven, 72. Den Bakker, 78. De Jongh, 97. Moerenhout, 100. De Groot, 101. Dekker. Niet gestart: Hamilton (VSt), Van Bon (Ned). Vierde etappe, Nordhorn - Denekamp, indi viduele tijdrit: I.Ekimov (Rus) 23,2 km in 27.25 (50,741 km/u), 2. Pena (Col) 0.08, 3. Cancellara (Zwi) 0.09,4. Wauters (Bel) 0.19, 5. Bodrogi (Hon)0.30,10. Voskamp0.49,15. Boogerd 1.08, 18. Knaven 1.11,23. Schmitz 1.22,25. Den Bakker 1.33,29. Löwik 1.42,32, Van Heeswijk 1.52, 34. Kemna 1.56, 38. Rei- nerink 1.59, 53. Hoffman 2.17, 54. Koerts 2.19,55. Hiemstra 2.20,56. Vierhouten 2.22, 65. Tankink 2.38,70. De Groot 2.48,75. Van Dijk 2.59,76. De Jongh 3.02,81. Moerenhout 3.10, 94. Dekker 3.44, 98. Blijlevens 4.08. Niet gestart: onder anderen McEwen. Algemeen klassement: I.Ekimov 10.49.09, 2. Pena 0.08, 3. Cancellara 0.09, 4. Wauters 0.19,5. Gontsjar0.34,10. Voskamp 0.49,14. Boogerd 1.07,15. Knaven 11120. Schmitz 1.18,21. Den Bakker 1.31,23. Löwik 1.41,25. Van Heeswijk 1.52, 28. Kemna 1.56, 29. Rei- nerink 1.57,41. Hiemstra 2.15,43. Hoffman 2.17, 44. Vierhouten 2.22, 54. Tankink 2.38, 61. Van Dijk 2.59,78. Blijlevens 4.08, 83. De Groot 4.48, 92. De Jongh 7.29, 94. Koerts 7.4196. Dekker 8.1198. Moerenhr»'*

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 37