SC Omwonenden willen antennes van kerk T PZC Grevelingenschap wil één vaarsnelheid Gemeente Zierikzee waakt over haar monumenten Geld voor onderzoek Schouwse startpagina Waterschap koppelt zuiveringsinstallaties 11 •NL WWW. NAZOMER FESTIVAL .NL rganisatie heeft positieve ervaringen met telefonische dienstverlening vrijdag 22 augustus 2003 fietsenkijkuur Speciaal opgeleid Wielrenner over de kop Inbraak auto in Renesse Drankrijders gepakt Chauffeur dommelt in en botst Dronken achter stuur Motorrijder duwt fietser van dijk Graafmachine uit koers Politie achtervolgt hardrijder rtone Soesman joUWERSHAVEN - Een l,lal omwonenden van de V!,«i £l(1 ((erk in Brouwershaven 5 it voor het verwijderen van antennes aan dit gebouw en w», jjei van de aangebrachte jgjf door de betrokken tele- mnunicatiebedrijven. lulve de schade die aan het monument is toegebracht met plaatsing moet rekening wor den gehouden met de kinderen die in de nabijheid van de kerk naar school gaan en wonen, me nen zij. Met de plaatsing zijn volgens het drietal onnodige be schadigingen aan het kerkge bouw aangebracht. „De anten ne is zonder respect voor het gebouw en ondeskundig ge plaatst", schrijven zij aan de ge meente De briefschrijvers vrezen bo vendien dat de warmte-ontwik- keling van de generatoren brandgevaar voor het bijzonde re kerkgebouw oplevert. Op ter mijn zal er daarnaast door condens schimmelvorming ont staan. De situering van de antennes nabij twee scholen zien de schrijvers evenmin als ideaal, zelfs 'moreel onverantwoord'. De straling heeft een opwar mend effect op het menselijk li chaam, stellen zij. „Deze instal laties zijn te beschouwen als enorme magnetrons die continu aan staan." Van de gevolgen van straling die van deze antennes uitgaat op lange termijn is nagenoeg niets bekend. Dat alleen al moet re den zijn, aldus de buurtbewo ners, dergelijke antennes te plaatsen op industrieterreinen buiten bebouwde kommen. r* gEsme Sossmsn roef callcenter VVV verlengd aai [KGH-HAAMSTEDE - De m, (V Schouwen-Duiveland kje; *ft de proefperiode waarin ze 10!» zee gaat met een callcenter fs- [leenmaand verlengd. Bij het Ucenter zijn, sinds de start nd, ie weken geleden, dagelijks hfj sen de 100 en 150 telefoon- de, (sverwerktmeteengemiddel- aft] duur van zo'n drie minuten. Zo sm ,t betekent dat er per dag al lé bw vijf uur getelefoneerd ordt. Tot de VW het in Nieu- sgein gevestigde callcenter in- hakelde, werd die telefoni- lie dienstverlening door de bewerkers in de verschillen- itoü iVW-kantoren zelf gedaan, erin at betekende met enige regel- ?el^ aat lange wachtrijen aan de tied die danwel telefoontjes die Ige, et werden opgenomen. Om rdt irte metten te maken met dat d'| art zaken besloot de toeris- ari [organisatie een callcenter in Ai, schakelen. Temeer omdat de )ige FV Schouwen-Duiveland het, loK i een ingrijpende reorganisa- i.ft met minder personeel moet bal in!; t proef bevalt tot nu toe dus- e ki anig goed dat besloten is het iliii illcenternummer ook nog ge nei ronde september aan te hou- indi ook ak, aldus secretaris en woord- jerder P. de Haas, om te voor- Be men dat mensen in hetzelfde aa izoen tot twee keer toe een lelii euw nummer in de maag ge- ilitst krijgen. In een in septem- r belegde bestuursvergade- ag zal gesproken worden over toekomstige aanpak van het lefoonverkeer. Voor die tijd Idu orden binnengekomen reac- 10, ïs - ook klachten - verzameld ÏRIKZEE - Op het politiebu- !u in Zierikzee wordt zater- rvooi igeen kijkuur gehouden voor ilSi paren van gestolen fietsen, erda ikunnen tussen 10.00 en 11.00 nai ar terecht om te zien of hun nlai hts tussen de gevonden exem- ■nba karen staat. Om te bewijzen dat ini rij mogelijk de rechtmatige ei- erli jtnaarzijn.moetweldeaangif- )uit tvan de eerder gedane diefstal le l (vermissing worden meegeno- lï ten. ge vii ïf ;seft Advertentie iCM REDACTIE SCHOUWEN-DUIVELAND Grachtweg 23a Postbus 80 4300 AB ZIERIKZEE lel: (0111454647 Fax: (0111)454657 E-mail: redzzee@pzc.nl Marcel Modde (chef) PietKleemans Famke van Loon AliPankow Esme Soesman RudyBoogert (sport) centrale redactie Stationspark 28 Postbus 31 4460 AA goes lel: (0113) 315500 Fax: (0113)315669 E mail: redactie@pzc.nl 'nternet www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl Rezorgklachten: 1800-0231231 °P maandag t/m vijdag gedu- rende de openingstijden; teterdagstot 12.00 uur om een goed beeld te krijgen. Tot nu toe is de indruk echter gunstig, werpt De Haas een blik vooruit. „De ervaring is te posi tief om te stoppen, maar in wel ke vorm we doorgaan moet het bestuur uitmaken." Hamvraag zal zijn of er het hele jaar rond of alleen gedurende het zomersei zoen gebruik van een callcenter wordt gemaakt. De werknemers van het callcen ter zijn speciaal opgeleid om toeristische informatie over Schouwen-Duiveland te ver strekken. Ze bezoeken de regio en bellen ook met VW-partici- panten om actuele informatie te verzamelen en in de computer te zetten, wat inhoudt dat ze ook administratief werk uitvoeren. Participanten kunnen via een speciaal voor hen opengesteld nummer rechtstreeks terecht. Gehoopt wordt dat zij, bij voor keur zo vaak mogelijk, actuele informatie doorgeven: zoals bij voorbeeld het aantal vrije plaatsen dat ze nog hebben. De VW betaalt een basisbedrag voor dat product, wat aange vuld wordt door de zestig euro cent per minuut die de toerist moet betalen. Over de hoogte van dat bedrag moet eveneens met de participanten worden gesproken. Zij komen maandag 29 september bijeen. - -r --■■■■ ff- .y:, v:—r-J Het plan voor een maximumsnelheid voor de scheepvaart in jachthavens rond het Grevelingenmeer moet in het najaar klaar zijn a-—-»-- WBi l door Famke van Loon ZONNEMAIRE - Het Natuur- en Recre atieschap De Grevelingen wil in alle jachthavens aan de oude zeearm één maximumsnelheid voor de scheepvaart invoeren. In overleg met de havenmees ters en exploitanten wordt nu bekeken welk maximum het best ingevoerd kan worden. Volgens directeur J. Lodders zal de limiet tussen de zes en negen kilome ter per uur komen te liggen. Flitspalen op het water zijn er niet, maar net als op de weg moeten schepen zich aan de geldende snelheidslimieten hou den. De waterpolitie houdt in de gaten of iedereen zich daar aan houdt. Op het Grevelingenmeer geldt momenteel één maximumsnelheid: de jachten mogen niet harder door het water klieven dan vijftien kilometer per uur. Uitzondering hierop vormen de twee, speciaal voor de snelle watersport, afgezette gebieden. Op een stukje water voor de Brouwers- dam en de Grevelingendam kunnen jetski's en speedbootjes met waterskiërs varen. Maar zo eenduidig als de snelheidsregels op het meer zijn, zo een allegaartje is het in de jachthavens aan De Grevelingen. In de gemeentelijke jachthaven van Brou wershaven geldt evenals in de jachtha ven van Port Zélande een limiet van vijf kilometer per uur, terwijl in stukken ha vens die verpacht zijn aan Rijkswater staat 'binnen de bebouwde kom' harder gevaren mag worden. Volgens Grevelin- genschap-directeur Lodders is voor de passanten niet duidelijk waar de grens ligt. Temeer omdat in verschillende havens nog wel eens overlast wordt veroorzaakt door voorbijspurtende zodiacs, die aan het spelevaren zijn, wil het recreatie schap hier verandering in aanbrengen. „Omwille van de duidelijkheid willen wij in alle (jacht)havens aan het Greve lingenmeer één vaarsnelheid." Lodders denkt daarbij aan een snelheidslimiet van zes kilometer per uur, die ook in het Binnenvaartpolitiereglement (BPR) wordt gehanteerd. Al kan die grens ook nog iets hoger komen te liggen. WISSENKERKE - Een 49-jari- ge Goesenaar is gisteravond op de parallelweg van de Oost Westweg in Wissenkerke ge wond geraakt bij een ongeval. De man fietste met vijf andere wielrenners over de Oost West- weg. Door onbekende oorzaak kwam hij in de berm terecht, sloeg over de kop en belandde op zijn rug in een droge sloot. Hij is met rug- en borstklachten overgebracht naar het zieken huis in Goes. Zijn fiets brak in tweeën. RENESSE - Een auto die gepar keerd stond op de Laone in Re- nesse is gistermiddag openge broken. Uit de auto is de geluidsappara tuur weggenomen met een waarde van enkele honderden euro's. Advertentie 26 aug t/m 7 sept 2003 0900 33 00033 theater op voetbalveld van v.v tholenseboys DE BAL IS ROND Thomas Brussig/Wa'te, van den Broeck door Piet Kleemans ZIERIKZEE - Het oogt ge vaarlijker dan het werkelijk is, de wat scheef hangende kroonlijst en de wat rommelig liggende dakpannen van het pakhuis aan de Meelstraat in Zierikzee. Desalniettemin houdt de gemeentede toestand van het pakhuis en de andere gemeente - en rijksmonumen ten nauwlettend in de gaten. Moet ook, want het zijn de vi sitekaartjes van Schouwen- Duivelands centrumstad Zie rikzee. De gemeente is, weet mede werker monumentenzorg M. Verduijn, zuinig op haar monumenten. Gelukkig voor de gemeente zijn de meeste particuliere eigenaren van monumentenpanden dat ook. Het overgrote deel van de mo numentenpanden verkeert in goede staat. Verduijn tekent daar wel bij aan dat mogelijke zwakke plekken niet altijd goed waarneembaar zijn, wat bij een stevige storm nog wei eens verrassingen op kan leve ren. Een enkele keer komen bij de gemeente verontruste tele foontjes binnen over de staat van een monumentaal pand. In het geval van het eerder ge noemde pakhuis aan de Meel straat werd de gemeente ge alarmeerd door een passant. „Na zo'n melding gaan we wel meteen even kijken. In dit ge val is er geen sprake van een gevaarlijke situatie, maar we vinden wel dat de eigenaar van dit pand er snel iets aan moet doen." De ervaring leert dat eigena ren van monumenten in de re gel trots en zuinig op hun bezit zijn. „We hebben het idee dat bijvoorbeeld aan dat pakhuis in de Meelstraat gewerkt wordt om dat weer in orde te maken." In geval de eigenaar van een gemeente- of rijksmo nument zijn eigendom deerlijk verwaarloost, kan de gemeen te ingrijpen. Komt in de prak tijk echter zelden voor, weet Verduijn. „Maar soms hebben mensen een klein zetje nodig." De veiligheid mag in ieder ge val niet in het geding komen, benadrukt Verduijn. Zo ver laat de gemeente het ook niet komen. Speciale inspectieron des zijn in de regel niet eens nodig. Verduijn: „Er zijn ge noeg mensen van de gemeente die regelmatig op pad zijn en die hebben hun ogen niet in de zak zitten. Daarnaast, weet Verduijn, houden de Zierik- zeeënaren ook zelf hun woon omgeving goed in de gaten. De kroonlijst hangt wat scheef en de dakpannen liggen wat rom melig op het pakhuis, maar volgens de gemeente is de veiligheid van het pand in de Zierikzeese Meelstraat niet in het geding. foto Marijke Folkertsma foto Marijke Folkertsma Voor de schepen van Rijkswaterstaat is zes kilometer per uur te laag om de sche pen nog manoeuvreerbaar te houden. „Dat vereist nog wat overleg." Dat overleg met havenmeesters en ha venexploitanten op Schouwen-Duive land en Goeree-Overflakkee moet de ko mende maanden plaatsvinden. Lodders wil graag dit najaar met een plan voor één maximumsnelheid in de jachthavens komen. Op die manier moeten ook de stukjes 'openbaar vaarwater' in de ha venkommen binnen het snelheidsregime vallen. In de Wateralmanak voor 2004 kunnen dan de eenduidige regels worden neergezet. Lodders: „We willen dit van het na j aar regelen, zodat het volgend sei zoen spik en span is." BURGH-HAAMSTEDE - Een 41-jarige automobilist uit Burgh-Haamstede is in de nacht van woensdag op gisteren de Kloosterweg in zijn woonplaats aangehouden in verband met het rijden onder invloed van alcohol. De man had twee keer meer gedronken dan wettelijk is toegestaan. Hij kreeg naast een proces verbaal een rijverbod van vier uur opgelegd. Op de Roelandsweg in Renesse kreeg een 25-jarige automobilist uit het Belgische Volkingen voor de duur van drie uur een rijont zegging en een boete aan z'n broek voor een beschonken rit. Hij had bijna twee keer de toegestane hoeveelheid alcohol ge dronken. GOES - Een 29-jarige vrachtwagenbestuurder uit Middel burg heeft gisterochtend op de A58 een ongeval veroorzaakt doordat hij achter het stuur in slaap was gevallen.Hij botste op een vrachtwagen, bestuurd door een 24-jarige plaatsge noot, die voor hem reed. De voertuigen raakten beschadigd. KAMPERLAND - Een dertigjarige Middelburgse automobi list is gisternacht op de Ruiterplaatweg in Kamperland aan gehouden wegens rijden onder invloed. Hij bleek ruim ander halve keer de toegestane hoeveelheid alcohol te hebben gedronken en kreeg daarom een rijverbod van drie uur. KAMPERLAND - Een 59-jarige fietser uit Terneuzen is woensdagmiddag gewond geraakt, nadat een man hem op de Hooidijk in Kamperland van de dijk had gereden. De Terneu- zenaar fietste met zijn vrouw toen een motorrijder hem wilde passeren. Vermoedelijk omdat de Terneuzenaar naar diens zin niet snel genoeg uit de weg ging, gaf de motorrij der hem bij het passeren een flinke zet. Als gevolg daarvan tuimelde de man met zijn fiets van de dijk. Hij raakte gewond aan schou der en hand. Daarnaast waren er schaafwonden aan zijn been. MIDDELBURG- Een uit koers geraakte graafmachine heeft gisteren op de Nieuwe Vlissingseweg in Middelburg schade aangericht. De graafmachine begon te stuiteren, waardoor de 36-jarige machinist de macht over het stuur verloor. De ma chine beschadigde vervolgens een geparkeerde vrachtwagen combinatie van een rijschool, het trottoir, de reling en de leu ning van een tunneltje. Verder werden de vangrail, een verkeersbord en een geparkeerde fiets geraakt. Door het on geval was één rijstrook gestremd. Niemand raakte gewond. TERNEUZEN - De politie heeft woensdag op de Willem de Zwijgerlaan in Terneuzen een negentienjarige Belgische au tomobilist achtervolgd en aangehouden. Op de Scheldebou- levard reed hij met een snelheid van 65 kilometer, terwijl ter plekke in verband met werkzaamheden een maximum van 30 geldt. Bij zijn aanhouding toonde hij een voorlopig Belgisch rijbewijs, dat alleen in het land van herkomst geldig is. Bo vendien bleek de man in het bezit van een kleine hoeveelheid softdrugs. Hij kreeg een boete van 380 euro. door Piet Kleemans ZIERIKZEE - De gemeente Schouwen-Duiveland trekt 7000 euro uit voor een onder zoek naar de haalbaarheid van een gemeentelijke internetpor- tal. Een dergelijke eilandelijke startpagina zou uitstekenrj pas sen in het streven van de ge meente naar verbetering van de communicatie met de bewoners van het eiland. Wie nu de digitale snelweg op gaat en het adres www.schou- wen-duiveland.nl intikt, be landt op de website van de gemeente Schouwen-Duive land. Daar aangekomen kan de bezoeker onder meer histori sche gegevens opzoeken of snuf felen in van gemeentewege verstrekte - of geweigerde - ver gunningen. Van de gemeentesite naar een andere site overstap pen behoort via elektronische verbindingen (links) ook tot de mogelijkheden. Als het haalbaarheidsonder zoek positief uitpakt wordt dat volgens beleidsadviseur com municatie van de gemeente G. van Breughel anders. „Nu kom j e op de site van de gemeen te en kun je van daaruit naar een anderesite. Straks komjeop een startpagina waar je onder meer een link naar de internetpagi na's van de gemeente kunt vin den, maar ook die van bedrijven en verenigingen. De portal krijgt dan de functie van speelveld en ontmoetings plaats. Komt de eilandelijke startpagina er, dan wordt daar mee een lang gekoesterde wens van de gemeente Schouwen- Duiveland vervuld. Van Breu ghel: „We hebben als gemeente domweg de mensen niet om zo'n onderzoek te doen. We hebben nu een aanbod gekregen van NuFormer Digital Media uit Zierikzee en dat konden we ge woon niet laten lopen." Van Breughel gaat er voorzich tig van uit dat het eindresultaat van het onderzoek naar de haal baarheid van de internetportal voor het einde van dit jaar be schikbaar is. door Mieke van der Jagt WAARDE - De rioolwaterzui veringsinstallaties Wester- schouwen in Haamstede en Mastgat in Bruinisse worden onbemand. Waterschap Zeeuw se Eilanden koppelt de installa ties in 2004 en 2005 aan de in stallatie Verseput in Kerkwerve De rioolwaterzuiveringsinstal latie in Waarde, die het rioolwa ter van Zuid-Beveland ten oos ten van het Kanaal door Zuid- Beveland zuivert alvorens het op de Westerschelde te lozen, doet voortaan al onbemand haar werk. Het waterschap Zeeuwse Eilanden heeft de computer van Waarde gekop peld aan die van de rioolwater zuivering in de Willem Anna- polder, vlakbij 's-Gravenpolder. Die zuivert het rioolwater dat in de rest van Zuid-Beveland ge produceerd wordt. Door de kop peling van de bewakingssyste men, kunnen de zuiveringsin stallaties doelmatiger worden beheerd. Het waterschap streeft er daarom naar om de automati seringsinstallaties van alle zui veringsinstallaties en rioolge malen op dezelfde manier uit te voeren. Het bedrijf Bakker- Sliedrecht, dat voor de rioolge malen van het waterschap al een uniforme uitvoering maakte, wordt nu ook bij de automatise ring van de rioolwaterzuiverin gen betrokken. De zuivering in de Camperlandpolder op Noord-Beveland wordt begin vorig jaar in de installatie Wal cheren, bij Ritthem, bediend. Tholen is volgend jaar aan de beurt, als een koppeling met Sint-Maartensdijk plaatsvindt. De installatie in Waarde, en ook de andere onbemande zuiverin gen, zullen niet aan hun lot wor den overgelaten. Drie keer in de week komt de klaarmeester kij ken of alles goed gaat. De klaar meester doet een visuele contro le en neemt monsters als hij on raad ruikt. De monsters worden in de centrale installatie geana lyseerd en vergeleken met de meetwaarden van de computer. De winst is dat een personeels lid niet meer ter plekke meter- tjes hoeft af te lezen. De mensen in de centrale installatie, doen dat voor het hele eiland.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 29