PZC Parkeerwachter in Hulst verdacht van verduistering Rode planeet Mars dicht bij de aarde Na-oorlogs, dus zonder waarde je weet wel hoe mijn leven eruit ziet maar het kan anders! jouw keus is alles wat nodig is Bosniërs op straat gezet terwijl ze wachten op papieren voor terugreis k Zeeuwse kore zoeken nieuw zangtalent World Vision weekenddiensten vrijdag 22 augustus 2003 Formeel Extreem Kleiner Gekregen Vrachtwagentje Huisartsen Tandartsen Apotheken Dierenartsen Wijkverpleging Huisartsen Tandartsen Dierenartsen Oosterschelde Thuiszorg Samen met ons kun jij het verschil maken voor kansarme kinderen. Als sponsor bied je een kind de kans van zijn leven. Een kans om ziekte en honger te overwinnen. Als je 80 cent per dag kunt missen, zorg je ervoor dat jouw sponsorkind en zijn omgeving toegang krijgen tot onder andere gezondheidszorg, schoon water en onderwijs. Al meer dan 50 j u 'ksponsoreen«.-permaandenknig jaar werkt World Vision, vanuit j I" g ^j haar christelijke achtergrond, zo Naamm/v effectief mogelijk om kinderen j Adresj en hun omgeving te helpen. Help i pc piaat* mee, alles wat we nodig hebben j Telefoon IS jOUW keuze VOOr een kincP i ^tuur deze bon naar: World Vision, Antwoordnummer 65, 3800 VB Amersfoort j bel 1WU1 0255 (10 ctpm) of surf naar www.worldvision.nl Asielzoekers op bres voor gezin door Edith Ramakers MIDDELBURG - Een groep asielzoekers van het Middel burgse Asielzoekerscentrum is boos op de Nederlandse rege ring en op het Centraal Orgaan Opvang Asielzoekers (AZC). „Wat hier gebeurt, is niet men selijk meer. Hier in heel Neder land heerst onrecht." Zo'n veertig asielzoekers roe pen door elkaar. Er hangt woede in de lucht op het terrein van het AZC. „We helpen nu de familie Zekic, volgende week weer an dere families. We worden door iedereen vergeten en worden als honden de straat opgestuurd." De familie Zekic heeft drie da gen geleden te horen gekregen dat ze moet vertrekken uit Ne derland. Ze zijn uitgeproce deerd. De opvang van het COA stopte op dat moment. Het gezin wil terug naar Bosnië en is bezig om een terugkeer te regelen. „Maar de papieren en tickets zijn nog niet in orde." In die tussentijd heeft het gezin - vader, moeder en dochter - geen recht meer om in Nederland te zijn. Zonder middelen en woon ruimte staan ze nu op straat. „Het is niet meer het pakkie-an van het COA", zegt W. de Boer, woordvoerster van het COA. „De familie is uitgeprocedeerd en we moeten er op toezien dat ze het terrein verlaten en uit hun kamer gaan." Het Bosnische gezin bivakkeert vanaf dat moment in een tentje direct naast de hoofdingang van het AZC. Er staat ook wat meu bilair buiten, waar ze overdag rondhangen. „Het tentje staat op grond van de gemeente, niet op ons terrein. Daar hoeven we niet in te grijpen", merkt De Boer op. „Wat deze familie mee maakt, kan ons binnenkort ook overkomen", vindt E. Delic. Hij is solidair met familie Zekic. „We worden triest van de ellen de die we hier elke dag zien. Het is niet goed voor de sfeer. Ik hoop niet dat we te boos worden, dat er dingen kapot gemaakt worden." Delic is al jaren in het AZC. „Maar wie is de directeur? Niemand luistert naar ons. We maken hier herrie en niemand van het COA komt naar buiten om te vragen waarom we dit doen. We hebben al van alles ge probeerd om met de directeur te praten. We worden aan ons lot overgelaten." De vraag van de solidaire asiel zoekers is om de Bosnische fa milie 'in afwachting van hun papieren, binnen te laten slapen en leven'. De Boer reageert dat het COA dat formeel niet mag doen. „En er zitten altijd twee kanten aan een verhaal. Ik be strijd dat we hen niet voldoende informatie geven. In feite hoe ven ze ook niet te weten wie de directeur is. Ze kunnen aan de medewerkers alles vragen." De familie Zekic heeft onlangs overleg gehad met IOM, de In ternationale Organisatie voor Migratie. Ze hebben aangege ven mee te willen werken aan een terugkeer. „We hebben pas foto's en alle documenten aan de IOM gegeven", zegt Zekic. De IOM ondersteunt uitgeproce- deerden bij hun vertrek uit Ne derland. De vlucht wordt gere geld en ze ontvangen een bedrag om de eerste dagen door te ko men. A. van Holstein van de IOM beaamt dat ze een terugkeer naar Bosnië voorbereidt voor familie Zekic. „Het is een spoedzaak geworden", zegt ze. Het Bosnisch consulaat in Bonn wil meewerken aan het vertrek. „In Bonn hebben ze het ook druk. De familie heeft pas kort geleden contact met ons ge zocht. Als ze dat eerder hadden gedaan, dan was de kans groter geweest dat we de reisdocumen ten op tijd hadden kunnen over leggen." door Nadia Berkelder MIDDELBURG - Mars staat de komende week heel dicht bij de aarde. Al een tijdje is de rode planeet met het blote oog goed zichtbaar, volgende week staat de planeet op één lijn met de zon en de aarde. Volkssterrenwacht Philippus Lansbergen houdt twee speciale Mars-avonden. Mars staat gemiddeld om de 780 dagen, dus ruim twee jaar, op één lijn met de zon en de aarde. Niets bijzonders dus. Maar dit jaar is de afstand tussen de aar de en buurplaneet Mars het kleinst sinds mensenheugenis. De afstand tussen de planeten is overigens nog steeds ruim 55 miljoen kilometer. Pas in 2287 staat Mars nog dichter bij de aarde, bijna zeventigduizend kilometer dichterbij dan nu. Volgens R.J. Koppejan van de sterrenwacht is het verschil met andere jaren duidelijk te zien. „Hij staat extreem dichtbij, het is een opvallende verschijning." De planeet is zichtbaar in het zuid-oosten. Dat duurt nog tot in september. De planeten draaien niet in een perfecte cirkel rond de zon. Daarom komt Mars de ene keer dichter langs de aarde dan de andere keer. Volgende week staat Mars vanaf de aarde ge zien, recht tegenover de zon in de hemel, daarom is de planeet de hele nacht zichtbaar. Op noordelijk gelegen plaatsen, zo als hier in Nederland, staat de planeet relatief laag, op onge veer 25 graden. „We hebben hem het liefst iets hoger", zegt Koppejan. „Dan is hij nog beter te zien." De zuidelijke ijskap van de pla neet is de komende tijd goed zichtbaar en omdat het lente wordt op het zuidelijk halfrond, is ook te zien dat die ijskap lang zaam kleiner wordt. De sterrenwacht houdt op 27 en 29 augustus speciale Mars avonden. Er wordt een film over Mars getoond en er zijn twee le zingen. Vanaf tien uur 's avonds kunnen mensen de planeet be kijken door de telescoop van de sterrenwacht. De film begint om 20.00 uur, om 21.00uurwordt het programma herhaald. Wip®? De familie Zekic heeft buiten de poort van het asielzoekerscentrum haar tent opgezet. foto Ruben Oreel door Sheila van Doorsselaer HULST - Een parkeerwachter van de gemeente Hulst is voor vier weken geschorst omdat hij een greep uit de parkeermeters zou hebben gedaan. Hulst deed vorige week donderdag aangif te bij de politie. De ambtenaar is opgepakt wegens verduistering tijdens dienstbetrekking. Welk bedrag de vijftigjarige Hulster parkeerwachter zou hebben verduisterd en hoelang de diefstallen al plaatsvinden, konden politiewoordvoerder J. van Mourick en burgemeester J. F. Mulder van Hulst niet zeg gen. Volgens Mulder kwam de ver duistering aan het licht nadat andere ambtenaren aanwijzin gen van de fraude kwamen rap porteren. „Zij hebben bepaalde dingen gezien die deden ver moeden dat er iets niet in de haak was", zegt Mulder. Daarop deed de gemeente meteen aan gifte. Mulder: „Dit is echt een heel vervelende zaak. Ik wilde dat het niet waar was. Vooral voor onze andere parkeerwach ter is het akelig, want straks wordt hij hier ook nog op aange keken." De zaak is nu overgedragen aan justitie. Zolang het onderzoek duurt, is de parkeerwachter ge schorst. Hem wacht ontslag als hij schuldig wordt bevonden. Over de betrokken parkeer wachter deden enkele jaren ge leden al geruchten de ronde dat hij zich zou verrijken met par- keergelden. Het bleef toen ech ter bij geruchten. In Hulst gaat het volgens wethouder P. Wee- maes (financiën) jaarlijks een bedrag om van een half miljoen euro aan parkeergelden. In mei dit jaar is in de hele binnenstad, met uitzondering van het Nas sau-, Prince-, Solms- en Galge- bolwerk, betaald parkeren in gevoerd. De binnenstad telt nu in totaal 32 parkeerautomaten en 153 parkeermeters, alle met een tarief van zestig eurocent per uur. De parkeerautomaten en -meters worden twee maal per week geleegd. De inhoud hiervan wordt naar de banii bracht. Het legen van dei keerautomaten en parket®!!, ters gebeurt onder een st protocol, waar de gemeente: veel over kwijt wil. Wee® „Helaas is dus gebleken dat protocol te omzeilen valt." Ook de wethouder zit met voorval in zijn maag en t vooral te doen met de au !e' parkeerwachter. „Ik zou echt verschrikkelijk vinden mensen achter zijn rug onn "81 den denken dat hij dam wel hetzelfde doet als zijncd ga. Terwijl die man werk doet." GOES - Het Regionaal Zeti Christelijk Jongerenkoor thanja uit Goes en het Ca dakoor afdeling Zeelandbij :1 nen vanaf september te rept ren. Beide koren zoeken niet D( leden die mee willen oefenen B BI its Het jongerenkoor houdt open repetities vanaf 10 tember. Iedereen in de led van 15 tot 36 jaar mag dan 18 sfeer komen proeven en mee: lv,' gen. Op het repertoire psalmen, gezangen en vai landse liederen. Samen mannenkoor Elim uit 's- venpolder treedt het koor oktober op tijdens een ko 11 zangavond in Kapelle. Ook 81 optreden met de Urker Zang op 1 november in Kapelle, op het programma. Het Canadakoor repeteert vj af oktober in Tholen voor concerten in Canada. Daar zen zij volgend jaar mei rf:[ toe. Dit koor brengt geestelij S1 vaderlandse en wat klassii s' liederen. De koorleden wil ook enkele optredens in Zeeli 11 plannen. Informatie J ongerenkoorvi; lefoonnummer 0113-223311 Canadakoor 0 1 72-484888 id ;-C 'I door Miriam van den Broek VEERE - Zo'n twintig mensen staan netjes in een rij voor het museum de Schotse Huizen in Veere. Ze hebben dozen, bood schappentassen en vuilnis zakken bij zich die vol zitten met oqde spullen. Het Zeeuws Veilinghuis hield gisteren in het mus^uim een taxatieavond. Klokslag zeven gaan de deu ren van het museum open en mag het publiek naar binnen. De toeloop is groot en de men sen wordt gevraagd een num mertje te trekken en in de wachtkamer te gaan zitten zo dat taxateur J. de Kuyper rus tig alle spullen een voor een kan bekijken. Uit de kartonnen doos van R. Schoenmaker en haar doch ter V. den Hamer uit Veere komt een hele voorraad vazen en blikken. In een oogopslag ziet De Kuyper of de spullen wat waard zijn. „Dit is na-oor logs en heeft geen waarde", wijst hij naar de ene vaas. „En dit blik komt uit Perzie en is ook niks waard." Maar moeder en dochter heb ben meer in de aanbieding. Ze zetten een in felle kleuren be schilderde vaas uit Gouda op tafel. Die blijkt tussen de 150 en 200 euro waard te zijn. Het klapstuk voor hen is een werk' van de schilder Schotel uit Dordrecht: geschatte waarde 1500 euro. Het schilderij is uit 1910. Schoenmaker kreeg het van een vrouw die ze verzorgd heeft. „Haar man was direc teur van de Amsterdamse bank. Dat schilderij heb ik la ter gekregen. Ik wist dat het Jde Kuyper bestudeert een ets op de taxatieavond in Veere. iets waard was, maar niet hoe veel." Alle spullen die de da mes bij zich hebben, wilden ze in eerste instantie verkopen of veilen. „Ik heb er niks mee", zegt Schoenmaker. „Maar misschien hou ik het schilderij toch nog wel zelf." De taxatie is niet alleen inte ressant voor de bezitters van de goederen, ook het Zeeuws Veilinghuis heeft er wat aan. Mensen die van hun waarde volle spullen af willen, kunnen het bij de taxateur achter laten voor de veiling in september. „U kunt een afspraak maken", zegt De Kuyper tegen een man die overweegt zijn schilderij beschikbaar te stellen voor de veiling. „Maar u mag het ook meteen achterlaten. We heb ben een vrachtwagentje bij ons." Dan realiseert De Kuy- foto Ruben Oreel per zich hoe die opmerking over komt. „Euh, we verwach ten nogal veel van deze avond", grapt hij. Naast schilderijen en potten, passeren veel oude tegeltjes, bijbels en houtsnijwerken de revue. Enkele voorwerpen blijken interessant te zijn voor verzamelaars, maar het groot ste deel van de bezoekers keert na de taxatie met een illusie minder huiswaarts. i 23 en 24 aug 2003 CENTRAAL ALARMNUMMER 112 Noord- en Zuid Beveland Huisartsenpost De Bevelanden.'s Gra- venpoiderseweg 114b, Goes, tel. 0900-1785 (geopend ma. t/m vr. van 18.00 tot 8.00 uur, in weekeinde of tijdens feestdagen) Heinkenszand e. o. vrij. 17.30-ma. 08.30 uur: C. T. Miermans, Clara's pad 38, Hein kenszand, tel. (0113) 561677. Noord- en Zuid-Beveland W. J. Duininck, Dorpsstraat 93a, Krab- bendijke, tel. 06-53257131. Spreekuur 10.00-11.00 uur. Tandartsen de Pijlers: uitsluitend voor patiënten van tandartsen Houg, Koster, Wimmers en de Wit tel. (0113) 220034. Avond- en weekenddiensten worden verzorgd door De Zeeuwse Apotheek, Stationspark 35, tel. (0113) 270620. Goes, 's Gravenpolder, Kapelle, Kruinin- gen en Krabbendijke: W. L. Verboom, tel. (0113) 342486. Goes, Heinkenszand en Noord-Beve land: M. P. C. Karelse, 's-H H. Kinderen- dijk 118, Goes, tel.(0113)220656. Praktijk voor gezelschapsdieren, L. Huis- kes-Cornelisse en M. Berrevoets, Molen laan 24, Yerseke, tel. 0113 572756. Spreekuur zat. 930-10 uur. Oosterschelde Thuiszorg. Voor geheel Noord- en Zuid-Beveland, Schouwen- Duiveland, Tholen en St. Philipsland via tel.10113) 249111. Stichting Thuiszorg Nederland via tel. (0113) 229003. Verloskundige Maatschap Goes, vrij. 20.00-zon. 20.00 uur: A. de Putter, tel. 0113 224099 Bij geen gehoor via alarmcentrale Vlissingen, 0118 414444. Tholen en St. Philipsland Voor geheel Tholen van vrijdag 17.00 tot maandag 8.00 uur: Huisartsenpraktijk Bergen op Zoom, Paraselsuslaan 2, tel. 0164 273855. Tholen en St. Philipsland Voor geheel Tholen van zat. 08.00-zon. 24.00 uur: J. Verwey, Dahliastraat 96, Bergen op Zoom, tel. 0164 256690. Tholen W. Brons, tel. (0166) 612596. Weekend spreekuur op Kalfsdamseweg 2 te Poort vliet. Zat. van 8.30-9.00 uur en in Tholen van 11.00-12.00 uur op Botermark 10. Tholen en St. Philipsland Tel. (0113) 249111. J de gegevens van mijn sponsorkind snel thuisgestuurd. ICBrc 1 1 1 1 1 1 1 giro 99 world vision, amersfoort

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 26