Zeecontainers voor Abdij Consumenten beschermen zich amper tegen computervirussen perser van Campina lijkt gearresteerd PZC Jojo-record 17 Drie jongens vast voor racistische actie Zierikzee Australiërs overleven twee keer een aanslag mm. lieert steun van j» i r~r~i kwaliteit voor zo'n prijs! €465.- Hilbers vertelt relaas gijzeling WÓ Zatte Brit zaait toorn bij Grieken Verwijsbord inzet rechtzaak Veteraan Ekimov in leiderstrui Neem nu een proefabonnement Zes weken voor 16,- L23° |17° W 5 en dan zon Strak to Brief DOEN DOOR TE LEREN S.O.S Telefonische hulpdienst of Kindertelefoon Standaard M I en dan zon, geleidelijk ook wolkenvel den droog. Matige westenwind. ,xima vanmiddag rond 23 graden. 6e jaargang no. 200 jdag 22 augustus 2003 snummer €1,10 MUI inoeiplan evert veel ritiek op OI laaj -'■iinnzeredactie binnenland blai iNHAAG- De extra be- inigingen van 4 miljard in 2004 zijn zeer Xht gevallen bij vak- mden, werkgeversorga- saties, de zorgsector en oppositiepartijen in de feede Kamer. emier Balkenende en de mi- Al' jers Zalm (financiën), De ■09 ys (sociale zaken) en Brink- "1 st (economische zaken) :etE agden er gisteren nog niet in rest van het kabinet achter i zwaar bekritiseerde ak- irdtekrijgen. llm en De Geus noemden de aiinigingsmaatregelen 'ver- iigbaar', maar voorlopig is er een steun van coalitiepartij D. De CDA-fractie wacht thaar oordeel tot er overeen- *1$ mining is in het kabinet. «ral het bevriezen van de :n> btenarensalarissen en de uit- ïrti ingen in 2004 viel verkeerd. ^P9 CenCNVzegden direct ieder irleg met het kabinet op. hifV-voorman Terpstra: „Dit ekent een inperking van de ^[•handelingsvrijheid CAO's. De bonden worden als kleine jongens van de onder handelingstafel gestuurd." PvdA en GroenLinks vinden dat De Geus met het bevriezen van de uitkeringen zijn geloofwaar digheid heeft verloren, omdat hij in het verleden heeft gezegd ontkoppeling van uitkeringen en lonen in de marksector niet mee te zullen maken. Ook voor de andere maatrege len, zoals het naar voren halen van ingrepen in de WAO, heb ben de linkse oppositiepartijen geen goed woord over. Ze zou den vooral mensen met een laag inkomen treffen en nog meer werkgelegenheid vernietigen. MKB-Nederland vindt dat het kabinet 'wel erg strak en kort door de bocht' gaat. Net als col lega-werkgeversorganisatie VNO-NCW vindt MKB het 'erg ongelukkig' dat de aftrekbaar heid van de VUT- en prepensi oenpremies al in 2005 wordt ge schrapt in plaats van 2007. Ook de ingrepen in de gezondheids zorg roepen veel weerstand op. „Vooral bij ouderen komen ze hard aan", concludeerde ook de Nederlandse patiënten en con sumentenfederatie. ANP «onzeredactie binnenland [RECHT - De politie in Jicht heeft onlangs een man «gehouden die ze verdenkt «afpersing van zuivelonder- «ing Campina. Ook zou hij nbe- Éden van het in Woerden nstigde bedrijf hebben ver- ipeo. tigd.Een vrouw in het zuiden «hetland werd in juni ziek na eten van een product van npina, dat door de verdachte Mö illandbouwgif was besmet. hea ele- •oor' •echt ir in uit- joui. leri- :nii igste ova- 'Iger n dit ard- n 21 n de znog 15-jarige man werd op 3 juli lehouden, zo maakte de po- e gisteravond bekend. De «houding is naar buiten ge- «cht toen duidelijk werd dat journalist over de zaak wil- publiceren. De politie had de knog binnenskamers willen omdat het onderzoek [aande was. tpolitieonderzoek in de zaak i in juli vorig jaar toen topina aangifte van afper- Advertentie tX-FREE SHOPPING assi ESPAAR NU 19% BTW! Wde voorwaarden in de winkel «Vw l-GOES - TEL 0113-228895 WWW.PASSIEUX NL sing deed bij de politie. Het be drijf had een brief ontvangen waarin de verdachte dreigde producten te manipuleren en geld eiste. De politie en het Openbaar Ministerie zijn toen direct een onderzoek begonnen. Later volgden meer dreigbrie ven, waarvan de dader afschrif ten aan Ahold stuurde. Nadat in juni dit jaar een consument on wel was geworden na het nuttigen van een door de dader besmet product, is het politie onderzoek in een versnelling ge komen. De vrouw had het product ge kocht in een supermarkt van Al- bert Heijn in het zuiden van het land. Dezelfde dag had Campi na een brief ontvangen van de afperser, waarin hij de vergifti ging van twee producten in de bewuste supermarkt aankon digde. Vervolgens haalde het winkel personeel alle producten van dat type uit de schappen en ver kochte producten werden op basis van de kassagegevens bij de klanten thuis opgehaald. Daarbij kwam ook het tweede vergiftigde product aan het licht, nog voordat iemand ervan had gegeten. ANP Advertentie Opleidingen, trainingen en cursus sen voor uw werk. Let op onze advertenties a.s. zaterdag! „ZEELAND Advertentie Dat stijlvol niet altijd staat voor duur, bewijst Interieur Paauwe met deze multi-functionele stoel in opvallend design. In stof uitgevoerd v.a. 335, en in leer uitgevoerd v.a.: - Ti A 8 1 Zuidweg 20a, Zonnemaire.0111 401318 www.interieuf-paauwe.nl/ nfo#inter eur-paauwe.nl SYDNEY - Twee Austra liërs die dinsdag de bom aanslag op het VN-kan- toor in Bagdad overleef den, waren al eerder over levenden van een grote terroristische aanslag. Een overleefde de aansla gen op het World Trade Center in New York op 11 september 2001, de ander was vorig jaar getuige van de aanslagen op Bali. De 27-jarige landmijn- deskundige Rodney Cocks was dinsdag in het VN-kantoor toen de vrachtwagenbom explo deerde. Zijn kantoor lag slechts vijftien meter van de explosie, zei hij giste ren in de Australische krant Sydney Morning Herald. Hij was juist naar een ander kantoor gelo pen om een telefoonnum mer op te zoeken, toen de aanslag werd gepleegd. Cocks was vorig jaar op vakantie op Bali en stond veertig meter van de ex plosie in Paddy's Irish Bar. Hij hielp direct na de aan slag de gewonden en deed dinsdag hetzelfde in Bag dad. De Australische land- mijndeskundige Polly Brennan raakte dinsdag in het VN-kantoor licht gewond. Zij woonde om de hoek van het WTC toen zich daar twee jaar gele den twee gekaapte vlieg tuigen in boorden. ANP Advertentie door Ernst Jan Rozendaal MIDDELBURG - De timing is perfect. Een week voordat Provinciale Staten een spoeddebat hou den over de Westerschelde Containerterminal (WCT), zijn met een grote hijskraan sculpturen van zeecontainers op de stoep Van het provincie huis gezet. Het is geen actie van de tegenstanders die na de vernietiging van het WCT-besluit door de Raad van State zout willen strooien in de won den van de Zeeuwse provinciebestuurders. Het is een kunstwerk van Antwerpenaar Luc Deleu. De afgelopen twintig jaar heeft deze architect en kunstenaar wereldfaam verworven met zijn con tainerinstallaties. In opdracht van het Zeeland Nazomer Festival (ZNF), dat dinsdag begint, heeft hij speciaal voor het Abdijplein in Middel burg een nieuwe ontworpen. Zonder politieke bij bedoelingen, hoewel het natuurlijk geen toeval is dat het ZNF juist dit jaar Deleu heeft uitgenodigd. Maar toen hij gevraagd werd, was niet te voorzien dat het ingelaste debat - volgende week vrijdag - precies gehouden zou worden in de periode dat zijn containers op het plein voor de Statenzaal staan. foto Lex de Meester Telefoonvrijwilliger worden bij Kijk morgen in de en maak werk van deze of één van de vele andere vacatures. door Maria van Amerongen UTRECHT - Consumenten be schermen zich nauwelijks tegen virussen op hun computer. De razendsnelle rondgang van het mailvirus Sobig.F bewijst dat, aldus een woordvoeder van vi rusdatabank VirusAlert. Na Blaster en Welchia is Sobig het derde hardnekkige virus deze maand dat computers over de hele wereld teistert; het is het snelstgroeiende computervirus ooit. Softwaregigant Microsoft treft naar aanleiding van deze derde virusaanval maatregelen. Internetaanbieder Xs4all zegt dat nauwelijks 5 procent van zijn klanten het speciale virus filter heeft geïnstalleerd; bij aanbieder Planet is dat 20 pro cent. Gisterochtend had Xs4all tweehonderdduizend besmette e-mailtjes geblokkeerd met zijn virusfilter, Planet Media Group NV 180.000 stuks. Een anti virusprogramma en een firewalldaarmee kun je als consument volgens Pine Tech nology Nederland, fabrikant van computeronderdelen, de belangrijkste virussen en wor men (soort virussen) voorko men. „Veel internetproviders bieden het aan", aldus marke tingmanager Joost van Leeu wen. „Maar je kunt ook bij Sy mantec, Norton of Microsoft te recht." Of het de taak zou moeten zijn van de provider om de consu ment te beschermen tegen com putervirussen, weet hij niet. „De provider is verantwoorde lijk voor de datastroom, dat is zo. Maar wie is verantwoorde lijk voor de aanvoer daarvan? Dat is een moeilijke kwestie. Het duurt nog wel een aantal ja ren voordat we daar uit zijn." Internetprovider Planet Media Group NV voelt zich in elk geval niet verantwoordelijk voor het bestrijden van virussen. „Als de consument een mailtje krijgt, is het aan hem om het te openen of niet", zegt een woordvoerster. „Het is dus altijd de verant woordelijkheid van de klant zelf. De posterijen zijn toch ook niet verantwoordelijk voor de AMSTERDAM - Amsterdamse studenten zijn bezig in Amsterdam met een wereldrecordpoging jojoën. De recordpoging is onderdeel van de introductieweek van de Vrij Universiteit en de Universiteit van Amsterdam. De studenten jojoden gisteren met zo'n 726 men sen bij elkaar, en verpletterden daarmee het wereldrecord, dat stond op 425. foto Robin Utrecht/ANP Na een zes maanden du rende gijzeling in de Sa hara, gaf de 35-jarige Arjen Hilbers gisteren een langverwachte perscon ferentie. Daarin schet ste hij zijn bizarre erva ringen in de Noord-Afri kaanse zandbak, waar hij met drie Duitse vrien den een reis per mo tor wilde maken. Echt slecht heeft hij het echter nooit gehad. O De Grieken zijn het gedrag van jonge Britse toeristen meer dan zat. Veelal in beschonken toestand tonen zij geen enkel respect voor de cultuur van het gastland. Reisorgani saties en lokale autoriteiten pleegden gisteren over leg over de precaire situatie. A. Aardnoudse uit Oud-Vossemeer stapt naar de rechter om dat hij zijn verwijsbord voor huisverkoop moet weghalen van de provincie. Hij stelt dat het weghalen van het bord klanten kost. De ZLTO steunt de boer in zijn rechts gang. H O Vjatsjeslav Ekimov is de nieuwe leider in de Ron de van Nederland. De Russische wielrenner was gisteren de beste in de individuele tijdrit over 2 3 kilometer van het Duit se plaatsje Nordhorn naar Denekamp. In de ochtendetappe doorbrak Erik Zabel de hegemonie van sprinter Alessandro Pe- tacchi. varia: 2; binnenland: 3; feiten en meningen: 4; buitenland: 5; economie: 6; radio en televisie: 7; zeeland: 9,10,11,13 en 15; sport: 17 en 19; auto: 22. door Famke van Loon ZIERIKZEE - De politie Zee land heeft woensdagavond en gisterenmorgen drie inwoners van Schouwen-Duiveland op gepakt. De jongeren - van 15,17 en 18 jaar oud - worden ver dacht van het opplakken van racistische pamfletten en het neerkalken van graffiti in Zie rikzee, ruim een week geleden. Vooralsnog wordt het trio alleen verdacht van de bekladdingen in Zierikzee. Daar werden op tien verschillende plekken ver spreid over de stad racistische leuzen als 'White Power' en ha kenkruisen geschilderd. Daar naast werd een aantal gebou wen, waaronder de bibliotheek en het politiebureau, met pam fletten beplakt waarin oorlogs misdadiger Rudolph Hess werd geëerd. De sterfdatum van dit kopstuk van het Duitse nazi-re gime (17 augustus 1986) leek de aanleiding voor deze actie. Enkele dagen na de racistische bekladdingen in Zierikzee ont dekte de politie gelijksoortige graffiti op het gebouw en het schoolplein van openbare basis school De Schoener in Brou wershaven. Hoewel de geschil derde doodskop op de biblio theek in Zierikzee erg lijkt op het exemplaar op de stoep van de school, onderzoekt de politie nog of het aangehouden drietal ook bij het spuitwerk daar be trokken is geweest. Het is op dit moment volgens politie-woordvoerder J. van Mourick niet duidelijk of buiten deze drie ook nog andere Schou- wen-Duivelanders mede-ver antwoordelijk zijn voor de graf fiti-acties in Zierikzee en Brou wershaven. Ook is nog niet be kend of de jongeren betrokken zijn bij een extreem-rechtse or ganisatie of uit eigen beweging de pamfletten hebben opgehan gen. De drie aangehouden jon gens zijn voorlopig in verzeke ring gesteld. Of zij lopende het onderzoek vast blijven zitten wordt later besloten. inhoud van brieven. Wij leveren de techniek en de mogelijkheid om te kunnen internetten." Volgens de woordvoerster kan elke computerbezitter een vi russcanner installeren. „Dan wordt je mail gescand en wordt het virus gefilterd. Via onze scanner kost dat 1 euro 85 per maand." Microsoft heeft nu onder meer een Nederlandstalige internet pagina geopend. Daarop valt te lezen hoe consumenten hun computer kunnen beschermen tegen virussen. Verder over weegt de onderneming om de fi rewall in het besturingssysteem Windows XP standaard te acti veren. Nu moeten gebruikers de beveiliging zelf nog inschake len. Overigens blijkt dat de meeste grote bedrijven wel goed zijn beveiligd tegen virussen. Een virus wordt gemaakt door een hacker - volgens Van Leeu wen van Pine Technology Ne derland meestal een student. Het maken van een gloednieuw virus geeft hen een gevoel van macht, zegt hij. „De hackerswe reld is een soort commune, ze kennen elkaar allemaal. Er heerst ook een hiërarchie. Dege ne die het agressiefste virus weet te maken, staat hoog in aanzien. Zo'n hacker wil laten zien dat hij intelligenter is dan Bill Gates, de baas van softwa regigant Microsoft." GPD (Advertentie) voorletters noteert u mij voor een proefabonnement van m/v 6 weken voor 16,-. Ik geef daarbij eenmalig straat:nrJ toestemming voor auto matische incasso van onder postcode: staand rekeningnummer (proef geldt eenmalig bin- plaats:nen zes maanden) telefoon. email: Voor automatische incasso stem ik toe in afschrijving van mijn (post)bankrekening- nummer: F 1 handtekening: PZC bv gaat zorgvuldig om met persoonsgege vens. In de colofon treft u nadere informatie aan 8 713214 000002 V noteert u mij voor een abonnement. De eerste twee weken ontvang ik de krant gratis. Daarna wil ik betalen: I Piper maand met automatische incasso 20,50). per kwartaal met automatische incasso 55,10). C per jaar met automatische incasso 209,90). Stuur deze bon naar: PZC, afdeling lezersservice Antwoordnummer 112 4800 VB Breda (postzegel niet nodig)

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 1