PZC Atlasvlinder stelt niet teleur Kinderburgemeestei zwaait dag lang scepter over Goes je weet wel hoe mijn leven eruit ziet maar het kan anders! jouw keus is alles wat nodig is Ja 0 VLUCHTELING Raad dringt aan op constructief overleg over hinder treinverkeer r Lampions door Westkapelle weekenddiensten World Vision bel 0900 0255 (10 ctpm) of surf naar www.worldvision.nl vrijdag 22 augustus 2003 Tunnel Huisartsen Tandartsen Verloskundigen Dierenartsen Apotheken Thuiszorg Samen met ons kun jij het verschil maken voor kansarme kinderen. Als sponsor bied je een kind de kans van zijn leven. Een kans om ziekte en honger te overwinnen. Als je 80 cent per dag kunt missen, zorg je ervoor dat jouw sponsorkind en zijn omgeving toegang krijgen tot onder andere gezondheidszorg, schoon water en onderwijs. Al meer dan 50 jaar werkt World Vision, vanuit haar christelijke achtergrond, zo effectief mogelijk om kinderen en hun omgeving te helpen. Help mee, alles wat we nodig hebben is jouw keuze voor een kind! STICHTING www.vluchteling.org Goes koestert relatie met buren door Rolf Bosboom GOES - Goes blijft proberen in goed overleg met andere over heden een oplossing te vinden voor de overlast van het trein verkeer. De aanvaringen met het provinciebestuur en de ge meente Reimerswaal mogen dat niet in de weg staan. Op korte termijn begint be stuurlijk overleg tussen de pro vincie, de Zuid-Bevelandse ge meenten en het ministerie van Verkeer Waterstaat over de problemen met het treinverkeer. Het overleg volgt op de in spraakprocedure rond geluids- werende maatregelen langs het spoor. De gemeenteraad van Goes stemde gisteravond unaniem in met de opgestelde inspraakre actie. Daarin wordt vooral ge steld dat veel onderzoeken rond de overlast, vooral van het toe nemende aantal goederentrei nen, niet zijn uitgevoerd of nog niet afgerond. Bovendien is er tot nu toe alleen rekening ge houden met geluidsoverlast en niet met zaken zoals trillings- hinder, risico's voor direct aan- wonenden en problemen met de verkeersdoorstroming. Goes wil dat allerlei alternatie ven verder worden onderzocht, zoals het verplaatsen van het treinverkeer of het verdiepen of ondertunnelen van de spoorlijn. Verder geeft zij de voorkeur aan maatregelen die de overlast bij de bron aanpakken. In het plaatsen van geluidsschermen, zoals nu de bedoeling is, ziet zij niets. WESTKAPELLE- De West- kappelse muziekvereniging Oe fening Kweekt Kunst (OKK) houdt op zaterdag 30 augustus een lampionoptocht door West kapelle. De stoet vertrekt om 20.30 uur vanaf de Markt. De lampions zijn daar om 20.00 uur verkrijgbaar. Met name A. van der Reest (SGP/ChristenUnie) pleitte voor een goede verstandhou ding met de andere gemeenten en de provincie, omdat anders volgens hem het gevaar bestaat dat Goes uiteindelijk helemaal met lege handen staat en er geen enkele maatregel tegen de trein- hinder wordt genomen. Hij verwees naar de botsing met de gemeente Reimerswaal, die tijdens de onderhandelingen over de mogelijke komst van de Westerschelde Container Ter minal (WCT) achter de rug van Goes om een akkoord met de provincie sloot. Wethouder M. 't Hart bestempelde die han delwijze onlangs als 'Siciliaan- se praktijken'. „We moeten inzetten op con structief overleg", aldus Van der Reest. „Door elkaar in de haren te vliegen zou het resultaat voor Goes wel eens op een onvol doende uit kunnen komen." S. Heijning (WD) was het daar mee eens en noemde het 'ge vaarlijk' om van het bestuurlijk overleg een 'alles-of-nietspo- ging' te maken. 't Hart antwoordde dat dat ze ker niet de bedoeling is. „Het onderhandelen is gericht op re sultaat." Burgemeester D. van der Zaag onderstreepte dat. „Natuurlijk gaan we construc tief het overleg in, maar we pro beren daarin wel alles te berei ken." SGP/ChristenUnie pleitte er voor in te zetten op verdieping van het spoor of een tunnel ter hoogte van de Van Hertumweg. Goes zou daarvoor op korte ter mijn een concreet 'projectvoor stel' moeten maken, 't Hart vond het niet verstandig op één paard te wedden. Volgens hem kan pas een goede afweging worden ge maakt als allerlei uiteenlopende zaken goed zijn onderzocht. WD en SGP/ChristenUnie waarschuwden ervoor niet te veel tijd verloren te laten gaan met al die 'studies'. „De treinen rijden nu al", zei Heijning. „Lie ver over één jaar geluidsscher men dan een verdiept spoor over vijftien jaar." De atlasvlinder, Attacus atlas, heeft een spanwijdte van 23 centimeter. door Mieke van derJaqt KWADEND AMME - Ze hebben er hele bos sen takken en bladeren voor aangesleept en eigenlijk dachten ze bij de vlindertuin De Berkenhof in Kwadendamme, dat alles voor niks was geweest. De vraatzuchtige rups van de atlasvlinder moet de bladeren van een hele struik opvreten voordat hij aan ver poppen toe is. Zo'n enorme honger heeft de rups, dat J. An tes in zijn Berkenhof niet voldoende planten in voorraad had om ook nog een tuin over te houden. Uit de tuinen van collega's werd het rupsenvoer aangevoerd totdat de beestjes zich een pop sponnen en het wachten kon beginnen. Drie weken langer dan normaal zat Antes te popelen om de grootste vlinder ter wereld uit zijn pop te zien kruipen en bij na gaf hij de hoop op. Het warme weer zou de schuld hebben ge kregen als niet woensdagavond een knots van een Attacus atlas, zoals zijn chique naam luidt, zijn vleugels had ontvouwen tot een spanwijdte van 23 centimeter. De atlas vlinders verpopten al in mei en hadden vori ge maand hun uitbundige imago moeten vieren. De mensen van de Berkenhof moeten nu full time genieten want de atlasvlinder is maar een leeftijd van drie dagen toebedeeld. Dan gaat hij dood. Kort, maar hevig is zijn leven, want de tekening van een slangekop op zijn vleugel beneemt de mens de adem en doet dieren op de vlucht slaan. foto Willem Mieras De rups van de atlasvlinder heeft zo veel eten nodig omdat de larve van een prutsje van een centimeter, moet uitgroeien naar een vraatzuchtig monster ter grootte van een rol drop. Zodra de pop een feit is, is het afgelopen met eten. Vanaf die tijd teert het organisme op het voedsel dat hij als rups ge geten heeft. De atlasvlinder heeft niet, zoals andere vlinders, een roltong om nectar tot zich te nemen. Na drie dagen adembene mend mooi wezen, is het uit. De Berkenhof in Kwadendamme opent half oktober de nieuwe grote vlindertuin voor het publiek. In de oude, veel kleinere kas, is het nu precies een kraamkamer. Daar barst het van de poppen die in het najaar de grote, Midden-Amerikaanse vlindertuin zullen bevolken. 23 en 24 augustus 2003 CENTRAAL ALARMNUMMER 112 Walcheren Huisartsenpost Walcheren Koudekerkseweg 86, Vlissingen tel. 0900 1985 (geopend ma. t/m vr. van 18.00 tot 8.00 uur, in het weekend of tij dens feestdagen) Huisartsengroep 'de stad Middelburg' Patiënten huisartsen Albers, Angkotta, Bruynzeel, Van den Haak, Heere en Wor- telboer. zaterdag: F. J. Heere. J. H. Huyssenstraat 15, Mid delburg tel.(0118)644301. zondag: C.J.E.M. Albers, Bellinkplein 3, tel. (0118) 644301. Inloopspreekuur 12.30-13.00 en 17.30- 18.00 uur. De Veerse Huisartsen Patiënten huisartsen: Rullens, Bats, Ubels, Van Tol, Van Eede, Spekhorst, Van der Male en Huisman, vrij. 17.30-ma 8.00 uur: R. v. Tol, Markt 36, Veere, tel. (0118) 501271 en W. Spekhorst, J.W. Schuurmanstraat 6, Domburg, tel. (0118) 581271. Walcheren D. Posthumus, Westerbaan 18, W-Sou burg, tel. (0118) 460104. Spreekuur 11.00-12.00 uur. Vlissingen,don. 20.00-vrij. 20.00 uur: J. van Dierendonck, tel. (0118) 471140. vrij. 20.00-zon. 22.00 uur: H. Hament, tel. (0118) 471140. Middelburg, vrij. 21.30-zon.213», M.Sinke, tel. (0118)62045 Landbouwhuisdieren tel.(0118)633803. Kleine huisdieren A.L. Hoogveld en R.B.M. f Noordstraat61, Middelburg teil»! 637077. 1 Spreekuur 11.00-12.00 en 17.00-iat uur. Landbouwhuisdierenpraktijk Wik ren (grote huisdieren) Oude Domburgseweg 33ateOostb Ie tel. (0118) 633803, za. en zo. visisj aanmelden van 08.00-09.00 uur. Dierenartsenpraktijk Meliskerke R. Roskam, Kelderweg 1, tel (OU» 592838. Vogel- en Egelopvang 'De Mikke Het hele weekend bereikbaarondn 0118 628288. Stadsgewest Vlissingen/Middellm 24-uursdienst (voor spoedeisende cepten): Apotheek Welsinge, J.W. Thibautj 45, Middelburg, tel. (0118) 623298, Zat. 10.00-19.00 uur: Apotheek Papegaaienburg, winkel» trum Papegaaienburg 24-26," tel.(0118)466345. Walcheren voor gezinsverzorging, wijkverplegi en uitleen verpleegartikelen,tel 011 684000. Marjolein Verbruqqen GOES - De eerste Goese kinder burgemeester, Marloes van Trigt, komt zaterdag 30 augus tus in actie. Zij krijgt dan de ambtsketen omgehangen door wethouder D. van Ewijk. Goes heet die hele dag Kinderstad. De eerste officiële handeling van de kinderburgemeester is het ope nen van een trottoir van moza- iektegels. De hele dag rijdt de 12-jarige Marloes rond in een golfkar. Daarin zitten ook loco-kinder burgemeesters Nicole Bakker en Sheila van Broekhoven. De kinderburgemeester laat haar gezicht zien bij alle activiteiten in de binnenstad van Goes. „Ik ben al een beetje zenuwachi zegt Marloes. Bezoekers komen het stadse trum die dag binnen via ze stadspoorten. Medewerkers verkleed in renpakken delen daar pla gronden uit waarop alle att ties vermeld zijn. Voor ven tussen de activiteiten is trein ingezet. Het aanbod m eert van een demonstratiep cours voor mountainbikers een reuzensjoelbak tot sta theater, een kooktheatereni kinderdisco. De Stichting Doe een Wens f ook dit jaar aanwezig. Diezo ervoor dat ernstig zieke kin ren die niet in staat zijn omd dag mee te maken, een fee krijgen op een ander momen i m life: Naam Ik sponsor een kind voor 0 25,- per maand en krijg de gegevens van mijn sponsorkind snel thuisgestuurd. Ik wil meer informatie over het sponsorprogramma Ik word donateur voor 0per maand m/v Adres PC Plaats Telefoon Stuur deze bon naar: World Vision. Antwoordnummer 65, 3800 VB Amersfoort giro 99 world vision, amersfoort Word vriend van een vluchteling

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 12