jelangstelling voor •ietsvoetveer voldoet an verwachting revelingenschap il in alle havens elfde vaarsnelheid PZC Na-oorlogs, dus zonder waarde Waterschap koppelt zuiveringsinstallaties Parkeerwachter in Hulst verdacht van verduistering WWW. NAZOMER FESTIVAL .NL WWW. NAZOMER FESTIVAL .NL iidernemers willen dat gemeente winkelstraten beter schoonmaakt 11 agenda vrijdag 22 augustus 2003 internet k Overleg Ringrijders in boerenkostuum in Meliskerke Vrouw (87) valt en breekt pols de bal is rond Veiling Graafmachine uit koers Chauffeur dommelt in en botst Politie achtervolgt hardrijder Dronken achter stuur Motorrijder duwt fietser van dijk Drankrijders gepakt Protocol J 'ZCy, s reac tnieti schril gen*, >rdenj innenstad Middelburg is vies „Nadia Berkelder ?or «iDELBURG - Middelburgse n t lemeniers vinden hun stad |,Depnillenbakjes op straat Dg)ijj [den niet vaak genoeg ge- ke-i id en er wordt onvoldoende ijec{ jfgd. Vooral op dagen dat er iriteiten in de stad zijn, zorgt ils: Jrommel voor veel ergernis, drag ij dm nu Item op a Laai kom ookji de nieuwe bestrating van de 'owgeviele zitten vlekken, de jen rond de bankjes zijn vet- Deprullenbakken zijn zelfs zeleeg zijn, smerig. Oud af hangt er aan de onderkant en de drab van weken is nog n htjhtbaar. T. van der Meulen :elfs ft een kledingzaak in de straat. Ze ergert zich al weken. „De bakjes worden één keer per dag geleegd. En op vrijdag hele maal niet." Het gevolg is dat mensen hun afval op en naast de bakken zetten. Dat afval trekt meeuwen en kauwen aan en die verspreiden de troep over de rest van de straat. Van der Meulen vindt dan ook dat de bakken vaker ge leegd moeten worden. Boven dien vindt ze dat de gemeente de prullenbakken en de straatste nen moet reinigen. In het sei zoen trekt de stad tienduizen den bezoekers per dag. „Aan de mensen ligt het niet", zegt ze. „Ze zetten hun afval keurig bij de bakjes of nemen het mee naar René van Stee Sli ota ESKENS- De belangstelling V( ir het fietsvoetveer tussen lat i skens en Vlissingen is over ig ikomstig de prognose van P0It ).i)00 passagiers per jaar. Dat woordvoerder F. Jochems oaai exploitant BBA Fast Fer- ipj s. Hij baseert zich op tellin- ooi b die sinds de start van de tslf irverbinding op 14 maart zijn ;n.I ouden, etba aatj de eerste volledige maand ,tie ilzette het veer 56.000 fiet- gei( s en bromfietsers over. Juli M( ek met name vanwege het jam listenseizoen een absolute ,toi Biaand met 100.000 passa- i? rs. „Afgaande op de trend die dj hebben gesignaleerd, zal het elm iefcijfer van 800.000 passa bel rs zeker worden gehaald, k de piek in de zomermaan lis redelijk goed ingeschat, erige cijfers zijn nog niet be- likbaar, maar ook mei, juni augustus zien ze er veelbelo- eldi id uit", aldus Jochem. BBA 940 st Ferries heeft jaarlijks IK Bei orFamke van Loon Dit DNNEMAIRE - Het Natuur- Recreatieschap De Grevelin- ijj 1 wil in alle jachthavens aan oude zeearm één maximum- lijldheid voor de scheepvaart in een. In overleg met de haven- iti testers en exploitanten wordt keken welk maximum het ri^ st ingevoerd kan worden. Vol- isdirecteur J. Lodders zal de «iet tussen de zes en negen ki- peter per uur komen te liggen. y de gemeentelijke jachthaven 11 ^Brouwershaven geldt even- II kin de jachthaven van Port Rende een limiet van vijf kilo- j Serperuur,terwijlinstukken ivens die verpacht zijn aan ikswaterstaat 'binnen de be etle kom' harder gevaren REDACTIE Walcheren Oostsouburgseweg 10 ®NH VLISSINGEN Tel: 06-542 67110 '■mail: redwalch@pzc.nl Abvan der Sluis (chef) Nadia Berkelder Edith Ramakers Miriam van den Broek RonMagnée centrale redactie btationspark 28 Postbus 31 *•60 AA goes Tei: (0113) 315500 Pnx: (0113) 315669 Email: redactie@pzc.nl ^rw.pzc.nl mail: web@pzc.nl e ^örgklachten: j 1800-0231231 maandag t/m vrijdag ge rende de openingstijden; «terdags tot 12.00 uur mag worden. Volgens Grevelin- genschap-directeur Lodders is zodoende voor de passanten niet duidelijk waar de grens ligt. Temeer omdat in verschillende havens nog wel eens overlast wordt veroorzaakt door voor- bijspurtende zodiacs, die aan het spelevaren zijn, wil het re creatieschap hier verandering in aanbrengen. „Omwille van de duidelijkheid willen wij in alle (jacht)havens aan het Grevelin- genmeer één vaarsnelheid." Lodders denkt daarbij aan een snelheidslimiet van zes kilome ter per uur, die ook in het Bin- nenvaartpolitiereglement (BPR) wordt gehanteerd. Al kan die grens ook nog iets hoger ko men te liggen. Voor de schepen van Rijkswaterstaat is zes kilo meter per uur te laag om de schepen nog manoeuvreerbaar te houden. „Dat vereist nog wat overleg." Dat overleg met havenmeesters en havenexploitanten op Schouwen-Duiveland en Goe- ree-Overflakkee moet de ko mende maanden plaatsvinden. Lodders wil graag dit najaar met een plan voor één maxi mumsnelheid in de jachthavens komen. Op die manier moeten ook de stukjes 'openbaar vaar water' in de havenkommen bin nen het snelheidsregime vallen. In de Wateralmanak voor 2004 kunnen dan de eenduidige re gels worden neergezet. Lodders: „We willen dit van het najaar re gelen, zodat het volgend seizoen spik en span is." STREEKACTIVITEITEN BIGGEKERKE - Dorpshuis, 14.00 uur: Koersbal, biljart en soos voor ouderen; Kaasboer Biggekerke, 9.00 - 12.00 uur: Tossen. Inschrijving tussen 8.45 - 9.00 uur; MELISKERKE Torenstraat, 14.00-20.30 uur: Ringrijden in boerenkostuum; MIDDELBURG Trefpunt, 20.00-22.30 uur: Disco; OOSTKAPELLE - Halve Maan, 10.00 uur: Badminton voor 50-plussers; VEERE - Bastion en Veerse Bos, vanaf 9.00 uur: Power Horse Competitie met o.a. dressuur, afstandsrit en hindernis senparcours; VLISSINGEN - Sint Jacobskerk, 12.00 uur: Middagpauze-orgelbespeling door Rinus Verhage; Het Bolwerk, 14.00 uur: Koersbal; huis. Maar je kunt toch niet ver wachten dat iemand die keurig de poep van de hond opruimt, met een zakje in de handtas de stad doorloopt?" De ondernemers hebben in de afgelopen weken zelf maar maatregelen genomen. Van der Meulen heeft de stenen rond de bankjes en de prullenbakken geschuurd. P. Wielemaker heeft een meubelzaak in de straat. Hij heeft zelf vuilniszakken opge hangen naast de volle prullen bakken. „Het is toch het visite kaartje van de stad", zegt hij. „Deze zomer is natuurlijk ook uitzonderlijk. Het is droog en heet, normaal gesproken spoelt het vuil weg na een regenbui." De Vereniging Ondernemers Middelburg (VOM) is het met de winkeliers in de Langeviele eens. „Middelburg is een vieze stad", zegt D. Anbeek. „Dat punt komt regelmatig terug in onze vergaderingen en in het overleg dat we met de gemeente hebben." De ondernemers heb ben hun wensenlijstje al inge diend. Ze willen dat het afval ondergronds wordt ingezameld en dat het vuil sneller wordt op gehaald. „We vinden wel dat ondernemers ook zelf verant woordelijk zijn. Ik zie ze ook re gelmatig hun eigen stoepje schoonmaken." „De gemeente werkt volgens een vast ritme", zegt Anbeek. „Als het druk is, moet je de flexibiliteit hebben om een ex- 800.000 passagiers nodig om voldoende rendement te halen. Op basis van dit getal is de kost prijs per overtocht berekend. In de komende maanden houdt BBA Fast Ferries in samenwer king met de provincie ook een reizigersonderzoek. Het doel is om gegevens te verzamelen over de passagiers en hun mening over het fietsvoetveer. Met deze gegevens en met de telling van het aantal passagiers is het vol gens Jochems mogelijk na te gaan welke aanpassingen of verbeteringen nog nodig zijn. „Denk bijvoorbeeld aan de aan sluitingen met NS- en busver voer, de afvaarttijden en andere dingetjes die de service kunnen verbeteren. De resultaten van het reizigersonderzoek kunnen ook van belang zijn op het mo ment dat de twee nieuwe snelle schepen op de verbinding wor den ingezet", legt Jochems uit. De twee zogenaamde Swath- schepen komen in maart 2004 in de vaart. Tot die tijd wordt ge bruik gemaakt van twee voor malige PSD-veerboten. Vogels komen op de uitpuilende afvalbakken af en verspreiden devrommel over de winkelstraten. MELISKERKE - De Ringrij ders Vereniging Meliskerke houdt vandaag een ringrijwed- strijd in boerekostuum. De wedstrijd wordt gereden in de Torenstraat bij de kerk. De eerste ringrijder begint om 14.00 uur. De strijd eindigt om ongeveer 20.30 uur. Ongeveer dertig ringrijders uit Meliskerke en Zoutelande doen mee. Er wordt gereden voor de dagprijs en de laatste twee beurten voor de pollepel. Dat is de poedelprijs voor de ringrij der die de minste punten heeft. VLISSINGEN - Een 87-jarige vrouw uit Den Haag heeft giste ren haar pols gebroken toen ze ongelukkig ten val kwam. De Haagse liep gistermiddag in de Paul Krugerstraat in Vlissin gen. Bij de val brak ze haar pols. De vrouw is met een ambulance naar het Ziekenhuis Walcheren in Vlissingen gebracht. foto Ruben Oreel J. de Kuyper bestudeert een ets op de taxatieavond in Veere. foto Ruben Oreel door Miriam van den Broek VEERE - Zo'n twintig mensen staan netjes in een rij voor het museum de Schotse Huizen in Veere. Ze hebben dozen, bood schappentassen en vuilniszak ken bij zich die vol zitten met oude spullen. Het Zeeuws Vei linghuis hield gisteren in het museum een taxatieavond. Klokslag zeven gaan de deuren van het museum open en mag het publiek naar binnen. De toe loop is groot en de mensen wordt gevraagd een nummertje te trekken en in de wachtkamer te gaan zitten zodat taxateur J. de Kuyper rustig alle spullen een voor een kan bekijken. Uit de kartonnen doos van R. Schoenmaker en haar doch ter V. den Hamer uit Veere komt een hele voorraad vazen en blik ken. In een oogopslag ziet De Kuyper of de spullen wat waard zijn. „Dit is na-oorlogs en heeft geen waarde", wijst hij naar de ene vaas. „En dit blik komt uit Perzie en is ook niks waard." Maar moeder en dochter hebben meer in de aanbieding. Ze zetten een in felle kleuren beschilderde vaas uit Gouda op tafel. Die blijkt tussen de 150 en 200 euro waard te zij nHet klapstuk voor hen is een werk van de schilder Schotel uit Dordrecht: geschat te waarde 1500 euro. Het schilderij is uit 1910. Schoenmaker kreeg het van een Advertentie 26 aug t/m 7 sept 2003 0900 3300033 Theater op voetbalveld van w. tholense boys van Thomas Brussig I Walter van den Broeck vrouw die ze verzorgd heeft. „Haar man was directeur van de Amsterdamse bank. Dat schil derij heb ik later gekregen. Ik wist dat het iets waard was, maar niet hoeveel." Alle spullen die de dames bij zich hebben, wilden ze in eerste instantie ver kopen of veilen. „Ik heb er niks mee", zegt Schoenmaker. „Maar misschien hou ik het schilderij toch nog wel zelf." De taxatie is niet alleen interes sant voor de bezitters van de goederen, ook het Zeeuws Vei linghuis heeft er wat aan. Men sen die van hun waardevolle spullen af willen, kunnen het bij de taxateur achter laten voor de veiling in september. „U kunt een afspraak maken", zegt De Kuyper tegen een man die overweegt zijn schilderij be schikbaar te stellen voor de vei ling. „Maar u mag het ook me teen achterlaten. We hebben een vrachtwagentje bij ons." Dan realiseert De Kuyper zich hoe die opmerking over komt. „Euh, we verwachten nogal veel van deze avond", grapt hij. Naast schilderijen en potten, passeren veel oude tegeltjes, bij bels en houtsnijwerken de re vue. Enkele voorwerpen blijken interessant te zijn voor verza melaars, maar het grootste deel van de bezoekers keert na de taxatie met een illusie minder huiswaarts. Advertentie 26 aug t/m 7 sept 2003 0900 33 000 33 ■ÜSJlhart abuu wuullburg festivalopening met Eanfarrah en Akadaka dl 26 aug 16U3Q<9'"1 W tra rondje te doen. Het zal wel een financiële kwestie zijn." De VOM overlegt volgende week weer met de gemeente. Wethouder H. Kool-Blokland erkent alvast dat het vuil in de stad een probleem is, vooral op drukke dagen. „Het is niet de bedoeling om vuil door de stad te laten zwerven", zegt ze. „We moeten kijken hoe we dat in het vervolg kunnen voorkomen. Dat hoor ik graag van de onder nemers." MIDDELBURG- Een uit koers geraakte graafmachine heeft gisteren op de Nieuwe Vlissingseweg in Middelburg forse schade aangericht. De graafmachine, afkomstig uit Arne- muiden, begon ter hoogte van het tunneltje plotseling te stui teren, waardoor de 36-jarige machinist de macht over het stuur verloor. De machine beschadigde vervolgens een gepar keerde vrachtwagencombinatie van een rijschool, het trot toir, de reling en de leuning van het tunneltje. Verder werden de vangrail, een verkeersbord en een geparkeerde fiets ge raakt. Door het ongeval was één rijstrook gedurende enige tijd gestremd voor het verkeer. Niemand raakte gewond. GOES - Een 29-jarige vrachtwagenbestuurder uit Middel burg heeft gisterochtend op de A58 bij Goes een aanrijding veroorzaakt toen hij achter het stuur in slaap viel. De man dommelde rond zes uur in slaap en botste tegen de vrachtwa gen die voor hem reed, bestuurd door een 24-jarige Middel burger. Alleen de voertuigen raakten beschadigd. TERNEUZEN - De politie heeft woensdag op de Willem de Zwijgerlaan in Terneuzen na een korte achtervolging een ne gentienjarige Belgische automobilist aangehouden. Op de Scheldeboulevard reed de jongeman met een snelheid van 65 kilometer, terwijl ter plekke in verband met werkzaamheden een maximum van 30 geldt. Bij zijn aanhouding toonde hij een voorlopig Belgisch rijbewijs, dat alleen in het land van herkomst geldig is. Bovendien bleek de man in het bezit van een kleine hoeveelheid softdrugs. Hij is beboet met een totaal bedrag van 380 euro. KAMPERLAND - Een 30-jarige Middelburgse automobilist is gisternacht op de Ruiterplaatweg in Kamperland aange houden wegens rijden onder invloed. Hij bleek ruim ander half keer de toegestane hoeveelheid alcohol te hebben ge dronken en kreeg daarom een rijverbod van drie uur. KAMPERLAND - Een 59-jarige fietser uit Terneuzen is woensdagmiddag gewond geraakt, nadat een onbekende man hem op de Hooidijk in Kamperland van de dijk had gere den. De Terneuzenaar fietste in het gezelschap van zijn vrouw over de Hooidijk toen een motorrijder hem wilde passeren. Vermoedelijk omdat de Terneuzenaar naar diens zin niet snel genoeg uit de weg ging, gaf de motorrijder hem bij het passe ren een flinke zet. Als gevolg daarvan tuimelde de man met zijn fiets van de dijk. De Terneuzenaar raakte bij de valpartij gewond aan schouder en hand. Daarnaast waren er schaaf wonden aan zijn been. BURGH-HAAMSTEDE - Een 41-jarige automobilist uit Burgh-Haamstede is in de nacht van woensdag op donderdag op de Kloosterweg in zijn woonplaats aangehouden in ver band met het rijden onder invloed van alcohol. De man had twee keer meer gedronken dan wettelijk is toegestaan. Hij kreeg naast een proces verbaal een rijverbod van vier uur op gelegd. door Mieke van der Japt WAARDE - De rioolwaterzui veringsinstallatie in Waarde, die het rioolwater van Zuid-Be veland ten oosten van het Kanaal door Zuid-Beveland zuivert alvorens het op de Wes- terschelde te lozen, doet voort aan onbemand zijn werk. Het waterschap Zeeuwse Eilan den heeft de computer van Waarde gekoppeld aan die van de rioolwaterzuivering in de Willem Annapolder, vlakbij 's- Gravenpolder. Die zuivert het rioolwater dat in de rest van Zuid-Beveland geproduceerd wordt. Door de koppeling van de bewakingssystemen, kunnen de zuiveringsinstallaties doel matiger worden beheerd. Het waterschap streeft er daarom naar om de automatiseringsin stallaties van alle zuiveringsin stallaties en rioolgemalen op dezelfde manier uit te voeren. Op verschillende plaatsen in Zeeland worden de zuiveringen aan elkaar gekoppeld, zodat er eentje onbemand kan draaien. De zuivering in de Camperland- polder op Noord-Beveland wolrdt al vanaf begin vorig jaar in de installatie Walcheren, bij Ritthem, bediend. Tholen is vol gend jaar aan de beurt, als een koppeling met Sint-Maartens dijk plaatsvindt. Op Schouwen- Duiveland komen twee onbe mande rioolwaterzuiveringsin stallaties. Onbemande zuiveringen wor den niet aan hun lot overgela ten. Drie keer in de week voert de klaarmeestereen visuele con trole uit en neemt monsters als hij onraad ruikt. De winst is dat een personeelslid niet meer hele dagen ter plekke metertjes hoeft af te lezen. door Sheila van Doorsselaer HULST - Een parkeerwachter van de gemeente Hulst is voor vier weken geschorst omdat hij een greep uit de parkeermeters zou hebben gedaan. Hulst deed vorige week donderdag aangif te bij de politie. De ambtenaar is opgepakt wegens verduistering tijdens dienstbetrekking. Welk bedrag de vijftigjarige Hulster parkeerwachter zou hebben verduisterd en hoelang de diefstallen al plaatsvinden, konden politiewoordvoerder J. van Mourick en burgemeester J. F. Mulder van Hulst niet zeg gen. Volgens Mulder kwam de ver duistering aan het licht nadat andere ambtenaren aanwijzin gen van de fraude kwamen rap porteren. Daarop deed de ge meente aangifte. Mulder: „Dit is echt een heel vervelende zaak. Vooral voor onze andere par keerwachter, want straks wordt hij hier ook nog op aangeke ken." De zaak is overgedragen aan justitie. Zolang het onderzoek duurt, is de parkeerwachter ge schorst. Hem wacht ontslag als hij schuldig wordt bevonden. Over de betrokken parkeer wachter deden enkele jaren ge leden al geruchten de ronde dat hij zich zou verrijken met par- keergelden. Het bleef toen ech ter bij geruchten. In Hulst gaat het volgens wet houder P. Weemaes (financiën) jaarlijks een bedrag om van een half miljoen euro aan parkeer- gelden. De parkeerautomaten en -meters worden twee maal per week geleegd. Dat gebeurt onder een strikt protocol, waar de gemeente niet veel over kwijt wil. Weemaes: „Helaas is dus gebleken dat dit protocol te om zeilen valt." Ook de wethouder zit met het voorval in zijn maag en heeft vooral te doen met de andere parkeerwachter. „Ik zou het echt verschrikkelijk vinden als mensen achter zijn rug om zou den denken dat hij dan vast wel hetzelfde doet als zijn collega. Terwijl die man goed zijn werk doet."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 11