PZC Reserves Oostkapelle winnen de DFS-cup Zierikzee pakt oud-Feyenoord Cilinderinhoud deert Nicky Huiszoon niet 17 Belgische skeeleraar wint wedstrijd in Goes met overmacht mmmm uitslagen maandag 18 augustus 2003 Veel gepuzzel jn oefenduels Juiste ritme Veld Duiveland niet bespeelbaar Hage crosst naar achtste plek Mare de Kunder dreigt met ontslag Terneuzense Boys op dreef HVV'24 niet meer zo doeltreffend ZIERIKZEE - Het was de afge lopen week puzzelen geblazen. Geplande wedstrijden van «TK'57 en Duiveland tegen yeere en Brouwershaven gingen «eens spelerstekorten niet joor. Zaterdag oefenden ze met wisselend succes: SKNWK en jIK'57 verloren, Duiveland won. Ljettwdorp-SKNWK 4-2: Het duel tussen de kampioen van de derde klasse A (Nieuwdorp) en vierde klasse B was bijzonder Attractief te noemen. Christian tan Vossen zette SKNWK al ffoeg in de wedstrijd op voor sprong. SKNWK, dat de eerste delft veel scherper leek dan de thuisploeg, liep daarna toch te- twee tegentreffers op. Hal verwege scoorde eerst Rudi van deSluis en daarna was het Peter Kastelein die Nieuwdorp op voorsprong bracht: 2-1. Van Vossen bepaalde de ruststand 2-2. De tweede helft was voor ie thuisploeg. Peter Kastelein zorgde voor 3-2 en een misreke- aingvan SKNWK-doelman Er ik de Bruine leidde tot de 4-2. ffIK'57-Colijnsplaatse Boys 1-2: Trainer Jaap de Ridder zag rijn ploeg vlak voor rust op voorsprong komen toen Maar ten Dijkstra profiteerde van een serie foutieve terugspeelballen ji de Colijnsplaatse verdedi- In de tweede helft hielp BK'57 de bezoekers een hand- Eerst stelde een dekkings- iut in de verdediging Colijn- spelerKoen Wisse in staat om te scoren. Vervolgens werkte de ffIK-defensie vlak voor tijd de hal niet goed weg. Robert Gast scoorde 1-2. Duiveland-Vosmeer 3-2: Duive land toonde in een kansenfesti val vooral aan nog niet scherp de afronding te zijn. De Ooster- landers kwamen via Lex Zwang 1-0. Na rust kwam zondag- vijfdeklasser Vosmeer door een goal van Benjamin Suurland op [-1, maar via een kopbal van iarry Steenpoorte kwam de thuisploeg weer aan de leiding. Duiveland kreeg vervolgens een strafschopLex Zwang schoot op de keeper en Duiveland ver door te gaan. Vosmeer deed wel vliegensvlug en Jacco Vaders scoorde de gelijkmaker. Uiteindelijk was het Dennie le Comte die Duiveland met zijn refter toch de winst bezorgde: 1-1. Ostyn is na kwartier al weg door Eupène de Kok GOES - Jean-Luc Ostyn dacht vóór de skeelerwedstrijd in Goes dat hij een paar demarra gepogingen nodig zou hebben voor hij het peloton definitief achter zich kon laten. Zaterdag bleek dat één versnelling ge noeg wasDe Belg reed in de zes de race om de Zeelandcup ruim een halfuur alleen en won afge tekend. „Ongelofelijk, hoe doet hij dat toch?", vroeg Marco van der Meulen zich zaterdag af na de race. Kees de Goffau, ook geïm poneerd door de winnaar, be antwoordde de vraag van de lei der in het klassement om de Zeelandcup. „Jean-Luc heeft er een neusje voor. De wedstrijdover45 minuten en drie ronden was na een kwartier al beslist. De 43-jarige veteraan uit Kortrijk demarreerde, reed met groot gemak weg en zag zijn voorsprong oplopen tot bijna een minuut. In het peloton was er niemand die ook maar in de buurt kon komen van de rijder van de Vinsk-ITB ploeg. „Het was een kwestie van het juiste ritme vinden en dan maar kijken of ik onderweg niet zou sterven", zei de rijder die eind mei ook al de elfmerenwedstrijd in het Friese Bantega op zijn naam schreef. „Vorige week in Westkapelle demarreerde ik ook, maar toen had ik de pech dat ik drie sprinters bij me had. Dan ben ik gezien." Ostyn werd in de Omloop van de Westkaap vijfde. „Iedereen verwachtte dat ik hier hetzelfde zou doen. Ik dacht: ik ga een paar keer de marreren, maar één keer bleek al genoeg. Dit was een goede voorbereiding op het open NK (in Bartlehiem) van volgende week", zei de Belg die de wed strijd in Goes verkoos boven de klassieker in Wolvega. De strijd werd vooral geleverd in het peloton waar de topdrie in het klassement om de Zeeland cup elkaar nauwlettend in de gaten hield. Kees Cijsouw (Groede) en Kees de Goffau (Ril- 'or Klaas Verspoor BURGH-HAAMSTEDE - Noch Je hoofdmacht van Bruse Boys, «och het standaardteam van DFS slaagde er zaterdag in om liet toernooi om de DFS/Hyun- dai-cup op zijn naam te zetten. Het waren de reserves van Oost kapelle die als eindoverwinnaar uit de bus kwamen. De Walcher- se ploeg won het evenement op doelsaldo. Zowel DFS, Bruse Boys als het tweede elftal van Oostkapelle wonnen twee duels en verloren fréén. De rol van de vierde ploeg was eigenlijk van doorslagge vende factor. En dat was een verhaal op zich. Omdat Excelsior Pernis zich af meldde, zag het organiserende duo Ronald Braam en Anjo Bouw zich genoodzaakt een ex trateam van DFS in te zetten als vierdedeelnemer. „Het was een elftal uit Burgh-Haamstede, een combinatie van het tweede en wat A-junioren", meldde Braam, De ploeg werd het DFS Dreamteam gedoopt. „Er deden ookwatmensen van de camping mee. Maar of het allemaal wel voetballers waren, vroeg ik me aldus Rouw, daarmee doe lend op de spelerskwaliteiten. En vervolgens ging ze verder: Maar aan hun inzet lag het n'et. Het toernooi is sportief verlopen, het was prima voet- balweer en er waren redelijk veel toeschouwers. Alleen heb- oenwe als organisatie besloten, omdat het dreamteam zeven tien spelers had, dat er doorlo pend gewisseld mocht worden." wS-trainer Edwin Kriens toonde zich na afloop tevreden. "et was bij ons beter dan afge ven week. Er zat meer voetbal en beleving in. Het niveau gaat AI in het begin van de skeelerwedstri j d waren er al enkele demarrages te zien land) deelden in het begin van de race wat plaagstootjes uit aan Marco van der Meulen, maar de skeeleraar uit Oostburg verloor de twee niet uit het oog. „Ik kon niet loskomen", zei Cij souw. „Ik heb het wel gepro beerd, maar niemand pakte over." Cijsouw was zaterdag in de eindsprint wel de sterkste van de drie en kwam als vijfde over de streep. Van der Meulen fi nishte direct daarna, Kees de Goffau werd achtste. Cijsouw zag zijn resultaat in Goes als een opsteker. „Vooraf had ik er niet veel moed op, om dat ik niet lekker in mijn vel zat. Nadat ik in Oostburg viel, ging het eigenlijk alleen maar berg afwaarts. Ik heb behoorlijk last van mijn rug. Vandaag leek het gelukkig weer wat beter te gaan." Ondanks dat hij wat toe gaf op zijn concurrenten was De Goffau niet ontevreden. „Het ging lekker. De eerste plaats was duidelijk. Ik heb nog wel gepro beerd om weg te komen, maar het ging niet. Dan zoek je toch een beetje de wedstrijd binnen de wedstrijd." Door zijn goede eindsprint liep Cijsouw in het klassement iets in op Van der Meulen. „Maar, het gat is te groot", verzuchtte de skeeleraar uit Groede. Rinus Wisse uit Krabbendijke werd tweede in Goes. De junior was de snelste sprinter in het pe loton en finishte voor Gert Dek ker, winnaar in Oostkapelle. „Sprinten is mijn sterkste kant", zei de 16-jarige Wisse na afloop. „Op het einde van de koers begint mijn werk pas echt." Het voorbereidende werk voor de junior werd gedaan door zijn ploeggenoot van Koole Sport, aanstaande zwager en B- rijder: Niels Wisse uit Waarde. „Dat heeft veel geholpen, an ders was het nooit gelukt." foto Willem Mieras Niels Wisse zelf had het liever anders gezien. „Ik wilde hier graag winnen. Ik demarreerde wel mee met Jean-Luc, maar hij ging te hard. Ik kon niet overne men. Geen idee hoe dat komt. Vorige week in Westkapelle ging het nog perfect." Wisse heeft de komende tijd een duidelijk doel voor ogen. „Er zijn nog drie wedstrijden voor de B's en ik sta momenteel twintigste in het klassement. Ik zou erg graag bij de eerste vijftien komen." Een plek bij die eerste vijftien zou de bescheiden skeeleraar uit Waarde een status als A-rijder opleveren. langzaam komen. We hebben nog wel een paar weken nodig. Qua resultaten ben ik tevreden. Alleen tegen Oostkapelle 2 stonden we niet goed." En mede dat koste DFS de toernooiwinst. De thuisploeg opende het toer nooi met een 5-0-overwinning op het Dreamteam. Bruse Boys leek daarna, met de 1-0-over- winning op Oostkapelle 2, een eerste stap te zetten richting ti- telprolongatie. Vorig jaar toon den de Bruenaren zich nog de sterksten van de vier deelne mers. Dereserves van Oostkapelle, die vorig jaar ook al deelnamen en toen als derde eindigden, komen dit seizoen uit in de reserve hoofdklasse. In hun duel met DFS wonnen ze door twee tref fers van Giovanni Wattel. Anco van der Linde scoorde de enige DFS-treffer in dat duel. Toen Bruse Boys in de vierde wedstrijd van het toernooi ook de tweede wedstrijd won, leek de ploeg bijna zeker de hoofd prijs voor zich op te gaan eisen. Aan een punt tegen vierdeklas ser DFS had de Duivelandse derdeklasser tenslotte genoeg. Maar het liep anders. Bruse Boys kwam door een goal van Ralph van den Ouden nog wel op voorsprong, maar Huib Nor- tier en Pape bogen DFS' achter stand om in een overwinning. Kriens: „DFS dicteerde de hele wedstrijd met goed combinatie spel." Oostkapelle 2 had als voordeel dat het wist hoeveel treffers (zes er gemaakt moesten worden om de toernooizege op te eisen. Het eigen Dreamteam werd voor DFS een nachtmerrie. De teller in de ongelijke strijd tus sen het selectieteam en Oostka pelle bleef staan op 10-0 in het voordeel van de Walchenaren. Peter van Vossen in actie in het voor hem vast nog wel bekende Zierikzee-shirt. Achter hem Elmar Verhage. foto Marijke Folertsma door Ben van den Aarssen ZIERIKZEE - Alleen koffiejuffrouw Wil Kramer was in Zierikzee een beetje teleur gesteld. Zij miste in de Feyenoord-selectie keeper Teun van Pelt, haar verloofde van zo'n vijfenveertig jaar geleden. Verder te vreden gezichten alom. Oud-Feyenoord kwam zaterdag met een representatieve, zij het ongetrainde selectie naar Zierikzee. Een fitte en opvallend gretige thuisclub had ver volgens geen enkele moeite om het gerepu teerde gezelschap uit Rotterdam over de knie te leggen: 7-2. „Het moest om ons gaan en niet om Feye- noord", legde een tevreden De Frel na de wedstrijd uit. De trainer uit Bergen op Zoom was op voorhand enigszins sceptisch over de confrontatie met de voormalige be roepsvoetballers. Het vernieuwde Zierikzee had nog serieuze oefenwedstrijden nodig om een eenheid te worden en het noodzake lijke ritme te vinden. Dat Peter van Vossen een helft meespeelde bij Zierikzee was dan ook niet het idee van De Frel. „Het krijgt dan al gauw iets circusachtigs en zo wilde ik deze wedstrijd niet benaderen." Toch was het uitgerekend Peter van Vossen die in het eerste halfuur, gehuld in het ver trouwde rood-zwarte tenue van weleer, de meeste aandacht trok. Geholpen door een telkens mislukkende buitenspelval bij Fey- enoord verscheen de in Zierikzee geboren aanvaller in de openingsfase tot tweemaal toe vrij voor Peter Brunings, de man die bij afwezigheid van Van Pelt het Rotterdamse doel verdedigde. Pas bij de derde poging was het raak. Na aangeyen van Barry Hage zorgde Van Vossen in dé twaalfde minuut met een fraai stiftje voor de 1-0. De aanval len van Feyenoord, bijna altijd ingeleid door een nog steeds balvaardige Mario Been, misten raffinement. Zoals in bange dagen van voorheen werd vanaf de zijkant (Gaston Taument) steeds het hoofd van Pe ter Houtman gezocht. Eén moment van ab solute klasse was er te zien: een snel geno men vrije trap van Been eindigde van grote afstand op de kruising van paal en lat. Kort daarop haalde Jarno Vermeulen een punter- tje van Taument van de lijn. Nog voor het eerste halfuur verstreken was, zorgde Van Vossen met een bekeken balletje in een vol zestienmetergebied voor de 2-0. Vervolgens liet hij zich vervangen en na de thee keerde hij terug in het Feyenoord-shirt. In het tweede deel was Van Vossen bedui dend minder prominent aanwezig. „Ik heb sinds februari niet meer gespeeld en dat kon ik merken. Je begint enthousiast aan zo'n partij, maar geleidelijk aan voel je de ener gie wegstromen. In de tweede helft zat ik te gen de kramp aan." Even leek Feyenoord na rust met een nieuwe aanval de wedstrijd nog naar de hand te kunnen zetten. Behalve Van Vossen ver sterkten ook Simon Tahamata en André Hoekstra de voorste lijn. Het was romme laar Hoekstra die de spanning terugbracht: 2-1. In de 55e minuut was het Rutger Koo- man die in buitenspelpositie mocht door gaan en de meegekomen Thomas Vos het in- tikkertje bood: 3-1. Zierikzee, aan de hand genomen door de sterk spelende nieuwelin gen Elmar Verhage en Mathijs Hage, maak te optimaal gebruik van de ruimte die de moegestreden Feyenoorders boden. Na een vlotte aanval, waarbij de bal netjes werd te ruggelegd op Verhage, werd het 4-1. Van OOSTERLAND - De aanhoudende droogte zorgt op de voet balvelden voor problemen. Zo zouden Duiveland en Nieuw dorp elkaar morgenavond in Oosterland treffen, maar de toe stand van het Oosterlandse veld is niet best. In onderling overleg tussen de clubs is zaterdagmiddag beslo ten dat het duel nu in Nieuwdorp gespeeld wordt. De aan vangstijd, 19.15 uur, is niet gewijzigd. ROTTLEBEN - Stephan Hage uit Borsele is gisteren op het wereldkampioenschap motorcross achtste geworden in de klasse 65cc grote wielen voor coureurs tussen de negen en der tien jaar. In het Duitse Rottleben, waar de tweede en laatste wedstrijd om het wereldkampioenschap gehouden werd, ein digde de elfjarige Hage ook als achtste. De wedstrijd van gisteren ging over drie manches. In de eerste reed Hage niet sterk. Hij was te schuchter en eindigde negen de. De tweede manche ging goed, maar door een val in de laat ste vijftig meter viel hij terug van de zesde naar de elfde plaats. Na een slechte start in de laatste manche eindigde hij weer negende. Z AAMSLAG - Mare de Kunder is voorlopig geen trainer meer van de voetbalclub Zaamslag. De Terneuzense oefenmeester is opgestapt uit onvrede met de organisatie rond het eerste elf tal. „Ik heb er geen zin meer in om zo verder te gaan", zei hij gisteravond. Zaterdagmiddag, toen Zaamslag vriendschap pelijk speelde tegen RIA uit Westdorpe, was de hoofdtrainer niet meer aanwezig. Het conflict tussen De Kunder en het bestuur draait om orga nisatorische zaken als verzorging, vervoer, materiaal en andere zaken. „Ik moet bijvoorbeeld zelf busjes regelen om het elftal mee te vervoeren, spelers zeggen veel te makkelijk af, de leider is op vakantie, de verzorgster is een paar dagen weg en zo is er nog veel meer. Met al dat soort irritaties ga ik de nieuwe competitie niet meer in. Ik heb het bestuur na de laat ste training gezegd: je ziet me niet meer terug, ik kap ermee. TERNEUZEN - De ploeg van trainer Henk Ottens nam al vroeg in de wedstrijd een 1-0-voorsprong door een doelpunt van Arco Herrebout en legde de bezoekers daarna volledig zijn wil op. Nog voor de rust werd het 4-0 door treffers van Tim Louwiesse (tweemaal) en Robbie Jonkman en kort na de hervatting werd het ook nog eens 5-0 door opnieuw Tim Lou wiesse. Pas toen Terneuzense Boys de teugels liet vieren kon Steen zich ook in aanvallend opzicht onderscheiden. Eddy van den Bosch benutte eerst een strafschop om daarna ook voor 5-2 te tekenen. Het slotakkoord was desondanks voor Terneuzense BoysKort voor tij d legde Ruud Hoogesteger met een volley de eindstand op 6-2 vast. HULST - HW'24 was tegen het Belgische Affligem veel min der op dreef dan eerder in de week tegen FC Nieuwkerken en boekte op het veld van Axel een zege met minimaal verschil: 2-1. Affligem creëerde voor de rust de beste kansen, maar werd na de hervatting op achterstand gezet door doelpunten van Johnny Lensen en de 20-jarige Ivoriaan Amos Adde. Vijf minuten voor tijd kwamen de bezoekers terug tot 2-1, maar HVV's overwinning kwam daarna niet meer in gevaar. Zierikzee. Veteranentoernooi. ME 5: Eelco van Aken-Leo Nouwen 5-4 4-2, Bertus Bleiji—Daan Bezuyen 4-1 4-2, Arie Plaizier- -Daan Bezuyen 4-2 5-3. VD 5: Jose Scho t/Anneke van Tilburg-Andrea Pronk/Pia Plaizier 5-4 4-1GD 5: Martin Salomons/An nie Krabbendam-Corrie de Waal/Paul Schuiten 4-1 3-5 4-1. VD 5/6 50/: Annie Krabbendam/Nel Bos-Erna Terwisscha- /Aartje Prummel 4-1 4-1. GD 6: Paul Spon- selee/Rian v.d. Velde-Jose Schot/Kees Verkaart 4-1 2-4 5-3, Arie Plaizier/Andrea Pronk-Adri Verzijl/Janine Lekkerkerk 4-2 2-4 4-1. ME 7: Arie Jobse-Leo van Geme- ren 4-0 4-0, Leo van Gemeren-Cees Lege- maate 5-3 2-4 4-1, Ivicq Domic-Duc Huynh 4-1 4-1, Toon Wandel-Henk Jeijsman 4-1 4-2, Kees Verkaart-Freek Pickkers 4-2 4-1. VE 7: Janine Lekkerkerk-Corrie Stoutjesdijk 4-1 2-4 5-3. MD 7: Marco Kramer/Ton Rog- geband-Eugène Jongenelen/Raymund Pessers 4-1 4-2. GD 7: Peter Verton/Carina Kerkhove-Gerda Stins/Johan van der Linde 2-4 4-2 4-1Eugène Jongenelen/Jeannette Praet-Henk Ensing/Annemieke Ensing 5-4 4-0, Henk Ensing/Annemieke Ensing-Leo van Gemeren/Sonja Moerman 1 -4 5-4 4-0. MD 7/8 50/: Joop de Pan/Piet Goedegbebu- re-Wim Markwat/Piet Both 5-3 4-1, Joop de Pan/Piet Goedegbebure-Jan Deur- loo/Ben Schot 4-0 4-2. GD 7/8 50/: Rinus der Weduwen/Jannie Smit-Maria Brull- /Rien van Beurden 4-0 4-1, Janny van der Wiel/Ton van derTak-Aly Verziji/Henk Jeijs man 4-01-45-4, Aly Verzijl/Henk Jeijsman- -Dikkie Krabbendam/Jo Holm 4-0 4-1, Hu- go van Buuren/Els van Straaten-Huib Ste- vense/Joke Groeneveld 4-2 4-0. ME 8: Ray- mund Pessers-Rien van Beurden 4-0 4-0, Wim v.d. Maas-Eugène Jongenelen 5-3 4-1Erik Steegmans-Peter Verton 4-2 5-4, Lou Almekinders-Peter Verton 4-0 4-0, Lou Almekinders-Arnold Schiettekatte 4-2 4-2. VE8: Esther Vermeulen-Jacqueline Winder 5-3 5-3. VD 8: Nel Oostdam/Jeanette Ok- ker-Annelies Eefting/Petra van 't Leven 4-1 5-3,Tanny Wesdorp/Lenie v.d. Cingel-lnge Lefèvre/Jana Huisman 5-4 4-1, GD8: Gert Bijl/Ellen Klaver-Tinus Coolbergen/Lenie v.d. Cingel 2-4 4-2 4-1, Janny Smalheer- /Klaas Wierenga-Jan Luchies/Dorothy van Ophuizen 5-4 1-4 5-3, Janny Cobussen/Harry Linders—Erik Steegmans- /Susan Flohil 4-1 4-0. Burgh-Haamstede. DFS\Hyundai-Cup. DFS-DFS Dreamteam 5-0 (goals DFS: Je roen Grefkens (2x), Bas Hogenstein, Pape en Anco van der Linde), Bruse Boys-Oostka- pelle 2 1-0 (goal Bruse Boys: Ralph van den Ouden), Oostkapelle 2 DFS 2-1 (goals Oost kapelle: Giovanni Wattel (2x), goal DFS: An co van der Linde), DFS Dreamteam-Bruse Boys 0-1 (goal Bruse Boys: George Geluk), Bruse Boys-DFS 1-2 (goals DFS: Huib Nor- tieren Pape, goal Bruse Boys: Ralph van den Ouden), Oostkapelle 2-DFS Dreamteam 10-0 (goals: Job Joziasse (3x), Jeroen Wis se (2x), Giovanni Wattel, Roel Latuheru, Maarten van Maldegem, Tom Scheroe en Bart van de Lank). Eindstand: 1. Oostkapel le, 2. DFS, 3. Bruse Boys, 4. DFS Dreamteam. Vossen deed even wat terug (4-2) maar daar na was het enkel Zierikzee wat de klok sloeg. Mathijs Hage zorgde voor 5-2 en 6-2, het slotakkoord was gereserveerd voor Ver hage. De van WIK'57 gekomen middenvel der kapte met links het Rotterdamse cen trum uit, om vervolgens met rechts een boogbal los te laten die Brunings kansloos liet: 7-2. Van Vossen was positief over zijn oude club. „Het is een jonge, enthousiaste ploeg waar toekomst in zit. Natuurlijk was dit voor Feyenoord de eerste wedstrijd in twee maanden, maar je moet het toch maar even doen. Alle credits voor Zierikzee. Ze hebben prima gebruik gemaakt van de kwetsbaarheid van Feyenoord." Ook De Frel was buitengewoon ingenomen met de manier waarop zijn mannen reputa ties als John Metgod, Henk van Stee, André Stafleu en Ben Wijnstekers van de mat had gespeeld. Alleen het Zierikzeese verdedi gingscentrum oogde soms onzeker, maar daarvoor heeft De Frel de zaterdag afwezi ge Niels Lodewijk nog achter de hand. „We bepaalden vandaag het tempo en lieten Feyenoord niet voetballen. Het is duidelijk dat de nieuwe jongens precies de injectie ge ven die de groep nodig had. Het zijn mannen met individuele klasse die ook anderen be ter laten spelen. We zijn collectief sterker geworden. Zierikzee ligt op koers. Dat is maar goed ook, want een seizoen als vorig jaar wil ik niet nog een keer meemaken." Zierikzee-Oud-Feyenoord 7-2 (2-0). 12. Peter van Vossen 1-0, 27. Peter van Vossen 2-0, 50. An dré Hoekstra 2-1, 55. Thomas Vos 3-1, 65. Elmar Verhage 4-1, 70. Petervan Vossen 4-2, 80. Mathijs Hage 5-2, 82. Mathijs Hage 6-2, 90. Elmar Verha ge 7-2. Scheidsrechter: A. van Kan (Kerkwerve). Aantal toeschouwers: 400. door lepTriou VLISSINGEN - Dat er ondanks een tegenvallende deelname toch mooie wedstrijden kunnen ontstaan, werd zaterdag in Vlis- singen duidelijk tijdens de mo torcrosswedstrijden van de MSV De Uitlaat. Door de va kanties waren er heel wat min der deelnemers dan normaal en het bestuur besloot om de 125cc en de 250/500cc samen te laten rijden. Het was een goede keus, want de rijders gingen ondanks het verschil in cilinderinhoud volop de strijd met elkaar aan. Vlissinger Nicky Huiszoon liet in beide manches zien dat hij zijn collega's uit de 125 en zijn zwaardere broeders uit de 250/500cc met gemak aan kon. In beide manches finishte hij met grote voorsprong als eerste. Freddie Blaas werd in beide manches de beste 250cc-rijder met een derde plaats in de eerste manche achter Huiszoon en Da ve de Jonge en een tweede plaats in de twee manche. Blaas onder vond nog veel hinder van zijn ribben; een gevolg van een val tijdens de trainingen. Ook Jur- gen den Engelsman kwam tij dens het oefenen zwaar ten val en moest voor observatie naar het ziekenhuis, waar hij voor nader onderzoek moest blijven. Blaas moest vooral in de tweede manche alles geven om de twee de plaats te pakken. Henk Buys en Dave de Jonge maakten het hem moeilijk en plaatsen aanval op aanval. Blaas pakte met pijn en moeite de tweede plaats. In de clubklasse was Willem den Engelsman weer absoluut de sterkste. Met grote voorsprong finishte hij tweemaal als eerste. Leon van de Lee was in deze klasse de sterkste 125cc-rijder. In de eerste manche finishte hij als tweede achter Den Engels man na duels met Jos Colijn. In de tweede manche moest hij 2 5 Occ-rij der Wim Jobse voor la ten en pakte hij de derde plaats. Bij de 85cc verraste Steven Ovaa. De jonge Souburger vocht in de eerste manche een kort duel uit met Johnny van Eekelen en finishte daarna als eerste. In de tweede manche ontspon zich een zelfde scena rio. Van Eekelen nam de kop- start, maar daarna pakte Ovaa de leiding over. Van Eekelen gaf zich niet gewonnen en bleef aanvallen. Ovaa ging in de voorlaatste ron de in de fout en Van Eekelen won. Jeffrey van Kempen en Dennis Dirks profiteerden ook nog van de fout van Ovaa en werden tweede en derde voor Ovaa. Bij de veteranen was Leo Stroo de sterkste. Klassemen tleider Joris van Strien was met vakantie en reed niet. "FS er Bas Bitter (r) stuit de opmars van Bruse Boys. foto Marijke Foikertsma

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 29