PZC Geef om vrijheid Langs de afgrond 0 MER VOORDEEL bij SPRINT PHOTO SPRINT Steef de Rijke wint in Nieuw- en St Joosland Giro 860 bil Vlissings uitgaansleven stuk rustiger geworden na sluiting Café Nationaal 020 626 44 36 www.amnesty.nl giro 454000 '^l^0t,''en=W^n ü\l VO'd'.|«^0ort c/bl li <Al\l ge*«u9en i oil V ->y \i JiseGanApo 'I Inbreker opgepakt in Zierikzee Rondje Kunst in Westhoek AMNESTY Annelot raakte als 15-jarige in coma Hersenstichting Nederland maandag 18 augustus 2003 Schietpartij Sjezen International www.sprintphoto.nl Gezelligheid troef op Bellamypark door Ron Magnée VLISSINGEN - Het is weer ge zellig op het Bellamypark. Dat zeggen bezoekers van het park. kroegbazen én de burgemeester van Vlissingen. Waar het park vroeger steevast negatief in het nieuws kwam, is het nu rustig. Zo stil dat saaiheid op de loer ligt, vrezen sommigen. Zaterdagavond, tegen elven. Op de terrasjes op het Bellamypark is het druk. Aan de oostzijde van het park - waar cafés als De Dop, Bleij en Pare Centraal zijn gevestigd - zit het stampvol. De sfeer is gemoedelijk, gezellig en nergens te luidruchtig. Dat beamen ook de kroegbazen van het plein. „Het is zeker weer gezellig", zegt M. van de Woes- tijne, eigenaar van Café Soif aan het Bellamypark. „De be drijven zorgen voor een goede sfeer", weet bedrijfsleider C. Dominguez van steakhouse Scandalous, op de plek waar vroeger Café Nationaal zat. „Het is zeker rustiger gewor den", beaamt ook burgemeester A. van Dok die openbare orde en veiligheid in haar portefeuille heeft. Want onrustig was het op het Bellamypark. Vorig jaar haalde het plein bijna elk weekend de krant met vechtpartijtjes of vandalisme. Voorlopig diepte punt vormde de schietpartij in Café Nationaal, oktober van het vorig jaar. Hierbij werd een por tier van de discotheek ernstig gewond. Acht dagen lag de man in coma. De schutter werd ver oordeeld tot acht jaar cel. Het incident bleek een omslag punt. Na de schietpartij ging de disco van Nationaal op de eerste verdieping dicht. Daarna sloot het café ook zijn deuren. De nieuwe eigenaar M. van Nielen stripte de tent van boven tot on der en verbouwde het tot Grand café en steakhouse. Sinds die tijd is het een stuk rustiger op het plein. Toch gelooft Van de Woestijne van café Soif niet dat het de slui ting van Café Nationaal is, die de problemen heeft opgelost. Volgens burgemeester Van Dok hebben de cafés flink bijgedragen aan een goede sfeer. „Maar wat het dan wel is, weet ik ook niet. Hét publiek dat voor onrust zorgde, is in ieder geval weg. En waar het heen is? Ik weet het niet. In ieder geval niet op het Bellamypark." Dominquez van Scandalous: „Er zijn ook nieuwe zaken geko men zoals café Speijk. De Dop is veranderd. Dat heeft het park goed gedaan." Burgemeester Van Dok: „Het is nooit goed aan te geven waar het aan ligt. Maar feit is dat er sinds vorig jaar heel intensief opgetreden is tegen overlast." Van Dok vindt ook dat de inspanningen van de ho reca hebben gewerkt. „Veel za ken hebben hun best gedaan om er goed uit te zienEn' het is alge meen bekend dat als alles er goed uitziet, er minder gedon der is." Feit blijft dat er met het vertrek van Café Nationaal in ieder geval één nachtvergunning minder is. „We hebben de nachtvergunning er inderdaad afgehaald. Het paste gewoon niet bij het concept van onze zaak", legt Dominguez uit. Het resultaat hiervan is dat er nog maar één zaak is die tot vijf uur open is. Alle andere cafés gaan in het weekend vanaf twee uur tot drie uur over op éénrich tingsverkeer: er mogen geen be zoekers meer binnen, alleen nog maar uit. En drie uur is het hele maal schluss. De enige kroeg in Vlissingen die nog tot in de late uurtjes open blijft, is café Brutus in de Wal- straat. Een deel van de overlast is dan ook naar die contreien verplaatst, zegt Van Dok. Niet toevallig vond een ernstige mis handeling dit weekend juist op de Nieuwendijk plaats. Maar een deel van de overlast is naar elders vertrokken, oordeelt Van Dok. Volgens eigenaar F. Meijer van café De Concurrent op het Bel lamypark is er een aparte groep van 'nachtstappers'. „Dat zijn mensen die het leuk vinden om tot vijf uur door te gaan. Die hebben nu alleen nog Brutus, wat een heel klein zaakje is." Meijer denkt dat een groot deel van deze nachtstappers al lang niet meer in Vlissingen uitgaan. „Die gaan wellicht naar Mid- foto Lex de Meester delburg, of naar Goes." Als deze nachtstappers niet meer in Vlis singen uitgaan, scheelt dat veel overlast, maar ook veel omzet. „Het moet natuurlijk ook weer niet té rustig worden hier", zegt Meijers. Er is volgens hem dan ook nog ruimte voor een tweede nachtcafé. „Maar ik geef eerlijk toe: die kar ga ik niet trekken." Te rustig of niet, burgemeester Van Dok telt voorlopig de zege ningen van het beleid. En saai, dat zal je haar niet snel horen zeggen. „Nee, aan die grens zijn we voorlopig nog niet toe." door Sandra van de Vreugde NIEUW- EN ST.JOOSLAND - Gastrijders van Middelburg, Zuid-Beveland en Arnemuiden waren zaterdag tijdens het ring- rijden in Nieuw- en Sint Joos- land welkom en zo gingen in to taal 37 deelnemers van start. Er werden 28 beurten verreden en Steef de Rijke van de organi serende vereniging stak er daar van 27. De Rijke was gedurende de hele wedstrijd drager van de groene sjerp en bleef Leo Wabe- ke uit Zuid-Beveland uiteinde lijk één ringetje voor. Deze gas- trijder won in het bekerklasse- ment wel de eerste beker en ook de tweede beker ging mee naar Zuid-Beveland, want die werd gewonnen door Peter de Vos. Dagwinnaar Steef de Rijke won de derde beker. Voor de pollepelkamp kwalifi ceerden zich 14 deelnemers en de 10 mm-ring moest deze keer de beslissing brengen. Dat ge beurde in het voordeel van Peter de Vos. In Gapinge werden de sjezen voor de dag gehaald om in Se- rooskerke een wedstrijd te ver zorgen. Negen koppels reden vijftien ronden voor het regulie re klassement. In iedere ronde konden zes ringen worden ge stoken, zodat het totaal van ne gentig bereikt kon worden. Tot de negende beurt gingen Simo- ZIERIKZEE - Een dertigjarige Zierikzeeënaar is in de nacht van zaterdag op zondag aange houden in een verenigingsge bouw in de Van Veenlaan in Zie rikzee. In het gebouw waren vernielin gen aangericht. Het is nog onbe kend of er goederen uit het ge bouw werden weggenomen. Ook werd het pand beklad. In het gebouw werd de verdachte aangetroffen. Hij werd aange houden en is ingesloten. I l ne van de Driest en Ab Paaï gelijk op met Moniek Corbie Wim Maljers. Na twee 1% tjes van dit laatste koppel», van de Driest en Paauwe 0» dreigd naar de overwin-, door ook nog eens alle rings steken. Nicolette Mombergf Bram Francke werden met| ringen tweede. De pollepel werd verredene? vier rondes waarbij deringi^ re keer werd verkleind, iets^ door de toeschouwers zeer*; C gewaardeerd. Van 32 naar naar 20 en naar 14 mm., totaal moesten er 24 ringengs stoken worden. Simonevanj Driest was in topvorm op da dag, want zij stak 21 vandé ringen in. Zij won, samen t Ab Paauwe naast de dus ook de pollepel BURGH-HAAMSTEDE Schilderijen, strakgestil- leerde sieraden, glaswerk en sculpturen in brons steen. Kunst in alle soor ten, stijlen en vormen komt aanbod tijdens het Rondje Kunst in Schou- wense Westhoek. Op twaalf plaatsen in rond Burgh-Haamstede zijn de kunstwerken op zondag 31 augustus te be wonderen. De brochure met daarin alle deelnemende ateliers en galeries aan dit kunst rondje zijn bij de exposi tielocaties te verkrijgen. Speciaal op deze laatste zondag vcan augustus worden in de tuin van Het Oude Raadhuis aan Ring in Haamstede een aantal bronswerken van Joop van Nugteren ten toongesteld. Het Rondje Kunst in Schouwense Westhoek start om twaalf uur 's mid dags en eindigt om vijl uur. doe ZIE del riks Set een kon eeb ben str: wei ven van die wo: Scl Support our fight for human rights De Hersenstichting Nederland wil feiten en cijfers rondom kinder en en hersenletsel meer be kendheid geven. Dit is het verhaal van Annelot. In december 1997 raakte de toen 15-jarige Annelot in coma na een aanrijding. Haar vader vertelt over de enorme gevolgen. We vreesden het ergste 'Annelot was vreselijk bescha digd: een schedelbreuk, bloed uitstortingen in de hersenen, er kwamen ontstekingen bij. We vreesden het ergste, want de art sen waren heel somber over haar herstelkansen. Direct na het ongeluk zocht ik informatie over coma. Ik las over een speciale comatherapie in revalidatiecen trum Leijpark te Tilburg en wist Annelot daar te krijgen. Een klei ne twee maanden na het ongeluk kwam ze uit coma. Ze moest helemaal opnieuw beginnen, alsof ze opnieuw werd geboren. Vanuit haar eigen kracht heeft ze dit proces doorstaan, letterlijk met vallen en opstaan. We praten als gezin over de tijd voor en na het ongeluk. Het heeft ons veran derd en als gezin hechter ge maakt.' Terug in de maatschappij Annelot volgt nu de opleiding Sociaal Pedagogisch Werk, ze loopt stage in een verpleeghuis voor geestelijk en lichamelijk ge handicapten. Ze heeft een vriend, werkt als bijbaantje in een brood jeszaak, en pas heeft ze haar rij bewijs gehaald. In een auto met automaat, want meerdere han delingen tegelijkertijd zijn moei lijk voor haar. 'Van de ene kant moeten we haar vrij kunnen laten en verantwoor delijkheden geven. Maar we blij ven ons ook zorgen maken, haar extra in de gaten houden. Niet zozeer om allerlei lichamelijke beperkingen zoals het moeiza me lopen. Nee, ze is veranderd: ze is zo lief, ze gelooft iedereen zo makkelijk. En verder is haar korte termijn geheugen achteruit gegaan en heeft ze concentratie problemen. Maar van de groep van zeven patiënten waartoe zij behoorde zijn er twee gestorven. Zij is de enige die terug is in de leder jaar raken ongeveer 500 Nederlanders in een langer dan zes uur durende coma als gevolg van een ongeval, Een zelfde aantal raakt in coma door een andere oorzaak. maatschappij. We hebben enorm geluk gehad.' Steun de Hersenstichting Nederland Wetenschappelijk onderzoeken revalidatie zijn uiterst belangrijk om de gevolgen van hersenletsel te behandelen. Verder is goede voorlichting van belang, om be grip te kweken en onwetendheid weg te nemen: ook al is hersenlet sel niet altijd te zien, dat wil helaas niet zeggen dat het er niet is. Word daarom donateur van de Hersenstichting of doe een gift- Iedere bijdrage, groot of klein, is welkom in de strijd tegen hersen- aandoeningen. Ons CBF-keur- merk garandeert een verantwoor de besteding van uw bijdrage. Korte Houtstraat 10,2511 CD 's-Gravenhage - Tel. 070 - 360.48.16 - www.hersenstichting.nl FOTO'S VANAF ALLE DIGITALE CARDS STICKS Foto's van Sprint Photo zijn opvallend kleurrijker, helderder en scherper dan overal elders. En natuurlijk altijd met gratis indexprint. Bovendien ook nog eens zomervoordelig! VLISSINGEN, Scheldeplein 158 MIDDELBURG, Markt 29 GOES, Lange Vorststraat 36 Vor«°P_estoto's

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 24