PZC 2 Erik Dekker doet het rustig aan bij rentree Terneuzen geeft winst nog weg tegen Kloetinge 1 WK-reserve Endel denkt aan stoppen Trainer Ballegeer maakt zich zorgen ondanks 5-0-zege op Denker in het donker RUGNUMMER maandag 18 augustus 2003 Tien keer Tornado Reddingen Vrouwen Vakantie Vlag Hoek schittert tot aan de goal door Frits Bakker VLISSINGEN - Welke trainer trekt nou een vies gezicht na een 5-0-zege en met een kostbare bokaal in de prijzen- kast? Johan Ballegeer won met Hoek zaterdagavond de Delta Cup door een 5-0-overwinning op SSV'65. Het ver schil in klasse tussen de finalisten van het toernooi was zo groot, dat de Zeeuws-Vlamingen er na de rust een wervelende show van konden maken. Maar toch was er behalve vreugde ook reden voor onrust. Toen zijn spelers in een uitgelaten stemming rond de beker dansten, ver borg de trainer zijn zorgen achter een gemaakte glimlach. Hij schetste een doembeeld dat niet ver van de realiteit af is. Anthony Annicaert, de topschut ter uit de voorbereiding, liep vorige week een blessure op aan het boven been die \yel eens ernstiger kan zijn dan werd vermoed. De Belgische spits kreeg donderdag te gen Kloetinge uit voorzorg een dag rust, speelde zaterdagavond wel, maar stapte na de openingsgoal voor rust vijf minuten later uit de wedstrijd. En om dat ook Arjan Human (vanwege werk zaamheden) niet kon spelen, moest Jo han Ballegeer zijn tweede keus in de aanval sturen. Die omzettingen voorin stemden de coach vast niet al te optimistisch. Hoek was zo veel sterker dan SSV, dat het wel tien keer had moeten scoren, maar uitgerekend de spitsen Leon van den Ouden en Morou Jabara maakten in de afwerking een onbeholpen indruk. Johan Ballegeer dwong zichzelf na af loop om mild te blijven, toch was die ene conclusie veelzeggend. „Ik heb een aanval voor ogen die er anders uitziet dan vanavond." Met meer scorend vermogen in elk ge val, want dat was in de finale het grote manco bij de hoofdklasser. De dreiging kwam uit alle hoeken, de aanvalsgolf was niet te stuiten, maar de afwerking bleef uiterst gebrekkig. Veel goeds be looft dat niet voor als er in de competi tie onvoorziene problemen met Anni caert of Human opdoemen. Adriaan Nieuwenhuijse, die met SSV'65 donderdag nog zo verrassend van Terneuzen won (2-0), bekende na afloop grif: „Ik vond Hoek indrukwek kend spelen, heel veel beter dan wij de den. Maar een schande is dat niet. We ft Pauclair Youda zwaait met de bokaal na de winst in de Delta Cup. Het elftal van Hoek juicht mee. komen met deze jonge ploeg op alle fronten tekort tegen een elftal waarin zo veel klasse zit." Het sluitstuk in de strijd om de Delta Cup werd door dat klasseverschil al na één helft van zijn spanning beroofd. Hoek gunde de schuchter begonnen te genstander voor de rust nog wel eens een tegenaanval, maar raasde in de tweede helft als een tornado door de li nies van SSV. Het offensief leverde twee verdiende goals voor rust op. An thony Annicaert schoot in de 37e mi nuut de eerste in, met een draaiend schot uit een schuine positie. Het was gelijk een van zijn laatste acties, want niet veel later dook hij met een pijnlijke gelaatstrek de dug-out in. De vrees van Ballegeer, dat hij zijn veel scorende spits zo weer kan kwijtraken, is begrijpelijk. De 29-jarige aanvaller is door verschillende blessures (dij been, enkel, rug) al jaren uiterst kwets baar en speelde bij zijn vorige clubs zel den een competitie uit. „Het is nog te vroeg om zwart te kijken, maar zorge lijk is het wel", zei Ballegeer. En Anni caert, een dag later: „Ik ken mijn li chaam heel goed door al die blessures en ik verwacht dat het nu mee zal val len. Het schijnt dat er een blokkade in mijn rug is geschoten die de pijn achter in mijn bil heeft veroorzaakt." Zonder de diepste spits kwam Hoek net voor de pauze nog op 2-0 door een frommelgoal van Ramazan Yuruk, die een kwartier na de rust met een subtiel kopballetje zijn tweede van de avond liet aantekenen. Het werd ook nog 4-0 (Jabara) en 5-0 (Van den Ouden) in de laatste tien minuten, toen Steven de Croock maar weer eens uitgroeide tot uitblinker achter de spitsen en de greti ge Wesley de Smet had aangetoond na een lange absentie nu alweer in top vorm te zijn. Dat de score niet veel hoger uitviel, was ook een verdienste van Wilfred Poley. De voortreffelijke keeper van SSV ver richtte veel reddingen in de fase dat Hoek domineerde zoals een profclub dat met amateurs pleegt te doen. Het elftal zelf maakte een bleke indruk. Marcel Kole, Francis Lokerse en Ron Proos bleven nog enigszins op de been in de overrompeling na rust. Paul Bom was voorin vrijwel een hele wedstrijd onzichtbaar. ChristiaanBoon, de ande re spits, was bij twee spaarzame kans door Harm Vonk Erik Dekker heeft geleerd van zijn fouten: snel terugkomen na een blessure hoeft niet altijd goed te zijn. Na 170 kilometer stapte hij gisteren voortijdig af in de-klassieker Dwars door Gendringem^jHet is nu belang rijker om het lekkere gevoel terug te krijgen dan om op korte termijn prijs te rijden", concludeerde de 32-jarige Rabo-renner. Dekker heeft zijn lesje geleerd. Meer bekeken en minder onbesuisd maakte de Drent gisteren na drieënhalve maand afwezigheid zijn rentree in het peloton. In Gendringen, waar de Itali aan Alessandro Petacchi won, moest Dekker zichzelf in toom houden. Hij wist dat hij zichzelf niet gek moest la ten maken. Hoe ervaren hij ook is, hoe veel routine hij ook heeft, in zijn hoofd blij ft Dekker altijd de renner die er in vliegt op het moment dat het kan. „Ik kan zomaar als eerste in de eerste kilo meter demarreren." De Dekker van Gendringen heeft ge leerd van zijn verleden: twee eerdere comebacks léken goed te verlopen, maar op termijn keerden de kniepro blemen terug. „Toen is het achteraf te snel gegaan. Ik dacht dat ik al verder was dan ik op dat moment écht was. Wielrennen op vlakke wegen kan heel erg vertekenen. Met routine, karakter en wil kun je heel veel verbloemen. Daar heb ik me toen op verkeken." Daarom reed Dekker gisteren in zijn hoofd met de handrem erop. Veelal was de Hoogevener achterin het pelo ton te vinden. „Het is niet dat ik hele maal leeg was, maar ik had het wel ge zien. Net als de helft van het peloton. Eerlijk gezegd had ik zelf de meeste angst dat ik het weer te gek zou gaan doen, dat ik met die twintig koplopers was meegegaan. Ik had dan geen kop- werk gedaan, maar had wél de finale moeten rijden. Natuurlijk had ik ook mee kunnen zitten in die groep. Met een beetje geluk zit je per ongeluk mee, maar dat hoeft niet altijd goed te zijn." De renner die in 2000 drie Touretap pes won en een jaar later de wereldbe ker op zijn naam schreef, is hij nog lang niet. „Er zijn nog zo veel dingen die ik nog niet kan: de kracht, het aan zetten, het wedstrijdritme. Dat zijn dingen die je niet kunt trainen, zoals het aanzetten na de bocht van veertig naar zestig kilometer per uur. En bo vendien is de conditie nog niet goed genoeg om te winnen, wel goed genoeg om beter te worden in de Ronde van Nederland. Mijn doel is daar om vier dagen te finishen en de vijfde dag een stukje mee te rijden." In de Ronde van Nederland, die morgen in Middelburg begint, werkt Dekker aan het hervinden van het vertrouwen dat hem zo succesvol maakte. Want de pijn mag dan ook na vier weken harde trainingsarbeid vol ledig weg zijn gebleven, Dekker heeft nog altijd niet het volledige vertrou wen terug dat de knie nu echt genezen is. „Dat kan ook niet na één wedstrijd, zoiets moet groeien. Ik heb nog steeds vraagtekens bij mijn knie, ik ben er niet zeker van dat ik voor honderd procent van de problemen verlost ben. Natuurlijk is de pijn helemaal weg, maar dat is wel vaker gezegd." GPD De Iraanse vrouwen krijgen ko mende week geen toegang tot de tribunes bij het WK volleybal voor jongens tot 21 jaar in Teheran. De Iraanse volleybalbond had het evenement in de Azadi-hal voor ie dereen toegangelijk gesteld, maar de ze beslissing is teruggedraaid, omdat de omgeving niet geschikt wordt ge acht voor vrouwen. De vrouwen mo gen in hun land ook al geen voetbal wedstrijden in het stadion bekijken, al is het enthousiasme voor de sport bij jonge vrouwen groot. DPA ROCHESTER - Hi j heeft in de verte wel iets weg van de Denker van Rodin. Tij dens de laatste hole van de derde ronde in het PG A Championship in Rochester probeert Shaun Micheel te reconstrueren waar het mis is gegaan. De Ameri kaan is in de invallende duisternis op weg naar zijn derde bogey op rij, waarmee hij zijn voorsprong verspeelt en zijn landgenoot Chad Campbell met 206 slagen langszij ziet komen. Eén troost voor Micheel: hij heeft dertien slagen voor op Ti ger Woods. foto Kevin Lamarque/Reuters Het aantal deelnemende lan den aan het wereldkampi oenschap atletiek, dat komende vrijdag begint in Parijs. Het ou de record stond op 201 landen in 1999, toen het WK in Sevilla werd gehouden. Destijds waren er 1821 sporters actief. In Parijs zijn dat er in elk geval al 1902. Bij de internationale atletiekfe- deratie IAAF zijn in totaal 210 landen aangesloten. foto Lex de Meester jes niet koelbloedig genoeg om tegen te scoren. Hoek - SSV'65 5-0 (2-0). 37. Anthony Anni caert 1-0, 43. Ramazan Yuruk 2-0, 61. Rama zan Yuruk 3-0, 83. Morou Jabara 4-0, 84. Le on van den Ouden 5-0. Scheidsrechter: A. Boonman TerneuzenGele kaart: Wesley de Smet (Hoek). Aantal toeschouwers: 490. Hoek: Jurgen Belpaire; Thomas Ragut, Pas cal Smessaert, Johan Mücher (71. Gunterde Meijer), Franky Standaert; Wesley de Smet, Pauclair Youda (71. Djamei Buy se), Steven de Croock, Ramazan Yuruk (71. Mare Min- naert); Anthony Annicaert (44. Morou Jaba ra), Leon van den Ouden. SSV'65: Wilfred PoleyMichel de Groote (75. Joey van der Hoeff), Armando Probert, Ron Proos, Peter Nieuwdorp (46. Antoine Kunst Jan-Willem van Dijk, Francis Lokerse (54. Yuri Baart), Marcel Kole; Christiaan Boon (86. Tom Uitterhoeve), Paul Bom, Arjen Oostdijk. door Frits Bakker VLISSINGEN - De Ghanese spits Nicolas Ankra is door Ter neuzen binnengehaald als een aanvailer met een gebrekkig schot. De Zeeuws-Vlaamse club, geplaagd door een tekort aan spelers, heeft de negentien jarige speler desondanks bij de selectie gehaald en kon zater dag in de wedstrijd tegen Kloe tinge zijn geluk niet op. Binnen vijf minuten had Ankra al twee keer gescoord, maar Ter neuzen gaf de 2-0-voorsprong in de laatste tien minuten van de wedstrijd nog weg. Kloetinge kwam nog terug tot 2-2 en won de strafschoppenreeks om de derde plaats in de Delta Cup. Het tegenvallende Kloetinge, dat onder leiding van Karl Ver gouwen nog wanhopig op zoek is naar balans in het elftal, bleek onverwacht nog wel over het beste eindschot te beschikken. Emiel Dorst kopte zes minuten voor tijd een voorzet van Micha Lekawael in. Twee minuten la ter werkte Terneuzen in de ver dediging een bal onbezonnen weg. Ronald Zuijdwegt kreeg op twintig meter van de goal een plotselinge ingeving en scoorde met een halve omhaal in de ver ste hoek. Terneuzen verloor in die laatste fase de greep op de wedstrijd. „We hebben de winst verspeeld, omdat we te veel ruimte wegga ven", zei Danny ter Steege, die vorige week is teruggekeerd van vakantie en zichtbaar een ver sterking was in het centrum van de verdediging. Twee jonge spe lers in het elftal, Jarno Wabeke en Mike de Wolf, dongen in de wedstrijd tegen Kloetinge ook nadrukkelijk naar een vaste plaats. De opvallendste nieuwe aan winst in het elftal was evenwel de donkere aanvaller Nicolas Ankra. Twee dagen geleden ver klaarde Terneuzens technische man Fons Baart nog: „Hij is niet de aanvaller die we zoeken q dat hij geen schot heeft Ghanees, die in zijn lands» de voor King Solomon Foots Club in Accra, was door J0ja sen in de laatste dagen voors overlijden in contact gebrjj met Terneuzen en werd inde; gelopen weken uitgebreid test. Hij bleek donderdag, inden strijd tegen SSV'65, nauwell® te weten hoe hij een bal mq ingooien, maar glipte zatenj f! twee keer handig door de vai diging van Kloetinge. Merl S wennen was oog in oog met: spits beide keren kansloos. Kloetinge, zonder Wilco de \'i en Johan de Goederen, he verder in zijn sterkste sa®| stelling, keek ruim tachtig nuten tegen die hatelijke sco aan. Ronald Zuydwegt (15eE nuut) trof met een lobje eenke de lat, Pieter de Graaffsch» alleen voor de goal tegen Toe van der Veen. Tot opluchti van de hoofdklasser vielen i J verlossende treffers net tijd. En in de strafschoppei Kloetinge, na vier missers in: eerste vijf, de sterkste. Kloetinge - Terneuzen 2-2 (2-l| Nicolas Ankra 0-1,5. NicolasMn 0-2, 84. Emiel Dorst 1-2, 86. Rok Zuijdwegt 2-2. Scheidsrechter, van Loenen (Oost-Souburg)Q kaart: Micha Lekawael, Jean-Pti Becht (Kloetinge), Nicolas IA (Terneuzen). Aantal toeschouw 250. Strafschoppenserie: Dorstl- Saey mist, Zuijdwegt mist, I ji, Steege mist, Esser mist, Magitor Van der Woerdt 2-1, Naudts Becht 3-1. Kloetinge: Merlijn Swennen;l Lekawael, John Bentschap Km (72. Jean-Philip Becht), Erwiria der Woerdt, Arno Melaard;Rom toi Cremer (46. Jaap Esser), E® foj Dorst, Wouter Labrujère; FerryA n( ons (72. Pim Bruins), Pieter Graaff, Ronald Zuijdwegt. Terneuzen: Tonnie van der Veen,A dy Vereertbrugghen, Damj Steege, Danny Magito, Roel Abt Remco van Leeuwen (46. Erik Naudts), Mamadouba Gueye.üt de Wolf, Stefan Saey; Jarno Vim (46. Joost van der Steen), Nm y Ankra. bn Hf door Herman Wissink ANAHEIM - Twee dagen voor de wedstrijd kreeg Renske En- del bij het WK turnen in de Ver enigde Staten te horen dat bondscoach Frank Louter geen gebruik zou maken van haar diensten. De vice-wereld- en Europees kampioene op de brug werd gedegradeerd tot reserve ten faveure van de jeugd. Donderdag was er nog niets aan de hand. Renske Endel stortte zich in de hal van het conferen tiecentrum in Anaheim samen met de andere turnsters van het nationale team op een stapel uit Nederland meegekomen tijd schriften. De Yes, Viva, Beau Monde en Avant Garde werden weggegrist alsof een stel honge rige leeuwen zich op hun prooi stortten. Het was een dag voor D-day, de dag waarop bondscoach Frank Louter zijn definitieve ploeg be kend zou maken. Inmiddels is er veel veranderd voor Renske En del en Verona van de Leur. Ze werden aan de kant geschoven. Niet voldoende in vorm, niet ge noeg hersteld van blessures en niet stabiel genoeg, was het har de, kille oordeel. it Renske Endel ging er, ondanks een lichte enkelblessure die ze een paar dagen eerder bij een sprong met driedubbele schroef had opgelopen, vanuit dat ze bij de turnsters zou zitten die kwa lificatie voor de Olympische Spelen moesten gaan afdwin gen. Maar vrijdag stortte haar wereld in: reserve. Niets meer en niets minder. Tot overmaat van ramp moest ze 's avonds tijdens de openingsceremonie ook nog eens de Nederlandse vlag dra gen. „Daar had ik dus helemaal geen zin in", vertelt Endel wan neer ze een nachtje heeft gesla pen en heeft kunnen nadenken over de onheilstijding. „Ik had Monique Nuijten (haar trai ningsmaatje bij de Hazenkamp) nog aan de telefoon. Die zei dat ik gek was dat ik het nog deed met die vlag. Ik moest twee uur wachten voordat ik aan de beurt was. Nee, leuk was het niet." In de lobby van het Hilton in Anaheim is ze een dag later al weer over de grootste schrik heen. Maar één ding begrijpt ze nog steeds niet: hoe de bonds coach tegen haar kon zeggen dat ze het wel rustig aan kon doen en dat haar plaatsje in het team toch niet onder druk kwam te staan, en dat ze nu toch naast het team staat. „Ik heb me echt a: waarom ben ik door al die piji heen gegaan? Nee, ik heb er me Frank Louter nog niet over sproken. Als mijn eigen trains Boris Orlov het had gedaan,hal ik er wel naar gevraagd. Maar bij Frank?Nee,erisbijhemtod altijd een zekere afstand. Hi heeft wel gezegd dat ik altij mocht komen met vragen. Maai j nudoeikdatnog niet. Ik laathet nog even rusten. In het teambe- lang moet ik me nu maar evtj wegcijferen." Het tekent de instelling van di twintigjarige turnster. „Ik hel er geen moeite mee me nu in hel belang van het team op te stel len. Als nummer zeven, als re serve, moet je toch zorgen datje er klaar voor bent wanneer ie mand uitvalt. Maar ja, veelzin om te trainen heb ik nu ookniet Verona van de Leur is aangewe zen als nummer acht. Zij wed dat ze helemaal niets meer hoeft te doen. Die zit vandaag lekker j in Disneyland." Laat ik er toch maar een beetje van genieten. Misschien kanis mijn ervaring een beetje over brengen. Laat ik het positievee! maar uithalen. Er zijn ergere dingen in het leven." Het zal turnster uit Broek op Lange# niet meevallen. De brugspecia- liste, die in de geschiedenisboe ken ging als de turnster die twer jaar geleden voor het eersteel medaille voor Nederland op een WK haalde, is een twijfelkont Haar trainer Orlov noemt het altijd 'een papje in haar hoofd Maar hij geeft haar altijd were de tijd om in haar eigen temp- fris in haar hoofd te worden Turnen onder bondscoach Lou ter is anders. „Nu gaat het wel maar ik zie wel altijd op tegen f trainingsstages op Papendal Louter heeft toch een andere manier van training geven Orlov. Het is een andere man® van met de meisjes omgaan is een kwestie van hup, g niet zeuren. Heel zakelijk Na de harde woorden van Lou ter is er voor Endel weer twi]® Twijfel over haar carrière zou wel eens kunnen zijn Endel haar laatste wedstn] heeft geturnd. „Maar stopp doe je niet zomaar. Het ene mo ment zeg ik: ik stop erme€: i andere moment denk ik weer dat ik een jaar doorga, moet er klaar voor zijn om stoppen. Ik heb mijn hele geturnd. Je stapt toch een anor re wereld in." GPD

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 20