PZC P: Storing Zeelandbrug onvermijdelijk Sagro beboet voor zondigen tegen Europese regels Biologische geitenhouders willen coöperatie Goes bouwt twee schoolwoningen 6 0! tfcicatu .14 index Ondanks regelmatig nalopen en onderhouden van besturingssysteem VLUCHTELING zaterdag 16 augustus 2003 Afstelling Gouden bergen STICHTING www.vluchteling.org DRAAG UW STEENTJE BIJ ter verlichting van zijn last Brooke Hospital for Animals door Famke van Loon ZIERIKZEE - De recente sto ringen in de brugbediening van de Zeelandbrug hebben niets te maken met achterstallig onder houd. Volgens I. Lamse van de Regio Vaarwegen WED (Werk tuig Electrotechnische Dienst) wordt het systeem volgens een zogeheten instandhoudings plan regelmatig nagelopen en onderhouden. Dat voorkomt echter niet dat er spontaan sto ringen aan het besturingssys teem kunnen optreden. De basculebrug van de Zee landbrug heeft deze week voor de tweede keer in korte tijd dienst geweigerd. Nadat de brug was opengezet om het ver keer op het water door te laten, kon de brugwachter hem niet meer sluiten. Ruim een uur lang kon het wegverkeer niet over de Zeelandbrug van Schouwen- Duiveland naar Noord-Beve land en vice versa komen en moest het omrijden via de stormvloedkering. Half mei deed zich een soortge lijke situatie voor. Toen liet de ontgrendeling van het veilig heidssysteem het afweten. Na dat de brugwachter bij het ope nen van de basculebrug op de noodknop had gedrukt, was die noodgreep niet meer terug te draaien en bleef de brug open staan. ,,Dat was een ander soort storing dan gisteren (donder dag, red.)", stelt Lamse van de provinciale WED vast. Deze week was het een zogeheten 'nood eindschakelaar op', die niet goed was afgesteld. De schakelaars, die in de gaten houden of de brug niet te ver wordt opengezet, zijn pas nog vervangen. De afstelling daarvan luistert volgens Lamse echter 'ontzet tend nauw'. „Dat komt op de millimeter. Waarschijnlijk is die net niet nipt genoeg afgesteld." Omdat volgens het systeem de brug hierdoor te ver openging, is de noodstop in werking getre den. En die bleek niet meer uit te schakelen. Dat de brugbediening van de Zeelandbrug in vrij korte tijd twee keer dienst weigert, mag volgens Lamse niet worden toe geschreven aan een verouderd systeem of achterstallig onder houd. Bij de bouw van de brug is voor het bedieningssysteem een 'instandhoudingsplan' ge maakt. Hierin staat welke on derdelen op welke termijn ver vangen moeten worden. Zit de looptijd er bijna op, dan wordt dat onderdeel nagelopen en zo nodig vervangen. Volgens Lam se is in het draaiboek van dat in standhoudingsplan geen ach terstand opgelopen door de WED. Begin volgende week zal de on derhoudsdienst bekijken of de afstelling van een schakelaar daadwerkelijk de boosdoener is geweest bij de storing van afge lopen donderdag. door Famke van Loon SIRJANSLAND - De biologi sche melkgeitenhouderijen wil len zich verenigen in één coöpe ratie. Op deze manier moet de productie van biologische gei tenmelk afgestemd blijven op de vraag van de markt en moe ten problemen met overproduc tie, zoals bij de reguliere melkgeitenhouderijen, worden tegengegaan. De afgelopen jaren is een flink aantal Nederlandse (kleine) melkkoeienhouders overge schakeld op de productie van geitenmelk. Want daar waar het runnen van een melkveebedrijf door nieuwe, strengere regelge ving en quota steeds moeilijker werd, zat de melkgeitsector in de lift. Het aantal mensen dat bewust kiest voor zuivelpro ducten als kaas en melk van gei ten groeit eveneens gestaag. Maar die gouden bergen gloren even niet meer aan de horizon. Met ruim driehonderd melkgei tenhouderijen wordt er momen teel te veel geitenmelk geprodu ceerd, terwijl de afzetmarkt ook nog eens stagneert. Met name voor de intensieve veehouderij en - van vijf- of zeshonderd melkgeiten - zijn moeilijke tij den aangebroken. De prijs die wordt betaald vooreen li ter gei tenmelk is gekelderd naar der tig eurocent. En dat is te weinig om zelfs maar uit de kosten te komen. De Nederlandse Vereni ging van Melkgeitenhouders (NeVeM) zinspeelt daarom op maatregelen om deze 'crisis' te boven te komen. De biologische melkgeitenhouders hebben de ze problemen vooralsnog niet. Voor de melk van de geiten, die door Melita Lantinq GOES - Aannemersbedrijf Sa gro uit 's-Heerenhoek heeft van het openbaar ministerie een boete van 5000 euro gekregen voor het overtreden van Euro pese regels. De papieren voor export van houtafval waren niet in orde. Het gaat om verschillende transporten van geshredderd afvalhout naar Duitsland in ja nuari 2001. Sagro heeft dit af valhout geleverd aan het bedrijf Driespan uit Vinkeveen. Dat be drijf heeft het hout vervolgens naar Duitsland vervoerd. Dit gebeurde met valse papieren. Op papier ging het afval via Vin keveen naar een bedrijf in het noorden van het land, dat het vervolgens zou exporteren naar Duitsland. In werkelijkheid ging het afval rechtstreeks van 's-Heerenhoek naar Duitsland. Het Vinkeveense bedrijf heeft aan het OM verklaard dit te doen uit concurrentie-overwe- gingen. Het bedrijf wilde niet dat Sagro zou weten waar het houtafval naar toe ging, om te voorkomen dat Sagro recht streeks zaken ging doen Duitsland. Nadat het V% veense bedrijf tegen de !at, was gelopen, is Sagro door OM op de hoogte gebracht va de praktijken. Vervolgens heeft het bedrijf volgens het OM - toch nogi. gewerkt aan verschillend, transporten en is het dus beboet Directeur R. de Jong van Sap ontkent dit. „Toen wij het ten zijn wij onmiddelijkgesto;: met de transporten geven moment is een vracht» gen aangehouden en bleek dn de papieren niet in orde waren Vervolgens is de zaak uitgezi en werd duidelijk dat het afval, hout van ons bedrijf afkomstig was. Tussen het moment datdt wagen is aangehouden en Int moment dat het OM ons op j, hoogte stelde, zijn nog verschil- lende transporten gewees Daar zijn wij voor beboet iv zijn natuurlijk direct gestopt met de bewuste transporten.! wisten niet eerder dat het nietii orde was. We doen nu ook zaken meer met dat bedrijf. Het Vinkeveense bediij Driespan heeft een boete 15.000 euro gekregen. Voor biologische geitenmelk wordt tot nu toe nog een goede prijs betaald. tenminste 180 dagen per jaar buiten lopen en ander voer krij gen dan hun soortgenoten in de intensieve houderijen, wordt nog altijd zestig eurocent per li ter betaald. „De biologische markt is nog goed. Er is nog geen reden tot alarm", stelt P. van der Wekken, die een (sinds juni van dit jaar) biologische melkgei- tenhouderij in Sirjansland heeft. De biologische houderij en treffen echter wél maatrege len om problemen als een gei tenmelkplas tegen te gaan. „Als club van biologische boeren zijn wij wezig een coöperatie op te zetten om de productie te regu leren en overschotten te voorko men." Het is de bedoeling dat in totaal 28 biologische melkgei tenhouders uit heel Nederland deel nemen aan deze coöperatie. Deze moet het aannamebeleid van melk gaan controleren en de afzet van de biologische geiten melk vanuit één plek regelen. foto Marijke Folkertsma Volgens Van der Wekken zijn de voorbereidingen voor de op richting van de biologische melkgeitenhouderscoöperatie in een vergevorderd stadium. Hij verwacht dat de samenwer- kingsclub 'aan het eind van de zomer of begin dit najaar' kan worden opgericht. door Melita Lantinq GOES - De gemeente Goes wil twee zogeheten schoolwonin gen bouwen. Dit zijn huizen die in eerste instantie als leslokalen worden gebruikt maar later - als ze niet meer nodig zijn - eenvou dig tot woonhuis kunnen worden omgebouwd. In de wo ningen komen vier leslokalen. De schoolwoningen worden ge bouwd bij de brede school Sym fonie. De school kampt al vanaf de opening met een tekort aan leslokalen. De bouw van school woningen is relatief duur. De kosten worden geraamd op 743.000 euro tegenover ruim 673.000 euro voor een perma nente uitbreiding van de school met vier leslokalen. Toch kiest het college voor de schoolwo ningen, omdat die een andeit functie kunnen krijgen als lts leerlingenaantal afneemt. Bo vendien, stelt het college ia raadsvoorstel, brengen de wo ningen bij verkoop op om de meerkosten maken. De schoolwoningenzljs zo duur omdat ze aan alle veilig heidseisen moeten voldoen zo als goede vluchtwegen de kosten voor bijvoorbeeld ventilatie, verlichting, vloerbe dekking en bestrating rondom de panden al meegenomen inde berekeningen. Zie Koui 438! teil Bezt Word vriend van een vluchteling In de Derde Wereld werken talloze paarden en ezels onder erbarmelijke omstandigheden, vaak totdat ze er lerterlijk dood bij neervallen. De eigenaren van de dieren behoren tot de armsten van de wereldbevolking; zij zijn voor hun levensonderhoud volledig afhankelijk van hun werkpaard of -ezel. Geldgebrek en onwetendheid liggen ten grondslag aan schrijnend dierenleed. Ondervoeding, oververhitting, overbelasting en tuigwonden zijn de meest voor komende aandoeningen. Brooke Hospital for Animals (opgericht in 1934, door mrs. Dorothy Brooke) zet zich in voor verbetering van de leefomstandigheden van werkpaarden en -ezels in Egypte, Jordanië, Pakistan en India, door middel van: gratis diergeneeskundige hulp aan zieke en gewonde werkpaarden en -ezels voorlichting aan eigenaren over een goede dierverzorging voorkoming van ziektes door middel preventieve behandelingen plaatsing van watertroggen en aanleg van schaduwplekken voor mens en dier verbetering aan tuig en advies over verantwoorde, diervriendelijke belasting In 13 hospitaalccntra en met 41 rijdende klinieken worden door Brooke Hospital op jaarbasis 500.000 dieren gratis behandeld en eigenaren voorgelicht. Stichting Brooke Hospital for Animals Van Baerlestraat 13-C, 1071 AM Amsterdam Tel.: 020-6709229 Fax: 020-6792800 E-mail: info@brooke.nl Website: svww.brooke.nl Giro: 55.68.671 Bank: 49.24.41.294 Steun Brooke, en word donateur voor 15,88 euro per jaar. D ja, ik word donateur en ik ontvang tweemaal per jaar de nieuwsbrief ja, ik word donateur maar stuur mij geen nieuwsbrief Voor uw betaling ontvangt u z.s.m. een acceptgiro Naam en voorletters: Mevr. Dhi. Straat en huisnummer: Postcode en plaats: Stuur deze bon in een envelop naar: Brooke Hospital for Animals, Antwoordnummer 47548, 2003A2 1070 WD Amsterdam. Een postzegel hoeft niet, maar mag wel (graag zelfs). KAT. 1 BINNEN- EN BUITENLANDS NIEUWS KAT. 2 REGIONAAL NIEUWS KAT. 3 REPORTAGE KAT. 4 WONEN KAT. 5 REIZEN Functie: Administratief medewerker Adm. medewerkers Datacollectie Assistent filiaalmanagers Callcenter medewerkers Chauffeur Comm.-techn. binn.dienstmedew. Docent Communicatie Docent EHBO/BHV Docent Gezondheidszorg Docent Groenvoorziening Docent IQ Docent Logistiek Docent Management Docent Plantenteelt Docent Wiskunde Dokters- of apothekersassistente Filiaolmonager (ploatsverv.) Filiaalmanagers Bedrijf: De Koeijer Transport B.V. Delta N.V. Lidl Roompot De Koeijer Transport B.V. Holonite B.V. Zoomvliet Contract AOC Contract Zoomvliet Contract AOC Contract AOC Contract Zoomvliet Contract Zoomvliet Contract AOC Contract Groen College Goes Huisarts de Jong Marskramer kat.nr. pag.nr. Functie: 3 24 Filiaolmedewerkers 3 24 Rnancieel/odm. medewerker 3 26 Gastvrouw/gostheer 3 28 Kwaliteitscontroleur 3 24 le medewerkers bediening 3 28 Medewerkers bediening 3 26 Medewerkers schoonmaak 3 26 Montagemedewerker 3 26 Orderverzameloors 3 26 Project engineer 3 26 Psychiater 3 26 Restaurant - Kok 3 26 Restaurant/partijen medew. 3 26 Sales Marketing manager 3 24 Sous-chef 3 26 Tekenaar 3 28 Transportplanner 3 26 Unit manager Bedrijf: Lidl Introtuin Bowling- en partycentrum Lamb Weston Meijer Cafe-rest. Vriendschap Cafe-rest. Vriendschap Groen College Goes IHC Fundex Equipment B.V. Sligro Bleijko GGZ WNB Hotel ou Port Hotel au Port kat.nr. pag.nr. Cafe-rest. Vriendschap Goedhart Cooling Equipment 26 24 24 28 26 26 24 24 24 26 26 26 26 26 26 24 24 26

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 64