PZC AGOVV leert een harde les Er zit muziek in SSV'65 Song vaker naar Nederlandse les Opgeluchte Robben denkt alweer aan Oranje Feyenoord boet voor afwezige internationals Landskampioen is voorspelbaar in kaartenfestival tegen Roda JC zaterdag 16 augustus 2003 Kwalen Werelddoelpunt Geldgebrek Voetbalbond is mild voor Brett Emerton 21 KNVB: begrip voor speelverbod Contractspelers sluiten CAO af Moens krijgt bezittingen terug Roda JC strikt Afrikaan Kone Makelele wil opslag van Madrid Van Hooijdonk krult fraai raak door Jan Mennega GRONINGEN - PSV'er Arjen Robben ontbreekt in de selectie van Oranje die bondscoach Dick Advocaat voor de oefen interland tegen België. Robben ontbrak gisteravond ook in de openingswedstrijd van de ere divisie tussen Roda JC en PSV. De aanvaller is net geopereerd aan een goedaardige tumor in zijn linkerzaadbal. „Ik heb ook gelezen dat Advo caat gezegd heeft dat hij verder gaat met de groep die hij nu heeft uitgenodigd", zegt Rob ben. „Maar misschien is de si tuatie over een aantal weken weer anders en misschien heeft hij het ook wel wat anders ge zegd." Als Advocaat woord houdt, be tekent dat dat Robben ook ont breekt bij de cruciale EK-kwa- lificatieduels tegen Oostenrijk en Tsjechië. „En dat zou ik heel jammer vinden", zegt de jonge Groninger, die op 30 april van dit jaar als invaller zijn debuut maakte in het Nederlands elf tal in de oefenwedstrijd tegen Portugal. Tot vorige week donderdag had Robben nog goede hoop tot Ad- vocaats uitverkorenen te zul len gaan behoren. „Want in de voorbereiding was ik goed in vorm." Toen kreeg hij te horen dat hij geopereerd moest wor den aan een tumor in zijn lin kerzaadbal. De ingreep vond maandagmorgen plaats en het kleine gezwel bleek, gelukkig, goedaardig. Robben: „Dat was een hele opluchting, want ik heb een aantal dagen toch wel behoorlijk in spanning geze ten." Het herstel verloopt naar wens, laat Robben weten. „Ik heb af en toe nog wel wat wondpijn, en de hechtingen zitten er ook nog in, maar ik verwacht toch ergens in de vol gende week weer aan te kun nen sluiten bij de trainingen van PSV. Of ik volgende week zaterdag tegen Willem II weer mee kan doen, zullen we nog even af moeten wachten." GPD PSV vervalt in oude gewoonte door Jaap van Essen KERKRADE - Heersend lands kampioen PSV verspeelde gis teravond bij de seizoensopening in Kerkrade meteen twee pun ten. Eigen schuld dikke bult, de Eindhovenaren voetbalden weer net zo plichtmatig en on geïnspireerd als vorig seizoen. Wat PSV betreft was de ope ningswedstrijd van het seizoen 2003-2004 een feest der herken ning. Alleen was de term feest hier volkomen misplaatst. PSV mocht vorig seizoen niet de kampioen van de armoede wor den genoemd (Brabanders wer den daar boos over), een mini malistische kampioen was de Eindhovense ploeg toch zeker wel. Bijna nooit sprankelde het team uit de Lichtstad. PSV speelde veelal gedegen, saai, voorspelbaar en leunde veel te vaak op de uitzonderlijke kwa liteiten van Mateja Kezman. lijk bleven vrijwel basisspelers. Er kwam ook bijna geen nieuwe voetballers, alleen de piepjonge Zwitser Vonlanthen werd aan getrokken en de huurlingen John de Jong en Jurgen Colin kwamen terug. PSV kon niets doen op de transfermarkt, hoe graag Hiddink dat ook wilde, puur uit geldgebrek. PSV maakte dus noodgedwon gen een pas op de plaats en man moedig probeerde de technische leiding dat uit te leggen als een voordeel. 'Nu kan het elftal ver der groeien'heet het. Maar in de voetbalwereld is het ook een ijzeren wet dat een selectie re gelmatig een nieuwe trainer danwel vers bloed nodig heeft. Anders liggen verzadiging en gezapigheid op de loer. In Kerkrade bleek weer eens dat PSV juist aan die kwalen lijdt. Onder de eerste elf van Hiddink waren er heel wat die al bijna tot de inboedel van de Herdgang behoren. Kezman is bezig aan zijn vierde seizoen, Van Bommel aan zijn vijfde. Ook Vogel (5), Rommedahl (6), Ooijer (7), Bo- gelund (5) en Waterreus (10) spelen al jaren met elkaar. De sleur en plichtmatigheid is dan moeilijk uit te bannen. Altijd dezelfde grappen in de kleedka mer en spelersbus, altijd dezelf de tegenstanders. Van het frisse PSV uit de voor bereiding was weinig terug te zien. Na elf minuten maakte - wie anders dan - Kezman de openingstreffer, en meteen was het volledig gedaan met de da dendrang van de bezoekers. Roda JC begon ook niet bepaald sprankelend, maar had nota be ne in PSV-huurling Addo ten minste een speler die tot het ui terste durfde en wilde gaan. Toch stond het bij rust wél 2-1 voor de thuisploeg. Eerst benut te Anastasiou een volkomen te rechte strafschop, daarna had Kevin van Dessel een beetje ge luk met een afstandsschot. In de tweede helft drong PSV eindelijk weer een beetje aan, en dat leidde al snel tot de gelijk maker, een werelddoelpunt overigens van alweer Kezman. Verder kwam PSV niet, hoewel het duel werd besloten met elf PSV'ers tegen negen Roda-spe- lers. Addo (68e minuut) en Son- kaya (88e) zagen beiden hun tweede gele kaart van de zwak ke arbiter Bossen. De Joegoslaaf maakte maar liefst 35 doelpunten en dus snapte niemand, zeker binnen de PSV-leiding, dat hij deze zo mer niet werd verkocht. Be drijfseconomisch is zijn ver lengde verblijf een kleine ramp voor de Philips Sport Vereni ging wegens een tekort van tien miljoen euro, sportief was het gisteravond alweer de redding. Zonder de doelpunten van Kez man is PSV een klasse minder, misschien zelfs wel een matig elftal. Niet alleen Kezman bleef doodleuk in Eindhoven, eigen- LONDEN - Oud-Feyenoorder Brett Emerton kan vandaag bij Blackburn Rovers toch zijn competitiedebuut maken. De Australiër was aanvankelijk geschorst voor het openingsdu el mei Wolverhampton' Wande rers door zijn tweede gele kaart in de Amstel Cup-finale tegen FC Utrecht. Die straf is ingetrokken door de Engelse voetbalbond FA na een initiatief van Feyenoord en de KNVB, die er beide op aandron gen om de schorsing niet over te nemen. Eerder schrapte de FA ook een nog openstaande straf in Duitsland voor Jens Leh- mann, de nieuwe Arsenal-doel- man. ANP Mateja Kezman, de aanvalsleider van PSV, wordt met handen en voeten verdedigd door Predag Filipovic. foto Vincent Jannink/ANP door Henri van der Steen APELDOORN - Hoezo recessie en te veel voetbalclubs? Het Ne derlandse betaalde voetbal kreeg er gisteren weer een club bij. AGOVV maakte na 31 jaar een gedenkwaardige rentree in het professionele milieu. Win nen was er nog niet bij. Drie uur voor de wedstrijd tegen TOP Oss is directeur voetbalza ken Ted van Leeuwen niet be schikbaar; meneer zit ergens aan de biefstuk met de ploeg. Wat een vak! Van Leeuwen, tot voor enkele jaren een gerenom meerd voetbaljournalist bij De Gelderlander en Voetbal Inter national is een mals stukje vlees gegund. Hij is nerveus. Nerveus! Heeft zich tweeënhalf jaar ka- pot gewerkt voor deze dag: het competitiedebuut van herintre der AGO W. „Vannacht kwam ik om één uur thuis, vanmorgen was ik hier om zeven uur weer. Het tempo van de laatste maanden was zeer constant: zeven dagen per week werken, twaalf uur per dag." In clusief het voeren van lange ge sprekken met kandidaatspe lers. „Soms vier per speler, soms ook om ze te overtuigen, want ze kwamen hier echt niet allemaal met piepende remmen naartoe rijden." Van Leeuwen (Italiaanse kop, mooi pak, geen sokken) had im mers geen goudomrande con tracten te bieden. „We hebben 300.000 euro uitgegeven, aan spelers, trainers, lease-auto's en huizen. Als je dan weet dat onze 'lokale' concurrent (De Graaf schap) al meer dan 400.000 euro vangt voor Hans van de Haar..." AGOW begint aan een avon tuur dat Peter Bosz aan zich voorbij laat gaan. Bosz maakte lange tijd dezelfde lange dagen met zijn vriend Ted van Leeu wen. Doel: de top! Bosz - bruin vakantiehoofd, fitte oogjes - is al vroeg op het stadionnetje, waar hekken afwezig zijn en borden waarschuwen het veld niet te betreden, op straffe van een stadionverbod en een boete van 453,80 euro. Bosz: „Ik heb in die tijd overal in het land lezingen gegeven. Ik begon dan met de mededeling dat AGOW de Champions Lea gue ging winnen. Dan werd er gelachen en zei ik: 'Als jullie me niet serieus nemen, ga ik nu weg.' Ik had wel meteen de aan dacht. Maar het was wel de bedoeling: meteen de hoogste begroting halen van de eerste divisie en binnen twee jaar pro moveren, liefst al meteen het eerste jaar." Het kwam er niet van. AGOW moest de pretenties matigen, Bosz stapte op en ging bij De Graafschap werken. Met degra datie en ontslag tot gevolg. Deze avond gaat Bosz dus met extra interesse op de tribunes zitten van het heerlijk sfeervolle stadi onnetje Berg en Bos. Er kunnen er 2500 in, er zijn 4000 liefhebbers binnen. „Ik ge loof dat we sowieso al 3000 vrij kaarten hebben weggegeven", grijnst Van Leeuwen. Apel doorn is niet voor niets de ze vende stad van het land, met 166.000 inwoners. Van Leeu wen: „Maar ja, als je hier met de trein aankomt, denk je dat je in Barneveld zit." Na allerhande plichtplegingen en toespraken (KNVB-direc- teur Kesler: „AGOW staat niet voor Altijd Gesodemieter Op het Voetbal Veld") kan er afge trapt worden. De nieuwste prof club tegen de op ééh na nieuw ste. Het brave, onschuldige TOP leek lange tijd de ideale tegen stander voor de nieuwste nieu weling. Huntelaar, gehuurd van PSV, maakte al snel met een prachtgoal 1-0, maar TOP scoorde in de slotfase ineens twee keer. Guyt (uit een corner) en Dijkhuizen (strafschop) maakten een einde aan het Apeldoornse feestgevoel: 1-2. Niemand die na afloop nog zin had om het veld te betreden. De speaker had er zichtbaar schik in. De wedstrijd tussen Hoek en Kloetinge, op het toernooi om de Delta Zeeland Cup, liep op zijn einde en dus moest er nog een nieuw muzikaal inter mezzo worden voorbereid. Nog een nummer van Blaf of toch maar de Rol ling Stones? De keuze viel op de oude rockers, die de vertrekkende toeschou wers na het tegenvallende duel tussen de twee hoofdklassers nog een beetje 'Satisfaction' gaven. Het publiek dat wél bleef zitten kreeg daarna op de eerste speeldag een at tractief partijtje tussen Terneuzen en SSV'65 voorgeschoteld. Met frisse ta lenten en slimme voetballers, met een mooi doelpunt en een domme rode kaart, maar zonder veel doelrijpe kan sen. Bij de ene ploeg was er op dat ge bied nog sprake van een overduidelijke tekortkoming, bij het andere team be trof het een bewuste keuze. Terneuzen kon namelijk niet beschik ken over de geblesseerden Mike But en Ronald van Sliedregt en de onbetrouw bare Williams Benoit Moukoko. Daar mee zijn direct de enige echte aanvallers van Terneuzen genoemd, want verder kan trainer Paul Telussa slechts putten uit jeugdig talent zonder stootkracht en een Ghanese testspeler die eigenlijk geen spits is. Telussa on derkent dat probleem en zou het liefst zo snel mogelijk een slagvaardige aan valler aan zijn selectie toevoegen. Een speler als Christiaan Boon bijvoor beeld. De jonge spits wilde niet wach ten op een kans bij Kloetinge en verkaste daarom naar Apollo'69 en vervolgens naar SSV'65. In Goes be leefden ze tot nu toe veel plezier aan Boon, die razendsnel is en een neus heeft voor doelpunten. Hij is één van de talenten binnen de selectie van Adri- aan Nieuwenhuijse, die over een elftal in opbouw beschikt. Met (de nog ge blesseerde) Wim Westenberg, Ron Proos, Marcel Kole en Paul Bom be schikt SSV'65 in elke linie over een slimme routinier. Ze moeten sturing geven aan de rest van de ploeg en dat lukte aardig tegen Terneuzen. Af en toe een snelle uitval en na het tweede doel punt loeren op de counter; SSV'65 pak te het slim aan. Voor de voetballiefhebbers was het aardig om te zien wat de verschillende trainers opnieuw uitprobeerden. Johan Ballegeer en Karl Vergouwen kunnen bij Hoek en Kloetinge alle kan ten op, omdat elke positie uitgebreid bezet is. Daarin schuilt het verschil met Terneuzen en SSV'65, die niet over een uitpuilende selectie beschikken. Trai ners als Telussa en Nieuwenhuijse moeten daarom inventief zijn. Paul Telussa heeft bijvoorbeeld een speler binnen zijn selectie die als spits werd opgeleid bij Feyenoord, maar destijds door de plotselinge dood van twee verdedigers werd teruggehaald naar de laatste linie. Het is evenwel zeer de vraag of Danny Magito in de na dagen van zijn carrière nog zin heeft in een avontuur als aanvaller. Misschien dat er op dat gebied vandaag een verrassing uit de hoge hoed wordt getoverd op het toernooi in Vlissingen. Het evenement lijkt midden in de voor bereiding misschien niet zo heel serieus te worden genomen, maar de schijn be driegt. Want wie met het winnen van één wedstrijdje al verzekerd is van 2500 euro en dan nog kans maakt op de hoofdprijs van 5000 euro, wil er echt wel voor gaan. De bijbehorende bokaal is van onder geschikt belang. Guido van Schaick le verde de wisselbeker donderdag in bij het toernooibestuur en de vice-voorzit- ter van Hoek voegde er met een knipoog aan toe: „Zo, daar ben ik even een paar dagen vanaf." De kans dat Hoek de tro fee vandaag weer mee naar huis neemt, is heel groot. Maar misschien zorgt SSV'65 wel voor een stunt je, want er zit wel degelijk muziek in die ploeg. Barry van der Hooft ZEIST - Het bestuur amateurvoetbal van de KNVB hee„ een brief aan alle amateurclubs begrip gevraagd als des meente de clubs wegens de droogte een speelverbod opW De bond heeft daarover tientallen vragen van gemeente:.» verenigingen gekregen. Gezien de droogte in de meestede'! van het land wijst de KNVB de clubs er op dat velden die- worden beschadigd, komend seizoen niet meer zullen hemt len. In alle gevallen moet plaatselijk van dag tot dag naar» velden worden gekeken. In het ergste geval zullen toernooi en oefenwedstrijden moeten wijken in het belang van speelbare velden voor de rest van het seizoen. ANP Wat dat betreft was ook alles weer vertrouwd. Het respect van de voetballers voor eikaars ledematen is nog steeds mini maal en de scheidsrechter wist zich geen raad met het geschop om hem heen. Derhalve werd het duel besloten met acht gele en twee rode kaarten. Roda JC - PSV 2-2 (1-2). J7. Kezman 0-1, 38. Anastasiou 1-1 (strafschop), 44. Van Dessel 1-2, 56. Kezman 2-2. Scheidsrechter: Bossen. Rode kaart: 68. Addo (Roda JC) 2xgeel, 88. Son- kaya (Roda JC) 2x geel. Gele kaart: Senden, Anastasiou (Roda JC), De Jong, Van Bommel (PSV). Aantal toeschouwers: 16.000. GPD ROTTERDAM - Voor het eerst in de geschiedenis van betaalde voetbal zijn de afspraken over een combinatie: collectieve commerciële rechten van clubs en spelers vaste! legd in een CAO. De Stichting CAO voor Contractspele heeft met drie commerciële partijen contracten gesloten portretten van spelers en de logo's van de eredivisieclubs® den gebruikt voor een stickerserie, tradingcards en een con puterspel. De opbrengsten van de contracten vloeien ten- naar clubs en spelers. De stichting heeft verbintenissenaf& sloten met Panini Nederland (stickerserie), MartomagicS' (tradingcards) en Electronic Arts (Fif a-computerspel). A\!" ZEIST - AZ heeft het beslag op de bezittingen van Moens opgeheven. De doelman van de Alkmaarse voetba'. club is door de arbitragecommissie van de KNVB in hetgelij gesteld in een zaak rond loonbelasting. AZ vorderde een ft drag van 1,4 miljoen euro van Moens voor de loonbelastia van de afgelopen jaren. Na het uitblijven van het geldlietoi club beslag leggen op het huis en de bankrekeningen va Moens. Wegens het conflict werd Moens niet opgenomen in:; selectie voor dit seizoen. Hij eist zijn plek terug. De arbitrage- commissie doet over anderhalve week uitspraak. ANP voj KERKRADE - Roda J C heeft snel een opvolger gevonden Tom Soetaers, die eerder deze week naar Ajax overstapte.ft Limburgse club bereikte gisteren een akkoord met Arouni Kone van Lierse SK. Het negentienjarige talent uit Ivoorkis tekende een contract voor drie jaar, met een optie voor eens twee seizoenen. Kone kwam vorig jaar naar LierseSÏ waar hij snel furore maakte. Hij speelde in zijn eerste seizoa 32 wedstrijden, maakte elf doelpunten en gaf negen assist Anderlecht en Bastia hadden ook interesse in Kone. ANP MADRID - Real Madrid heeft disciplinaire maatregelen a; gekondigd tegen Claude Makelele. De Franse international één van de laagstbetaalde spelers bij de Koninklijke, weigeit sinds woensdag mee te trainen bij de Spaanse voetbalbalclub. omdat Real hem geen opslag wil geven. Ook is hij boosomdai de leiding niet wil meewerken aan een vertrek naar Chelsea, dat hem inmiddels niet meer wil hebben. „Als hij zo zet Makelele zijn sportieve carrière op het spel", aldus direc teur Jorge Valdano. „Dit is een kwestie van ondisciplinairg- drag. Hij staat bij ons onder contract en we willen dat al» spelers hun verplichtingen nakomen. We hadden maaiii' met Chelsea willen praten, maar zijn houding verandert al* We zullen disciplinaire maatregelen tegen hem nemen."® P( Zi I door Norbert Kleinherenbrink ROTTERDAM - Feyenoord is veroordeeld tot een onvoor waardelijke geldboete van 25.000 euro voor het niet af staan van Robin van Persie en Glenn Loovens voor een inter land van het olympisch elftal. De tuchtcommissie van de KNVB legde de Rotterdamse club tevens een voorwaardelij ke straf van drie winstpunten in mindering op, met een proeftijd van twee jaar. Het bestuur van Feyenoord overweegt beroep tegen de uit spraak aan te tekenen. De club leiding wil echter het vonnis en de uitgangspunten van de tuchtcommissie eerst goed be studeren. Van Persie en Loovens waren opgeroepen voor de EK-kwali- ficatiewedstrijd Wit-Rusland - Nederland op 6 juni. Het duo gaf echter de voorkeur aan een trip van Feyenoord in Azië. De tuchtcommissie legde het twee tal voorwaardelijk een uitslui ting van twee competitie- of be kerwedstrijden op, met een proeftijd van een jaar. De openbare aanklager betaald voetbal van de KNVB eiste eer der deze maand een boete van 50.000 euro tegen Feyenoord. Zijn eis tegen de twee spelers was een schorsing voor de com petitie van drie duels, waarvan twee voorwaardelijk. Feyenoord had in juni Van Per sie en Loovens opgedragen mee te gaan met de trip naar Azie.üe club heeft daar grote belangen en was contractueel verplicht een bepaald aantal voetballers uit de A-selectie mee te nemen. Door blessures en andere inter landverplichtingen was dit zon der het genoemde tweetal niet gelukt. Aanklager mr. Westerbeke maakte er een „principiële zaak" van. „Vertegenwoordi gende elftallen zijn van groot belang voor het Nederlandse voetbal." ANP TRABZON - Pierre van Hooij donk heeft zijn nieuwe club Fe- nerbahce aan de eerste competi tiezege geholpen. In de uitwedstrijd tegen Trab- zonspor maakte de voormalige topscorer van Feyenoord gister avond het enige doelpunt: 0-1 Hij scoorde in de beginfasefraa. uit een vrije trap. Vorige weet werd Fenerbahce voor eigen pu bliek nog uitgefloten na de pijn lijke 0-3-nederlaag tegen Istan- bulspor. ANP door Marcel van der Kraan ROTTERDAM - Bert van Mar wijk eist dat de Koreaan Chong- Gug Song zich vanaf nu binnen en buiten het veld bij Feyenoord in het Nederlands uitdrukt. De international is inmiddels een jaar in ons land, maar heeft een levensgroot communicatiepro bleem. In wedstrijden breekt het de oefenmeester en andere verdedigers op dat ze Song niet kunnen coachen. „Daarom moet hij harder gaan studeren. Ik heb hem gezegd dat hij nu toch echt Nederlands moet gaan praten", zegt Van Marwijk. Song is in tegenstel ling tot Shinji Ono, die maan dag terugkeert bij Feyenoord, meer op zichzelf gericht. Waar de Japanner binnen een paar maanden vrolijk met iedereen kletste, lijkt Song geïsoleerd. Van Marwijk: „Hij maakte® moeilijke periode door. Hij n niet lekker in zijn vel. Hij heet te maken met een andere cul tuur, hij is getrouwd, hij heen vorig jaar dat WK gehad en-; daarna meteen bij ons gaan spe len. Ik geloof dat het nu alle maal pas bij hem eruit kom Daardoor heeft hij ook een min dere vorm. Hij is echt beter ge weest Behalve Shinji Ono sluit ook de Egyptenaar Ghaly volgen® week aan bij de selectie w Feyenoord. Als iedereen fit heeft Feyenoord straks 25 ma in de selectie, waartoe drie kee pers behoren. Morgen openen Rotterdammers in de eige Kuip het seizoen tegen NEC Vermoedelijke opstelling^ Jeje noord: Zoetebier; Song, Berg, Paauwe, DeNooijer; Van deren, Schreuder; Kuijt, Bul]1-' - zovic, Van Persie. GPD

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 20