Blauwe Singels zijn leger PZC Biologische geitenhouders verenigen zich Storing Zeelandbrug is onvermijdelijk Kap houdt Caesar vrij van vliegen GROTE KERK VEERE 13 Archeologische expositie in bibliotheek Vlissingen Veel Vlissingse huishoudens ondervinden hinder van werkzaamheden zaterdag 16 augustus 2003 Goes bouwt schoolwoningen Ontgrendeling Automobiliste krijgt ei tegen auto Stomdronken in de ochtend Dronken rijder twee keer gepakt Inbraak in horecapand Gemeenten smeten met geld Motor rijdster raakt gewond Boot valt van trailer op A58 18-8 20.00 uur NAT. JEUGDORKEST Reinbert de Leeuw 22 8 20.00 uur DICHTER BIJ JAZZ JAN WOLKERS DRUMMERS DOUBLE BILL 30-8 16.00 uur URKER MANNENENSEMBLE Info: www.nieuwe-muziek.nl Tel. 0118 623650 eliji icy: ij ;La >r rm mis fc lie i c ins gn* rbi m ?vai ib era m :en m Éi ïÖTW an W finnrNadia Berkelder MIDDELBURG - De blauwe zone werkt. Sinds er op de Mid delburgse Singels alleen nog niet een parkeerschijf kan wor den geparkeerd, is het er een stuk rustiger geworden. Maar mensen die hun auto langere tijd gratis willen wegzetten, zijn creatief. „In de buurt hier achter staat het helemaal vol", zegt M. Pos- tema. Hij woont dichtbij de Veerseweg en is een van de be woners van de Veersesingel die het afgelopen jaar actie voer den tegen de overlast van lang- parkeerders. „De gemeente verschuift het probleem." Zijn eigen straat is dan wat leger, maar veel maakt het ook niet uit, vindt hij. „Er wonen een paar mensen in de straat die twee auto's hebben." P. Roth, Postema's verre buurman aan de kant van de Koepoort, is wel gelukkig met de blauwe zone. „Ik ben uiterst tevreden. Het was bij ons eigenlijk altijd het drukste, maar nu hebben we er geen last meer van." De blauwe zones werden deze zomer ingevoerd na klachten van bewoners aan de rand van het gebied waar betaald parke ren is ingevoerd. De bewoners hadden moeite om hun auto kwijt te raken omdat mensen die langere tijd in de stad moes ten zijn, hun auto bij hun voor de deur zetten. Toch is dat nog niet helemaal over. „Sommi gen gebruiken de mazen van de wet", zegt Roth. „Er is bijvoor beeld een man die in de stad werkt. Die parkeert hier zijn auto en komt om de twee uur zijn parkeerschijf verzetten." De bewoners zelf doen dat na tuurlijk ook, bekent Postema. „Er zijn geen extra ontheffin gen verstrekt voor logés, klus jesmannen en bezoek, volgens de gemeente zou daar mee ge fraudeerd kunnen worden. Ik heb daar bezwaar tegen ge maakt, maar dat is afgewezen. Ik begrijp niet waarom de ge meente niet aan zo'n eenvoudi ge oplossing wil. Nu moet de parkeerschijf de hele tijd wor den bijgesteld, het is een beetje onzin om iedere keer een rond je te rijden. Maar de mensen die de hele dag bleven staan, zijn er nu niet meer." Grote opknapbeurt voor wegen Hnnr Edith Ramakers VLISSINGEN - Ruim 1500 huishoudens in Vlissingen zul len de komende maanden hin der ondervinden van ingrijpen de onderhoudswerkzaamheden aan wegen en andere openbare ruimten. De Nieuwe Zuidbeek- seweg wordt tijdelijk afgeslo ten. Bewoners van Westerzicht, ffeyevliet, Papegaaienburg, Hofwijk en West-Souburg krij gen begin volgende week daar over een brief van de gemeente Vlissingen. Het werk zal rond 15 november zijn afgerond. „We zullen omleidingsroutes plaatsen en wegen moeten af sluiten. Het is een groot karwei, maar als iedereen zich houdt aan de aanwijzingen, dan ga randeren we dat de overlast meevalt", zegt J. Risseeuw van de gemeente Vlissingen. Maandag worden de eerste voorbereidingen verricht voor de asfaltering van de Nieuwe Zuidbeekseweg vanaf de Fla- mingoweg naar de Nieuwe Vlis- singseweg. „Dat betekent dat ongeveer zes weken lang bewo ners niet vanuit de wijk Pape gaaienburg in de richting van de Nieuwe Vlissingseweg kunnen rijden. Ze worden omgeleid", legt Risseeuw uit. Langs de Nieuwe Zuidbeekseweg komt een nieuw fietspad, bushaltes worden vernieuwd en bij de kruising Weyevlietweg en Nieuw Zuidbeekseweg komt een verkeersregelinstallatie. Je kunt dit werk een inhaalslag ai* ioor- jpet De school kampt al vanaf de jjj opening met een tekort aan les- e]fj lokalen. In het gebouw zitten de [ifl Beatrixschool, de Zuidwest en koek en de kinderopvang. De school heeft nu 22 leslokalen en twee noodlokalen. De bouw van schoolwoningen is litj relatief duur. De kosten worden ina! Seraamd op 743.000 euro tegen over ruim 673.000 euro voor een permanente uitbreiding van de d'a school met vier leslokalen. Toch ,r j kiest het college voor de school- Ira TOiingen, omdat die een andere functie kunnen krijgen als het j leerlingenaantal afneemt. m nki eJa iDi n® geh« nta t h< ;aï pis I aai :nt riêi ebt I K® ca T ui i !In >fl nï ras te REDACTIE WALCHEREN Oostsouburgseweg 10 4382 NH VLISSINGEN Tel: 06-54267110 E mail: redwalch@pzc.nl Abvan der Sluis (chef) Nadia Berkelder Edith Ramakers Miriam van den Broek Ron Magnée centrale redactie Stationspark 28 Postbus 31 4460 AA goes Jet: (0113) 315500 Pax: (0113)315669 E-mail: redactie@pzc.nl sat age 'nternet lelt www.pzc.nl ai8 ma'': web@pzc.nl Bezorgklachten: 0800-0231231 °P maandag t/m vrijdag ge urende de openingstijden; zaterdags tot 12.00 uur noemen." Volgens Risseeuw wacht de wijk Westerzicht ook al lang op een onderhoudsbeurt. De rondweg heeft een aantal zwakke plekken. „We praten er al wat jaartjes over om de rond weg Westerzicht aan te pakken. Het asfalt is dertig jaar geleden gelegd." Aan Westerzicht wordt over twee weken begonnen. „We werken in fases. Trottoirs wor den vernieuwd, rijbanen ver smald. De wijk blijft natuurlijk bereikbaar. Er zijn ten slotte twee ontsluitingswegen. We zijn daar totaal acht weken bezig. Risseeuw deelt mee dat zowel politie als brandweer op de hoogte zijn van het groot onder houd. „Ook het openbaar ver voer op de Nieuwe Zuidbeekse weg zal tijdelijk buiten bedrijf zijn. Er worden nog vervangen de halteplaatsen aangegeven. Maar de reistijd zal langer wor den." Voor 15 november moet ook het gedeelte zijn opgeknapt van de Flamingoweg naar de Bossen- burghweg. „We gaan daaronder andere asfalteren en oversteek plaatsen verbeteren." Winkelcentrum Papegaaien burg blijft de hele periode be reikbaar. jjjj GOES - De gemeente Goes wil tM. Iwee zogeheten schoolwonin gen bouwen. Dit zijn huizen die in eerste instantie als leslokalen worden gebruikt maar later eenvoudig tot woonhuis kunnen worden omgebouwd. In de schoolwoningen komen vier les lokalen. De schoolwoningen aS;. worden gebouwd in de wijk Ou verture, bij de brede school Symfonie. Voor biologische geitenmelk wordt tot nu toe nog een goede prijs betaald. door Famke van Loon SIRJANSLAND - De biologische melk- geitenhouderijen willen zich verenigen in een coöperatie. Op deze manier moet de productie van biologische geitenmelk afgestemd blijven op de vraag van de markt en moeten problemen met over productie, zoals bij de reguliere melkgeitenhouderijen, worden tegenge gaan. De afgelopen jaren is een flink aantal Ne derlandse (kleine) melkkoeienhouders overgeschakeld op de productie van gei tenmelk. Want daar waar het runnen van een melkveebedrijf door nieuwe, stren gere regelgeving en quota steeds moeilij ker werd, zat de melkgeitsector in de lift. Het aantal mensen dat bewust kiest kaas en melk van geiten groeit eveneens ge staag. Maar die gouden bergen gloren even niet meer aan de horizon. Met ruim driehon derd melkgeitenhouderijen wordt er mo menteel te veel geitenmelk geprodu ceerd, terwijl de afzetmarkt ook nog eens stagneert. Met name voor de intensieve veehouderijen - van vijf- of zeshonderd melkgeiten - zijn moeilijke tijden aange broken. De prijs die wordt betaald voor een liter geitenmelk is gekelderd naar dertig eurocent. En dat is te weinig om uit de kosten te komen. De Nederlandse Ver eniging van Melkgeitenhouders (NeVeM) zinspeelt daarom op maatregelen om de ze 'crisis' te boven te komen. De biologische melkgeitenhouders heb ben deze problemen vooralsnog niet. Voor de melk van de geitendie tenminste 180 dagen per jaar buiten lopen en ander voer krijgen dan hun soortgenoten in de intensieve houderijen, wordt nog altijd zestig eurocent per liter betaald. „De biologische markt is nog goed. Er is nog geen reden tot alarm", stelt P. van der Wekken, die sinds juni van dit jaar een biologische melkgeitenhouderij in Sir- jansland heeft. De biologische houderijen treffen echter wél maatregelen om problemen als een foto Marijke Folkertsma geitenmelkplas tegen te gaan. „Als club van biologische boeren zijn wij wezig een coöperatie op te zetten om de productie te reguleren en overschotten te voorko men." Het is de bedoeling dat in totaal 28 biologische melkgeitenhouders uit heel Nederland deel nemen aan de coöpera tie. Deze moet het aannamebeleid van melk gaan controleren en de afzet van de biologische geitenmelk vanuit één plek regelen. Volgens Van der Wekken zijn de voorbereidingen voor de oprichting van de biologische melkgeitenhoudersco- operatie in een vergevorderd stadium. Hij verwacht dat de samenwerkingsclub 'aan het eind van de zomer of begin dit najaar' kan worden opgericht. door Famke van Loon ZIERIKZEE - De recente sto ringen in de brugbediening van de Zeelandbrug hebben niets te maken met achterstallig onder houd. Volgens I. Lamse van de Regio Vaarwegen WED (Werk tuig Electrotechnische Dienst) wordt het systeem volgens een zogeheten instandhoudings plan regelmatig nagelopen en onderhouden. Dat voorkomt echter niet dat er spontaan sto ringen aan het besturingssys teem kunnen optreden. De basculebrug van de Zee landbrug heeft deze week voor de tweede keer in korte tijd dienst geweigerd. Nadat de brug was opengezet om het ver keer op het water door te laten, kon de brugwachter hem niet meer sluiten. Ruim een uur lang kon het wegverkeer niet over de Zeelandbrug en moest het om rijden via de stormvloedkering. Half mei deed zich een soortge lijke situatie voor. Toen liet de ontgrendeling van het veilig heidssysteem het afweten. Na dat de brugwachter bij het ope nen van de basculebrug op de noodknop had gedrukt, was die noodgreep niet meer terug te draaien en bleef de brug open staan. „Dat was een ander soort sto ring dan gisteren (donderdag, red.)", stelt Lamse van de pro vinciale WED vast. Deze week was het een zogeheten 'nood eindschakelaar op', die niet goed was afgesteld. De schake laars, die in de gaten houden of de brug niet te ver wordt open gezet, zijn kortgeleden nog ver vangen. De afstelling daarvan luistert volgens Lamse echter 'ontzettend nauw'. „Dat komt op de millimeter. Waarschijnlijk is die net niet nipt genoeg afge steld." Omdat volgens het systeem de brug hierdoor te ver openging, is de noodstop in werking getre den. En die bleek niet meer uit te schakelen. Dat de brugbediening van de Zeelandbrug in vrij korte tijd twee keer dienst weigert, mag volgens Lamse niet worden toe geschreven aan een verouderd systeem of achterstallig onder houd. Bij de bouw van de brug is voor het bedieningssysteem een 'instandhoudingsplan' ge maakt. Hierin staat welke on derdelen op welke termijn ver vangen moeten worden. Zit de looptijd er bijna op, dan wordt dat onderdeel nagelopen en zo nodig vervangen. Volgens Lam se is in het draaiboek van dat in standhoudingsplan geen ach terstand opgelopen door de WED. Begin volgende week zal de on derhoudsdienst bekijken of de afstelling van een schakelaar daadwerkelijk de boosdoener is geweest bij de storing van afge lopen donderdag. VLISSINGEN - Ezels en paarden worden tij dens warm weer geter roriseerd door vliegen. Ezel Caesar loopt daar om regelmatig met een kap rond zijn hoofd. En dat is helemaal niet zie lig, zegt eigenaar C. Bal. „Veel mensen denken dat hij niets kan zien, maar hij ziet alles. Hij rent er zelfs mee. Ik heb de kap zelf ook op ge had om het uit te probe ren." Vliegen zijn dol op ezelogen, een ware kwelling voor de ezel zelf. „Ze brengen ont stekingen over waar sommige ezels gevoelig voor zijn. Ze klonteren helemaal samen en spu gen eitjes in de ogen." foto Lex de Meester VLISSINGEN - Een 27-jarige Vlissingse automobiliste heeft gistermiddag rond kwart over vier een ei tegen haar auto ge kregen. De vrouw reed op de Nieuwe Vlissingseweg ter hoogte van het Marnixplein. Twee onbekenden gooiden vanaf het dijkje iets naar haar auto. Het bleek een ei te zijn dat op de mo torkap stuiterde en tegen de voorruit uit elkaar spatte. Hier door raakten de ruit en de spiegels besmeurd met eigeel. De vrouw kon niets meer zien en het lukte haar maar gedeeltelijk om de ruit met de ruitenwissers schoon te maken. Nadat ze la ter haar voertuig gereinigd had, bleek de lak op de motorkap beschadigd te zijn. De politie zoekt getuigen. VLISSINGEN - Een 42-jarige Vlissingse is vrijdagochtend om kwart voor tien aangehouden door de politie. De vrouw bleek drieënhalf keer de toegestane hoeveelheid alcohol te hebben gedronken. De vrouw kon haar rijbewijs ter plekke inleveren en kreeg een dagvaarding uitgereikt. RENESSE - Een 22-jarige automobilist uit Oostvoorne is gis teren vroeg in de morgen twee keer gepakt voor het rijden met een slok opKort na half twee werd de bestuurder op de Stoof- weg in Renesse aangehouden voor de alcoholcontrole. Uit de blaastest bleek dat hij twee keer meer had gedronken dan wettelijk is toegestaan. Hij kreeg hiervoor een boete en een rijdverbod van twee uur. Maar anderhalf uur later bleek dat de 22-jarige toch weer achter het stuur gekropen was, toen de politie de man tegenkwam op de Brouwersdam. Uit de nieuwe blaastest kwam naar voren dat hij nog altijd anderhalf keer teveel gedronken had. Deze keer kreeg hij een dagvaarding mee naar huis en moest hij zijn rijbewijs inleveren. KRUININGEN - Uit een horecapand aan de Markt in Krui- ningen is gisteren meer dan duizend euro gestolen. De in braak moet hebben plaatsgevond tussen drie uur 's nachts en drie uur 's middags. TERNEUZEN - De gemeenten Axel, Terneuzen en Sas van Gent hebben in het laatste jaar van hun bestaan als zelfstan dige bestuurlijke eenheden fors geld over de balk gesmeten. Dit blijkt uit de accountantsverklaring bij de jaarrekeningen van de oude gemeenten over 2002. Accountantsbureau Deloitte Touche heeft bij de jaarreke ningen van de gemeenten diverse kritische kanttekeningen geplaatst. Door het bestedingsgedrag in het laatste jaar en door een kleinere rijksuitkering uit het Gemeentefonds wordt de nieuwe gemeente Terneuzen nu geconfronteerd met een structureel tekort op de begroting van 5,6 miljoen euro. Het college van burgemeester en wethouders doktert nu aan een lijvig pakket aan bezuinigingsmaatregelen dat eind au gustus aan de raad wordt voorgelegd. De voormalige gemeen te Axel sloot als enige van de vroegere Kanaalzonegemeente het boekjaar 2002 af met een overschot. De accountants becij ferden dat bedrag op 97.000 euro. Dat lijkt in vergelijking met Sas van Gent (1.104.000 euro in het rood) en Terneuzen (1.610.000 euro tekort) redelijk, maar als het rekeningover schot van Axel over 2001 ernaast wordt gelegd -toen Axel ruim 993.000 gulden overhield- dan blijkt dat ook Axel in het laatste bestaansjaar aardig aan het spenderen is geweest. door Ron Magnée VLISSINGEN - In een mini-ex- positie stelt de Vlissingse bi bliotheek ten toon wat er de af gelopen tijd in de grond van Oost-Souburg is gevonden. Het zijn de resten die in het nieuw- bouwgebied van Souburg- Noord zijn gevonden. Door de vondsten is de bouw zeker een half jaar vertraagd. Twee vitrines in de bibliotheek tonen wat archeologen de afge lopen dagen hebben gevonden. Zo liggen er delen van kruiken van het eind van de vijftiende en het begin van de zestiende eeuw. Daarnaast zijn er aardewerken scherven te zien uit de zeven tiende en de achttiende eeuw. Ook ligt er een zilveren munt uit de zestiende of zeventiende eeuw in de vitrines. De resten komen uit de omge ving van de Middelburgsestraat in Oost-Souburg. In die contrei en heeft het onderzoeksbureau ArcheoMedia uit Nieuwerkerk aan de IJssel opgravingen ge daan. Er zijn ruim vierhonderd proefboringen verricht. In to taal kwamen hieruit zes locaties naar voren die als archeologi sche vindplaats kunnen worden bestempeld. De grootste van de ze vindplaatsen is inmiddels door de archeologen onder zocht. Hier is materiaal gevon den waarvan de oudste delen stammen uit de dertiende eeuw: scherven, stukjes bot, plavui zen, bakstenen en resten van funderingen. Een klein deel van deze opgravingen is in de biblio theek van Vlissingen te zien. Bo vendien is er een uitgebreid dos sier beschikbaar waarin over het archeologisch onderzoek wordt verteld. Waarschijnlijk wordt het onderzoek in het na jaar voortgezet. Door de vondsten heeft de ont wikkeling van Souburg-Noord vertraging opgelopen. De nieu we wijk van Oost-Souburg komt te liggen tussen de Reyers- weg, de Middelburgsestraat, de Esdoornstraat en rijksweg A58. De gemeente Vlissingen heeft plannen om het dorp te laten groeien met 300 tot 450 vrij staande en geschakelde wonin gen. Als alles volgens schema ver loopt, hoopt Vlissingen half september te kunnen beginnen met het opstellen van een ste denbouwkundig plan voor de i nieuwe woonwijk. Al met al le vert de mogelijke vondst van (bodemschatten een vertraging op van een halfjaar. De start van de verkoop van de woningen schuift door naar eind volgend jaar, begin 2005. WAARDE - Een 42-jarige vrouw uit Middelburg is gister avond lichtgewond geraakt bij een aanrijding bij Waarde. De Middelburgse reed op haar motorfiets over de A58, uit de richting van Vlissingen. Voor haar reed een 49-jarige automo bilist uit Nistelrode, die in ver band met het overige verkeer moest remmen. De vrouw kon niet op tijd stoppen en er ont stond een aanrijding. De Mid delburgse raakte daarbij ge wond aan haar elleboog. Voor zover bekend hoefde zij niet naar een ziekenhuis. Beide voertuigen raakten beschadigd. RILLAND - Op de A58 ter hoog te van Rilland is gisteravond rond acht uur een boot van een trailer gevallen. De bestuurder van de personen auto, een 34-jarige man uit Ter- neuzen, reed over de A58 uit de richting van Bergen op Zoom. Toen hij over een hobbel reed, viel de boot van de trailer en kwam op het wegdek terecht. Zowel de boot als het wegdek raakten beschadigd. Advertentie

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 13