PZC .11 Dolle donderdag hoogtepunt ringrijden Proef Buitengewone Film veelbelovend Jong Axels golfbos overleeft droogte Hindernisracen en ringsteken per kliko op Reynaertfeesten Speelweek Koewacht zoekt vrijwilligers Middenberm moet oversteek kruising N61 veiliger maken Dorpsraad stuurt jeugd Hansweert op survival weekenddiensten vrijdag 15 augustus 2003 Parkeerwachtster aangereden Voordeel Huisartsen Tandartsen Apotheken Dierenartsen Thuiszorg Experiment Pastorale dienst Programma Verdubbeling Bromfiets gestolen Geen verkeerslichten bij Biervliet door Eugène Verstraeten BIERVLIET - Er komen voorlo pig geen verkeerslichten op de kruispunten bij de rijksweg 61 ter hoogte van Biervliet. Rijkwaterstaat en de gemeente Terneuzen hebben dat in geza menlijk overleg besloten. Wel worden andere maatregelen ge nomen om de rijksweg veiliger te maken. Daarmee moet een eind komen aan de gevaarlijke situaties die vaak ontstaan voor overstekende fietsers en voet gangers en voor automobilisten die vanuit Biervliet de weg op willen. De Biervlietse dorpsraad ziet het liefst dat er een oplossing komt in de vorm van een tunnel of verkeerslichten. Volgens rijkswaterstaat is daarvoor ech ter geen geld en gebeuren er te weinig ongelukken voor een dergelijke investering. „Rijkwaterstaat en de gemeente hebben de plaatsing van ver keerslichten onderzocht. De conclusie is dat dit een te zware maatregel is die vrij ingrijpend zou zijn", zegt wethouder J. van Schaik. „Je brengt het verkeer op de rijksweg dan toch voort durend tot stilstand. Dus dat doen we niet." Besloten is nu om in de rijweg een middenberm aan te bren gen, zodat ter plaatse de weg in twee keer kan worden overge stoken. Verder wordt de afslag- strook opgeheven. „Ook dat heeft een remmende werking", zegt Van Schaik. Het is de be doeling dat nog eind deze maand of anders begin volgende maand de verkeersmaatregelen worden uitgevoerd. Volgens de wethouder moet daarmee de veiligheid op de rijksweg 61 aanzienlijk beter worden. De dorpsraad is bereid voorlo pig even aan te zien hoe de maatregelen uitpakken. „Maar het liefst hebben we toch een duurzamer oplossing", zegt vi- ce-voorzitter F. Ongenae. „We vinden nog steeds dat er serieus moet worden gekeken naar ver keerslichten. We willen in ieder geval dat er op één van de twee kruispunten een goede en veili- GOES - In zijn woning in Goes is gisteren een 63-jarige automo bilist aangehouden die eerder die middag in de Zwakestraat, eveneens in Goes, een 31-jarige parkeerwachtster had aangere den. Vervolgens was hij doorge reden. De man had meer tweeënhalf maal de toegestane hoeveelheid alcohol gedronken. jTpen hij vanaf de Westsingel de Zwakes traat inreed, botste hij tegen de fiets van de vrouw. Zij raakte voor zover bekend niet gewond. De man reed ver volgens door. Zijn rijbewijs werd ingevor derd. ge oversteekmogelijkheid komt." Tellingen gedaan net na de opening van de Westerschel- detunnel wezen uit dat het ver keer op de rijksweg met bijna een derde was toegenomen. „En in deze tijd van het jaar komen daar nog heel wat toeristen en landbouwverkeer bij", stelt On genae. Binnenkort komen er nieuwe tellingen. Een aanwij zing voor de toename van het verkeer is volgens Ongenae ook de forse omzetverhoging van het tankstation aan de rijksweg bij Biervliet. Op dit moment, zo betoogt On genae, is er sprake van twee si tuaties. „Of er is veel verkeer en je kunt de weg niet op. Of er is weinig verkeer, maar dan wordt er zo hard gereden dat je ook de weg niet op kunt. Fietsers geven soms de moed maar op en blij- In opperste concentratie op weg naar de ring. foto Ruben Oreel door Sandra van de Vreugde MIDDELBURG - Onder perfecte weers omstandigheden werd donderdag tij dens de tweede folkloristische dag in Middelburg ringgereden. Bij geen enkele andere wedstrijd is zoveel sfeer en zoveel strijd als hier en het vele publiek en de deelnemers genoten zichtbaar van dit evenement. Er zijn dan ook een aantal prachtige prijzen te verdienen. Als eerste is er de prijs om het dagkampi oenschap. Oud-voorzitter Simon Lous heeft daarvoor de hoofdprijs beschik baar gesteld. Hiervoor komen alle deel nemers in aanmerking die alle dertig rin gen hebben gestoken. Dat waren er dit jaar maar 8 van de in totaal 198 deelne mers en dat zijn er wel eens meer geweest. Dennis Willeboordse uit Gapinge liet ie dereen achter zich en mocht tijdens de prijsuitreiking de prachtige Simon Lousschaal naar boven houden. De andere competitie is die om de zestien wisselbekers, waarbij de eerste drie zijn geschonken door het Koninklijk Huis. Het is een absolute droom van iedere goe de ringrijder om een keer één van die be kers op de schouw te kunnen zetten. Om hiervoor in aanmerking te komen moe ten in ieder geval de laatste tien beurten van het reguliere klassement worden in gestoken. 32 deelnemers kwamen in aan merking voor deze kamp en dan is het een kwestie van een afvalrace door het ver kleinen van de ring. De derde beker, ge schonken door koningin Wilhelmina, werd gewonnen door Coen Minderhoud uit Domburg. De eerste en de tweede be ker was een strijd tussen Sjaak Janse uit Souburg en goede vriend van Coen Min derhoud, Roel Willemse uit Domburg. Na allebei een keer tegen de zon in de 14 mm. ring te hebben gemist, hadden ze het voordeel van de zon in de rug. Sjaak Jan- se profiteerde daarvan en stak deze klei ne ring, in tegenstelling tot Roel Willem- se die hem onaangeroerd in de bus liet hangen. 16 en 17 augustus 2003 CENTRAAL ALARMNUMMER 112 Midden- en Oost- Zeeuws Vlaanderen (Terneuzen, Hoek, Philippine, Sluiskil, Sas van Gent, Axel, Zaamslag, Klooster- zande, Hulst, Koewacht, St. Jansteen en Clinge), vr. 17.00-ma. 08.00 uur: Voor dringende huisartsenzorg en huisbezoe ken: Huisartsenpost De Honte, Wielin genlaan 2, Terneuzen in ziekenhuis De Honte), tel. 0115 643000 (altijd eerst bel len). West Zeeuws-Vlaanderen (Oostburg, Aardenburg, Zuidzande, Biervliet, Hoofdplaat, IJzendijke, Breskens, Groe- de, Schoondijke, Sluis en Cadzand), vrij. 17.30-ma. 08.00 uur: Voor dringende huisartsenzorg en huisbezoeken. Huis artsenpost Antoniusziekenhuis, Pastoor van Genklaan 6 te Oostburg, tel. 0115 643000 (altijd eerst bellen). West-Zeeuws-Vlaanderen D. Balk, Koninginnestraat 10, IJzendijke, tel.(0117)301760. Spreekuur zat. en zon.12-12.30 uur. Oost-Zeeuws-Vlaanderen G. P. E. M. de Mey en T. V. R. Dusarduyn, Tivoliweg 49, Hulst, tel. (0114) 314075. Spreekuren zat. 10-10.30 en 18-18.30, zon. 12-12.30 uur. Gemeente Terneuzen Dienstapotheek Terneuzen, Van Steen bergenlaan 27, Terneuzen, tel. 0115 626010. Voor spoedrecepten 24 uur be reikbaar. Hulst Apotheek Reynaert, Steenstraat 7, tel. (0114) 311156, zat. 10.00-17.00, zon. 12.00-17.00 uur. Voor spoedrecepten 24 uur bereikbaar. Apotheek Hulst, Dubbele Poort 7, tel. (0114) 314255, zat. 10.00-17.00, zon. 12.00 17.00 uur. Voorspoedrecepten 24 uur bereikbaar. Ook voor recepten van huisartsenpost Terneuzen/Hulst. Oostburg en Zuidzande Apotheek Oostburg, Burchstraat 16, tel (0117)452170, zat. 10-12.30 en 13-16.30, zon. 11.30-12.30en 17.30 en 18.30 uur. Terneuzen, Axel, Zaamslag Dierenkliniek J. Kop, Bastionstraat 3, Ax el, tel. 0115-561488. Spreekuur, zat. 11.00-12.00 uur. Hulst en Hengstdijk J. J. L. M. Kop, Axel, Bastionstraat 2, Ax el, tel. (0115) 561488. Spreekuur, zat. 11- 12 uur IJzendijke Dierenarts van de Vijver, tel. (0117) 301388 bgg. (0117)348424. Spreekuurzat. 13enzon. 12 uur in de die renkliniek. Terneuzen J. P. de Vos en A. Burm, dierenkliniek'De Ottenhorst', Van Diemenstraat 83, tel. (0115) 619628. Spreekuur zat. van 12,30- 14.00 uur. Kliniek voor gezelschapsdieren 'De Steenberghe', Van Steenbergenlaan 7, Terneuzen. Dierenarts P. de Vos. Zat. en zon. uitsluitend behandeling van spoed- patiënten na telefonische afspraak, tel. 0115(696425). Breskens, Aardenburg, Oostburg en Sluis 'Dierenartsencentrum West', G.A.M. de Bruijckere en E.G. van Bruinessen-Kap- senberg. Afspraken via telefoonnr. 0117 454484. Oostburg J. P. J. v. d. Vijver, Sirius 1, Oostburg, tel. (0117) 452103. Sas van Gent E. O. M. David, Westdam 54, tel. (0115) 453800, spreekuur zat. 11.00-12.00 uur. St. Jansteen e.o. A.E. de Bruyn, Brouwerijstraat 92, Kapel- lebrug, tel. (0114) 312701. Spreekuur 11.00- 12.00 uur. Dierenambulance Zeeuws-Vlaanderen, alarmnummer (0115) 442161. door Esme Soesman ZONNEMAIRE - Drie grote schermen in een recent kaal ge haald tarweveld bij Zonnemai- re. Terwijl de lucht donker kleurt, komen - levensgroot - koeien, muzikanten en een digi taal gecreëerd object voorbij. Omgeving en beamers grijpen continue op elkaar in. De woensdagnacht genomen voor proef op de Nacht van de Bui tengewone Film is veelbelo vend. Volgend jaar moet die nacht de polder bij Zonnemaire in lich terlaaie zetten. Agrariër Jaap Verseput, jarenlang man achter het boerderijfestival Zonne maire Buitengewoon, heeft het plan opgevat om een stuk of vijftien filmmakers opdracht te geven een kort item te produce ren om deze vervolgens op even zoveel schermen op een akker af te draaien. Onder meer op zelf meegebrachte stoeltjes woonden belangstellenden de experimentversie van de Nacht van de Buitengewone Film bij. foto Marijke Folkertsma Stichting Thuiszorg Zeeuws-Vlaande ren, voor spoedgevallen dag en nacht bereikbaar: West-Zeeuws-Vlaanderen: Telefoonnummer (0117) 456500, Ka naalzone: Telefoonnummer (0115) 674500, Oost-Zeeuws-Vlaanderen: Tele foonnummer (0114) 383500. Stichting Provinciale Kraamzorg Zee land, kraamcentrum Zeeuws-Vlaande ren, dag en nacht bereikbaar via tel. (0113) 224022. Oost-Zeeuws-Vlaanderen zon. 12 - ma 24 uur. Bereikbaar via mobielnummer 06 22398801 West-Zeeuws-Vlaanderen 10.00-13.00 en 16.00-19.00 uur. Bereikbaar via mobielnummer 06 20403610. Midden-Zeeuws-Vlaanderen Bereikbaar via mobiel nummer 06 53997850. Bij wijze van experiment zette de initiatiefnemer deze week een filmprogramma in elkaar, met onder meer beelden van de Zonnemairse filmmaker An- dries Meijsen en de onlangs aan kunstacademie Sint Joost afge studeerden Coen Fransen en Ton van Zantvoort. Op het vorige week gedorste veld verzamelden zich, met het invallen van de duisternis, zo'n tachtig mensen. Zij kropen bij een op zelf meegebrachte stoe len en wat achtergebleven stro balen. Een enkeling koos voor een drive-inbeleving en zette auto - en zelfs fiets - op het veld neer. Niets zo mooi als de wisselwer king tussen landschap - en de daar nog zichtbare vrije gang van de natuur als het duistert - en het overduidelijk kunstmati ge dat in de audiovisuele tech niek ligt besloten. Als de camera van Meijsen voornen van de ploeg toont of een trekker regi streert die aan komt rijden, slui ten geuren en avondgeluiden van de akker naadloos aan bij filmbeeld en -sound. Vervreemding daarentegen treedt op als snerpend harde verkeersgeluiden de pano- ramabeelden van Verseput's film Amstelland Rondom verge zellen of als - bij Meijsen - sneeuwvlokken zwoel land overdekken. Grappig zijn de benen van tien tallen passanten die Van Zant voort in Bangkok registreerde en die zich nu - weliswaar hoog boven de grond uitgetild - een weg banen door de stoppels op het tarweveld. Het rollende ob ject uit de volledig kunstmatige wereld die Fransen in zijn film Convex heeft geschapen maakt een onuitwisbare indruk tegen de Zeeuwse klei. Een programma bestaande uit verschillende korte items trekt Verseput op een dergelijke avond meer dan de vertoning van één hoofdfilm. Het is één van de dingen die de initiatief nemer, zelf groot filmliefheb ber, heeft opgestoken van het voorproefje op de Nacht van de Buitengewone Film. Opvallend vond hij bovendien de ervaring dat niet het pikkedonker maar juist de vallende duisternis het ideale moment schept voor een filmvertoning. „Dan werkt de natuur toch het sterkst." Het concept zelf is hoe dan ook veelbelovend. Tegen de tijd dat alle beelden de revue gepas seerd zijn, is de volle maan van achter de wolken gekropen en breekt een nieuw lichtspel aan. Dit biedt ongekende mogelijk heden, meent Verseput. „Het in spireert niet alleen mij, maar ook anderen. Verschillende mensen komen meteen met al lerlei ideeën aan." ven dan maar aan de verkeerde kant van de weg op het fietspad rijden. Trouwens, veel ouders adviseren dat ook hun kinderen, want oversteken is gewoon le vensgevaarlij k. door Eugène Verstraeten AXEL - Het begin dit jaar aan geplante 'golfcompensatiebos' bij Axel doorstaat tot nu toe de lange droogteperiode zonder extra noodmaatregelen. De meer dan 40.000 struiken en 375 boompjes hebben het welis waar moeilijk, maar de Dienst Landelijk Gebied (DLG) ziet nog geen aanleiding om het jon ge groen te voorzien van extra water. „Op dit moment is er in de aan gelegde boomweide één boom pje kapot", zegt projectcoördi nator K. Rongen. „Begin deze week heeft iemand vanonze me dewerkers ter plaatse de aan plant nog gecontroleerd. Dat blijven we doen. Als we eer, te uitval van plantjes constje ren gaan we extra water geve DLG houdt de vinger aan pols. Als het nodig is wordt in boomweide water gegeven behulp van verrijdbare tank» voor het bos moet er een berea ningsinstallatie komen. Net de aanplant van het bos was dit voorjaar ook een droogte» riode en toen is besloten eend» of vier extra water te geve „Dat heeft toen prima werkt", zegt Rongen. Het bos langs de Langeweg; Axel is aangelegd als corns satie voor de twintig heets: groen die verdween bij de breiding van het naburige j terrein op Smitschorre. door Jeanette Vergouwen HULST - Enkele evenementen die jarenlang plaatsvonden tij dens de Reynaertfeesten in Hulst, zijn verdwenen. De kel nerrace en de stoelendans heb ben heel wat plezier opgeleverd, maar de oude waarden worden nu ingeruild voor iets nieuws: eenringrijderij. Zaterdag 23 augustus wordt vanaf 20.00 uur de allereerste Zeeuws-Vlaamse kliko-ringrij- derij verreden in de Overdam- straat. Het ringrijden is een combinatie van hindernissen- baan, plezier en behendigheid. Twee teams moeten tegelijker tijd een parcours afleggen, ter vermaak van het publiek en om de spanning ten top ten drijven eindigt het parcours met het precisiewerk ringsteken. „Het inzetten van Zeeuwse trekpaar den hebben we overwogen, maar al gauw bleek dat de aan zienlijke productie van paar denvijgen niet bijdroeg tot een veilig parcours", vertelt Jack Polfliet van café De Ster. „De organisatie koos daarom kliko's." Op het parcours zullen diven hindernissen opgebouwd den, die heel wat behendighei en spierkracht eisen van deelnemers. Met de ring aan li einde van het parcours is wat aan de hand: „Het eva» ment is ludiek, want daar kon het publiek voor. Daarom hel ben we de traditionele stall ringen vervangen door product, waarvan de uiterst gebruiksdatum reeds lang vu lopen is, maar het is wel functie neel voor deze avond", stelt Be Zandvoort van carnavalsve eniging De Vossen, die ook b: het evenement betrokkenis.Hi f ij ne van de zaak niet wil hij va klappen. De deelnemers zijn gevraag zich zo origineel mogelijkteft den, want er zijn prijzen be schikbaar voor zowel het snel ste als het meest ludieke team Belangstellenden kunnen zit! op 23 augustus in café De Sta tussen 19.00 en 20.00 uur in schrijven. Van tevoren kan dal ook via www.ahcdevosseni door Eugène Verstraeten KOEWACHT - De organisatie van de speelweek in Koewacht is dringend op zoek naar men sen die bij één of meerdere pro gramma-onderdelen willen as sisteren. De tijd daarvoor begint te drin gen, want de speelweek wordt gehouden van maandag 25 tot en met donderdag 28 augustus. Iedereen die tijd kan vrijmaken en een handje wil helpen kan bellen naar Hans en Gonnie de Ruiter, 0114-352585 Of 06- 10733820. De speelweek Cow City 2003 staat helemaal in het teken van het circus. Het evenement wordt maandag 25 augustus officieel geopend door wethouder C. Liefting, die het startsein geeft voor een ballonwedstrijd. Aansluitend gaat de jeugd aan de slag met de bouw van een huttendorp. Dit jaar wordt de speelweek grotendeels gehouden op het terrein van de voetbalvereni ging, omdat de basisschool op dit moment wordt verbouwd tot brede school. „Gelukkig mogen we deze keer nagenoeg alle faci liteiten van de voetbalvereni ging gebruiken, zodat de week normaal kan doorgaan", zegt Hans de Ruiter van de speel- weekorganisatie. Voor dinsdag 26 augustus staat een knutselmiddag op het pro gramma en in de avondurenisir een disco in de kantine van de voetbalclub. In samenwerking met Jeugdcircus Jopie geven dt deelnemers van Cow City Circu op woensdag vanaf 14.00 een debuutoptreden, waarbi toeschouwers welkom zijn. Al de visvereniging niet wordt ge teisterddoor blauwalg is er 's vonds een viswedstrijd in b Grote Gat. Cow City 2003 word; donderdag 28 augustus afgeslo ten met een spelletjesmidagei een verbrandig van de hutteno| donderdagavond. Vorig jaar was Cow City een groot succes. Vanweg het stra lende weer was er in vergelij king met voorgaande jaren bij na een verdubbeling van hel aantal deelnemers. Ook dit jaar zijn verwachtingen hoog ge spannen. „Het enige wat we niet in de hand hebben is het weer, maar wat ons betreft zijndever- dere ingrediënten voor een ge slaagde speelweek ruimschoots aanwezig", aldus De Ruiter. Meedoen aan de speelweek kost anderhalve euro per dag. E® weekkaart kost vijf euro. De or ganisatie heeft de deelname prijs laag kunnen houden, om dat veel sponsors een steentji hebben bijgedragen. door Rob Paardekam HANSWEERT - De dorpsraad van Hansweert wil dat de jeugd in het dorp meer te doen heeft. Ook de gemeente Reimerswaal wil iets doen aan de overlast van de probleemjeugd. Daarom stelt ze geld beschikbaar voor een survival voor jongeren van der tien tot en met achttien jaar. ,Maar die is voor alle jongeren", benadrukt L. Kaashoek van de gemeente. „Het woord pro bleemjongeren wil ik daarom liever niet gebruiken." Voorzitter J. Mak van de dorps raad denkt daar anders over. „Natuurlijk moet je voorzichtig zijn in je woordkeuze", zegt hij. „Maar wij denken natuurlijk wel aan de probleemjeugd. Tij dens zo'n survival moeten de deelnemers 25 uur met elkaar optrekken, rekening met elkaar houden en samenwerken. Da kunnen ze veel van leren, survival wordt georganise® door een gespecialiseerd M' reau, maar de dorpsraad is nauw bij betrokken. ,,Wi]'ev^ ren onder meer een EHBO ere. de begeleiders", zegt Mak. gevraagd om één begeleider? vijf jongeren. Het zou eventu ook één op tien kunnen aj maar dan is de aandacht ?- deelnemer natuurlijk minder TERNEUZEN - Aan de Dreb- belstraat in Terneuzen ïswoem dagavond tussen zeven en uur een bromfiets gestolen, betreft een gele Sym, tyPe 50.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 38