Stuurgroep dorpen en wijken Jeugd van Zaamslag krijgt eigen hangplek Sores Residence Reynaerde bijna voorbij Goese Mythe nadert voltooiing Sassenaar klaagt over lawaai en stof bij snoeiwerk 13 Initiatief gemeente Hulst agenda m Relatie vrijdag 15 augustus 2003 Uitgelachen Bijstand Realisering Elementen Goed jaar voor woningcorporaties Gewonden bij ongeval Borstletsel bij aanrijding Politie controleert in duinen 't Duumpje houdt extra evenementen Sneller Survivaltocht op de mountainbike r van Gremberghe HULST - De gemeente Hulst heeft een stuurgroep in het leven geroepen die het kleine-kernen- beleid de komende jaren handen en voeten moet geven. Met deze groep wil het college van Hulst meer structuur brengen in het kleine kernen- en wijkenbeleid. De stuurgroep moet de wensen Jie leven in de kerkdorpen en woonwijken, vertalen in be leidsinitiatieven. fljt op heden was het in Oost- Zeeuws-Vlaanderen zo dat de dagelijkse besturen jaarlijks een rondgang maakten langs de kernen en woonbuurten. Er werd dan met de dorps- en wijkraden van gedachten ge wisseld over de problemen die in de woonkernen leefden en hoe die zouden kunnen worden opgelost. Vaak duurde het nog al even voor er daadwerkelijk bestuursmaatregelen volgden. Dit dikwijls tot teleurstelling van de lokale belangenorgani saties. Het bestuur van de nieuwe ge meente Hulst wil de relatie met de lokale organisaties verbete ren. De instelling van een stuur groep moet daartoe een bijdrage leveren. Volgens wethouder F van Driessche zal het voort aan zo werken dat de dorpsra den en buurtvertegenwoordi- gingen met wensen en vragen zich het hele jaar door kunnen richten tot de stuurgroep. ,,Er hoeft niet meer gewacht te wor den op het jaarlijks overleg met het college. Leven er bepaalde zaken binnen de kernen, dan kunnen die direct bij de stuur groep worden neergelegd. Die bekijkt dan of er onmiddellijk .ntal i»ill DoorEugène Verstraeten ZAAMSLAG - De jongeren in Zaamslag krijgen een eigen hangplek in de vorm van een schuilhut. De jongeren ontmoe tingsplaats (jop) komt op een lo catie aan de Sportlaan, tussen de bestaande woningen en de sportzaal. boor de jeugd een eigen stek te geven hoopt de gemeente dat de regelmatige problemen in het centrum van het dorp tot het wieden behoren. Op dit mo ment hebben de jongeren de muziekkiosk in beslag genomen tls hangplek. baar zijn in het verleden toch dingen gebeurd die niet door de beugel kunnen", zegt wethou der P. Hamelink, die de hon- aeurs waarneemt voor wethou der C. Liefting, die nog met va kantie is. „Overlast, zwerfvuil, vernielingen. Dan krijg je toch REDACTIE zeeuws-vlaanderen Willem Alexanderlaan 45 Postbus 145 4530ACTERNEUZEN Tel: (0115) 645769 Pax: (0115) 645742 E-mail: redtern@pzc.nl Conny van Gremberghe Ichef) y Wout Bareman Raymond de Frel René Hoonhorst Renévan Stee Frits Bakker (sport) Raudeloo 16 Postbus 62 4560 AB HULST Tel: (0114) 372776 Fax: 10114) 372771 E-mail: redhulst@pzc.nl Sheila van Doorsselaer CENTRALE redactie Stationspark 28 Postbus 31 4460 AA GOES Tel: (0113) 315500 Fax: (0113)315669 mail: redactie@pzc.nl WTERNET www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl ®«orgklachten: 0800-0231231 np maandag t/m vrijdag ge rende de openingstijden; «terdagstot 12.00 uur l STREEKACTIVITEITEN AXEL - Watertoren, 19.00 uur: Natuurex- cursie in Smitschorre; BRESKENS - Handelshaven, 16.00-17.30 uur: Rondvaarten op de Westerschelde; SOW Kerk, 19.30 uur: Orgelconcert door André Knevel; EMMADORP - Bezoekerscentrum Saef- tinge, 13.00-17.00 uur: Info over Verdron ken Land van Saeftinge: HULST - Basiliek, 20.00 uur: Orgelcon cert; KOEWACHT - De Vlaschaard, 13.00 uur: Biljarten; SINT JANSTEEN - Café de Kroon, 14.00 uur: Kaarten; TERNEUZEN - De Veste, 13.30 uur: Soos voor mindervaliden Ons Verzetje, biljar ten en klaverjassen; Sporthal 'tZwaantje, 9.00 uur: Bowls; IJZENDIJKE - Streekmuseum, 12.00- 17.00 uur: Taxatiedag van munten, pen ningen, papiergeld en muntsieraden. actie nodig is, of dat zaken moe ten worden doorgestuurd naar de ambtelijke organisatie voor nadere onderzoek of verdere uitwerking. Voor dat doel heb ben we nu ook twee medewer kers aangesteld. Met deze opzet en de twee medewerkers denken we meer lijn te kunnen brengen in het kleine-kernenbeleid", legt Van Driessche uit. Overigens zal de stuurgroep zich niet alleen met zichtbare zaken bezighouden. „Kijk, het gros van de vragen en wensen ligt op het vlak van openbare werken. De losliggende stoepte gel, de verlichting die het niet doet, het onderhoud aan groen voorzieningen en dergelijke. Die kunnen nu vrij makkelijk via de stuurgroep naar de amb telijke diensten worden doorge stuurd. Het kan echter ook zijn dat er vragen liggen op het ge bied van welzijn of sociale za ken Ook die worden in de stuur groep besproken". „Zo heb ik recentelijk verzoe ken binnengekregen van groe pen jongeren uit Vogelwaarde, Kloosterzande en Nieuw-Na- men die graag een jongerenont moetingsplaats willen in die kernen. Zo'n JOP - een hang plek mag je niet meer zeggen - realiseer je echter niet een- twee-drie. Er is namelijk nogal wat geld mee gemoeid. Je spreekt per plek al gauw over een bedrag tussen de 15.000 en 25.000 euro. Willen we die wen sen vervullen, dan bekijkt de stuurgroep de mogelijkheden en zorgt ervoor dat er binnen af zienbare tijd een voorstel aan de raad kan worden voorgelegd. Voor wat betreft de drie verzoe ken die er nu liggen, hopen we dat voor de begrotingsbehande ling dit najaar te kunnen doen", aldus Van Driessche. De balkons zijn nog afgeschermd met planken, terwijl ze afgewerkt dienen te worden met plexiglas. foto Peter Nicolai door Sheila van Doorsselaer HULST - De problemen rondom de bouw van appartementen complex Residence Reynaerde aan de Stationsweg in Hulst zijn bijna voorbijDe bouw heeft an derhalf jaar langer geduurd dan voorzien, de aannemer ging failliet, de algemene ruimten en diverse balkons zijn nog steeds niet in orde, maar de projectont wikkelaar, OG uit Eindhoven, heeft beloofd alles zo snel moge lijk op te lossen. De bouw van de Residence, met zestien appartementen, startte op 29 mei 2000. Als opleverda- tum werd november 2001 ge noemd, maar al gauw werd dui delijk dat dit niet zou worden gehaald. Hierdoor kwamen di verse kopers in grote proble men. Hun eigen woning was al verkocht en hierdoor moesten de gedupeerder één of soms zelfs twee keer verhuizen. In de tus sentijd huurden zij een huis, of woonden in bij familie. De ople- verdatum werd verschoven naar februari 2002, september, met kerst en nu het augustus 2003 is, zijn de algemene ruim ten nog niet helemaal in orde. Ook in sommige appartementen zijn sommige fouten nog niet hersteld. De trappenhuizen moeten nog worden schoonge maakt en ook de ramen moeten nog worden ontdaan van de ce- mentsluier. Vloerbedekking ligt er pas sinds twee weken. In de appartementen zelf variëren de minpunten van beschadigd stucwerk, tot de onafgewerkte balkons. Aannemer Berkbouw uit Eind hoven is volgens de bewoners de schuldige. Hij kwam zijn af spraken met de onderaanne mers niet na, zodat die uiteinde lijk niet meer op de bouwplaats verschenen. Hierdoor werd de bouw enorm vertraagd. Berk- bouw ging uiteindelijk failliet. Opdrachtgever OG zat met de situatie in zijn maag en besloot de afbouw voor rekening te ne men. Na zoveel tegenslag hoopt P. Taelman, voorzitter van de Ver eniging Van Eigenaren (WE), dat dit gauw zal gebeuren. Het meest in het oog springende mankement zijn sommige bal kons. Deze zijn afgeschermd met planken, terwijl ze afge werkt dienen te worden met plexiglas. De bewoners zijn het inmiddels zat 'uitgelachen' te worden door de buurt. „Woon je er nou nog niet? Wat heb je nou gekocht, komt het wel goed? We hebben veel hoongelach moeten aanho ren. Er waren mensen die zich liepen te verkneukelen om onze problemen", zegt WE-secreta- ris P. Picavet. Taelman: „De laatste drie jaar waren voor ons zeker niet de leukste. We hebben gelukkig bijstand gehad van een advo caat van de Vereniging Eigen Huis. Door de boeteclausule is er voor ons een goede regeling getroffen en, nu we hier alle maal wonen, kunnen we zeggen dat al die ellende het toch waard was. De bewoners zijn trots op hun Residence en wij vinden dat we wel het visitekaartje van Hulst zijn." De uiteindelijke op- leverdatum is nu gepland in au gustus, na de bouwvak. spanningen." Op een bijeen komst over de problemen kwa men meer dan 140 dorpsbewo ners af. „Een teken dus dat dit leeft in het dorp", zegt Hame link. Vanuit de inwoners zijn tal van suggesties aangereikt, wat resulteerde in een vervolgbij- eenkomst. Naar aanleiding daarvan heeft wethouder Lief ting de zaken op een rijtje gezet en is het idee naar voor gekomen voor de hangplek aan de Sport laan. „Dat je als gemeente iets moet doen voor de jeugd in Zaamslag is duidelijk", zegt Hamelink. „Soms zie je dergelijke voorzie ningen aan de rand van het dorp, achteraf en onzichtbaar. Maar daaar kiezen wij niet voor. Je moet jongeren niet wegstop pen. Zij horen er net zo goed bij als de andere bewoners en dus moet je een jeugdhonk ergens in het dorp realiseren." Voorlopig zet de gemeente in op de locatie aan de Sportlaan, maar zowel met de jongeren als met de omgeving zal volgens de wethouder nog uitvoerig van gedachten worden gewisseld. Inmiddels is de eerste stap naar realisering gezet door het op starten van de procedure voor de bouwvergunning. Hoe de hangplek er precies uit komt te zien is volgens Hamelink nog niet bekend. „Je kunt denken aan een soort bushokje zoals in Koewacht, maar bijvoorbeeld ook aan een wat professioneler contructie, zoals een houten schuilhut." De ontmoetings plaats zou omstreeks oktober geopend kunnen worden. door Marjolein Verbruggen GOES - Timmerlieden, schilders en in stallateurs zijn tijdens de bouwvakva kantie hard aan het werk in Theater de Mythe in Goes. Dit is nodig om alles af te krijgen voor de oplevering op 1 september aanstaande. Toch spant het erom of dat lukt. De meeste uren gaan zitten in het aanbrengen van de techniek in de toneel toren. Het theatercomplex is daarna wel voorzien van de nieuwste technische snufjes op theatergebied en op het gebied van beveiliging. Binnen ruikt het naar de roze verf die door bijna het hele gebouw op de muren aange bracht is. Zeven timmerlieden en zes schilders werken al drie maanden van 's morgens zeven tot 's avonds negen en blij ven dat doen tot alles af is. In de ongeveer 18 meter hoge toneeltoren in het nieuwe deel werkt een installatiebedrijf dat ge specialiseerd is in techniek voor theaters. Vanuit de regiekamer kunnen de theater medewerkers de decors - als straks alles af is - per computer besturen. De theaterzaal met 550 plaatsen is bijna klaar voor gebruik. Alleen een extra likje verf en een schoonmaakbeurt zijn nog no dig. Het tapijt is nog afgedekt met karton. De stoelen staan klaar in een fabriek in België. Deze komen pas in de zaal te staan als alles af is. Bezoekers krijgen individu eel verse lucht toegediend. Onder elke stoel zit hiervoor een verbinding met het ventilatiekanaal. De roosters om deze ga ten af te dekken staan klaar in kartonnen dozen in de gang. De tribunes waarop de stoelen komen te staan en de muren rond om hebben ronde vormen. Deze zijn met de hand gemeten en getimmerd. De foyer en de barhoek vormen samen het eerste deel van het complex dat helemaal gereed is. Ook de lampen hangen daar al aan het plafond. Buiten is de noord-west- kant af, inclusief de bestrating. Dat is bij het oude deel. Het gebouw bestaat uit een verbouwde ambachtsschool uit de 19e eeuw en een nieuw deel dat daaraan ge bouwd is. Vanaf 1 september betrekken culturele organisaties hun stek in het oude deel. Daar is alles klaar. Ze moeten zelf al leen nog zorgen voor vloerbedekking en het schoonmaken. In dit Cultuurhuis komt onder andere de Kunstuitleen. Zoveel mogelijk ouderwetse elementen zijn bewaard gebleven. De 19e-eeuwse toegangsdeuren van het Cultuurhuis zijn opgeknapt in een fabriek. Deze staan voorlopig binnen om beschadigingen tij dens de bouw te voorkomen. Ook de in 1879 eerst gelegde steen van de ambachts school heeft nog een plekje in de gang. De ramen zijn nieuw maar wel in de stijl van oude klaslokalen. „Het is nog de vraag of we alles af krijgen voor 1 september", zegt opzichter B. Vier gever. „Het grote werk is gedaan, maar er zijn nog tientallen kleinigheidjes." AXEL - De woningbouwcorporaties AWZV (Breskens) en RZ VW (Axel) hebben een redelijk goed jaar achter de rug. De twee samenwerkende corporaties sloten 2002 af met een posi tief resultaat van respectievelijk 874.000 en 3,4 miljoen euro. Het ruime overschot van de Regionale Zeeuws-Vlaamse Wo ningbouwvereniging wordt grotendeels veroorzaakt door het uitstellen van een eerdergeplande grote onderhoudsoperatie aan meer dan duizend oudere woningen. De operatie werd geruime tijd opgeschort, omdat het project meer voorbereiding vergt dan eerst was gedacht. Het reke ningoverschot zal voor het grootste gedeelte naar het project gaan. Ondanks het feit dat de RZVW een miljoenenoperatie op de agende heeft staan is de financiële positie van de corpo ratie van dien aard dat verwacht wordt dat de komende vijf jaar een rekeningoverschot verwacht mag worden. Die prima financiële situatie zal het corporatiebestuur ook doorvertalen naar de huren. Die zullen, zo verwacht de corpo ratie, de komende jaren niet meer stijgen dan het inflatiecij fer. De andere vereniging staat er ook redelijk voor, maar stelt in de toelichting op het jaarverslag dat de komende jaren nog een deel van het eigen woningbezit verkocht zal moeten wor den om de financiële positie te verbeteren. De twee corporaties hebben samen zo'n 6500 woningen in be zit, verspreid over praktisch alle woonkernen van Zeeuws- Vlaanderen met uitzondering van de steden Hulst en Terneu- zen. GRIJPSKERKE - Op de Zwanenburgseweg in Grijpskerke vond donderdagochtend om iets voor vier uur een eenzijdig ongeval plaats. Een 20-jarige automobilist uit de gemeente Schouwen-Duiveland reed over de Zwanenburgseweg en kwam uit de richting van de Oostkapelseweg. Hij zat aan de autoradio, waardoor hij te laat ontdekte dat er een bocht in de weg zat. Hij reed een droogstaande sloot in. De automobilist werd voor onderzoek per ambulance overge bracht naar het ziekenhuis in Goes. Ook drie inzittenden, een 20-jarige en twee 21-jarige mannen uit Schouwen- Duiveland, werden overgebracht naar ziekenhuizen in Vlis- singen en Goes met een gebroken arm en een gebroken rug gen wervel. BURGH-HAAMSTEDE - Op de N57 bij Burgh-Haamstede gisterochtend om 10.00 uur een een 68-jarige vrouw uit Spij- kenisse gewond geraakt bij een aanrijding. Het ongeluk gebeurde toen een 26-jarige automobiliste uit Essen (D), die uit de richting van Renesse kwam, stopte op de parkeerstrook en daarna keerde op de N57. Hierbij kwam zij in botsing met een haar achteropkomende 73-jarige bestuur der uit Spijkenisse. Zijn passagiere, de 68-jarige vrouw uit Spijkenisse, moest per ambulance worden overgebracht naar het ziekenhuis. Beide voertuigen raakten beschadigd. VROUWENPOLDER - De politie heeft samen met de ambte naren van de gemeente Veere gisteren een controle gehouden op het toegangsverbod in het duingebied tussen Oostkapelle en Vrouwenpolder.Er werden twintig personen bekeurd die in de duinen verbleven terwijl dit verboden is. Op het strand van Vrouwenpolder werden vijftien personen gewaarschuwd we gens naaktrecreatie op een stuk strand waar dit niet is toege staan. door René Hoonhorst SAS VAN GENT - De gemeente Terneuzen moet, in elk geval in de zomer, onderhoud van stra ten en plantsoenen op ouder wetse manier aanpakken: met bezems en snoeischaren. Inzet van een veegmachine, een ver hakselmachine en een tractor zorgen voor onaanvaardbare overlast in de huizen van bur gers. Dat vindt Sassenaar A. van Lent. De bewoner van de Zee- landiastraat stuurt een 'brief op poten' naar het gemeentebe stuur. Hij schrok zich gisteren een hoedje toen de plantsoenen dienst door de buurt reed. De elektrische snoeischaar was door de medewerkers op een tractor gemonteerd. Omdat de medewerkers van het groenbeheer het snoeiafval di rect opvegen en in een verhak selmachine laten vermalen, werd de buurt getracteerd op OOSTBURG - Natuurbescher mingsvereniging 't Duumpje houdt de komende weken twee extra evenementen. Vrijdag 22 augustus staat vanaf 21.30 uur in de Kievitenpolder een nachtvlinderexcursie van de vlinder- en libel- lenwerkgroep Zeeland op het programma. Het vertrek is van af bezoekerscentrum 't Zwin aan de Gerrit van Hoekestraat in Retranchement. Belangstel lenden moeten zich aanmelden via vlinders@duumpje.nl of via 06-21575946. Bij slecht weer wordt de excur sie verplaatst naar vrijdag 29 augustus. Op zaterdag 30 au gustus wordt vanaf 17.00 uur de traditionele Duumpjesavond gehouden bij Jan en Corrie de Zwart aan de Sint Bavodijk 56 tussen Oostburg en Nieuwvliet. Rond 18.00 uur staat een wan delexcursie naar vogelgebied de Blikken op het programma. Na terugkeer begint de feestavond met volksmuziek, Vlaamse spe len en verhalen met plaatjes over vogels en vogelaars. nog meer herrie, stelt Van Lent. Verhakselmachine en veegma chine zorgden daarnaast voor veel opwaaiend stof. Van Lent: Ik was toevallig thuis, maar je zult maar weg zijn en je ramen open hebben laten staan. Ge heid dat alles onder een dikke lqag stof zit, als je vanavond thuiskomt. Maar toen ik de poli tie belde, zeiden ze daar alleen dat de gemeente haar werk moet kunnen doen." Gemeentewoordvoerster S. de Geest bevestigt dat de plantsoe nendienst de werkwijze heeft gemoderniseerd. „Tot voor kort werden de hagen met een elek trische snoeischaar gekort wiekt, waarna het afval naar een centrale verwerkingsplek werd afgevoerd om te verhakse- len. Nu kunnen die werkzaam heden ter plekke worden uitge voerd, wat soms - niet in dit ge val overigens - makkelijk is, omdat het hakselhout direct als bodembedekker kan worden te ruggestort." De Geest geeft toe dat de appa raten van de plantsoenendienst korte tijd overlast kunnen heb ben veroorzaakt. „Maar door de nieuwe technieken gaat het snoeien wel veel sneller. De tijd dat de overlast duurt, wordt zo veel mogelijk beperkt. Het snoeien was nu ook hard nodig. Als we nog langer hadden ge wacht, omdat het al zo lang warm en droog weer is, loopt het onderhoudsschema in het hon derd." De woordvoerster voegt er aan toe dat de klacht van Van Lent de enige is, die de gemeente gisteren bereikte. OOSTBURG - De Stichting Welzijn West Zeeuws-Vlaande- ren houdt van vrijdag 19 tot en met zondag 21 september een survivaltocht op de mountain bike voor tieners van veertien tot en met zestien jaar uit de re gio. Tussendoor zijn er tal van andere activiteiten, zoals een oriëntatietocht, klimmen en ab- seilen. Belangstellenden kun nen voor informatie en inschrij vingen terecht bij de Stichting Welzijn West-Zeeuws-Vlaande- ren in Oostburg. Er wordt nog hard gewerkt om het Goese theater De Mythe op 1 september te kunnen opleveren foto Willem Mieras

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 37