PZC Infrarood-oog scant onkruid I je weet wel hoe mijn leven eruit ziet maar het kan anders! jouw keus is alles wat nodig is 0 LPF eist spoedhulp op Schouwen-Duiveland ja Inspanningen herrezen Stichting Goes Promotie goed merkbaar H agenda weekenddiensten lezers schrijven World Vision bel 0900 0255 (10 ctpm) of surf naar www.worldvision.nl w vrijdag 15 augustus 2003 Onkruid fl Huisartsen Samen met ons kun jij het verschil maken voor kansarme kinderen. Als sponsor bied je een kind de kans van zijn leven. Een kans om ziekte en honger te overwinnen. Als je 80 cent per dag kunt missen, zorg je ervoor dat jouw sponsorkind en zijn omgeving toegang krijgen tot onder andere gezondheidszorg, schoon water en onderwijs. Al meer dan 50 jaar werkt World Vision, vanuit haar christelijke achtergrond, zo effectief mogelijk om kinderen en hun omgeving te helpen. Help mee, alles wat we nodig hebben is jouw keuze voor een kind! Ter Reede II Ter Reede III Verloskundigen Ter Reede IV Bestuur Verkeer I Dierenartsen Apotheken Thuiszorg Verkeer II Meer te beleven in binnenstad door Rolf Bosboom GOES - Er is merkbaar meer te beleven in de Goese binnenstad, sinds de Stichting Goes Promo tie weer actief is. In een evalua tie die de gemeente samen met de stichting heeft uitgevoerd, wordt een duidelijk 'positieve invloed' gesignaleerd. Goes Promotie werd zo'n twee jaar geleden nieuw leven inge blazen om een beter evenemen- tenbeleid voor de binnenstad op te zetten. De stichting heeft daarin vooral een coördineren de en stimulerende functie. Zij fungeert daarnaast als loket voor organisaties die iets op touw willen zetten en zij zorgt zelf ook voor activiteiten. Voor beelden zijn Goes Kinderstad, Hemelpop en de manifestatie Mode Sjo. Volgende week zondag volgt het optreden van Blof en Racoon op de Grote Markt. Het gemeentebestuur is enthou siast over het werk van de stich ting: er zijn nieuwe evenemen ten ontstaan, er wordt vaker iets georganiseerd en Goes Promo tie staat borg voor goede kwali teit. De bereidheid van onder nemers en andere organisatoren om met de stichting te werken, is groot. Goes Promotie heeft zelf enkele punten aangedragen die wat haar betreft nog verbeterd kun nen worden. Voornaamste knel punt is de bijdrage die organisa toren moeten betalen. Nu geldt een bedrag (één euro) per ge bruikte vierkante meter. Voor een kraam met een lengte van vier meter werden echter verschillende bedragen in reke ning gebracht, variërend van vier tot twaalf euro. Om derge lijke discussies te voorkomen, wordt er voortaan gekeken naar het aantal strekkende meters, met een tarief van 1,75 euro per meter. Per kraam betaalt een or ganisator daarom zeven euro, zodat de inkomsten voor de ge meente per saldo ongeveer ge lijk blijven. De wens van orga nisatoren om ook per dagdeel te kunnen huren, wordt niet geho noreerd. De gemeente komt verder tege moet aan de wens van Goes Pro motie om ook de Vlasmarkt en het Bleekveld op te nemen in het evenementenbeleid. Op beide locaties kunnen maximaal drie evenementen per jaar worden gehouden. Voor het Bleekveld zal dat de komende tijd nog wei nig het geval zijn, vanwege de huidige bouwactiviteiten en herinrichtingsplannen. Goes Promotie heeft ook aange drongen op een regeling voor het geval er aanvragen komen voor dezelfde locatie op dezelf de dag. Dat is al enkele keren voorgeko men. De afspraak is dat de be trokken organisatoren eerst proberen onderling tot een op lossing te komen. Als dat niet lukt, dan wordt Goes Promotie om advies gevraagd. De stichting heeft de gemeente erop gewezen dat een organisa tor die een locatie heeft ge huurd, er zeker van moet zijn dat de ruimte ook helemaal vrij is en er bijvoorbeeld geen auto's meer staan. De gemeente ver wijst naar de nieuwe wegsleep- regeling die binnenkort van kracht wordt. De fietsbeugels op de Grote Markt kunnen tegen betaling worden weggehaald. door Ron Magnée STREEKA CTIVITEITEN BIGGEKERKE - Dorpshuis, 14.00 uur: Koersbal, biljart en soos voor ouderen; Kaasboer Biggekerke, 9.00-12.00 uur: Tossen. Inschrijving tussen 8.45-9.00 uur; MIDDELBURG - Trefpunt, 20.00-22.30 uur: Disco; Markt, 19.00-24.00 uur: Nachtmarkt; OOSTKAPELLE - Halve Maan, 10.00 uur: Badminton voor vijftigplussers; VLISSINGEN - Sint Jacobskerk, 12.00 uur: Middagpauze-orgelbespeling door Paul v.d. Heiden; Het Bolwerk, 14.00 uur: Koersbal. VLISSINGEN - De gemeente Vlissingen pakt de bestrijding van onkruid voortaan milieu vriendelijker aan. Met een ap paraat dat onkruid als het ware herkent, worden de komende weken de straten onder handen genomen. Nadeel is dat de gif stoffen trager werken dan de oude verdelgingsmiddelen, ze ker bij warm weer. Tot voor kort werden de straten alleen maar preventief bespo ten. Elke stoep kreeg evenveel gif om het onkruid al bij voor baat geen kans te geven om op te steken. Met de nieuwe aanpak wordt er pas gespoten als er daadwerkelijk onkruid om- hooggekomen is. Een trike - een brommer met vier wielen - is voorzien van ap paraat met een infrarood-oog. Zodra de wagen over het on kruid rijdt, wordt het aan de kleur herkenden sproeit de wa gen het bestrijdingsmiddel over het onkruid. ,,Er moet dus wel eerst groen zichtbaar zijn, voor dat het bestrijdingsmiddel kan worden toegepast", zegt W. van Dort van de afdeling Beheer van de gemeente. Het bestrijden van onkruid is noodzakelijk omdat het stoepen en straten ernstig kan aantas ten. „Op een goed moment kan dat stenen doen barsten. Boven dien, het oog wil ook wat. In Ne derland zien we graag schone door Famke van Loon NIEUWERKERK - De Stich ting Oosterscheldeziekenhui- zen in Goes en het Van Weel-Be- thesda Ziekenhuis in Dirksland moeten samen een 'complete minimale afdeling Spoedhulp en Ziekenhuiszorg' in het zie kenhuis van Zierikzee realise ren. Volgens de Statenfractie van LPF Zeeland moet op deze manier samen met aanpassin gen aan de eilandelijke wegen de medische zorg op Schouwen- Duiveland binnen de wettelijke normen kunnen vallen. De bereikbaarheid van de spoedeisende medische zorg is op Schouwen-Duiveland het slechtst in heel Nederland, stel de het College Bouw Zieken huisvoorzieningen anderhalf jaar geleden vast. Daar waar in andere delen van het land de meeste gewonden binnen de Rijksnorm van drie kwartier» een ziekenhuis zijn gebraë- duurt dat vanaf het Noo-r Zeeuwse eiland gemiddeld minuten tot een uur. Nu worden er verschilled maatregelen getroffen en plag nen gemaakt om die berej baarheid te verbeteren, voorbeeld met behulp van extra afrit op de A58, specif voor de ambulances, en het pij dooi van wethouder L. Geluk'. Poortvliet om de Zeelandbng k bij spoedritten af te sluiten het andere verkeer. volgens de Zeeuwse LPF-j tie zijn dit maar doekjes vu het bloeden. In de ogen vandi LPF is de terugkeer van de afdè ling spoedhulp in het ziekenhui in Zierikzee de enige oplossing Naast dit voorstel komt de f®. tie in de nota met een aantalop vallende suggesties om de au- bulances ruim baan te geven. 16 en 17 augustus 2003 CENTRAAL ALARMNUMMER 112 Walcheren Huisartsenpost Walcheren Koudekerkseweg 86, Vlissingen tel. 0900-1985 (geopend ma. t/m vr. van 18.00 tot 8.00 uur, in het weekend of tij dens feestdagen) Huisartsengroep 'de stad Middelburg' Patiënten huisartsen Albers, Angkotta, Bruynzeel, Van den Haak, Heere en Wor- telboer. zaterdag: A. P. Bruynzeel, Herengracht 68, tel. (0118)644301. zondag: F. J. Heere, J. H. Huyssenstraat 15, Mid delburg, tel. (0118)644301. Inloopspreekuur 12.30-13.00 en 17.30- 18.00 uur. De Veerse Huisartsen Patiënten huisartsen: Rullens, Bats, Ubels, Van Tol, Van Eede, Spekhorst, Van der Male en Huisman, vrij. 17.30-ma 8.00 uur: G. C. M. RullensDorpsstraat 2, Oostka- pelle, tel. (0118) 581276 en A. A. v. d. Male en Huisman, Duinweg 59, Zoutelande, tel. (0118) 561282. Met het nieuwe karretje wordt pas gespoten als het onkruid er al is. foto Lex de Meester Tandartsen straten", legt Van Dort uit. Ove rigens behoren de écht brand schone straten wel tot het verle den. Niet alleen wordt er pas gespoten als het onkruid er al is, ook wordt er spaarzaam omge sprongen met de gifstoffen. „Een brandschone straat, bete kent dat er heel veel bestrij dingsmiddelen zijn gebruikt." Naam Ik sponsor een kind voor 25,- per maand en krijg de gegevens van mijn sponsorkind snel thuisgestuurd. Ik wil meer informatie over het sponsorprogramma Ik word donateur voor per maand m/v Adres PC Plaats Telefoon Stuur deze bon naar: World Vision, Antwoordnummer 65, 3800 VB Amersfoort giro 99 world vision, amersfoort Nadeel van de gebruikte metho de is dat de werking bij warm weer op zich laat wachten, zegt Van Dort. ,,Het duurt enige we ken voordat het onkruid daad- Graag wil ik reageren op het stukje van de heer Dellebeke in Lezers Schrijven van 12-8 en op zijn aantijging dat mevrouw Gabriëlse het verzorgend perso neel een enorme trap na zou hebben gegeven. Wellicht kent de heer Dellebeke mevrouw Ga briëlse niet zo goed als ik. Ik ken haar al van de afdeling Beatrix in de Poort waar mijn moeder ook bewoonster was en ook zij woont nu in Ter Reede. Me vrouw Gabriëlse heeft haar gro te waardering over de inzet en zorgzaamheid van het personeel nooit onder stoelen of banken gestoken evenals vele familiele den van bewoners. En zeker niet onder de moeilijke werkom standigheden na de verhuizing van de Poort naar Ter Reede. Hij heeft misschien ook niet gezien hoe de bewoners hard achteruit gingen, want zijn moeder is wel licht vanuit de thuissituatie naar Ter Reede gekomen. Me vrouw Gabriëlse en ook onder getekende hebben grote zorgen en slapeloze nachten om de hele opzet en organisatie van het kleinschalig-wonen-project en het personeelstekort, niet om de inzet van het personeel. Zij doen vreselijk hun best, maar kunnen ook geen ijzer met handen bre ken. Het had de heer Dellebeke beter gepast als lid van de cliën tenraad om eerst persoonlijk contact op te nemen met me vrouw Gabriëlse in plaats van direct haar middels de krant zo maar beschuldigen van natrap pen naar het personeel. Marianne de Kam-de Ruyter Oostzeestraat 17 Oost-Souburg Laat ik voorop stellen, dat ik niet zelf de publiciteit heb ge zocht, maar benaderd ben door de PZC. In zo'n extreem geval, waar zowel op neurologie als op plastische chirurgie, waar mijn man nu ligt, de specialisten en het verplegend personeel ver bijsterd zijn, komt zoiets naar buiten. Jammer, dat de lans die ik voor het verzorgend perso neel heb gebroken, niet was op genomen. Het systeem van 1 verzorger op 7 bewoners, die al les moet doen, is heel zwaar. Ik heb daar veel waardering voor en hun dat ook steeds gezegd. Gelukkig kunnen de meeste mensen goed lezen. Ik heb tien tallen telefoontjes gekregen en evenveel brieven. Ook van men sen die familie in een van de huisjes hebben. Allemaal posi tief. Iedereen begreep dat het om medische fouten ging. In dit geval is de arts de verantwoor delijke persoon. Mijn man heeft vreselijk geleden. Op herhaalde werkelijk weg is." Het knalgele karretje rijdt de komende twee- enhalve week nog door Vlissin gen om het onkruid te verdel gen. Walcheren W. v. d. Heijden, Noordstraat 12, Westka- pelle, tel. (0118) 572182. Spreekuur 11.00-12.00 uur. Vlissingen,don. 20.00-vrij. 20.00 uur: H. Deze rubriek is uitsluitend bestemd voor reacties op in de PZC versche nen redactionele berichten, artikelen of commentaren. De reactietijd beloopt uiterlijk 7 dagen. Plaatsing van bijdragen betekent niet dat de redactie de meningen en stellingen van de inzenders onderschrijft. Open brieven, oproepen, gedichten en anonieme inzendingen worden niet geplaatst. Bijdragen mogen niet langer zijn dan 250 woorden. De re dactie behoudt zich het recht voor inzendingen te bekorten. Over ge weigerde brieven wordt niet gecorrespondeerd. verzoeken van mij en een ver pleegkundige aan de arts om in het ziekenhuis naar de wonden te laten kijken, werd niet inge gaan. De wonden waren alle maal geïnfecteerd en de infectie zat in de bloedbaan. Daar over lijd je aan, volgens de plastisch chirurg, die me ook zei dat als mijn man op dat moment nog in het huisje was geweest, hij daar dood was gegaan en ik nooit ge weten zou hebben waaraan hij was gestorven. Wel vreemd, dat juist de heer Dellebeke zo'n brief schrijft. Hij is toch lid van de cliëntenraad? Ik had eerder een telefoontje van hem ver wacht om de ware toedracht te horen. N. Gabrielse-Gilde Rembrandtlaan 40 Vlissingen Het is prettig voor de heer Delle beke, dat hij vindt dat zijn moe der in Ter Reede goed wordt ver zorgd. Daar heeft mevrouw Gabriëlse echter niets aan: haar man werd niet goed verzorgd. Als je vanuit het verpleeghuis naar het spreekuur van een arts gaat en deze constateert uitdro ging, ondervoeding en verwaar lozing, dan is er toch duidelijk iets mis. Waarom mag de PZC hier geen artikel over schrijven? Het zijn toch de feiten, zoals ze zijn. Mevrouw Gabriëlse heeft deze niet verzonnen: ze zijn ge constateerd door een arts. Moet de waarheid, die een weerloos mens bijna fataal is geworden, in de doofpot worden gestopt, omdat je mensen, die hiervoor verantwoordelijk zijn, zou kun nen kwetsen? Kom nou toch. Wat zou de heer Dellebeke doen, als werd geconstateerd, dat zijn moeder was verwaarloosd? Er zijn veel verzorgenden in Ter Reede, die hun best doen voor de bewoners. Er zijn er ook, die er met de pet naar gooien. Aan het personeelstekort kan geen en kele verzorgende wat doen. Daarvoor moet je bij de leiding zijn. Mevrouw Gabriëlse doet wat iedere bij de zaak betrokken partner zou doen: ze vecht voor haar man. Als het moet via de publiciteit. Als de heer Dellebe ke met oogkleppen op wil lopen, is dat zijn zaak. Maar wij zijn het eens met mevrouw Gabriël se: er is veel mis. Wiens 'schuld' dat dan ook is J. P. Kootstra-Rouffaer Kanariesprenk 435 Vlissingen Goed rentmeesterschap is niet de sterkste kant van sommige gemeentebesturen Hoe is het te begrijpen dat de ge meente Middelburg het eeu wenoude aanzicht van de Los- kade met daarachter de torens voor goed verknalt door de bouw van kantoren langs het kanaal? Een ander voorbeeld geldt de gemeente Vëere, zoals blijkt uit de ingezonden brief van Koppejan over het onder houd van groen in Zoutelande (PZC, 3 juli) en het artikel van Ron Magnée in de PZC van 9 au gustus 'Zoutelande zucht onder de auto 'sIs het bestuurlij ke on macht of het niet horen van te rechte klachten van inwoners of hun belangenvereniging die dit mooie stukje kust tot verwaar lozing van onderhoud en het niet afdwingen van wettelijke verordeningen leiden? Voor wat betreft Koppejan die wijst op de verwaarlozing van openbare groenstroken in Het Kustlicht het volgende. In 2001 werd na overleg van de Vereniging van Eigenaren en het gemeentebestuur overhan gend groen gesnoeid, de gras stroken verbeterd en de beton nen paaltjes op de hoeken vernieuwd en gewit. Zonder vooroverleg met de Vereniging van Eigenaren werden deze maatregelen dit jaar ongedaan gemaakt, alle paaltjes verwij derd en het groen wordt bij wij ze van proef incidenteel ge maaid. Het verbeterde aanzicht van de groenstroken van het vorig jaar is meteen verdwenen. W.Reijnierse v.d. Oyelaan 45 Voorschoten Dagelijks maak ik gebruik van De Laan der Verenigde Naties in Middelburg. Daar ervaar ik zeer gevaarlijke situaties en hou mijn hart vast. Je mag daar maar 50 kilometer schijnt, al staat dat nergens ver meld. Na vele keren bumperkle- ven, te zijn ingehaald en een maal van de weg te zijn geduwd, schreef ik de gemeente. Ik ver zocht hun duidelijkheid te scheppen op deze weg door 50- kilometer-borden te plaatsen. De reactie was dat er op de Santberglaan en op de Stro- menweg al borden staan en dat het voor die 2 kilometer die er de Pundert, tel. (0118)471140. vrij. 20.00-zon. 22.00 uur: H. Klompe, tel. (0118)471140. Middelburg, vrij. 21.30-zon. 21.30uur M. de Jonge, tel. (0118) 616761. Landbouwhuisdieren tel. (0118) 633803. Kleine huisdieren E. v. d. Akker en M. de Bruijn, Kanaal straat 3, Oost-Souburg, tel. (0118) 460860. Spreekuur 11.00-12.00 en 17.00-18,00 uur. Landbouwhuisdierenpraktijk Walche ren (grote huisdieren) Oude Domburgseweg 33a te Oostkapt Ie tel. (0118) 633803, za. en zo. visites aanmelden van 08.00-09.00 uur. Dierenartsenpraktijk Meliskerke R. Roskam, Kelderweg 1, tel. (0118) 592838. Vogel- en Egelopvang 'De Mikke' Het hele weekend bereikbaar ondertal 0118 628288. Stadsgewest Vlissingen/Middelburg: 24-uursdienst (voor spoedeisende re cepten): Apotheek Dauwendaele, Roozenburg- laan 18, Middelburg, tel. (0118)6274)1, Zat. 10.00-19.00 uur: Apotheek Souburg, C. van Perestraatl, Oost-Souburg, tel. (0118) 461593. Walcheren voor gezinsverzorging, wijkverpleging en uitleen verpleegartikelen, tel.0118 684000. tussen ligt automatisch ooktelt. Is duidelijk dus.... Zondagreed er een Duitse auto voor mij uit en even later stond deze autostil en lag er een gewonde man naast. Duidelijk toch? Is dit het beroemde kalf dat verdronken is, of zullen ze nog even wachten tot er een dode valt? Ach, totdie tijd kan men nog lekker flitsen daar, want dat levert de ge meente geld op en borden plaat sen kost alleen maar. Trouwens: vroeger mocht je er toch 70 kilo meter? En tegenwoordig mag je er nog maar 50 kilometer. Maar dat spreekt voor zich.... schijnt want aan de situatie is niets ver anderd. Carla Schejfler Elzenlaan! Middelburg Over het verkeer in de Badhuis straat te Vlissingen wil ik graag het volgende kwijt. Als dit door een verkeersdeskundige isvoor- gesteld, dan is deze persoon to taal niet geschikt voor deze baan. Voor fietsers is de Bad huisstraat levensgevaarlijk ge worden. Het is een zeer druk be reden weg met nu vanaf het Scheldeplein tot de Watertoren parkeervakken voor kortpar- keerders. Gevolg is dat veel in- en uitgeparkeerd gaat worden Iedere keer worden er dan een oi twee portieren geopend voor het uitstappen waarbij de fiets strook wordt geblokkeerd en fietsers uit moeten wijken naar de rijbaan voor de auto's. Hoezo een stuk verbeterd? Wordt het weer veranderd als er fietsers worden doodgereden? Waarom moeten de stoepen zo breed zijn Had er vrijliggende fietspaden gemaakt met een uitstapstrook voor automobilisten vanaf het Scheldeplein tot de Watertoren Of nog beter had in plaats van het verbouwen van het stadhuis onder het plein voor het stad huis een grote parkeerkelder ge maakt zodat parkeerstrokec helemaal niet nodig waren ge weest. Nog een tip: maak een transferi um. Maak op het oude opstel plein van de veerboot een trans ferium en laat dan een bus rij den van het transferium over de Keersluisbrug en de Konings weg over het Scheldeterrem naar de achterzijde van de par keergarage in de stad. Maar zorg er dan wel voor dat gra® geparkeerd kan worden op he transferium en ook dat de bus gratis is. Ik heb niet geleerd vooi verkeersdeskundige maar een leek ziet vaak meer dan knapp koppen kunnen bedenken. R. G. van de Pol Verlenqde Bonedijkestraat Vlissingen i

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 14