PZC war Het had wel iets minder warm mogen zijn Everts is van een andere planeet Kloetinge laat zich van beste kant zien Deltasport stoot Helmond Sport uit Amstel Cup Ronald Koeman laai Wamberto niet gaan Aanvaller schiet Hoek met wonderschoon doelpunt langs Capelle: 0-1 maandag 11 augustus 2003 Weg kwijt Ongrijpbaar Kritiek RUGNUMMER Irak Afstandsschot Mooi debuut Silver goal BIJKANTOOR GREG0I Annicaert geeft visitekaartje af door Barry van der Hooft CAPELLE A/D IJSSEL- Een spits wordt vaak enkel en alleen beoordeeld op het maken van doelpunten. Anthony Annicaert weet dat en liet zaterdag zien de kunst van het scoren te beheer sen. Met een werkelijk fantasti sche goal schoot de nieuwe spits van Hoek zijn ploeg naar de tweede ronde van de Amstel Cup. Hoewel Annicaert verder een weinig opvallende rol speel de, was hij na afloop van het duel met Capelle (0-1) toch de gevierde man. Zijn treffer in de elfde minuut van de eerste helft was er dan ook één van een ongekende schoonheid. Steven de Croock pikte de bal rond de middellijn op en zag Annicaert de diepte zoeken. De pass van de midden velder was op maat, Annicaert wachtte op de stuit en volleerde de bal vervolgens van ruim twintig meter over keeper Jim Nederhand: 0-1. De van Maldegem overgekomen speler was na afloop gelukkig met zijn treffer, maar had ook gemerkt dat zijn conditie nog verre van optimaal is. „Het is nog niet honderd procent", zei Annicaert. „Vorig seizoen heb ik twee keer een spierscheuring gehad en daardoor heb ik slechts twaalf wedstrijden ge speeld. Daarom zoek ik nu nog naar mijn ritme." De Belg vormde een aanvals- koppel met Ar j an Human en aan beide spelers was te zien dat ze nog niet in optimale vorm ver keren. Annicaert: „Het gaat in derdaad nog wat moeizaam, maar dat is ook niet zo vreemd. Ik ben nu twee weken bij Hoek en moet nog wat wennen aan de andere spelers. Dit was nog maar onze derde wedstrijd, maar je kunt wel zien dat er veel voetbal in dit elftal zit." Trainer Johan Ballegeer, die zich door maagproblemen verre van fit voelde, was tevreden met het resultaat maar niet met het vertoonde spel. „Dat was niet echt om over naar huis te schrij ven", zei Ballegeer. „We hebben te weinig vloeiende acties laten Anthony Annicaert haalt verwoestend uit en zet Hoek op een 1-0-voorsprong. zien en slechts af en toe was het goed. Maar vorig jaar werd het hier 4-0 voor Capelle, dus in dat opzicht hebben we het goed ge daan. We hebben gewonnen door een prachtig doelpunt en een goede keeper." Jürgen Belpaire onderscheidde zich inderdaad met een aantal bekwame reddingen en lijkt de strijd met Dennis Wondergem al in een vroeg stadium te hebben beslist. De aanval staat met de tandem Annicaert-Human ook al vast, maar in de overige twee linies heeft Ballegeer nog keuze te over. Tegen Capelle vormden Thomas Ragut, Johan Mücher, Pascal Smessaert en aanvoerder Franky Standaert de degelijk spelende verdediging. Gunther de Meijer zat zijn laatste van vier wedstrijden schorsing uit en is ook een voorname kandi daat voor een basisplaats. Het hart van het elftal werd ge vormd door Pauclair Youda en Steven de Croock. De Afrikaan liet evenals De Croock weer zien een echte aanwinst te zijn. You da was de baas op het midden veld, strooide met passes en schroomde de duels niet. De Croock stond aan de basis van de enige treffer en was vaak on grijpbaar voor Capelle-aan- voerder Lagendijk. De zijkan ten werden bezet door Wesley de Smet (rechts) en Mare Minnaert. Djamel Buyse en Ramazan Yuruk waren na 65 minuten hun vervangers en ook de gebles seerde Bart Poppe is over enkele weken weer een optie. Keuze te over dus voor Johan Ballegeer, die zijn ploeg een moeizame foto DickSluijter openingsfase zag spelen. Capel le probeerde Hoek in de eerste tien minuten namelijk te over rompelen met hard en fel voet bal. De Zuid-Hollanders zetten vroeg druk, waardoor Hoek het even benauwd kreeg. Na de plotselinge treffer van Anni caert nam de Zeeuws-Vlaamse hoofdklasser het heft echter in handen en dat resulteerde in twee kansen voor Human, die keeper Nederhand beide keren op zijn weg vond. Vlak voor rust reageerde Belpaire vervolgens alert op een inzet van Capelle- door Sven Remljrfsen S't' Het was geen weekeinde om te sporten. Toch werd er zaterdag op het heetst van de dag gevoetbald, ge lopen, gesprongen en geschaakt alsof het de normaalste zaak van de wereld was. Washandjes en drinkpauzes brachten uitkomst. In de Hogeschool Zeeland in Vlissin- gen, waar 242 spelers het internatio nale schaaktoernooi afsloten, was het ook wel eens koeler dan zaterdag. ,Het had wel iets minder warm mogen zijn", vond organisator Hans Groffen. Tijdens het toernooi vielen de ventila toren enkele malen uit, maar het rui me atrium van de HZ bleek over het algemeen een geschikte locatie te zijn waar de temperaturen geen tropische hoogten bereikten. Desondanks na men aardig wat schakers in korte broek plaats achter het bord. De buitenlandse deelnemers aan het HZ-toernooi relativeerden het gepuf van hun Nederlandse tegenstanders. „Ik heb toernooien gespeeld in Enge land waar ik in slaap viel van de warmte", zei de Engelse grootmeester Keith Arkell. Ook Viorel Iordachescu uit Moldavië zag geen reden tot kla gen. „De zomer in Chisinau is veel warmer." Maar het motto van de orga nisatie ('s avonds schaken, overdag naar het strand) was nooit eerder zo passend. Nee, dan Hengelo. Daar werden ver schillende jonge schakers bevangen door de hitte tijdens het Stork-toer- nooi, het open NK voor de jeugd. De temperatuur in het stadhuis van Hen gelo oversteeg de dertig graden, waar door vijf kinderen onwel werden. Ze waren duizelig en hadden vlekken voor hun ogen. Sommige deelnemers speelden met een nat washandje op hun voorhoofd. Twee in allerijl opge trommelde airco-installaties brach ten enige verkoeling. Ook Koen Leenhouts uit Oostburg, die zaterdag kampioen werd van de A-groep, had last gehad van de hitte. „Ik was een beetje ziek door een com binatie van de warmte, vermoeidheid en te laat naar bed gaan. Ik speelde in de raadzaal, waar de zon de hele dag vol op stond en de thermometer elke dag 33 graden aanwees. Het raam stond dan wel open, maar buiten was het nog warmer. Er was iemand die Tennislegende Martina Navratilo- va heeft weinig waardering voor het arbeidsethos van de zusjes Wil liams. De Amerikaanse tennissters zijn momenteel geblesseerd en zullen waarschijnlijk ook de US Open moe ten missen. „Maar zelfs zonder bles sure hebben zij zich in één jaar vaker afgemeld voor een toernooi, dan ik in mijn hele carrière", sprak Navratilo- va. „Ik vind dat ze te weinig tennis sen." Volgens Navratilova moet een speelster per jaar op minstens vijftien toernooien acteren. Venus kwam in 2003 slechts tien keer in actie, Serena twaalf keer. Serena heeft zich inmid dels ook afgemeld voor de US Open. De deelname van Venus aan het grandslamtoernooi in New York is hoogst twijfelachtig. met een ventilator naast zijn bord speelde, wat weer een beetje overdre ven was. De hitte was lastig, niet be slissend." De 15 van Zeeland werd za terdag bijna de 10 van Zeeland. De or ganisatie overwoog de atletiekwed strijd in en om Goes in te korten, maar zag daar vanaf omdat er voldoende drinkposten en een douche-installa tie aanwezig waren. Bij het Palmconcours in Vlissingen werden de springwedstrijden in Park Westduin van zaterdagmiddag ver plaatst naar 's ochtends en 's avonds. Voor de paarden, die vanzelfsprekend niet moesten worden warmgereden, was extra water beschikbaar. Boven dien konden ze na de wedstrijd wor den afgekoeld met een sproeier. In de Amstel Cup-wedstrijden Capel le - Hoek en Achilles'29 - Kloetinge werden twee drinkpauzes ingelast. De spelers grepen alle blessurebehande lingen aan om te drinken. In Zeeland werden verschillende vriendschappe lijke voetbalduels naar de ochtend verzet. Ook de organisatie van de Bor- sele Sloepoort Cup nam zaterdag maatregelen. Alle wedstrijden wer den ingekort. Met vijf minuten. De Belg Stefan Everts zweeft door de lucht tijdens de race in de koningsklasse tijdens de Grand Prix in Lierop. foto Juan Vrijdag/ANP van onze sportredactie Het Iraakse voetbalelftal keert ko mende week terug op het interna tionale platform. De ploeg van de Duitse coach Bernd Stange neemt in Iran deel aan een vierlandentoernooi. Kameroen en Uruguay komen in Te heran eveneens in actie. Stange keer de na de oorlog tegen het regime van Saddam Hoessein terug naar Irak om zijn vierjarige contract uit te dienen. Zijn ploeg bereidt zich sinds enige tijd op een bescheiden accommodatie in het noorden van het land voor op het nieuwe seizoen. LIEROP - Motorcrosser Erik Eggens sprak na afloop van de Grand Prix in Lierop vol bewondering over collega Stefan Everts. De Belg won onder loodzware omstandigheden zowel de MX-GP als de 125cc-klasse. „Geloof me maar, hij is echt van een andere planeet. Wat Everts hier in Lierop heeft laten zien, grenst aan het onge looflijke", zei de sportieve verliezer. De start van de GP in Lierop liep twee uur vertraging op door dichte mist. Hoe later op de middag, hoe zwaarder de omstandigheden en dat zou in het voordeel van 'zandhaas' Eggens kun nen zijn. Maar voor de Nederlander kwam de hoge verwachting niet uit. „Het was heel zwaar in deze grote zandbak. Bij normale temperaturen is het dan al afzien en nu dus helemaal. Ik heb alles uit mezelf en mijn KTM geperst, maar dat was niet voldoende om Everts voor te blijven", aldus een uitgeputte Eggens, die als nummer drie ook nog zijn Belgische ploegge noot Ramon voor zich moest dulden. Everts werd in het begin van de 12 5cc- wedstrijd fel op de huid gezeten door de complete KTM-ploeg. Terwijl de teamgenoten (Ramon, Eggens en Townley) elkaar het leven zuur maak ten, reed de Belg langzaam weg van zijn tegenstanders. Een bijna abnor male prestatie gezien het feit dat het voor alle 125cc-coureurs, behalve voor Everts, de enige wedstrijd van de dag was. De Belg was twee uur eerder ook al als winnaar in de MX-GP klasse over de finish gekomen. Omdat hij in het be gin van het seizoen drie 125cc-GP's niet heeft meegereden telt hij niet echt mee voor de titel. Diens landgenoot Steve Ramon heeft de leiding in het WK-klassement. ANP De kans dat de winnaar van de Johan Cruijff Schaal, PSV, ook landskampioen wordt in het komende seizoen is vijftig procent. Dat blijkt uit de cijfers van de afgelopen twaalf jaar. In 1992 won Feyenoord de Super Cup, de strijd tussen de lands kampioen en de bekerwinnaar die toen nog niet de naam van Cruijff droeg. Amper negen maanden later lieten de Rotter dammers zich tot kampioen van Nederland kronen. Daarna luk te het Ajax drie keer ('93-'94, '94-'95 en '95-'96) en PSV twee keer ('96-'97 en 'OO-'Ol) om dat zelfde kunststukje uit te halen. In de overige zes jaargangen sinds de invoering van de Super Cup pakte een andere ploeg dan de winnaar van de schaal de landstitel. Vijftig procent kans dus dat de Eindhovenaren hun titel dit jaar prologeren. spits Arne van Gelder. Na de rust hanteerde Capelle dezelfde tactiek als in de eerste helft. Het begin was opnieuw fel en de van Spijkenisse overgekomen Fred Lagendijk speelde een hoofdrol in het intimiderende spelletje van de thuisploeg. Hij deelde buiten het zicht van scheids rechter Angelo Boonman uit Terneuzen een elleboogstoot uit aan Steven de Croock en was even later het middelpunt van een opstootj e na een harde over treding. In die fase was Hoek even de weg kwijt en dat leidde tot een grote kans voor Rodney van En gel. De nummer tien mocht al leen op Belpaire afgaan, maar de doelman kwam als winnaar uit het één-tegen-éénduel. Daarna zwakte het offensief van Capelle opnieuw af en Hoek kreeg via Wesley de Smet een uitstekende kans op 0-2. De rechtshalf kreeg de bal na een lange sprint echter niet langs keeper Nederhand. Jürgen Belpaire onderscheidde zich na 68 minuten opnieuw met een knappe redding. Van Engel kapte zich mooi vrij en schoot van zo'n vijftien meter hard in. Belpaire tikte de bal met een katachtige reflex uit zijn doel. Vier minuten later kopte Dja mel Buyse een corner van Ra mazan Yuruk hard in. Via de lat kwam de bal terug in het veld, maar de rebound van Annicaert kon de Capelle-doelman niet verrassen. De thuisclub was op dat mo ment al enige tijd uitgeblust, waardoor de zege voor Hoek niet meer in gevaar kwam. Capelle-Hoek 0-1 (0-1). 11. Antho ny Annicaert 0-1. Scheidsrechter: A. Boonman TerneuzenGele kaart: Fred Lagendijk en Serge Bos man (beiden Capelle), Mare Min naert, Wesley de Smet en Ramazan Yuruk (allen Hoek). Aantal toe schouwers: 400. Hoek: Jürgen Belpaire; Thomas Ra- gut, Johan Mücher, Pascal Smes saert, Franky Standaert; Wesley de Smet (65. Djamel Buyse), Pauclair Youda, Steven de Croock, Mare Min naert (65. Ramazan Yuruk); Antho ny Annicaert en Arjan Human. door Roeland van Vliet GROESBEEK - Kloetinge-trai- ner Karl Vergouwen heeft het ideale elftal waarmee hij de competitie in wil gaan nog niet in zijn hoofd zitten. „Dat komt nog wel", zei hij zaterdag na het Amstel Cup-duel met Achil les'29. „De ploeg selecteert uit eindelijk zichzelf." Vandaar dat alle voetballers die zaterdag in Groesbeek speelminuten kre gen zo fel waren. En vandaar ook dat de zaterdag-hoofdklas ser het duel in de eerste ronde relatief makkelijk won: 4-0. D e Kloetinge-spelers negeerden de hitte en overrompelden Achilles'29 compleet. Kloetinge kreeg de ene na de andere kans. Pas na twintig minuten kwam de thuisploeg ook in het verhaal voor. Dat was omdat Kloetinge zich bewust liet terugzakken. Vergouwen: „In het eerste deel van de eerste helft hebben we Achilles verrast. Ze hadden waarschijnlijk gedacht dat wij afwachtender zouden spelen. Zij zijn dat vanuit het zondag voetbal ook gewend. Maar op zaterdag wordt er toch aanval lender gespeeld. Dat hebben we goed laten zien. Daarna hebben we ons iets teruggetrokken om te kunnen profiteren van ons wapen, de omschakeling. De snelle pass van achteruit op één van onze spitsen en dan gevaar stichten." Vanuit zo'n situatie kwam in de 36e minuut ook de openings treffer. Arno Melaard stuurde met een pass over ruim veertig meter Wilco de Valk de diepte in. Hij zette hoog voor, maar de bal werd weggekopt door een speler van Achilles. Vervolgens werd de afvallende bal hard inge schoten door Ferry Alfons. De bal belandde via de kluts bij Pieter de Graaff, die de keeper van dichtbij kansloos liet: 0-1. Achilles'29 was in die periode ook niet ongevaarlijk. Kloetin- ge-doelman Merlijn Swennen moest een paar keer alle zeilen bijzetten. Eén keer trad hij sterk op na een hard afstandsschot van Sip Walraven, twee keer won hij een één-tegen-éénsitua- tie tegen linksvoor Bob Pellen. Na rust kwam Kloetinge goed uit de startblokken, heet. Binnen tien minuten: den drie doelpunten get De 0-2 kwam weer van de van Pieter de Graaff. fc Valk, die nauwelijks inde: strijd voorkwam, maakt; actie binnendoor en bet: De Graaff met een slim a passje. De Graaff aarzelde en schoot de bal in de hoek. Daar was Achilles® onder de indruk dat de volg- treffer al amper een minui; ter viel. Gelijk na de aftrap verloor thuisploeg de bal. Die ging- De Graaff, die Ferry Alfoni lemaal vrij zag staan op lj Hij schoot de bal droog Achilles-goalie Niek 1 0-3. Vervolgens maaktede weling er ook 0-4 van. Met wonderschone lob versct; hij Wijers voor de vierdekee Na de 4-0 vond Kloetinge wel goed en liet het zich ie voor rust weer wat terug! ken. En bovendien haalde Zeeuwen alle tempo uit de» strijd, wat door de Gelde ders als hinderlijk werd ren. „Verdedigen is ook eenlw; van op het juiste moment pakken", legde Karl Vergoi uit. „Het is de slimheid van het lectief dat het dat dan ziet. Al moet je bij sommigei Iers de drang naar vorennoj een beetje temperen. BijWi Labrujère bijvoorbeeld, liefst wil hij constant aansli bij de aanval, dat zit nu een in de aard van het beestje.' Achilles'29-Kloetingc 0-4 (O-li Pieter de Graaff 0-1, 51, P Graaff 0-2, 52. Ferry Alfons hl Ferry Alfons 0-4. Scheidsrechte H. Slager (Staphorst). Peter Hendriks en Vincent Is (beiden Achilles'29), Pim in (Kloetinge). Aantal toeschm 500. Kloetinge: Merlijn Swennen;ë Lekawael, Jeffrey Frijters Philip Becht, Arno Melaariji de Goederen (81. Erwin tin Woerdt), Pim Bruins, WouterU jère; Wilco de Valk (59. ens), Pieter de Graaff, FenjAl (74. John Bentschap Knookj. I van onze sportredactie VLAARDINGEN - Deltasport heeft in de eerste ronde van de Amstel Cup voor een verrassing gezorgd. De hoofdklasser uit Vlaardingen was na het nemen van strafschoppen te sterk voor Helmond Sport. Het duel was na negentig minuten in 1-1 geëin digd. In de verlenging werd niet meer gescoord. Bij Deltasport stond oud-inter national Regi Blinker in de ba sis. Ook de oud-profs Bart Latu- heru en Roël Liefden waren van de partij, terwijl Steve Goossen op de bank zat. Deltasport nam in de 55e minuut een 1-0-voor- sprong door een doelpunt van Dekker. Helmond Sport, met Middelburger Roy Hendriksen in de basis, kwam een kwartier voor tijd via Sergio van gelijke hoogte, waarna dew( strijd uitliep op een verlengii Daarin werd niet meer scoord. Uiteindelijk wondei matie van trainer Ton Patffi ma de penaltyserie met 9-8 Ook ADO Den Haag had moeilijk in de eerste ronde Haagse nieuwkomer in deere visie nam pas in de verlens afstand van hoofdklas Schijndel. Pronk maakte in eerste minuut van de verlengi de 'silver goal'. In de reguli! speeltijd was het 1-1 geblew Stormvogels/Telstar ging bij onderuit tegen Rijnstal Boys. In de verlenging maal Van Kallen het enige doel) voor de ploeg van trainer Poortvliet. ANP door Gert Lammerink AMSTERDAM - Wamberto reist vandaag met Ajax naar Oostenrijk, waar de club een dag later tegen Grazer AK de eerste kwalificatiewedstrijd voor de Champions League speelt. Coach Koeman staat niet toe dat de Braziliaaan vertrekt naar Roda JC. „Ik wil hem niet kwijt." Ajax wil aanvaller Tom Soetaers van de Limburgers overnemen. Roda JC wenst in ruil daarvoor Wamberto. Koe man: „De enige spelers uit mijn selectie die voor deze transactie in aanmerking komen zijn Ce- dric van der Gun en Nourdin Boukhari. Die wil Roda echter niet. Daarom laat alles nog op zich wachten." De trainer verwacht wel dat de zaak begin deze week rond komt. „Ik wil Soetaers er graag bij hebben. Gaat geen speler van ons naar Roda, dan zal de prijs ongetwijfeld wat omhoog gaan. Daarover wordt de komende dagen gesproken. Ik reken op een goede afloop." Met de wedstrijd in de Cham pions League verwacht Koeman ook dat de transfermarkt op slot gaat. Trabelsi bijvoorbeeld speelt morgen ongetwijfeld Ajax in het Schwarzenegt stadion van Europa's cultus hoofdstad. „Verhalen dat daarna nog vertrekt, zullen! getwijfeld afnemen", zegtL man. „Hij is internationaal» niet meer speelgerechtigd*1 een andere club." Volgen» trainer heeft Manchester b ted zich overigens niet in sterdam gemeld voor de Tt siër. Jari Litmanen, John O'Brien Sander Boschker zijn blessures niet beschikbaar Ajax' eerste officiële optie! van het seizoen. Met natte zoveelste afwezigheid var- manen (achillespees) deed» man pijn. Johnny Heitinga - gel de Jong, Van der Gun Boukhari werden buiten» lectie gelaten. Koeman zinspeelde erop Graz Ibrahimovic en Sonc zamenlijk in de aanval te ze hoewel ze in deze construe de voorbereiding nauwe konden oefenen. ,,Het is een tie", zei de trainer. „Verge® dat er ook weinig alten»' zijn. Wamberto is maanden-' uit de roulatie geweest, heeft in de voorbereiding gesukkeld met een blessu ANP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 32