PZC3 levens in weekeinde Gedetineerden klagen over de hitte in bajes Nieuwegein Verkeer eist acht Mogelijk nog meer ziekenauto 's niet op tijd ter plaatse De Romantiek herleeft in Rotterdam 11 augustus 1953 maandag 11 augustus 2003 Fataal watergevecht in Nieuwegein Kind zwaargewond na val balkon Meisje bevrijd uit kofferbak Man steekt op agent in burger in Kleuter verdrinkt in meer Man na ruzie doodgeschoten l2I Treinverkeer bij Rotterdam plat door vandalisme Nova ontkent jn scène zetten van folderactie extreemrechts Scholencampagne 3V0 en Zappelin Betreurenswaardig Dagelijks gym voor leerlingen in Groningen Dieren NIEUWEGEIN - Een watergevecht tussen bewoners van een flat aan de Zandwal in Nieuwegein is zaterdagavond fataal afgelopen voor een 46-jarige inwoner van die plaats. De man viel over de balustrade van de derde verdieping, toen hij een emmer water op het balkon van zijn benedenburen wilde gooien. Het slachtoffer kwam op zijn hoofd terecht en overleed ter plaatse, zo meldde de politie gisteren. ANP DORDRECHT - Een jongetje van een jaar oud is zaterdag avond zwaargewond geraakt bij een val van een balkon op de derde verdieping van een flat in Dordrecht. Het kind was aan het spelen op het inpandige balkon toen het door nog onbekende oorzaak door het raam viel, aldus de po litie. Het jongetje is met zwaar letsel aan het hoofd naar een kinderziekenhuis in Antwerpen gebracht. ANP URK - De politie heeft zaterdagmiddag een kind bevrijd uit de kofferbak van een geparkeerde auto op Urk. Haar moeder had tijdens het winkelen het negenjarige meisje in de auto ge laten. Het kind uit Emmeloord sloot zich vervolgens vermoe delijk per ongeluk op in de kofferbak. De auto was afgesloten en het meisje had de autosleutels bij zich. De wagen was goed beveiligd en de reservesleutels lagen in Emmeloord. Omdat het kind steeds meer in paniek raakte, sloegen agenten een autoruitje in. Daarna konden zij de ach terbank inklappen, zodat ze daar overheen kon kruipen. Voor zover bekend heeft zij geen lichamelijk letsel aan deze escapade overgehouden. De politie weet niet hoe lang het meisje precies heeft vastgezeten. ANP UTRECHT - Een brigadier van de Utrechtse politie is zater dag kort na het middaguur gewond geraakt bij een steekpar tij. Het incident gebeurde in de wijk Oog en Al. De politieman, die in burger was, werd enkele malen in zijn arm gestoken. Hij had een man aangesproken die zich verdacht gedroeg. Toen deze man trachtte te ontkomen en de agent hem daarvan probeerde te weerhouden, stak hij met een mes op de politie man in en vluchtte daarna alsnog per brommer weg. Kort na het incident werd een politiehelikopter ingezet om de verdachte te lokaliseren, maar de man is niet meer gevonden. Mogelijk levert een buurtonderzoek nog enkele aanwijzingen over diens identiteit op. GPD BARENDRECHT - Een vijfjarig meisje is zaterdagavond in een meertje aan de Vrijenburgpark in Barendrecht verdron ken. Het kind, dat op vakantie was in Nederland, werd over gebracht naar het Sophia Kinderziekenhuis in Rotterdam, waar ze overleed. De politie kon niet zeggen waar het meisje vandaan kwam. ANP ROTTERDAM - In Rotterdam is zaterdagmorgen om vijf uur een nog onbekende man doodgeschoten. De fatale schoten vielen na een ruzie voor een partycentrum aan de Gustoweg, meldt de politie. De man overleed ter plaatse. ANP WATERFIETSEN - In Vlissin- gen is het niet gelukt water fietsen als attractie aan de strandgasten aan te bieden. De fietsen, een product van De Schelde, waren te zwaar waardoor ze niet te hanteren waren en bij een beetje golf slag op het water niet bruik baar. Vlissingen overweegt nu kano's te verhuren. KONINKLIJK BEZOEK - Koningin Juliana brengt yan- daag een bezoek aan de Zeeuwse rampgebieden. Zij vliegt naar Schouwen-Duive- land en bekijkt daar de her stelwerkzaamheden bij Schelphoek. 's Middags staan Rilland, Bath en Kruiningen op het programma. AARDBEVING - Het Griekse eiland Ithaki is getroffen door een aardbeving. Er kwamen drie personen om het leven en vijftig raakten gewond. Twee honderd huizen zijn verwoest. RINGSLANG - Een kerkgan ger uit Baarn kreeg de schrik van zijn leven toen hij in de kerk een achtgergelaten wan delstok wilde oppakken. Toen hij de stok aanraakte, begon deze te kronkelen. Het bleek een dikke ringslang die op raadselachtige wijze in de kerk was terechtgekomen. Internet: www.pzc.nl V Internetredactie: K Postbus 31 m 4460 AA Goes Sa WB E-mail: web@pzc.nl Hoofdredactie: A. L. Oosthoek D Bosscher (adjunct) A. L. Kroon (adjunct) Centrale redactie: Stationspark 28 Postbus 31 4460 AA Goes Tel. (0113)315500 Fax: (0113)315669 E-mail: redactie@pzc.nl Vlissingen: Oostsouburgseweg 10 4382 NH Vlissingen Tel. 06-54267110 E-mail: redwalch@pzc.nl Goes: Stationspark 28 Postbus 31 4460 AA Goes Tel. (0113) 315670 Fax. (0113)315669 E-mail: redgoes@pzc ril Terneuzen: Willem Alexanderlaan 45 Postbus 145 4530 AC Terneuzen Tel. (0115) 645769 Fax. (0115)645742 E-mail: redtern@pzc.nl Hulst: Baudeloo 16 Postbus 62 4560 AB Hulst Tel. (0114) 372776 Fax. (0114) 372771 E-mail: redhulst@pzc.nl Zierikzee: Grachtweg 23a Postbus 80 4300 AB Zierikzee Tel. (0111) 454647 Fax. (0111)454657 E-mail: redzzee@pzc.nl Opening kantoren: Maandag t/m vrijdag van 8.00 tot 17.00 uur Zierikzee en Hulst: 8.30-17.00 uur Bezorgklachten: 0800-0231231 op maandag t/m vrijdag gedurende de openingstijden: zaterdags tot 12.00 uur. Abonnementen 0800-0231231 (bij acceptgirobetaling geldt een toeslag van 2,00) per maand 20,50 per kwartaal: 55,10 per jaar: 209,90 Voor toezending per post geldt een toeslag. E-mail: lezersservice@pzc.nl Beëindiging van abonnementen uitsluitend schriftelijk. 1 maand voor het einde van de betaalperiode. Losse nummers per stuk: maandag t/m vrijdag:€ 1,10 zaterdag: 1,65 Alle bedragen zijn inclusief 6% BTW Bankrelaties ABN AMRO 47.70.65.597 Postbank 35.93.00 Advertenties Alle advertentie-orders worden uitgevoerd overeenkomstig de Algemene Voorwaarden van Wegener NV en volgens de Regelen voor het Advertentiewezen, Overlijdensadvertenties: maandag t/m vrijdag: tijdens kantooruren zondag: van 16.00 tot 18.00 uur Tel. (0113) 315555 Fax (0113)315549 Personeelsadvertenties: Tel. (0113) 315540 Fax(0113)315549 Rubrieksadvertenties (kleintjes) Tel. (0113) 315550 Fax: (0113)315549 Voor gewone advertenties: Noord- en Midden-Zeeland Tel: (0113) 315520 Fax:(0113)315529 Zeeuws-Vlaanderen Tel: (0114) 372770 Fax:(0114)372771 lnternet:www.pzc.nl/adverteren Auteursrechten voorbehouden Uitgeverij Provinciale Zeeuwse Courant BV is een onderdeel van het Wegener-concern. De door u aan ons verstrekte gegevens hebben wij opgenomen in een bestand dat wordt gebruikt voor onze (abonnementen)administratie en om u te (laten) informeren over voor u relevante diensten en pro ducten van de titels en de werkmaatschappijen van Wegener of door ons zorgvuldig geselecteerde derden. Als u op deze informatie geen prijs stelt dan kunt u dit schriftelijk melden bij: PZC, afdeling lezersservice. Postbus 3229,4800 MB Breda. Behoort tot ujggGner 2003. i Prijs per kilo 0.50 Dat is gewoon Edah Sperziebonen 500 gram get p2) JNDHOVEN - De politie heeft iterdagniiddag zes mannen pgepakt die in het centrum van jjndhoven flyers met discrimi- ïerende teksten uitdeelden, 'olgens de politie deden ze dat „p uitnodiging van het tv-pro- Tannna Nova, dat de actie aan let filmen was. Nova-hoofdre- dacteur C. Kuyl ontkent dit. Dezes mannen uit Almere, Den jaag, Rotterdam en Leerdam zijn lid van de Nieuwe Nationa le Jongeren (NNJ), de jongeren- jrganisatie van de extreem rechtse Nieuwe Nationale Partij. Onder de zes mannen, in eeftijd tussen de 20 en 33 jaar, is A pok de voorzitter van de NNJ, a. Neid uit Almere. Nova- hoofdredacteur C. Kuyl noemt de beschuldiging flauwekul. Dat zou alle journalistieke principes waar Nova voor staat schaden. Nova registreert en legt vast, maar zet dat niet in scène." Kuyl bestempelt het po litieonderzoek als broddelwerk. A1VP HUIZEN - Verkeersveiligheids organisatie 3VO begint volgen de week haar jaarlijkse cam pagne 'De scholen zijn weer begonnen'. Met televisiespots en andere acties licht de organi satie ouders, kinderen en weg gebruikers voor over de regels en gevaren in het verkeer. Nieuw hierbij is de samenwer king met jeugdzender Zappelin van de publieke omroep. Vandaag gaan de eerste basis scholen in het noorden van het land weer open. Gedurende de campagneperiode, die loopt tot eind september, zendt Zappelin korte, humoristische animatie spots uit. De hoofdrolspelers 'Remmie en Bijke' komen on derweg naar school in allerlei verkeerssituaties terecht. Ver der maakt de jeugdzender nog een aantal programma's over kinderen en verkeersveiligheid. 3V0 roept kinderen ook actief op om mee te denken over hun eigen veiligheid in het verkeer. Dat kan via de internetpagina www.oudersonline.nl. ANP Ambulance te laat door actie van onze redactie binnenland RIJSWIJK - De stakingsacties bij particuliere ambulancedien sten hebben er afgelopen week zeker één keer toe geleid dat een ambulance te laat kwam bij een spoedeisende klus. De Centrale Post Ambulancevervoer (CPA) in Amsterdam sluit niet uit dat het nog vaker is misgegaan, maar concrete cijfers zijn op dit moment niet voorhanden. De CNV Bedrijvenbond betreurt het incident. Medewerkers van particuliere ambulancediensten draaiden de afgelopen twee weken zon dagsdiensten wegens een con flict met de werkgevers over hun pensioen. Op dit moment moeten ze doorwerken totdat ze 59 jaar zijn, bij de ambulance diensten die onder de overheid vallen, is dat 55 jaar. De bonden hebben beloofd dat de spoedeisende hulpverlening niet onder de stakingsacties zou vallen. Als sprake is van spoed geval, moet een ambulance ui terlijk een kwartier nadat de melding is binnengekomen, ter plaatse zijn. Afgelopen woens dag lukte dat niet. Een vrouw uit Hoofddorp moest toen 28 minuten wachten tot er een am bulance arriveerde. Ze was door een valpartij buiten bewustzijn geraakt. Bij de CPA in Amsterdam, die de ambulancediensten in Amster dam en omstreken verdeelt, kwam 's ochtends even na tienen de melding uit Hoofddorp bin nen. Net daarvoor waren er twee ambulances op uit gestuurd in verband met een aanrijding. Daarom moest er uiteindelijk uit Haarlem een ambulance naar Hoofddorp ko men. ,,We hebben moeten schui ven", aldus een woordvoerster van de CPA, die spreekt van een 'heel vervelende situatie'. Voor zover haar bekend is, hebben de stakingsacties onder ambulan cepersoneel niet tot meer van zulke incidenten geleid. Maar ze sluit het ook niet uit. „Door de stakingsacties zijn minder au to's beschikbaar. De druk op de meldkamers is groot. Zeker bij de zogeheten bestelde ambu lancediensten voor niet-spoed- eisende gevallen ontstaan nu knelpunten. Er zijn mensen die bijvoorbeeld voor een chemo- kuur moeten worden opge haald. Daar zit ook een vorm van spoed bij." De CNV Bedrijvenbond noemt het incident in Hoofddorp 'ont zettend betreurenswaardig'. De CPA moet onder de huidige omstandigheden roeien met de riemen die ze heeft, aldus be stuurder Burg Anker. Hij sluit overigens niet uit dat het inci dent ook onder normale om standigheden had kunnen ge beuren. Hij wijst op onderzoek van het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu. Daaruit bleek dat in 2001 bij 8 procent van de spoedritten de ambulances te laat waren, dat wil zeggen: niet binnen de ver eiste vijftien minuten ter plaat se waren. Het kabinet buigt zich momenteel over de vraag of er meer geld beschikbaar moet ko men. ANP M van onze redactie binnenland RIJSWIJK - Acht mensen zijn het afgelopen weekeinde om het leven gekomen in het verkeer. Een 58-jarige motorrijder uit Tolkamer en zijn 59-jarige echt genote verongelukten gister morgen op de weg van Winters wijk naar Aalten. Een inwoner van Ureterp ver loor gisteren het leven bij een frontale botsing tussen twee au to's op een provinciale weg onder Friesche Palen. Vier ge wonden zijn naar het zieken huis overgebracht. Een 67-jarige man uit Den Hel der overleed zaterdag, nadat hij eerder op de dag in zijn woon plaats was geschept door een auto die werd bestuurd door een 22-jarige plaatsgenoot. Een ongeval in Mijdrecht heeft in de nacht van zaterdag op zon dag het leven gekost aan een 21- jarige inwoner van Vinkeveen. De man was op de Ringdijk van de weg geraakt en tegen een boom gebotst. Een negentienjarige automobi list uit het Drentse Rogat kwam in dezelfde nacht om het leven in Meppel. Ook hij botste tegen een boom. Een 42-jarige vrouw uit Purmerend liet dezelfde nacht het leven op de A7 bij Middenmeer in Noord-Holland. Via de vangrail in de midden berm raakte haar auto aan de andere kant van de weg in de sloot. Haar negenjarige doch tertje is met onbekend letsel in het ziekenhuis opgenomen. Een 25-jarige Britse militair is in de nacht van vrijdag op zater dag op de Al bij Oldenzaal ver ongelukt. Het slachtoffer kwam met zijn motor in de berm te recht en viel daarna tegen de vangrail. Vervolgens werd de motorrijder aangereden door een van de wagens van een kon vooi met 25 Britse militairen. ANP Aanbiedingen zijn geldig t/m zaterdag 16 augustus ROTTERDAM - Het treinver- keertussen Rotterdam Centraal tn Rotterdam Lombardijen J leeft zaterdagavond vanaf elf 21j: uur stilgelegen nadat vandalen 14: twee brandmelders hadden in- B geslagen in de spoortunnel bij IS: Blaak. IS Treinen konden niet rijden doordat de brandweer moest onderzoeken of er ook daadwer- w kelijk brand was uitgebroken, 22; aldus Prorail Verkeersinforma- S tie. 211 Het alarm bleek loos. Nadat de 1! brandweer de sporen weer had vrijgegeven, is de spanning op de bovenleiding weer ingescha- p keld. Om half een gisterochtend U ls het treinverkeer geleidelijk hervat. Veel van de vijftigduizend be zoekers van het eindfeest van de 18 Dance Parade in Katendrecht (Rotterdam-Zuid) waren juist M aan de terugreis begonnen. De bezoekers van het dansfestijn wachtten in en om het station gelaten op het vertrek van hun 're>n. De drukte zorgde niet voor chaos. ANP ROTTERDAM - In het park bij de Euromast in Rotterdam waande men zich zondag in de tijd van Renoir en Monet. Vrouwen met strohoeden met kleurige linten in zwierige bloemtjesjurken, mensen die op picknickkleden op het gras liggen en limonade drin ken, luisterend naar vioolmuziek onder zacht ruisende bomen. Meer dan veertig con certen werden er uitgevoerd op de Dag van de Romantische Muziek, die voor de ze ventiende keer in Rotterdam werd georganiseerd. foto Robin Utrecht/ANP Magere hamburgers per kilo &9T Advertentie GRONINGEN - Veertien basis scholen in de provincie Gronin gen zullen hun leerlingen vanaf vandaag dagelijks gymlessen, voorschotelen. Dat zei T. Kloos terboer, directeur van het Huis voor de Sport, zaterdag. Dat is de initiatiefnemer van dit pilot- project. Volgens onderzoek is overge wicht in Groningen een groot probleem. Bovendien blijken Groningers te weinig te bewe gen. Aanvankelijk zullen de dage lijkse gymnastieklessen niet op elke school meteen voor alle klassen gelden. „Ook zullen er scholen zijn die maar vier dagen gymles geven", zegt Klooster boer. Maar in principe wordt er op de pilotscholen elke dag een uur gym gegeven. Bovendien zal er aandacht zijn voor de relatie tussen sport, beweging en voe ding", aldus Kloosterboer. Het gymnastiekonderwijs is de afgelopen jaren landelijk gro tendeels van het rooster ge schrapt. ANP ÓAAflft W£. ZITTEAJ TETS AMAIS7E /HiC IN 0£ FlLE Martin Bruinsma, woordvoer der van het ministerie van Justi tie in Den Haag, erkent dat het warm is in de Nederlandse cel len. „We doen eraan wat een ge vangenis toelaat. We gooien bij voorbeeld de luikjes open en in sommige gevangenissen, zoals in Vught, creëren we een zwem badje. Maar het blijft wel een gevangenis. Mensen zitten in detentie. Dat is nu eenmaal zo. Daar kunnen wij ook niets aan doen." Overigens heeft de 'brandbrief' vanuit Nieuwegein inmiddels al enige vruchten af geworpen, want ook daar mo gen de luikjes van de cellen nu enkele uren per dag open blijven staan. Bovendien heeft de direc tie beloofd dat de gevangenis bewoners voortaan in de week einden bij warm weer extra zullen worden gelucht. Van Meesen in een reactie: „Daar zijn de jongens al heel blij mee." GPD door Joris Roes NIEUWEGEIN - Zakenman Hans van Meesen uit Den Bosch, die in de gevangenis van Nieu wegein zit, heeft de noodklok geluid over de hitte die hem en zijn medegedetineerden in die bajes teistert. „Dit kunt u gerust beschouwen als een brandbrief", schrijft de 49-jarige Van Meesen in een brief die hij het afgelopen week einde naar enkele kranten heeft gemaild. „Ons verblijf, wel of niet terecht, is nog minder dan dat van een gemiddeld dier." Van Meesen zit sinds september vorig jaar in Nieuwegein in voorarrest op verdenking van bedreiging en intimidatie, voor al in de zakelijke sfeer. Begin oktober komt zijn zaak voor de rechtbank. „Ik moet wel iets doen", lichtte Van Meesen zaterdag telefo nisch zijn open brief toe. „Ik ben door de gevangenen gekozen tot voorzitter van de gedetineer dencommissie, die opkomt voor onze belangen. Nu kom ik in ac tie omdat de temperatuur in de cellen oploopt tot zestig graden Celsius. Justitie doet er niets aan." Volgens de Bosschenaar verblijven de meeste gevange nen twintig uur per dag in een cel die op geen enkele wijze voorzien wordt van frisse lucht. „Op dit moment is het zo dra matisch dat enkelen worden af gevoerd naar de ziekenboeg", aldus Van Meesen in zijn brief. Door de telefoon: „Er gaan do den vallen als het zo doorgaat. Ik wil justitie wakker schudden voor het zo ver is." De gedetineerde verwijt justitie dat ambtenaren in overheidsin stellingen werken met een tro penrooster, maar dat er voor de gevangenen niets gedaan wordt om de hitte draaglijk te maken. Dieren in de dierentuin hebben het volgens hem beter. „Daar worden terecht maatregelen ge nomen. Maar er is geen perso neel om óns vaker te luchten."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 3