PZC Vergouwen lovend over Kloetinge tfc Het had wel iets minder warm mogen zijn Everts is van een andere planeet Annicaert geeft visitekaartje af Deltasport stoot Helmond Sport uit Amstel Cup GALL SI GALL GALL SUPER Ronald Koeman laat Wamberto niet gaan Bevelandse hoofdklasser met speels gemak langs Achilles0-4 RUGNUMMER maandag 11 augustus 2003 Omschakeling Of Kritiek Irak Even wennen Benauwd Lange sprint Silver goal door Roeland van Vliet GROESBEEK - Kloetinge-trai- ner Karl Vergouwen heeft het ideale elftal waarmee hij de competitie in wil gaan nog niet in zijn hoofd zitten. „Dat komt nog wel", zei hij zaterdag na het Amstel Cup-duel met Achil- les'29. „De ploeg selecteert uit eindelijk zichzelf." Vandaar dat alle voetballers die zaterdag in Groesbeek speelminuten kre gen zo fel waren. En vandaar ook dat de zaterdag-hoofdklas ser het duel in de eerste ronde relatief makkelijk won: 4-0. Kloetinge heeft tal van spelers die op meerdere posities uit de voeten kunnen. Er zijn ook tal van posities waar meerdere spe lers richting Vergouwen hun voorkeur voor hebben uitge sproken. De positie van links buiten bijvoorbeeld. Tegen Achilles'29 speelde Ferry Alf- ons, net als Vergouwen gekomen van Oostkapelle, daar met ver ve. Maar ook Ronald Zuijdwegt (net terug van vakantie), Istvan Bakx (geblesseerd) en Jeróme Riverola (op de bank) azen op die plek. Of neem de plek achter de spit sen. Nu stond daar Pim Bruins, maar ook Emiel Dorst (ge schorst) en John Bentschap Knook (hij viel in) kunnen op die positie prima uit de voeten. „En zo is het met veel plekken. Het zal tijdens de rest van de voor bereiding wel duidelijk worden wie waar komt te staan. Het gaat allemaal volgens de na tuurlijke weg, de ploeg selec teert zichzelf", aldus Vergou wen. Niet vreemd dus dat de Kloetin- ge-spelers zaterdag de hitte negeerden en bijzonder fel be gonnen aan de wedstrijd. Achil les'29, afgelopen seizoen zesde in de hoofdklasse C van het zon dagvoetbal, werd compleet overrompeld. Kloetinge kreeg de ene na de andere kans. Pas na twintig minuten kwam de thuisploeg ook in het verhaal voor. Dat was omdat Kloetinge zich bewust liet terugzakken. Vergouwen: „In het eerste deel van de eerste helft hebben we Achilles verrast. Ze hadden waarschijnlijk gedacht dat wij afwachtender zouden spelen. Zij zijn dat vanuit het zondag voetbal ook gewend. Maar op zaterdag wordt er toch aanval lender gespeeld. Dat hebben we goed laten zien. Daarna hebben we ons iets teruggetrokken om te kunnen profiteren van ons wapen, de omschakeling. De snelle pass van achteruit op één van onze spitsen en dan gevaar stichten." Vanuit zo'n situatie kwam in de 36e minuut ook de openings treffer. Arno Melaard stuurde met een pass over ruim veertig meter Wilco de Valk de diepte in. Hij zette hoog voor, maar de bal werd weggekopt door een speler van Achilles. Vervolgens werd de afvallende bal hard inge schoten door Ferry Alfons. De bal belandde via de kluts bij Pieter de Graaff, die de keeper van dichtbij kansloos liet: 0-1. Achilles'29 was in die periode ook niet ongevaarlijk. Kloetin- ge-doelman Merlijn Swennen moest een paar keer alle zeilen bijzetten. Eén keer trad hij sterk op na een hard afstandsschot van Sip Walraven, twee keer won hij een één-tegen-éénsitua- tie tegen linksvoor Bob Pellen. Die dook beide keren gevaarlijk op voor het vijandige doel om dat Jeffrey Frijters zich lelijk liet uitspelen. Na rust kwam Kloetinge weer goed uit de startblokken. Wat heet. Binnen tien minuten wer den drie doelpunten gemaakt. „Die gedrevenheid, het zien van de momenten waarop je moet toeslaan, dat zijn de kenmerken die Kloetinge moet hebben. En dan is het een compliment naar de groep dat dat er ook uit komt", zei Vergouwen lovend. De 0-2 kwam weer van de voet van Pieter de Graaff. Wilco de Valk, die nauwelijks in de wed strijd voorkwam, maakte een actie binnendoor en bediende De Graaff met een slim steek- passje. De Graaff aarzelde niet en schoot de bal in de verre hoek. Daar was Achilles zo van onder de indruk dat de volgende treffer al amper een minuut la ter viel. Gelijk na de aftrap verloor de thuisploeg de bal. Die ging naar De Graaff, die Ferry Alfons he- T._ sOSryK:': ggSiigjll Kloetinge-middenvelder Wouter Labrujère komt te laat om de bal met een sliding te onderscheppen. foto Gerard Verschooten a doorSven Remijnsen Het was geen weekeinde om te sporten. Toch werd er zaterdag op het heetst van de dag gevoetbald, ge lopen, gesprongen en geschaakt alsof het de normaalste zaak van de wereld was. Washandjes en drinkpauzes brachten uitkomst. In de Hogeschool Zeeland in Vlissin- gen, waar 242 spelers het internatio nale schaaktoernooi afsloten, was het ook wel eens koeler dan zaterdag. „Het had wel iets minder warm mogen zijn", vond organisator Hans Groffen. Tijdens het toernooi vielen de ventila toren enkele malen uit, maar het rui me atrium van de HZ bleek over het algemeen een geschikte locatie te zijn waar de temperaturen geen tropische hoogten bereikten. Desondanks na men aardig wat schakers in korte broek plaats achter het bord. De buitenlandse deelnemers aan het HZ-toernooi relativeerden het gepu,f van hun Nederlandse tegenstanders. „Ik heb toernooien gespeeld in Enge- Tennislegende Martina Navratilo- va heeft weinig waardering voor het arbeidsethos van de zusjes Wil liams. De Amerikaanse tennissters zijn momenteel geblesseerd en zullen waarschijnlijk ook de US Open moe ten missen. „Maar zelfs zonder bles sure hebben zij zich in één jaar vaker afgemeld voor een toernooi, dan ik in mijn hele carrière", sprak Navratilo- va. „Ik vind dat ze te weinig tennis sen." Volgens Navratilova moet een speelster per jaar op minstens vijftien toernooien acteren. Venus kwam in 2003 slechts tien keer in actie, Serena twaalf keer. Serena heeft zich inmid dels ook afgemeld voor de US Open. De deelname van Venus aan het grandslamtoernooi in New York is hoogst twijfelachtig. land waar ik in slaap viel van de warmte", zei de Engelse grootmeester Keith Arkell. Ook Viorel Iordachescu uit Moldavië zag geen reden tot kla gen. „De zomer in Chisinau is veel warmer." Maar het motto van de orga nisatie ('s avonds schaken, overdag naar het strand) was nooit eerder zo passend. Nee, dan Hengelo. Daar werden ver schillende jonge schakers bevangen door de hitte tijdens het Stork-toer- nooi, het open NK voor de jeugd. De temperatuur in het stadhuis van Hen gelo oversteeg de dertig graden, waar door vijf kinderen onwel werden. Ze waren duizelig en hadden vlekken voor hun ogen. Sommige deelnemers speelden met een nat washandje op hun voorhoofd. Twee in allerijl opge trommelde airco-installaties brach ten enige verkoeling. Ook Koen Leenhouts uit Oostburg, die zaterdag kampioen werd van de A-groep, had last gehad van de hitte. „Ik was een beetje ziek door een com binatie van de warmte, vermoeidheid en te laat naar bed gaan. Ik speelde in de raadzaal, waar de zon de hele dag vol op stond en de thermometer elke dag 33 graden aanwees. Het raam stond dan wel open, maar buiten was het nog warmer. Er was iemand die met een ventilator naast zijn bord speelde, wat weer een beetje overdre ven was. De hitte was lastig, niet be slissend." De 15 van Zeeland werd zaterdag bij na de 10 van Zeeland. De organisatie overwoog de atletiekwedstrijd in en om Goes in te korten, maar zag daar vanaf omdat er voldoende drinkpos- ten en een douche-installatie aanwe zig waren. Bij het Palmconcours in Vlissingen werden de springwedstrijden in Park Westduin van zaterdagmiddag ver plaatst naar 's ochtends en 's avonds. Voor de paarden, die vanzelfsprekend niet moesten worden warmgereden, was extra water beschikbaar. Boven dien konden ze na de wedstrijd wor den afgekoeld met een sproeier. In de Amstel Cup-wedstrijden Capel- le - Hoek en Achilles'29 - Kloetinge werden twee drinkpauzes ingelast. De spelers grepen alle blessurebehande lingen aan om te drinken. In Zeeland werden verschillende vriendschappe lijke voetbalduels naar de ochtend verzet. Ook de organisatie van de Bor- sele Sloepoort Cup nam zaterdag maatregelen. Alle wedstrijden wer den ingekort. Met vijf minuten. De Belg Stefan Everts zweeft door de lucht tijdens de race in de koningsklasse tijdens de Grand Prix in Lierop. foto Juan Vrijdag/ANP Het Iraakse voetbalelftal keert ko mende week terug op het interna tionale platform. De ploeg van de Duitse coach Bernd Stange neemt in Iran deel aan een vierlandentoernooi. Kameroen en Uruguay komen in Te heran eveneens in actie. Stange keer de na de oorlog tegen het regime van Saddam Hoessein terug naar Irak om zijn vierjarige contract uit te dienen. Zijn ploeg bereidt zich sinds enige tijd op een bescheiden accommodatie in het noorden van het land voor op het nieuwe seizoen. van onze sportredactie LIEROP - Motorcrosser Erik Eggens sprak na afloop van de Grand Prix in Lierop vol bewondering over collega Stefan Everts. De Belg won onder loodzware omstandigheden zowel de MX-GP als de 125cc-klasse. „Geloof me maar, hij is echt van een andere planeet. Wat Everts hier in Lierop heeft laten zien, grenst aan het onge looflijke", zei de sportieve verliezer. De start van de GP in Lierop liep twee uur vertraging op door dichte mist. Hoe later op de middag, hoe zwaarder de omstandigheden en dat zou in het voordeel van 'zandhaas' Eggens kun nen zijn. Maar voor de Nederlander kwam de hoge verwachting niet uit. „Het was heel zwaar in deze grote zandbak. Bij normale temperaturen is het dan al afzien en nu dus helemaal. Ik heb alles uit mezelf en mijn KTM geperst, maar dat was niet voldoende om Everts voor te blijven", aldus een uitgeputte Eggens, die als nummer drie ook nog zijn Belgische ploegge noot Ramon voor zich moest dulden. Everts werd in het begin van de 125cc- wedstrijd fel op de huid gezeten door de complete KTM-ploeg. Terwijl de teamgenoten (Ramon, Eggens en Townley) elkaar het leven zuur maak ten, reed de Belg langzaam weg van zijn tegenstanders. Een bijna abnor male prestatie gezien het feit dat het voor alle 125cc-coureurs, behalve voor Everts, de enige wedstrijd van de dag was. De Belg was twee uur eerder ook al als winnaar in de MX-GP klasse over de finish gekomen. Omdat hij in het be gin van het seizoen drie 125cc-GP's niet heeft meegereden telt hij niet echt mee voor de titel. Diens landgenoot Steve Ramon heeft de leiding in het WK-klassement. ANP Het aantal keren dat de win naar van de Johan Cruijff Schaal aan het einde van dat zelfde seizoen ook landskampi oen van Nederland werd. Dat blijkt uit de cijfers van de af gelopen twaalf jaar. In 1992 won Feyenoord de Super Cup, de strijd tussen de landskampioen en de bekerwinnaar die toen nog niet de naam van Cruijff droeg. Amper negen maanden later lie ten de Rotterdammers zich tot kampioen van Nederland kro nen. Daarna lukte het Ajax drie keer ('93-'94, '94-'95 en '95-'96) en PSVtwee keer ('96- 97en '00- '01) om datzelfde kunststukje uit te halen. In de overige zes jaargangen sinds de invoering van de Super Cup pakte een andere ploeg dan de winnaar van de schaal de landstitel. lemaal vrij zag staan op links. Hij schoot de bal droog langs Achilles-goalie Niek Wijers: 0-3. Vervolgens maakte de nieu weling ook de vierde. Een won derschoon doelpunt. Alfons: „Ik kwam vanaf de linkerkant naar binnen, kapte er eentje uit, ging verder richting het strafschop gebied, deed of ik schoot en lob- de de bal toen over de keeper heen. Hij viel er mooi in, ja." De linksbuiten sprak van een mooi officieel debuut. „Het is nog wel even wennen op de lin kerkant, dat wel. Bij Oostkapel le stond ik altijd op rechts. Maar ik kan op beide plekken staan. Toen Wilco de Valk eruit ging, ben ik weer naar rechts gegaan. Dat was ook wel lekker. En met twee doelpunten is zo'n wed strijd altijd mooi. Alleen had ik mijn derde grote kans ook wel moeten benutten." Na de 4-0 vond Kloetinge het wel goed en liet het zich net als voor rust weer wat terugzak ken. En bovendien haalden de Zeeuwen alle tempo uit de wed strijd, wat door de Gelderlan ders als hinderlijk werd erva ren. „Verdedigen is ook een kwestie van op het juiste mo ment rust pakken", legde Ver gouwen uit. „Het is de slimheid van het collectief dat het dat dan ook inziet. Al moet je bij sommige spelers de drang naar voren nog wel een beetje tempe ren. Bij Wouter Labrujère bij voorbeeld. Het liefst wil hij con stant aansluiten bij de aanval, dat zit nu eenmaal in de aard van het beestje." Achilles'29-Kloetinge 0-4 (0-1). 36. Pieter de Graaff 0-1, 51, Pieter de Graaff 0-2, 52. Ferry Alfons 0-3, 56. Ferry Alfons 0-4. Scheidsrechter: H.H. Slager (Staphorst). Gele kaart: Peter Hendriks en Vincent Esveld (beiden Achilles'29), Pim Bruins (Kloetinge). Aantal toeschouwers: 500. Kloetinge: Merlijn Swennen; Micha Lekawael, Jeffrey Frijters, Jean- Philip Becht, Arno Melaard; Johan de Goederen (81. Erwin van der Woerdt), Pim Bruins, Wouter Labru jère; Wilco de Valk (59. Jan Baaij- ens), Pieter de Graaff, Ferry Alfons (74. John Bentschap Knook). door Barry van der Hooft CAPELLE A/D IJSSEL - Een spits wordt vaak enkel en alleen beoordeeld op het maken van doelpunten. Anthony Annicaert weet dat en liet zaterdag zien de kunst van het scoren te beheer sen. Met een werkelijk fantasti sche goal schoot de nieuwe spits van Hoek zijn ploeg naar de tweede ronde van de Amstel Cup. Hoewel Annicaert verder een weinig opvallende rol speel de, was hij na afloop van het duel met Capelle (0-1) toch de gevierde man. Zijn treffer in de elfde minuut van de eerste helft was er dan ook één van een ongekende schoonheid. Steven de Croock pikte de bal rond de middellijn op en zag Annicaert de diepte zoeken. De pass van de midden velder was op maat, Annicaert wachtte op de stuit en volleerde de bal vervolgens van ruim twintig meter over keeper Jim Nederhand: 0-1. De Belg vormde een aanvals- koppel met Arj an Human en aan beide spelers was te zien dat ze nog niet in optimale vorm ver keren. Trainer Johan Ballegeer, die zich door maagproblemen verre van fit voelde, was tevre den over het resultaat maar niet over het vertoonde spel. „Dat was niet echt om over naar huis te schrijven", zei Ballegeer. „We hebben te weinig vloeiende ac ties laten zien en slechts af en toe was het goed. Maar vorig jaar werd het hier 4-0 voor Ca pelle, dus in dat opzicht hebben we het goed gedaan. We hebben gewonnen door een prachtig doelpunt en een goede keeper." Capelle probeerde Hoek in de eerste tien minuten te overrom pelen met hard en fel voetbal. De Zuid-Hollanders zetten vroeg druk, waardoor Hoek het even benauwd kreeg. Na de plotselinge treffer van Annica ert nam de Zeeuws-Vlaamse hoofdklasser het heft echter in handen en dat resulteerde in twee kansen voor Human, die keeper Nederhand beide keren op zijn weg vond. Vlak voor rust reageerde Belpaire vervolge alert op een inzet van Capet spits Arne van Gelder. Na de rust hanteerde Capeli dezelfde tactiek als in de eers helft. Het begin was opnieuw! en de van Spijkenisse overgefe men Fred Lagendijk speeldees hoofdrol in het intimideren spelletje van de thuisploeg, g deelde buiten het zicht vs scheidsrechter Angelo L_ man uit Terneuzen een eli boogstoot uit aan Steven Croock en was even later a middelpunt van een opstoot, na een harde overtreding. In die fase was Hoek even weg kwijt en dat leidde totej grote kans voor Rodney vanEj gel. De nummer tien mocht leen op Belpaire afgaan, jt® de doelman kwam als winna> uit het één-tegen-ééndni Daarna zwakte het offers van Capelle opnieuw af enHoe kreeg via Wesley de Smet uitstekende kans op 0-2. D rechtshalf kreeg de bal na lange sprint echter niet lang keeper Nederhand. Jürgen Belpaire onderscheid zich na 68 minuten opnieuwn; een knappe redding. Een sck van Van Engel tikte hij met es katachtige reflex uit zijn Vier minuten later kopte Dj} mei Buyse een corner van li mazan Yuruk hard in. Via deia kwam de bal terug in het velj maar de rebound van Annicaa kon de Capelle-doelman verrassen. De thuisclub was op dat ment al enige tijd uitgeblns waardoor de zege voor Hoa niet meer in gevaar kwam. Capelle-Hoek 0-1 (0-1). 11.1 ny Annicaert 0-1. Scheidsrecht A. Boonman TerneuzenGit kaart: Fred Lagendijk en SergeB» man (beiden Capelle), Mare M» naert, Wesley de Smet en Rc Yuruk (allen Hoek). Aantal schouwers: 400. Hoek: Jürgen Belpaire; Thomlt gut, Johan Mücher, Pascal S» saert, Franky Standaert; Weslai Smet (65. Djamei Buyse), Paria Youda, Steven de Croock, March naert (65. Ramazan Yuruk); Ank ny Annicaert en Arjan Human. van onze sportredactie VLAARDINGEN - Deltasport heeft in de eerste ronde van de Amstel Cup voor een verrassing gezorgd. De hoofdklasser uit Vlaardingen was na het nemen van strafschoppen te sterk voor Helmond Sport. Het duel was na negentig minuten in 1-1 geëin digd. In de verlenging werd niet meer gescoord. Bij Deltasport stond oud-inter national Regi Blinker in de ba sis. Ook de oud-profs Bart Latu- heru en Roël Liefden waren van de partij, terwijl Steve Goossen op de bank zat. Deltasport nam in de 55e minuut een 1-0-voor- sprong door een doelpunt van Dekker. Helmond Sport, met Middelburger Roy Hendriksen in de basis, kwam een kwartier voor tijd via Sergio van Dijk op gelijke hoogte, waarna de strijd uitliep op een verlenging Daarin werd niet meer ge scoord. Uiteindelijk won defor matie van trainer Ton Pattirn- ma de penaltyserie met 9-8. Ook ADO Den Haag had moeilijk in de eerste ronde.De Haagse nieuwkomer in de e visie nam pas in de verlenging afstand van hoofdklasser Schijndel. Pronk maakte inde eerste minuut van de verleng® de 'silver goal'. In de reguliere speeltijd was het 1-1 gebleven. Stormvogels/Telstar ging bijs onderuit tegen Rijnsburp Boys. In de verlenging maan Van Kallen het enige doelp® voor de ploeg van trainer Poortvliet. ANP door Gert Lammerink AMSTERDAM - Wamberto reist vandaag met Ajax naar Oostenrijk, waar de club een dag later tegen Grazer AK de eerste kwalificatiewedstrijd voor de Champions League speelt. Coach Koeman staat niet toe dat de Braziliaan vertrekt naar Roda JC. „Ik wil hem niet kwijt." Ajax wil aanvaller Tom Soetaers van de Limburgers overnemen. Roda JC wenst in ruil daarvoor Wamberto. Koe man: „De enige spelers uit mijn selectie die voor deze transactie in aanmerking komen zijn Ce- dric van der Gun en Nourdin Boukhari. Die wil Roda echter niet. Daarom laat alles nog op zich wachten." De trainer verwacht wel dat de zaak begin deze week rond komt. „Ik wil Soetaers er graag bij hebben. Gaatgeenspeler van ons naar Roda, dan zal de prijs ongetwijfeld wat omhoog gaan. Daarover wordt de komende dagen gesproken. Ik reken op een goede afloop." Met de wedstrijd in de Cham pions League verwacht Koeman ook dat de transfermarkt op slot gaat. Trabelsi bijvoorbeeld speelt morgen ongetwijfeld® Ajax in het Schwarzenegg® stadion van Europa's cultuW hoofdstad. „Verhalen dat H daarna nog vertrekt, zullen» getwijfeld afnemen", zegtK» man. „Hij is internationaal os- niet meer speelgerechtigd vft een andere club." Volgens trainer heeft Manchester t'- ted zich overigens niet in A® sterdam gemeld voor de Tui- siër. Jari Litmanen, John O'Brie® Sander Boschker zijn weg® blessures niet beschikbaarv® Ajax' eerste officiële optreflo- van het seizoen. Met name® zoveelste afwezigheid van w1 manen (achillespees) deed K<* man pijn. Johnny Heitinga gel de Jong, Van der Gur® Boukhari werden buiten de lectie gelaten. Koeman zinspeelde erop - Graz Ibrahimovic en Soncke zamenlijk in de aanval te zet,f- hoewel ze in deze construct»; de voorbereiding nauw# konden oefenen. „Het is een": tie", zei de trainer. „Vergeet® dat er ook weinig alternatie zijn. Wamberto is maanden^ uit de roulatie geweest. Si» heeft in de voorbereiding gesukkeld met een bless ANP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 26