SS V-er Baart leeft helemaal op bij BSC Kampioen niet echt kampioen Roeigoud Maas en Steinweg op het WK voor junioren PZC 17 Overwinningen voor Bruse Boys en WIK'57, DFS en Brouw verliezen Sabirova wint achtste etappe van de Tour voor vrouwen uitslagen agenda maandag 11 augustus 2003 Hermes rijgt successen aaneen Oefenzege Fortis op Tjoba Van Lare wint in Leiderdorp Raceseizoen Dhanis is voorbij Limietpoging atlete Jaber mislukt Rode kaart Nieuwelingen Yerseke ADO Den Haag test Kof! Mensah Zeilen. ■S Dammen tsiï ste ion aiit np »PK chfc Duiveland start met nederlaag Hnnr Klaas Verspoor OOSTERLAND - De voetbal trainers op Schouwen-Duive- land zijn momenteel niet te be nijden. Slechts een enkele ploeg is qua selectie al volledig en bij veel verenigingen speelden dit „eekeinde tweede- en zelfs der- de-elftalspelers mee. Zo ook bij Duiveland, dat op eigen veld met 1-2-verloor van Smerdiek. Vier ploegen uit de vierde klasse kwamen elkaar zaterdag in een oefenduel tegen. Duiveland verloor zaterdagmorgen van Smerdiek en WIK'57 was, ge tuige de 5-1-uitslag, sterker dan Brouwershaven. Verder verloor ook DFS zaterdagmiddag zijn tweede oefenduel. Bruse Boys won wel. Duiveland-Smerdiek 1-2: Jan Heikamp hoefde niet al te veel condusies te verbinden aan het eerste oefenduel met zijn Dui veland. De trainer beschikte na melijk maar over vier vaste eer- 'ste-elftalspelers en daardoor speelde routinier Adri de Jonge als laatste man. Smerdiek-trai ner PimPotappel, die maar twee spelers miste, sprak van een nuttig eerste uur. Zijn ploeg kwam al na vijf minuten aan de leiding toen Niels Hage door een misser van Duiveland-keeper Bernard Zweistra de 0-1 bin nenkopte. Het gehavende Dui veland was voetballend de bete re ploeg, maar drukte dat niet uitin doelpunten. Zelfs toen Ro nald Zwager de bal breed legde op de geheel vrijstaande Jan IJzelenberg werd Smerdiek- keeper Rik Zwagemaker niet 'gepasseerd. Na de pauze was Duiveland weer sterker. De ploeg ging be ter met de ruimte om, maar Smerdiek kreeg de beste kansen en scoorde. De debuterende Bas Stoutjesdijk kopte een voorzet van Stefan de Jong achter de Duiveland-doelman. Stoutjes dijk werd met negen andere B- junioren dit seizoen doorge schoven naar de eerste en twee de selectie van Smerdiek. Dui veland, dat keeper Zweistra nog '«aantal fraaie reddingen zag verrichten, scoorde zeven minu Jacob van den Berge (links) schiet de bal voor zijn tegenstander weg. ten voor tijd uit een vrije trap nog de 1-2. Chris IJzelenberg schoot na een afgeslagen vrije trap vanaf de rand van het zes tienmetergebied raak. Voor Heikamp wacht dinsdagavond de volgende krachtmeting. Dan beschikt hij weer over een aan tal spelers dat zaterdag nog ver stek liet gaan. WIK'57-Brouwershaven 5-1: Met Elmar de Kok op de positie van de naar Zierikzee vertrok ken Elmar Verhage en Maarten Dijkstra op de plek van Leon Hendrikse (vertrokken naar Mevo) kon WIK'57 terugzien op een geslaagd eerste oefenduel. Theo Wittenberg zorgde voor de 1-0, maar Frank Kristalijn maakte de gelijkmaker: 1-1. Jan Constandse kreeg daarna de ge legenheid om Brouwershaven, de ploeg van trainer Arie Janse, op voorsprong te zetten. De aan valler miste echter van dichtbij. WIK'57 liep in de tweede helft uit naar een enigszins geflat teerde overwinning. Maarten Dijkstra zorgde voor de 2-1. Dijkstra scoorde na steekpasses van Patrick de Broekert en El mar de Kok ook de vierde en vijfde WIK-goal. Wittenberg zorgde tussendoor met zijn tweede treffer voor 3-1. Voor WIK'57 was het enige minpunt het uitvallen van Huib Smits. De van Mevo overgekomen spe ler viel uit met een blessure. DFS-IJVV de Zwervers 0-3: De strijd tussen de zaterdag-vier deklasser en zondag-derdeklas ser eindigde in een overwinning voor de ploeg uit Rotterdam. DFS-trainer Edwin Kriens kampte deze voorbereiding met een tegenvallende trainingsop komst, waardoor hij geen ideale werksituatie en oefencampagne kreeg. Met acht vaste basisspe lers en aanvulling vanuit het tweede team stond DFS verde digend en organisatorisch wel goed. Bij rust leidden de bezoe kers echter al met 0-1. In de tweede helft kregen Erik Ver steeg en Bas Hogenstein namens DFS nog kansen op de gelijkma ker voordat de bezoekers nog twee keer doel troffen. Bruse Boys-Chrislandia 4-2: Bruse Boys-trainer Olaf Filius moest zijn fantasie de vrije loop laten gaan. Tweede-elftalspe lers, derde-elftalspelers en B- junioren maakten zaterdag deel uit van de selectie tegen Chris- landia uit Heijningen. Simon Boogaard zorgde na een voorzet van Arjan Stoutjesdijk halver wege de eerste helft voor de 1-0. Jacob van den Berge scoorde na een scrimmage met een ge plaatste bal de 2-0. Voor Van den Berge was dit alweer de vierde treffer in drie duels. Na rust werd de topscorer vervan gen door Jacob Muller. Die kreeg de kans op 3-0 maar de Chrislandia-keeper redde half. Boogaard was er echter als de kippen bij om alsnog te scoren. Uit een schitterende vrije trap deden de bezoekers wat terug. Albert Hermans verschalkte Mark Giljam. Jacob Muller pik te kort daarna met de vierde Bruse treffer wel zijn goaltje mee. De keeper wilde Muller uitspelen, maar verspeelde de bal aan de aanvaller. Voor Mul ler, ex-doelman, was dat een déja vu. Dat was hem als doel man in het verleden ook overko men. Giljam ging bij de laatste goal van de wedstrijd niet vrij uit. Een corner van Corné Jon- genelen verdween, nadat Gil jam Tos' naar zijn verdedigers riep, rechtstreeks in de goal. Dreischor-Zierikzee 2 1-1: Het duel tussen de ploegen van de broers Kees (Dreischor) en Rini Verwest (Zierikzee) duurde gis teren vanwege de hitte slechts 75 minuten. De eerste helft was Zierikzee de betere ploeg en via Robin van Welt kwam de 0-1 in de boeken. Daarna verzuimden de bezoekers, die enkele kansen kregen, om verder afstand te ne men. Na rust kwam Dreischor goed terug. Na een voorzet van Luciën Vroegh kopte Mark van der Linde de bal terug op de in komende Frank van der Helm die met een snoeihard schot voor de gelijkmaker zorgde. ROOSENDAAL - Marga Hermes behaalde tijdens de Gou- berghse zomerdagen met de ruin Marnix aansprekende resul taten. De Vlissingse ging op de eerste dag op het hippisch cen trum De Goubergh in Roosendaal uitstekend van start. In de warmloopproef vandeklasseZ stuurde Marga Hermes Manix met 191 punten naar het oranje erelint. In de competitie om de Amev/Hippo Cup reed ze de Glendall-zoon vervolgens met 64.50 procent naar de overwinning. Tijdens de afsluitende proeven maakte de Zeeuwse combinatie het succes compleet door met respectievelijk 198 en 211 in beide proeven met de zwartbruine viervoeter de overwinning op te eisen. 's-HEER HENDRIKSKINDEREN - De korfballers van Fortis en Tjoba hebben zaterdag op het terrein van Tjoba in 's-Heer Hendrikskinderen tegen elkaar geoefend. Het duel, voor bei de ploegen het eerste in de voorbereiding op het nieuwe sei zoen, werd overtuigend gewonnen door de ploeg uit Oost- Souburg: 17-9. Bij rust leidde de overgangsklasser al met 8-1. Beide ploegen misten nog wel veel spelers"zei Ralph Gillis sen, de nieuwe trainer van Fortis. ,,Wij misten Ruth en Hagar Hoogwerf en Marieke de Rijke." LEIDERDORP - Terèse van Lare uit Sluis is eerste geworden in de tot run-bike-run omgebouwde triatlon van Leiderdorp. Door de sterke ontwikkeling van de blauwalg kreeg de orga nisatie geen toestemming om te zwemmen in het met blauw alg bedekte oppervlak van het kanaal. Na overleg met de Ne derlandse triatlonbond werd besloten om de halve triatlon om te zetten in 11 km lopen, 80 km fietsen en weer 11 km lo pen. Voor Terese van Lare was de omzetting geen probleem omdat ze wereldkampioene run-bike-run en triatlon is. Ui teraard was ze de snelste in haar categorie D50 in 3 uur 46 mi nuten en 4 seconden. Die tijd was goed voor de derde plaats overall. Daarmee deed van Lare goede zaken voor het lande lijke Mastercircuit, waarin ze aan de leiding gaat. ASSEN - Fausto Dhanis heeft in de tiende race voor de KNMV-cup het einde niet gehaald. De Terneuzenaar begon op het circuit in Assen op de zesde startplaats, passeerde twee coureurs om vervolgens even buiten de baan te komen. Hij maakte een schuiver en besloot daarna niet verder te gaan. „De schade viel mee. Toch heb ik maar opgegeven", zei Dha nis. Dhanis laat de overige races in september vanwege ge zinsuitbreiding aan zich voorbijgaan. Dit betekent zo goed als zeker dat hij zijn zesde plaats in de totaalstand nog zal ver spelen. Dhanis: „Het zal me denk ik enkele plaatsen kosten, maar dat moet dan maar." SAN SEBASTIAN - Atlete Najla Jaber heeft gisteravond bij atletiekwedstrijden in San Sebastian op de 800 meter tever geefs geprobeerd de limiet voor het WK in Parijs te halen. Ja ber liep 2.01,84, werd daarmee in een sterk veld zesde, maar kwam niet aan de 2.01,11 die was voorgeschreven. Het was de laatste kans voor Jaber om aan de limiet te voldoen. Vanavond bespreekt het technisch kader van de KNAU of bepaalde atle ten toch naar Parijs mogen, hoewel ze niet hebben voldaan aan een limiet. Jaber zal net als een aantal anderen haar hoop hier op moeten vestigen. ANP je- or Pieter van Klinken NIEUWDORP - Soms zit alles mee. Yuri Baart van SSV'65 had zo'n dag, zaterdag bij de Borsele Sloepoort Cup in Nieuwdorp. Hij gaf in de finale twee assists, scoorde één keer en won met zijn ploeg de beker. Vlissingen werd inde eindstrijd met 4-1 versla- Yuri Baart is geliefd bij het SS V- publiek. Niet omdat hij zo'n bij zonder goede voetballer is, maar Baart is één van de weini gevoetballers in de Goese selec tiedie al vanaf de F-pupillen het blauwe shirt aan heeft. En daar van zijn er niet veel meer bij SSV'65. Alleen Paul Bom en Mi chel de Groote nog. Baarts stijl van voetbal gaat bovendien ge paard met veel werklust. SSV betekent veel voor hem. Vandaar dat hij ook zo blij was bat hij mee mocht doen aan de finale, wat hij niet eens had ver wacht. „Sinds het einde van de vorige competitie ben ik al ge blesseerd", vertelde Baart. „Nu gaat het eindelij k een beetj e be ter, maar nog niet zo dat ik ver wacht had al te kunnen voetbal len. In de halve finale raakte Christiaan Boon geblesseerd. Donderdag in de poulewedstrij den ging het al mis met Wim Westenberg. Daardoor kwam er wat plaats vrij in het elftal en ®ocht ik in de finale meespe len." Dat deed Baart niet onverdien stelijk. Dat hij zo lang gebles seerd was, was niet te zien. In de tweede helft, toen SSV nog maar met tien man in het veld stond na een rode kaart voor Ronnie Hillebrand, raakte de «-jarige middenvelder in zijn element. Het stond al 1-0 voor 8SV door een doelpunt van An- toine Kunst. In de dertiende mi nuut van de tweede helft ont- mng Baart een goede pass over ae lengte van Ronnie Proos. In een keer kopte hij hem door naar Marcel Kole, die de bal al- een maar hoefde aan te raken: «Ik zag twee man stdan (Marcel Role en Arjen Oostdijk) en be- sioot de bal naar Kole te kop- Pen. Geweldig mooi. Dit lukt j^^Dien maar drie op de tien Het derde SSV-doelpunt kon °°k al op het conto van de blon- e middenvelder geschreven orden. Pieter van Liere zocht T de rechterkant de achterlij n op en liet een voorzet los. Baart controleerde de bal en legde de ze direct terug op Arjen Oost- dijk. Die hoefde de bal, net als Kole, maar aan te raken. Door een klein foutje in de Goe se defensie kwam Vlissingen nog even terug in de wedstrijd door een doelpunt van Moha- medTahri. En daarna was Baart weer aan de beurt. Marcel Kole had in het strafschopgebied twee man om zich heen en zag dat hij niet kon scoren. Hij legde de bal naar links waar Baart vo gelvrij stond. Eindelijk kon hij nu zelf scoren: 4-1. De Goesenaar had wel een ver klaring voor het gemak waar mee hij met zijn ploeg naar zo'n hoge score (de wedstrijden duurden slechts veertig minu ten) kon uitlopen. Baart: „De rode kaart die Ronnie Hille brand kreeg, draaide bij ons een knop om. Vanaf dat moment gingen we er helemaal voor. We wonnen toen alle duels en Vlis singen pakte geen meter ter reinwinst meer. Alles lukte daarna gewoon." SSV-trainer Adriaan Nieuwen- huijse was blij met de overwin ning. Maar hij was nog blijer met de nieuwelingen in de selec tie. Vier nieuwe spelers heeft SSV'65: Antoine Kunst (Apol- lo'69), Arjen Oostdijk (Hoek), de teruggekeerde Ronnie Proos en doelman Wilfred Poleij. Tegen over de komst van de vier nieu we spelers stond echter wel het vertrek van Pim Bruins (Kloe- tinge), Armando Langebeke (Heinkenszand), Ermo Cappon (Heinkenszand), Paul Eversdijk (VCK), Jacco Nelen (Oostkapel le), Maurice van den Hemel (la ger elftal) en Michel Jonckman (Oostkapelle). Nieuwenhuijse: „De nieuwelin gen doen het goed. Ze snappen het spel van SSV snel.Oostdijk zat zaterdag niet zo goed in z'n vel. Hij was wat ongelukkig met de bal en veel van zijn plannen lukten niet. „Maar hij heeft zich snel aan de spelers aangepast, dus dat komt wel goed", zei Nieuwenhuijse. Halve finales: SSV'65-GPC Vlissin gen 1-0 (Marcel Kole 1-0, straf schop). Vlissinqen-RCS 1-0 (Nqefu Sambi 1-0). Om de derde plaats: RCS-GPC Vlis singen 3-0 (Asraf Elhrouz 1-0, Mar tin Janse 2-0, Martin Janse 3-0). Finale: SSV'65-Vlissingen 4-1 (An toine Kunst 1-0, Marcel Kole 2-0, Arjen Oostdijk 3-0, Mohamed Tahri 3-1, Yuri Baart 4-1). Pieter Jelle Jongejans vaart in zijn eentje naar de start van de Benelux-kampioenschappen in de klasse solo. foto Marijke Folkertsma van onze sportredactie BROUWERSHAVEN - Voor de kust van Brouwershaven werd er zaterdag ook druk gezeild. In diverse klassen stond het officieuze kampioenschap van de Bene lux op het spel. De winnaar werd echter niet echt kampioen van de Benelux. Er werd steeds vetrokken vanuit de haven van Scharendijke. „Maar uit die wedstrij den is nu niet de kampioen van de Benelux gekomen", legde Rick van Wijngaardem, één van de deelnemers in de klasse 470, uit. „Het is een mooie wedstrijd, maar door geen enkele instantie erkend als een titelstrijd voor Nederland, België en Luxemburg. Er deden trouwens ook Duit se en Engelse zeilers mee." Aan de jaarlijkse zeilrace in Yerseke, de Mosselrace, hebben afgelopen weekeinde 127 boten meegedaan, verdeeld over zes klassen. Hiermee werd het recordaantal van vorig jaar verbroken. Eén van de doelen van de organisatie van de Mosselrace is om het zeilen op de Oos- terschelde populairder te maken. Daarom werd de wedstrijd ook opengesteld voor ongemeten boten. Daardoor konden za terdag ook zeilers aan de wedstrijd mee doen die normaal nooit aan races deelne men. Tijdens de wedstrijden stond er windkracht twee a drie. Dat was precies goed voor schipper W. Garschagen, die met zijn boot Creekwater in de klasse ORC 1, 2, 3 won. In de klasse ORC 4, 5, 6 was de Spetter van kapitein Schretlen de snelste. Bij de rond- en platbodems gold dat voor de Paalse Hengst van A. Verras. In drie klassen voor ongemeten boten gin gen de eerste plaatsen naar Rebel Label (A. van de Oever), Furie (B. Hoefsloot) en Rising Hope (S. Cowlin). SAINT-LEONARD-DE-NOB- LAT - Soelfia Sabirova heeft gisteren de achtste etappe ge wonnen van de Grande Bouclé, de Ronde van Frankrijk voor vrouwen. De Russin, wereldkampioene tijdrijden, had na 84,5 kilome ter aan de streep in Saint-Léo- nard-de-Noblat zeven secon- den voorsprong op de Litouwse Polikeviciute. De Spaanse Joane Somarriba Arola, die gisteren deel uit maakte van een grote groep die op 2.52 van de ritwinnares bin nenkwam, behoudt de leiding in het klassement. Baukje Doedee uit Driewegen einddigde nog een groep achter de klasse mentsleidster op 8.20 minuten. De etappe van zaterdag was een prooi voor de Duitse Judith Arndt, die bij de aankomst een aantal medevluchtsters aftroef de in de sprint. Doedee eindigde toen in de bus op 36.30 minuten. In het algemeen klassement staat ze nu precies vijftigste op 3.09.56. DPA door Cilya van der Kooy SCHINIAS - Ellen Maas en Mè- rel Steinweg hebben bij de we reldkampioenschappen roeien voor junioren goud veroverd met de twee-zonder-stuur- vrouw. Het duo finishte op de olympische baan voor de Spelen van volgend jaar in een tijd van 3.34,06 voor het Australische koppel Naughton/Bale (3.34,63 en de Poolse combinatie Pins- ka/Specjalska (3.35,51). Maas en Steinweg moesten za terdagochtend in alle vroegte in Schinias met hun boot het water opDoor de sterke wind heeft de organisatie het programma van de WK, het eerste officiële eve nement op de olympische baan, drastisch moeten aanpassen. Donderdag werden de races ge schrapt. De halve finales van vrijdag moesten worden inge kort. Ondanks de problemen keek Denis Oswald tevreden terug op de test. „Op de wind na is alles goed gegaan", zei de voorzitter van de internationale roeifede- ratie en lid van de coördinatie commissie van het Internatio naal Olympisch Comité. „De or ganisatie liep goed. De mede werkers hebben zich zeer flexi bel opgesteld." Niet iedereen was het eens met het positieve oordeel van Os wald. Een groot deel van de roeiers noemt de baan niet goed genoeg. Hoewel Maas blij was met het goud, hield ze geen goed gevoel over aan de race. „Het was zo moeilijk met de golven. Voor mijn idee heb ik geen enke le goede slag kunnen maken." Helmut Riep, de voorzitter van de Duitse roeibond, wees op het gebrek aan gelijke condities. „De wind is een groot probleem. DEN HAAG - Kofi Mensah is vanaf vandaag op proef bij ADO Den Haag. De verdediger zal in de komende periode een con tract proberen af te dwingen. Mensah speelde eerder bij Ajax, waarvoor hij 21 keer in actie kwam. Daarna speelde de 25- jarige speler vier seizoenen bij NAC. ANP .maandag Het olympisch toernooi kan al leen eerlijk verlopen als de wind minder is." Riep had al weinig reden om po sitief ferug te kijken. Bijna de i helft van de uit tachtig man be staande Duitse equipe werd ge troffen door een salmonellaver giftiging en moest zich terug trekken. Het organisatiecomité van de Spelen Athoc heeft maatregelen tegen het hotel van de Duitsers aangekondigd. ANP/AFP Nieuwdorp. Borsele Sloepoort Cup. Om de elfde plaats: Zeelandia Middelburg-Oostka- pelle 1-0 (Ruud Mesu 1-0). Om de negende plaats: Patrijzen-Kapelle 0-2 (Niels Kole 1-0, Rob Oostrom 2-0). Om de zevende plaats: BSC Roosendaal-Terneuzense Boys 1 -0 (Je roen Benjent 1-01. Om de vijfde plaats: Nieuwdorp-Dauwendaele 1-1 Dauwendae- lewns (Peter Kastelen 1-0, Julio Fagundez 1- 1). Troostfinale: RCS-GPC Vlissingen 3-0 (Asraf Elhrouz 1-0, Martin Janse 2-0, Martin Janse 3-0). Finale: SSV'65-Vlissingen 4-1 (Antoine Kunst 1-0, Marcel Kole 2-0, Arjan Oostdijk 3-0, Mohamed Tahri 3-1, Yuri Baart 4-1). Eindstand: 1. SSV'65, 2. Vlissingen, 3. RCS, i 4. GPC Vlissingen, 5. Dauwendaele, 6. Nieuwdorp, 7. BSC Roosendaal, 8. Terneu- zense Boys, 9. Kapelle, 10. Patrijzen, 11Zee landia Middelburg, 12. Oostkapelle. Yerseke. Mosselrace. ORC-club 1,2,3:1. Creekwater (W. Garscha gen), 2. Club Regatta (L. Westhoeve), 3. tt Soetigheyt (T. Wilkes). ORC-club 4, 5, 6: 1. Spetter (Schretlen), 2. Jottum (G. de Werd), 3. Quality of life (K. Ver- sluys). Rond- en platbodem: 1. Paalse Hengst (A. Verras), 2. Windroos (J. de Looff), 3. De brui ne os (J. Geuze). Ongemeten (SW<100): 1. Rebel Label (A. van de Oever), 2. Dixie (L. van Dixhoorn), 3. Bojangles (Dhr. Goyvaerts). Ongemeten (SWclOO): 1. Furie (B. Hoef sloot), 2. Bolle BeerfP.de Haas), 3. VinetalN. Cornelisse). Ongemeten (SW met spi): 1Rising Hope (S. Cowlin), 2. Zeeduizend (H. Peule), 3. Mi us (R. Hoogmoed). SNS Zeeland Open. Eerste ronde. Hoofdgroep A: Chub - Tantsikoezjina, Van den Akker - Thijssen, Tholel - Valne- ris, Aleksejevs - Provoost. Hoofdgroep B: Zwart - Golubeva, Misans -Jansen, Wirny- Heusdens, Kousemaker - Bedinovs. Opening toernooi: 14.30 uur. Aanvang eerste ronde: 15.00 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 25