PZC Jongerius-Kort verrast met tweede plaats PZC Stormvogel heerst op hoofdnummer Geen WK-limieten op Rob Druppers Meeting SOO VERLENGING! 15 Marokkaan wint 15 van Zeeland voor derde keer op rij Maarten Lafeber speelt zich degelijk in top twintig maandag 11 augustus 2003 Verzet Willeboordse zegeviert in Open Duits kampioenschap Jeroen Dellebeke en Marinka Bil zegevieren bij Havenrace op 3000 meter vrije slag Gezamenlijk Triatleet Babijn blijft winnen Leenhouts pakt open schaaktitel Holmatro wint op Cowes Week Menster Leijs derde in Ouddorp Schletterer wint in Utrecht met pr Meer kans, meer geld, in de Staatsloterij. J et si Haf este Sou :raiti enp: opp: ■ecfe ddei oorc er. K AM Belt ilaati eatle- T.lie aecor- 'Orhf NP giste 'ecort mSs ardt naai Hors ;eruit Moe- ■ande il HnnrSiaak Sinke GOES - Marlies Jongerius ein digde bij de 15 van Zeeland verrassend op de tweede plaats, alleen de Keniase Christine Chepkonga was nog een maatje te groot voor haar. De andere Keniase atlete, Sa rah Kebaso, pakte ze nog wel in de laatste twee kilometers en die zette ze op een kleine mi nuut. Anjolie Wisse, Neder- lands kampioene op de 1500 meter, werd vierde en finishte net binnen het uur. „Ik ben weggegaan met de ge dachte dat ik morgen weer mijn training moet kunnen af werken", liet een verheugde Marlies Jongerius-Kort weten. Bijgestaan door Jan de Wilde en Perry Vermeulen kon zij het tempo gemakkelijk volgen en nestelde ze zich bij de vrouwen op de derde plaats, achter de twee Keniaanse atletes. In de wat typische stijl maalde Chepkonga voor Kebaso en Jongerius uit. Zichtbaar afge traind bleef Jongerius er een strak tempo op na houden. Twee kilometer voor de finish kreeg de AV'56-loopster Keba so in het vizier. Kebaso gaf zich niet meteen gewonnen, er waren drie tem poversnellingen van Jongerius voor nodig om het verzet te breken. Jongerius liep uitein delijk een pr van 55 minuten en 37 seconden op de 15 kilometer. „Ik ben hier eigenlijk voor de fun", zei Anjolie Wisse, de atle te die als vierde eindigde, voor afgaand aan de voor wel lange afstand. „Ik ben op uitnodi ging van Frank Bordui (de PR- man van de 15 van Zeeland) naar Goes gekomen". En ple zier had de hardloopster uit 's-Heer Hendrikskinderen ook gehad, zei ze achteraf. „Ik heb genoten van de omgeving en de perfecte organisatie. Ik was het lopen van de 1500 meter een beetje zat omdat er geen verbe tering in mijn tijden zit en de li miet voor het WK in Parijs niet haalbaar was." Baligha sprint Paque er net uit HnnrSiaak Sinke GOES - Bijna had aanstormend talent Mark Paque (21) van Haag Atletiek de Marokkaan Jamal Baligha (Almere'81) van zijn derde opeenvolgende zege in de 15 van Zeeland afgehou den. In een uiterste krachtsin spanning was het echter Balig ha die met zijn tijd van 46 minuten en 14 seconden Paque een seconde voor bleef. Even werd nog door wedstrijd leider Wim Schot en de organi satie van AV'56 overwogen om de wedstrijd in te korten naar tien kilometer. Maar na een con trole van het parkoers, waarop vele drinkposten een een dou cheinstallatie aanwezig waren, konden de 150 deelnemers om van start voor vijftien hete kilo meters. Al snel vormde zich een kop groep van een twintigtal lopers, met favoriet en parkoersrecord houder Jamal Baligha in de voorste linies. Onder andere Latta Jiru Waqo, Said Ayada, Jan Willem Schaar en Mark Paque liepen in zijn kielzog. Al snel volgde een schifting, waar door het nog acht man aan de kop over bleven: Said Ayada, Jamal Baligha, Jan Willem Schaar, de Rus Vladimir Tontchiski, Latta Jiru Waqo en deBelgBart de Berge. Het tem po werd steeds bepaalt door Baligha, de latere nummer twee, Paque, moest toen even [an- :eei SPORTREDACTIE Stationspark 28 Postbus 31 1460 AA goes Tel: (0113)315640 Tax: (0113)315669 Email: sport@pzc.nl Jan Dagevos (chef) Fr'ts Bakker (coördinator zuid) Tudy Boogert (coördinator noord) Sven Remijnsen Roeland van Vliet Barry van der Hooft centrale redactie Stationspark 28 Postbus 31 1460 AA goes Tel: (0113)315500 Tax: (0113)315669 E-mail: redactie@pzc.nl internet www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl meulen (AV'56) en oud-AV'56- atleet Frans Roelofs liepen met z'n allen rond de twintigste plek. Naarmate de race vorderde, werd de kopgroep kleiner. Jan Willem Schaar kreeg last van de warmte: „Met zo'n groot li chaam als ik raak je je warmte minder snel kwijt", verklaarde hij na de finish zijn terugval. „Ik zag Jan Willem van de kop af wapperen en ben toen op goed geluk naar de kop toegegaan", vulde Paque hem aan. Op het laatste rechte stuk van ongeveer 200 meter werd de wedstrijd met een heuse eindsprint be slist; Baligha scoorde zijn on vervalste hattrick in een tijd die een kleine minuut boven zijn parkoersrecord lag. Paque hield Latta Jiru Waqo nog net van de tweede plaats af. „Ik ben hiermee onzettend blij juichte Paque. „Ik ben zes maanden geblesseerd geweest, maar nu ik bij mijn nieuwe trai ner Michel Lukien train, gaat het prima." De Marokkaan Jamal Baligha kwam twee jaar geleden naar Nederland. Als volslagen onbe kende won hij toen de tweede editie van de 15 van Zeeland. Daarna volgden er nog veel overwinningen. Hij verhuisde naar Rij s wij k en komt sindsdien uit voor AV Almere'81, waar hij met een aantal landgenoten zijn traningen afwerkt. Enkele maanden geleden won hij nog de marathon van Almere. Arjan Beije was na een bekeken race de beste Zeeuw op de ne gentiende plek. In een heuse eindsprint klopte hij Theo Rabout en Frans Roelofs. Voor Beije was dat een bijzondere prestatie omdat hij de afgelopen week strobalen had gesjouwd op de boerderij van zijn ouders. En zaterdagmorgen moest hij als postbode de post nog ge woon rondbrengen. Rachid Guigui (AV'56) ging bij de mannen H40 aanvankelijk goed mee, maar moest in de laatste kilometer wat gas terug nemen. De Belgen Geert Sneppe en Jos Lemmens eindigden daarom voor hem. Jan de Wilde (AV'56) liep als haas en trainer van Marlies Jongerius naar de tweede plaats bij de mannen H45, de Belg Lambert Seis won. Wim Besuyen (Dynamica) was bij de mannen H50 nog net goed voor het laagste treetje van het erepodium. Karei van de Gruiter (Dynamica werd derde bij de mannen H55. Rob Mol (Veteranen Nederland) won bij de mannen H60 en Hans Pluijlaar bij de mannen H65. DeZeeuwen Theo Rabout (Wie lingen), Arjan Beije (AV'56), Ra- ciid Guigui (AV'56), Alwin Ver- BRAUNSWEICH - Judoka Eli sabeth Willeboordse heeft za terdag bij de Open Duitse kam pioenschappen in het Duitse Braunsweich goud gewonnen in de klasse tot 63 kilogram. De Middelburgse, woonachtig in Goirle, versloeg in de eindstrijd de Griekse Boukoupaia op ip- pon. bi de eerste ronde zette Will- boordse de Duitse Anja von Re- towski ook al met een vol punt opzij. De Roemeense Maria Loredana Boibu, de Hongaarse Zsuzsa %zi, gezien als een medaille kandidaat voor het aankomen de WK in Osaka, en de Oosten rijkse Claudia Heill werden daarna door de Zeeuwse cios- studente naar de slachtbank ge leid. Hoewel Elisabeth Willeboordse ingoede vorm is, reist ze niet af naar Osaka. Aan het begin van bet jaar kampte de judoka nog met de naweeën van een ernsti ge knieblessure. Daardoor kon ze zich tijdens de A-toernooien niet kwalificeren voor het wereldkampioen schap. Jamal Baligha voert de kopgroep van de 15 van Zeeland aan. Hij bepaalde het tempo en won uiteindelijk ook. foto Willem Mieras van onze sportredactie BRESKENS - Tijdens de 64e Havenrace in Breskens, de tweede wedstrijd in het Zeeuw se Open Water Zwemcircuit, heeft Stormvogel-zwemmer Je roen Dellebeke de 3000 meter vrije slag gewonnen. Hij nam daarmee de leiding in het klas sement om de Zeelandcup over. Dellebeke won de afstand met een straatlengte voorsprong. De strijd om de tweede plaats was dan ook spannender. Roel Del- laert van de Bruinvis won dat gevecht nipt van de Vlissinger Michiel Soolsma. Charles Potin uit Sluis had een minder goede dag. Hij finishte als vierde. Op dezelfde afstand voor vrou wen zegevierde Marinka Bil, eveneens van de Stormvogel. Met de overwinning verstevigde ze haar leidende positie in het algemeen klassement van de Zeelandcup. Anderhalve mi nuut na haar tikten de Koe- wachtse zwemsters Daisy de Ridder (tweede) en Petra Vink (derde) aan. De 3000 meter schoolslag was zaterdag minimaal bezet. De mannen en de vrouwen startten daarom gezamenlijk. Uit het tien zwemmers tellende deelne mersveld was Gino van Damme van ZC Koewacht de snelste. Hij voelde daarbij wel de hete adem van René van Oudenaarde uit Sint-Annaland in zijn nek. Erik de Groote van Scheldestroom tikte als derde aan. Bij de vrou wen ging de winst naar Ryan Verplanke, die met groot ver schil voor Linda Vink en Eline Nijskens van ZC Koewacht fi nishte. Van Damme en Verplan ke gaan na deze wedstrijd gelijk aan de leiding in de Zeelandcup. De prijzen om de verenigingsbe kers, die gerekend worden over de hoofdnummers 3000 meter, gingen dit jaar weer naar De Stormvogel (heren) en ZC Koe wacht (dames). Hiermee pro longeerden beide verenigingen hun titels van vorig jaar. De 1500 meter vrije slag was het domein van de zwemtweeling uit Koewacht. Niek en Carmen de Ridder wonnen allebei hun nummer overtuigend. Robin Dellaert van de organiserende vereniging tikte bij de jongens als tweede aan, derde werd ei genlijk Vlissinger Robert Stroo. Maar doordat hij zijn cap na de finish verloor en deze niet kon inleveren, werd hij gediskwali ficeerd. En dat terwijl hij wel met cap op was gefinisht. Rick Visser, die uiteindelijk als derde aantikte, gaf sportief zijn prijs aan Stroo. Koewacht-zwem sters Mariska Hamelink en Josi- ne van Dorsselaer eindigde bij de meisjes als tweede en derde. Yaïr Klazen (Stormvogel) en Shanyra van Bambost (De Schelde) eindigden als eerste op de 1000 meter vrije slag voor zwemmers en zwemsters onder dertien jaar. Timothy van de Brande (ZC Koewacht) pakte de eerste plaats op de 500 meter vrije slag voor onder elf jaar. De Vlissingse Danique van Peenen (Stormvogel) won deze afstand bij de meisjes. De volgende wedstrijd om de Zeelandcup is op zaterdag 30 augustus. Het is dan Luctor et Emergo dat voor het eerst een Open Waterwedstrijd houdt. Er wordt gezwommen in het Ka naal door Walcheren. DEIL - Ronnie Babijn zette zaterdag zijn zegereeks voort. In Deil pakte de Terneuzense triatleet in een kwarttriatlon zijn zesde seizoenzege. Niemand kon hem ook maar enigszins be dreigen. Babijn finishte in de hitte na 1 uur, 56 minuten en 51 seconden. HENGELO - Op overtuigende wijze heeft Koen Leenhouts de A-groep van het open NK schaken voor jeugd in Hengelo ge wonnen. De negentienjarige schaker van SVWZV uit Oost burg, die deelnam in de categorie tot en met twintig jaar, kon het zich zaterdag zelfs permitteren om in de slotronde remise te spelen tegen Ali Bitalzadeh. „Ik bood al na twee zetten re mise aan", zei Leenhouts. „Een beetje flauw, maar ik wilde zeker van de titel zijn.Leenhouts' eindscore was acht punten uit negen partijen. De Zeeuws-Vlaming, die de beste was van tachtig schakers, legde in 1996 in de klasse tot en met twaalf jaar ook al eens beslag op de open titel. Matthieu Freeke uit Terneuzen werd gedeeld derde met een score van zesenhalf. Jan Breukelman uit Terneuzen greep net naast de winst in de B-groep. Hij verloor in de laatste ronde van Matthew Tan. Door die nederlaag, zijn enige van het toernooi, zakte Breu kelman met zeven punten naar de derde plaats. COWES - Het kajuitjacht Holmatro, met aan boord Middel burger Ko Stroo en de Goese Kelly Clarijs, heeft tijdens de Co wes Week in Engeland gewonnen in de klasse IRC 2De zeilers werden drie keer eerste en één keer tweede. De Weerga van schipper Wessel Liezenga uit Middelburg werd in dezelfde klasse achtste. In de snelste klasse IRC 0 werd de Tonnère de Breskens van Pieter Vroon uit Breskens zeventiende. De Fregatvogel (Aernoud Jongepier) werd zesde in de IRC 3 en de Croix du Cygne 23e in de IRC 6. OUDDORP - Tijdens een nationale menwedstrijd in Ouddorp hebben verscheidene Zeeuwse menners goede prestaties neergezet. Corina Leijs uit Biezelinge eindigde als derde bij de enkelspan paarden. Leo Paauwe uit Nisse werd vierde bij de tweespan paarden en Sjaak van Stappen uit Heinkenszand haalde hetzelfde resultaat bij de tweespan pony's. Jan-Wil lem Minnaard uit Baarland klasseerde zich als zevende bij de enkelspan paarden en voor Jan-Willem de Jonge was er de zelfde plaats bij de enkelspan pony's. Niek van Loenhout uit Ellewoutsdijk werd bij enkelspan pony's elfde. UTRECHT - Sebastièn Schletterer heeft zaterdag de 800 me ter gewonnen tijdens de Rob Druppers Meeting in Utrecht. Hij liep daarbij ook een nieuw persoonlijk record: 1.48.67. Schletterer: „Ik heb mijn persoonlijk record met slechts één honderdste aangescherpt. Maar tot nu toe loop ik elke wed strijd steeds een snellere tijd, ik hoop deze trend door te kun nen zetten zodat er aan het eind van het seizoen een mooie tijd achter mijn naam staat." Arnoud Okken eindigde als tweede in 1.49.80. Daniel Ward werd in Utrecht tweemaal tweede. Telkens moest de jonge sprinter van RKHAV uit Hulst alleen zijn meerdere erkennen in Troy Douglas. Die won de 100 meter in 10.42, waar Ward tot 10.59 kwam. Op de 200 meter liep Ward een tijd van 21.10. Douglas won in 20.64. door Pim van Esschoten UTRECHT - „Hé Verlooy! Is dit voldoende", roept Troy Douglas luid vragend over de atletiek baan. „Kun je geen klokkijken, Troy," antwoordt Peter Verlooy, hoofdcoach bij de KNAU. Want een 200 meter in 20,64 seconden is snel, maar niet genoeg. De li miet voor de WK in Parijs is im mers 20,60. Maar Douglas lacht, weet haast wel zeker dat hij wèl naar Parijs wordt gestuurd. „We gaan naar de Moulin Rouge." De nestor van de Nederlandse sprint wijst op de internationale B-limiet (20,75) en zijn groeiende vorm. Argumenten genoeg om hem te sturen. Vindt Douglas. „De politiek van de achterdeur tjes", zegt Verlooy. Als de tijd van Douglas wordt omgeroe pen, smijt hij z'n flesje water op Advertentie HOOP MET JE TEAM 9 STAATSLOTEN BIJ /OOR EXTRA HANS! door Norbert Kleinherenbrink KOPENHAGEN - Golfer Maar ten Lafeber ontpopte zich bij het Nordic Open in Kopenhagen als de beste Nederlander. De 28- jarige Zeistenaar sloot de eerste editie van het toernooi af op de gedeelde achttiende plaats. Ro- bert-Jan Derksen (62e) en Rolf Muntz (7 9e) eindigden ver in de achterhoede. Lafeber beleefde een uitstekend weekeinde in Denemarken. Za terdag klom hij van de 66e naar de 23e plaats door een rondje van 66 slagen. Een dag later klom hij nog eens vijf plaatsen in het klassement met een om loop van 68 slagen. Lafeber speelde zeer degelijk in de vier de ronde, met twee birdies, een eagle en de rest par. Hij kwam uit op een eindscore van 275. Derksen (72 en 70, totaal: 282) kon zich in het weekeinde niet verbeteren. Ook Muntz (75 en 70, totaal: 285) maakte te veel fouten om te stijgen in het klas sement. De Engelsman Ian Poulter won het toernooi met een score van 266 slagen. Eerder dit jaar zege vierde hij bij het Welsh Open. Het was zijn vijfde titel in zijn loopbaan. De Schot Colin Montgomerie eindigde op de tweede plaats, 1 slag achter Poulter. ANP soop met net hele voetbalteam Staatsloten bij Primera en plak de voetbaistfckes op het de^tfnameformiiter. Lev®' de volle kaart In en wte weet scoor Je In de verlenging. Je maakt elke twee maanden kans op prijzen waar bet hele team wat aan heeft. Aan het"einde van jou en eén keer aan de clubï Haal snel hel deehameformutter bij Primera of je voetbalclub. Kijk op www.voetbalvrienden.nl voor meer informatie en de dichtstbijzijnde Primera. het tartan. Vloekt even. Tien mi nuten eerder heeft Jacqueline Poelman ook al nipt de toegang tot het WK gemist. Op de piste in Overvecht, die bepaald niet als snel bekend staat, perst ze een 23,16 seconden over 200 meter uit de benen. De limiet staat im mers op 23,04 seconden. De Rob Druppers Meeting bood zaterdag een laatste kans. Van daag zitten Verlooy en de andere bondscoaches in IJsselstein rond de tafel om te beslissen wie wel en wie niet naar Parijs gaat. En als het om de sprint gaat, moet Verlooy veel bepraten met de collega's.De estafetteploeg bij de vrouwen is de enige die aan de limiet voldeed. Douglas is een bespreekgeval. Poelman ook. De IAAF eist een tijd van 23,13 seconden, die Poelman dit jaar nog niet liep. Maar vorig jaar wel (23,00) en dat telt ook voor de internationale federa tie. En omdat Poelman als lid van de estafetteploeg toch in Parijs is, ligt aanwijzing voor de hand. En dan is er nog de estafette bij de mannen. Zes keer strandde de ploeg op de 39,10 seconden, die de KNAU eist voor uitzen ding naar de WK. Het viertal had gisteren in Berlijn een laat ste gooi kunnen doen, maar koos een andere route. Het wilde de technische staf van de atle- tiekunie overtuigen door dit weekeinde individueel progres sie te tonen. Daarin slaagde al leen Troy Douglas. Patrick van Balkom faalde vrijdagavond al in Londen waar hi j de 2 0 0 meter in een wel heel magere 21,12 liep. En zaterdag in Utrecht ver krampt Caimin Douglas al na twintig meter. De ploeg ram melt en toch lijkt het licht voor de WK vandaag op groen te gaan. „Niet sturen zou onver standig zijn", vindt coach Wi- gert Thunnissen. „De ploeg heeft vier keer onder de 39,40 gelopen, is stabieler geworden. Maar het gaat ook om het proces richting de Olympische Spelen van volgend jaar. Uitzending naar Athene 2004 is reëel. IOC en IAAF laten de bes te zestien landen toe, Nederland staat nu negende. „Maar dan is de ervaring van Parijs dus wel van groot belang", aldus Thun nissen. Het zijn zachte argu menten, weet hij ook wel. „Maar de consequenties de ploeg thuis te laten zijn zó overschrijdend. Je loopt dan achterstand op. En dat geldt ook voor de nieuwe ge neratie sprinters, richting Pe king 2008." GPD

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 15