PZC PZC Toeristen barbecuen voorzichtig Nieuwe tribune HVV '24 bijna zitklaar Staalfabriek Zelzate steekt 28 miljoen in beperken stofuitstoot 11 Arsenaaltheater even jaren '80 discotheek Garnalenvisserij zit in zwaar weer Aanvragen vergunningen voor evenementen in Hulst vaak te laat ingediend GROTE KERK VEERE tot 1 september zaterdag 9 augustus 2003 Doorstart uienbedrijf Toertocht Medewerking Baan Westerscheldetunnel dicht Giftige alg hindert mosselvissers Recordaantal deelnemers Route 55 Aanrijding in Nieuwvliet Honderd uur dienstverlening voor Hulstenaar Hnnr Mieke vanderJagt COLIJNSPLAAT - Nu de Visse- rijdagen, wegens het afhaken van de visserijsector, Colijns- plaatse Dagen zijn geworden, II moet het publiek niet alleen de rondvaarten over de Ooster- f schelde missen, maar ook de uit reiking van de wimpels en de prikkelende informatie over de in. garnalenvisserij. De zorgwek kende ontwikkelingen in de Gfe visserij waren voor de sector re- den om uit de Visserijdagen te stappen, en er is nog geen re den om die stap ongedaan te maken. Burgemeester C. van Liere van Noord-Beveland, is vanuit zijn bestuursfunctie in het Product schap Vis, nauw betrokken bij de visserij in Colijnsplaat. Ook hij maakt zich zorgen over de garnalenvisserij, al speelt het probleem in de Delta minder dan in de Waddenzee. ,,Dat de garnalenvissers in het noorden deze week actie hebben gevoerd, is volkomen begrijpe lijk. De twee bedrijven die in de garnalenhandel het monopolie hebben, drukken de prijzen enorm, terwijl de garnalen in de winkels voor hoge prijzen te koop liggen. De monopolisten hebben een enorme berg garna len in de vriezer liggen en willen van de vissers niet anders dan voor dumpprijzen garnalen ko pen. Onder zulke omstandighe den kun je dus net zo goed niet gaan vissen." Dat gebeurt dan ook niet in Co lijnsplaat, volgens Van Liere, althans niet op garnalen. ,,Er is in Colijnsplaat nog geen ons garnalen binnengebracht", zegt de burgemeester. „In Stellen dam en Breskens is de aanvoer ook minimaal. Gelukkig heb ben we hier het voordeel dat de vissers op iets anders kunnen overschakelen. Ze vangen schol en tong en de aanvoer daarvan is heel behoorlijk. Zo blijft de vis serij op Noord-Beveland in stand, maar de garnalenvissers in de Waddenzee hebben die mogelijkheid niet. Die zijn uit gerust voor garnalen en voor anders niets." Van Liere verwacht dat, als de monopolisten in oktober door hun diepvriesvoorraad heen zijn, de garnalenvisserij wel weer wat aantrekt. „Maar voor vissers die ervan afhankelijk zijn, kan het dan al te laat zijn en dat is natuurlijk zeer betreu renswaardig." Organisaties onwetend over regels rioorSheila van Doorsselaer HULST - Organisatoren van evenementen in de gemeente Hulst zijn vaak te laat met het aanvragen van de benodigde vergunning of ontheffing. Aan vragen moeten minstens acht weken van tevoren worden in gediend en dat gebeurt lang niet altijd. In de gemeente Hulst worden op jaarbasis vele tientallen feesten georganiseerd door verenigin gen, particulieren of bedrijven. Voorbeelden zijn de Reijnaert- feesten in Hulst, de Molenfees ten in Kloosterzande, de Ster- refeesten in Clinge, de Goede- landsfeesten in Lams waarde, carnavals- en koninginnedag activiteiten, Sinterklaasintoch ten, kermissen en wielerwed strijden. Maar ook voor minder drukbezochte evenementen, zo als buurtfeesten en zeskampen, moet een vergunning of onthef fing worden gevraagd. Dit geldt zelfs voor activiteiten zoals loterijen, bingo's, knalap paraten, geluidswagens en an dere zaken die gerelateerd zijn aan de Algemene Plaatselijke Verordening (APV). Minimaal acht weken voor het evenement wordt gehouden moet toestem ming aan de gemeente worden gevraagd. Vaak komen de aanvragen ech ter een stuk later binnen. Veel organisatoren zijn niet van de regeling op de hoogte. Voorna melijk als het om een eenmalig evenement gaat. De afdeling Bijzondere Wetten in.het gemeentehuis van Hulst vraagt daarom in een publicatie KRUININGEN - Het Kruining- se uienbedrijf Delizza is gered van de ondergang. Onder de nieuwe naam Rijnhout Onion Products maakt het bedrijf een doorstart. Delizza werd ruim een maand geleden failliet verklaard, na dat waterschap Zeeuwse Eilan den beslag had laten leggen op de tegoeden. Een eerste door start mislukte, maar uiteinde lijk werd toch een nieuwe inves teerder gevonden. redactie zeeuws-vlaanderen Willem Alexanderlaan 45 Postbus 145 4530 AC terneuzen Tel: (0115) 645769 Fax:(0115)645742 E-mail: redtern@pzc.nl Conny van Gremberghe (chef) Wout Bareman Raymond de Frel René Hoonhorst René van Stee Frits Bakker (sport) Baudeloo 16 Postbus 62 4560 AB hulst Tel: (0114) 372776 Fax: (0114) 372771 E-mail: redhulst@pzc.nl Sheila van Doorsselaer centrale redactie Stationspark 28 Postbus 31 4460 AA goes Tel: (0113) 315500 Fax:(0113)316669 E-mail: redactie@pzc.nl internet www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl Bezorgklachten: 0800-0231231 op maandag t/m vrijdag ge durende de openingstijden; zaterdags tot 12.00 uur extra aandacht voor het toch De lange termijn die de gemeen- overige instanties. Zij moeten vooral tijdig aanvragen van de te aanhoudt heeft als reden dat van de activiteiten op de hoogte benodigde vergunning of ont- er vaak overleg gevoerd moet worden gesteld om zodoende heffing. worden met de regiopolitie en passende (verkeers) maatrege len te treffen. Als aanvragen te laat binnen komen, kunnen ze wellicht niet tijdig worden ver werkt of moeten de aanvragers in het uiterste geval worden te leurgesteld. Overigens geldt dat niet voor zomaar alles een ont heffing wordt verleend. HULST - De Tourclub Hulst houdt zondag 24 augustus de jaarlijkse Westerscheldetocht, een vrije toertocht van honderd kilometer door Midden- en Oost-Zeeuws-Vlaanderen. Liefhebbers kunnen tussen 8.00 en 9.30 uur starten bij café-res taurant Isengrim op de Abs- daalseweg. Ongeveer halverwe ge de route, bij café De Griete, is een uitblaasmoment voorzien. De brandweer van IJzendijke controleert in Groede een familie uit Terneuzen die net met de barbecue is begonnen. foto Peter Nicolai door Raymond de Frel SLUIS - De brandweer van de gemeen te Sluis is te spreken over de reacties van toeristen op de brief van burge meester J. Sala, waarin de gevaren van barbecuen bij aanhoudende droogte worden belicht. Brandweerlieden hiel den donderdagavond steekproeven op vier West-Zeeuws-Vlaamse campings. De medewerking van campinghouders laat volgens brandweercommandant N. Moskie nog wel te wensen over. Sala deed de brief de deur uit in navol ging van de gemeente Schouwen-Dui- veland en na overleg met de brandweer. Campinghouders, hoteleigenaren en medewerkers van VW-kantoren werd verzocht hun klanten attent te maken op de gevaren van brand in of nabij bos-, duin-, en ander natuurgebied aan de kust. Daarbij werd speciaal gewezen op de risico's van barbecuen bij de hui dige, droge weersomstandigheden. Brandweercommandant N. Moskie is ronduit positief over de medewerking van toeristen. „We hebben vier cam pings bezocht. Daar werd behoorlijk gebarbecued. De één had wel een em mer water bij het apparaat staan, de ander niet. In het laatste geval voerden we een gesprekje, waarna vrijwel ieder een gelijk zo verstandig was om alsnog een emmer te vullen." Minder te spreken was Moskie over de medewerking van campinghouders. „De brieven zijn op de meeste campings weliswaar keurig op het prikbord bij de receptie gehangen, maar ik had liever gezien dat er kopietjes waren verspreid onder de campinggasten. Dat is toch een taak van de ondernemers zelf? Een goed huisvader zorgt toch goed voor zijn gasten? Ik sta in het weekend zelf ook op een camping, maar ik kom niet vaak bij de receptie. Kom je daar niet, dan weet je van de waarschuwing dus helemaal niets af", aldus Moskie. Ook een verzoek voor een Duitse verta ling van de brief acht Moskie tot een op dracht voor de ondernemers. „Zij mo gen de waarschuwing al met al iets ster ker uitdragen", aldus Moskie. Het aan scherpen van de maatregelen vindt hij vooralsnog niet nodig. „Als we enig idee krijgen dat de brandgevaarlijk heid door de droogte wordt verhoogd, dan bekijken we situatie opnieuw. Ik verwacht overigens niet dat het nodig is, want maandag en dinsdag krijgen we waarschijnlijk regen." door Sheila van Doorsselaer HULST - De gloednieuwe sup porterstribune van de Hulster voetbalvereniging HVV '24 is bijna zitklaar. De zittribune is uitgevoerd in de clubkleuren blauw-geel en telt 170 stoelen. Het kostte HVV 60.000 euro om de trouwe supporters hoog en droog van de wedstrijden te kunnen laten genieten. De oude tribune is vijftig jaar oud. Echt luxueus was het dit exemplaar niet. In plaats van op stoeltjes moesten wedstrijden worden uitgezeten op betonnen banken. Niettemin is de Hulster atletiekvereniging RKHAV zeer blij met de aanwinst. HW heeft de oude tribune immers aan RKHAV overgedragen. HW-voorzitter G. van de Voor de is erg trots op de nieuwe tri bune. „De ruimte onder de stoe len is helemaal dichtgemaakt zodat er geen troep op de grond onder de tribune kan vallen. Onder de stelling is een kelder gemaakt en die kan mooi dienen voor opslag." Sinds HW veranderde van hoofdveld, was de oude tribune eigenlijk nutteloos. Omdat de voetbalclub daardoor zonder overdekte zitplaatsen achter bleef, werd besloten tot de bouw van een nieuwe. Van de Voorde: „De aannemer heeft hard ge werkt, maar ik ben bijzonder trots op alle vrijwilligers die ge holpen hebben. Zij toonden hart voor de club." De tribune zal voor het eerst ge bruikt kunnen worden tijdens de eerste competitiewedstrijd van het eerste elftal, op 14 sep tember tegen Breskens. De offi ciële opening volgt later. Ook is er de laatste maanden hard gewerkt aan nieuwe bete geling rond het hoofdveld. Dit kostte de club niets. Van de Voorde:,, Alle tegels hebben we gekregen. Ze zouden anders in de puinbreker zijn terechtgeko men. Dit is het toppunt van re cycling." Ook de verouderde kleedlokalen zijn volledig gere noveerd. De gemeente Hulst kwam hiervoor over de brug met 45.000 euro aan subsidie. GOES - De Westerscheldetunnel is van maandag 11 tot en met donderdag 14 augustus gedeeltelijk afgesloten. Vanwege werkzaamheden aan het gsm-net zal in één van de tunnelbui zen - afhankelijk van waar op dat moment wordt gewerkt - de linkerrijstrook afgesloten zijn voor verkeer. Volgens de NV Westerscheldetunnel wordt gewerkt aan de kabels naar de antennes. Dat is nodig om uiteindelijk een op timale dekking te krijgen voor alle aanbieders van mobiele telefonie. Om veiligheidsredenen is op de rechterrijstrook de snelheid beperkt tot 50 kilometer per uur. De maatregelen gelden van 9.00 tot 16.00 uur. YERSEKE - De beperkende maatregelen voor mosselvissers op de Waddenzee .blijven voorlopig van kracht. Zij mogen slechts twee dagen per week uitvaren. Opgeviste mosselen moeten bovendien zeker zeven dagen op de Yerseke Bank ver wateren. Reden is de verhoogde concentraties giftige algen die zijn geconstateerd in het kombergingsgebied Vliestroom, in het westelijke deel van de Waddenzee. Het Productschap Vis besloot vorige week in overleg met de Voedsel en Waren Autoriteit tot de maatregelen om er zeker van te zijn dat er geen besmette mosselen op de markt komen. De resultaten van monsters die deze week zijn genomen, laten zien dat de situatie in elk geval niet is verergerd. Desondanks blijven de maatregelen van kracht. De situatie is volgens het Productschap Vis niet alarmerend. De algen, die bij mensen onder meer diarree kunnen veroorzaken, zijn ook niet in de mosselen zelf aangetroffen. Volgende week worden opnieuw monsters genomen. HULST - Een recordaantal senioren heeft dit jaar deelgeno men aan de fietstocht Route 55. In totaal bijna 1500 ouderen deden mee aan een of meerdere van de vier fietstochten door de streek. Route 55 wordt opgezet door de verschillende plaatselijke afdelingen van Stichting Welzijn voor Ouderen (SWO). Onderweg brengen de fietsers bezoekjes aan bedrij ven langs de route en wordt hen op diverse bezienswaardighe den gewezen. De fietstocht door West-Zeeuws-Vlaanderen telde de meeste deelnemers, zeshonderd. De rit in de omgeving van Axel telde zo'n 250 fietsers, rond Sas van Gent fietsten zo'n driehonderd ouderen en in Oost-Zeeuws-Vlaanderen maakten 340 fietsers Route 55 mee. NIEUWVLIET - Op de Sint Bavodijk in Nieuwvliet zijn don derdagavond om 20.50 uur twee auto's zwaar beschadigd bij een aanrijding. Een 43-jarige automobilist uit de gemeente Sluis reed slingerend vanaf de kruising Zeeweg over de Sint Bavodijk in de richting van Nieuwvliet. Hij botste frontaal op de achterzijde van een naast de rijbaan geparkeerde perso nenauto van een 70-jarige man uit Roosendaal. De Brabander zat op dat moment samen met twee anderen in de wagen. Voor zover bekend raakte geen van de drie inzitten den gewond. Door de klap van de botsing reden beide voertui gen rechts van de dijk af en raakten zwaar beschadigd. De 43- jarige West-Zeeuws-Vlaming liep diverse kneuzingen op. Hij bleek meer dan drie keer de toegestane hoeveelheid alcohol te hebben genuttigd. Zijn rijbewijs werd ingenomen. De Sint Bavodijk was na het ongeluk voor twee uur afgesloten voor alle verkeer. De vrijwilligers Johan Baart, Werner Keijzer, Jo de Dijcker, Gerard vd Voorde en Roger Cleiman (vlnr) en (zittend) Adri van Cadsand hebben meegebouwd aan de nieuwe tribune van HVV' 24. Alleen de stoeltjes moeten nog worden geplaatst. foto Camile Schelstraete TERNEUZEN - Een 32-jarige man uit Hulst moet honderd uur onbetaald werk verrichten voor hennepbezit, medeplichtigheid aan de heling van een gesto len trailer met speedboot met buitenboordmotor, en het ver laten van de plaats van een on geval. Politierechter B. Doorewaard Boekhout sprak dat vonnis gis termiddag uit tijdens de straf zitting in Terneuzen. Doorewaard Boekhout vond niet bewezen, dat de man een bepalende rol had gespeeld bij de doorverkoop van de trailer en de speedboot met motor, maar concludeerde wel dat de Hulste naar wist dat hij betrokken was bij zaakjes die het daglicht niet konden verdragen. Het bewijs van de hennepkwe kerij met 277 planten was glas hard. Agenten troffen de kwe kerij aan toen ze bij de man aan de deur kwamen om hem te ho ren over zijn rol in de helings- zaak. En ook het verlaten van de plaats van het ongeval op de Ha- vendijk stond niet ter discussie. De verdachte meldde zich im mers de volgende dag zelf bij de eigenaar van het hek waar hij tegenaan was gereden. Alleen niet binnen de wettelijke ter mijn van twaalf uur. door Wout Bareman ZELZATE - Staalfabriek Sid- mar in Zelzate investéert de komende maanden 28 miljoen euro in een milieuvriendelijk systeem dat de stofuitstoot drastisch moet verminderen. Daarmee komt de staalprodu cent tegemoet aan de strenge milieuregels, die haar anderhalf jaar geleden door de Vlaamse regering werden opgelegd. Sid- mar wordt beschouwd als de grootste vervuiler in de Kanaal zone. Door de extra investering zou de uitstoot in de zomer van 2004 al flink gereduceerd kunnen wor den. De Vlaamse minister V. Dua van Leefmilieu ver plichtte Sidmar in augustus 2001 de uitstoot van luchtver- vuilende stoffen drastisch te be perken. Het ging de minister in de eerste plaats om de uitstoot van zwaveldioxide en stikstof oxide. Sidmar kreeg een jaar de tijd om een reductieplan op te stellen. De toenmalige milieu minister wilde ook een nadere studie naar de geplande inves tering van 90 miljoen euro in een nieuwe, hypermoderne staalfa briek, die vele malen milieu vriendelijker zou zijn dan de twee hoogovens van de fabriek. Die zorgden de afgelopen jaren voor de hoogste dioxine-uit stoot van heel Vlaanderen. De hoge vervuilingsgraad werd nog eens onderstreept door de uitkomsten van onderzoek van de Vlaamse Milieu Maatschap pij (VMM). Het onderzoek, dat werd uitgevoerd in de periode 1980-2000, toonde weliswaar een lichte verbetering aan bij de uitstoot van gevaarlijke stoffen in Vlaanderen, maar maakte ook duidelijk dat Zelzate nog steeds een probleemgebied vormde. Daar bleek de lucht het zwaarst verontreinigd. Vooral de uitstoot van koolstofdioxide bleek vele malen te hoog en het ozongehalte overschreed vele malen de toegestane normen. Ti j dens de zomer van2001bleek de drempelwaarde op 34 dagen gezondheidsbedreigend. Overi gens werden de gemeten waar den in de Kanaalzone volgens het Koninklijk Meteorologisch Instituut in Ukkel ook deze week flink overschreden. Het Gents Milieufront en ook Zeeuws-Vlaamse milieube schermers houden de ontwikke lingen bij Sidmar nauwlettend in het oog. VLISSINGEN - Het Arsenaal theater in Vlissingen wordt za terdag 23 augustus omgebouwd tot een jaren tachtig-discotheek tijdens de 80's Dance Party, compleet met videoschermen met clips en een grote lichtshow. De organisatie hoopt dat bezoe kers zich ook kleden in de outfit van de jaren tachtig. Tijdens de Party is muziek van de artiesten die in de jaren tach tig furore maakten te horen, zo als KC The Sunshine Band, Madonna, Dan Hartman en Mi chael Jackson. De organisatie hanteerteen mi nimumleeftijd van 25 jaar. De dj's van de avond zijn Timon Jacobs en Arlo van Sluis van Noordzee FM. De 80's Dance Party begint om 22 uur, maar de zaal is een uur eerder al geopend. Bezoekers die gekleed komen in kleren uit de jaren tachtig, kunnen prijzen winnen. Advertentie DORA D0LZ Dagelijks open van 11.00 -17.00 uur 's, zondags 13.00-17.00 uur

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 57