s PZC PZC Goes brandt spoorstudie tot grond af Alleen man met de schaaf maakt donderdag dol J'de\09et Rijkssteun aan Kliq oneerlijke concurrentie Postpapier gemeente gebruikt voor inzamelen geld afscheidsfeestje J* Colijnsplaatse Dagen l_xmz- m Toiletjuffrouw verdedigde zichzelf Politie betrapt drankrijders Drankrijder in de sloot Motor gestolen Wildplasser twee keer op de bon Gsm gestolen in Middelburg Museum pakt ouderwets uit tijdens braderie Auto gekraakt agenda vrijdag 8 augustus 2003 Toegangskaarten Kritieke zone Teniet Weerkaatsing Niemendal bil Rel om bedelbrief ambtenaren vert: act» ït dt rijft, WO» m.DJ Ovei HnnrRob Paardekam met kruININGEN - Twee ambte- ers%aren die op briefpapier van de en gemeente tientallen bedrijven ér hl aanschrijven om geld te vragen rP; voor het afscheid van hun colle ct ga. Kan dan? De initiatiefne gér niers, werkzaam bij de gemeen te Reimerswaal, zijn zich van er ij geen kwaad bewust, maar bran cheorganisatie Vianed en raads lid C. Knuit vinden dat ze te ver zijn gegaan. F. Marquinie en A. Meeuwse dachten dat het aardig zou zijn om hun collega L. Dominicus, et it die na 42 jaar weggaat bij de ge meente, te verrassen met een op treden van het brancheorkest, waarin voornamelijk mensen uit de bouw zitten. Zo'n optre- aurl den is niet goedkoop en daarom ragij werd de hulp van het bedrijfsle ven ingeroepen. In een brief aan zo'n zeventig bouwbedrijven, ingenieurs- en architectenbu reaus schreven Meeuwse en Marquinie enkele weken gele- e slj den dat het afscheid van Louw (Dominicus, red) toch meer zou alffi moeten en kunnen zijn dan de -Kt formele bijeenkomst die de ge- zé; meente organiseert. •tjel Het Algemeen Dagblad maakte P'ï gisteren melding van de zaak. mt Volgens de krant is de gemeente dei Reimerswaal in grote verlegen heid gebracht door de brief. Er vb! wordt zelfs een link gelegd met lei de bouwfraude. F. Marquinie vindt het allemaal sterk over dreven. „Dit heeft helemaal niets met bouwfraude te ma- oft, ken", zegt hij. „Het is een heel ir'f onschuldig initiatief. Wij vin den het uniek dat een collega na 42 jaar afscheid neemt van de gemeente en wilden iets voor hem doen. De suggestie wordt gewekt dat wij om geld hebben geschooid, maar in feite hebben '®s- we gewoon een idee aangedra- Ml] gen. Daarop is door de bedrijven Gé zeer positief gereageerd." Dat blijkt, want drie onderne mingen hebben besloten om de organisatie vah het afscheids- n feest min of meer op zich te ne- men en het benodigde geld bij jvt redactie bevelanden/tholen Stationspark 28 Postbus 31 4460 AA goes Tel: (0113) 315670 Fax: (0113)315669 E-mail: redgoes@pzc.nl Rolf Bosboom Ingrid Huibers Mieke van der Jagt Rob Paardekam centrale redactie Stationspark 28 Postbus 31 4460 AA goes Tel: (0113) 315500 Fax: (0113)315669 E-mail: redactie@pzc.nl internet www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl Bezorgklachten: 0800-0231231 op maandag t/m vrijdag ge durende de openingstijden; zaterdags tot 12.00 uur elkaar te verzamelen door de verkoop van toegangskaarten. „Op die manier is het al wat ac ceptabeler", zegt H. Dragt van brancheorganisatie Vianed. „Het gebeurt openlijk en ieder een kan zelf bepalen of hij wel of geen kaarten koopt. Maar ei genlijk kan het niet dat gemeen teambtenaren brieven sturen naar bedrijven om een financië le bij drage voor het afscheid van een collega te vragen. In mijn hoofd zou zoiets niet opkomen. Stel je voor dat een bouwbedrijf voor het afscheid van een mede werker aanklopt bij alle ge meenten waarmee ooit contact is onderhouden. Het imago van de bouw moet worden opge krikt. Dan moeten we met dit soort zaken voorzichtig om gaan." Ook PvdA-raadslid C. Knuit is niet gelukkig met de actie van Marquinie en Meeuwse. In een tijd waarin de bouwfraude zo actueel is, moeten ambtenaren volgens hem niet op deze manier te werk gaan. „Ze hadden het zeker niet op briefpapier van de gemeente moeten doen, maar op blanco papier", zegt Knuit. „Dan was ik er nog tegen ge weest hoor, maar het zou al iets minder erg zijn. In feite is het ge woon geschooi. Als je een colle ga een leuk afscheidsfeestje wil geven, moet je het zelf betalen. Dit gaat te ver." Knuit wil op heldering van het college en gaat schriftelijke vragen stel len. Hij wil onder meer weten of burgemeester en wethouders op de hoogte waren van de brief. Die vraag kan Marquinie alvast beantwoorden. „Ik wil daar heel duidelijk in zijn. Het was een idee van ons tweeën en van niemand anders. Dus ook niet van het college.Marquinie zegt het om die reden enigszins te be treuren dat het schrijven op briefpapier van de gemeente is verstuurd. „We zitten nogal on der tijdsdruk en waren bang dat een blanco brief bij de bedrijven onderaan de stapel zou komen te liggen"verklaart hij Marquinie is in ieder geval blij dat het afscheidsfeestje er komt, al is de verrassing voor zijn col lega er inmiddels af. „We heb ben hem vanmorgen in moeten lichten. Dat is heel erg jammer." Of hij het de volgende keer weer zo zou doen? „Ach, ik denk niet dat ik het nog eens zal meema ken dat een collega na 42 jaar af scheid neemt." COLIJNSPLAAT - In het cen trum en de haven van Colijns- plaat is er vandaag en morgen weer van alles te beleven tijdens de Colijnsplaatse Dagen. Kinderen kunnen vanavond meedoen aan een wedstrijd bal lonnen oplaten, een skelterrace en een kinderdisco. Voor vol wassenen is er dan een histori sche wandeling en een feest in de vismijn. Zaterdag opent brassband Wil- helmina de braderie om 10.00 uur. De hele dag door zijn er ac tiviteiten. Van demonstraties met politiehonden tot een op treden van het visserskoor. Zelfs een duik in een bassin is moge lijk op de markt bij duikschool De Kentering uit Wolphaarts- dijk. Op het plein bij de Neder lands Hervormde Kerk is er een rommelmarkt. De avond eindigt met een feest in de vismijn om negen uur en een optreden van The Bulldoze Band in Café Patrijs om half tien. Volgens de gemeente Goes staan ook huizen langs de Parallelweg binnen de kritieke zone van het vervoer van gevaarlijke stoffen over het spoor, door Rolf Bosboom Ook Drobeert de gemeente aan te tonen nlaatsen van schermen en het vervan- mogelijkheid is door Rolf Bosboom GOES - Goes heeft duidelijk zijn best gedaan op zijn inspraakreactie op de plannen voor geluidswerende maatre gelen langs de spoorlijn. De kritiek van de gemeente, die met veel cijfers wordt onderbouwd, is niet mals. Bij de voor bereiding van de plannen is fout op fout gestapeld: verkeerde aannames, ver keerde berekeningen, verkeerde con clusies. Neem de getallen op basis waarvan is bepaald waar langs het spoor geluids schermen nodig zijn en hoe hoog die moeten worden. Gekeken is naar de toename van het lawaai in verhouding dat het geld dat een scherm kost. Goes toont aan dat dat op basis van die me thode verscheidene huizen wel in aan merking komen voor een scherm, ter wijl die niet in de plannen zijn opgeno men. Bovendien ontbreekt voor de gebruikte richtlijnen een wettelijke basis. Ook zijn de gehanteerde prijzen voor een scherm veel te hoog, met als gevolg dat er op papier minder huizen in aanmer king komen voor geluidswerende maatregelen. Goes stelt dat de gehan teerde bedragen anderhalf keer hoger liggen dan de werkelijke. Ook probeert de gemeente aan te tonen dat er ten onrechte geen rekening is ge houden met trillingshinder. Het model waarmee de hinder is berekend noemt zij 'onvolledig, niet juist, geen relatie met de praktijk hebbend en zich niet richtend op de ware bron van de klach ten'. Volgens Goes liggen 96 huizen bin nen de zone waar sprake is van serieuze trillingshinder, overlast die zeker zo erg zou zijn als geluidshinder. Een ander punt dat de gemeente grote zorgen baart, is de veiligheid. Doordat er meer treinen met gevaarlijke stoffen gaan rijden, neemt de onveiligheid ook toe. Eerdere onderzoeken hebben al la ten zien dat 26 huizen of flatgebouwen binnen de kritieke zone (34 meter van het spoor) zijn gelegen. Desondanks is er geen rekening mee gehouden. Het aantal van 26 klopt bovendien niet, stelt Goes. De gemeente komt in totaal tot 96 huizen en flatgebouwen (vooral aan de Parallelweg en Willem Zelle- weg), waaronder een gedeelte van het ouderencomplex Rubenshof. Maatre gelen om het risicogebied te beperken, zoals het terugdringen van het LPG- vervoer, zijn daarom noodzakelijk. De plannen van het ministerie van Ver keer en Waterstaat bestaan uit het plaatsen van schermen en het vervan gen van houten dwarsliggers door be tonnen, die minder lawaai maken. Goes hamert erop dat er veel meer moet wor den gedaan om de geluidsproductie te beperken. Door de toename van het goederenver voer en de eventuele komst van de Wes- terschelde Container Terminal neemt de geluidshinder in de periode tot 2015 toe met zeven decibel. Betonnen dwars liggers leiden tot een afname met twee decibel. Het aanbrengen van zogeheten raildempers draagt ook twee decibel bijAls de treinen 's nachts niet harder dan veertig kilometer per uur rij den, le vert dat nog eens vier decibel op. Door die maatregelen te combineren is het dus mogelijk de toename van de ge luidshinder volledig teniet te doen, al dus de gemeente. Bovendien is er geen sprake meer van trillingshinder als de treinen veertig kilometer per uur rij den. Nog beter vindt Goes het om de hinder helemaal weg te nemen. Onderzoek van de provincie heeft uitgewezen dat een goederenlijn langs de A58 'duur maar technisch uitvoerbaar' is. Ook is het denkbaar al het spoorvervoer richting de snelweg te verplaatsen. Een derde mogelijkheid is het verleggen van het oostelijke deel van de spoorlijn tot aan Goes naar een tracé nabij de lijn van de Stoomtrein Goes-Borsele, zodat het Goese NS-station een kopstation wordt. Het 'ondertunnelen' van een deel van de spoorlijn is wat de gemeente betreft ook een oplossing. Dergelijke ingrepen zorgen er meteen voor dat de doorstroming van het autoverkeer ge waarborgd blijft. Geluidsschermen blijven wat de ge meente betreft 'volstrekt onaccepta bel': ze zorgen voor een nog grotere bar rière tussen Goes-Noord en -Zuid, be woners verliezen er hun uitzicht door, ze belemmeren de hulpverlening bij on gevallen op het spoor en ze verminde ren het zicht van treinmachinisten op overwegen. Weliswaar hebben scher men een nuttig effect op huizen die uit kijken op de spoorlijn, maar de wijdere omgeving schiet er weinig mee op. Door weerkaatsing tegen luchtlagen kan het lawaai in stille nachten kilometers ver te horen te zijn. De gemeenteraad bespreekt de in spraakreactie, die is na te lezen op de website van de gemeente en in het stadskantoor, donderdag 21 augustus tijdens een extra raadsvergadering. door Ron Maqnée MIDDELBURG - Dolle Don derdag in Middelburg was gis teren meer een Duffe Donder dag. De standwerkers wisten maar een handjevol kooplusti gen te trekken. En de kermisbe den draaiden hun attracties soms praktisch leeg. Maar ge lukkig was er één man die nog met het publiek stond te dollen: De man met de schaaf. Dolle Donderdag staat normali ter garant voor veel drukte, lange files en een stampvolle binnenstad. Maar deze donder dagmiddag lijkt er aan de alou de traditie een eind te komen. De binnenstad is goed gevuld met mensen, maar écht over de hoofden lopen is er niet bij. Op de Markt moeten kermisex ploitanten hun attracties bijna compleet leeg laten draaien. Al leen de spectaculaire attractie waarbij inzittenden als een dol le worden rondgedraaid, trekt nog wat volk. Ogenschijnlijk overbodig prijkt er een bordje bii de ingang van de attractie: 'Niet geschikt voor zwangere vrouwen.' En ook staat er: 'Niet roken tijdens de rit.Het zijn Ni- vard (20) en Mark (18) die de moed hebben om in de spectacu laire attractie te stappen. Ni- vard na afloop: „Mooi uitzicht daar boven." Mark: „Absoluut niet misselijkmakend." Nivard: „Al het bloed zakt in je benen." Mark: „En je kan elkaar nog pri ma verstaan." Even verderop zijn tal van stands die volkomen leeg zijn. Niemand heeft er ken nelijk zin om bij dertig graden prijs te schieten. Ook bij de olie- bollenkraam is het stil. In de Lange Delft zijn stand werkers actief. Ook zij slagen er niet in om grote massa's te beko ren Eén verkoper prij st duizend dingen-doekjes aan: „En voor zeven euro krijgt u er niet één, maar twee.Even verderop ver koopt een venter messenslijpers annex glassnijders. „En u krijgt er de tweede voor gratis en voor niemendal bij." Maar gelukkig staat halverwege de Lange Delft Bertus de Regt zijn koopwaar aan te prijzen. Hij is beter bekend als De man met de schaaf. Hij prijst schaven aan van Duitse makelij, en weet zich daarmee mateloos populair te maken. Al snel staan er tien tallen kooplustigen bij zijn standje. Die worden niet alleen op een verkooppraatje, maar ook op een flinke dosis humor, een lesje maatschappijleer en een grote hoeveelheid psycholo gie van de koude grond getrak teerd. „Weetje waarom mensen naar McDonald's gaan? Voor de ballenbak. En voor die plastic poppetjes. Niet voor de frites, want die zijn niet te vreten." En: „Weet je dat een Mercedes veel makkelijker aan te prijzen is dan zo'n schaaf?" En zo gaat Bertus nog even door. Wordt het tóch nog een beetje dol. Bertus de Regt, oftewel de Man met de schaaf, wist als enige het publiek nog enigszins te boeien tijdens Dolle Donderdag in Middelburg. foto Lex de Meester RENESSE - De klappen die een negentienjarige toeriste uit het Brabantse Zeeland dinsdagavond opliep in een horeca zaak in Renesse, zijn uitgedeeld uit zelfverdediging. Deze verklaring heeft de toiletjuffrouw gisteren afgelegd bij de politie. De twee dames hadden onenigheid gekregen omdat de toeris te niet wilde betalen voor het toiletbezoek. Nadat de negen tienjarige haar tot twee keer toe aanviel, besloot de toiletjuf frouw zichzelf te verdedigen. De toeriste hield hieraan een bloedneus over. KAMPERLAND - De politie heeft gisteravond rond kwart voor acht bij alcoholcontroles in Kamperland twee automo bilisten aangehouden voor rijden onder invloed. Op de Veersedam werd een 54-jarige man uit Maarssen aan gehouden. Hij kreeg een rijverbod van een uur en een boete. Op de Sop- hiaweg liep een 36-jarige automobilist uit de gemeente Noord-Beveland tegen de lamp. Hij kreeg een rijverbod van drie uur en een proces-verbaal. BROUWERSHAVEN - Een 56-jarige automobilist uit de ge meente Schouwen-Duiveland is woensdagavond onder in vloed van alcohol met zijn auto op de kop in de sloot langs de Schouwsedijk beland. De man reed over de dijkkomende uit de richting van Den Osse en raakte door onbekend oorzaak de macht over het stuur kwijt. De auto belandde in de berm, schoot dwars over de weg en kwam uiteindelijk onderstebo ven in de sloot tot stilstand. De bestuurder werd samen met zijn hondje door passanten uit zijn auto gehaald en bleek on gedeerd. De man bleek meer dan 3.5 keer de toegestane hoe veelheid alcohol te hebben gedronken. Zijn rijbewijs in inge vorderd. SCHARENDIJKE - Vanaf de Brouwersdam te Scharendijke is gisteren tussen half elf en drie uur een motor weggenomen. Het betreft een blauw/zwarte Kawasaki type ZZR 1100 voor zien van het kenteken MN-29-RG. De motor stond op slot. DOMBURG - Een 31-jarige man uit Bussum is donderdag ochtend rond zes uur twee keer bekeurd door de politie. Eerst vertelde hij twee politiemannen in de Stationsstraat in Dom burg dat hij ging wildplassen. Toen hij dat vervolgens echt deed, vertelden de agenten hem dat hij een bekeuring zou krijgen. De wildplasser ging ervan door. De agenten gingen hem achterna en wilden hem aanhouden. De man verzette zich daartegen. Uiteindelijk kreeg hij twee bekeuringen, één voor het plassen op straat en één voor openbare dronken schap. MIDDELBURG - Van een 14-jarige inwoonster van de ge meente Veere is gisteren op de Markt in Middelburg een mo biele telefoon gestolen. De gsm, ter waarde van honderdvijf tig euro, werd weggenomen tussen kwart over twaalf en half één in een onbewaakt ogenblik. door Maurits Sep MIDDELBURG - Directeur J. Poorter van het reïntegratie- bureau Artemis in Middelburg protesteert bij minister Zalm van Financiën tegen de steun van 43 miljoen euro die het Rijk geeft aan reïntegratiebedrijf Kliq. Volgens Poorter is sprake van oneerlijke concurrentie. Zij overweegt de Nederlandse Me dedingingsautoriteit (NMa) in te schakelen. Kliq, waarin de vroegere ar beidsbureaus zijn opgegaan, was bijna failliet. Het Rijk, dat de enige aandeelhouder van Kliq is, heeft uiteindelijk 43 miljoen euro toegezegd voor een saneringsoperatie. Met ingang van dit jaar moet Kliq echter een commerciële strijd voeren met andere reïntegratiebureaus zoals Artemis. Poorter vindt de staatssteun aan Kliq daarom onjuist. In een brief aan minister Zalm van Fi nanciën vraagt zij om ophelde ring. Bovendien wil zij weten of de concurrenten van Kliq, zoals haar eigen bureau, ook een 'fi nanciële injectie' tegemoet kun- SINT-ANNALAND - Streek museum De Meestoof zorgt morgen voor extra activiteit tij dens de braderie in Sint-Anna- land. Op het plein voor het gebouw is er een verkoping van boeken en curiosa. Ook zijn er demonstra ties van een touwslager, smid, boekbinder en botenbouw. Een kleine verzameling opgeknapte bromfietsen uit de jaren zestig staat klaar om te worden be wonderd. Een Noorse woning is ingericht in jaren vijftig-stijl. De tentoonstelling in het muse um staat in het teken van het Jaar van de Boerderij en de mee krapteelt. Het museum is open van half elf tot zes uur. RENESSE - Een op een par keerplaats aan de Jan van Renesseweg in Renesse gepar keerd staande auto is woens dagmiddag opengebroken. De autokrakers gingen er van door met papieren en twee mo biele telefoons. nen zien. Poorter heeft tevens in een brief aan zeshonderd andere reïntegratiebureaus om steun gevraagd bij een gezamenlijke claim van eveneens 43 miljoen eui'o. Verder roept Poorter haar colle ga's/concurrenten op mee te doen aan een procedure bij de NMa. Dat is de organisatie die toeziet op (on)eerlijke concur rentie. Eerdere vragen die zij aan de Tweede Kamer stelden, leidden volgens Poorter welis waar tot een onderzoek in op dracht van de Kamer, maar het rapport was in haar ogen on bruikbaar. STREEKACTIVITEITEN BERGEN OP ZOOM - Gertrudiskerk, 13.00-16.00 uur: Torenbeklimming; 13.00-16.30 uur: Bezichtiging monumen ten; COLIJNSPLAAT - De haven, 17.30 uur: Opening Colijnsplaatse dagen; Vismijn, 21.00 uur: Feestavond voor volwasse nen; GOES - Kantine ZLM, 13.30-16.30 uur: Biljart voor ouderen, buurtwerk Goese Polder; KAPELLE - Sportgebouw Molenvate, 9.30 uur: Jeu de boules; KRUININGEN Ons Dorpshuis, 13.00- 17.00 uur: Biljartclub senioren; KWADENDAMME - Berkenhof, Lange- weegje 10a, 10.00-17.00 uur: Wandeltui- nen geopend voor publiek; NISSE - Infocentrum, Nieuwkamerse- weg 3,19.30 uur: Met de huifkar langs de bloemer.dijken. Reserveren 0113- 653077; YERSEKE - Prinses Beatrixhaven, einde steiger, 13.30 uur: Vertrek rondvaart Oosterschelde; VVV kantoor Yerseke, 13.30 uur: Rondleiding havens en oester putten; 15.30 uur: Rondvaart langs mos selpercelen; Aanmelden VVV-kantoor. Advertentie

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 23