PZC Verse babbelaars in Zoutelande Grote stroomstoring op Schouwen PZC Haven ligt er weer prachtig bij Hinder Badhuisstraat is volgens gemeente na de zomer voorbij 11 Brabants concern eist dat Middelburg geen evenementencomplex bouwt agenda bij nader inzien w vrijdag 8 augustus 2003 Bezwaar tegen aanleg S14 Harde eis Toiletjuffrouw verdedigde zichzelf Wildplasser twee keer op de bon Gsm gestolen in Middelburg Vragen SP over veiligheid Drankrijder in de sloot Motor gestolen op Brouwersdam Drankrijder op de bon Verbetering Strepen Bussen teatde Kandidaat voor Zeelandhallen le- n: ji jvi !sta- Hnor Rolf Bosboom GOES - De gemeente Goes heeft een kandidaat voor de vernieu wing van de Zeelandhallen. Het gaat om het Brabantse concern Libéma. Het bedrijf stelt wel als voorwaarde dat er in Middel burg geen vergelijkbare voor ziening komt. Er leven al geruime tijd ideeën voor ingrijpende vernieuwing van het Goese evenementen- en beurzencomplex. Exploitant Inter Expo kreeg de plannen echter niet rond, waarop de ge- DEN HAAG - Het Vlissingse echtpaar C. Houterman uit de Groeneweg weigert zich neer te leggen bij de 2040 euro plan schadevergoeding die de ge meente heeft toegekend voor de aanleg van een stuk van de weg S14 bij zijn woning. Gisteren bleek bij de Raad van State dat Houterman de enig overgebleven tegenstander is van het weggedeelte van bijna vierhonderd meter dat deel moet gaan uitmaken van de S14 van Vlissingen naar Koudeker- ke. Tegen het Vlissingse stuk waren, naast Houterman, nog twee bezwaarmakers. Gisteren bleek dat de gemeente met de andere twee tegenstanders tot overeenstemming is gekomen. In één geval werd 5000 euro planschadevergoeding toege kend, in het tweede geval werd op andere wijze tot overeen stemming gekomen. Houterman neemt echter geen genoegen met de schadevergoe ding die hij kreeg aangeboden. Hij woont in een, zoals hij zelf zegt, groene idyllische omge ving met een hoog woongenot. Houierman vindt dat hij met de planschadevergoeding wordt afgescheept. Uitspraak over het bestem mingsplan voor het Vlissinger stukje van de S14 volgt over en kele weken. meente Goes afgelopen voor jaar besloot de Zeelandhallen over te nemen en samen met In- ter Expo op zoek te gaan naar een nieuwe exploitant, die de vernieuwing wel kan uitvoeren. Dat zou moeten gebeuren bin nen een termijn van twee jaar. Libéma is op dit moment de eni ge kandidaat. Het bedrijf is sterk geïnteresseerd in overna me van de Zeelandhallen, zegt directeur D. Lips. „We hebben onze plannen en geloofsbrieven bij de gemeente neergelegd en wachten op een reactie." Die plannen bestaan uit een nieuw beurzengedeelte in com binatie een 'megabioscoop', wat horeca en detailhandel, en ko men daarmee overeen met wat in het verleden ook is bedacht voor het terrein. Volgens Lips, die de vroegere plannen niet zegt te kennen, is dat ook lo gisch, aangezien een dergelijke opzet ook elders met succes is toegepast. Voor Goes zijn de plannen nog niet uitgewerkt. Het bedrijf streeft naar samen werking met bedrijven uit de re gio. Libéma is een gevestigde naam binnen de vrijetijdssector. Het bedrijf begon met het Autotron in Rosmalen en exploiteert nu ook onder meer de Groenoord- hallen in Leiden, de Brabant hallen in 's-Hertogenbosch en de IJsselhallen in Zwolle. Ver der is het concern actief op het gebied van dagrecreatie (waar onder Beekse Bergen) en ver- blij fsrecreatie, met onder meer groepsaccommodatie Het Zil veren Schor bij Arnemuiden. Als Goes met hem in zee gaat, zegt directeur Lips de plannen binnen afzienbare termijn te kunnen realiseren. „We hebben zoiets al vaker gedaan, dus we kunnen het snel. Aan de andere kant hebben we ook geen haast. Als we het doen, willen we het goed doen." Lips heeft in elk geval één harde eis: er moet niet iets soortgelijks in Middelburg komen, zoals nu wel de bedoeling is. „Het gaat om een bovenstedelijke voor ziening. In Zeeland is geen plaats voor twee van dergelijke complexen, want dan gaan ze allebei failliet. Daar moeten dus heldere afspraken over worden gemaakt, want je kunt je geen enkele onduidelijkheid permit teren. Dat is niet in ons belang, maar ook niet in dat van de ge meenten en de provincie." Het provinciebestuur is diezelf de mening toegedaan. Gedepu teerde Staten hebben onlangs al aangegeven dat er in Zeeland maar plaats is voor één complex voor grootschalige evenemen ten. De Zeeuwse steden dienen hun plannen daarom 'op elkaar af te stemmen'. Goes lijkt in het voordeel, omdat daar al zo'n complex staat. door Ab van derSluis ZOUTELANDE - ,,'t Is wel leuk allemaal, maar 't is zó heet." Een bezoeker van de Folkloristische Evenementendag in Zoutelande kon de festiviteiten gisteren niet kernachtiger samenvatten. On danks de tropische temperaturen bezochten toch nog heel wat men sen de braderie. De Folkloristische Evenementendag werd voor de negentiende maal gehouden. In de Langstraat en rondom de kerk waren diverse oude ambachten te zien. Zo waren bezoekers getuige van het werk van een touwslager en werd gedemonstreerd hoe met ouderwetse gereedschappen van een stuk hout een klomp werd ge maakt. De echte Zeeuwse ambachten en folklore trokken massa's publiek. Het maken van babbelaars werd voortdurend gefotogra feerd. Langs het parcours van het ringrijden was het zelfs dringen voor een plekje. foto Ruben Oreel RENESSE - De klappen die een negentienjarige toeriste uit het Brabantse Zeeland dinsdagavond opliep in een horeca zaak in Renesse, zijn uitgedeeld uit zelfverdediging. Deze verklaring heeft de toiletjuffrouw gisteren afgelegd bij de politie. De twee dames hadden onenigheid gekregen omdat de toeriste niet wilde betalen voor het toiletbezoek. Nadat de negentienjarige haar tot twee keer toe aanviel, besloot de toi letjuffrouw zichzelf te verdedigen. De toeriste hield hieraan een bloedneus over. DOMBURG - Een 31-jarige man uit Bussum is gisterochtend rond zes uur twee keer bekeurd door de politie. Eerst vertelde hij twee politiemannen in de Stationsstraat in Domburg dat hij ging wildplassen. Toen hij dat vervolgens echt deed, ver telden de agenten hem dat hij een bekeuring zou krijgen. De wildplasser ging er vandoor. De agenten gingen hem achterna en wilden hem aanhouden. De man verzette zich daartegen. Uiteindelijk kreeg hij twee bekeuringen, één voor het plassen op straat en één voor openbare dronkenschap. MIDDELBURG - Van een 14-jarige inwoonster van de ge meente Veere is gisteren op de Markt in Middelburg een mo biele telefoon gestolen. De gsm, ter waarde van honderdvijf tig euro, werd weg genomen tussen kwart over twaalf en half één in een onbewaakt ogenblik. VLISSINGEN - De SP in Vlissingen is bezorgd over de veilig heid in de verpleeg- en verzorgingshuizen in de gemeente. De fractie heeft het college schriftelijke vragen gesteld. De SP heeft gesprekken gevoerd met personeel en directie van de te huizen. De partij vraagt B en W of er voor alle verpleeg- en verzorgingshuizen een calamiteitenplan is en of het personeel daarvan op de hoogte is. Ook wil de fractie weten hoe vaak een brandoefening wordt gehouden en of uitzendkrachten opge leid worden voor een eventuele ontruiming. Het nieuwe ver pleeghuis in Vlissingen heeft een bovenverdieping. De SP wil weten hoe de bewoners, waarvan er veel niet meer mobiel en dementerend zijn, bij brand beneden komen. BROUWERSHAVEN - Een 56-jarige automobilist uit de ge meente Schouwen-Duiveland is woensdagavond onder in vloed van alcohol met zijn auto op de kop in de sloot langs de Schouwsedijk beland. De man reed over de dijkkomende uit de richting van Den Osse en raakte door onbekende oorzaak de macht over het stuur kwijt. De auto belandde in de berm, schoot over de weg en kwam ondersteboven in de sloot tot stil stand. De bestuurder werd samen met zijn hondje door pas santen uit zijn auto gehaald en bleek ongedeerd. De man bleek meer dan 3,5 keer de toegestane hoeveelheid alcohol te hebben gedronken. Zijn rijbewijs in ingevorderd. SCHARENDIJKE - Vanaf de Brouwersdam te Scharendijke is gisteren tussen half elf en drie uur een motor weggenomen. Het betreft een blauw/zwarte Kawasaki type ZZrllOO voor zien van het kenteken MN-29-RG. De motor stond op slot. door Ali Pankow ZIERIKZEE - De hele Westhoek van Schouwen, Brouwershaven en Scharendijke kwamen gis teravond om kwart over negen dooreen breuk in een 10 KV-ka- bel bij Moriaanshoofd zonder stroom te zitten. De storing is vergelijkbaar met het euvel dat zich dit jaar al eerder tijdens het Pinksterweekend voordeed maar de gevolgen er van zijn aanzienlijk groter. Even over half elf had de kern van Renesse weerstroom en vol gens werkers van de Delta zou het toen nog circa drie kwartier duren om ook de overige kernen weer van stroom te voorzien. Kort daarop viel in Renesse de stroom voor de tweede keer uit. De brandweerkorpsen van Zie- rikzee en van de overige betrok ken kernen in het midden en het westen van de regio waren snel redactie walcheren Oostsouburgseweg 10 4382 NH vlissingen Tel: 06-54267110 E-mail: redwalch@pzc.nl Abvan der Sluis (chef) Nadia Berkelder Edith Ramakers Miriam van den Broek Ron Magnée centrale redactie Stationspark 28 Postbus 31 4460 AA goes Tel: (0113) 315500 Pax: (0113) 315669 E-mail: redactie@pzc.nl internet www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl Bezorgklachten: 0800-0231231 op maandag t/m vrijdag ge durende de openingstijden; zaterdags tot 12.00 uur ter plekken om zowel de centra le locatie in de dorpskernen en de brandweerkazernes van noodverlichting te voorzien. In het voor minder-valide ge schikte bungalowpark Den Soeten Haert aan de Rampweg wist de brandweer een vakan tiegast het leven te redden door een snelle noodstroomvoorzie- ning te creëren. De man lag op het moment dat de stroom uitviel aan de beade mingsapparatuur en dreigde daardoor in grote problemen te komen. De brandweer was tij dig ter plaatse om de beademing weer in werking te kunnen stel len. In Renesse zorgde de brandweer op de Hogezoom voor noodver lichting. Tegen middernacht was de stroomvoorziening op heel Schouwen weer hersteld. SCHARENDIJKE - Een 48-ja- rige automobilist uit de ge meente Schouwen-Duiveland werd woensdagavond door de politie betrapt op rijden onder invloed. De man had twee keer zoveel ge dronken als toegestaan, hetgeen hem op een boete en een rijver bod van drie uur kwam te staan. STREEKACTIVITEITEN AAGTEKERKE - Depot Dorcas Pekeling- seweg 6, 9.00-17.00 uur: Rommelmarkt; BIGGEKERKE - Kerkplein, 15.00-20.30 uur: Sjezenrijden; Dorpshuis, 14.00 uur: Koersbal, biljart en soos voor ouderen; Kaasboer Biggekerke, 9.00-12.00 uur: Tossen. Inschrijving tussen 8.45-9.00 uur; MIDDELBURG - Trefpunt, 20.00-22.30 uur: Disco; OOSTKAPELLE - Halve Maan, 10.00 uur: Badminton voor 50-plussers; VLISSINGEN - Het Bolwerk, 14.00 uur: Koersbal. Niet alleen de Schroebrug is bevangen door de hitte. In het artikel over de brug in de krant van 7 augustus stond dat de brug woensdag twee keer niet meer dichtging. Dat is niet juist. De brug is één keer blijven hangen. Later op de dag ont stond een verkeersopstopping toen de slagbomen bij de brug niet meer om hoogwilden. door Ab van der Sluis NW- EN ST JOOSLAND - De oude haven bij Nieuw- en Sint Joosland is opgeknapt. Het waterschap Zeeuwse Eilan den heeft met oud klinkerma teriaal en kinderkoppen de cultuurhistorische waarde nieuw leven ingeblazen van wat het noemt 'een uniek ka rakteristiek stukje Zeeland'. Eind vorige maand zijn de werkzaamheden afgerond. Het waterschap heeft de ver harding van de Oude Haven enkele jaren geleden in beheer overgenomen van de gemeente Middelburg. De toegangsweg en het haven- en kadeterrein waren dringend toe aan een opknapbeurt. In overleg met de plaatselijke watersportver eniging is de Oude Haven her ingericht. „Er lag hier eerst oude bestra ting met heel veel kuilen, die weer waren dichtgestopt met puin van bijvoorbeeld een af gebroken muurtje", vertelt ha venmeester Lenie Springer. Zij woont zelf in een tjalk in het oude haventje. „Daarnaast was er geen goede afwatering. Als het regende, stroomde het modder." In samenspraak met de water sportvereniging werd een plan gemaakt. Het resultaat is vol gens de havenmeester in één woord 'prachtig'. „Van de ou de steentjes is een mooi vier kant patroon gemaakt. Er zijn goede putten gekomen voor de waterafvoer en langs de stro- schuur zijn oude kasseien ge legd. 't Is prachtig. We zijn zeer blij. We hebben het dag voor dag zien opknappen. Boven dien is er een tafeltje neergezet voor passerende wandelaars en fietsers en is er graszaad ge strooid op plaatsen waar 't moest. Alle lof voor het water schap." Zeeuwse Eilanden zelf vindt dat met de opknapbeurt de be reikbaarheid van het haven terrein aanmerkelijk is verbe terd. Met het herinrichtings plan is 'een uniek stukje bui tengebied van landschappelij ke en cultuurhistorische waarde behouden'. Ook voor de recreatie en het toerisme is de opknapbeurt goed, vindt het waterschap. De picknick set moet passanten uitnodigen om even stil te staan bij de Ou de Haven van Nieuw- en Sint Joosland. De nieuwe picknickset moet passerende mensen uitnodigen even stil te staan bij de opgeknapte ou de haven bij Nieuw- en Sint Joosland. foto Ruben Oreel door Ron Magnée VLISSINGEN - De ongemak ken in de Badhuisstraat zijn van tijdelijke aard. Dat stelt J. Ris- seeuw van de gemeente Vlissin gen. Omwonenden klagen over de straat die op dit moment op nieuw wordt ingericht. Als de werkzaamheden in september klaar zijn, moeten de verkeers problemen tot het verleden be horen, stelt Risseeuw. Op dit moment wordt de Bad huisstraat volledig opnieuw in gericht. De werkzaamheden zijn echter nog niet klaar. Slechts een deel van de straat is onder handen genomen. Zo heeft het gedeelte van de Aagje Dekenstraat tot aan de Paul Krugerstraat een nieuwe asfalt - laag gekregen. En voor Hotel Elisabeth is een pad gemaakt voor fietsers. Nog een aantal klussen moet worden geklaard. Zo krijgt het deel vanaf de Paul Krugerstraat tot aan de kruising de Spuikom- weg en de Koudekerkseweg nieuw asfalt. Bovendien komen er aparte stroken voor het fiets- verkeer. Veel bewoners en bezoekers kla gen over de stand van zaken. Er doen zich dagelijks veel gevaar lijke situaties voor, stellen zij. Veel fietsers verkiezen de veilig heid van de stoep en hinderen daarmee voetgangers. Daar naast moeten automobilisten lang wachten voor het stoplicht en wordt er op de Badhuiss straat veel te hard gereden, zeg gen bewoners. Volgens J. Risseeuw van de ge meente Vlissingen moeten de problemen in september tot het verleden behoren. Dan worden de laatste werkzaamheden aan de straat verricht. Zo wordt het asfalt voor Hotel Elisabeth weggefreesd en komt er een nieuwe laag. Tegelijkertijd krijgt de weg nieuwe detectie- lussen. Ook komt er aan weers zijden van de weg een rode strook, speciaal voor fietsers. Tot slot worden witte strepen getrokken om het verkeer te scheiden en af te remmen. Door de vakantie zijn de werk zaamheden echter stil komen te liggen, zegt Risseeuw. „Er is op dit moment geen deskundig personeel voor de asfaltwagens aanwezig." Vanwege de veilig heid van de weggebruikers is er voor gekozen om de situatie voor Hotel Elisabeth voorals nog zo te laten als ze is, aldus Risseeuw, en niet het asfalt er al voor de vakantie af te halen. „Door het affrezen ontstaan er lengteribbels. Dat is voor een motorrijder nog te doen, maar fietsers blijven er in hangen." Risseeuw geèft toe dat de wegsi- tuatie intussen 'verwarrend' is. „Het is jammer dat mensen zich onveilig voelen op de weg." De automobilisten zullen echter wat meer ruimte moeten geven aan de fietsers, zo stelt hij. Als de werkzaamheden klaar zijn, moeten ook de klachten over hardrij dend verkeer tot het verleden behoren. Vooral bus sen zouden nogal eens hard doorrijden, zo stellen bewoners. „Er komen optische markerin gen op de weg, waardoor de weg smaller lijkt", vertelt Risseeuw. Bovendien is het volgens hem nog maar de vraag of het ver keer écht zo hard rijdt. „Zeker als bussen met een lage vloer op trekken, lijk het vaak of ze heel hard wegrijden." Vervoers maatschappij Connexxion heeft de gemeente inmiddels toegezegd de snelheden nog eens te controleren. Daarnaast kunnen er volgens Risseeuw ook niet eindeloos snelheidsremmende maatrege len worden genomen. „Een am bulance moet ook in een spoed geval hard over de weg kunnen rijden." Advertentie o<A -ruaa^' ,da9s oa A3-0° ,eoPe' \a9eV

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 11