Inzameling papier en textiel verlicht taak van vrijwilliger PZC Automobilist wacht rustig bij brug Sluiswachter vrijuit bij dood van zwaan 11 Borsele wil probleem bij Kruissewegje Heinkenszand snel aanpakken Goes niet blij met hek bij veersteiger Roompotrit b woensdag 6 augustus 2003 Man stompt voorbijganger Ravage na ongeluk op A58 Reimerswaal opent archieven Man verdacht van tien inbraken Inbraak in horecazaak Spullen uit garage gestolen Auto gestolen in Schore Arbeidsvriendelijker Reactie 1 Jobspotting. Elke (zater)dag in deze krant. verst, actin it das rijft, wor, m.Di Over. Lek in fietstunnel wordt gedicht Hnor Mieke vanderJaqt HEINKENSZAND - Het fiets- tunneltje dat het Kruissewegje in Heinkenszand onder de ge vaarlijke Drieweg doorvoert, or wordt zo snel mogelijk gerepa- mefjreerd. t oe» liletiDe PvdA-fractie heeft onlangs 20 vragen gesteld over het tunnel- ■dlajtje. Het is al meer dan een jaar lenljlek, waardoor het 's winters, als het vriest, moet worden afgeslo ten. Onderin, op het rijvlak, ligt dan ijs. Fietsers en brommers worden in zulke gevallen omge leid over de rotonde, hetgeen ge- l-Btj vaarlijke situaties oplevert. De 'er PvdA-fractie drong erop aan de om zaak snel te repareren, igiii Het Borselse college is het daar gte'roerend mee eens, maar moet icej met de reparatie wachten tot de -Be> werkzaamheden aan de weg pertj tussen Ovezande en 's Heeren- de hoek zijn afgerond. Zolang de datj provincie daar bezig is, wordt ndi het verkeer omgeleid langs de It li] Drieweg. Met meer auto's op de out, Drieweg wil de provincie geen ndil toestemming geven om de fiet sen en brommers tijdelijk over Sul de rotonde te laten rij denD at is lam noodzakelijk om de lekke fun- ■erlt dering, die de oorzaak is van de wateroverlast, met chemische middelen te dichten. De ge meente kon niet eerder op dracht geven voor de reparatie, omdat de operatie een tempera tuur van twaalf graden of hoger vergt. De verwachting is dat na de vakantie kan worden begon nen met het dichten van het lek. wot Ook over de uitgang van het poj tunneltje stelde de PvdA-fractie vragen. De ontsluiting van het woongebied Over de Dijk op de bev> Stenevate kruist het fietspad maar een paar meter van de plek waar de gebruikers uit het tun neltje omhoog komen. Een fiet ser met een normaal gangetje ziet een automobilist wel aan komen, maar brommers gaan En;, harder en kunnen gemakkelijk nzj over het hoofd worden gezien. De PvdA-fractie is bang dat de onveiligheid toeneemt met het M verder volbouwen van Over de jiwf Dijk. ,rc!t Het .college is zich al langer van die onveilige situatie bewust. Wethouder M. Vermue heeft er bij de provincie op aangedron gen om brommers over de roton de te leiden en daarvoor eventu eel de bebouwde kom-grens te verleggen, maar de provincie wil daar niet van horen. Inmid dels is een plannetje gemaakt om automobilisten nog drin gender op het fietspad te wijzen. Aan weerskanten van het fiets pad komen kunststof drempels in de Guldenroedestraat te lig gen van ongeveer vijf centime ter hoog. Daarbij komen waar- schuwiningsborden te staan waarop valt af te lezen dat de automobilist een fietspad na dert met verkeer dat van twee kanten komt en dat voorrang heeft. Overigens vindt het college dat de PvdA-vragen niet op het De gemeente Goes vindt dat de oude veersteiger in Wolphaarstdijk voor iedereen toegankelijk moet zijn. door Rolf Bosboom WOLPHAARTSDIJK - De gemeente Goes is niet gelukkig met het hekwerk dat is geplaatst bij de oude veersteiger in Wolphaartsdijk. Zij vindt dat de steiger voor iedereen toegankelijk moet zijn. De jachthaven, die het hek heeft neergezet, is de overlast in de directe omgeving beu. De steiger is zeker in de zomermaanden volop in gebruik, aangezien het motor schip Hoop er regelmatig aanmeert. In het leader van 'Fiets een rondje met een pontje' vaart het overdag elk uur tussen Wolphaartsdijk en Kortgene om fietsen de recreanten over te zetten. De steiger is eigendom van de gemeente Goes, het gebied eromheen van de Royal Yachtclub van België, die in Wolphaarts dijk een j achthaven met 115 plaatsen ex ploiteert. Afsluiting van de steiger met een hek is wat de gemeente betreft niet aanvaardbaar. ,,We hebben de jachtclub laten weten dat dit niet kan", aldus een woordvoerster. „Het is een openbare steiger, dus die moet voor iedereen toe gankelijk zijn." Binnenkort is er een ge sprek tussen beide partijen. Havenmeester B. Paauwe zegt dat het hek er noodgedwongen is gekomen. Van dalisme, zwerfafval, hondenpoep - het was er telkens raak, zegt zijAlle rotzooi foto Willem Mieras ging zo het water in. Dan móet je wel wat doen. De club is het gewoon spuugzat. De steiger is inderdaad openbaar, maar dat wil niet zeggen dat je er alles maar moet tolereren.Paauwe zegt dat het hekwerk hoofdzakelijk is bedoeld om de steiger te behouden. De passagiers van de veerboot ondervinden volgens haar geen hinder van de maatregelen. „Het hek is tussen acht uur 's morgens en vijf uur 's avonds open. Daarna gaat het op slot. bordje van het college thuisho ren. Het gaat om niet al te inge wikkelde technische zaken, die na een mondelinge vraag heel goed door een ambtenaar kun nen worden uitgelegd. KORTGENE - Een automobilist heeft maandagavond zonder duidelijke aanleiding in Kortgene een voorbijganger in het gezicht geslagen. Het slachtoffer liet in de Wilhelminastraat zijn hond uit terwijl de bestuurder daar met zijn auto stopte voor een woning. De man riep de bestuurder toe dat zijn over buurman niet thuis was. Daarop keerde de automobilist, stapte uit, stompte de ander in het gezicht en reed door. KRUININGEN - Een onoplettende 30-jarige automobilist uit Rotterdam heeft gisterochtend een enorme ravage veroor zaakt op de noordbaan van de A58 bij Kruiningen. De man had te laat in de gaten dat zijn voorganger remde en knalde er bovenopIn de chaos die ontstond werden nog een andere per sonenauto en een vrachtwagen geraakt. Een 19-jarige vrouw- uit Boskoop, zij zat in de derde auto, raakte licht gewond aan haar voet. Door de aanrijding kwam veel olie en benzine op het wegdek terecht. Rijkswaterstaat zette een speciaal voer tuig in om dit op te ruimen. KRUININGEN - De gemeente Reimerswaal gaat alle bevol kingsregisters van vóór 1940 openbaar maken. Daarmee wordt het voor inwoners weer een stuk gemakkelijker om stamboomgegevens te verkrijgen. Momenteel wordt ook ge werkt aan een database waarin alle gegevens uit de bevol kingsregisters worden geordend. Deze zal te zijner tijd be schikbaar zijn in het oud-archief en wellicht op internet worden gezet. De bevolkingsregisters van na 1940 zijn nog niet openbaar. De gemeente mag dit niet doen, omdat veel mensen die na dit jaar zijn geboren nog in leven zijn. OOSTKAPELLE - De politie heeft vorige week vrijdagavond om half twaalf een 19-jarige man zonder vaste woon- of ver blijfplaats aangehouden. Hij wordt verdacht van tien inbra ken in sportkantines op Walcheren. De man werd gearres teerd op een sportcomplex in Oostkapelle. De politie heeft de aanhouding pas gisteren bekendgemaakt. Ze sluit niet uit dat meer aanhoudingen volgen. De buit bestond in de meeste ge vallen uit etenswaren en geluidsapparatuur. VLISSINGEN - Bij een inbraak in een horecagelegenheid op de boulevard in Vlissingen is in de nacht van maandag op dinsdag de kassa en de fooienpot geleegd. De buit bedroeg en kele honderden euro's. GOES - Uit een garage aan de Bachlaan in Goes zijn maandag diverse spullen ontvreemd. De bewoners missen een motor- jas, een helm en twee fietsen. De waarde van de goederen is ongeveer duizend euro. SCHORE - Een auto die stond geparkeerd voor een woning aan de Frisostraat in Schore is gisternacht gestolen. Het gaat om een zwarte BMW, type M5, met het kenteken 90-FH-NX. le,tl» f door Rolf Bosboom GOES - Het Goese experiment met de inzameling van oud pa pieren textiel betekent geen ex tra belasting van de betrokken vrijwilligers. Het werk is juist lichter dan voorheen, schrijft het college van burgemeester en wethouders in antwoord op vra gen van de CDA-fractie. Zowel in 's-Heer Arendskerke als in het Goese Meer loopt mo ment een proef om te kijken of het mogelijk is mensen te bewe gen meer afval te scheiden. Het experiment is onderdeel van het provinciebrede project Kansen in de Zak. Goes kijkt naar de inzameling van oud papier en textiel. Pa pier wordt nu vooral opgehaald door verenigingen en kerken. 1! P" redactie bevelanden/tholen Stationspark 28 Postbus 31 4460 AA goes Tel: (0113) 315670 Fax:(0113)315669 E-mail: redgoes@pzc.nl Rolf Bosboom Ingrid Huibers Mieke van der Jagt Rob Paardekam centrale redactie Stationspark 28 Postbus 31 4460 AA goes Tel: (0113) 315500 Fax:(0113)315669 E-mail: redactie@pzc.nl internet www.pzc.nl E-mail: web@pzc.nl Bezorgklachten: 0800-0231231 op maandag t/m vrijdag ge durende de openingstijden; zaterdags tot 12.00 uur Kleding, gordijnen en schoenen worden ingezameld met behulp van centrale textielbakken. In 's-Heer Arendskerke hebben vijfhonderd gezinnen tijdelijk een grote afvalbak voor zowel papier als textiel. In het Goese Meer zijn vijfhonderd wat klei nere bakken verspreid, uitslui tend om papier in te zamelen. De bakken worden één keer in de maand geleegd door een wa gen van de gemeentelijke reini gingsdienst. De vrijwilligers die normaal gesproken oud papier ophalen, helpen daarbij. De CDA-fractie in de gemeente raad vroeg zich af of dat wel ver antwoord is, mede gezien de hedendaagse eisen aan arbeids omstandigheden, en stelde daarom vragen. In zijn reactie laat het college weten geen pro blemen te zien. De vrijwilligers krijgen vooraf duidelijke in structies, zij dragen veiligheids- kleding en het werk is 'aanzien lijk arbeidsvriendelijker' dan het gebruikelijke laden van kar ren en aanhangers. De christen-democraten maak ten zich ook zorgen over de kos ten die met het experiment ge paard gaan. Dat is echter niet nodig, aldus B en W. De kosten van de containers worden volle dig gesubsidieerd, de kosten van de inzet van de chauffeur en de vuilniswagen zijn te overzien. Bovendien wordt een besparing verwacht op de stortkosten. Het CDA was verder gepikeerd omdat de gemeenteraad niet was gehoord over het houden van de proef. Het college stelt dat er nog geen sprake is van wijziging van het huidige be leid. Instemming van de raad was dan ook niet nodig. KAMPERLAND - Motor- en autoclub De Bevelanden houdt vandaag de Roompotrit. De tocht, die voert over Noord- Bevelandse binnenwegen, is uitgezet als puzzelrit voor auto mobilisten (zowel gevorderden als toeristen) en als toerrit voor fietsers. De inschrijving is tus sen 18.30 en 19C 3 0 uur in restau rant Bestevaer aan de Sophia Boulevard (Roompot Marina) in Kamperland. door Ron Magnée VLISSINGEN - Niet geïrri teerd. Ook niet verbolgen. Maar vooral gelaten. Zo reage ren automobilisten als de brug bij de Sloeweg in Vlissingen opengaat. En dat gebeurt nog al eens, nu veel schepen het Kanaal door Walcheren beva ren. Iets wat soms leidt tot uit gesproken meningen over de Sloebrug. „Afbreken dat ding." Het is dinsdagmiddag rond de klok van half twee. Het kwik schommelt net onder de dertig graden als het verkeer op de Sloeweg stokt. Reden is dat de brug opengaat om een aantal jachten te laten passeren. Au to's stoppen, motoren worden uitgezet. Her en der gaan de deuren open en worden benen naar buiten gestoken om te ontspannen. Een Belgische automobilist rommelt wat in zijn tas op zoek naar een siga ret. Een andere chauffeur steekt een dikke sigaar op. En zo heeft elke automobilist zijn eigen manier om de tijd te do den. Wat opvalt is dat iedereen de paar minuten vertraging in de zinderende hitte rustig en gelaten ondergaat. Zoals R Wattel uit Middel burg. Hij maakt het dagelijks ook in zijn eigen stad mee, zo zegt hij. „De enige oplossing is afslaan en een andere weg kie zen." Volgens hem is de brug verkeerd geconstrueerd. Ooit is de brug door een rekenfout te laag uitgekomen, daarom moet hij zo vaak open, weet hij. Daar heeft G. Sevenich uit Roermond geen boodschap aan. Al voor de tweede keer staat hij met zijn familie voor de brug. „We zijn vanochtend om acht uur uit Limburg ver trokken", zegt hij geïrriteerd. In de tussentijd hebben ze ge probeerd een hotel te vinden, iets wat inmiddels gelukt is. En nu kunnen ze dan eindelijk naar het strand, vijfenhalf uur na vertrek. Voor de brug heeft Sevenich een eenvoudige op lossing: „Afbreken dat ding. En onder de grond iets ma ken." Intussen beginnen de eerste automobilisten hun auto weer te starten. „En nü naar het strand", aldus Seve nich. Een half uur later, de spoorbo men hebben ondertussen het verkeer vier maal stilgelegd, herhaalt zich het tafereel. A. Schrier uit Vlissingen is ge- De familie Sevenich uit Roermond staat voor de tweede keer voor de Sloebrug in Vlissingen. foto Lex de Meester stopt en steekt er een sigaret bij op. Alle ramen van haar kleine auto staan open. „Mét airco zou het prettiger zijn", zegt ze. „Ach, ik blijf er wel rustig onder hoor." Lachend: „Onder alles eigenlijk wel." Dat geldt wellicht minder voor E. Loose. Zij ligt achter in de auto van Schrier gestrekt op de neergeklapte achterbank en een stapel ingepakte meu belpanelen. „We hebben een tweedeurskast bij Kwantum gekocht", legt ze uit. En omdat de kast alle ruimte inneemt van de auto, rest er voor haar nog maar één positie: gestrekt. „Maar ik ga hem vanmiddag al opzetten hoor." Bijna vooraan in de rij staat A. de Maat uit Middelburg. Zij is iemand die normaliter de tij den van de brug in de gaten houdt. „Als ik nu tien minuten eerder was, had ik door kun nen rijden. In Middelburg houd ik het altijd bij. En daar klopt het precies." Ook De Maat heeft een oplossing. Ter wijl de motoren al weer wor den gestart, zegt ze. „Een tun nel zou het beste zijn. Ze heb ben toch al zo'n end door de Westerschelde geboord. Dan kan dit er toch ook wel bij?" door Ron Magnée VEERE - De sluiswachter van Veere die zaterdag betrokken was bij de dood van een zwaan gaat vrijuit. Dat stelt J. in 't Veld van de provincie Zeeland. Volgens In 't Veld heeft de sluis wachter wel degelijk de nood procedure in werking gesteld toen de zwaan bekneld raakte. Ook de politie heeft het onder zoek naar de zaak afgeslo ten Zaterdagmiddag overleed een zwaan bij Veere. Het dier werd geplet tussen twee sluisdeuren. Voordat de deuren helemaal dicht waren probeerden om standers de sluiswachter te waarschuwen. De zwaan trachtte volgens getuigen nog uit zijn benarde positie te ko men door met zijn kop heen en weer te gaan, maar het mocht niet meer baten. Omstanders betoogden dat de sluiswachter niet reageerde op het tumult en de deuren niet stopte. J. in 't Veld, hoofd afde ling Beheer van de provincie, bestrijdt deze lezing. „De sluis wachter die op zaterdag dienst had, reageerde op het geroep van omstanders. Ze heeft de noodprocedure in werking ge steld. Maar het zijn zware sluis deuren die met een mechanische beweging sluiten. Het duurt even voordat de sluisdeuren daadwerkelijk stoppen. Dat is nu eenmaal de traagheid van het systeem. Toen de deuren eenmaal stopten, was' het al te laat'. De consternatie was groot. Na de dood van de zwaan gingen de deuren weer open en dreef het dier naar het gedeelte waar bo ten lagen. De zwaan werd uit eindelijk uit het water gevist en voor destructie afgevoerd. Vol gens In 't Veld. is ook de sluis wachter van dienst er helemaal ondersteboven van. „Ze geeft zelf heel veel om dieren en heeft zelf ook vogels. Ze is er ver schrikkelijk overstuur van." Volgens In 't Veld zwemmen er bij de sluis doorgaans veel zwa nen. „Er zitten er veel, ze wor den gevoed door mensen van de boten." De zwanen zwemmen dan ook veel heen en weer, en al- tijd zonder problemen. De politie heeft inmiddels vijf meldingen van het voorval bin nengekregen. „Uit de meldin gen blijkt dat iedereen erg is ge schrokken", aldus politie woordvoerder A. Don. Volgens Don wordt de sluiswachter niet vervolgd, omdat uit onderzoek is gebleken dat er geen strafbaar feit heeft plaatsgevonden. 'Advertentie 4 m «T "5 "v x' I»! i M S

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 25