PZC m Dance Parade kent nog grotere diversiteit stijlen 21 dr Jonc-E OndERZ-DEKER Muzikale reis richting Orient Whirlwind Heat's debuut Compilation Dance Valley woensdag 6 augustus 2003 fhe compilation 1. Jim - This Love Is Real (3) 2. The Underdog Project Vs S - Summer Jam 2003 (1 3. Beyonce Ft. Jay-Z - Crazy In Love (2) 4. Stacie Orrico - Stuck (7) 5. K3 - Oya Lele (6) 6. Kane Ilse Delange - Before You Let Me Go (5) 7. 50 Cent - 21 Questions (9) 8. Veldhuis Kemper - Ik Wou Dat Ik Jou Was ("4) 9. Wayne Wonder - No Letting Go (8) 10. Blu Cantrell - Breathe (34) 11Sean Paul - Get Busy (11 12. Benny Benassi Pr. The Biz - Satisfaction 03) 13. Fabolous Ft. M. Shorry - Can't Let You Go CI7) 14. Sensation - The Anthem 2003 (12) 15. Jamai Ft. Dewi - When You Walk In The Room (10) 16. Rmx Crew Ft. Ebon-E Plus - Turn Me On (14) 17. Juanes - A Dios Le Pido (18) 18. Trijntje Oosterhuis - What About Us (20) 19. Robbie Williams - Something Beautiful (16) 20. Simply Red - Fake (19) 21. Pharrell Williams Ft. Jay - Frontin (23) 22. Chipz - Chipz In Black (Who You Gonna Cal (-) 23. Sertab - Everyway That I Can (15) 24. Intwine - Way Out (31 25. Pink Ft. William Orbit - Feel Good Time (21) 26. Shakira - OjosAsi (98) 27. Anouk - Hail (38) 28. Thicke - When I Get You Alo ne (22) 29. Twarres - I'll See You (24) 30. Junior Jack - E Samba (27) 31. Gebroeders Ko - Tuut, Tuut, Tuut, We Springen Par (25) 32. M Kids - Indianendans (30) 33. Mick Harren - Everlasting Flow (36) 34. Paul Van Dyk - Nothing But You (48) 35. Madonna - Hollywood (26) 36. Bust - You Said No (85) 37. Craig David Ft. Sting - Rise Fall (28) 38. Daniel Bedingfield - If You're Not The One (35) 39. Jim - Tell Her (29) 40. Christina Aguilera - Fighter (33) 41. Meg - You Don't Have ../Go Away.. (43) 42. 50 Cent - In Da Club (37) 43. Kurtis Mantronik Pr. Cham - How Did You Know (77 Strings) (51) 44. Dj Goldfinger - Welcome To The Costa Brava (56) 45. Shania Twain - Forever And For Always (44) 46. Busta Rhymes Ft. M. Carey - Know What You Want (32) 47. Ashanti - Rock Wit U (41 48. Stuart Ft. Maxine - Fuel To Fi re (39) 49. Metailica - St. Anger (42) 50. Grad Damen - Als sterren stralen (40) 1. Robbie Williams - Escapology (1) 2. Andre Hazes - 25 Jaar - Het Al lerbeste Van (2) 3. Kane - What If (3) 4. Beyonce - Dangerously In Love (4) 5. Simply Red - Home (10) 6. Norah Jones - Come Away With Me (8) 7. Eros Ramazzotti - 9 (6) 8. Coldplay - A Rush Of Blood To The Head (7) 9. Blaf - Omarm (5) 10.3 Musketiers - De Musical (9) 11. Sean Paul - Dutty Rock (13) 12. Jamai - Jamai (11 13. Metailica - St. Anger (14) 14. Ilse Delange - Clean Up (12) 15. Bief - Blauwe Ruis (37) 16. Veldhuis Kemper - Half Zo Echt (lb) 17. Pink - Missundaztood (16) 18. Justin Timberlake - Justified (25) 19. Annie Lennox - Bare (29) 20.50 Cent - Get Rich Or Die Trying (17) 21. Live - Birds Of Pray (19) 22. M-Kids - Power (60) 23. Simply Red - The Very Best Of (22) 24. Aida - De Musical (21 25. Di-Rect - Over The Moon (20) 26. Linkin Park - Reanimation (59) 27Stacie Orrico - Stacie Orrico (39) 28. Juanes - Un Dia Normal (31 29. Enrique Iglesias - Escape (24) 30. Moby - 18(27) 31. Ry Cooder Manuel Galban - Mambo Sinuendo (28) 32. Evanescence - Fallen (35) 33. Christina Aguilera - Stripped (23) 34. Ja Rule - The Last Temptation (34) 35. Robbie Williams - Swing When You're Winning (30) 36. Mariah Carey - Charmbracelet (44) 37. Julio Iglesias - Love Songs (18) 38. Trijntje Oosterhuis - Trijntje Oosterhuis (69) 39. Eminem - The Eminem Show (36) 40. Ernst Daniel Smid - Gevoel Van Geluk (33) 41Ashanti - Chapter li (26) 42. Rolling Stones - 40 Licks (61 43. Kane - So Glad You Made It (32) 44. The Sound Of Music - De Musi ca/(41) 45. Kiss - Alive Iv (40) 46. Vanessa Carlton - Be Not No body (72) 47. Total Touch - 8esf Of Total Touch/Trijntje Oost (45) 48. Jan Keizer - Going Back In Time 2(65 49. Celine Dion - One Heart (46) 50. Marco Borsato - Onderweg (48) Waterskiër Roy Perdaen in actie. foto: Wim Kooyman Soms maak je harde klappers Roy Perdaen uit Terneuzen was vorig jaar samen met zijn ouders als toeschouwer aanwezig bij het Nederlands kampioenschap waterskiën. „Daar wil ik volgend jaar ook aan mee doen", zei de toen twaalfjarige Roy enthousiast. „Dan moet je wel keihard trai nen" antwoordde zijn vader. Dat deed Roy. En met resultaat: hij werd vorige week op zijn eer ste NK meteen derde in zijn leef tijdscategorie. Met deze warme dagen is Roy, die nu dertien is, constant op het water te vinden. Dan hangt hij bij de Zeeuws-Vlaamse Wa terskiclub op de Braakman aan een dun touwtje achter een speedboot. Meestal zit zijn vader in de boot. „Ik waterski al vanaf mijn ze vende", vertelt Roy. „Mijn vader en moeder deden het toen ook al." Roy trainde en trainde en het bleek dat hij talent had. Zelfs zoveel dat hij bij zijn club in Ter- neuzen niets nieuws meer kon leren. „Inhetvoorjaar,toenikal wist dat ik naar het Nederlands kampioenschap ging, zijn we naar Reims gegaan, in Noord- -Frankrijk. Daar had ik een Belg als trainer en leerde ik veel bijEen trainer kan je een stuk verder helpen dan je vader. En toen kwam het NK op een plas in Handel, vlakbij Eindho ven. Roy moest drie onderdelen doen: slalomskiën, figuurskiën en schansspringen. Roy legt uit: „Bij het slalomskiën vaart de speedboot met 55 kilometer per uur in een rechte lijn en dan moet je steeds om boeien heen skiën. Bij het figuurskiën moet je een aantal kunstjes doen als de boot 27 kilometer per uur gaat. Je moet rondjes draaien, salto's maken en proberen met alleen je voet in de hendel te ski- en. Daarna moet je nog schans springen. Dan vaart de. boot 48 kilometer per uur en moet je zo ver mogelijk proberen te schan sen." Met het slalomskiën werd de Zeeuws-Vlaamse scholier der de, met figuurskiën tweede en bij het schansspringen vierde. Bij elkaar opgeteld leverde hem dat de derde plaats op. Brons dus bij zijn debuut. „Het schansspringen had nog wel wat beter gekund, maar daarbij was ik in het nadeel. In Terneu zen hebben we geen schans om op te oefenen, terwijl alle andere deelnemers aan het NK zo'n ding gewoon in de tuin hebben liggen. Als ik wil oefenen op schansspringen moet ik naar Gent. Of naar Reims. Ik kwam op het NK maar tot vijftien me ter, terwijl de winnaar twintig meter haalde." Waterskiën is niet ongevaarlijk. Met een vrij hoge snelheid schiet je over het water en als je dan valt, maak je harde klappers. Daarom draagt Roy een strak pak met allemaal beschermde- len. „En ik heb een helm op", vertelt de Terneuzenaar. Die had hij bij het NK ook wel no dig. „Bij het schansspringen ben ik wel hard gevallen. Ge lukkig kreeg ik drie pogingen om een goede sprong neer te zet ten." Een derde plaats op het Neder lands kampioenschap smaakt naar meer. Maar Roy verwacht niet dat hij volgend jaar weer gelijk kan stunten op het NK. „Ik kom dan in de leeftijdscate gorie tot zestien jaar en daarin ben ik meteen de jongste. Maar misschien kan ik over drie jaar wel weer een goed resultaat neerzetten. Dan ben ik immers de oudste in die categorie." Roeland van Vliet De zevende FFWD Dance Parade zaterdag volgt een veranderde route door de bin nenstad van Rotterdam. Om de nieuwe locatie van het eindfeest (het 3e Katendrechtse Hoofd te Rotterdam Zuid) te bereiken, zal de stoet van 38 dancetrucks voor het eerst over de Erasmus- brug rollen. Ook muzikaal zijn er nieuwe keuzes gemaakt. Tijdens het eindfeest is een plek gecreëerd voor de dj 's van het pas opgerichte boekingsbureau: Ace-Agency. DJ Real, Hitmeis ter D, Mr. Wix en St. Paul zullen een nieuwe populaire stroming binnen de dance vertegenwoor digen: urban electric oftewel actuele hits gemengd met 'Ohja, deze ken ik nog! '-platen. „We proberen zo veel mogelijk stromingen te laten horen op de parade", zegt Bert Dijkstra van Shop Around! dat samen met JMR Producties het dancespek- takel organiseert. „Dus ook stromingen die nog niet zo be kend zijn. Zelf verwacht ik veel van DJ Real." De Zuid-Hollandse Popunie en het Rotterdamse platenlabel winkel Triple Vision hebben al vaker meegereden met de para de en boksen zodoende al langer op tegen meer gangbare stro mingen als trance, hardstyle en in mindere mate techno. Marco Grijsen is de eigenaar van Triple Vision, vooral gespecialiseerd in drum 'n bass. „Een van de rede nen voor ons om vanaf de twee de Dance Parade mee te doen, was om meer diversiteit te bie den. Er was alleen maar hardco re en club/trance te horen. Wij boden een truck met drum 'n bass en techno. Sinds vorig jaar is techno echter steeds beter vertegenwoordigd. Dus hebben we besloten dit jaar uitsluitend drum 'n bass te laten horen", zegt hij. De Zuid-Hollandse Popunie biedt al vanaf 1998 jonge talen ten de mogelijkheid om te draai en tijdens de parade. Beginnen de dj's uit de provincie kunnen in het kader van 'Best Beatz X- Posure' een demo insturen. Uit Een impressie van de Dance Parade, vorig jaar in het centrum van Rotterdam. foto Fred Ernst de inzendingen worden zes dj 's gekozen die een plek krijgen op de Popunie-kar. „De uitverko ren dj 's draaien ieder een andere stijl en het niveau is vrij hoog dus we krijgen altijd wel pu bliek mee, en natuurlijk hebben de uitverkorenen hun eigen vrienden bij zich. De dj's zelf zijn altijd enthousiast en ver scheidene artiesten die in het verleden met ons meereden zijn inmiddels aan het doorbreken. Zoals Floornoiz, Taras, Dunca la Funk, Th'Acquisition en Moshe. "Het is natuurlijk de be doeling om zulke beloftes een kans te geven", zegt Natalia Stijger van de Popunie. Voor het eerst zal moeten wor- LUa 'LTrvb, ÜWh. JZXjN. -Sa. Ln. OjJrrnJlLLoJZ. HIER 0M5 L AAN den betaald voor het eindfeest. De parade blijft gratis toegan kelijk. Er moet 10 euro toegang worden betaald, omdat de editie van vorig jaar door hevige re genval letterlijk in het water viel. „De voorverkoop verloopt goed, en als de zon schijnt zullen veel mensen op de dag zelf nog een kaartje kopen", denkt Dijk stra. Het eindfeest is toeganke lijk voor 50.000 dansliefhebbers die dan kunnen luisteren naar onder anderen Michel de Hey, Robbie Rivera, Dana, Eye-D Hidden, F erry Corsten en Dimi- tri. Jeroen Veenstra FFWD Dance Parade in de bin nenstad van Rotterdam. Van 12 tot 17 uur gaat de parade, met trucks van Thalia Lounge, Mi chel de Hey, Chemistry, Triple Vision, Ferry Corsten en Club Las Palmas, naar Katendrecht waar vanaf 15 uur het eindfeest plaatsvindt. Area 1: Misjah Hel sloot, Ferry Corsten, Gizmo, Dana. Area 2: Phonopunk, Ben nie Rodriguez, Jack de Marseil le, Remy en Michel de HeijArea 3: Nick K vs Onno, Brian S vs Stonebridge, Victor Coral vs Cleon Macnack, Marcello vs Marnix, Robbie Rivera, Lucien Foort vs Lacroix en Mary sol vs Dimitri. Area 4: Statik Scarr, Boner Pyro MC Jay, Nymfo Pressure MC Jay, Eye-D Hidden, Lenzman Cut-Off, Pamb Harsh MC Proskript en Dreazz MC Dart. Area 5: L Dopa, St. Paul, Real en Hitmeis ter D. Het eindfeest duurt tot 23 uur, waarna in de Rotterdamse clubs nog meer afterparty's plaatsvinden. Op 'Fiebre' (Koorts) zet de Spaanse band 'Radio Ta- rifa' een mooie muzikale reis uit langs Mediterrane kuststreken richting de Oriënt. Het vertrek punt is opzwepende flamenco a la Los Lobos. Onderweg pikt het achtkoppige gezelschap Turkse luiten, Armeense fluiten en Arabische trommels op om uit eindelijk te belanden bij serene soefi-klanken. De muziek wordt gedragen door vlotte percussie, bezielde solo's en de raspende stem van zanger Benjamin Escoriza. Vooral deze temperamentvolle live-opna mes geven extra dynamiek aan het uitzonderlijke en pure ge luid van 'Radio Tarifa', dat heel toepasselijk vernoemd is naar de plaats in Zuid-Spanje die het dichtst bij Afrika ligt. Radio Tarifa 'Fiebre' (BMG/ World Circuit) Speelduur: 56: 51. (ip) Niemand minder dan Jack White van het momenteel zo hippe duo The White Stripes produceerde dit debuut Do Rabbits Wonder?, van het Ame rikaanse trio Whirlwind Heat. Maar anders dan wellicht ver wacht, klinkt hierop geen blues, country of folk. Verre van zelfs, want wat de band voorschotelt herinnert sterk aan muziek uit de tijd waarin punk en new wa ve hoogtij vierden. Opvallend genoeg hanteren de mannen uit Michigan in plaats van een gi taar een Moog-synthesizer en daarmee worden knap gestoor de geluiden gemaakt (denk aan Brainiac). Samen met de bij vla gen zwaar vervormde baslijnen en de maffe stemmetjes (Pixies) maken die van dit dikke half uur - dertien korte nummers met al leen maar kleuren als titels - een inspannende maar intrigerende luistersessie. Toch zal deze hoe kige, energieke en van de hak op de tak springende funkpunk te kupstzinnig zijn om de under ground te kunnen ontstijgen. Whirlwind Heat - Do Rabbits Wonder? XL/V2 Tijdsduur: 34: 27 (pvdh) Hf Vorige week verscheen, als op warmertj e voor de negen de editie van Dance Valley in Spaarnwoude, de dubbel-cd The Compilation. Het door ver schillende Nederlandse deejays samengestelde en gemixte werkje biedt een overzicht van de stijlen en producers die het hier momenteel goed doen. Van de in het persbericht aange kondigde techno is weinig terug te vinden. Progressive house, daarentegen, komt ruim aan bod, met - op cd 1 - sterke, soms niet eerder uitgebrachte tracks van onder anderen Remy, Nick K en Michel de Heij vs Secret Ci nema. Het tweede schijfje maakt ech ter duidelijk waarom Dance Valley door steeds meer serieuze danceliefhebbers gemeden wordt. De trance van Jan Johns ton, Armin van Buuren, Questia en anderen is een deerniswek kende aaneenschakeling van stompzinnige kermisdeunen, uitgekauwde effecten en einde loze, te voorspelbare breaks. En die trance is in de dansvallei van de lage landen nou juist zo po pulair. Dance Valley Festival #9 - The Compilation (UDC/Pink) Speelduur: 153.28. (rb)

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 21