Tweemaal raak voor Van Rossum Rinus van de Ven in voetsporen toppers Kloetinge moet aan scherpte winnen Veldman ontevreden over EK in Kroatië inimo-speler Raymond van der Zeijst wint drie tennisfinales in Terneuzen 17 uitslagen maandag 4 augustus 2003 Zege voor broer 3en zus Marteijn 1 Goede basis Eltingh komt naar Schoondijke RIA W. wint van Koewacht Babijn wint Oostkapelle-Domburg Vierde Zomerloop in Zuidzande Van der Horst derde op WK 40+ Sloepoort Cup morgen van start Overtreding Clausing wint in Roosendaal ipzc er va Stief wet mo an ;egt; stic! elei rden :h Iracl" PP' 'ezi waa ebt* raai Dp uws und en ïwe nsi t nu ylan Blackman niet te passeren l'. nor Willy van Leeuwen Terneuzen - wat christian i f tapman gisteren in de enkel 3- nale van het Vliegende Hol- indertoernooi in Terneuzen na eeerste set ook probeerde; zijn ajU egenstander Dylan Blackman (lader steeds een antwoord op. r' Sapman won nog wel de eerste et, maar de winst in de tweede derde set ging naar Black- elte|>an' tapman begon zeer voortva- end aan de finale en nam in de |f ierste set al direct een 3-0-voor- nspng. Blackman, de jongste fan de drie broers, krabbelde pel wat terug, maar verder dan 3 liet de goed spelende Trap- ïian het niet komen. Trapman Kilde zelf het initiatief houden JIERVLIET - Eric Marteijn en Jijn zus Karin zijn tijdens het 'f Open Haringtennistoernooi in Biervliet de ongeslagen win naars geworden van het ge lengd dubbelspel 5. irak' ia urlij ïl ei oui ina: t va en 1 tllil alkt in ;rda. ee toni aga ,moi- ïghi I Eric Marteijn kon terugkijken op een prima toernooi. Samen Cees de Rijk vervulde hij eenhoofdrol in het mannendub- bel, al kon hij geen aanspraak op de hoofdprijs maken. Samen met zus Karin bleef hij driemaal ongeslagen in het gemengd dub bel 5. Miranda van Espen/Piet Boogaard, Marion van Over loop/Peter Zeegers en Ellie Wil- lemsen en Cees de Rijk werden op een ruime nederlaag getrac eerd. De andere finales werden gro tendeels gedomineerd door spe lers van Gravelsteps uit Schoondijke. Vooral Remco Kramer en de broers Jurgen en Norbert Willemsen waren heer en meester. In het vrouwen dub bel 5 maakten de favorieten Mi riam de Gijsel en Marion van Overloop hun rol helemaal waar. Ze wonnen de finale van Jozina van Trier en Judith Ver sluis: 7-6 6-2. en sloot de set uiteindelijk win nend af: 6-2In de beginfase van de tweede set bleef Trapman goed in de buurt van zijn tegen stander, maar die vond het in het tweede deel van deze set welletjes en ging er als een speer vandoor: 6-3. Daardoor werd het in grote ge- talen opgekomen publiek op een beslissende derde set getrak teerd. Bij 1-1 werd de opslag van Trapman al gebroken en dat be tekende toch wel de doodsteek voor de derde set. Blackman bouwde zijn voorsprong steeds verder uit en maakte weinig fouten meer. Trapman kwam nog wel even terug, maar Black man maakte de klus af met een 6-3-setwinst. Youri Loonstijn toonde gisteren in zijn enkel 4 finale behoorlijk wat in zijn mars te hebben. Hij gaf tegen Tim van Dijk weinig kansen weg en legde met de toernooizege een goede basis voor het Mauritshof Open toer nooi in zijn woonplaats IJzen- dijke. Dat toernooi gaat van daag van start. Van Dijk probeerde met een slice-back hand Loonstijn te verrassen, maar veel resultaat leverde dat niet op. Loonstijn scoorde veel met zijn harde forehand, waar op Van Dijk geen antwoord had: 6-3 6-1. Jurran Schut deed het opnieuw voortreffelijk in zijn 5-finale. Hij gaf zijn eveneens zeer ta lentvolle tegenstander Kevin de Rooij geen schijn van kans. Schut zegevierde met 6-0 6-1. Een zeer opvallende speler tij dens de finaledag was Raymond van der Zeijst. De 27-jarige ten nisser van het organiserende Animo werd tijdens de prijsuit reiking driemaal naar voren ge haald om evenzoveel eerste prij - zen op te halen. Hij won de enkel 6-finale van Henk van de Voor de (6-1 7-5) en werd ook toer- nooiwinnaar met Jacqueline de Bokx (6-1 6-0) en Martine Si- monse (6-2 7-6) in het gemengd 5 en 6. „Ik doe alleen aan dit toernooi mee. Afgelopen week en vandaag liep het wel lekker", zei de toernooi winnaar beschei Christian Trapman moest de zege in de finale van het enkel 3 aan Dylan Blackman laten. den na de drie gewonnen fina les. Tom Huis kwam zoals zo vaak in de afgelopen maanden weer erg goed aan bod bij het verdelen van de prijzen. Hij won samen met Robin de Witte het mannen dubbel 3 van Ronald van Remortel en Alexander Bauwens (na een sensationele driesetter) en troefde samen met Beatrix Ver- haegen Dominique Asselman en Jeantien van den Dries af in het gemengd dubbel 3. De zussen Beatrix en Jacqueline Verhaegen wonnen samen het dubbel 3-4 van de andere zussen Stefanie en Heieen Maenhout met tweemaal 6-2, terwijl Vero- nique samen met Anouschka Asselman met de eerste prijs aan de haal ging in het dubbel 5. Jose de Wit pakte de toernooize ge in het enkel 4, door met 6-2 6-0 van Veronique Verhaegen te winnen. Een knaller van formaat was toch ook wel de enkel 3-finale bij de vrouwen. De zussen Ste fanie en Heieen Maenhout speelden zoals verwacht deze eindstrijd en dat leverde veel vuurwerk, spanning en dubbele fouten op. In de eerste set ging het lange tijd gelijk op en be stookten de zussen elkaar met keiharde slagen vanaf de baseli ne. Via 3-3 en 5-7 greep Heieen Maenhout de winst in de eerste set. Ook in de tweede set had zij het beste van het spel en kreeg bij een 5-3-voorsprong twee fotoWim Kooyman matchpunten. Deze wist ze ech ter niet te verzilveren, zodat Stefanie alsnog met een 7-5- winst de stand gelijk kon trek ken. Heieen gaf de moed nog niet op en ging ook in de derde set sterk van start. Ze nam een 3-1-voorsprong, kreeg bij 5-4 opnieuw een matchpunt, maar zag Stefanie, die het hoofd toch koel hield, in de tiebreak met 8- 6 winnen. De sensationele wed strijd duurde maar liefst ruim drie uur. SCHOONDIJKE - Jacco Eltingh is op zondag 24 augustus te gast tijdens de familiedag van tennisvereniging Gravelsteps in Schoondijke. Eltingh, die onder andere samen met Paul Haarhuis wereldkampioen werd in het dubbelspel, wordt om streeks 10.30 uur verwacht in Schoondijke. Van 11.00 tot 12.00 geeft hij dan een clinic voor senioren van de organise rende vereniging, gevolgd door een clinic voor de jeugd van 12.00 tot 13.00 uur. Eltingh zal vervolgens tussen 13.00 en 14.00 uur een demonstratiewedstrijd spelen tegen één van de leden van Gravelsteps. Vanaf 14.00 uur wordt de clinic voor senioren vervolgd en ook de kinderspelen zullen dan van start gaan. WESTDORPE - In een oefenduel won RIA W. met 2-1 van Koewacht. Op basis van de slotfase van de tweede helft was deze zege niet onverdiend. Beide teams spraken na afloop van een nuttige trainingspartij Voor beide selectiegroepen was het de eerste oefenwedstrijd in de aanloop naar de competitie. Vandaar ook dat het duel in het teken stond van de vele wisselbeurten. Al in de eerste mi nuut nam Koewacht de leiding via Jacky Lambert, die via een speler van de thuisploeg scoorde. Nog voor de pauze liet Marino Dhooge 1-1 aantekenen en in de tweede helft, toen RIA W. over het algemeen wat sterker was, scoorde Geertjan de Smet het winnende doelpunt voor de thuisploeg. DOMBURG - Ronnie Babijn uit Terneuzen heeft met grote overmacht de vier kilometer lange zwemtocht van Oostka- pelle naar Domburg gewonnen. Babijn, meervoudig Zeeuws zwemkampioen, liet een winnende tijd optekenen van 46 mi nuten en 55 seconden. Exact drie minuten later won routinier Tonny Vinke uit Bres- kens de spurt voor de tweede plaats door Floris-Jan Koole, Niels Koole, Tom de Jonge en Frans Vermeulen achter zich te laten. Maaike Krimpenfort uit Bergen op Zoom kwam als eer ste vrouw binnen. Ze werd 2 le in een tijd van 1 uur 3 minuten en 14 seconden. Er verschenen 38 deelnemers aan de start in Oostkapelle. ZUIDZANDE - In Zuidzande wordt morgen de vierde Zo merloop van AV De Wielingen gelopen. De jeugd, die om 19.30 uur start, kan kiezen uit 630 of 1260 meter. Voorde overige at leten wacht een loop over vier, zeven of tien kilometer. Zij worden om 19.50 uur weggestuurd op het rondje dat via buurtschap De Akkerput loopt. Er kan vanaf 18.45 uur worden ingeschreven in dorpshuis De Zevendraaier. KEMZEKE - Jack van der Horst uit Oost-Souburg is gisteren derde geworden tijdens het WK wielrennen voor veertigplus- sers. De veertigjarige Van der Horst moest alleen zijn landge noot Ton Vrolijk en de Belg Kenny de Martelare voor zich dulden. De Martelare reed bijna de gehele koers op kop. Het peloton kon hem niet meer bijhalen. Van der Horst en Vrolijk reden een paar ronden voor het eind van de race weg uit het peloton en sprintten om het zilver. Dat duel gewonnen door Vrolijk. door Willy van Leeuwen CADZAND - Joost van Rossum 1" zal met genoegen terugkijken op de finaledag van het Haaien- SI tandentoernooi in Cadzand. Hij NIEUWDORP - Met de duels Oostkapelle-Vlissingen en Ka- pelle-FC Dauwendaele begint morgen om 18.45 uur de Borsele Sloepoort Cup, één van de voor- bereidingstoernooien op het seizoen dat begin september be gint. Daarna worden de andere vier wedstrijden uit poule A af gewerkt. Woensdag worden de wedstrij den uit poule B gespeeld. Hierin spelen GPC Vlissingen, Terneu- zense Boys, Patrijzen én RCS. Eigenlijk zou RCS pas in de hal ve finales instromen, maar om dat het Borsels team te weinig spelers had, werd de titelverde diger gevraagd al in de poule mee te doen. RCS doet dan wel buiten mededinging mee. De wedstrijden uit Poule C (SSV'65,Nieuwdorp, Zeelandia Middelburg en BSC) zijn op donderdagavond. BSC is af komstig uit Roosendaal en rea geerde op een uitnodigende e- mail van de organisatie. Zaterdag is de slotdag. Dan spe len de poulewinnaars en RCS om de winst in het toernooi. Ook om de plaatsen vijf tot en met twaalf wordt die dag nog ge speeld. De finale is om 20.10 uur op het veld van Nieuwdorp. won zijn enkelfinale tegen Bru ce Corveleijn redelijk gemakke lijk met tweemaal 6-2 en ging samen met Vincent de Geus ook met de hoofdprijs aan de haal in het dubbel 5. Joost van Rossum was een van de sterkere spelers in dit toer nooi, dat dit jaar zowel sportief als organisatorisch op een hoger plan was gekomen. Door con currentie van andere toernooien in de regio zoals Biervliet en Terneuzen is het aantal Zeeuws- Vlaamse deelnemers wat be perkt. Ard Breure werd poule winnaar in het enkel 3. Ewoud Spruijtenburg had in de finale van het enkel 4 geen problemen met Bruce Corveleijn, die welis waar tweemaal in een finale uit kwam maar ook tweemaal met lege handen achter bleef. Een andere opvallende tennis ser in dit toernooi was Sander Knol. Hij won niet alleen zijn enkelfinale in het 6-schema van Wesley van Noord, maar werd ook poulewinnaar in het dubbel 6. In zijn enkelpartij kreeg Knol een verrassing te verwerken in de eerste set. Wesley van Noord won namelijk de tiebreak en leek voor een stunt te gaan zor gen. Knol wilde daar echter niet aan meewerken. Hij gaf Van Noord zowel in de tweede als derde set geen schijn van kans meer: 6-16-1. Bij de vrouwen was er een dub belslag voor Carlijn van Otter- dijk. Ze kreeg een walk-over in haar enkel 7-finale en was in de dubbel 7-finale te sterk voor Leenknegt/Leenknegt. Het duo Kool/Van Otterwij k boekte een regelmatige 6-2 6-4-zege. door Rudy Booqert HUMMELO - Motorcrosser Ri nus van de Ven is in Hummelo in de voetsporen van Mare de Reu ver en Erik Eggens gestapt. De Vlissingse coureur won het In ternationaal Jeugdweekeinde niet overmacht. Hij won alle vijf manches. Eigenlijk won Van de Ven zes manches. De tweede manche werd zaterdag namelij k drie mi nuten voor het einde afgevlagd foto Willem Mieras Daan Esser knalt namens Kloetinge op het doel in de wedstrijd tegen Heinkenszand. vanwege een valpartij. Aan het einde van het programma moest de manche worden overgere den. Van de Ven had kopstart (zoals in alle manches) en reed van start tot finish op kop. Van de Ven bleef alle vijf man ches op de been en zag zijn naam bijgeschreven op het indruk wekkende palmares van de cross in Hummelo. „En voor de eerste keer in mijn leven hebben ze het volkslied voor me ge speeld", meldde de nummer vijf van de wereld monter. door Jan Dagevos HEINKENSZAND - Drie goals in drie wedstrijdjes van 45 mi nuten. De oogst aan doelpunten tijdens het Maximaaltoernooi in Heinkenszand was mager, maar dat verontruste zaterdag avond niemand echt bij Kloe tinge. De voorbereiding is pas twee weken oud en de Beve- landse hoofdklasser moet nog aan scherpte winnen. Geduld is daarbij een schone zaak. „Vorig jaar scoorden we nog minder", vertelde middenvel der Emiel Dorst na afloop. „Toen ging het ook moeizaam en kwamen we pas later op gang." „We zitten nog midden in de op bouw, vooral conditioneel", vulde Kloetinge-trainer Karl Vergouwen aan. „We creëren nu al heel veel kansen. De volgende stap is de scherpte. Daar gaan we de komende week aan wer ken." Kloetinge kon zaterdag niet met de volledige selectie van 22 man aantreden in Heinkenszand. Zo ontbraken John Bentschap Knook, Istvan Bakx (beiden kampen met een rugblessure), Jan Baaijens (dijbeenblessure), Merlijn Swennen (ziek) en Ro nald Zuijdwegt (vakantie). Ver gouwen liet de overgebleven spelers in wisselende samen stellingen gemiddeld zo'n 65 minuten opdraven. Kloetinge lijkt ten opzichte van vorig seizoen in elk geval aan snelheid te hebben gewonnen. Naast Wilco de Valk hebben ook Ferry Alfons en Pim Bruins hun kwaliteiten op dat vlak. „En dat is toch altijd een belangrijk wa pen", aldus Vergouwen. „Het stelt ons ook in staat om te vari eren." Zo kan Wilco de Valk, van origi ne de rechtsbuiten van Kloetin ge, tegenwoordig ook even ge makkelijk achter de spitsen worden opgesteld. Met Ferry Alfons dan vervolgens op de plek van De Valk levert Kloetin ge voorin geen snelheid in. „Snelheid is héél belangrijk", zei Vergouwen, „aan de andere kant besef ik ook donders goed dat om doelpunten maken gaat." In het eerste duel met Goes kreeg Kloetinge legio kansen, maar ze waren niet aan Wilco de Valk, Pim Bruins en Pieter de Graaff besteed. Goes, dat een goed voetballende ploeg heeft en ferm weerstand bood, presenteerde hierna bere kening aan de hoofdklasser. Uit een hoekschop van Romeo van Aerde kopte Shannon Braaf- hart raak: 0-1. Daar bleef het bij. In de tweede en derde wedstrijd tegen respectievelijk Heinkens zand en RCS was de overmacht van Kloetinge nog groter, maar ook in deze duels ging het scoren moeizaam. Jordy Bakker be zorgde zijn ploeg in de wedstrijd tegen Heinkenszand uit een vrije trap de winst (1-0), terwijl verdediger Arno Melaard tegen RCS van dichtbij raakkopte. Dat laatste duel kreeg uiteinde lijk 2-0 als eindstand, omdat arbiter Van de Linde een over- Cadzand. Haaientandentoernooi. Finales. VE 7: Carlijn van Otterdijk-Jole Gutteling wo. VE 8: poule: 1 Monique Dersjant. VE 9: poule: 1 Joke Govaert. VD 7: Kool/van Otter- dijk-Leenknegt/Leenknegt 6-2 6-4. ME 3: poule: 1 Ard Breure. ME 4: Ewoud Spruijten- burg-Bruce Corveleijn 6-2 6-1. ME 5: Joost van Rossum-Bruce Corveleijn 6-2 6-2. ME 6: Sander Knol-Wesley van Noord 6-7 6-1 6-1. ME 7: Pepijn van Geel-Robert Kool 7-5 6-2. ME 7 35+: poule: 1 Albert Holtslag. ME 8: Paul Weber-Serge Boussen 6-0 6-0. ME 8 35+: poule: 1 Jan de Bruijn. MD 5: De Geus/ Van Rossum-De Geus/Spruijtenburg 6-2 4-6 6-0. MD 6: poule: 1 Bruijn/Knol. MD 7: Maas/Schalk-Kool/Kool 6-2 6-3. MD 8: pou le: 1 Benne/van Waesberghe. GD 6: poule: 1 Van de Vlist/Knol. GD 7: poule: 1 Kool/de Goederen. GD 7 35+: poule: 1 Mooibroek/ Mooibroek. GD 8: Benne/Hinneman-Van Leeuwe/Van Leeuwe 6-3 6-0. Terneuzen. Vliegende Hollandertoernooi. Finales. VE 3: Stefanie Maenhout-Heleen Maenhout 5-7 7-5 7-6. VE 5: Jose de Wit-Veronique Verhaegen 6-2 6-0. VE 6: Annemarie van Loo-Anke Sollie 6-2 6-4. VE 7: Brenda Rademakers-llse Cuyle 6-4 7-6. VE 8 35+: Patricia van den Hout-Judith Dingemanse 6-4 2-6 6-2. VD 3: Verhaegen/ Verhaegen-Maenhout/Maenhout 6-2 6-2. VD 5: Asselman/Verhaegen-Fraanje/Fraan- je 6-4 7-5. VD 6: De Jong/de Bokx-Alberti/ Hoornaert 6-3 6-1. VD 7: Weeren/Bakker- -Van den Boogaart/Van Megen 6-1 6-1VD 7 35+: Agten/Van der Schelling-Pauw/Van Broekhoven 6-2 6-1. VD 8: De Rooij/ Morcus-Broekhoven/Coers 6-1 7-6. ME 3: Dylan Blackman-Christian Trapman 2-6 6-3 6-3. ME4: Youri Loonstijn-Tim van Dijk 6-3 6-1. ME 5: Jurran Schut-Kevin de Rooij 6-0 6-1ME 6: Raymond van der Zeijst-Henk van de Voorde 6-1 7-5. ME 6 35+: Henk van de Voorde-Herman de Regt 6-2 7-5. ME 7: Joffrey Serkedakis-Joost de Zeeuw 3-6 7-5 6-3. ME 7 35+: Rien Lauwerijssen-Patrick de Roeck 1-6 7-5 6-1. ME 7 50+: Dick Vrolijk- Andre Vennix4-6 6-3 6-3. ME 8: Martin van de Bossche-Marco ten Have 6-2 7-5. ME 8 35+: Henk de Bruijne-Frank van Harn 6-2 6-4. MD 3-4: Huis/de Witte-Van Remortel/ Bauwens 7-5 4-6 6-3. MD 5: Van der Windt/ De Heus-Zegers/Martens 6-1 6-4. MD 6: Van Buuren/Bauwens-Van Overdulve/ Broeders 6-4 6-1MD 7: Matthijssen/ Kriek- aard-De Zeeuw/de Jonge 5-7 6-1 6-4. MD 7 35+: Raemdonck/Anthonis-Crob/Van de Sande 6-0 6-1. MD 8: Slager/ Roodzant-De Zeeuw/Meijer 6-3 3-6 7-5. MD 8 35+: Roe- land/Schelstraete-Van 't Hof/ Van Dun 6-1 6-4. GD 3: Huis/Verhaegen-Asselman/van den Dries 6-4 7-6. GD 5: Van der Zeijst/Si- monse-Neve/Adriaansens 6-2 7-6. GD 6: De Bokx/Van der Zeijst-Daelman/ Sponselee 6-1 6-0. GD 7: De Jonge/Visser- Heede/Pauw 5-7 6-4 6-4. GD 7 35+: Nijsten/ Nijsten-Van Broekhoven/van Broekhoven 7-6 3-6 6-4. GD 8: Beeke/de Rijke-Van Me- gen/de Jager 5-7 6-3 6-4. GD 8 35+: IJse- baert/Benthem-Verhage/Dobbelaar 3-6 7-5 6-0. Biervliet. Open Haringtoernooi. Finales. VD 5: De Gijsel/Van Overloop-Van Trier/Ver- sluis 7-6 6-2. VD 7: Zegers/Blackman-Dus- arduyn/Vinje 6-3 5-7 6-4. VD 8: Dusarduyn/ De Wilde-Dekker/De Jonge 6-4 6-1. MD 5. Poule: 1. Vinje/Willemsen. MD 6: Kramer/ 1 Willemsen-Arens/De Gijsel 7-5 7-5. MD 7: Kuhlmann/Van Lare-Hamer?/Hamers 6-3 6-4. MD 8: Maes/Tanghe-De Bock/Haverbe- ke 6-0 6-2. GD 5. Poule: 1. De Bruyckere/ Marteijn. GD 6: Vinje/Kramer-Dusarduyn/ Willemsen 7-5 6-2. GD 7: De Paepe/Praas- Van Lare/Van Lare 6-4 6-1. GD 8: Hoogstra- te/Van Liere-De Baere/Van Cauwenberghe 6-0 6-4. ROOSENDAAL - Frank Clau sing heeft gisteren een Natio naal Ranglijst toernooi in Roo sendaal gewonnen. De tennisser uit Wemeldinge won in de finale van Jan-Wouter Roep: 6-2 1-6 7-5. In het tweede deel van de wed strijd had Clausing het zwaar. De nummer 34 op de Neder landse ranglijst verloor zes games op rij. Pas nadat Roep, 76e op die lijst, in de derde set op 3-0 was geko men, hervond Clausing zich en pakte de zege. treding op Niels Tournoy onbe straft liet. De RCS-verdediger werd overduidelijk in de rug ge duwd, kon geen kant meer op en rolde met bal en al over de doel lijn. Doelpunt oordeelde de ar biter, tot ongenoegen van Tour noy. De winst in het Maximaal-toer- nooi ging naar Goes. De zon dag-derdeklasser speelde tegen RCS gelijk (0-0) en won in de derde wedstrijd met 2-0 van Heinkenszand, via treffers van Lunven Vermeer en Henk Kie vit. „De eerste prijs is binnen", grinnikte assistent-trainer John Livramento van Goes. Maximaal-toernooi. Kloetinge- Goes 0-1 (doelpunt Shannon Braaf- hart 0-1), Heinkenszand-RCS 1-0 (doelpunt Graham Holmes); Kloe- tinge-Heinkenszand 1-0 (doelpunt Jordy Bakker), Goes-RCS 0-0;Kloe- tinge-RCS 2-0 (1-0 Arno Melaard, 2- 0 Niels Tournoy eigen doelpunt); Goes-Heinkenszand 2-0 (1-0 Lun ven Vermeer, 2-0 Henk Kievit). Eindstand: 1. Goes 3-7 (3-0); 2. Kloe tinge 3-6 (3-1); 3. Heinkenszand 3-3 (1-3); 4. RCS 3-1 (0-3). door Roeland van Vliet SPLIT - Zeiler Erwin Veldman heeft naar eigen zeggen een te leurstellend Europees kampi oenschap laser voor de jeugd achter de rug. De Middelburger werd in het Kroatische Split derde in de sil- verfleet, terwijl hij toch min stens in de goldfleet had willen eindigen. „Ik kwam na de races van don derdag net twee punten tekort om bij de goldfleet ingedeeld te worden", zei de negentienjarige Walchenaar gisteren. De gold fleet is voor de beste zeilers na vier wedstrijddagen, de silver fleet voor de iets minder goede en de bronzefleet voor de hek kensluiters. „Ik heb gemerkt dat ze in al die andere landen toch ook wel heel goede zeilers hebben." Veldman was tijdens het eerste deel van het EK ziek. „Ik had een soort van maagontsteking. In het ziekenhuis van Split zei den ze dat ik een paar dagen rust moest nemen, maar dat kon na tuurlijk niet. Wel heb ik die da gen bijna op water en brood ge leefd." Desondanks zeilde de Middel burger een keer naar een vierde en een keer naar een tiende plaats. Maar een aantal uitsla gen van boven de dertig deden hem de das om. Daardoor haal de hij de goldfleet niet. In de laatste race van afgelopen za terdag eindigde hij nog als twaalfde. Dat resultaat was ge noeg voor een derde plaats bij de B-garnituur. Veldman: „Maar ik was wel de beste Nederlander."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 33