(PZC Veldman ontevreden over EK in Kroatië Kloetinge moet aan scherpte winnen Valse start voor Bruse Boys Ajax Al haalt de dubbele cijfers 17 Zaterdagse mannenfinale smet op toernooi 7 maandag 4 augustus 2003 1 e{ Sloepoort Cup morgen van start Babijn wint Oostkapelle-Domburg Clausing sterkste in Roosendaal Vierde plaats Schuit in Hasselt Van der Horst derde op WK 40+ Van de Ven in voetsporen van toprijders sl! Tyson vraagt faillissement aan Kansen Boodschap Tegenwicht Nonda bewijst zijn waarde voor Monaco tSteehouwer kan juichen nor Evelyn Pokorni NIEUWERKERK - Tennisster ;ral ildj hei -ei| Die! VCrjacky Steehouwer heeft giste ren in de achttiende editie van j.het Fixet Gruttepikkers II-toer- fnooi niet alleen het vrouwenen- fe kei 5, maar samen met Mark 10 Passchier ook het gemengd dubbel 4 op haar naam geschre- 33 ven. Steehouwer, vorig jaar nog 3 Len categorie lager spelend en toen verliezend finaliste, won ^•gisteren met 7-6 6-3 van Ingrid dcfman' f 'In de poule waar drie teams om [c|pide titel in het gemengd dubbel 4 het and streden, moest het setsaldo uit- komst brengen. Alle teams won nen en verloren namelijk een partijwaardoor het aantal ge wonnen sets de winst voor Jacky Steehouwer en Mark Passchier opleverde. Het dubbelpaar Martine Verschoore en Patrick Meuldijk won gisteren tijdens de finaledag weliswaar de drie setter tegen Cynthia Wester weel en Arnold van Gemerden, maar had een dag eerder in twee sets van Steehouwer en Pas schier verloren. Samen met Bi- anca den Ouden had Martine Verschoore meer succes in het vrouwendubbel 3. Het als eerste geplaatste koppel Helen van Hartingsveldt Rens- ke Pais werd, na een spannende laatste set, met 7-5 3-6 7-6 ver slagen. Mark Passchier, een van de vier organisatoren van het tennis toernooi, kon het dubbele suc ces van zijn vrouwelijke dub- belpartner niet evenaren. Met 6- 3 6-4 bleek Chris Schoneman te sterk in het mannenenkel 5. Hei- rak' )eló lid lij- e tt i ei op- ;zesl rte- n" leurstellend Europees kampi- lge'; oenschap laser voor de jeugd door Roeland van Vliet SPLIT - Zeiler Erwin Veldman heeft naar eigen zeggen een te- veei|; 'den .achter de rug. mei :end :ialt voe- asse ge- ïaai geus nte gtot zij De Middelburger werd in het Kroatische Split derde in de sil- verfleet, terwijl hij toch min stens in de goldfleet had willen eindigen. „Ik kwam na de races van don derdag net twee punten tekort om bij de goldfleet ingedeeld te worden", zei de negentienjarige Walchenaar gisteren. De gold fleet is voor de beste zeilers na vier wedstrijddagen, de silver fleet voor de iets minder goede en de bronzefleet voor de hek- Te''kensluiters. „Ik heb gemerkt 0 dat ze in al die andere landen toch ook wel heel goede zeilers hebben." Veldman was tijdens het eerste deel van het EK ziek. ,,Ik had een soort maagontsteking. In het ziekenhuis van Split zeiden ze dat ik een paar dagen rust moest nemen, maar dat kon na tuurlijk niet. Wel heb ik die da gen bijna op water en brood ge leefd." Desondanks zeilde de Middel burger een keer naar een vierde en een keer naar een tiende plaats. Maar een aantal uitsla gen van boven de dertig deden hem de das om. Daardoor haal de hij de goldfleet niet. In de laatste race van afgelopen za terdag eindigde hij nog als twaalfde. Dat resultaat was ge noeg voor een derde plaats bij de B-garnituur. Veldman: „Maar ik was wel de beste Nederlander." „Hoewel we vaak in hetzelfde schema zitten en wel tegen el kaar gedubbeld hebben, was dit de eerste keer dat ik tegen hem gesingled heb", zei Passchier. „Chris had vandaag de betere vorm en was een stukje vaster dan ik. Sociaal gezien was het wel een leuke wedstrijd. Ook wedstrijdleider Hans Jan Goedegebure kon een dubbelti- tel op zijn naam schrijven: met Bert de Vos werd het mannen- dubbel 5 in twee sets gewonnen van Alex Diddens en Jan Cees van de Stigchel. Goedegebure: „In de eerste set stonden we met 4-1 voor, kwamen we met 5-4 achter maar wonnen we uitein delijk toch nog met 7-5. De tweede set was vrij eenvoudig, dat zie je wel aan de cijfers: 6-2." Als organisator sprak hij van een geslaagd toernooi met wei nig walk-overs. Ook met de hit te op de baan viel het volgens hem wel mee. „Ikzelf ben wat dat betreft een goede graadme ter en ik had niet zo veel last van de warmte. Ik denk dat de lucht vochtigheid niet zo hoog was." Een kleine smet op het verder vlekkeloos verlopen toernooi was volgens Goedegebure wel de finale in de hoogste mannen- categorie, het enkel 4. De finale partij tussen Johan van Urk en Peter Godrie werd al op zater dag gespeeld vanwege de ge loofsovertuiging van Van Urk. Goedegebure: „Wij hanteren de regel dat als het kan, we een fi nale eerder laten spelen." Hoewel er dus wel werd ge speeld, was er geen sprake van een echte wedstrijd. Johan van Urk kreeg de wedstrijd van Go- drie cadeau: 6-0 6-0. Peter Go- drie: „Ik respecteer Johans ge loof, maar vind wel dat je mij daar verder niet lastig mee moet vallen. Ik heb er goed over nage dacht of ik deze finale wel of niet zou gaan spelen. Op zater dag is er gewoon niet zo'n speci ale sfeer als op zondag, wanneer het hier stampvol publiek zit. Ik Jacky Steenhouwer won in de finale van het vrouwenenkel 5 met 7-6 6-3 van Ingrid Saman. foto Dirk-Jan Gjeltema ben met goede bedoelingen de baan opgegaan, maar ik kon het gewoon niet opbrengen en heb de partij weggegeven. Ik vond het zelf ook jammer, omdat het voor mij eigenlijk geen verras sing was dat ik in de finale te rechtkwam. De laatste tijd sta ik goed te spelen." Johan van Urk, vorig jaar nog verliezend finalist: „Dit heb ik nog nooit eerder meegemaakt. Ik vind het wel kinderachtig en denk: probeer er dan toch nog het beste van te maken. Vorig jaar heb ik hier van Jacco de Looff verloren, maar dit jaar ga ik met de winst én met gemeng de gevoelens naar huis." Ook Hans Jan Goedegebure vond het een nare situatie. „Voor ons als organisatie is het ook vervelend. Het was geen echte wedstrijd." Overigens won Peter Godrie samen met Christiaan Grootenboer wel de hoogste categorie (3) in het mannendubbel. Met 6-2 7-5 werden Robert Kort en Arno de Koning verslagen. Op zondag. NIEUWDORP - Met de duels Oostkapelle-Vlissingen en Ka- pelle-FC Dauwendaele begint morgen om 18.45 uur de Borse- le Sloepoort Cup, één van de voorbereidingstoernooien op het seizoen dat begin september begint. Daarna worden de ande re vier wedstrijden uit poule A afgewerkt. Woensdag worden de wedstrij den uit poule B gespeeld. Hierin spelen GPC Vlissingen, Terneuzense Boys, Patrijzen én RCS. Eigenlijk zou RCS pas in de halve finales instromen, maar omdat het Borsels team te weinig spelers had, werd de titel verdediger gevraagd al in de poule mee te doen. RCS doet dan wel buiten meededinging mee. De wedstrijden uit Poule C (SSV'65, Nieuwdorp, Zeelandia Middelburg en BSC) zijn op donderdagavond. BSC is afkom stig uit Roosendaal en reageerde op een uitnodigende e-mail van de organisatie. Zaterdag is de slotdag. Dan spelen de poulewinnaars en RCS om de winst in het toernooi. Ook om de plaatsen vijf tot en met twaalf wordt die dag nog gespeeld. De finale is om 20.10 uur op het veld van Nieuwdorp. DOMBURG - Ronnie Babijn uit Terneuzen heeft met grote overmacht de vier kilometer lange zwemtocht van Oostka- pelle naar Domburg gewonnen. Babijn, meervoudig Zeeuws zwemkampioen, liet een winnende tijd optekenen van 46 mi nuten en 55 seconden. Exact drie minuten later won routinier Tonny Vinke uit Breskens de spurt voor de tweede plaats door Floris-Jan Koole, Niels Koole, Tom de Jonge en Frans Ver meulen achter zich te laten. Maaike Krimpenfort uit Bergen op Zoom kwam als eerste vrouw binnen. Ze werd 21e in een tijd van 1 uur 3 minuten en 14 seconden. ROOSENDAAL - Frank Clausing heeft gisteren een Natio naal Ranglijst toernooi in Roosendaal gewonnen. De tennis ser uit Wemeldinge won in de finale van Jan-Wouter Roep: 6-2 1-6 7-5. In het tweede deel van de wedstrijd had Clausing het zwaar. De nummer 34 op de Nederlandse ranglijst verloor zes games op rijPas nadat Roep, 76e op die lijst, in de derde set op 3-0 was gekomen, hervond Clausing zich. Hij kwam terug tot 3-3, werd nog op een 5-3-achterstand gezet, maar trok de wedstrijd vanaf dat moment naar zich toe: 7-5. HASSELT - Jacques Schuit is bij een wedstrijd in het Belgi sche Hasselt voor beloften tot 25 jaar op de vierde plaats ge ëindigd. De wielrenner uit Arnemuiden ontsnapte na 3 0 kilo meter met zeven renners, waaruit in de slotfase een groep van vijf coureurs ontstond. De Belg Christophe Mosbeux kwam na 120 kilometer als winnaar over de streep. Schuit moest ge noegen nemen met een vierde plaats. KEMZEKE - Jack van der Horst uit Oost-Souburg is gisteren derde geworden tijdens het WK wielrennen voor veertigplus sers. De veertigjarige Van der Horst moest alleen zijn landge noot Ton Vrolijk en de Belg Kenny de Martelare voor zich dulden. De Martelare reed bijna de gehele koers op kop. Het peloton kon hem niet meer bijhalen. Van der Horst en Vrolijk reden een paar ronden voor het eind van de race weg uit het peloton en sprintten om het zilver. Dat duel gewonnen door Vrolijk. HUMMELO - Motorcrosser Ri- nus van de Ven is gisteren in Hummelo in de voetsporen van Mare de Reuver en Erik Eggens gestapt. De Vlissingse coureur won het Internationaal Jeugd- weekeinde met overmacht. Hij won allevijf manches. Eigenlijk won Van de Ven zes manches. De tweede manche werd zaterdag namelij k drie mi nuten voor het einde afgevlagd vanwege een valpartijAan het einde van het programma moest de manche worden overgere den. Van de Ven had kopstart (zoals in alle manches) en reed van start tot finish op kop. Ondanks de overmacht van de vijftienjarige Vlissinger - alleen in de laatste manche stond hij heel even de koppositie af - was het opletten geblazen. „Het zie kenhuis van Doetinchem zit echt tot de nok toe gevuld met coureurs", constateerde Van de Ven. De rijders hadden veel moeite met de spijkerharde baan en vielen bij de vleet. Zelfs toen op de tweede dag de baan was afge vlakt, strandden talloze cou reurs naast de baan. Van de Ven bleef allevijf man ches op de been en zag zijn naam bijgeschreven op het indruk wekkende palmares van de cross in Hummelo. „En voor de eerste keer in mijn leven hebben ze het volkslied voor me ge speeld", meldde de nummer vijf van de wereld monter. NEW YORK - Mike Tyson heeft faillissement aangevraagd in «en poging orde te brengen in zijn financiële situatie. Het ver- ®ogen van de bokser werd in het verleden geschat op zeker 300 miljoen dollar, maar 'Iron Mike' zit aan de grond. Tyson is in de problemen geko men door verkeerde investerin gen en verkwisting van zijn vele miljoenen. De voormalig we reldkampioen in het zwaarge wicht wijt zijn slechte financië le positie ook aan zijn oud manager Don King. Volgens Ty son heeft zijn voormalige ver trouweling vele miljoenen ach terover gedrukt toen hij in 1995 Zjjn bokscarrière oppakte na zijn gevangenisstraf. Hij heeft King inmiddels voor de rechter gesleept. De zaak dient in sep tember. RTR door Jan Dagevos HEINKENSZAND - Drie goals in drie wedstrijdjes van 45 mi nuten. De oogst aan doelpunten tijdens het Maximaaltoernooi in Heinkenszand was mager, maar dat verontruste zaterdag avond niemand echt bij Kloe tinge. De voorbereiding is pas twee weken oud en de Bevelandse hoofdklasser moet nog aan scherpte winnen. Geduld is daarbij een schone zaak. „Vorig jaar scoorden we nog minder", vertelde middenvel der Emiel Dorst na afloop. „Toen ging het ook moeizaam en kwamen we pas later op gang." „We zitten nog midden in de op bouw, vooral conditioneel", vulde Kloetinge-trainer Karl Vergouwen aan. „We creëren nu al heel veel kansen. De volgende stap is de scherpte. Daar gaan we de komende week aan wer ken." Kloetinge kon zaterdag niet met de volledige selectie van 22 man aantreden in Heinkenszand. Zo ontbraken John Bentschap Knook, Istvan Bakx (beiden kampen met een rugblessure), Jan Baaijens (dijbeenblessure), Merlijn Swennen (ziek) en Ro nald Zuijdwegt (vakantie). Ver gouwen liet de overgebleven spelers in wisselende samen stellingen gemiddeld zo'n 65 minuten opdraven. Kloetinge lijkt ten opzichte van vorig seizoen in elk geval aan snelheid te hebben gewonnen. Naast Wilco de Valk hebben ook Ferry Alfons en Pim Bruins hun kwaliteiten op dat vlak. „En dat is toch altijd een belangrijk wa pen", aldus Vergouwen. „Het stelt ons ook in staat om te vari eren." Zo kan Wilco de Valk, van origine de rechtsbuiten van Kloetinge, tegenwoordig ook even gemakkelijk achter de spitsen worden opgesteld. Met Ferry Alfons dan vervolgens op de plek van De Valk levert Kloe tinge voorin geen snelheid in. „Snelheid is héél belangrijk", zei Vergouwen, „aan de andere kant besef ik ook donders goed dat om doelpunten maken gaat." In het eerste duel met Goes kreeg Kloetinge legio kansen, maar ze waren niet aan Wilco de Valk, Pim Bruins en Pieter de Graaff besteed. Goes, dat een goed voetballende ploeg heeft en ferm weerstand bood, pre senteerde hierna de rekening aan de hoofdklasser. Uit een hoekschop van Romeo van Aerde kopte Shannon Bra- afhart raak: 0-1. Daar bleef het bij. In de tweede en derde wedstrijd tegen respectievelijk Heinkens zand en RCS was de overmacht van Kloetinge nog groter, maar ook in deze duels ging het scoren moeizaam. Jordy Bakker be zorgde zijn ploeg in de wedstrijd tegen Heinkenszand uit een vrije trap de winst (1-0), terwijl verdediger Arno Melaard tegen RCS van dichtbij raakkopte. Dat laatste duel kreeg uiteinde lijk 2-0 als eindstand, omdat arbiter Van de Linde een over treding op Niels Tournoy onbe straft liet. De RCS-verdediger werd overduidelijk in de rug ge duwd, kon geen kant meer op en rolde met bal en al over de doel lijn. Doelpunt oordeelde de ar biter, tot ongenoegen van Tour noy. De winst in het Maximaal-toer- nooi ging naar Goes. De zon dag-derdeklasser speelde tegen RCS gelijk (0-0) en won in de derde wedstrijd met 2-0 van Heinkenszand, via treffers van Lunven Vermeer en Henk Kie vit. „De eerste prijs is binnen", grinnikte assistent-trainer John Livramento van Goes. Maximaal-toernooi. Kloetinge- Goes 0-1 (doelpunt Shannon Braaf- hart 0-1), Heinkenszand-RCS 1-0 (doelpunt Graham Holmes); Kloe ting e-Heinkenszand 1-0 (doelpunt Jordy Bakker), Goes-RCS 0-0; Kloe- tinge-RCS 2-0 (1-0 Arno Melaard, 2- 0 Niels Tournoy, eigen doelpunt) en Goes-Heinkenszand 2-0 (1-0 Lun ven Vermeer, 2-0 Henk Kievit). Eindstand: 1. Goes 3-7 (3-0); 2. Kloe tinge 3-6 (3-1); 3. Heinkenszand 3-3 (1-3); 4. RCS 3-1 (0-3). Een speler van Bruse Boys (midden) kapt een verdediger van Strijen uit. door Klaas Verspoor BRUINISSE - De laatste jaren maken Bruse Boys en Strijen er een traditie van om in de oefencampagne tegen elkaar uit te komen. Vorig jaar won Strijen in Bruinisse nog met 8-0. Nu scoorde de tweedeklasser net zo vaak, maar wist Jacob van den Berge voor Bruse Boys de eer te redden. Bruse Boys te gen Strijen eindigde daardoor in 1-8. Aan de eerste oefenwedstrijd kpn nog niet veel waarde gehecht worden. De thuisploeg van trainer Olaf Filius speelde onder andere nog zonder vaste doelman Mark Giljam. Zijn vervanger Rick Postema moest, na tref fers van Erik Hammer en Mark Ketting, al snel twee keer de gang naar het net maken. René van der Bijl maakte daarna de 0-3. Een ingelaste drinkpauze deed, evenals een aantal omzettingen aan Bruse zijde, de thuisploeg goed. Het laatste deel voor rust ontspon zich een gelijkwaardig schouwspel en het was ook geen verrassing dat juist 4fflsgmmSmsWi foto Dirk-Jan Gjeltema Bruse Boys scoorde. Uit een van de kansen kopte Jacob van den Berge zijn ploeg naar de 1-3, wat tevens de ruststand was. In de tweede helft werd aan beide kanten vooral veel gewisseld en dat kwam het spel niet ten goede. Zaterdag-derdeklasser Bruse Boys liep nog tegen een aantal tegentreffers op en moest door goals van Nick van Kuijk, Mark Ket ting, Cassing Leeuwenburg, Pinto en Ray mond van de Ent de eerste forse nederlaag slikken: 1-8. door Euqène de Kok DOMBURG - Toen Ajax Al twee jaar geleden voor een trai ningskamp naar Zeeland kwam, werden de Amsterdam mers in de daaropvolgende competitie landskampioen. Met dat resultaat in gedachten sloe gen de Ajacieden gisteren op nieuw hun kamp op in Walche ren. Gisteravond speelden ze in Domburg tegen de Walcherse selectie onder 23 jaar en wonnen gemakkelijk: 10-0. De wedstrijd van gisteren was voor de selectie van Danny Blind het startschot voor een vijf dagen durend trainings kamp als voorbereiding op het nieuwe seizoen. Huib Meerman, samen met Karl Vergouwen coach van de Walcherse selectie, zag de partij van gisteren vooral als een nieuw begin voor het re gionale elftal. „We willen pro beren om het weer wat nieuw leven in te blazen. Dit seizoen hopen we zowel met de Wal cherse selectie onder als boven de 23 jaar vier wedstrijden te spelen." Gisteren beschikten de twee oe- fenmeesters over zestien jeugdi ge voetballers, afkomstig van vijftien verenigingen. „We pro beren zoveel mogelijk mensen van de verschillende clubs te se lecteren. Misschien lever je dan wel eens wat kwaliteit in, maar dat blijft toch het beleid", zei Meerman. Hij stuurde zijn selectie gisteren met een eenvoudige boodschap het veld in. „Ze moeten vooral onbevangen spelen en proberen om een paar doelpunten te ma ken", zei Meerman vooraf. De coach zag daar ook kans toe. „Er zitten een paar snelle spitsen in het team die wel eens gevaarlijk kunnen worden." Nadat er voor aanvang één mi nuut stilte werd gehouden voor de overleden Jo Jansen en de wedstrijd was begonnen, wer den de illusies van Meerman al snel de kop ingedrukt door de felle Ajacieden. De Walcherse spitsen Dennis van der Welle, Martin Waisapy en Alberto Condo Morgado kwamen in de eerste helft nau welijks in het spel voor. Het was eenrichtingsverkeer richting het doel van Arvid Pieters. Bin nen vier minuten stond het al 1- 0 voor de Amsterdammers door een doelpunt van de sterk spe lende aanvoerder Hedwidges Maduro. Na 45 minuten wanho pig verdedigen keek de Wal cherse selectie tegen een 7-0- i achterstand aan. Karl Vergouwen zag in de rust 1 waar het probleem lag. „We hebben vooral veel aanvallende spelers gescout. Daardoor staan er nu wat mensen op posities waar ze normaal nooit staan." Na de pauze brachten de twee coaches meer lengte en kracht in het elftal door Marinus Baas, Jeroen van Ommen en Chiel Ma- ranus in het veld te zetten. Het bood wat tegenwicht aan de veel sterker ogende Amster dammers. Ajax kwam dan ook minder tot scoren in de tweede helft. Baas en Waisapy kregen zelfs een aantal kleine kansen op een tegengoal, maar konden de nul niet wegwerken. Twee goals, waaronder een schitterende lob van buiten de zestien meter, van de ingevallen Stanley Abora (die na twee fou ten op het middenveld ook weer werd gewisseld door een mop perende Blind) en één van Cees Keizer brachten de teller wel op een pijnlijke 10-0-nederlaag. Walcherse selectie onder 23 jaar - Ajax Al 0-10 (0-7). 4. Hedwidges Maduro 0-1, 12. Sven Taberima 0-2, 21. Sven Taberima 0-3, 27. Ryan Ba- bel 0-4, 30. Tom de Mul 0-5, 35. Tom de Mul 0-6, 36. Ryan Babel 0-7, 55. Stanley Abora 0-8, 63. Cees Keizer 0-9, 74. Stanley Abora 0-10. Scheidsrechter: H. van de Ketterij (Lewedorp). Aantal toeschouwers: 450. PARIJS - Monaco is goed be gonnen in de Franse voetbal competitie. De nummer twee van vorig seizoen versloeg za terdag Bordeaux, 2-0. Beide treffers kwamen op naam van Nonda. De topschutter van het vorig seizoen maakte nummer één uit een vrije trap en de tweede van elf meter. De speler uit Burundi was in de slotfase dicht bij nog een doelpunt, maar zag zijn in zet fraai gestuit door doelman Roux.ANP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 27