PZC K Veldman ontevreden over EK jeugd Kloetinge moet aan scherpte winnen Jan Tops met Roofs derde in eigen huis ffwmm 17 Amsterdamse jeugd tikt Walcherse selectie in één helft weg Van de Ven in voetsporen van toprijders uitslagen II wb maandag 4 augustus 2003 ït Boodschap Tegenwicht Sloepoort Cup vanaf morgen Vierde plaats Schuit in Hasselt Van der Horst derde op WK 40+ Fair play cup bij MLTC Babijn wint Oostkapelle-Domburg «.Frank Clausing sterkste in iie:' Roosendaal Eltingh komt naar Schoondijke Tyson vraagt faillissement aan Belangrijk wapen Zabelinskaia wint eerste rit FC Utrecht huurt Fujita )Opt; ïinej ■tear n v; dhee: n he; lede tig K k. Dj looj] ema nC: iges spet •Tede edü dec inez? ",Z« )eeii anis mogij lus; 'ent aar; ïoett rtuig. ,ii .even het; tege eek toe;, aan; ;el at )i]t. nl r eej i. i's tel etos erlit naè Idoe i Bii i me Eun- inde: oort dee lent: k la: e» nie: door Roeland van Vliet SPLIT - Zeiler Erwin Veldman heeft naar eigen zeggen een te leurstellend Europees kampi oenschap laser voor de jeugd achter de rug. De Middelbur ger werd in het Kroatische Split derde in de silverfleet, terwijl hij toch minstens in de goldfleet had willen eindigen. ,,Ik kwam na de races van don derdag net twee punten tekort om bij de goldfleet ingedeeld te worden", zei de negentienjari ge Walchenaar gisteren. De goldfleet is voor de beste zei lers na vier wedstrijddagen, de silverfleet voor de iets minder goede en de bronzefleet voor de hekkensluiters. „Ik heb ge merkt dat ze in al die andere landen toch ook wel heel goede zeilers hebben. Dat had ik niet gedacht." Veldman was tijdens het eerste deel van het EK ziek. „Ik had een soort maagontsteking. In het ziekenhuis van Split zeiden ze dat ik een paar dagen rust moest nemen, maar dat kon na tuurlijk niet. Wel heb ik die da gen bijna op water en brood ge leefd. Daardoor had ik op het water meestal niet al te veel energie." Desondanks zeilde de Middel burger een keer naar een vierde en een keer naar een tiende plaats. Maar een aantal uitsla gen van boven de dertig deden hem de das om. Daardoor haal de hij de goldfleet niet. In de laatste race van afgelopen za terdag eindigde hij nog als twaalfde. Dat resultaat was genoeg voor een derde plaats bij de B-garnituur. Veldman; „Maar ik was wel de beste Ne derlander." Ajax Al haalt de dubbele cijfers doorEugènedeKok DOMBURG - Toen Ajax Al twee jaar geleden voor een trainingskamp naar Zeeland kwam, werden de Amster dammers in de daaropvolgende com petitie landskampioen. Met dat resul taat in gedachten sloegen de Ajacieden gisteren opnieuw hun kamp op in Wal cheren. Gisteravond speelden ze in Domburg tegen de Walcherse selectie onder 23 jaar en wonnen gemakkelijk: 10-0. De wedstrijd van gisteren was voor de selectie van Danny Blind het startschot voor een vijf dagen durend trainings kamp als voorbereiding op het nieuwe seizoen. Huib Meerman, samen met Karl Vergouwen coach van de Walcher se selectie, zag de partij van gisteren vooral als een nieuw begin voor het re gionale elftal. „We willen proberen om het weer wat nieuw leven in te blazen. Dit seizoen hopen we zowel met de Walcherse selectie onder als boven de 23 jaar vier wedstrijden te spelen." Gisteren beschikten de twee oefen- meesters over zestien j eugdige voetbal lers, afkomstig van vijftien verenigin gen. „We proberen zoveel mogelijk mensen van de verschillende clubs te selecteren. Misschien lever je dan wel eens wat kwaliteit in, maar dat blijft toch het beleid", zei Meerman. Hij stuurde zijn selectie gisteren met een eenvoudige boodschap het veld in. „Ze moeten vooral onbevangen spelen en proberen om een paar doelpunten te maken", zei Meerman vooraf. De coach zag daar ook kans toe. „Er zitten een paar snelle spitsen in het team die wel eens gevaarlijk kunnen worden. Nadat er voor aanvang één minuut stil te werd gehouden voor de overleden Jo Jansen en de wedstrijd was begonnen, werden de illusies van Meerman al snel de kop ingedrukt door de felle Ajacie den. De Walcherse spitsen Dennis van der Welle, Martin Waisapy en Alberto Condo Morgado kwamen in de eerste helft nauwelijks in het spel voor. Het was eenrichtingsverkeer richting het doel van Arvid Pieters. Binnen vier mi nuten stond het al 1-0 voor de Amster dammers door een doelpunt van de sterk spelende aanvoerder Hedwidges Maduro. Na 45 minuten wanhopig ver dedigen keek de Walcherse selectie te gen een 7-0-achterstand aan. Karl Vergouwen zag in de rust waar het probleem lag. „We hebben vooral veel aanvallende spelers gescout. Daardoor staan er nu wat mensen op posities waar ze normaal nooit staan." Na de pauze brachten de twee coaches meer lengte en kracht in het elftal door Marinus Baas, Jeroen van Ommen en Chiel Maranus in het veld te zetten. Het bood wat tegenwicht aan de veel ster ker ogende Amsterdammers. Ajax kwam dan ook minder tot scoren in de tweede helft. Baas en Waisapy kregen zelfs een aantal kleine kansen op een tegengoal, maar konden de nul niet wegwerken. Twee goals, waaronder een schitteren de lob van buiten de zestien meter, van de ingevallen Stanley Abora (die na twee fouten op het middenveld ook weer werd gewisseld door een moppe rende Blind) en één van Cees Keizer brachten de teller wel op een pijnlijke 10-0-nederlaag. Walcherse selectie onder 23 jaar - Ajax Al 0- 10 (0-7). 4. Hedwidges Maduro 0-1,12. Sven Taberima 0-2,21. Sven Taberima 0-3,27. Ry an Babel 0-4, 30. Tom de Mul 0-5, 35. Tom de Mul 0-6, 36. Ryan Babel 0-7, 55. Stanley Abora 0-8, 63. Cees Keizer 0-9, 74. Stanley Abora 0-10. Scheidsrechter: H. van de Ket terij (Lewedorp). Aantal toeschouwers: 450. 'mm 'V'HIsffi' P— IlSrtSSi 1st Ajacied Tom de Mul (midden) passeert twee verdedigers van de Walcherse selectie. mmm. foto Lex de Meester NIEUWDORP - Met de duels Oostkapelle-Vlissingen en Ka- pelle-FC Dauwendaele begint morgen om 18.45 uur deBorse- le Sloepoort Cup, één van de voorbereidingstoernooien op het seizoen dat begin september begint. Daarna worden de ande re vier wedstrijden uit poule afgewerkt. Woensdag worden de wedstrij den uit poule B gespeeld. Hierin spelen GPC Vlissingen, Terneuzense Boys, Patrijzen én RCS. Eigenlijk zou RCS pas in de halve finales instromen, maar omdat Borsele Sloepoort Cup team te weinig had, werd de ti telverdediger gevraagd al in de poule mee te doen. RCS doet dan wel buiten mededinging mee in de poule. De wedstrijden uit Poule C (SSV'65, Nieuwdorp, Zeelandia Middelburg en BSC) zijn op donderdagavond. BSC is afkom stig uit Roosendaal en reageerde op een uitnodigende e-mail van de organisatie. Zaterdag is de slotdag. Dan spelen de poulewinnaars en RCS om de winst in het toernooi. Ook om de plaatsen vijf tot en met twaalf wordt die dag nog gespeeld. De finale is om 20.10 uur op het veld van Nieuwdorp. HASSELT - Jacques Schuit is bij een wedstrijd in het Belgi sche Hasselt voor beloften tot 25 jaar op de vierde plaats ge ëindigd. De wielrenner uit Arnemuiden ontsnapte na 30 kilo meter met zeven renners, waaruit in de slotfase een groep van vijf coureurs ontstond. De Belg Christophe Mosbeux kwam na 120 kilometer als winnaar over de streep. Schuit moest ge noegen nemen met een vierde plaats. KEMZEKE - Jack van der Horst uit Oost-Souburg is gisteren derde geworden tijdens het WK wielrennen voor veertigplus sers. De veertigjarige Van der Horst moest alleen zijn landge noot Ton Vrolijk en de Belg Kenny de Martelare voor zich dulden. De Martelare reed bijna de gehele koers op kop. Het peloton kon hem niet meer bijhalen. Van der Horst en Vrolijk reden een paar ronden voor het eind van de race weg uit het peloton en sprintten om het zilver. Dat duel gewonnen door Vrolijk. MIDDELBURG - De Middelburgse tennisvereniging MLTC voert op het eigen ABN Amro Delta toernooi een fair play cup in. Hiermee wil de club onsportief gedrag op de baan - bij voorbeeld vocale intimidatie en het smijten met rackets - te gengaan. Het is de bedoeling dat de tennissers zelf de kandi daten voor de fair play cup aanwijzen. Dat kunnen ze doen door na hun wedstrijd een formulier in te vullen over het ge drag van hun tegenstander. De toernooileiding wijst uitein delijk de winnaar van de cup aan. Het toernooi van MLTC wordt gehouden van 9 tot en met 17 augustus. DOMBURG - Ronnie Babijn uit Terneuzen heeft met grote overmacht de vier kilometer lange zwemtocht van Oostka- pelle naar Domburg gewonnen. Babijn liet een winnende tijd optekenen van 46 minuten en 55 seconden. Exact drie minu ten later won routinier Tonny Vinke uit Breskens de spurt voor de tweede plaats door Floris-Jan Koole, Niels Koole, Tom de Jonge en Fr ans Vermeulen achter zich te latenMaaike Krimpenfort uit Bergen op Zoom kwam als eerste vrouw bin nen. Er verschenen 38 deelnemers aan de start. 57,21 dut ROOSENDAAL - Frank Clau- '1® sing heeft gisteren een Natio- Ljll naai Ranglijst toernooi in Roo sendaal gewonnen. De tennisser teil uit Wemeldinge won in de finale J" van Jan-Wouter Roep: 6-2 1-6 uajfc - - m In het tweede deel van de wed strijd had Clausing het zwaar. De nummer 34 op de Neder landse ranglijst verloor zes games op rij. Pas nadat Roep, 76e op die lijst, in de derde set op 3-0 was gekomen, hervond Clausing zich. Hij kwam terug tot 3-3, werd nog op 5-3 achter gezet en haalde toen de wed strijd ineens naar zich toe. SCHOONDIJKE - Jacco El tingh is op zondag 24 augustus te gast tij dens de familiedag van tennisvereniging Gravelsteps in Schoondijke. Eltingh die onder andere samen met Paul Haarhuis wereldkam pioen werd in het dubbelspel, wordt omstreeks 10.30 uur ver wacht in Schoondijke. Van 11.00 tot 12.00 geeft hij dan een clinic voor senioren van de or ganiserende vereniging, ge volgd door een clinic voor de jeugd van 12.00 tot 13.00 uur. Vanaf 14.00 uur wordt de clinic voor senioren vervolgd en ook de kinderspelen zullen dan van start gaan. NEW YORK - Mike Tyson heeft faillissement aangevraagd in een poging orde te brengen in zijn financiële situatie. Het ver mogen van de bokser werd in het verleden geschat op zeker 300 miljoen dollar, maar 'Iron Mike' zit aan de grond. Tyson is in de problemen geko men door verkeerde investerin gen en verkwisting van zijn vele miljoenen. De voormalig we reldkampioen in het zwaarge wicht wijt zijn slechte financië le positie ook aan zijn oud manager Don King. Volgens Ty son heeft zijn voormalige ver trouweling vele miljoenen ach terover gedrukt toen hij in 1995 zijn bokscarrière oppakte na zijn gevangenisstraf. Hij heeft King inmiddels voor de rechter gesleept. De zaak dient in sep tember. RTR door Jan Dagevos HEINKENSZAND - Drie goals in drie wedstrijdjes van 45 mi nuten. De oogst aan doelpunten tijdens het Maximaaltoernooi in Heinkenszand was mager, maar dat verontruste zaterdag avond niemand echt bij Kloe tinge. De voorbereiding is pas twee weken oud en de Beve- landse hoofdklasser moet nog aan scherpte winnen. Geduld is daarbij een schone zaak. „Vorig jaar scoorden we nog minder", vertelde middenvel der Emiel Dorst na afloop. „Toen ging het ook moeizaam en kwamen we pas later op gang." „We zitten nog midden in de op bouw, vooral conditioneel", vulde Kloetinge-trainer Karl Vergouwen aan. „We creëren nu al heel veel kansen. De volgende stap is de scherpte. Daar gaan we de komende week aan wer ken." Kloetinge kon zaterdag niet met de volledige selectie van 22 man aantreden in Heinkenszand. Zo ontbraken John Bentschap Knook, Istvan Bakx (beiden kampen met een rugblessure), Jan Baai j ens (dijbeenblessure), Merlijn Swennen (ziek) en Ro nald Zuijdwegt (vakantie). Ver gouwen liet de overgebleven spelers in wisselende samen stellingen gemiddeld zo'n 65 minuten opdraven. Kloetinge lijkt ten opzichte van vorig seizoen in elk geval aan snelheid te hebben gewonnen. Naast Wilco de Valk hebben ook Ferry Alfons en Pim Bruins hun kwaliteiten op dat vlak. „En dat is toch altijd een belangrijk wa pen", aldus Vergouwen. „Het stelt ons ook in staat om te vari eren." Zo kan Wilco de Valk, van origine de rechtsbuiten van Kloetinge, tegenwoordig ook even gemakkelijk achter de spitsen worden opgesteld. Met Ferry Alfons dan vervolgens op de plek van De Valk levert Kloe tinge voorin geen snelheid in. „Snelheid is héél belangrijk", zei Vergouwen, „aan de andere kant besef ik ook donders goed dat om doelpunten maken gaat." In het eerste duel met Goes kreeg Kloetinge legio kansen, maar ze waren niet aan Wilco de Valk, Pim Bruins en Pieter de Graaff besteed. Goes, dat een goed voetballende ploeg heeft en ferm weerstand bood, pre senteerde hierna de rekening aan de hoofdklasser. Uit een hoekschop van Romeo van Aer- de kopte Shannon Braafhart raak: 0-1Daar bleef het bij In de tweede en derde wedstrijd tegen respectievelijk Heinkens zand en RCS was de overmacht van Kloetinge nog groter, maar ook in deze duels ging het scoren moeizaam. Jordy Bakker be zorgde zij n ploeg in de wedstrij d tegen Heinkenszand uit een vrije trap de winst (1-0), terwijl verdediger Arno Melaard tegen RCS van dichtbij raakkopte. Dat laatste duel kreeg uiteinde lijk 2-0 als eindstand, omdat arbiter Van de Linde een over treding op Niels Tournoy onbe straft liet. De RCS-verdediger werd overduidelijk in de rug ge duwd, kon geen kant meer op en rolde met bal en al over de doel lijn. Doelpunt oordeelde de ar biter, tot ongenoegen van Tour noy. De winst in het Maximaal-toer- nooi ging naar Goes. De zon dag-derdeklasser speelde tegen RCS gelijk (0-0) en won in de derde wedstrijd met 2-0 van Heinkenszand, via treffers van Lunven Vermeer en Henk Kie vit. „De eerste prijs is binnen", grinnikte assistent-trainer John Livramento van Goes. Maximaal-toernooi. Kloetinge- Goes 0-1 (doelpunt Shannon Braaf- hart 0-1), Heinkenszand-RCS 1-0 (doelpunt Graham Holmes); Kloe- tinge-Heinkenszand 1-0 (doelpunt Jordy Bakker), Goes-RCS 0-0;Kloe- tinge-RCS 2-0 (1-0 Arno Melaard, 2-0 Niels Tournoy eigen doel) en Goes-Heinkenszand 2-0 (1-0 Lun ven Vermeer, 2-0 Henk Kievit). Eindstand: 1. Goes 3-7(3-0); 2. Kloe tinge 3-6 (3-1); 3. Heinkenszand 3-3 (1-3); 4. RCS 3-1(0-3). V Daan Esser knalt namens Kloetinge op het doel in de wedstrijd tegen Heinkenszand. HUMMELO - Motorcrosser Ri- nus van de Ven is gisteren in Hu- mmelo in de voetsporen van Mare de Reuver en Erik Eggens gestapt. De Vlissingse coureur won het Internationaal Jeugd- weekeinde met overmacht. Hij won allevijf manches. Eigenlijk won Van de Ven zes manches. De tweede manche werd zaterdag namelijk drie mi nuten voor het einde afgevlagd vanwege een valpartij. Aan het einde van het programma moest de manche worden overgere den. Van de Ven had kopstart (zoals in alle manches) en reed van start tot finish op kop. Ondanks de overmacht van de vijftienjarige Vlissinger - alleen in de laatste manche stond hij heel even de koppositie af - was het opletten geblazen. „Het zie kenhuis van Doetinchem zit echt tot de nok toe gevuld met coureurs", constateerde Van de Ven. De rijders hadden veel moeite met de spijkerharde baan en vielen bij de vleet. Zelfs toen op de tweede dag de baan foto Willem Mieras was afgevlakt, strandden tallo ze coureurs naast de baan. Van de Ven bleef allevijf man ches op de been en zag zijn naam bijgeschreven op het indruk wekkende palmares van de cross in Hummelo. „En voor de eerste keer in mijn leven hebben ze het volkslied voor me ge speeld", zei hij monter. door Gert Lammerink RIJSWIJK - Jan Tops is gisteren als derde geëindigd op een op zijn eigen terreinen gehouden concours hippique in Valkens- waard, het Horse Festival. De Brabantse international lever-i de die prestatie met Roofs, een van zijn Grand Prix-paarden. 1 In Valkenswaard moest Tops op het 1,50 meter parcours twee concurrenten laten voorgaan. De winst ging naar de Fransman Hubert Bourdy, met Eve des Etisses. Tweede werd de Neder landse routinier Piet Rayma- kers, die reed op Van Schijndel's Kris. Het Horse Festival krijgt het volgend weekeinde nog een ver volg. Daarna, van 14 tot en met 17 augustus, vindt op de terrei nen van La Silla en Stal Tops nog het internationale concours AJACCIO - De Russische wiel- renster Olga Zabelinskaia heeft de eerste etappe van de Grand Bouclé, de Ronde van Frankrijk voor vrouwen, gewonnen. Na een rit over 105 kilometer tussen Sartene en Ajaccio kwam de Russin als eerste over de finish. De Australische Sara Carrigan eindigde als tweede op vier minuten en 28 seconden. De Deense Lisbeth Simer werd der de op 5.28. UTRECHT - Toshiya Fujita van Jubilo Iwata speelt het komend seizoen op huurbasis bij FC Utrecht. Officials van de Japan se club hebben gisteren gezegd dat de transfer rond is. De 31-jarige middenvelder, elf- voudig international, verklaar de toe te zijn aan iets anders. „Na tien jaar Iwata is de Neder landse competitie een prachtige uitdaging." Volgens een woordvoerder van FC Utrecht komen officials van de Japanse club op korte ter mijn naar Nederland om over de overgang te praten. „We hopen dan tot een huur overeenkomst te komen, maar we zijn er nog niet helemaal uit." RTR/ANP hippique plaats, waaraan een groot deel van de wereldtop deelneemt. Tops neemt half augustus voor Nedeland deel aan de Europese titelstrijd, in Donaueschingen. Ook de jeugdige Gert Jan Brug- gink is zeker van deelneming. De equipe wordt waarschijnlijk gecompleteerd door de gebroe ders Wim en Gerco Schroder. Officieel heeft bondscoach Romp de namen nog niet be kendgemaakt. In de Grote Prijs van Spangen berg was Wil Schellekens met Stapp's Aerobic de beste Neder lander. Hij werd negende. De Duitse topper Lars Nieberg won voor eigen publiek de wedstrijd. Met Adlantus was hij de beste van vier barragekandidaten. De Nederlandse internationals Van der Schans en Dubbeldam kwamen niet verder dan respec tievelijk de achttiende en 29e plaats. Ze bereikten die klasse ringen met Maroon en Balaboe- ska. De beste paarden van het duo (VDL Atlantic en De Sjiem), waarmee ze aanvankelijk voor het EK waren genomineerd, ko men wegens blessures al enige maanden niet meer in actie. Met De Sjiem, de olympisch kampi oen, verwacht Dubbeldam eind augustus wel weer mee te doen aan het CHIO van Rotterdam. ANP Goes. Clubkampioenschap Goese Golf. Vrouwen: 1. Anneke Lucas, 2. Karin Steu nenberg, 3. Henni van Ooorne, 4. Willy Cas- tenmiller. Mannen: 1. Gilbert Voet, 2. Arie van Doorne, 3. Stijn Steunenberg (13 jaar), 4. Oscar Meijerink (15 jaar). Harry Hutjens- ring, beste clubgolfer 2003. WmmÈÊmm Oost-Souburg. K4 Karolingentoernooi. Fi nales. ME 10: Stephanie de Schepper-Ma- riska Hendriks 6-4 7-5. ME 12: Tamar Wes- tende-Sowie Klap 6-2 6-2, derde/vierde plaats: Lotte Roeland-Britt van Erven 7-5 6-3. ME 14: Mandy Wolfert-Britt Dieteren 7-6 6-2. ME 16: poule: 1 Britt Dieteren JE 10: poule: 1 Laurens Breij. JE 12: Henk Aer- denhout-David Vorderman 3-6 6-3 7-6, derde/vierde plaats: Jelmer de Visser-Mar- lon de Maagt 6-4 7-6. JE 14: Jeroen Kup- pens-Eloi Westerbaan 6-0 7-5, derde/vier de plaats: Diederik de Rave-Dwayne van Halewijn 6-1 6-4. JE 16: Eloi Westerbaan- Jens de Koster 6-1 6-0. Vriendschappelijk. Veere-BSC 3-4 (2-2). 20. Jack Goudswaard 1-0, 25. Symen Peere boom 1-1; 40.1-2 Blase Kakese; 45. Joachim j Cornelisse 2-2; 50. Symen Peereboom 2-3; 1 57. Amas 2-4; 85. Michael Linger 3-4.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 17