9 Twee mannen in auto mishandeld Blits in blik op de Panoramaweg LPF Terneuzen wil meer informatie over aanpak steunfraude LPJ2 Brugman Wildplasser krijgt natte voeten Hoekje Gentsepoort mag gezien worden Gemeente Hulst pakt oneerlijke concurrentie met reguliere horeca aan maman GEOPEND BOUWVAK NIETS OJUI SUPER SUMMER SALE 50% KORTING zeeuwse almanak ZEEUWS-VLAANDEREN zaterdag 2 augustus 2003 Man aan hoofd gewond bij val Functie vanaf de dijk Verliefd Jongens met handen in kassa betrapt Curieuze slaapplaats Natuurlijk tijdens de Glashandel Moerstee Kijken AAN TE (TREKKEN? 10% KASSAKORTING VAN 12.00 TOT 18.00 UUR j&zm «éWL eli- Geen feesten meer in dorpshuis rioorFrarik van Cooten HEIKANT - Particulieren mo gen geen feestjes meer geven in gemeenschapshuizen in de ge meente Hulst. Het gaat onder meer om huwelijksjubileums, communiefeesten en kraamre- ccpties. Deze feestjes vallen onder de noemer paracommercialisme, ofwel oneerlijke concurrentie met de reguliere horeca-onder- nemingen. Alle gemeenschaps centra in de gemeente Hulst krijgen een brief van burge meester en wethouders waarin de regels worden uitgelegd. Deze brief is geschreven naar aanleiding van klagende hore- ca-ondernemers uit Sint Jan steen. Ze klaagden bij de gemeente over oneerlijke con currentie van De Warande in Sint Jansteen en 't Heike in Hei kant. Beide gemeenschapshui zen worden door de gemeente gewezen op geconstateerde overtredingen en worden herin nerd aan de voorschriften en be perkingen die zijn verbonden aan de Drank en Horecavergun- ning. „Het gaat echter niet alleen om De Warande en 't Heike", zegt wethouder E. de Deckere. „Ook in de andere gemeenschapscen tra en dorpshuizen in onze ge meente worden feestjes door particulieren gehouden. En dat mag niet. We gaan de besturen van alle gemeenschapscentra daarop wijzen. We trekken één lijn." Een medewerkster van 't Heike vindt het raar om opeens alle particuliere feestjes te moeten schrappen. „Voor het komende seizoen hebben we al een aantal feestjes ingepland. Ik kan het niet maken deze mensen af te SAS VAN GENT - Twee man nen, van 59 en 62 jaar uit Sas van Gent, zijn donderdagmid dag rond kwart voor zes op de openbare weg aan de Westkade in hun woonplaats door drie mannen mishandeld. De slacht offers reden in een auto over de Westkade toen het drietal plot seling de weg overstak. De 59-jarige automobilist rem de af, en zijn 62-jarige passagier maakte een opmerking in de richting van de mannen. Na een woordenwisseling werd hij in zijn gezicht geslagen, terwijl hij nog in de autogordel zat. Toen de Sassenaar vervolgens uit de auto stapte, werd hij door de mannen meerdere malen ge schopt en geslagen. Vervolgens stapten de mannen naar de bestuurder. Ook die werd ver volgens mishandeld. Beide Sas- senaren liepen over hun hele li chaam verwondingen op. Een 34-jarige man uit Tilburg en een 22-jarige Italiaan wer den aangehouden en geboeid overgebracht naar het bureau. Na hun voorgeleiding zijn ze overgebracht naar het huis van bewaring Torentijd in Middel burg en in verzekering gesteld. NIEUWDORP - Bij een ongeval bij een bedrijf aan de Frankrijk- weg in Vlissingen-Oost is gister middag een 53-jarige Vlissinger gewond geraakt. De Vlissinger was in een twee meter diepe ovenput gevallen. Hij is met een hoofdwond naar het ziekenhuis gebracht. zeggen. Die rekenen op ons en hebben alle voorbereidingen al getroffen. En waar moeten de mensen uit Heikant anders naar toe. We hebben wel een café, maar dat is nauwelijks open. Een paar uur in de week. Als in woners geen feestje meer mogen houden in een gemeenschaps huis betekent dat een strop voor het dorp en ook voor 't Heike. Particuliere feestjes zijn voor ons toch een welkome inkom stenbron." De medewerkster vraagt zich ook af waar de grens ligt. „De trimclub uit Heikant houdt twee keer per jaar de trimloop. Na afloop komen ze bij ons een pintje drinken. Mag dat straks ook niet meer?" Volgens penningmeester R. de Booy van 't Heike is het aantal particuliere feestjes redelijk be perkt. „Maar natuurlijk worden er feestjes gegeven in 't Heike. Voor ons is dat een welkome aanvulling op onze inkomsten. De mensen betalen huur en ne men drank af. Onze commercië le bartarieven zijn gelijk aan die in een café. Als we deze inkom sten mislopen, zal de gemeente onze subsidie moeten verhogen. We spelen nu quitte." Volgens De Booy zijn in Heikant vrijwel geen voorzieningen waar iets kan worden georgani seerd. „Ons gemeenschapshuis heeft dus een duidelijke functie. Ik vind daarom dat de gemeente goed naar de functie van een dorpshuis moet kijken en dus niet alle gemeenschapshuizen over een kam moet scheren. In bijvoorbeeld Sint Jansteen is de situatie anders omdat daar di verse cafés zijn." De Booy vreest ook dat de stren ge regelgeving van de gemeente het einde zal betekenen voor de koffieochtenden in 't Heike. „Als de regels strikt worden ge hanteerd, mag dat ook niet meer. Maar waar moeten de ou deren dan naar toe. Die zitten niet altijd graag in een café." door Frank van Cooten HULST - De gemeente Hulst is trots op haar mo numenten. In de tweede versie van het Toeristisch Ontwikkelings Plan staan plannen om de historie van de Reynaertstad meer onder de aandacht van de toeristen te brengen. Een duidelijk voorbeeld is door Raymond de Frel Rechterhand losjes bovenop het stuur, linkerelleboog nonchalant op het portier leu nend. Raam open, t-shirt laten wapperen en af en toe de echtge note gemoedelijk op het boven been tikken. Ja ja, op de Panora maweg in Breskens kun je behoorlijk de blits uithangen. Met blinkend blik vlak langs de zee. Of anders. Met de scooter, fiets of benenwagen bijvoor beeld. Op de Panoramaweg, met de au to alleen toegankelijk vanaf 't Killetje, is het altijd druk. Als de zon schijnt helemaal, maar ook op een wat minder warme dag is het een komen en gaan van fiet sers, automobilisten en wande laars. En joggers niet te verge ten, want trimmen op de dijk is de ideale manier om de conditie te verbeterenWindj e om het lij f fris te houden, de vuurtoren als punt om uit te puffen van alle in spanningen. Zo ook een wat ste- n£L vige vrouw, die naast de toren wat rek- en strekoefeningen doet en en passant bijkomt van het rennen met tegenwind. Een stuk lager, zo'n vijftien me ter van de zee, kruipen twee jochies in de huid van Tour-top- pers Jan Ullrich en Lance Arm strong. Staand op de trappers beuken ze met hun kleine twee- wielers tegen de wind in, om even later met een noodgang hetzelfde stukje opnieuw af te leggen, maar dan de andere kant °p. De automobilisten hebben vaak helemaal niet in de gaten dat het waait. Dat merken ze pas als ze hun auto in één van de vele inhammen hebben gepar keerd en het portier openzwaai en. Een overduidelijk smoorver- hefd jong Belgisch stel laat de wagen achter, huppelt naar het strand en vindt daar eikaars lip- Op de Panoramaweg in Breskens is altijd volk, want het uitzicht is adembenemend. pen. Eerst oefenen, even later het tafereel gade vanuit buslijn niet? Amsterdammer Jaap van met behulp van een passant 14 richting Breskens en lachen der Sluijs heeft er geen oog voor. vastgelegd voor het fotoalbum, zich te pletter om het koppeltje. Hij probeert op alle mogelijke Twee baldadige pubers slaan Zo innig, man dat doe je toch manieren twee nieuwe ruiten foto Peter Nicolai wissers op zijn Golf te bevesti gen. „Ben jij handig? Nee? Jam mer. Het schijnt een speciaal trucje te zijn, maar ik heb het de Gentsepoort. Na de restauratie staat deze poort er weer prachtig bij. Om dit ook in de avond- en nachtelijke uren aan de bezoekers van de vestingstad te tonen, is ver lichting in het wegdek onder de poort aange bracht. foto Camile Schelstraete door Flarold de Puysseleijr TERNEUZEN - De gemeente- raadsfractie van de LPF in Ter- neuzen dringt bij burgemeester J. Lonink aan op de jaarlijkse vaststelling van een plan waar in de gemeente het beleid bij be strijding van misbruik van bij standsuitkeringen uiteenzet. Volgens gemeenteraadslid C. Freeke is de gemeente dat op ba sis van de Algemene Bijstands wet (ABW) verplicht. „Dit klemt des te meer nu door het kabinetsbeleid, dat toegang tot de WW (Werkloosheidswet) en WAO (Wet op de Arbeids Onge schiktheid) veel lastiger maakt, het aantal bijstandsgerechtig den eerdaags snel gaat toene men en de omvang van de fraude navenant", aldus Freeke in een brief aan de voorzitter van de gemeenteraad. De LPF'er wil graag weten op welke termijn burgemeester en wethouders van plan zijn de ge meenteraad een beleidsplan met betrekking tot de ABW aan te bieden. Naast 'vanzelfsprekende gege vens, zoals prestaties van de eventuele provinciale sociale recherche en het totaal opge spoorde bedrag waarvoor ten onrechte bijstand is verkregen' CAD ZAND - Twee veertienj ari- ge Duitse jongens zijn donder dagavond rond zes uur op Bou levard de Wielingen in Cadzand aangehouden. Het tweetal had een greep gedaan uit de kassa van de verhuur van strandstoe len en parasols op het strand. Daarna zijn ze weggelopen. De diefstal werd echter opgemerkt door een getuige waardoor de twee konden worden aangehou den. wil Freeke dat in dat plan ook informatie komt te staan over het aantal en de omvang van schuldsaneringen, beslagleg gingen, kwijtscheldingen en ge rechtelijke kosten die met be slagleggingen gemoeid gaan. Ook gegevens over de gemiddel de doorlooptijden van opspo ringsonderzoeken en de her komst van fraudesignalen moeten in het verslag komen te staan, vindt het raadslid. „Naar het oordeel van de LPF- fractie komt op deze wijze een betere verantwoording naar de raad toe en last but not least naar de burgers van onze ge meente, die tenslotte de midde len moeten opbrengen." TERNEUZEN - Een negentien jarige man uit Dorst is donder dagnacht aangehouden wegens inbraak in een gebouw op een afgesloten bouwterrein. Hij had de toegang geforceerd met het doel daar te gaan slapen. De politie ging naar het bouw terrein na de melding via het in braakalarm. Toen de agenten arriveerden, zagen ze de man uit het geopende raam kruipen. Hierop werd hij aangehouden, geboeid, gefouilleerd en overge bracht naar het bureau. De man had geen goederen weg genomen. Advertentie Nw. Kerkstraat 10a,Kapelle-Biezelinge a 0113-341688 www.moerstee.nl nog niet door. Waarom ik dit hier doe? Mijn vrouw wilde een stukje zwemmen. Ik houd daar niet vandus heb ik dit klusj e tot nu bewaard. Wij komen al tien jaar in West-Zeeuws-Vlaande- ren en zwemmen altijd op dit plekje. Mijn vrouw is namelijk slecht ter been, dus hoe dichter met de auto bij het water, hoe beter", vertelt hij. Iets verderop leunt Frans van Bogaert uit Maastricht tegen zijn auto. Peukje in zijn mond, blik op oneindig. Links van hem schuift een immens container schip schip voorbij, rechts doet de voormalige PSD-boot dienst als fiets-voetveer. „Het is hier heerlijk rustig, dat heb je in Maastricht niet hoor! Hier kan je lekker ontspannen, nadenken over allerlei dingen. Het uit zicht op Vlissingen is werkelijk fantastisch." Inderdaad, het moet gezegd, het panorama is adembenemend. Zoals de naam al deed vermoeden. Weer een paar meter verderop, nabij de vogeluitkijkpost, wor den vliegers steeds beter zicht baar en hengelen mannen naar vis. „Alshet weer wat minder is, ga ik vissen", zegt Kees van Oef- felen uit Veenendaal, terwijl hij een worm aan het vishaakje rijgt en het diertje met een ferme worp de zee in helpt. „Het is niet zo dat ik altijd op de Panorama weg ga zitten, maar vorige week heb ik hier goed gevangen. Dan kom je terug hè? Logisch toch?" fflBÊEÊIÊSÊÊKSBÊHBHHH Advertentie Advertentie Mode voor de aanstaande moeder Den Bosch Vuchterstraat 166 Breda Veemarktstraat 53 Bussum Spiegelstraat 2b Rotterdam Korte Hoogstraat 18 (7 dgn. open bruidssuite op afspr. 010-414 00 93) ONLINE SHOP WWW.FUTURE-MAMAN.NL domburg men's fashion Ooststraat 2, tel. 0118-584303 Advertentie KEUKENS BADKAMERS Huist, Absdaalseweg 19, Telefoon 0114-320080 voor meer informatie bel gratis: 0800-0234560, of kijk op www.brugman.nl De Frank Koulensteeg in Terneuzen was vroeger een gelief de stek voor wildplassers. foto Camile Schelstraete door Raymond de Frel Ik heb zin in drugs', 'Bier' en 'Legalize' staat er op de muur van jazzclub Porgy Bess in Terneuzen gekalkt. Zeg alleen daarom al niet dat de Frank Koulensteeg niets zegt over Ter- neuzense historie. Het spuit werk in het smalle doorgangetje tussen de Noordstraat en Lange Kerkstraat refereert aan - hoe verfoeilijk velen dat ook vinden - het onlosmakelijk aan Terneu zen verbonden woord 'drugs' en het uitgaansleven. Maar het steegje zegt meer. Het is een eerbetoon aan De Neger, ofwel Frank Koulen. In 1956 opende hij Porgy Bess, dat in korte tijd uitgroeide tot een jazz-etablissement van allure. Koulen overleed in 1985 op 63- jarige leeftijd aan een slopende ziekte. Zijn portret hangt nog altijd in Porgy Bess, aan de muur die in 1989 aan de buiten zijde is voorzien van een bordje met daarop zijn naam. Daar voor ging het doorsteekje door het leven als Smalsteeg. Historie genoeg dus in de Frank Koulensteeg. En is het niet in vaststaande, zichtbare feiten, dan wel in persoonlijke herin neringen. Het eerste kusje, een ideale manier om iemand in de Noordstraat te ontlopen, maar vooral ook dé plek om in de nachtelijke uren onopgemerkt de blaas te legen. Een hoekje in een muur, halverwege de steeg - ideaal om je achter te verbergen voor de politie - was lange tijd de uitgelezen plek om ruimte te creëren voor nog een glas bier. Een penetrante urinelucht was het gevolg. In 1992 vond de ge meente Terneuzen het welletjes. Het hoekje werd in het kader van het reconstructieplan Nieuw Diep weggemetseld. Een simpel schuin muurtje, meer was niet nodig om de lucht te doen opklaren. Mannen in be schonken toestand hadden het slimmigheidje niet altijd gelijk door en klaterden daardoor 's nachts vrolijk op hun eigen schoeisel. Hun gele gympen zijn echter nooit een trend gewor den. Knokke-Heist, net over de grens, is een propere bad plaats. De burgemeester, een heuse graaf, ziet daar hoogst persoonlijk op toe. Maar zelfs hij dreigde de eeuwige strijd tegen de hondenpoep te ver liezen. Tot onlangs een amb tenaar bij hem aanklopte met dé oplossing: hondenhoek jes, waar de geliefde viervoe ter ongestoord z'n behoefte kan doen. De burgemeester was enthousiast en het plan werd direct uitgevoerd. En kele weken geleden werden de sanitaire voorzieningen, met voor de hond de ver trouwde namen Boemer, Flappie, Pluto en Max, open gesteld. En de burgemeester is maar wat trots op het resul taat. Hij gaf zijn voorlichter opdracht het succes van de hondenhoekjes uit te dragen. Het resulteerde in een schrif telijke mededeling aan de media, waarin onder meer werd gewezen op het pracht- feit dat een speciaal daarvoor opgeleide milieumedewer ker de hoekjes tweemaal daags reinigt en zonodig voorziet van een geurtje. Maar één ding zit de burge meester nog dwars, laat de voorlichter weten: ,,Het valt op dat veel mensen nog geen gebruik maken van de hon denhoekjes."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2003 | | pagina 57